Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Ποτε θα πας στο γιατρο να σου πει πως θα προχωρήσετε; Εκανες υπέρηχο από τοτε; 

Όχι δεν έχω κάνει ακόμη ιατρό θα πάω τέλος του μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Steli είπε:

Κοριτσι μου για μενα να πάτε σε εξωσωματική. Αυτό το λέω σύμφωνα με το τελευταίο σπερμοδιαγραμμα που κάνατε. Ψαξε λιγο ποσοστά επιτυχίας με σπερματεγχυση και εξωσωματικη και θα καταλάβεις. Αν δεν υπάρχει θεμα, τότε κάνε αλλη μια σπερματεγχυση. 

Και γω στα 35 μόλις μπήκα και λόγω ολιγοασθενοσπερμιας κάναμε τη πρώτη. Επιασε αλλα δυστυχώς δε συνεχίστηκε... 

Κορίτσια ολες να βρείτε εναν μικροβιολογο ο οποίος κοιταει το σπερμα και με το μάτι!!! Θα κλείσετε ραντεβού μαζί του και θα πάτε το σπερμα να το δει εκεινη τη στιγμη, ουτε να μπει σε ψυγείο να περιμένει ούτε τίποτα. Καντε το αυτο που σας λεω, θα δειτε απόκλιση απο τα εργαστήρια. 

Με βαση το 2ο σπερμοδιαγραμμα ειμαστε για εξωσωματικη. Αλλα στο κεντρο εξωσωματικης που καναμε τη σπερματεγχυση του το βρηκαν πολυ καλο το σπερμα και μας ειπε ο γυναικολογος μηπως περασε καμια ουρολοιμωξη ή καμια φλεγμονη και βγηκε τοσο χαλια το 2ο σπερμοδιαγραμμα. Εκτος και αν εχουν βοηθησει τοοοσο πολυ οι βιταμινες. Φαντασου οτι βγηκε και φυσιολογικη η μορφολογια και μεγαλος αριθμος και η κινητικοτητα και με την ενεργοποιηση εφτασει στο 87%. Ο γιατρος μας ειπε οτι με αυτο το σπερμοδιαγραμμα δεν περνας απο την επιτροπη. Ισως περιμενω μεχρι το Μαρτη να κανει παλι σπερμοδιαγραμμα στο κεντρο σπερμολογιας και να δουμε πως θα κινηθουμε... Αν εισαι απο Αθηνα και εχεις να μας συστησεις καποιον μικροβιολογο που ειναι και με εοππυ για να τον χρησιμοποιησουμε και για την επιτροπη, στειλε μου π.μ.  Σ ευχαριστω πολυ για τη απαντηση σου και σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Τι να πω μακάρι να σου πάνε όλα καλά κ εσένα. Εγώ από χθες είμαι σε μόνιμη σύγχυση δε ξέρω τι να πρωτοκανουμε. Για αρχή λέω να κάνουμε κ άλλο ένα σπερμοδιαγραμμα σε ένα άλλο κέντρο να μάστε σίγουροι κ μετά σε ανδρολογο κ βλέπουμε. Απλά αγχώνομαι για το πότε θα γίνουν όλα γτ είμαι ήδη 34 κ έχω κ ενδομοιτριωση. 

Καλημέρα!! Αρχικά ηρέμησε, είστε στις πρώτες μέρες και είναι δύσκολο αλλά σιγά σιγά θα βάλετε τις σκέψεις σας σε σειρά και θα πάνε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Και σε σένα εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!! Καλά κάνεις!!! Να σου πω πιστεύω πως περισσότερο με ζορίζει το περίμενε για την επιτροπή, περίμενε μετά να αδιαθετίσεις πάλι για να μπορέσουμε να ξεκινήσουμε, παρά απ ότι η διαδικασία της εξωσωματικής, δε με αγχώνει απλά θέλω να ξεκινήσω. 

το ίδιο και εγώ...αυτή η αναμονή που δεν είναι στο χέρι σου, είναι τουλάχιστον τραγική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

το ίδιο και εγώ...αυτή η αναμονή που δεν είναι στο χέρι σου, είναι τουλάχιστον τραγική!!

