Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Βρε κορίτσια μου υπάρχουν κοπέλες που τα κατάφεραν με την πρώτη εξωσωματική; 

Φυσικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Demi** είπε:

@Niki94  απορώ γιατί αγχώνεσαι. Από την στιγμή που έχεις θετικά τεστ φαρμακείου δεν υπάρχει περίπτωση να μη δεις θετική χοριακή! Και μη σου πω ότι το νούμερο θα είναι μεγάλο! Περίμενε και θα δεις! 

Το έχω ξανά πει νίκη + άγχος = για μια ζωή μάζι δεν υπάρχει στιγμή να θυμάμαι που να μην έχω άγχος..!!! Εδώ βόλτα πάω και αγχώνομαι.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Steli είπε:

Μου ειχαν πει για μεταφορά Πέμπτη η Παρασκευή. Γιατι τοση γκαντεμιά;; μακαρι να μη παίζει ρόλο δεν ξερω τι να πω πια.. Περιμενω να με παρει ο γιατρός μου... 

ο γιατρός κ μόνο ο γιατρός θα σου απαντήσει... θα σου πω όμως γιατί το λέω. Μετά την ωοληψία μου έδωσαν μια ελαφριά αντιβίωση (νομίζω σε όλες δίνουν) για λίγες μέρες κ έγραφε ότι πρέπει μετά τη μεταφορά να μην πάρω άλλη... μπορεί φυσικά να σου δώσουν αντιβίωση συμβατή με εγκυμοσύνη έτσι; απλά δεν ξέρω αν επηρεάζει το να έχεις κάποιο μικρόβιο εκεί κάτω εφόσον περνάει από εκεί για τη μεταφορά... κατσε να δεις τι θα πει ο ντοκ... ευχομαι να προχωρησεις οπως το προγραμματισες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

ο γιατρός κ μόνο ο γιατρός θα σου απαντήσει... θα σου πω όμως γιατί το λέω. Μετά την ωοληψία μου έδωσαν μια ελαφριά αντιβίωση (νομίζω σε όλες δίνουν) για λίγες μέρες κ έγραφε ότι πρέπει μετά τη μεταφορά να μην πάρω άλλη... μπορεί φυσικά να σου δώσουν αντιβίωση συμβατή με εγκυμοσύνη έτσι; απλά δεν ξέρω αν επηρεάζει το να έχεις κάποιο μικρόβιο εκεί κάτω εφόσον περνάει από εκεί για τη μεταφορά... κατσε να δεις τι θα πει ο ντοκ... ευχομαι να προχωρησεις οπως το προγραμματισες!

Εγώ. Πριν την ετ και μετά από ετ πήρα αντιβίωση Μεν ελαφριά..!! Τώρα παίζει μεγάλο ρόλο τι είδους αντιβίωση είναι υπάρχουν πολύ παράγοντες αλλά εκεί μόνο ο ιατρός θα πει τι θα γίνει..! Ξέρω ότι βαριές αντιβίωσεις δεν κάνουν αλλά δεν είμαι ιατρός.!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Το έχω ξανά πει νίκη + άγχος = για μια ζωή μάζι δεν υπάρχει στιγμή να θυμάμαι που να μην έχω άγχος..!!! Εδώ βόλτα πάω και αγχώνομαι.! 

Να ξέρεις ότι από αύριο θα πρέπει να σταματήσεις να αγχώνεσαι τόσο πολύ γιατί τα μικρουλια σου δε φταίνε σε τίποτα.  Προσπάθησε να μετριασεις το αγχος σου όσο μπορείς. Ένας διακόπτης είναι στο μυαλό. Καντο για σένα και για τα μικρά. Το πρώτο τρίμηνο πρέπει να είσαι όσο πιο χαλαρή γίνεται. Είναι πολύ σημαντικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κορίτσι μου μέσα στο μυαλό μου είσαι και εγώ πρώτη θα κάνω σε έναμιση μήνα πρώτα ο θεος και ελπιζω να πετύχω... φοβάμαι πολύ όμως ξέρω 10 περιπτώσεις  που απέτυχαν στην πρωτη και μονο  μια που πετυχε με την πρωτη  δρν ξερω σε τι φαση εισαι αλλα σου εύχομαι ότι επιθυμείς!!!

