Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Αυτά τα βρήκα αμέσως (arvekap & orgalutran είχαμε πάρει εμείς) 

Εγώ μόνο orgalutran αλλά την βρήκα κοντά στο Ιασώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ρε κορίτσια όσες κάνετε αντιπηκτικες ενέσεις πχ clexane ή innohep τι κάνετε με τις μελανιές???? Μιλάμε η κοιλιά μου είναι μπλε....

Είχα προετοιμάσει και εγώ για μελανιές αλλά δεν έχω κανει τελικά! Clexane κάνω εγώ είμαι στην 7η ενεση και τίποτα. Καπου διάβασα που έλεγε μια κοπέλα ότι δεν πρέπει να βγάζουμε τον αέρα που έχει μέσα το υγρό. Εγώ δεν το είχα προσέξει ότι έχει αέρα και δεν το έβγαλα. Όποτε ίσως για αυτό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ρε κορίτσια όσες κάνετε αντιπηκτικες ενέσεις πχ clexane ή innohep τι κάνετε με τις μελανιές???? Μιλάμε η κοιλιά μου είναι μπλε....

Μόνη σου τις κανεις; Εγώ έκανα clexan για μια βδομάδα αλλά δε μελάνιασα καθόλου. Μου τις έκανε βέβαια ο άντρας μου που είναι φαρμακοποιός. Μου Τις έκανε περιμετρικά, σε αποσταση τέσσερα δάχτυλα από τον αφαλό και κάθε μέρα σε διαφορετικό σημειο. Επίσης με κλίση 45μοιρων κ έβαζε όλη τη βελόνα μέσα. Τέλος, για 3-4 λεπτα έτριβε το σημειο με το βαμβάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ααα έχεις δλδ άλλη μια για το μέλλον.! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Ευχαριστώ πολύ,εύχομαι τα καλύτερα σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Μόνη σου τις κανεις; Εγώ έκανα clexan για μια βδομάδα αλλά δε μελάνιασα καθόλου. Μου τις έκανε βέβαια ο άντρας μου που είναι φαρμακοποιός. Μου Τις έκανε περιμετρικά, σε αποσταση τέσσερα δάχτυλα από τον αφαλό και κάθε μέρα σε διαφορετικό σημειο. Επίσης με κλίση 45μοιρων κ έβαζε όλη τη βελόνα μέσα. Τέλος, για 3-4 λεπτα έτριβε το σημειο με το βαμβάκι. 

Μόνη μου ναι.... Κ τώρα να μην τις έκανα μόνη μου όταν φύγει ο σύζυγος πάλι θα έπρεπε μόνη μ.... Λέει ότι δεν πρέπει να βγαίνει ο αέρας κ λέει επίσης να μην τρίβεις την περιοχή!!!! Εγώ μελάνιαζω μόνο αν βγάλει αίμα..που βγάζει αραιά κ που.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Είχα προετοιμάσει και εγώ για μελανιές αλλά δεν έχω κανει τελικά! Clexane κάνω εγώ είμαι στην 7η ενεση και τίποτα. Καπου διάβασα που έλεγε μια κοπέλα ότι δεν πρέπει να βγάζουμε τον αέρα που έχει μέσα το υγρό. Εγώ δεν το είχα προσέξει ότι έχει αέρα και δεν το έβγαλα. Όποτε ίσως για αυτό;; 

Κάνω εδω κ 4 βδομάδες κ θα συνεχίσω για όλη την εγκυμοσύνη!!!! Λέει να μην βγάζεις τον αέρα!!!! Κ στις οδηγίες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κάνω εδω κ 4 βδομάδες κ θα συνεχίσω για όλη την εγκυμοσύνη!!!! Λέει να μην βγάζεις τον αέρα!!!! Κ στις οδηγίες.... 

Τότε μήπως παίζει ρόλο και το δέρμα της καθεμιάς μας; Μωρε καπου είχα διαβάσει για μια κρέμα που έβαζαν άλλες κοπέλες αλλά δεν θυμάμαι καθόλου που το διάβασα. Μήπως η @elena0212 που έχει σύζυγο φαρμακοποιό γνωρίζει εάν ισχύει αυτό και υπάρχει κάποια κρέμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

κοριτσια εμας μεχρι τωρα εχουν πληρωθει 2000, με τα 640 να ειναι η ωοληψία και τα 370 η καταψυξη εμβρυων. Επίσης δώσαμε στο γιατρό την αμοιβή ολόκληρη γιατί αυτό θεωρήσαμε εκείνη τη στιγμή σωστό. Οπότε ως τα 2600 που μας είχαν πει μένει η μεταφορά. Αυτά δεν έχουμε κάτι άλλο... να είναι πιο οικονομικό το μητέρα από άλλα κέντρα; πάντως γενικά αυτά είναι λίγο πολύ ταρίφες νομίζω...

