Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Ένιωθα λίγο πρησμένη την κοιλιά μου και κάποια πονάκια. Αλλά γενικά δεν είχα άλλες ενοχλήσεις. Μου είχε προσθέσει και cetrotide 5 ή 6 μέρα(ακομα συνεχίζω να κάνω και θα κάνω μέχρι την άλλη βδομάδα) μαζί με gonal. Όποτε αυτό βοήθησε αρκετά στο ότι την περασα ελαφρά πιστεύω. 

Κατάλαβα κοπέλα μου πλα να πάνε καλά σου εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Κατάλαβα κοπέλα μου πλα να πάνε καλά σου εύχομαι 

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας! Τόσο δύσκολο δρόμο κάνουμε. Το είχα πολύ πιο απλό στο μυαλό μου τελικά είναι δύσκολο μονοπάτι. Όσο και εάν διαβάζεις άλλες εμπειριες εάν δεν μπεις στη διαδικασία δεν την κατανοείς.Εν τω μεταξύ εγώ έχω και φοβία με τις ενέσεις και τις βελόνες οποτε έπαθα ένα σοκ με τις τόσες που είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας! Τόσο δύσκολο δρόμο κάνουμε. Το είχα πολύ πιο απλό στο μυαλό μου τελικά είναι δύσκολο μονοπάτι. Όσο και εάν διαβάζεις άλλες εμπειριες εάν δεν μπεις στη διαδικασία δεν την κατανοείς.Εν τω μεταξύ εγώ έχω και φοβία με τις ενέσεις και τις βελόνες οποτε έπαθα ένα σοκ με τις τόσες που είναι. 

Κοιτα κι εγώ δεν τα πηγενα καλά με της ενέσεις να μην πω ψέματα αλλά όταν έπρεπε να την κάνω έπαθα ανεσθισια να το πω πήγα και την έκανα μόνη μου με βάση της οδηγίες χωρίς να σκεφτώ κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με αφορμή την ερώτηση μιας κοπέλας σε προσωπικό μήνυμα! 

Έκανα την 1η  προσπάθεια εξωσωματικης (πετυχημένη προς το παρόν κ λέω προς το παρόν γτ βρίσκομαι 8η εβδ κ 4η μέρα κ όλα δείχνουν να πηγαίνουν καλά αλλά βρίσκομαι ακόμα στο επικίνδυνο τρίμηνο) στο Institute OF life (ΙΑΣΩ) με τον κ. Ιωάννη Βασιλόπουλο! 

Κ την 2η (έχουμε ένα έμβρυακι στην κρύοσυντήρηση κ μας περιμένει-ελπίζω εξίσου τυχερό να ναι κ αυτο) εκεί θα πάω!!!!!! 

Εμεινα πολύ ικανοποιημένη κ απ το γιατρό κ απ την γραμματέα κ την μαία του (μ αυτές μιλάς κυρίως μετά τους υπερηχους για τα απαραίτητα κ για την διαδικασία) κ απ το κέντρο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η annie! είπε:

Αστα να πάνε, κι εσυ για επιτροπή περιμένεις ;

Εγώ είμαι σε πρώιμο στάδιο..ακόμα περιμένω εξετάσεις κ να περάσουν 75 μέρες για να κάνουμε το δεύτερο σπερμοδιαγραμμα. Στις 10/02 είναι οι 75 μέρες. Τώρα περιμένω να αδιαθετησω για να κλείσω ραντεβού να κάνω τη σαλπιγγογραφια...έχω μέλλον μπροστά μου...εσυ σε τι στάδιο είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Εγώ είμαι σε πρώιμο στάδιο..ακόμα περιμένω εξετάσεις κ να περάσουν 75 μέρες για να κάνουμε το δεύτερο σπερμοδιαγραμμα. Στις 10/02 είναι οι 75 μέρες. Τώρα περιμένω να αδιαθετησω για να κλείσω ραντεβού να κάνω τη σαλπιγγογραφια...έχω μέλλον μπροστά μου...εσυ σε τι στάδιο είσαι;;

Περνάω επιτροπή την Τρίτη και μετά θα περιμένω τον επόμενο κύκλο για να ξεκινήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Περνάω επιτροπή την Τρίτη και μετά θα περιμένω τον επόμενο κύκλο για να ξεκινήσω

Άντε κορίτσι μου....να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε..;;; 
 

@annie! όλα καλά να πάνε κοπέλα μου..! 
 

