Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Έχω κάμει υστεροσκοπιση..! Θα με ξανά δει τον άλλο μήνα μου είπε 

Τώρα σου λέω κορίτσι μετά την παλινδρόμηση .... εάν χρειαστεί απόξυση να ζητήσεις να γίνει υστεροσκοπηση .... μπαίνουν με κάμερα στην μήτρα και βλέπουν τι συμβαίνει .... δεν ξύνουν στα τυφλά .... όπως μου έκανε εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Τώρα σου λέω κορίτσι μετά την παλινδρόμηση .... εάν χρειαστεί απόξυση να ζητήσεις να γίνει υστεροσκοπηση .... μπαίνουν με κάμερα στην μήτρα και βλέπουν τι συμβαίνει .... δεν ξύνουν στα τυφλά .... όπως μου έκανε εμένα 

Α ναι φυσικά αν είναι να πάω αλλά δεν είδαμε σάκο και τέτοια όποτε δεν χροαζεται..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Α ναι φυσικά αν είναι να πάω αλλά δεν είδαμε σάκο και τέτοια όποτε δεν χροαζεται..!

Μην κανεις αποξεση αφου η χοριακη σχεδόν μηδενισε....εγω με πολυ μεγάλη δηλ 600 πηρα χαπια αποβολής κ Όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Μην κανεις αποξεση αφου η χοριακη σχεδόν μηδενισε....εγω με πολυ μεγάλη δηλ 600 πηρα χαπια αποβολής κ Όλα καλά...

Μην αγχονεστε απλή τι στιγμής φρίκη ήταν πέρασε από την στιγμή που Δεν μου είπε κάτι ο ιατρός είμαστε καλά

 

Επησης κορίτσια όμορφα κατατείνει επιτέλους το αίμα αλλά έχω πεθάνει στο πόνο σαν να μου ξεριζώνουν την μήτρα είναι και δεν μπορώ να πάρω και παυσίπονοι ας και πάντα μου κόβει την περίοδο για λίγο όποτε τώρα θέλω να κατέβει να τελειώνω..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Μην αγχονεστε απλή τι στιγμής φρίκη ήταν πέρασε από την στιγμή που Δεν μου είπε κάτι ο ιατρός είμαστε καλά

 

Επησης κορίτσια όμορφα κατατείνει επιτέλους το αίμα αλλά έχω πεθάνει στο πόνο σαν να μου ξεριζώνουν την μήτρα είναι και δεν μπορώ να πάρω και παυσίπονοι ας και πάντα μου κόβει την περίοδο για λίγο όποτε τώρα θέλω να κατέβει να τελειώνω..! 

@Niki94 εύχομαι κορίτσι μου να τελείωσει γρήγορα όλο αυτό με τον πόνο κ το αίμα.να κατέβει να φύγει και να ησυχάσεις.Παμε για αλλα!

Εγώ είμαι 6εβδομαδων, με πολύ πολύ αργές ανόδου χοριακης.Σημερα που έφτασα χοριακη 2100 καταφέραμε είδαμε σάκο,έμβρυο κ καρδιά.Παρολα αυτά δεν θεωρούν ότι θα προχωρήσει, φαίνεται σαν να είναι πίσω σε εξέλιξη.Εχω φτάσει σε σημείο να εύχομαι να παλλινδρομησει άμεσα.Αν συνεχίσει να μεγαλώνει , το βλέπουμε μου είπαν αλλά τίθονται αλλά ερωτήματα,περί ποιότητας εμβρύου κτλ .

Όλο δύσκολες αποφάσεις η ζωή.

Καμμία που να πέρασε κάτι τέτοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Matsa22003 είπε:

@Niki94 εύχομαι κορίτσι μου να τελείωσει γρήγορα όλο αυτό με τον πόνο κ το αίμα.να κατέβει να φύγει και να ησυχάσεις.Παμε για αλλα!

Εγώ είμαι 6εβδομαδων, με πολύ πολύ αργές ανόδου χοριακης.Σημερα που έφτασα χοριακη 2100 καταφέραμε είδαμε σάκο,έμβρυο κ καρδιά.Παρολα αυτά δεν θεωρούν ότι θα προχωρήσει, φαίνεται σαν να είναι πίσω σε εξέλιξη.Εχω φτάσει σε σημείο να εύχομαι να παλλινδρομησει άμεσα.Αν συνεχίσει να μεγαλώνει , το βλέπουμε μου είπαν αλλά τίθονται αλλά ερωτήματα,περί ποιότητας εμβρύου κτλ .

