Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Έλα κορίτσια Ναι ξεχάστηκα η βλαμμένη. Όλα καλα μου κατέβασε το gonal σε 100 μοναδες και κάνω και μια ultralugan όπως αλλιώς λέγετε Τέλος πάντων.

Α ωραία κοπέλα μου δεν σου είπε μέχρι ποτέ θα κανείς.; Ποσό έχουν πάει .; Επίσης ανταγονιστη πόσες θα κανείς .; Ποσό καιρό κανείς διεργεση.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μου δεν έχω καλά νέα (κατά το ήμισυ)! Βγήκε η εξέταση του συζύγου για την κυστική ινωση κ είναι και αυτός φορέας (1/700 ζευγάρια ήταν οι πιθανότητες & είμαστε αυτό το σπάνιο κ μοναδικό 1)! 5/2 έχω αυχενική-Papp-a κ ληψη χοριακων λαχνων για έλεγχο του εμβρύου εάν είναι φορέας ή νοσεί ή δεν έχει καν το γονίδιο ! Κάντε μια ευχή για μας να είναι το μωράκι καλά γτ εγώ έχω χάσει τις ελπίδες μου κ τη γη κάτω απ τα πόδια μου επίσης... 

Ψυχή μου...κορίτσι μου...μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να μην το περάσεις αυτό!!! Πολύ έχω στεναχωρηθεί!! Εδώ μέσα μπορεί να μην γνωριζόμαστε αλλά μοιραζόμαστε τον ίδιο «καημό», χαρά, λύπη!! Κορίτσι μου σου εύχομαι τα καλύτερα κ να μας ενημερώνεις!! Πάρε δύναμη εσυ κ ο άντρας σου κ κάντε ότι πρέπει να δείτε τι γίνεται με το παιδάκι σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου κ ελπίζω να ακούσει ο Θεός εστω κ τις μισές από τις ευχές να μην χρειαστεί να μας πάρει το μωράκι μας!!!!! Όσο για μένα θα τα βρω τα κομμάτια μου θα τα ενώσω κ θα το ξεπεράσω.... Αν τώρα πάει κάτι στραβά θα βάλω το κατεψυγμένο έμβρυακι μόλις μ δώσουν το οκ  κ θα περιμένω πάλι μέχρι τη 12 εβδομάδα για να ελεγχθεί.... Τουλάχιστον να μη χάσω χρόνο 7 μήνες που θα λείπει ο άντρας μου στο καράβι.... Αν χρειαστεί όταν γυρίσει να ξεκινήσουμε απ το μηδέν πάλι αλλά με όλες τις γνώσεις μας αυτή τη φορά!!!!!! Μικρή είμαι ακόμα... Όπως είπε κι η γιατρός "Ντίνα μην απογοητευεσαι, έγκυος θα μείνεις ξανά τώρα σε 2 μήνες ή σε ένα χρόνο θα κάνεις παιδιά"... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Κανονικά αυτή η εξέταση γίνεται κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης κακός Εμένα τώρα πως κατέληξα να την έχω κάνει δεν ξέρω μιας και τότε ο παλιός μου ιατρός μόνο εξετάσεις μου έδινε εμένα και στον σύζυγο ποτέ.! Καλό είναι πιστεύω μια τέτοια εξέταση να την κάνουμε πριν από εγκυμοσύνη και όχι κατά την Διάρκεια.! Ειδικά όταν πας για εξωσωματική θα έπρεπε να έχουν γίνει όλες

Έπρεπε οι ρημαδιασμενες...αλλα ρε παιδιά να το παίζουμε γιατροί στη θέση των γιατρών????? Που να τα ξέρουμε όλα? Εγώ δεν την γνώριζα καν... Ήξερα για το στίγμα ότι δν εχω εγω ενώ έχει η αδερφή μου.... Η Κ. Ι ήταν παντελώς άγνωστη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Έπρεπε οι ρημαδιασμενες...αλλα ρε παιδιά να το παίζουμε γιατροί στη θέση των γιατρών????? Που να τα ξέρουμε όλα? Εγώ δεν την γνώριζα καν... Ήξερα για το στίγμα ότι δν εχω εγω ενώ έχει η αδερφή μου.... Η Κ. Ι ήταν παντελώς άγνωστη! 

κοριτσι μην κατηγορεις τον εαυτο σου! ουτε εγω την ηξερα! ο γιατρος μας εστειλε! οπως κ για ενα σωρο αλλες... αλλα οχι κατοπιν εορτης! κ καλα αν ειχες παει ετοιμη εγκυος οκ τι να κανει αλλα στην εξωσωματικη;;; απαραδεκτο ειλικρινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Έπρεπε οι ρημαδιασμενες...αλλα ρε παιδιά να το παίζουμε γιατροί στη θέση των γιατρών????? Που να τα ξέρουμε όλα? Εγώ δεν την γνώριζα καν... Ήξερα για το στίγμα ότι δν εχω εγω ενώ έχει η αδερφή μου.... Η Κ. Ι ήταν παντελώς άγνωστη! 