@ntinaki88σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου και να κρατάτε το μωράκι σας στην αγκαλίτσα σας..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου 16 βλαστοκυστες!! Δεν το πιστεύω ότι πήγαν τόσο καλά!!
Επίσης βρε κοριτσια όσες κάνατε ωοληψια χωρίς έμβρυο μεταφορά στον ίδιο κύκλο αδιαθετήσατε νωρίτερα; Είδα αίμα και πήρα πανικόβλητη το γιατρό και μου είπε είναι περίοδος να μην τρομάζω. Περίπου 10 μέρες νωρίτερα μου ήρθε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Κοριτσια μου 16 βλαστοκυστες!! Δεν το πιστεύω ότι πήγαν τόσο καλά!!
Επίσης βρε κοριτσια όσες κάνατε ωοληψια χωρίς έμβρυο μεταφορά στον ίδιο κύκλο αδιαθετήσατε νωρίτερα; Είδα αίμα και πήρα πανικόβλητη το γιατρό και μου είπε είναι περίοδος να μην τρομάζω. Περίπου 10 μέρες νωρίτερα μου ήρθε. 

Ναι γτ έκοψες τα φάρμακα μετά την ωολυψια ! K  μένα μια εβδομαδα νωρίτερα ήρθε τότε.... Πόπο 16!!!!! Υπερτέλεια! Καλύτερα δε θα μπορούσαν να ναι!!!!!! Εύχομαι καλή επιτυχία κ να ναι όλα κ τα 16 υγιή  και γερά πάνω απ όλα κ να αποψυχθουν όταν τα χρειαστείς κ να είναι τέλεια...Ώστε όσα κάνετε έμβρυομεταφορα να σου προκύψουν εγκυμοσύνες! 😄😄Ετσι μ είπε ο γιατρός μου τη μέρα της έμβρυομεταφορας... Αν είναι υγιή τα έμβρυα κ χρωμοσώματικα καλά θα μείνεις έγκυος αμέσως!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Κοριτσια μου 16 βλαστοκυστες!! Δεν το πιστεύω ότι πήγαν τόσο καλά!!
Επίσης βρε κοριτσια όσες κάνατε ωοληψια χωρίς έμβρυο μεταφορά στον ίδιο κύκλο αδιαθετήσατε νωρίτερα; Είδα αίμα και πήρα πανικόβλητη το γιατρό και μου είπε είναι περίοδος να μην τρομάζω. Περίπου 10 μέρες νωρίτερα μου ήρθε. 

τελεία είσαι κοπέλα μου..!! ναι περίοδος έρχεται νωρίτερα πάντα μετά από τν ωοληψια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έχει κάνει προσπάθεια στο εμβρυογένεσις και πόσο της κόστισε. 

Το πιο φθηνο κέντρο κ μάλιστα κόβουν αποδείξεις...εκει κοστιζει 700 η ωοληψια κ 700 η ετ...συν βέβαια αν έχεις καταψυξη η οτιδήποτε άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki88 και @Niki94 σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια μου για τις ευχές! Έχουμε ακόμα δρόμο βέβαια αλλά τουλάχιστον είχαμε ένα καλό ξεκίνημα. Τίποτα δεν τελείωσε ακόμα. Προσπαθώ να διαβάσω και τα προηγούμενα ώστε να δω σε τι φάση βρίσκεστε όλες ώστε να μην ρωτάω και σας κουράζω. 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Κορίτσια έχει κανει καποια σκρατσινγκ ενδομητριου;;;; πως γίνεται;;; πονάει;;;

Εγώ το έχω ακουστά αλλά δεν ξέρω πολλά όπως δεν ξέρω για πόνο και τέτοια.! Αλλά ξέρω είναι καλό γιτι μπορεί να επιτύχει εγκυμοσύνη πιο εύκολα με αυτό το τρόπο μιας και ξύνουν το ενδομήτριο:! Τώρα από πόνο λογικά δεν πρέπει να έχει και αν έχει θα είναι σαν περίοδο επίσης αυτό κρατάει 3 κύκλους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΛΟΓΙΚΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 2 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΞΕΚΙΝΩ 2 ΧΑΠΙΑ CYCLACUR ΤΟ ΠΡΩΙ Κ 2 TO ΒΡΑΔΥ Κ ΤΗΝ 8-9 ΜΕΡΑ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΕΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΕΞΕΤΑΣΗ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ.ΕΔΩ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΟΤΙ 2 ΜΕΡΑ ΚΥΚΛΟΥ ΚΑΝΕΤΕ Ε2 ΚΑΙ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η koukou84 είπε:

Κοριτσια μου 16 βλαστοκυστες!! Δεν το πιστεύω ότι πήγαν τόσο καλά!!
Επίσης βρε κοριτσια όσες κάνατε ωοληψια χωρίς έμβρυο μεταφορά στον ίδιο κύκλο αδιαθετήσατε νωρίτερα; Είδα αίμα και πήρα πανικόβλητη το γιατρό και μου είπε είναι περίοδος να μην τρομάζω. Περίπου 10 μέρες νωρίτερα μου ήρθε. 