Όλο δύσκολες αποφάσεις η ζωή.

Καμμία που να πέρασε κάτι τέτοιο?

Κορίτσι μου μην το λες να παλινδρόμηση και τέτοια είσαι μια χαρά η χοριακη σου μια χαρά είδες και σάκο όποτε είσαι κομπλέ την άλλη εβδομάδα θα ακούσεις και καρδούλα λογικά 

εχω γνωστή που ποτέ δεν είδε διπλασιασμό ίσα ίσα που σερνόταν η χοριακη και τώρα γεννάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Matsa22003 είπε:

@Niki94 εύχομαι κορίτσι μου να τελείωσει γρήγορα όλο αυτό με τον πόνο κ το αίμα.να κατέβει να φύγει και να ησυχάσεις.Παμε για αλλα!

Εγώ είμαι 6εβδομαδων, με πολύ πολύ αργές ανόδου χοριακης.Σημερα που έφτασα χοριακη 2100 καταφέραμε είδαμε σάκο,έμβρυο κ καρδιά.Παρολα αυτά δεν θεωρούν ότι θα προχωρήσει, φαίνεται σαν να είναι πίσω σε εξέλιξη.Εχω φτάσει σε σημείο να εύχομαι να παλλινδρομησει άμεσα.Αν συνεχίσει να μεγαλώνει , το βλέπουμε μου είπαν αλλά τίθονται αλλά ερωτήματα,περί ποιότητας εμβρύου κτλ .

Όλο δύσκολες αποφάσεις η ζωή.

Καμμία που να πέρασε κάτι τέτοιο?

Ο γιατρός σου είπε ότι δεν βλέπει κάτι καλά γιατί το λες αυτό ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Ο γιατρός σου είπε ότι δεν βλέπει κάτι καλά γιατί το λες αυτό ;;;;

Ναι η γιατρός μου είναι σίγουρη πως είτε δε θα προχωρήσει κ θα παλλινδρομησει σύντομα,είτε ότι αν συνεχίσει είναι ένα επίφοβο έμβρυο.

Το να είναι όλα καλά,τους φαίνεται λίγο θαύμα απ' ότι είπε....κι εγώ δεν πιστεύω σε θαύματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσι μου μην το λες να παλινδρόμηση και τέτοια είσαι μια χαρά η χοριακη σου μια χαρά είδες και σάκο όποτε είσαι κομπλέ την άλλη εβδομάδα θα ακούσεις και καρδούλα λογικά 

εχω γνωστή που ποτέ δεν είδε διπλασιασμό ίσα ίσα που σερνόταν η χοριακη και τώρα γεννάει 

@Niki94  δεν ξέρω κατά πόσο είναι ίδια περίπτωση με την γνωστή σου, εύχομαι να έχω την τύχη της. Οι δικές μου μετρήσεις πάνε χάλια, δλδ τύπου 800/1100/1500/1600/1800/2100  .Είμαι πλέον πεπεισμένη ότι κυοφορω κάτι λανθανων. Για να δω τον σάκο κ να αποκλείσουμε εξωμήτρια πήγα σε έναν πιο ειδικό στους υπερήχους κ έτσι το είδα καθαρά ότι υπήρχε κ είχε κ παλμό. Αλλά κ αυτός είπε στην γιατρό μου ότι δεν το βλέπει να προχωράει, ότι είναι πίσω κτλ.

Θα δείξει ο χρόνος.απλως αν από τώρα ξεκινάς να σκέφτεσαι άσχημα κ το τι πρόβλημα μπορεί να κουβαλάει το έμβρυο,είναι πιο ψυχοφθόρο.