Αχ περιμένω να περάσουν οι γιορτές να πάρει σειρά και αυτό... Είμαι 32 και ουσιαστικά δεν έχουν βρει τπτ που να εμποδίζει να μείνω έγκυος... Φυσιολογικό καλο σπέρμα... Έχω ξαναμεινει κ φυσιολογικά πριν 3 χρόνια σχεδόν αλλά δεν τα κατάφερε..προφανώς δεν τυχαίνει.. Περνάνε σκέψεις από το μυαλό μ... Ξέρεις.. Κάθε μήνα υπάρχει αυτη η αγωνία κ το άγχος να υποβοσκει και σκέφτομαι αν αποτύχει κ αυτό...; θα πονάει πιο πολύ.. Είναι ο κόπος η ταλαιπωρία τα φάρμακα τα χρήματα.. Είναι ότι το βλέπουμε σαν την ελπίδα μας.. Μετά λέω κ γτ να μην πετύχει... Αχ δύσκολα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Demi** είπε:

Να ξέρεις ότι από αύριο θα πρέπει να σταματήσεις να αγχώνεσαι τόσο πολύ γιατί τα μικρουλια σου δε φταίνε σε τίποτα.  Προσπάθησε να μετριασεις το αγχος σου όσο μπορείς. Ένας διακόπτης είναι στο μυαλό. Καντο για σένα και για τα μικρά. Το πρώτο τρίμηνο πρέπει να είσαι όσο πιο χαλαρή γίνεται. Είναι πολύ σημαντικό! 

Το ξέρω κοπέλα μου..! Ας πάρω το αποτέλεσμα και θα ηρεμήσω θέλω να πιστεύω αλλιος πιο συχνές επισκέψεις για ψυχοθεραπεία..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Αχ περιμένω να περάσουν οι γιορτές να πάρει σειρά και αυτό... Είμαι 32 και ουσιαστικά δεν έχουν βρει τπτ που να εμποδίζει να μείνω έγκυος... Φυσιολογικό καλο σπέρμα... Έχω ξαναμεινει κ φυσιολογικά πριν 3 χρόνια σχεδόν αλλά δεν τα κατάφερε..προφανώς δεν τυχαίνει.. Περνάνε σκέψεις από το μυαλό μ... Ξέρεις.. Κάθε μήνα υπάρχει αυτη η αγωνία κ το άγχος να υποβοσκει και σκέφτομαι αν αποτύχει κ αυτό...; θα πονάει πιο πολύ.. Είναι ο κόπος η ταλαιπωρία τα φάρμακα τα χρήματα.. Είναι ότι το βλέπουμε σαν την ελπίδα μας.. Μετά λέω κ γτ να μην πετύχει... Αχ δύσκολα.. 

κ γω στα ίδια... εννοώ χωρίς κάποιο λόγο όμως εγώ το θυμήθηκα για παιδί στα 36 κ πια είμαι 38 οπότε προχώρησα πιο γρήγορα... το τι θα κάνεις θα το κρίνεις με τον άντρα σου και με το γιατρό σου. Θα δεις τι αντέχεις, πόσο αντέχεις να προσπαθείς και πόσο αντέχεις να μπεις στο μαραθώνιο της εξωσωματικής... όμως αν έχω μια συμβουλή είναι ότι όσο μικρότερη τόσο καλύτερα! Πιο καλά ωάρια κ πιο καλά αποτελέσματα! Εγώ δλδ εφόσον δεν βρίσκεται τίποτα πουθενά εκεί το έχω αποδώσει αν κ εσύ ξεκίνησες από ότι καταλαβαίνω πριν τα 30... δεν ξέρω τι να πω πραγματικά! Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και σύντομα να τα καταφέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 Παιζει το σενάριο χωρίς νάρκωση; υπέροχα!! Καταπληκτικά 

@Tokyo Μου ειχε γράψει εξαρχής να εχω vibramycin και να παρω μετα την ωοληψια.

Κορίτσια το πως νιωθω δε περιγράφεται. Ελπίζω να μην πάνε χαμενες οι ενεσεις και τα ωοθηλακια μου. Τώρα αν μου πει για εμβρυομεταφορα και στον επόμενο κύκλο δεν εχω κανενα πρόβλημα. Αλλα λεω.. Κοιτα τελευταία στιγμή. Θα σκασω απο το αγχος.

Θελω και γω μια ηρεμιστική @Niki94. Αντε και συ κοπελα μου να μας πεις αύριο. Σε καταλαβαίνω με το αγχος και τις φοβιες οσο δε φαντάζεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κορίτσι μου μέσα στο μυαλό μου είσαι και εγώ πρώτη θα κάνω σε έναμιση μήνα πρώτα ο θεος και ελπιζω να πετύχω... φοβάμαι πολύ όμως ξέρω 10 περιπτώσεις  που απέτυχαν στην πρωτη και μονο  μια που πετυχε με την πρωτη  δρν ξερω σε τι φαση εισαι αλλα σου εύχομαι ότι επιθυμείς!!!

