Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

@Σταυρι όπως τα λένε τα κορίτσια @Niki94 @ntinaki88 ! Είναι ο ανταγωνιστής που σου έλεγα! χωρίς αυτόν τα ωάρια θα μεγάλωναν πολύ κ κυρίως θα έκανες ωορρηξία κ θα χάνονταν.  Κάθε κοπέλα είναι διαφορετική και ο γιατρός ακολουθεί το σώμα σου, εμένα ήταν διαφορετικά, δλδ μου άρχισε τον ανταγωνιστή αφού τα ωάρια είχαν μεγαλώσει περισσότερο. Βασικά πόσες μέρες τώρα κάνεις τις gonal; τους ανταγωνιστές τους δίνουν 5-6 μέρες μετά μια μέρα κενό κ μετά ωοληψία. (τουλάχιστον έτσι ήταν σε μένα) 

K μένα νομίζω μια βδομάδα μετά που ξεκίνησα gonal που έδωσαν ανταγωνιστη!!!! Ρε κορίτσια αλήθεια όσο περνά ο καιρός σκέφτομαι πόσο έχουμε μάθει τα φάρμακα κ τότε όταν μας τα έδιναν ειμασταν σε φάση "τι λένε τώρα?" "πως θα το κάνω εγώ? " και τώρα μόνο που δεν έκανα το έμβολιο του πατέρα μου για τη γρίπη χαχαχαχαχααχχααχαχαχχ αν ήταν υποδοριο θα το κάναμε αλλά μπαίνει νομίζω μέσα σε μυϊκό ιστό αν θυμάμαι καλά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

ναι ρε γαμώτο και μένα ο ανταγωνιστής λίγο με έτσουζε κ κοκκίνιζε! και έκανα άλλη (cetrotide) οπότε  μάλλον είναι η ουσία τους τέτοια... εμενα ηθελε κ λιγο ετοιμασια να ανεμείξω σκόνη με διαλύτη αλλά οκ τίποτα πολύ φοβερό

Αυτή η cetrotide ήταν μόνο μια? Την έκανες 2 μέρες πριν την ωολυψια? Αυτή είναι χοριακη γοναδοτροπινη ( εγώ είχα κάνει arvekap, κρίνω απ τη διαδικασία που είπες σκόνη κ υγρό).... Είναι για να καθορίσουν την τελική ωρίμανση των ωαρίων κ γίνεται σε συγκεκριμένη ώρα που θα σου υποδεχθεί απ τον γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

K μένα νομίζω μια βδομάδα μετά που ξεκίνησα gonal που έδωσαν ανταγωνιστη!!!! Ρε κορίτσια αλήθεια όσο περνά ο καιρός σκέφτομαι πόσο έχουμε μάθει τα φάρμακα κ τότε όταν μας τα έδιναν ειμασταν σε φάση "τι λένε τώρα?" "πως θα το κάνω εγώ? " και τώρα μόνο που δεν έκανα το έμβολιο του πατέρα μου για τη γρίπη χαχαχαχαχααχχααχαχαχχ αν ήταν υποδοριο θα το κάναμε αλλά μπαίνει νομίζω μέσα σε μυϊκό ιστό αν θυμάμαι καλά.... 

Αστα να πάνε εμένα όταν μου έλεγαν τι να κάνω και πως τα έκανα στον αυτόματο όλα χαμπάρι δεν επερνα τότε τη κι πως.!! Τώρα έχω μάθει να κάνω ενέσεις στην κιλια μόνο χαλαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Αυτή η cetrotide ήταν μόνο μια? Την έκανες 2 μέρες πριν την ωολυψια? Αυτή είναι χοριακη γοναδοτροπινη ( εγώ είχα κάνει arvekap, κρίνω απ τη διαδικασία που είπες σκόνη κ υγρό).... Είναι για να καθορίσουν την τελική ωρίμανση των ωαρίων κ γίνεται σε συγκεκριμένη ώρα που θα σου υποδεχθεί απ τον γιατρό 

Λες για την ovitrelle αυτή είναι η ένεση χοριακης γοναδοπτροπινη αυτή που είπε η @Tokyo είναι ενέσεις ανταγωνιστών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Αστα να πάνε εμένα όταν μου έλεγαν τι να κάνω και πως τα έκανα στον αυτόματο όλα χαμπάρι δεν επερνα τότε τη κι πως.!! Τώρα έχω μάθει να κάνω ενέσεις στην κιλια μόνο χαλαρά 