Αστα να πάνε, κι εσυ για επιτροπή περιμένεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/5/2019 at 3:05 ΜΜ, ο/η Niki94 είπε:

Ωω κατάλαβα κι εμείς έχουμε θέμα με το σπερμα για αυτό πάμε εξωσωματική χάσαμε 4 χρόνια άδικα χωρίς να μας λένε τι θέμα έχουμε.. επιτροπή αν επιτρέπεται που πέρασες; 

καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Αστα να πάνε, κι εσυ για επιτροπή περιμένεις ;

Κοριτσια Καλημέρα.  Εχτές έκανα το πρώτο υπέρηχο ήμουν στη δεύτερη μέρα περιοδου  μου.. όλα πήγαν καλά είχα έντεκα οωθηλακια από τη μια και 5 απο την αλλη οωθηκη.  Σημερα ξεκινάω ενέσεις με 150 u gonal. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια Καλημέρα.  Εχτές έκανα το πρώτο υπέρηχο ήμουν στη δεύτερη μέρα περιοδου  μου.. όλα πήγαν καλά είχα έντεκα οωθηλακια από τη μια και 5 απο την αλλη οωθηκη.  Σημερα ξεκινάω ενέσεις με 150 u gonal. 

Καλή επιτυχία μέσα απ την καρδιά μουυυυυ ❤️❤️ τι σου έχει πει ο γιατρός θα τα αφήσετε να γίνουν βλαστοκυστες ή θα κάνετε απευθείας έμβρυομεταφορα 2-3η μέρα?????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Καλή επιτυχία μέσα απ την καρδιά μουυυυυ ❤️❤️ τι σου έχει πει ο γιατρός θα τα αφήσετε να γίνουν βλαστοκυστες ή θα κάνετε απευθείας έμβρυομεταφορα 2-3η σ ευχαριστω π

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ μου είπε θα κανουμε απευθείας ευρυομεταφορα βέβαια αυτά θα τ α δουμε καλυτερα αν κατεβω αθηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ μου είπε θα κανουμε απευθείας ευρυομεταφορα βέβαια αυτά θα τ α δουμε καλυτερα αν κατεβω αθηνα.

Eυχομαι καλή επιτυχία κ καλο κουράγιο στην αναμονή μετά την έμβρυομεταφορα.... Εμάς ευτυχώς ήταν μόνο 9 μέρες η αναμονή λόγω βλαστοκυστεων!!!! Κ εγώ είδα στις 7 μέρες σταγόνες αίμα κ τελικά ήταν εμφυτευση.... ❤️❤️❤️ Είμαστε 8εβ+3ημ σήμερα!!!!!🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια Καλημέρα.  Εχτές έκανα το πρώτο υπέρηχο ήμουν στη δεύτερη μέρα περιοδου  μου.. όλα πήγαν καλά είχα έντεκα οωθηλακια από τη μια και 5 απο την αλλη οωθηκη.  Σημερα ξεκινάω ενέσεις με 150 u gonal. 

Όλα καλά να πάνε κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anni94 είπε:

καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σας

Καλησπέρα απανο σε πιο θέμα κοπέλα μου..; Πες μου μα σε βοηθήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ μου είπε θα κανουμε απευθείας ευρυομεταφορα βέβαια αυτά θα τ α δουμε καλυτερα αν κατεβω αθηνα.