Αν έχετε τα χρήματα κάντε προεμφυτευτικη διάγνωση,εκεί έχω καταλήξει,για να μην περνάμε και τέτοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Matsa22003 είπε:

@Niki94  δεν ξέρω κατά πόσο είναι ίδια περίπτωση με την γνωστή σου, εύχομαι να έχω την τύχη της. Οι δικές μου μετρήσεις πάνε χάλια, δλδ τύπου 800/1100/1500/1600/1800/2100  .Είμαι πλέον πεπεισμένη ότι κυοφορω κάτι λανθανων. Για να δω τον σάκο κ να αποκλείσουμε εξωμήτρια πήγα σε έναν πιο ειδικό στους υπερήχους κ έτσι το είδα καθαρά ότι υπήρχε κ είχε κ παλμό. Αλλά κ αυτός είπε στην γιατρό μου ότι δεν το βλέπει να προχωράει, ότι είναι πίσω κτλ.

Θα δείξει ο χρόνος.απλως αν από τώρα ξεκινάς να σκέφτεσαι άσχημα κ το τι πρόβλημα μπορεί να κουβαλάει το έμβρυο,είναι πιο ψυχοφθόρο.

Αν έχετε τα χρήματα κάντε προεμφυτευτικη διάγνωση,εκεί έχω καταλήξει,για να μην περνάμε και τέτοια.

Κοιτά εγώ λέω να το δεις βήμα βήμα και ότι σου πει ο ιατρός σου καθαρά θα κανείς..!! 
Το μόνο που θα σου πω είναι να αρχίσεις να πιστεύεις στα θαύματα..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, σας διαβάζω αλλα δεν εχω κάτι να γράψω.. ομως αυτο που θέλω να σας πω είναι: Το 2019 για καποιους ηταν σημείο αναφοράς για καποιους ηταν απλα ενας χρόνος. Εύχομαι Ολοψυχα το 2020 να είναι η καλύτερη χρονιά για όλους! Ολες εμείς που προσδοκούμε να γινουμε μανούλες να είναι αυτή η χρονιά μας! Δύναμη, υγεία και υπομονή! Να είστε ολες καλά! Στην αλλαγή του χρόνου οι ουρανοι που ειναι ανοιχτοι να πανε οι προσευχές μας και να γίνουν πραγματικότητα! Εύχομαι σε ολες και τις οικογενειές σας όλα τα αγαθά υλικά και άυλα να τα αποκτήσετε το 2020! Σας φιλώ γλυκά όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Matsa22003 είπε:

Ναι η γιατρός μου είναι σίγουρη πως είτε δε θα προχωρήσει κ θα παλλινδρομησει σύντομα,είτε ότι αν συνεχίσει είναι ένα επίφοβο έμβρυο.

Το να είναι όλα καλά,τους φαίνεται λίγο θαύμα απ' ότι είπε....κι εγώ δεν πιστεύω σε θαύματα.

Εγώ πιστεύω πάντως .... 

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Κορίτσια μου, σας διαβάζω αλλα δεν εχω κάτι να γράψω.. ομως αυτο που θέλω να σας πω είναι: Το 2019 για καποιους ηταν σημείο αναφοράς για καποιους ηταν απλα ενας χρόνος. Εύχομαι Ολοψυχα το 2020 να είναι η καλύτερη χρονιά για όλους! Ολες εμείς που προσδοκούμε να γινουμε μανούλες να είναι αυτή η χρονιά μας! Δύναμη, υγεία και υπομονή! Να είστε ολες καλά! Στην αλλαγή του χρόνου οι ουρανοι που ειναι ανοιχτοι να πανε οι προσευχές μας και να γίνουν πραγματικότητα! Εύχομαι σε ολες και τις οικογενειές σας όλα τα αγαθά υλικά και άυλα να τα αποκτήσετε το 2020! Σας φιλώ γλυκά όλες!!!!!

Να είσαι καλά κόριτσι μου για τις ευχές σου .... ας γεμίσουν γρήγορα όλες οι αγκαλιές εύχομαι .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας. Θέλω να ευχηθώ καλή πρωτοχρονιά και υγεία στα σπιτικά σας. Ο νέος χρόνος να μας φέρει πολλή τύχη και ότι επιθυμούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι το 2020 να δωσει σε ολες μας δυναμη, τυχη και να μας χαρισει ενα μωρακι! 😊

Να περασετε ομορφα οτι κι αν κανετε! 

