Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

λογικό ακούγεται, συνηθως την 6η μέρα διέγερσης μπαινει ανταγωνιστης. Δεν ξέρω τη δική σου ένεση καθόλου, η δική μου πάντως ήταν μια κάθε πρωί για κάποιες μέρες. Την Παρασκευή δλδ που λες δεν θα κάνεις; μήπως σου είπαν μια κάθε μέρα; ίσως δεν κατάλαβα καλά τι έγραψες ή το δικό σου πρωτόκολλο είναι εντελώς διαφορετικό! Πλησιάζουν πάντως οι μέρες, σου εύχομαι καλή επιτυχία!

Σ ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου όχι μου είπε μόνο για σήμερα ανάλογα με το  υπερυχο θα δούμε για αύριο..  Εσύ κορίτσι μου σε τι φάση είσαι?? Αν θυμάμαι καλά μαζί ήμασταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

K μένα νομίζω μια βδομάδα μετά που ξεκίνησα gonal που έδωσαν ανταγωνιστη!!!! Ρε κορίτσια αλήθεια όσο περνά ο καιρός σκέφτομαι πόσο έχουμε μάθει τα φάρμακα κ τότε όταν μας τα έδιναν ειμασταν σε φάση "τι λένε τώρα?" "πως θα το κάνω εγώ? " και τώρα μόνο που δεν έκανα το έμβολιο του πατέρα μου για τη γρίπη χαχαχαχαχααχχααχαχαχχ αν ήταν υποδοριο θα το κάναμε αλλά μπαίνει νομίζω μέσα σε μυϊκό ιστό αν θυμάμαι καλά.... 

Συμφωνώ...εγώ ακόμα δεν ξέρω από φάρμακα κλπ και σας διαβάζω να τα λέτε τόσο φυσικά και λέω οκ, έτσι θα τα μάθω και εγώ σε λίγο καιρό μάλλον!!! Κ αναρωτιέμαι..πως θα τα κάνω? θα τα κάνω σωστά? θα καταλάβω τι λεέι ο έρμος ο γιατρός? χαχαχα τι τραβάμε και εμείς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

τόσο πολύ;; τι γίνεται ρε κορίτσια με αυτές τις επιτροπές... έλεος! Να υποθέσω ότι ήθελες να προχωρήσεις νωρίτερα... 

Ναι τον άλλο μήνα.... Anyway να ρωτήσω και κάτι άλλο; Έκανα ορμονολογικό έλεγχο και μου βγήκε την πέμπτη μέρα περιόδου οιστραδιόλη 141,7.   Είναι φυσιολογική τιμή αυτό μου φαίνεται πολύ αυξημένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου! Έκανα τον υπέρηχο μου εχτες όλα καλά οι ωοθήκες επανήλθαν στα φυσιολογικά τους, τελείωσα και με όλα τα φάρμακα και τις ενέσεις. Στον υπέρηχο φάνηκε κάτι να υπάρχει στη μήτρα, δεν μπορούσε ο γιατρός να διακρίνει ότι είναι πάνω και εξωτερικά της ή μέσα οπότε σήμερα το απόγευμα θα κάνω μια 3D σαλπιγγογραφια για να δούμε τι γίνεται.Καλεσε και συνεργάτη του μηπωσ Βγάλουν μαζί άκρη αλλά πάλι δεν μπορούσαν να είναι σίγουροι.Δεν διακινδυνεύουμε να χαλάμε τις βλαστοκυστες εάν δεν έχω πεντακάθαρη τη μήτρα. Έχω άγχος δεν έχω ξανά κανει σαλπιγγογραφια(βασικά μου είχε κανει στη λαπαροσκόπηση ο προηγούμενος γιατρός και δεν είχα καταλάβει κάτι λόγω της νάρκωσης).