Eμενα οι μόνες που μ έμειναν κ θα συνεχίστουν είναι clexane (αντιπηκτικη αγωγή λόγω θρομβοφυλιας) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Λες για την ovitrelle αυτή είναι η ένεση χοριακης γοναδοπτροπινη 

Ναι ναι διάβασα μετά ότι δεν είναι χοριακη... Μάλλον είναι σαν ανταγωνιστης η cetrotide! Εγώ αντί για ovitrelle έκανα arvekap! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Eμενα οι μόνες που μ έμειναν κ θα συνεχίστουν είναι clexane (αντιπηκτικη αγωγή λόγω θρομβοφυλιας) 

Να σε ρωτήσω κάτι..;; Θρομβοφιλια από που κατάλαβες ότι έχεις.; Έκανες εξετάσεις.; Επίσης αν θυμάμαι καλά είσαι εγκυουλα εσυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Σου είπε κι εσένα όχι.; Τον ρώτησες επίσης μια χαρά δόση περνεις και έχεις κάνει και πολλά όποτε είσαι κομπλέ μην αγχονεσε 

Όχι οχι τιποτα δεν είπε αλλά ξέρω τω φοβάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Ναι ναι διάβασα μετά ότι δεν είναι χοριακη... Μάλλον είναι σαν ανταγωνιστης η cetrotide! Εγώ αντί για ovitrelle έκανα arvekap! 

Τελικά ποσά φάρμακα που κάνουν το ίδιο πράγμα υπάρχουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι..;; Θρομβοφιλια από που κατάλαβες ότι έχεις.; Έκανες εξετάσεις.; Επίσης αν θυμάμαι καλά είσαι εγκυουλα εσυ 

Ναι είμαι 9εβδ +1ημ.. Εκανα εξέταση στην εγκυμοσύνη ...πιο πριν Είχα ζητήσει απ τον γιατρό να κάνω αντιπηκτικη αγωγή (έπαιρνα salospir) τα δίνουν μετά την έμβρυομεταφορα!!!! Κ λίγες μέρες μςτα τη τη χοριακη είδα αίμα Κ η γυναικολος μου μ είπε να αλλάξω σε ενέσεις κλεξαν γτ μερικές φορές το σαλοσπιρ προκαλεί αιμοραγια  ! Ωστόσο έκανα εξέταση για θρομβοφυλια κ βγήκα θετική σε μια μετάλλαξη που προκαλεί αυτόματες αποβολές! Μπορεί 3 χρόνια τώρα είχα πετύχει εγκυμοσύνη κ μόνη μου φυσικά κ να μην προχωρήσε ποτέ 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Τελικά ποσά φάρμακα που κάνουν το ίδιο πράγμα υπάρχουν 

 2-3 για την κάθε δουλειά!!! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Αυτή η cetrotide ήταν μόνο μια? Την έκανες 2 μέρες πριν την ωολυψια? Αυτή είναι χοριακη γοναδοτροπινη ( εγώ είχα κάνει arvekap, κρίνω απ τη διαδικασία που είπες σκόνη κ υγρό).... Είναι για να καθορίσουν την τελική ωρίμανση των ωαρίων κ γίνεται σε συγκεκριμένη ώρα που θα σου υποδεχθεί απ τον γιατρό 

Επειδη το έχω ψάξει λίγο και arvekap έχω κάνει δεν είναι η χοριακη η χωριακη συνήθως είναι  έτοιμη και συνήθως δίνουν ovitrelle  αυτή από όσο διάβασα είναι για το ενδομητριο και σε εμένα τουλάχιστον την έδωσε προληπτικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ναι είμαι 9εβδ +1ημ.. Εκανα εξέταση στην εγκυμοσύνη ...πιο πριν Είχα ζητήσει απ τον γιατρό να κάνω αντιπηκτικη αγωγή (έπαιρνα salospir) τα δίνουν μετά την έμβρυομεταφορα!!!! Κ λίγες μέρες μςτα τη τη χοριακη είδα αίμα Κ η γυναικολος μου μ είπε να αλλάξω σε ενέσεις κλεξαν γτ μερικές φορές το σαλοσπιρ προκαλεί αιμοραγια  ! Ωστόσο έκανα εξέταση για θρομβοφυλια κ βγήκα θετική σε μια μετάλλαξη που προκαλεί αυτόματες αποβολές! Μπορεί 3 χρόνια τώρα είχα πετύχει εγκυμοσύνη κ μόνη μου φυσικά κ να μην προχωρήσε ποτέ 😢