καλή επιτυχία Σταυρι! Μια χαρά είναι τα 16! Εγώ είχα 14 κ βγήκαν 9 ωάρια που είναι μια χαρά. Εσύ ως πιο μικρή να δεις θα έχεις πάνω από 10 ωάρια. Αυτό που πρέπει να θυμάσαι είναι ότι μεγαλύτερη σημασία έχει η γονιμοποίηση και η ωριμότητα των ωαρίων. Μπορεί να δώσεις 10 κ να έχεις 10 έμβρυα ή 10 και να καταλήξεις με 2. Οπότε μην αγχώνεσαι με τα ωάρια, μετά με τον εμβρυολόγο είναι το ζουμί. Στο ξαναλέω όμως θεωρώ την ηλικία σου κλειδί... Το ότι θα κάνεις άμεσα μεταφορά δεν έχει σχέση με τις 3 ημέρες ή τις 5 (βλαστοκύστες) κ τα 2 μεταφέρονται άμεσα (απλά τα μεν 3 μέρες μετά ενώ οι βλαστοκύστες 5 μέρες μετά). Αν έχεις πολλά θα τα αφήσουν για 5η μέρα γιατί είναι καλύτερη η δυναμική τους. Όμως σκεφτείτε το λίγο τι θα κάνετε γιατί θα σας ρωτήσουν κ πρέπει να έχετε απάντηση. Από πόσα έμβρυα κ πάνω είσαι διατεθειμένη να πάρεις ρίσκο να τα αφήσεις να πάνε 5η μέρα; Εγώ θα πρότεινα αν κάνεις αρκετά να καταψύξεις κάποια στην 3η μέρα για να έχεις απόθεμα ασφαλείας και άσε τα άλλα να πάνε 5η κ να μεταφέρεις εφόσον είναι καλές οι συνθήκες. Μην πας εκεί απροετοίμαστη για τέτοιες επιλογές γιατί εκείνη τη στιγμή θα χαθείς... Επίσης πόσα θες να μεταφέρεις; αν βάλεις 2 (το σύνηθες) είναι το πιο πιθανό να σου μείνουν κατάψυξη έτσι και αλλιώς (για μελλοντικό παιδάκι). Μίλα με το γιατρό σου να ξέρεις τις επιλογές σου και φυσικά με τον άντρα σου για το τι θα κάνετε... εμείς τα είχαμε σκεφτεί αλλά κ πάλι εκείνη η στιγμή που σε παίρνουν κ σε ρωτάνε είναι η πιο δύσκολη γιατί η απόφαση σου μπορεί να κρίνει όλη την προσπάθεια. Σε αγχώνω λίγο νομίζω κ ειλικρινά δεν το θέλω, αλλά πρέπει να είσαι "διαβασμένη" και ειδικά εφόσον ο σύζυγος δεν θα είναι μαζί...

Εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

καλή επιτυχία Σταυρι! Μια χαρά είναι τα 16! Εγώ είχα 14 κ βγήκαν 9 ωάρια που είναι μια χαρά. Εσύ ως πιο μικρή να δεις θα έχεις πάνω από 10 ωάρια. Αυτό που πρέπει να θυμάσαι είναι ότι μεγαλύτερη σημασία έχει η γονιμοποίηση και η ωριμότητα των ωαρίων. Μπορεί να δώσεις 10 κ να έχεις 10 έμβρυα ή 10 και να καταλήξεις με 2. Οπότε μην αγχώνεσαι με τα ωάρια, μετά με τον εμβρυολόγο είναι το ζουμί. Στο ξαναλέω όμως θεωρώ την ηλικία σου κλειδί... Το ότι θα κάνεις άμεσα μεταφορά δεν έχει σχέση με τις 3 ημέρες ή τις 5 (βλαστοκύστες) κ τα 2 μεταφέρονται άμεσα (απλά τα μεν 3 μέρες μετά ενώ οι βλαστοκύστες 5 μέρες μετά). Αν έχεις πολλά θα τα αφήσουν για 5η μέρα γιατί είναι καλύτερη η δυναμική τους. Όμως σκεφτείτε το λίγο τι θα κάνετε γιατί θα σας ρωτήσουν κ πρέπει να έχετε απάντηση. Από πόσα έμβρυα κ πάνω είσαι διατεθειμένη να πάρεις ρίσκο να τα αφήσεις να πάνε 5η μέρα; Εγώ θα πρότεινα αν κάνεις αρκετά να καταψύξεις κάποια στην 3η μέρα για να έχεις απόθεμα ασφαλείας και άσε τα άλλα να πάνε 5η κ να μεταφέρεις εφόσον είναι καλές οι συνθήκες. Μην πας εκεί απροετοίμαστη για τέτοιες επιλογές γιατί εκείνη τη στιγμή θα χαθείς... Επίσης πόσα θες να μεταφέρεις; αν βάλεις 2 (το σύνηθες) είναι το πιο πιθανό να σου μείνουν κατάψυξη έτσι και αλλιώς (για μελλοντικό παιδάκι). Μίλα με το γιατρό σου να ξέρεις τις επιλογές σου και φυσικά με τον άντρα σου για το τι θα κάνετε... εμείς τα είχαμε σκεφτεί αλλά κ πάλι εκείνη η στιγμή που σε παίρνουν κ σε ρωτάνε είναι η πιο δύσκολη γιατί η απόφαση σου μπορεί να κρίνει όλη την προσπάθεια. Σε αγχώνω λίγο νομίζω κ ειλικρινά δεν το θέλω, αλλά πρέπει να είσαι "διαβασμένη" και ειδικά εφόσον ο σύζυγος δεν θα είναι μαζί...