Εμένα από την 5η μέρα που είδε το χαμουλη από ωάρια στις ωοθήκες μου μου απαγόρευσε δια ροπάλου επαφές όπως και άσκηση. Μου είπε για την ακρίβεια κάθεσαι στα αυγά σου μόνο τα απαραίτητα κανεις. Βέβαια δεν μπορούσα να κάνω και πολλά ήμουν τούμπανο. 
@Σταυρι μου είσαι πολύ καλά με τα ωάρια σου! Μπράβοοοο!! Και εγώ στα 25 ήμουν. 

@Taggerisδεν περίμενα τόση καθυστέρηση για την επιτροπή,άλλες κοπέλες έλεγαν για 2 εβδομάδες μετά τους έκλειναν ραντεβού. Ίσως παίζει ρόλο και το ότι του Πειραιά είχα διαβάσει ότι δεν έχει επιτροπή και κάποιες κοπέλες τις στέλνουν Μαρούσι. 
@ioannastr αυτό ήταν και το δικό μου άγχος! Αλλά τα έχεις όλα γραπτά και επίσης εμάς μας βοήθησαν και τα βιντεάκια στο YouTube για το πως γίνονται οι ενέσεις. Λέω εμάς γιατί εγώ δεν έκανα καμία μόνη μου το ανέλαβε αυτό το κομμάτι ο άντρας μου εγώ απλά έκλεινα μάτια και έπαιρνα ανάσες! 

Τις εξετάσεις για κυστικη ίνωση κοριτσια μου σας τις έγραψε ο γυναικολόγος σας; Θέλω να τις κάνω και εγώ βασικά. Βέβαια εγώ θα ηθελα να κάνω όλο το πακέτο αλλά ξέρω ότι βγαίνει ψηλά και νομιζω δεν γράφονται όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Συμφωνα με την ανάπτυξη του μωρού όλα πάνε καλά... Έχουμε ένα θέμα βέβαια που δεν θέλω να βρίσω κ να συγχιστω βραδιάτικα ο προηγούμενος γυναικολόγος μου δεν μ είπε ποτέ να κάνω εξέταση για κυστική ινωση! Ενώ με έστειλε στο λαϊκό να κάνω για στίγμα (δεν έχω)! Όμως κυστική ινωση είμαι φορέας! Κ τώρα έκανε ο σύζυγος το 99% κ παρακαλάμε κάθε μέρα το θεό μέχρι να βγουν οι εξετάσεις να μην έχει το γονίδιο... Γτ αλλιώς πρέπει να ελέγξουν το μωράκι κ ελπίζουμε κ παρακαλάμε να μην έχει τπτ :(

πωωωωωωωω!!!όλα καλά θα πάνε αλλά αυτές οι άτιμες εξετάσεις κάνουν και ένα μήνα να βγούν. Έκανε ο άντρας μου τέλος Δεκεμβρίου και κάθε μέρα περιμένω πότε θα περάσουν αυτές οι μέρες να δούμε οτι όλα είναι καλά! Καλά αποτελέσματα εύχομαι κορίτσι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Έκανα τον υπέρηχο μου εχτες όλα καλά οι ωοθήκες επανήλθαν στα φυσιολογικά τους, τελείωσα και με όλα τα φάρμακα και τις ενέσεις. Στον υπέρηχο φάνηκε κάτι να υπάρχει στη μήτρα, δεν μπορούσε ο γιατρός να διακρίνει ότι είναι πάνω και εξωτερικά της ή μέσα οπότε σήμερα το απόγευμα θα κάνω μια 3D σαλπιγγογραφια για να δούμε τι γίνεται.Καλεσε και συνεργάτη του μηπωσ Βγάλουν μαζί άκρη αλλά πάλι δεν μπορούσαν να είναι σίγουροι.Δεν διακινδυνεύουμε να χαλάμε τις βλαστοκυστες εάν δεν έχω πεντακάθαρη τη μήτρα. Έχω άγχος δεν έχω ξανά κανει σαλπιγγογραφια(βασικά μου είχε κανει στη λαπαροσκόπηση ο προηγούμενος γιατρός και δεν είχα καταλάβει κάτι λόγω της νάρκωσης).