Ακριβός εγώ το είπα και πριν κατά τύχη την έκανα.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

κοριτσι μην κατηγορεις τον εαυτο σου! ουτε εγω την ηξερα! ο γιατρος μας εστειλε! οπως κ για ενα σωρο αλλες... αλλα οχι κατοπιν εορτης! κ καλα αν ειχες παει ετοιμη εγκυος οκ τι να κανει αλλα στην εξωσωματικη;;; απαραδεκτο ειλικρινα

Συμφωνω άπλυτα μαζί σου... Απόλυτα!!!! Δυστυχώς όμως το πράγμα αρχίζει κι από πιο βαθιά ... Προφανώς για να έχω εγώ έχει κάποιος απ τους γονείς μου άρα υπάρχουν πιθανότητες να έχουν τα αδέρφια τους άρα κ τα παιδιά τους κ ξαδέρφια δικά μου.... Η έλλειψη παιδείας σχετικά με την υγεία δυστυχώς ξεκινάει απ τις παλιές γενιές...... Εκρυβαν οποιοδήποτε θέμα υγείας μην τυχόν κ στιγματιστουν... Κ καλά οι γονείς μας δν το ήξεραν καθώς ανακαλύφθηκε ότι συμβαίνει το 1989! Τα ξάδερφια έχουν παιδιά κάνεις δεν την έκανε κάνεις δε βγήκε θετικός???? Πόδες πιθανότητες σε ένα σόι 20 ατόμων να έχουν μόνο οι 2???? Αν έχει κάποιος απ το σόι μου κ μας το είχε πει θα υποψιάζομουν να ψαχτω μόνη μου..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Συμφωνω άπλυτα μαζί σου... Απόλυτα!!!! Δυστυχώς όμως το πράγμα αρχίζει κι από πιο βαθιά ... Προφανώς για να έχω εγώ έχει κάποιος απ τους γονείς μου άρα υπάρχουν πιθανότητες να έχουν τα αδέρφια τους άρα κ τα παιδιά τους κ ξαδέρφια δικά μου.... Η έλλειψη παιδείας σχετικά με την υγεία δυστυχώς ξεκινάει απ τις παλιές γενιές...... Εκρυβαν οποιοδήποτε θέμα υγείας μην τυχόν κ στιγματιστουν... Κ καλά οι γονείς μας δν το ήξεραν καθώς ανακαλύφθηκε ότι συμβαίνει το 1989! Τα ξάδερφια έχουν παιδιά κάνεις δεν την έκανε κάνεις δε βγήκε θετικός???? Πόδες πιθανότητες σε ένα σόι 20 ατόμων να έχουν μόνο οι 2???? Αν έχει κάποιος απ το σόι μου κ μας το είχε πει θα υποψιάζομουν να ψαχτω μόνη μου..... 

μπορεί να μην το έκαναν κ να μην το ξέρουν! ποιος ξερει... εγώ πήγα σχετικά χαλαρή γιατι ο ιδιος γιατρος ειχε στειλει κ την αδερφη μου οταν του δηλωσε οτι θελει να κανει παιδι (που εκανε κανονικα με φυσικη συλληψη κ ευκολα) κ δεν ειχε οποτε λεω μαλλον ουτε εγω. Μονο στην προθεση τσουπ εξετασεις. Τον δικο σου δεν καταλαβαινω... ρε μεχρι καρυοτυπο κλπ μας εβαλε επειδη ειμαστε ανεξηγητη υπογονιμοτητα μπας κ υπαρχει καποιος παραγοντας dna

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

μπορεί να μην το έκαναν κ να μην το ξέρουν! ποιος ξερει... εγώ πήγα σχετικά χαλαρή γιατι ο ιδιος γιατρος ειχε στειλει κ την αδερφη μου οταν του δηλωσε οτι θελει να κανει παιδι (που εκανε κανονικα με φυσικη συλληψη κ ευκολα) κ δεν ειχε οποτε λεω μαλλον ουτε εγω. Μονο στην προθεση τσουπ εξετασεις. Τον δικο σου δεν καταλαβαινω... ρε μεχρι καρυοτυπο κλπ μας εβαλε επειδη ειμαστε ανεξηγητη υπογονιμοτητα μπας κ υπαρχει καποιος παραγοντας dna