Εύχομαι τα καλύτερα!

Χαχα κοριτσακι μου βουνο μου φαίνονται όλα αυτά..  Επειδή έχω δικό μου άτομο δίπλα στο γιατρό το χω αφήσει το θέμα και δεν έχω πολλές απορίες θεωρώ ότι θα κάνουν το καλύτερο για μένα και μετά από τόσα χρόνια γνωριμίας πιστεύω θα με προσέξει ο doctor .  Σ ευχαριστώ πάντως που μου τα εξηγείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια Καλημέρα.  Εχτές έκανα το πρώτο υπέρηχο ήμουν στη δεύτερη μέρα περιοδου  μου.. όλα πήγαν καλά είχα έντεκα οωθηλακια από τη μια και 5 απο την αλλη οωθηκη.  Σημερα ξεκινάω ενέσεις με 150 u gonal. 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Χαχα κοριτσακι μου βουνο μου φαίνονται όλα αυτά..  Επειδή έχω δικό μου άτομο δίπλα στο γιατρό το χω αφήσει το θέμα και δεν έχω πολλές απορίες θεωρώ ότι θα κάνουν το καλύτερο για μένα και μετά από τόσα χρόνια γνωριμίας πιστεύω θα με προσέξει ο doctor .  Σ ευχαριστώ πάντως που μου τα εξηγείς!!!

δεν αμφιβάλλω ότι θα σε προσέξει, εννοείται! Αλλά στο χέρι το δικό του είναι η διέγερση, η ωοληψία κλπ σε καμιά περίπτωση δεν θα αποφασίσει για τα έμβρυα... μπορεί να σου προτείνει κάτι σαφώς αλλά η απόφαση είναι δική σου και γι'αυτό και σε παίρνουν τηλέφωνο και σε ρωτάνε, γι'αυτό στο λέω... πχ έχεις λέω εγώ 6 έμβρυα 3ης μέρας, βάζεις τα 2 κ καταψύχεις 4; καταψύχεις κάποια κ άλλα προχωράνε; τα αφήνεις όλα για 5η; κανένας σοβαρός επαγγελματίας δεν θα αποφασίσει για σένα γιατί ξέρει ότι αν γίνει η στραβή θα κατηγορηθεί... θα σου πει Σταύρι μου εγώ μάλλον θα έκανα αυτό κ αυτό (και αν το πει) αλλά πες μου εσύ τι θέλεις... οπότε βάλε τα κάτω κ σκέψου τα γιατί οι αποφάσεις είναι δικές σας... καλή επιτυχία κορίτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

