Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Νομίζω ότι σας διάβασα σχεδόν όλες και προχωράτε. Εγώ προχθές Δευτέρα έκανα την αποξεση, περιμένω από μέρα σε μέρα περίοδο και μετά θα πάω στον εξωσωματικο να με δει.

Για τον προεμφυτευτικο έλεγχο κάποια κοπέλα εδώ μου είχε πει ότι μπορείς να κάνεις και σε έμβρυα 3 ημερών όμως αν έχουν φτάσει σε βλαστοκυστες παίρνουν παραπάνω κύτταρα και έχουν καλύτερη εικόνα. 

@Niki94 από το κόστος και μόνο της πρώτης που έκανες μου  φαίνεται δύσκολο να είναι Υστεροσκοπηση. Από τη στιγμή που σου έδωσε και βιοψία μάλλον για αποξεση μου κάνει.

@Σταυρι εγώ στη διέγερση που ρώτησα την βοηθό του γιατρού για επαφές μου είπε ναι. Τώρα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το μέγεθος ή κάτι άλλο αλλά δεν μου το απαγόρευσε άσχετα αν εγώ φοβόμουν και δεν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Νομίζω ότι σας διάβασα σχεδόν όλες και προχωράτε. Εγώ προχθές Δευτέρα έκανα την αποξεση, περιμένω από μέρα σε μέρα περίοδο και μετά θα πάω στον εξωσωματικο να με δει.

Για τον προεμφυτευτικο έλεγχο κάποια κοπέλα εδώ μου είχε πει ότι μπορείς να κάνεις και σε έμβρυα 3 ημερών όμως αν έχουν φτάσει σε βλαστοκυστες παίρνουν παραπάνω κύτταρα και έχουν καλύτερη εικόνα. 

@Niki94 από το κόστος και μόνο της πρώτης που έκανες μου  φαίνεται δύσκολο να είναι Υστεροσκοπηση. Από τη στιγμή που σου έδωσε και βιοψία μάλλον για αποξεση μου κάνει.

@Σταυρι εγώ στη διέγερση που ρώτησα την βοηθό του γιατρού για επαφές μου είπε ναι. Τώρα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το μέγεθος ή κάτι άλλο αλλά δεν μου το απαγόρευσε άσχετα αν εγώ φοβόμουν και δεν! 

ποιο μέγεθος αγαπημένη μου φίλη;;; 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ποιο μέγεθος αγαπημένη μου φίλη;;;

Σκαλωσα και λέω τι μέγεθος με ρωτάει χαχαχαχαχα! Λέω ίσως το μέγεθος των ωαρίων...... δεν ξέρω υποθέτω κι εγώ γιατί όταν την ρώτησα (αφού ήμουν ήδη  3-4η μέρα διέγερσης) μου είπε:εννοείται μη σου πω ότι επιβάλλεται κιόλας! 

@Niki94 sorry μπερδεύτηκα είχα στο μυαλό μου κόστος λαπαροσκοπησης και απάντησα! Ίσως ο πρώτος να σου πείρε τόσα ακριβώς γιατί δεν σου έδωσε απόδειξη CD όμως θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Σκαλωσα και λέω τι μέγεθος με ρωτάει χαχαχαχαχα! Λέω ίσως το μέγεθος των ωαρίων...... δεν ξέρω υποθέτω κι εγώ γιατί όταν την ρώτησα (αφού ήμουν ήδη  3-4η μέρα διέγερσης) μου είπε:εννοείται μη σου πω ότι επιβάλλεται κιόλας! 

@Niki94 sorry μπερδεύτηκα είχα στο μυαλό μου κόστος λαπαροσκοπησης και απάντησα! Ίσως ο πρώτος να σου πείρε τόσα ακριβώς γιατί δεν σου έδωσε απόδειξη CD όμως θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει. 

χαχαχα μετά το κατάλαβα τι εννοούσες, αλλά βλέπω κ γω στην αρχή επιτρέπεται η επαφή αλλά εξαρτάται από το μέγεθος και λέω μπααα;;; χαχαχαχαχαχαχα ε να λέμε κ καμιά βλακεία να περνάει η ώρα...