Κ εμείς ανεξήγητη υπογονιμοτητα αλλά δεν ανέφερε τπτ... Κι όταν ρώτησα σήμερα τη γυναικολόγο γτ δεν μας το είπε ο γιατρός της εξωσωματικης είπε γτ δν είδαν ουσιαστικό προβλήμα στο σπερμα για να αναρωτηθούν.... Τι να σου πω κ εγώ.... Μέχρι τώρα για μενα ήταν 🔝🔝🔝... Ακόμα είναι!!!! Αλλά με ένα μικρό παραπτώμα! Όλοι έχουν ευθύνες...... Με πρώτο κ κύριο τον προηγούμενο γυναίκολογο που ήξερε ότι προσπαθώ να κάνω παιδιά με Έστειλε στο λαϊκό για στίγμα κ δεν αξιώθηκε να μ πει κάνε κ για Κ. Ι αφού πας.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

πολύ λίγες μονάδες μπράβο! άρα θα ανταποκρίνεσαι καλά! σε τι μέγεθος έχουν έως κ 17ω

Έως κ 17 κάποια..  κορίτσια δεν τα ξερω καθόλου  τα φώτα σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Κ εμείς ανεξήγητη υπογονιμοτητα αλλά δεν ανέφερε τπτ... Κι όταν ρώτησα σήμερα τη γυναικολόγο γτ δεν μας το είπε ο γιατρός της εξωσωματικης είπε γτ δν είδαν ουσιαστικό προβλήμα στο σπερμα για να αναρωτηθούν.... Τι να σου πω κ εγώ.... Μέχρι τώρα για μενα ήταν 🔝🔝🔝... Ακόμα είναι!!!! Αλλά με ένα μικρό παραπτώμα! Όλοι έχουν ευθύνες...... Με πρώτο κ κύριο τον προηγούμενο γυναίκολογο που ήξερε ότι προσπαθώ να κάνω παιδιά με Έστειλε στο λαϊκό για στίγμα κ δεν αξιώθηκε να μ πει κάνε κ για Κ. Ι αφού πας.... 

Στο λαϊκό κάνουν και κ.ι..;; Εμείς εκεί πήγαμε να κάνει ο άντρας μου εξέταση στίγματος μια και εγώ λογικά έχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Έως κ 17 κάποια..  κορίτσια δεν τα ξερω καθόλου  τα φώτα σας..

Σου είπε ημέρα ωοληψιας..; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Κ εμείς ανεξήγητη υπογονιμοτητα αλλά δεν ανέφερε τπτ... Κι όταν ρώτησα σήμερα τη γυναικολόγο γτ δεν μας το είπε ο γιατρός της εξωσωματικης είπε γτ δν είδαν ουσιαστικό προβλήμα στο σπερμα για να αναρωτηθούν.... Τι να σου πω κ εγώ.... Μέχρι τώρα για μενα ήταν 🔝🔝🔝... Ακόμα είναι!!!! Αλλά με ένα μικρό παραπτώμα! Όλοι έχουν ευθύνες...... Με πρώτο κ κύριο τον προηγούμενο γυναίκολογο που ήξερε ότι προσπαθώ να κάνω παιδιά με Έστειλε στο λαϊκό για στίγμα κ δεν αξιώθηκε να μ πει κάνε κ για Κ. Ι αφού πας.... 

Τι να πεις βρε παιδάκι μου.. από που να το πιάσεις κ που να το αφήσεις!! Το θέμα είναι πως είναι ανεπίτρεπτο να πηγαίνεις για εξωσωματική κ να μην σου πουν να κανεις όλες τις γενετικές εξετάσεις!! Τώρα έγινε...δε μπορούμε να γυρίσουμε πίσω κ να το διορθώσουμε!! Ας ελπίσουμε ότι το μωρό είναι καλά,μόνο αυτό να προσεύχεστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Στο λαϊκό κάνουν και κ.ι..;; Εμείς εκεί πήγαμε να κάνει ο άντρας μου εξέταση στίγματος μια και εγώ λογικά έχω 

Ναι κάνουν.... Νομίζω το 50%.... Τουλάχιστον που ρώτησα την προηγούμενη βδομάδα είπαν ναι.. Άσχετα αν πήγαμε αλλού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ioannastr είπε:

Τι να πεις βρε παιδάκι μου.. από που να το πιάσεις κ που να το αφήσεις!! Το θέμα είναι πως είναι ανεπίτρεπτο να πηγαίνεις για εξωσωματική κ να μην σου πουν να κανεις όλες τις γενετικές εξετάσεις!! Τώρα έγινε...δε μπορούμε να γυρίσουμε πίσω κ να το διορθώσουμε!! Ας ελπίσουμε ότι το μωρό είναι καλά,μόνο αυτό να προσεύχεστε...