δεν αμφιβάλλω ότι θα σε προσέξει, εννοείται! Αλλά στο χέρι το δικό του είναι η διέγερση, η ωοληψία κλπ σε καμιά περίπτωση δεν θα αποφασίσει για τα έμβρυα... μπορεί να σου προτείνει κάτι σαφώς αλλά η απόφαση είναι δική σου και γι'αυτό και σε παίρνουν τηλέφωνο και σε ρωτάνε, γι'αυτό στο λέω... πχ έχεις λέω εγώ 6 έμβρυα 3ης μέρας, βάζεις τα 2 κ καταψύχεις 4; καταψύχεις κάποια κ άλλα προχωράνε; τα αφήνεις όλα για 5η; κανένας σοβαρός επαγγελματίας δεν θα αποφασίσει για σένα γιατί ξέρει ότι αν γίνει η στραβή θα κατηγορηθεί... θα σου πει Σταύρι μου εγώ μάλλον θα έκανα αυτό κ αυτό (και αν το πει) αλλά πες μου εσύ τι θέλεις... οπότε βάλε τα κάτω κ σκέψου τα γιατί οι αποφάσεις είναι δικές σας... καλή επιτυχία κορίτσι! 

Βασικά μάλλον πρέπει να στρώσω να διαβάσω γιατί δεν καταλαβαίνω τι είναι η βλαστοκύστες φαντάσου τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Βασικά μάλλον πρέπει να στρώσω να διαβάσω γιατί δεν καταλαβαίνω τι είναι η βλαστοκύστες φαντάσου τώρα. 

είναι τα έμβρυα 5ης ή το πολύ 6ης ημέρας, βλαστοκύστες είναι η ονομασία των εμβρύων αυτών τα οποία αν θυμάμαι καλά έχουν φτάσει κάπου 70 με 100 κύτταρα. Αυτό που εσύ πρέπει να αποφασίσεις είναι τι ρίσκο θα πάρεις. Εμείς πχ τα καταψύξαμε 3η μέρα, κ ο γιατρός ήταν σύμφωνος αλλά ήταν κάθετος ότι εμείς αποφασίζουμε κ όχι αυτός. Ενώ πχ αν γίνει κάτι στη διέγερση δε θα σε ρωτήσει τι φάρμακο θα σου δώσει, αυτό θα το αποφασίσει μόνος του, τα έμβρυα είναι άλλη ιστορία... Βασικά θα δεις πόσα ωάρια θα πάρει κ πόσα θα φτάσουν 3η μέρα. Εκεί κρίνεται η απόφαση, απλά βάλε στο μυαλό σου πόσα θες να ρισκάρεις γιατί από 3η σε 5η μέρα φτάνει στατιστικά ένα ποσοστό το οποίο όμως δεν θυμάμαι ακριβώς, οπότε μη σε παραπληροφορώ. Αν μπεις λίγο κ ψάξεις ίντερνετ θα τα δεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/1/2020 at 2:22 ΜΜ, ο/η Niki94 είπε:

Κανονικά ότι θέμα και να υπάρχει θέλουν δυο σπερμματοδιαγραμμαΤα με διαφορά 72 ημέρες κι εμείς που κάναμε σπερμματοδιαγραμμα και βιοψία ήθελαν και άλλο όποτε να έχετε σίγουρα 2 έπεισες να είναι από διαφορετικά κέντρα και να είναι συμβεβλημένο με το εοπυυ και να σου βάλουν και σφραγίδα..!!!

Τελικά κατάφερα σήμερα να πετύχω στο τηλέφωνο Την επιτροπή. Μου είπαν πως αφού έχω αφαιρέσει και τις 2 σάλπιγγες χρειάζεται μόνο ένα σπερμοδιαγραμμα 

πιθανον από επιτροπή σε επιτροπή να διαφέρουν οι απαιτήσεις. Όπως κ να χει Ευχαριστω για τις απαντήσεις. 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

είναι τα έμβρυα 5ης ή το πολύ 6ης ημέρας, βλαστοκύστες είναι η ονομασία των εμβρύων αυτών τα οποία αν θυμάμαι καλά έχουν φτάσει κάπου 70 με 100 κύτταρα. Αυτό που εσύ πρέπει να αποφασίσεις είναι τι ρίσκο θα πάρεις. Εμείς πχ τα καταψύξαμε 3η μέρα, κ ο γιατρός ήταν σύμφωνος αλλά ήταν κάθετος ότι εμείς αποφασίζουμε κ όχι αυτός. Ενώ πχ αν γίνει κάτι στη διέγερση δε θα σε ρωτήσει τι φάρμακο θα σου δώσει, αυτό θα το αποφασίσει μόνος του, τα έμβρυα είναι άλλη ιστορία... Βασικά θα δεις πόσα ωάρια θα πάρει κ πόσα θα φτάσουν 3η μέρα. Εκεί κρίνεται η απόφαση, απλά βάλε στο μυαλό σου πόσα θες να ρισκάρεις γιατί από 3η σε 5η μέρα φτάνει στατιστικά ένα ποσοστό το οποίο όμως δεν θυμάμαι ακριβώς, οπότε μη σε παραπληροφορώ. Αν μπεις λίγο κ ψάξεις ίντερνετ θα τα δεις...