Εμένα από την 5η μέρα που είδε το χαμουλη από ωάρια στις ωοθήκες μου μου απαγόρευσε δια ροπάλου επαφές όπως και άσκηση. Μου είπε για την ακρίβεια κάθεσαι στα αυγά σου μόνο τα απαραίτητα κανεις. Βέβαια δεν μπορούσα να κάνω και πολλά ήμουν τούμπανο. 
@Σταυρι μου είσαι πολύ καλά με τα ωάρια σου! Μπράβοοοο!! Και εγώ στα 25 ήμουν. 

@Taggerisδεν περίμενα τόση καθυστέρηση για την επιτροπή,άλλες κοπέλες έλεγαν για 2 εβδομάδες μετά τους έκλειναν ραντεβού. Ίσως παίζει ρόλο και το ότι του Πειραιά είχα διαβάσει ότι δεν έχει επιτροπή και κάποιες κοπέλες τις στέλνουν Μαρούσι. 
@ioannastr αυτό ήταν και το δικό μου άγχος! Αλλά τα έχεις όλα γραπτά και επίσης εμάς μας βοήθησαν και τα βιντεάκια στο YouTube για το πως γίνονται οι ενέσεις. Λέω εμάς γιατί εγώ δεν έκανα καμία μόνη μου το ανέλαβε αυτό το κομμάτι ο άντρας μου εγώ απλά έκλεινα μάτια και έπαιρνα ανάσες! 

Τις εξετάσεις για κυστικη ίνωση κοριτσια μου σας τις έγραψε ο γυναικολόγος σας; Θέλω να τις κάνω και εγώ βασικά. Βέβαια εγώ θα ηθελα να κάνω όλο το πακέτο αλλά ξέρω ότι βγαίνει ψηλά και νομιζω δεν γράφονται όλα. 

Η επιτροπή του Πειραιά μου είπαν ότι έκλεισε τώρα έχει στο Αιγάλεω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πώς είστε; Εγώ έπαθα ένα μικρό σοκ πρωί-πρωί. Πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού με την επιτροπή και ξέρετε πότε μου έκλεισαν ραντεβού; Στις 6 Μαρτίου!!! Ζονγκ!!!!

Καλημέρα... να αυτά φοβάμαι!!!! οτι έχει που έχει την αργοπορία του η όλη κατάσταση, μας καθυστερεί και η γραφειοκρατία!! έλεος.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Έκανα τον υπέρηχο μου εχτες όλα καλά οι ωοθήκες επανήλθαν στα φυσιολογικά τους, τελείωσα και με όλα τα φάρμακα και τις ενέσεις. Στον υπέρηχο φάνηκε κάτι να υπάρχει στη μήτρα, δεν μπορούσε ο γιατρός να διακρίνει ότι είναι πάνω και εξωτερικά της ή μέσα οπότε σήμερα το απόγευμα θα κάνω μια 3D σαλπιγγογραφια για να δούμε τι γίνεται.Καλεσε και συνεργάτη του μηπωσ Βγάλουν μαζί άκρη αλλά πάλι δεν μπορούσαν να είναι σίγουροι.Δεν διακινδυνεύουμε να χαλάμε τις βλαστοκυστες εάν δεν έχω πεντακάθαρη τη μήτρα. Έχω άγχος δεν έχω ξανά κανει σαλπιγγογραφια(βασικά μου είχε κανει στη λαπαροσκόπηση ο προηγούμενος γιατρός και δεν είχα καταλάβει κάτι λόγω της νάρκωσης).

Εμένα από την 5η μέρα που είδε το χαμουλη από ωάρια στις ωοθήκες μου μου απαγόρευσε δια ροπάλου επαφές όπως και άσκηση. Μου είπε για την ακρίβεια κάθεσαι στα αυγά σου μόνο τα απαραίτητα κανεις. Βέβαια δεν μπορούσα να κάνω και πολλά ήμουν τούμπανο. 
@Σταυρι μου είσαι πολύ καλά με τα ωάρια σου! Μπράβοοοο!! Και εγώ στα 25 ήμουν. 