Εμένα μου Είναι πολύ ακριβο το μητερα...εχω δωσει 3.500 εως σήμερα κ χωρίς απόδειξη...Δυστυχώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Τότε μήπως παίζει ρόλο και το δέρμα της καθεμιάς μας; Μωρε καπου είχα διαβάσει για μια κρέμα που έβαζαν άλλες κοπέλες αλλά δεν θυμάμαι καθόλου που το διάβασα. Μήπως η @elena0212 που έχει σύζυγο φαρμακοποιό γνωρίζει εάν ισχύει αυτό και υπάρχει κάποια κρέμα; 

Arnica λέγεται.... Μ την είπε η φαρμακοποιος μου! Αλλά δεν την έχω πάρει ακόμα γτ θέλω να ρωτήσω τη γιατρό όταν πάω πάλι..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωωωω αγχώθηκα τώρα με αυτά που διάβασα, δηλαδή υπάρχει περίπτωση να μη μας περάσει η επιτροπή; Εμείς το θέμα που έχουμε είναι πιθανότητα συμφύσεων στους λυκήθες των σαλπίγγων. Με διαβατές σάλπιγγες. Και το είχα σιγουράκι την επιτροπή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πωωωω αγχώθηκα τώρα με αυτά που διάβασα, δηλαδή υπάρχει περίπτωση να μη μας περάσει η επιτροπή; Εμείς το θέμα που έχουμε είναι πιθανότητα συμφύσεων στους λυκήθες των σαλπίγγων. Με διαβατές σάλπιγγες. Και το είχα σιγουράκι την επιτροπή.. 

Αν υπάρχει θέμα νομίζω σε παίρνανε.... Εμείς δεν είχαμε πρόβλημα εγώ ήμουν "καθαρή" κ υγιης απ όλες τις απόψεις.... Κ το σπέρμα μας είχε ενα θέμα με την γρήγορη κίνηση του αλλά το οποίο διορθώθηκε μετά από τον 1ο μήνα τρίμηνης θεραπείας.... Αλλά κ οι δύο γιατροί (γυναικολόγος κ εξωσωματικης) μας είπαν απορούμε γτ τόσα χρόνια δεν έτυχε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Αν υπάρχει θέμα νομίζω σε παίρνανε.... Εμείς δεν είχαμε πρόβλημα εγώ ήμουν "καθαρή" κ υγιης απ όλες τις απόψεις.... Κ το σπέρμα μας είχε ενα θέμα με την γρήγορη κίνηση του αλλά το οποίο διορθώθηκε μετά από τον 1ο μήνα τρίμηνης θεραπείας.... Αλλά κ οι δύο γιατροί (γυναικολόγος κ εξωσωματικης) μας είπαν απορούμε γτ τόσα χρόνια δεν έτυχε! 

Μακάρι!!! Θα φανεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μακάρι!!! Θα φανεί...

Μην αγχώνεσαι πάνω απ όλα ηρεμία για να πάνε όλα καλά κ θετικές σκέψεις.... ❤️❤️❤️❤️ Εγώ να σου πω δεν περίμενα ότι θα το αντιμετωπίζω χωρίς άγχος καμία διαδικασία..... Τελικά ήμουν παραπάνω ήρεμη απ ότι πίστευα!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Τότε μήπως παίζει ρόλο και το δέρμα της καθεμιάς μας; Μωρε καπου είχα διαβάσει για μια κρέμα που έβαζαν άλλες κοπέλες αλλά δεν θυμάμαι καθόλου που το διάβασα. Μήπως η @elena0212 που έχει σύζυγο φαρμακοποιό γνωρίζει εάν ισχύει αυτό και υπάρχει κάποια κρέμα; 