Αυτό προσεύχομαι απ το μεσημέρι..... Μακάρι να ακούσει ο Θεός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Ναι κάνουν.... Νομίζω το 50%.... Τουλάχιστον που ρώτησα την προηγούμενη βδομάδα είπαν ναι.. Άσχετα αν πήγαμε αλλού.. 

Ααα δεν το ήξερα εγώ έκανα σε ιδιωτικό μεαιυτηριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki88 δεν ξέρω ποιος από τους δυο έπρεπε να σας το πει... και μας το σπερμα τελειο ειναι , τι σχέση έχει με την κυστική;;; καρυότυπο κάναμε γιατί σου λέει κατι καπου υπαρχει... επειδη το σπερμα οπως λες το βλεπουν μπροστα του τα περισσότερα τα εκανα εγω. Αλλά κυστική κάναμε κ οι 2 κ δεν ειχε σχεση με την υπογονιμοτητα!

@Σταυρι αν εισαι 17 πλησιαζεις για ωοληψια! γι'αυτο σου μικρυνε τη δοση για να μεγαλωσουν κ αλλα. Πόσα ειναι πάνω από 10; αυτα ειναι που εχουν ελπιδες! Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@Σταυρι όντως σε τι φάση είσαι; συνέχισες τελικά τον ανταγωνιστή; άντε καλά αποτελέσματα!

Ναι συνεχίζω και ανταγωνιστή κανονικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Ααα δεν το ήξερα εγώ έκανα σε ιδιωτικό μεαιυτηριο 

Κ εγώ στό ιασω.. Κι ο άντρας μ στο intergenetics κέντρο γενετικής! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@ntinaki88 δεν ξέρω ποιος από τους δυο έπρεπε να σας το πει... και μας το σπερμα τελειο ειναι , τι σχέση έχει με την κυστική;;; καρυότυπο κάναμε γιατί σου λέει κατι καπου υπαρχει... επειδη το σπερμα οπως λες το βλεπουν μπροστα του τα περισσότερα τα εκανα εγω. Αλλά κυστική κάναμε κ οι 2 κ δεν ειχε σχεση με την υπογονιμοτητα!

@Σταυρι αν εισαι 17 πλησιαζεις για ωοληψια! γι'αυτο σου μικρυνε τη δοση για να μεγαλωσουν κ αλλα. Πόσα ειναι πάνω από 10; αυτα ειναι που εχουν ελπιδες! Με το καλο!

Λένε ότι μόνο στους άντρες σε περίπτωσεις ολιγοασθενοσπερμιας ή αζωοσπερμιας μπορεί να έχει κυστικη ινωση... Εξου κ το κοιτάνε.... Έτσι μας είπε η γιατρός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@ntinaki88 δεν ξέρω ποιος από τους δυο έπρεπε να σας το πει... και μας το σπερμα τελειο ειναι , τι σχέση έχει με την κυστική;;; καρυότυπο κάναμε γιατί σου λέει κατι καπου υπαρχει... επειδη το σπερμα οπως λες το βλεπουν μπροστα του τα περισσότερα τα εκανα εγω. Αλλά κυστική κάναμε κ οι 2 κ δεν ειχε σχεση με την υπογονιμοτητα!

@Σταυρι αν εισαι 17 πλησιαζεις για ωοληψια! γι'αυτο σου μικρυνε τη δοση για να μεγαλωσουν κ αλλα. Πόσα ειναι πάνω από 10; αυτα ειναι που εχουν ελπιδες! Με το καλο!

 

20200117_223617.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Λένε ότι μόνο στους άντρες σε περίπτωσεις ολιγοασθενοσπερμιας ή αζωοσπερμιας μπορεί να έχει κυστικη ινωση... Εξου κ το κοιτάνε.... Έτσι μας είπε η γιατρός! 

τι; τι βλακειες ειναι αυτες; συγνωμη τωρα γιατι γιατρος δεν ειμαι αλλα η κυστικη εχει να κανει με τους πνευμονες τι σχεση εχει το σπερμα; μηπως σου ειπε για κατι αλλο; πχ καρυοτυπο; γιατι του αντρα μου πχ το σπερμα ειναι σουπερ κ γι'αυτο δεν τον ξεσκονισαν στα dna αλλά οι κληρονομικές ασθένειες ελεγχθηκαν κανονικα!

Αν ξερει καποια κοπελα ας πει αλλα ειλικρινα πρωτη φορα ακουω τετοιο συσχετισμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

 

20200117_223617.jpg

το 5,8 δεν εχει τυχη καμία, τα 9,5 λίγο δυσκολο αλλα οκ εξαρταται ποσες μερες θα σε αφησει ομως ολα τα αλλα ειναι πολυ καλα!!! ρε συ αθηνα ποτε πας;  για τριτη σε βλεπω να σε παιρνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...