εγώ δε ρώτησα ποτέ... να πω την αλήθεια το φοβήθηκα παρόλο που οι οδηγίες λένε ξεκάθαρα ότι επιτρέπεται... να θυμάστε μόνο ότι πριν την ωοληψία θέλει μια μικρή αποχή τουλάχιστον 3 μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Σκαλωσα και λέω τι μέγεθος με ρωτάει χαχαχαχαχα! Λέω ίσως το μέγεθος των ωαρίων...... δεν ξέρω υποθέτω κι εγώ γιατί όταν την ρώτησα (αφού ήμουν ήδη  3-4η μέρα διέγερσης) μου είπε:εννοείται μη σου πω ότι επιβάλλεται κιόλας! 

@Niki94 sorry μπερδεύτηκα είχα στο μυαλό μου κόστος λαπαροσκοπησης και απάντησα! Ίσως ο πρώτος να σου πείρε τόσα ακριβώς γιατί δεν σου έδωσε απόδειξη CD όμως θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει. 

Θα το ψάξω λίγο κορίτσια μου τι ακριβός έγινε τότε έψαξα στο Ίντερνετ για την επεμβατική και διαγνωστική αποξηση γίνεται που λέμε στα Τυφλά χωρίς κάμερα απλά με εργαλεία αλλά παρόμοια είναι και η υστεροσκοπιση όπου μπενουν με κάμερα και βλέπουν τι γίνεται..!! Όποτε μεγάλο μπέρδεμα για τότε και το θυμήθηκα αργά πιστεύω..!! Τώρα ότι έκανε τότε ο ιατρός έκανε αυτό που μετράει είναι πιστεύω η δεύτερη υστεροσκοπιση όπου έγινε και είδε ο ιατρός μου τώρα πως είναι η μήτρα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

χαχαχα μετά το κατάλαβα τι εννοούσες, αλλά βλέπω κ γω στην αρχή επιτρέπεται η επαφή αλλά εξαρτάται από το μέγεθος και λέω μπααα;;; χαχαχαχαχαχαχα ε να λέμε κ καμιά βλακεία να περνάει η ώρα...

εγώ δε ρώτησα ποτέ... να πω την αλήθεια το φοβήθηκα παρόλο που οι οδηγίες λένε ξεκάθαρα ότι επιτρέπεται... να θυμάστε μόνο ότι πριν την ωοληψία θέλει μια μικρή αποχή τουλάχιστον 3 μέρες!

Χαχαχαχαχα έτσι ακριβώς!!! Ναι για κάποιες μέρες πριν το ξέρω. Καλά και η ερώτηση που της έκανα εγώ ρητορική ήταν έτσι από περιέργεια στην πείνα τον είχα τον έρημο χιχιχιχι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Χαχαχαχαχα έτσι ακριβώς!!! Ναι για κάποιες μέρες πριν το ξέρω. Καλά και η ερώτηση που της έκανα εγώ ρητορική ήταν έτσι από περιέργεια στην πείνα τον είχα τον έρημο χιχιχιχι! 

Αυτό είναι στον ιατρό κοπέλα μου εμένα μου έδωσε κλασικά απογοητευτικό και τότε και τώρα πως και τώρα μέχρι να με δει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Θα το ψάξω λίγο κορίτσια μου τι ακριβός έγινε τότε έψαξα στο Ίντερνετ για την επεμβατική και διαγνωστική αποξηση γίνεται που λέμε στα Τυφλά χωρίς κάμερα απλά με εργαλεία αλλά παρόμοια είναι και η υστεροσκοπιση όπου μπενουν με κάμερα και βλέπουν τι γίνεται..!! Όποτε μεγάλο μπέρδεμα για τότε και το θυμήθηκα αργά πιστεύω..!! Τώρα ότι έκανε τότε ο ιατρός έκανε αυτό που μετράει είναι πιστεύω η δεύτερη υστεροσκοπιση όπου έγινε και είδε ο ιατρός μου τώρα πως είναι η μήτρα μου 