Ίσως κ να παίζει ρόλο το δέρμα. Έχει διάφορες κρέμες. Κυριως η Αρνικα (φυτό) και υπάρχουν πολλες κρέμες από διάφορες Εταιρίες. Όμως χορηγείται για μελανιές. Ας ρωτήσεις όμως κ το γυναικολόγο σου πρώτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ίσως κ να παίζει ρόλο το δέρμα. Έχει διάφορες κρέμες. Κυριως η Αρνικα (φυτό) και υπάρχουν πολλες κρέμες από διάφορες Εταιρίες. Ας ρωτήσεις όμως κ το γυναικολόγο σου πρώτα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

 

Για την αρνικα ρώτησα κ με αφήνει κανονικά αλλά είπα να το καθυστερήσω γτ παίρνω ήδη πολλά φάρμακα ακόμα..... Μόλις τα κόψω θα το δούμε..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Για την αρνικα ρώτησα κ με αφήνει κανονικά αλλά είπα να το καθυστερήσω γτ παίρνω ήδη πολλά φάρμακα ακόμα..... Μόλις τα κόψω θα το δούμε..... 

Ναι μόλις είδα ότι το γραψες.
Κ εμένα αυτο μου είπε ο άντρας μου. Να ρωτήσεις πρώτα το γυναικολόγο σου. Παντως οι μελιές δεν πειράζουν σε κάτι. Δεν μπορείς να πηγαίνεις σε ένα φαρμακειο να σου την κάνουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ναι μόλις είδα ότι το γραψες.
Κ εμένα αυτο μου είπε ο άντρας μου. Να ρωτήσεις πρώτα το γυναικολόγο σου. Παντως οι μελιές δεν πειράζουν σε κάτι. Δεν μπορείς να πηγαίνεις σε ένα φαρμακειο να σου την κάνουν;

Είναι περίεργη η ώρα που την κάνω (8 το πρωί) ξυπνάω κ την κάνω κ ξανά κοιμάμαι κ δεν μπορώ να πηγαίνω... Απλά πονάω με τις μελανιές θέλω να ντυθώ κ πονάω αν κάτι ακουμπάει στο σημείο στην κοιλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Ρε κορίτσια όσες κάνετε αντιπηκτικες ενέσεις πχ clexane ή innohep τι κάνετε με τις μελανιές???? Μιλάμε η κοιλιά μου είναι μπλε....

Εγώ έβαζα κρέμα αρνικας ή κομπρέσες με αλουμινόνερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εγώ έβαζα κρέμα αρνικας ή κομπρέσες με αλουμινόνερο

Χμμμμ αλουμινονερο που βρίσκω στο φαρμακείο???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Χμμμμ αλουμινονερο που βρίσκω στο φαρμακείο????

Ναι εγώ από το φαρμακείο το έπαιρνα. Γενικά όμως για να μη σου μαυρίζει το σημείο πρέπει να προσέχεις πως κάνεις τις ενέσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Είναι περίεργη η ώρα που την κάνω (8 το πρωί) ξυπνάω κ την κάνω κ ξανά κοιμάμαι κ δεν μπορώ να πηγαίνω... Απλά πονάω με τις μελανιές θέλω να ντυθώ κ πονάω αν κάτι ακουμπάει στο σημείο στην κοιλιά! 

Λογικό. Πονάνε πολύ οι μελανιές. Θα τις κανεις για πολύ καιρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena0212 είπε:

Λογικό. Πονάνε πολύ οι μελανιές. Θα τις κανεις για πολύ καιρο;

Για όλη την εγκυμοσύνη γτ έχω θρομβοφυλια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Για όλη την εγκυμοσύνη γτ έχω θρομβοφυλια 

Αααα συγχαρητήρια. Μήπως να πήγαινες έστω κανα 2 φορες σε φαρμακειο Να σου την κάνει να δεις τον τρόπο;ίσως Πάλι απλά να παίζει ρόλο κ το δέρμα και να μην μπορείς να κανεις κάτι άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Αααα συγχαρητήρια. Μήπως να πήγαινες έστω κανα 2 φορες σε φαρμακειο Να σου την κάνει να δεις τον τρόπο;ίσως Πάλι απλά να παίζει ρόλο κ το δέρμα και να μην μπορείς να κανεις κάτι άλλο.

Ή φαρμακοποιος μ έδειξε.... Απλά είναι θέμα δέρματος πιθανόν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...