Ωωωω κατάλαβα κοπέλα μου εμένα από την ευριομεταφορα μου είχε δόση μόνο παιδική ασπιρίνη και όχι Σαλοσπίρ όλα σου εύχομαι να πάνε καλά κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Επειδη το έχω ψάξει λίγο και arvekap έχω κάνει δεν είναι η χοριακη η χωριακη συνήθως είμαι έτοιμη και συνήθως δίνουν ovitrelle η αυτή από όσο διάβασα είναι για το ενδομητριο και σε εμένα τουλάχιστον την έδωσε προληπτικά. 

Eμενα πάντως μ έδωσαν μια μόνο φορά arvekap 2 μερες πριν την ωολυψια κ έγραψε στο χαρτί που είχαμε για να μου γράφουν τις δόσεις κλπ ότι παίρνεις ή arvekap ή ovitrelle! Εμένα μ είχαν πει να πάρω arvekap! Οπότε μάλλον κάνουν την ίδια ή παρόμοια δουλειά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki88 η cetrotide ειναι ανταγωνιστής κ γίνεται συνήθως από την 6η μέρα αλλά φυσικά το καθορίζει ο γιατρός το πότε ακριβώς και τη σταματάς 2 μέρες πριν τη ωοληψία. Η arvekap όντως είναι για ωρίμανση κ την έκανα κ γω 36 ωρες πριν. Επίσης υπαρχει κ η  ovitrelle που ειναι κ αυτη για ωριμανση κ ειναι χοριακή. Η cetrotide ειναι πιο ευκολη γιατί ειναι προγεμισμένη συριγγα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ωωωω κατάλαβα κοπέλα μου εμένα από την ευριομεταφορα μου είχε δόση μόνο παιδική ασπιρίνη και όχι Σαλοσπίρ όλα σου εύχομαι να πάνε καλά κοπέλα μου 

Συμφωνα με την ανάπτυξη του μωρού όλα πάνε καλά... Έχουμε ένα θέμα βέβαια που δεν θέλω να βρίσω κ να συγχιστω βραδιάτικα ο προηγούμενος γυναικολόγος μου δεν μ είπε ποτέ να κάνω εξέταση για κυστική ινωση! Ενώ με έστειλε στο λαϊκό να κάνω για στίγμα (δεν έχω)! Όμως κυστική ινωση είμαι φορέας! Κ τώρα έκανε ο σύζυγος το 99% κ παρακαλάμε κάθε μέρα το θεό μέχρι να βγουν οι εξετάσεις να μην έχει το γονίδιο... Γτ αλλιώς πρέπει να ελέγξουν το μωράκι κ ελπίζουμε κ παρακαλάμε να μην έχει τπτ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@ntinaki88 η cetrotide ειναι ανταγωνιστής κ γίνεται συνήθως από την 6η μέρα αλλά φυσικά το καθορίζει ο γιατρός το πότε ακριβώς και τη σταματάς 2 μέρες πριν τη ωοληψία. Η arvekap όντως είναι για ωρίμανση κ την έκανα κ γω 36 ωρες πριν. Επίσης υπαρχει κ η  ovitrelle που ειναι κ αυτη για ωριμανση κ ειναι χοριακή. Η cetrotide ειναι πιο ευκολη γιατί ειναι προγεμισμένη συριγγα 

 

Ναι ναι.... Καταλαβαίνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Συμφωνα με την ανάπτυξη του μωρού όλα πάνε καλά... Έχουμε ένα θέμα βέβαια που δεν θέλω να βρίσω κ να συγχιστω βραδιάτικα ο προηγούμενος γυναικολόγος μου δεν μ είπε ποτέ να κάνω εξέταση για κυστική ινωση! Ενώ με έστειλε στο λαϊκό να κάνω για στίγμα (δεν έχω)! Όμως κυστική ινωση είμαι φορέας! Κ τώρα έκανε ο σύζυγος το 99% κ παρακαλάμε κάθε μέρα το θεό μέχρι να βγουν οι εξετάσεις να μην έχει το γονίδιο... Γτ αλλιώς πρέπει να ελέγξουν το μωράκι κ ελπίζουμε κ παρακαλάμε να μην έχει τπτ :(

Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου..!! Να σε ρωτήσω έχω κάνει κι εγώ για κυστικη ίνωση για την μετάλλαξη DF508 αυτή ξέρεις τι ακριβός δείχνει αν δλδ είσαι φορέας η αν πάσχεις από αυτό..;

επισης κι εγώ έχω στίγμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου..!! Να σε ρωτήσω έχω κάνει κι εγώ για κυστικη ίνωση για την μετάλλαξη DF508 αυτή ξέρεις τι ακριβός δείχνει αν δλδ είσαι φορέας η αν πάσχεις από αυτό..;

επισης κι εγώ έχω στίγμα 

Στην εξέταση αν γράφει έτεροζυγη μορφή σημαίνει φορέας (τουλάχιστον έτσι μας είπαν όταν πήγαμε για τον σύζυγο κ τους ρώτησα) αν γράφει ομοζυγη μορφη σημαίνει ότι νοσεις! Κ εγώ αυτή τη μετάλλαξη έχω DF508! Στίγμα ευτυχως όχι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Στην εξέταση αν γράφει ετεροζυγωτης σημαίνει φορέας (τουλάχιστον έτσι μας είπαν όταν πήγαμε για την σύζυγο κ τους ρώτησα) αν γράφει ομοζυγωτης σημαίνει ότι νοσεις! Κ εγώ αυτή τη μετάλλαξη έχω DF508! Στίγμα ευτυχως όχι... 

Εμένα δεν γράφει κάτι τέτοιο αλλά γράφει ότι δεν ανά βρέθηκε η μετάλλαξη αυτή.! Λες να την ξανά επαναλάβω.; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Eμενα πάντως μ έδωσαν μια μόνο φορά arvekap 2 μερες πριν την ωολυψια κ έγραψε στο χαρτί που είχαμε για να μου γράφουν τις δόσεις κλπ ότι παίρνεις ή arvekap ή ovitrelle! Εμένα μ είχαν πει να πάρω arvekap! Οπότε μάλλον κάνουν την ίδια ή παρόμοια δουλειά!!!! 

Α μπορεί ψάχνοντας πάντως είχα διαβάσει ότι πολλές φορές τη δίνουν και για μικρές εστίες ενδομητριωσης. Έκανα 4 μέρες σύνολο τις 2 μόνο αυτή και τις άλλες 2 μαζί με το φάρμακο της διέγερσης. Ovitrelle έκανα Κυριακή 01.00 τα μεσάνυχτα και Τρίτη είχα ωοληψια. Τι να πούμε.... για να μας τις έδωσαν έτσι κάτι παραπάνω ξέρουν! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Εμένα δεν γράφει κάτι τέτοιο αλλά γράφει ότι δεν ανά βρέθηκε η μετάλλαξη αυτή 

Τότε δεν εχειιιιιιιςςςςς αυτή την μετάλλαξη!!! Εγώ έκανα το 50% των μεταλλάξεων.... Έκανες κάποιο ποσοστό ή μόνο για μια Μετάλλαξη?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Τότε δεν εχειιιιιιιςςςςς αυτή την μετάλλαξη!!! Εγώ έκανα το 50% των μεταλλάξεων.... Έκανες κάποιο ποσοστό ή μόνο για μια Μετάλλαξη?? 

Για αυτή την μετάλλαξη έκανα αυτό κατάλαβα αλλά απιτι διάβασα είναι το 50% τον μεταλλάξεων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εμένα δεν γράφει κάτι τέτοιο αλλά γράφει ότι δεν ανά βρέθηκε η μετάλλαξη αυτή.! Λες να την ξανά επαναλάβω.; 

Να ζητήσεις να κάνεις ένα ποσοστό μεταλλάξεων (αν έχεις κάνει μόνο για τη συγκεκριμένη) συνολικά όχι μόνο μια μετάλλαξη γτ μπορεί να μην έχεις αυτή αλλά να έχεις κάποια άλλη κ κατά τη γνώμη μου να το ξέρετε αγάπη μου γτ μετά είναι βάσανο να ξέρεις ότι μεγαλώνει ένα μωράκι μέσα σου κ μπορεί να συμβεί κάτι κ να στο πάρουν 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...