@Taggerisδεν περίμενα τόση καθυστέρηση για την επιτροπή,άλλες κοπέλες έλεγαν για 2 εβδομάδες μετά τους έκλειναν ραντεβού. Ίσως παίζει ρόλο και το ότι του Πειραιά είχα διαβάσει ότι δεν έχει επιτροπή και κάποιες κοπέλες τις στέλνουν Μαρούσι. 
@ioannastr αυτό ήταν και το δικό μου άγχος! Αλλά τα έχεις όλα γραπτά και επίσης εμάς μας βοήθησαν και τα βιντεάκια στο YouTube για το πως γίνονται οι ενέσεις. Λέω εμάς γιατί εγώ δεν έκανα καμία μόνη μου το ανέλαβε αυτό το κομμάτι ο άντρας μου εγώ απλά έκλεινα μάτια και έπαιρνα ανάσες! 

Τις εξετάσεις για κυστικη ίνωση κοριτσια μου σας τις έγραψε ο γυναικολόγος σας; Θέλω να τις κάνω και εγώ βασικά. Βέβαια εγώ θα ηθελα να κάνω όλο το πακέτο αλλά ξέρω ότι βγαίνει ψηλά και νομιζω δεν γράφονται όλα. 

Καλημέρα κορίτσι μου εμένα όλο το πακέτο με όλες τις μεταλλάξεις του γονιδίου μου βγήκε 200 ευρώ  κανονικά ήταν 250 αλλά τα 50 μόνο καλύπτει ο Εοππυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Η επιτροπή του Πειραιά μου είπαν ότι έκλεισε τώρα έχει στο Αιγάλεω

ωωωωωωωω θεέ μου!!! @Taggeris στον Πειραιά ανήκεις και εσύ?? Μπορείς να μου δώσεις τηλ. σε παρακαλώ πολύ για να πάρω και εγώ να δω τι και πως???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Έκανα τον υπέρηχο μου εχτες όλα καλά οι ωοθήκες επανήλθαν στα φυσιολογικά τους, τελείωσα και με όλα τα φάρμακα και τις ενέσεις. Στον υπέρηχο φάνηκε κάτι να υπάρχει στη μήτρα, δεν μπορούσε ο γιατρός να διακρίνει ότι είναι πάνω και εξωτερικά της ή μέσα οπότε σήμερα το απόγευμα θα κάνω μια 3D σαλπιγγογραφια για να δούμε τι γίνεται.Καλεσε και συνεργάτη του μηπωσ Βγάλουν μαζί άκρη αλλά πάλι δεν μπορούσαν να είναι σίγουροι.Δεν διακινδυνεύουμε να χαλάμε τις βλαστοκυστες εάν δεν έχω πεντακάθαρη τη μήτρα. Έχω άγχος δεν έχω ξανά κανει σαλπιγγογραφια(βασικά μου είχε κανει στη λαπαροσκόπηση ο προηγούμενος γιατρός και δεν είχα καταλάβει κάτι λόγω της νάρκωσης).

Εμένα από την 5η μέρα που είδε το χαμουλη από ωάρια στις ωοθήκες μου μου απαγόρευσε δια ροπάλου επαφές όπως και άσκηση. Μου είπε για την ακρίβεια κάθεσαι στα αυγά σου μόνο τα απαραίτητα κανεις. Βέβαια δεν μπορούσα να κάνω και πολλά ήμουν τούμπανο. 
@Σταυρι μου είσαι πολύ καλά με τα ωάρια σου! Μπράβοοοο!! Και εγώ στα 25 ήμουν. 

@Taggerisδεν περίμενα τόση καθυστέρηση για την επιτροπή,άλλες κοπέλες έλεγαν για 2 εβδομάδες μετά τους έκλειναν ραντεβού. Ίσως παίζει ρόλο και το ότι του Πειραιά είχα διαβάσει ότι δεν έχει επιτροπή και κάποιες κοπέλες τις στέλνουν Μαρούσι. 
@ioannastr αυτό ήταν και το δικό μου άγχος! Αλλά τα έχεις όλα γραπτά και επίσης εμάς μας βοήθησαν και τα βιντεάκια στο YouTube για το πως γίνονται οι ενέσεις. Λέω εμάς γιατί εγώ δεν έκανα καμία μόνη μου το ανέλαβε αυτό το κομμάτι ο άντρας μου εγώ απλά έκλεινα μάτια και έπαιρνα ανάσες! 