Ας ειναι η νεα χρονια η πιο συναρπαστικη μας περιπετεια!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου με το καλό ο νέος χρόνος. Εύχομαι σε όλες υγεία, αγάπη, ελπίδα και το 2020 μανουλες! 👶🎅👶 Να περάσετε όμορφα! 😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας εύχομαι Καλή Χρονιά....Ο καινούριος χρόνος να φέρει μόνο χαρές στα σπίτια μας!!!!Και να γεμίσουν οι κοιλίτσες μωράκια!!!!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να εχουμε ολες μας μια χρονια γεμάτη υγεια ηρεμια και τυχη! Να αποκτήσουμε ολες αυτο που επιθυμουμε! Φετος κερδισα το φλουρι μετα απο αρκετα χρονια ευχομαι να ειμαι το ιδιο τυχερη και να ερθει στην κοιλιτσα μου ενα σπορακι 😁.

Ολες μας κοριτσια μου να εχουμε σπορακια στις κοιλιτσες μας 😊

Καλη χρονια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εάν και δεν είμαι ακόμα στην παρέα σας( βέβαια θα έρθω πολύ σύντομα) να ευχηθώ σε όλες σας καλή χρονιά με υγεία και ψυχική αρμονία και πολύ πολύ δύναμη και πίστη!!!!!! Να γεμίσετε όλες μωρακιαααααα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα και καλη χρονια. Εμπαινα τοσο καιρο και σας διαβαζα. Ειδα και τις χαρες και τις λύπες σας. Απλα δεν ηθελα να στείλω μεχρι το δικο μου αποτελεσμα. 

Εκανα και την ωοληψια μου και την εμβρυομεταφορα μου. Μου εβαλε ο γιατρος 3. 12η μερα εκανα χοριακη και ηταν στα όρια 15.1. Μετα απο 2 μερες, σημερα δηλαδη επανέλαβα και ειχε πέσει στο 3.7..

Εκοψα τα φαρμακα και περιμένω να αδιαθετησω. Δύσκολη μερα με πολύ κλαμα και απογοητευση. 

Ειχε καμια παρομοια περίπτωση; και αν ναι σε ποια μερα αδιαθετησατε; εγω ειμαι 7η μερα καθυστέρησης και δεν εχω δει καθόλου αιμα ακομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Steli είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα και καλη χρονια. Εμπαινα τοσο καιρο και σας διαβαζα. Ειδα και τις χαρες και τις λύπες σας. Απλα δεν ηθελα να στείλω μεχρι το δικο μου αποτελεσμα. 

Εκανα και την ωοληψια μου και την εμβρυομεταφορα μου. Μου εβαλε ο γιατρος 3. 12η μερα εκανα χοριακη και ηταν στα όρια 15.1. Μετα απο 2 μερες, σημερα δηλαδη επανέλαβα και ειχε πέσει στο 3.7..

Εκοψα τα φαρμακα και περιμένω να αδιαθετησω. Δύσκολη μερα με πολύ κλαμα και απογοητευση. 

Ειχε καμια παρομοια περίπτωση; και αν ναι σε ποια μερα αδιαθετησατε; εγω ειμαι 7η μερα καθυστέρησης και δεν εχω δει καθόλου αιμα ακομα. 

Μην αγχονεσε όπου νάνε θα έρθει κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά σε όλες!

@Steli υπομονή και κουράγιο. Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό όμως κοιτάμε πάντα μπροστά! Σε εμένα που είχα εξ αρχής  αρνητική χοριακή, έκοψα τα φάρμακα την ίδια μέρα και ήρθε 3 μέρες μετά 30η μέρα του κύκλου (έχω κύκλο 27-30 μέρες).Μην αγχώνεσαι γι αυτό είναι και θέμα οργανισμού πολλές φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη χρονια κοριτσια μου! Να εχουμε υγεια πανω απο ολα! Ευχομαι το 20 να ειναι γεματο χαρες και υγεια και να ειναι η χρονια που θα ερθουν τα θαύματακια μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλή χρόνια!! Με υγεία, ευτυχία κ τύχη!!! Πιστεύω ότι το 2020 θα είμαστε τυχερές κ θα έχουμε στην κοιλιτσα μας όλες τα μωράκια μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...