Πωωωωω σούπερ ντούπερ!!! Συγχαρητήρια εσκισες!! Με το καλό και εγκυούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

Το πιο φθηνο κέντρο κ μάλιστα κόβουν αποδείξεις...εκει κοστιζει 700 η ωοληψια κ 700 η ετ...συν βέβαια αν έχεις καταψυξη η οτιδήποτε άλλο 

Για διέγερση κανονική με εξωσωματικη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΛΟΓΙΚΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 2 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΞΕΚΙΝΩ 2 ΧΑΠΙΑ CYCLACUR ΤΟ ΠΡΩΙ Κ 2 TO ΒΡΑΔΥ Κ ΤΗΝ 8-9 ΜΕΡΑ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΕΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΕΞΕΤΑΣΗ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ.ΕΔΩ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΟΤΙ 2 ΜΕΡΑ ΚΥΚΛΟΥ ΚΑΝΕΤΕ Ε2 ΚΑΙ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΩ?

Εγώ δεν έκανα καμία εξέταση ποτέ.... Είχα ήδη κάνει ένα μήνα πριν οσες εξετάσεις ζήτησε η γυναικολος μου αλλά αυτές είδε κι ο γιατρός στο κέντρο... Έκανα μόνο Αμη πριν ξεκινήσουμε για να δει τι πρωτόκολλο θα ακολουθήσουμε...τα άσπρα τα cyclacur είναι Οιστραδιολη κ προγεστερονη θα πάρεις ενέσιμη κ χάπια μετά τον υπερηχο που θα πας οπότε μη σε ανησυχεί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Εγώ δεν έκανα καμία εξέταση ποτέ.... Είχα ήδη κάνει ένα μήνα πριν οσες εξετάσεις ζήτησε η γυναικολος μου αλλά αυτές είδε κι ο γιατρός στο κέντρο... Έκανα μόνο Αμη πριν ξεκινήσουμε για να δει τι πρωτόκολλο θα ακολουθήσουμε...τα άσπρα τα cyclacur είναι Οιστραδιολη κ προγεστερονη θα πάρεις ενέσιμη κ χάπια μετά τον υπερηχο που θα πας οπότε μη σε ανησυχεί!!! 

ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΕΝΕΣΗ.ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΓΕΝΝΕΤΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΜΗ ΚΤΛ ΤΙΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΟΛΗΨΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΕΚΑΝΑ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΤΕΝΩΣΗ ΣΤΟ ΕΣΩ ΤΟΥ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΔΙΑΝΟΙΞΗ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ?ΔΛΔ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΠΙΠΕΤΑ?ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΚ?Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ ΤΗΛ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

Κορίτσια έχει κανει καποια σκρατσινγκ ενδομητριου;;;; πως γίνεται;;; πονάει;;;

Καλησπέρα σε όλες. 

Εγω είχα κάνει πριν κάποια για αφαίρεση πολυποδα και τη Δευτέρα να είμαστε καλά θα κάνω για να προχωρήσω σε εξωσωματική (για ανανέωση ενδομητριου). Σου κάνουν μέθη και έχεις λίγο πόνο όταν ξυπνάς. Μετά για 2-3 μέρες λίγο πόνο πάλι, κάψιμο και ίσως κάτι σαν τσούξιμο. Όταν τα είπα στον γυναικολόγο μου γέλασε και μου είπε:μην αγχώνεσαι όλα αυτά είναι φυσιολογικά. Δεν είναι κάτι τραγικό μην αγχώνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anni94 είπε:

ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΕΝΕΣΗ.ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΓΕΝΝΕΤΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΜΗ ΚΤΛ ΤΙΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΟΛΗΨΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΕΚΑΝΑ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...

Τις ενέσεις της προγεστερονης μερικοί τις δίνουν αλλοι δίνουν μόνο χάπια κ κολπικες κρέμες.... Θα στα πει μετά τον υπερηχο όλα αυτά.... Όπως κι αν θα σου αυξήσει τα cyclacur!!! Μη σε αγχώνει αφού η μητρα σου είναι καλή δε θα έχεις θέμα κανένα... Αν τα έμβρυακια σου είναι υγιή θα πετύχεις!!!! Από εξετάσεις ούτε εγώ έκανα καμία πριν  διαδικασία της έμβρυομεταφορας, ότι έκανα πριν την ωολυψια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...