Τις εξετάσεις για κυστικη ίνωση κοριτσια μου σας τις έγραψε ο γυναικολόγος σας; Θέλω να τις κάνω και εγώ βασικά. Βέβαια εγώ θα ηθελα να κάνω όλο το πακέτο αλλά ξέρω ότι βγαίνει ψηλά και νομιζω δεν γράφονται όλα. 

Αρχικά να πούμε οτι είναι θετικό το ότι οι ωοθήκες σου επανήλθαν στα φυσιολογικά τους. Να την κάνεις τη σαλπιγγογραφία να είσαι σίγουρη. Κ εγώ έκλεισα για 23/01 να την κάνω. Με αγχώνει λίγο η διαδικασία. Σου έχουν πει τι πρέπει να πάρεις πριν την κάνεις και 1 ώρα πριν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!ελπίζω όλα να πάνε καλά για ολες!!όσες ξεκινάνε τώρα και όσες περιμένουν αποτελέσματα!!Εγώ θα πάω να πάρω την Παρασκευή τις ενέσεις gonal μου έδωσε μονο και αρχές Φεβρουαρίου ξεκινάω!!ελπίζωντας για το καλύτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου εμένα όλο το πακέτο με όλες τις μεταλλάξεις του γονιδίου μου βγήκε 200 ευρώ  κανονικά ήταν 250 αλλά τα 50 μόνο καλύπτει ο Εοππυ!!

Βασικά σκέφτομαι ότι τόσα δίνουμε και έχουμε δώσει όλα αυτόν τον καιρό όποτε αξίζει να γίνει και αυτή η εξέταση. Όπως ο άντρας μου έκανε για στίγμα επειδή έχω εγώ,θέλω να γνωρίζω. Που την έκανες; Πηγες με παραπεμπτικό μόνο για τη μετάλλαξη που δικαιολογεί ο εοππυ και εκεί ζήτησες όλο το πακέτο; Θέλω να το δρομολογησω και εγώ. Πολλές ερωτήσεις συγγνώμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Αρχικά να πούμε οτι είναι θετικό το ότι οι ωοθήκες σου επανήλθαν στα φυσιολογικά τους. Να την κάνεις τη σαλπιγγογραφία να είσαι σίγουρη. Κ εγώ έκλεισα για 23/01 να την κάνω. Με αγχώνει λίγο η διαδικασία. Σου έχουν πει τι πρέπει να πάρεις πριν την κάνεις και 1 ώρα πριν? 

Το ραντεβού μου το έκλεισε εκείνη τη στιγμή ο γιατρός μου σε άλλον γιατρό που συνεργάζεται για σαλπιγγογραφιες. Δεν μου είπε να κάνω κάτι ή να παρω κάτι γιατί λέει δεν θα καταλάβω τπτ. Ίσως το είπε επειδή εγώ γενικά έχω βαρύ περίοδο με πολύ πόνο οπότε αντέχω. Βέβαια νομιζω ότι δεν θα κάνω την κλασική αλλά την πιο καινούργια που δεν πονάει τόσο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Έκανα τον υπέρηχο μου εχτες όλα καλά οι ωοθήκες επανήλθαν στα φυσιολογικά τους, τελείωσα και με όλα τα φάρμακα και τις ενέσεις. Στον υπέρηχο φάνηκε κάτι να υπάρχει στη μήτρα, δεν μπορούσε ο γιατρός να διακρίνει ότι είναι πάνω και εξωτερικά της ή μέσα οπότε σήμερα το απόγευμα θα κάνω μια 3D σαλπιγγογραφια για να δούμε τι γίνεται.Καλεσε και συνεργάτη του μηπωσ Βγάλουν μαζί άκρη αλλά πάλι δεν μπορούσαν να είναι σίγουροι.Δεν διακινδυνεύουμε να χαλάμε τις βλαστοκυστες εάν δεν έχω πεντακάθαρη τη μήτρα. Έχω άγχος δεν έχω ξανά κανει σαλπιγγογραφια(βασικά μου είχε κανει στη λαπαροσκόπηση ο προηγούμενος γιατρός και δεν είχα καταλάβει κάτι λόγω της νάρκωσης).