Εννοειται πως αυτό μετράει. Ναι έχει διαφορά αποξεση με υστεροσκοπηση στην αποξεση υπάρχει μόνο βιοψία στην υστεροσκοπηση υπάρχει και CD. Αν όμως σε έχει αγχώσει όλο αυτό γιατί δεν του κάνεις ένα τηλέφωνο? Εγώ αυτό θα έκανα τουλάχιστον κι ας είχα αλλάξει γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Αυτό είναι στον ιατρό κοπέλα μου εμένα μου έδωσε κλασικά απογοητευτικό και τότε και τώρα πως και τώρα μέχρι να με δει 

Ε εντάξει φαντάζομαι λογω της περίπτωσης σου τώρα σου το απαγόρευσε για να σε δει χωρίς να έχει γίνει κάτι μετά την τελευταία σου χωριακη. Θεωρώ ότι δεν είναι θέμα γιατρού αλλά θέμα γυναίκας δλδ αντίδραση στα φάρμακα κλπ. Τώρα τι να σου πω..... υποθέσεις κάνω από τη στιγμή όμως που έδωσε απαγορευτικό κάτι θα έβλεπε και εννοείται είναι ο μόνος που μπορεί να σε συμβουλέψει πάνω σε αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Εννοειται πως αυτό μετράει. Ναι έχει διαφορά αποξεση με υστεροσκοπηση στην αποξεση υπάρχει μόνο βιοψία στην υστεροσκοπηση υπάρχει και CD. Αν όμως σε έχει αγχώσει όλο αυτό γιατί δεν του κάνεις ένα τηλέφωνο? Εγώ αυτό θα έκανα τουλάχιστον κι ας είχα αλλάξει γιατρό.

Σιγά να θυμάται αυτός ποτέ έγινε που έγινε πριν 4 χρόνια και σιγά να με θυμάται και ποια είμαι.! Από τότε σχεδίων είχα να Πατήσω το πόδι μου Σε αυτόν μετά από μια προσπάθεια που πηγενε να κάνουμε σπερματέγχυση και δεν ανταποκρίθηκα ποτέ στο φάρμακο που μου είχε δώσει όπως και τότε έλεγε ότι το σπερμα του άντρα μου είναι καλό όπου μετά που αλαξα ιατρό και πήγα και ζήτησα το σπερμματοδοαγραμμα Και ήταν μηδέν και ότι εξετάσεις είχαμε κάνει τότε Για τον καινούριο ιατρό μου βλέπεις ο παλιός ιατρός μας μας δούλευε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Εννοειται πως αυτό μετράει. Ναι έχει διαφορά αποξεση με υστεροσκοπηση στην αποξεση υπάρχει μόνο βιοψία στην υστεροσκοπηση υπάρχει και CD. Αν όμως σε έχει αγχώσει όλο αυτό γιατί δεν του κάνεις ένα τηλέφωνο? Εγώ αυτό θα έκανα τουλάχιστον κι ας είχα αλλάξει γιατρό.

Κοριτσαρες καλησπερα λοιπόν μίλησα με το γιατρό και είπε αύριο ultralugan  το πρωι και gonal 150u το βράδυ Παρασκευή οιστραδιολη και υπέρηχο ξανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Ε εντάξει φαντάζομαι λογω της περίπτωσης σου τώρα σου το απαγόρευσε για να σε δει χωρίς να έχει γίνει κάτι μετά την τελευταία σου χωριακη. Θεωρώ ότι δεν είναι θέμα γιατρού αλλά θέμα γυναίκας δλδ αντίδραση στα φάρμακα κλπ. Τώρα τι να σου πω..... υποθέσεις κάνω από τη στιγμή όμως που έδωσε απαγορευτικό κάτι θα έβλεπε και εννοείται είναι ο μόνος που μπορεί να σε συμβουλέψει πάνω σε αυτό. 

Καλά ναι παίζουν πολλά καλά εμένα είναι λίγο αυστηρός σε αυτά όποτε ότι μου λέει κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσαρες καλησπερα λοιπόν μίλησα με το γιατρό και είπε αύριο ultralugan  το πρωι και gonal 150u το βράδυ Παρασκευή οιστραδιολη και υπέρηχο ξανα

Θα κανείς σε αυτό τον κύκλο μεταφορά.;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Χαχαχαχαχα έτσι ακριβώς!!! Ναι για κάποιες μέρες πριν το ξέρω. Καλά και η ερώτηση που της έκανα εγώ ρητορική ήταν έτσι από περιέργεια στην πείνα τον είχα τον έρημο χιχιχιχι! 

