Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Για αυτή την μετάλλαξη έκανα αυτό κατάλαβα αλλά απιτι διάβασα είναι το 50% τον μεταλλάξεων 

Αν έχεις κάνει ποσοστο κ δεν βρέθηκε τπτ μην ανησυχείς.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Να ζητήσεις να κάνεις ένα ποσοστό μεταλλάξεων (αν έχεις κάνει μόνο για τη συγκεκριμένη) συνολικά όχι μόνο μια μετάλλαξη γτ μπορεί να μην έχεις αυτή αλλά να έχεις κάποια άλλη κ κατά τη γνώμη μου να το ξέρετε αγάπη μου γτ μετά είναι βάσανο να ξέρεις ότι μεγαλώνει ένα μωράκι μέσα σου κ μπορεί να συμβεί κάτι κ να στο πάρουν 😢

Να θα το συζητήσω με τον ιατρό μου όταν πάω..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Να θα το συζητήσω με τον ιατρό μου όταν πάω..! 

Μην ανησυχείς μάλλον δεν έχεις τπτ.... Κ μένα γράφει το χαρτί μόνο γι αυτή τη μετάλλαξη αλλά εγώ ξέρω ότι έκανα το 50% γτ είχα δει κ πόσες ήταν οι μετάλλαξεις πριν την κάνω 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Αν έχεις κάνει ποσοστο κ δεν βρέθηκε τπτ μην ανησυχείς.... 

Το κακό είναι ότι δεν γράφει το χαρτί αναλυτικά..! Αλλά δεν έχω να χάσω στο να του πω και να δει πάλι την εξέταση ο ιατρός μου να με διαφωτίσει..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Μην ανησυχείς μάλλον δεν έχεις τπτ.... Κ μένα γράφει το χαρτί μόνο γι αυτή τη μετάλλαξη αλλά εγώ ξέρω ότι έκανα το 50% γτ είχα δει κ πόσες ήταν οι μετάλλαξεις πριν την κάνω 

 

Κοπέλα μου όμορφη φιλικά στο λέω απλά αν μπορείς η κατέβασε την φωτογραφία η έστω σβήσε τα στοιχεία σου είναι κρίμα να γίνει κάτι μιας και μας διαβάζουν διαφορά άτομα στο λέω απλά προληπτικά και με αγάπη.! Κατάλαβα θα σου δείξω και το δικό μου τι γράφει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Το κακό είναι ότι δεν γράφει το χαρτί αναλυτικά..! Αλλά δεν έχω να χάσω στο να του πω και να δει πάλι την εξέταση ο ιατρός μου να με διαφωτίσει..! 

Ναι αυτό κανε....καλυτερα να ξέρεις τώρα πάρα να τρέχεις σαν εμάς.... Κ αντί να χαίρεσαι μια μελλοντική εγκυμοσύνη να ανησυχείς αν θα μπορέσεις να τη συνεχίσεις... (παθουσα εδώ)!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Κοπέλα μου όμορφη φιλικά στο λέω απλά αν μπορείς η κατέβασε την φωτογραφία η έστω σβήσε τα στοιχεία σου είναι κρίμα να γίνει κάτι μιας και μας διαβάζουν διαφορά άτομα στο λέω απλά προληπτικά και με αγάπη.! Κατάλαβα θα σου δείξω και το δικό μου τι γράφει 

Πως να τη σβήσω??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Κοπέλα μου όμορφη φιλικά στο λέω απλά αν μπορείς η κατέβασε την φωτογραφία η έστω σβήσε τα στοιχεία σου είναι κρίμα να γίνει κάτι μιας και μας διαβάζουν διαφορά άτομα στο λέω απλά προληπτικά και με αγάπη.! Κατάλαβα θα σου δείξω και το δικό μου τι γράφει 

Την έσβησα σβήσε κ εσύ το σχόλιο γτ φαινει στην παραθεσηηηηη χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Πως να τη σβήσω??? 

Κανείς νωμιζω επεξεργασία του μνμ και την σβήνεις.! Εμένα γράφει αυτό 

3C889153-4F62-42B2-9AD6-64A22CFF9355.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Κανείς νωμιζω επεξεργασία του μνμ και την σβήνεις.! Εμένα γράφει αυτό 

3C889153-4F62-42B2-9AD6-64A22CFF9355.jpeg

Κατά πασα πιθανότητα δεν έχεις τπτ.... Σβήσε το μήνυμα που ήταν παράθεση στο δικό μου γτ φαίνεται η φώτο μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H DF508 ειναι η πιο συχνη στον ελληνικο πληθυσμο γι'αυτο την ελέγχουν! @Niki94

@dimsea εγώ έκανα 36 ωρες πριν μια οβιτρελ ΚΑΙ ταυτοχρονα αρβεκαπ! Όλα για ωρίμανση... καθε γιατρος μωρε εχει το πρωτοκολλο που ακολουθει

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Κατά πασα πιθανότητα δεν έχεις τπτ.... Σβήσε το μήνυμα που ήταν παράθεση στο δικό μου γτ φαίνεται η φώτο μου 

Α ωραία θα κοιμηθώ ήσυχη κι ένα βράδυ χαχα ναι το έκανα Ίδη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Τέλεια!!! Μη σε ανησυχεί δεν είσαι φορέας κυστικης ινωσης!!!! 