Εμένα από την 5η μέρα που είδε το χαμουλη από ωάρια στις ωοθήκες μου μου απαγόρευσε δια ροπάλου επαφές όπως και άσκηση. Μου είπε για την ακρίβεια κάθεσαι στα αυγά σου μόνο τα απαραίτητα κανεις. Βέβαια δεν μπορούσα να κάνω και πολλά ήμουν τούμπανο. 
@Σταυρι μου είσαι πολύ καλά με τα ωάρια σου! Μπράβοοοο!! Και εγώ στα 25 ήμουν. 

@Taggerisδεν περίμενα τόση καθυστέρηση για την επιτροπή,άλλες κοπέλες έλεγαν για 2 εβδομάδες μετά τους έκλειναν ραντεβού. Ίσως παίζει ρόλο και το ότι του Πειραιά είχα διαβάσει ότι δεν έχει επιτροπή και κάποιες κοπέλες τις στέλνουν Μαρούσι. 
@ioannastr αυτό ήταν και το δικό μου άγχος! Αλλά τα έχεις όλα γραπτά και επίσης εμάς μας βοήθησαν και τα βιντεάκια στο YouTube για το πως γίνονται οι ενέσεις. Λέω εμάς γιατί εγώ δεν έκανα καμία μόνη μου το ανέλαβε αυτό το κομμάτι ο άντρας μου εγώ απλά έκλεινα μάτια και έπαιρνα ανάσες! 

Τις εξετάσεις για κυστικη ίνωση κοριτσια μου σας τις έγραψε ο γυναικολόγος σας; Θέλω να τις κάνω και εγώ βασικά. Βέβαια εγώ θα ηθελα να κάνω όλο το πακέτο αλλά ξέρω ότι βγαίνει ψηλά και νομιζω δεν γράφονται όλα. 

Κοπελα μου έκανα σαλπιγγογραφια χωρις μεθη, όπως πολλα κοριτσια εδω μεσα. Δε ξερω το αν μέτρησε που την εκανα εξω και τη πλήρωσα και ακριβά, πάντως δε κατάλαβα τίποτα!!!!!! Πιο πολύ με ενόχλησε η εμβρυομεταφορα απο διαδικασια αλλα και παλι τιποτα το τραγικό. Κρατούσα αππ το αγχος μου τη μαια και μου ελεγε κατσε ησυχη, αν θες πιανε μου το χέρι. Η χαρα του γιατρου ειμαι δε ξερω αν το καταλάβατε... 

Μη σε αγχώνει. Ενα μπουσκοπαν μια ωρα πριν είχα παρει. Καλη επιτυχία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris το μονο καλο της επαρχίας είναι οτι κλείνουν ραντεβού νωρις. Σε ενα μηνα μου ειχαν κλείσει. Φαντασου τι γίνεται απο εξωσωματικες.. 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Βασικά σκέφτομαι ότι τόσα δίνουμε και έχουμε δώσει όλα αυτόν τον καιρό όποτε αξίζει να γίνει και αυτή η εξέταση. Όπως ο άντρας μου έκανε για στίγμα επειδή έχω εγώ,θέλω να γνωρίζω. Που την έκανες; Πηγες με παραπεμπτικό μόνο για τη μετάλλαξη που δικαιολογεί ο εοππυ και εκεί ζήτησες όλο το πακέτο; Θέλω να το δρομολογησω και εγώ. Πολλές ερωτήσεις συγγνώμη! 

Εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη οπότε τις εκανα εκεί σε ένα εργαστήριο γενετικής ναι η γιατρός μου μου έγραψε αυτό που καλύπτει ο Εοππυ και εγώ πλήρωσα το υπόλοιπο και εγώ θα έλεγα να το κάνεις όλο!!!!ποτέ δεν ξέρεις το μόνο αρνηττκο είναι ότι αργούν λίγο τα σποτελεσματα κάνουν. Ενα μήνα για να βγούμε!Τώρα αν βγω αρνητική δεν θα κάνει ο άντρας μου !αν όμως βγω σε κάποια μετάλλαξη θετική θα πρέπει να εξεταστεί και αυτός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη οπότε τις εκανα εκεί σε ένα εργαστήριο γενετικής ναι η γιατρός μου μου έγραψε αυτό που καλύπτει ο Εοππυ και εγώ πλήρωσα το υπόλοιπο και εγώ θα έλεγα να το κάνεις όλο!!!!ποτέ δεν ξέρεις το μόνο αρνηττκο είναι ότι αργούν λίγο τα σποτελεσματα κάνουν. Ενα μήνα για να βγούμε!Τώρα αν βγω αρνητική δεν θα κάνει ο άντρας μου !αν όμως βγω σε κάποια μετάλλαξη θετική θα πρέπει να εξεταστεί και αυτός!!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Ναι θα κάνω όλο το πακέτο και εγώ. Θα ψάξω στην Αθήνα να βρω που κάνουν όλο το πακέτο των μεταλλάξεων δυστυχώς δεν είμαι από την όμορφη Θεσσαλονίκη!! 
Είδα ότι ξεκινάς και εσυ από Φλεβάρη τη διέγερση!! Καλη επιτυχία κοριτσάρα μου πολλά και καλά αυγουλακια σου ευχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Κοπελα μου έκανα σαλπιγγογραφια χωρις μεθη, όπως πολλα κοριτσια εδω μεσα. Δε ξερω το αν μέτρησε που την εκανα εξω και τη πλήρωσα και ακριβά, πάντως δε κατάλαβα τίποτα!!!!!! Πιο πολύ με ενόχλησε η εμβρυομεταφορα απο διαδικασια αλλα και παλι τιποτα το τραγικό. Κρατούσα αππ το αγχος μου τη μαια και μου ελεγε κατσε ησυχη, αν θες πιανε μου το χέρι. Η χαρα του γιατρου ειμαι δε ξερω αν το καταλάβατε... 

Μη σε αγχώνει. Ενα μπουσκοπαν μια ωρα πριν είχα παρει. Καλη επιτυχία!! 

Σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο! Πιστεύω ότι θα τη παλέψω. Εάν επιτρέπεται πόσο την πλήρωσες; Εν Τω μεταξύ πάντα ρωτάω το γιατρό μου για το κόστος οτιδήποτε και εάν κάνω,αλλά εχτες δεν ξέρω ήμουν αλλου για αλλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Ναι θα κάνω όλο το πακέτο και εγώ. Θα ψάξω στην Αθήνα να βρω που κάνουν όλο το πακέτο των μεταλλάξεων δυστυχώς δεν είμαι από την όμορφη Θεσσαλονίκη!! 
Είδα ότι ξεκινάς και εσυ από Φλεβάρη τη διέγερση!! Καλη επιτυχία κοριτσάρα μου πολλά και καλά αυγουλακια σου ευχομαι!!! 

Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!!!ναι στην Αθήνα είναι καλύτερα γιατί έχει πολλά κέντρα που έχουν προσφορές κατά καιρούς!!!οπότε μπορείς να βρεις και καλύτερη τιμή!!!Εύχομαι και εσύ να ξεκινάς τώρα να έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Το ραντεβού μου το έκλεισε εκείνη τη στιγμή ο γιατρός μου σε άλλον γιατρό που συνεργάζεται για σαλπιγγογραφιες. Δεν μου είπε να κάνω κάτι ή να παρω κάτι γιατί λέει δεν θα καταλάβω τπτ. Ίσως το είπε επειδή εγώ γενικά έχω βαρύ περίοδο με πολύ πόνο οπότε αντέχω. Βέβαια νομιζω ότι δεν θα κάνω την κλασική αλλά την πιο καινούργια που δεν πονάει τόσο.