Και εγω θα τον αφήσω να πεινάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Θα κανείς σε αυτό τον κύκλο μεταφορά.;; 

Προς το παρόν λέμε Ναι αλλά μπορεί αλλάξουν τα πράγματα οτι μου πει ο γιατρός .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Προς το παρόν λέμε Ναι αλλά μπορεί αλλάξουν τα πράγματα οτι μου πει ο γιατρός .

Για αυτό σου αρχίζει Προγεστερονη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσαρες καλησπερα λοιπόν μίλησα με το γιατρό και είπε αύριο ultralugan  το πρωι και gonal 150u το βράδυ Παρασκευή οιστραδιολη και υπέρηχο ξανα

@Tokyo τα φώτα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω θα τον αφήσω να πεινάσει.

Σου είπε κι εσένα όχι.; Τον ρώτησες επίσης μια χαρά δόση περνεις και έχεις κάνει και πολλά όποτε είσαι κομπλέ μην αγχονεσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Για αυτό σου αρχίζει Προγεστερονη 

Γιατί ποιο φάρμακο είναι η προγεστερονη απ όσα είπε???? Οι orgalutran οι ενέσεις είναι οι ανταγωνιστες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Γιατί ποιο φάρμακο είναι η προγεστερονη απ όσα είπε???? Οι orgalutran οι ενέσεις είναι οι ανταγωνιστες! 

Για αρχή έχεις απόλυτο δίκιο με μπέρδεψε πως το έγραψε..!! Σε ευχαριστώ για την διόρθωση κοπέλα μου.! 
 

 @Σταυρι έκανα ένα μεγάλο λάθος με μπέρδεψες όπως έγραψες την ένεση αυτή είναι ανταγωνιστής και όχι Προγεστερονη..! Απλά γράφετε αλιος.! Αυτή η ένεση είναι Έτοιμη  όποτε απλά την κανείς επίσης μπορεί να πονέσεις λίγο.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Για αρχή έχεις απόλυτο δίκιο με μπέρδεψε πως το έγραψε..!! @Σταυρι έκανα ένα μεγάλο λάθος με μπέρδεψες όπως έγραψες την ένεση αυτή είναι ανταγωνιστής και όχι Προγεστερονη..! Απλά γράφετε αλιος.! Αυτή η ένεση είναι Έτοιμη  όποτε απλά την κανείς επίσης μπορεί να πονέσεις λίγο.!

Τσούζει ναι κ κοκκινίζει στο σημείο που την κάνεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι όπως τα λένε τα κορίτσια @Niki94 @ntinaki88 ! Είναι ο ανταγωνιστής που σου έλεγα! χωρίς αυτόν τα ωάρια θα μεγάλωναν πολύ κ κυρίως θα έκανες ωορρηξία κ θα χάνονταν.  Κάθε κοπέλα είναι διαφορετική και ο γιατρός ακολουθεί το σώμα σου, εμένα ήταν διαφορετικά, δλδ μου άρχισε τον ανταγωνιστή αφού τα ωάρια είχαν μεγαλώσει περισσότερο. Βασικά πόσες μέρες τώρα κάνεις τις gonal; τους ανταγωνιστές τους δίνουν 5-6 μέρες μετά μια μέρα κενό κ μετά ωοληψία. (τουλάχιστον έτσι ήταν σε μένα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Τσούζει ναι κ κοκκινίζει στο σημείο που την κάνεις!!! 

ναι ρε γαμώτο και μένα ο ανταγωνιστής λίγο με έτσουζε κ κοκκίνιζε! και έκανα άλλη (cetrotide) οπότε  μάλλον είναι η ουσία τους τέτοια... εμενα ηθελε κ λιγο ετοιμασια να ανεμείξω σκόνη με διαλύτη αλλά οκ τίποτα πολύ φοβερό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...