Αν χρειαδτε

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Eυχομαι καλή επιτυχία κ καλο κουράγιο στην αναμονή μετά την έμβρυομεταφορα.... Εμάς ευτυχώς ήταν μόνο 9 μέρες η αναμονή λόγω βλαστοκυστεων!!!! Κ εγώ είδα στις 7 μέρες σταγόνες αίμα κ τελικά ήταν εμφυτευση.... ❤️❤️❤️ Είμαστε 8εβ+3ημ σήμερα!!!!!🤩

Αν χρειαστείς ενέσεις arvekap (είναι για πριν την ωολυψια) κ είσαι Αθήνα μπορώ να σου δώσω ένα κουτί... Έχουν χρησιμοποιηθεί μόνο 1 υγρό κ δύο σκόνες! Έχει μέσα αν θυμάμαι καλά από 7! Άρα έχει 6-5! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Αν χρειαδτε

 

Αν χρειαστείς ενέσεις arvekap (είναι για πριν την ωολυψια) κ είσαι Αθήνα μπορώ να σου δώσω ένα κουτί... Έχουν χρησιμοποιηθεί μόνο 1 υγρό κ δύο σκόνες! Έχει μέσα αν θυμάμαι καλά από 7! Άρα έχει 6-5! 

Κορίτσι δεν ξέρω αν λες εμένα η τη @Σταυρι. Εγω εχω επίσης οπως κ εσυ ενα κουτί που λειπουν μόνο 1 υγρό κ 2 σκόνες :-)

Η Σταύρι αν τα χρειάζεται μόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι δεν ξέρω αν λες εμένα η τη @Σταυρι. Εγω εχω επίσης οπως κ εσυ ενα κουτί που λειπουν μόνο 1 υγρό κ 2 σκόνες :-)

Η Σταύρι αν τα χρειάζεται μόνο...

Ναι ναιιιιι απλά μάλλον το έγραψα σε λάθος μήνυμα!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Ναι ναιιιιι απλά μάλλον το έγραψα σε λάθος μήνυμα!!!! 

 

Ή οποιαδήποτε κοπέλα αν τα θέλει να τα δώσουμε μην πάνε άδικα κρίμα είναι..... Σε λίγες  μέρες ή λίγες εβδομάδες θα έχω υποθέτω κ αποθέματα από cyclacur κ ενέσεις prolutex!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ή οποιαδήποτε κοπέλα αν τα θέλει να τα δώσουμε μην πάνε άδικα κρίμα είναι..... Σε λίγες  μέρες ή λίγες εβδομάδες θα έχω υποθέτω κ αποθέματα από cyclacur κ ενέσεις prolutex!!!!! 

Σ ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου.. εγώ έχω gonal έχω οrgalutran και ovitrelle.. αυτές που μου λες δεν τις ξέρω και δεν ξέρω επίσης γιατι ειναι και αν αυτές που έχω είναι παρομοιες... και να ρωτήσω κατι άλλο βρε κορίτσια εσείς πόσα κουτιά gonal  χρησιμοποιήσατε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου.. εγώ έχω gonal έχω οrgalutran και ovitrelle.. αυτές που μου λες δεν τις ξέρω και δεν ξέρω επίσης γιατι ειναι και αν αυτές που έχω είναι παρομοιες... και να ρωτήσω κατι άλλο βρε κορίτσια εσείς πόσα κουτιά gonal  χρησιμοποιήσατε? 

Από τα 4 τα 3 χρησιμοποίησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...