και εγώ έχω πόνους και δε με πιάνει κανένα χάπι. εμένα μου είπαν από το ΡΕΑ να πάρω 2 buscopan plus μια ώρα πριν την εξέταση και μια μέρα πριν και μέχρι την Κυριακή να πάρω vibramycin των 100mg 1 πρωί και 1 βράδυ. 

Μάλλον θα κάνεις την καινούρια απλά να ξέρεις πως η καινούρια δεν περνάει από την επιτροπή, έχε το στο μυαλό σου αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!ελπίζω όλα να πάνε καλά για ολες!!όσες ξεκινάνε τώρα και όσες περιμένουν αποτελέσματα!!Εγώ θα πάω να πάρω την Παρασκευή τις ενέσεις gonal μου έδωσε μονο και αρχές Φεβρουαρίου ξεκινάω!!ελπίζωντας για το καλύτερο!!

όλα καλά θα πάνε κοπέλα μου!!!! Καλό ξεκίνημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο! Πιστεύω ότι θα τη παλέψω. Εάν επιτρέπεται πόσο την πλήρωσες; Εν Τω μεταξύ πάντα ρωτάω το γιατρό μου για το κόστος οτιδήποτε και εάν κάνω,αλλά εχτες δεν ξέρω ήμουν αλλου για αλλου. 

Τίποτα κοπελα μου! Θα τη παλέψεις. Κραταει λιγο. Πληρωσα 200 ευρω. Δεν ηταν 3d ομως. Ποια καινούργια λες οτι θα κανεις; είναι το ίδιο εγκυρη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Ναι θα κάνω όλο το πακέτο και εγώ. Θα ψάξω στην Αθήνα να βρω που κάνουν όλο το πακέτο των μεταλλάξεων δυστυχώς δεν είμαι από την όμορφη Θεσσαλονίκη!! 
Είδα ότι ξεκινάς και εσυ από Φλεβάρη τη διέγερση!! Καλη επιτυχία κοριτσάρα μου πολλά και καλά αυγουλακια σου ευχομαι!!! 

Επειδή ψάχτηκα πολύ για τις γενετικές: Καρυότυπο, Κυστική Ίνωση και μικροελλείψεις του χρωμοσώματος Ψ για τον άντρα μου, αφού θα κατέβεις Αθήνα, πάρε στο ΡΕΑ (210-9495072), στον Γενότυπο (210-7770870), στο Gene Diagnosis (211-4114112). Θα σου πουν τιμές, τα πάντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Τίποτα κοπελα μου! Θα τη παλέψεις. Κραταει λιγο. Πληρωσα 200 ευρω. Δεν ηταν 3d ομως. Ποια καινούργια λες οτι θα κανεις; είναι το ίδιο εγκυρη; 

@Steli η καινούρια δεν περνάει από την επιτροπή, αυτό είναι το θέμα. Λένε οτι η νέα είναι ανώδυνη τελείως αλλά...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

@Steli η καινούρια δεν περνάει από την επιτροπή, αυτό είναι το θέμα. Λένε οτι η νέα είναι ανώδυνη τελείως αλλά...........

παιδια ισχυει... φιλη την ειχε κανει κ αναγκαστηκε να κανει την κλασσικη γιατι δεν τη δεχονταν! πηγε δλδ κ της το εβγαλαν εκκρεμοτητα και ξαναπηγε... οπότε προσοχή! Κ σημειωτέον πήγαν εξωσωματική για άσχετο λόγο, δεν έπαιζε δλδ ρόλο η σαλπιγγογραφία, ήταν καθαρή!

@Taggeris όντως μοιάζει υψηλή αν κ στο εργαστήριο που πήγα εγώ το όριο είναι 150 για την αρχή του κύκλου. Η πέμπτη μέρα είναι κ λίγο προχωρημένη οπότε μπορεί να είναι νορμάλ! Αν ήταν 2η μέρα θα σου έλεγα ότι θες περίπου στο 50...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...