Ωραία αλλά ας το ρωτήσω κι αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Α ωραία θα κοιμηθώ ήσυχη κι ένα βράδυ χαχα ναι το έκανα Ίδη 

Να σαι ήρεμη ναι!!!! Εγώ έχω ακόμα κάνα 8 ήμερο (εργάσιμες ημέρες) άγχους μέχρι να βγει η απάντηση του άντρα μ.... Και ο καλός μας ο "κάτοικος" κάνει την παρουσία του αισθητή ώρες ώρες όταν νιώθω ότι κάτι δεν πάει καλά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Να σαι ήρεμη ναι!!!! Εγώ έχω ακόμα κάνα 8 ήμερο (εργάσιμες ημέρες) άγχους μέχρι να βγει η απάντηση του άντρα μ.... Και ο καλός μας ο "κάτοικος" κάνει την παρουσία του αισθητή ώρες ώρες όταν νιώθω ότι κάτι δεν πάει καλά.... 

Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου..!!!! Καλά αποτελέσματα και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου..!!!! Καλά αποτελέσματα και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου 

Να σαι καλά εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι φάση κι αν είσαι γλυκιά μουυυυ 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Να σαι καλά εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι φάση κι αν είσαι γλυκιά μουυυυ 💗💗💗

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

H DF508 ειναι η πιο συχνη στον ελληνικο πληθυσμο γι'αυτο την ελέγχουν! @Niki94

@dimsea εγώ έκανα 36 ωρες πριν μια οβιτρελ ΚΑΙ ταυτοχρονα αρβεκαπ! Όλα για ωρίμανση... καθε γιατρος μωρε εχει το πρωτοκολλο που ακολουθει

 

Ναι με την ovitrelle έτσι έκανα κι εγώ. Σίγουρα έτσι είναι και κυρίως ανάλογα την κάθε γυναίκα και την περίπτωση της. Ας πάνε όλα  καλά κι ας κάνουμε ενέσεις δε βαριέσαι τώρα που έχω πάρει το κολάι φέρτε μου πένες! 😜Πραγματικά ήταν το μόνο που με αγχωνε και τελικά ήταν από τα εντελώς ασήμαντα στην όλη διαδικασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

@Σταυρι να σε ρωτήσω κάτι που δεν μας είπε πόσες από της orgalutran θα κανείς.; Θα συμφωνήσω με την @Tokyo 

Κάνω εδώ και πέντε μέρες gonal και μου είπαν αυριο να κάνω μια orgalutran  Παρασκευή υπέρηχο  και οιστραδιολη. Αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κάνω εδώ και πέντε μέρες gonal και μου είπαν αυριο να κάνω μια orgalutran  Παρασκευή υπέρηχο  και οιστραδιολη. Αυτα

Κατάλαβα κοπέλα μου σε ευχαριστώ για την απάντηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου πώς είστε; Εγώ έπαθα ένα μικρό σοκ πρωί-πρωί. Πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού με την επιτροπή και ξέρετε πότε μου έκλεισαν ραντεβού; Στις 6 Μαρτίου!!! Ζονγκ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κάνω εδώ και πέντε μέρες gonal και μου είπαν αυριο να κάνω μια orgalutran  Παρασκευή υπέρηχο  και οιστραδιολη. Αυτα

λογικό ακούγεται, συνηθως την 6η μέρα διέγερσης μπαινει ανταγωνιστης. Δεν ξέρω τη δική σου ένεση καθόλου, η δική μου πάντως ήταν μια κάθε πρωί για κάποιες μέρες. Την Παρασκευή δλδ που λες δεν θα κάνεις; μήπως σου είπαν μια κάθε μέρα; ίσως δεν κατάλαβα καλά τι έγραψες ή το δικό σου πρωτόκολλο είναι εντελώς διαφορετικό! Πλησιάζουν πάντως οι μέρες, σου εύχομαι καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πώς είστε; Εγώ έπαθα ένα μικρό σοκ πρωί-πρωί. Πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού με την επιτροπή και ξέρετε πότε μου έκλεισαν ραντεβού; Στις 6 Μαρτίου!!! Ζονγκ!!!!

τόσο πολύ;; τι γίνεται ρε κορίτσια με αυτές τις επιτροπές... έλεος! Να υποθέσω ότι ήθελες να προχωρήσεις νωρίτερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...