Καλησπέρα!!! Σε μένα με την πρώτη πέτυχε! Με μια διέγερση! Είμαι 38 χρόνων!  Αύριο να είμαστε καλά θα ακούσω πρώτη φορά την καρδούλα... Είμαι σχεδόν 7 εβδομαδων! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κ γω στα ίδια... εννοώ χωρίς κάποιο λόγο όμως εγώ το θυμήθηκα για παιδί στα 36 κ πια είμαι 38 οπότε προχώρησα πιο γρήγορα... το τι θα κάνεις θα το κρίνεις με τον άντρα σου και με το γιατρό σου. Θα δεις τι αντέχεις, πόσο αντέχεις να προσπαθείς και πόσο αντέχεις να μπεις στο μαραθώνιο της εξωσωματικής... όμως αν έχω μια συμβουλή είναι ότι όσο μικρότερη τόσο καλύτερα! Πιο καλά ωάρια κ πιο καλά αποτελέσματα! Εγώ δλδ εφόσον δεν βρίσκεται τίποτα πουθενά εκεί το έχω αποδώσει αν κ εσύ ξεκίνησες από ότι καταλαβαίνω πριν τα 30... δεν ξέρω τι να πω πραγματικά! Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και σύντομα να τα καταφέρεις!

Ναι το πρώτο το έπιασα στα 29 και μετα απλά δεν ξαναετυχε.. Είχαμε κάποια προβλήματα αλλά ήταν μικρά κ αντιμετωπίσιμα και φυσικά δεν εμποδιζαν να προσπαθούμε.. Αλλά πλέον κουράστηκαμε συναισθηματικά.. Δώσαμε ένα περιθώριο μέχρι να περάσουν κ οι γιορτές κ είπαμε να το δοκιμάσουμε.. Δε μας πήραν κ τα χρόνια αλλά δε θέλουμε να περιμένουμε άλλο... Εσύ πως είσαι; πως νιώθεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Steli είπε:

@Niki94 Παιζει το σενάριο χωρίς νάρκωση; υπέροχα!! Καταπληκτικά 

@Tokyo Μου ειχε γράψει εξαρχής να εχω vibramycin και να παρω μετα την ωοληψια.

Κορίτσια το πως νιωθω δε περιγράφεται. Ελπίζω να μην πάνε χαμενες οι ενεσεις και τα ωοθηλακια μου. Τώρα αν μου πει για εμβρυομεταφορα και στον επόμενο κύκλο δεν εχω κανενα πρόβλημα. Αλλα λεω.. Κοιτα τελευταία στιγμή. Θα σκασω απο το αγχος.

Θελω και γω μια ηρεμιστική @Niki94. Αντε και συ κοπελα μου να μας πεις αύριο. Σε καταλαβαίνω με το αγχος και τις φοβιες οσο δε φαντάζεσαι.

Ναι ναι παίζει..!! Αν το ζητήσεις..! Άστο άστο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

πάνω κάτω μαζί κορίτσι! Πάντως κράτα στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι ίσως σου προτείνουν κατάψυξη κ μεταφορά αργότερα... θα εξαρτηθεί από τις εξετάσεις σου (οιστραδιόλη / προγεστερόνη) και επίσης από το πως θα αντιδράσουν οι ωοθήκες. Σε περίπτωση μεγάλης διέγερσης δεν τα μεταφέρουν αμέσως... εμένα η οιστραδιόλη είχε φτάσει στο 2000+ κ μου είπε ο γιατρός ότι είναι σχεδόν τοξικό οπότε είπαμε να πάρουμε την απόφαση της κατάψυξης. Αν προχωρήσεις αμέσως όμως θα συμπέσουμε με 1-2 μερες διαφορά! Μετά τη μεταφορά θα μείνεις Αθήνα κάποιες μέρες ή φεύγεις αμέσως;

Θα μείνω τουλάχιστον 3 μέρες και ξεκούραση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά εγω δεν έχω καλά νέα για 8 φορά.....

δεν πειράζει όμως όλα για κάποιο λόγο γίνονται .....

Χαίρομαι με τα νέα που διάβασα στα γρήγορα σήμερα μιας μαι ακόμα είμαι στην δουλειά???

@Niki94 περιμένω τεράστιο αριθμό αγάπη μου γλυκιά σπυ αξίζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια μου γλυκά εγω δεν έχω καλά νέα για 8 φορά.....

δεν πειράζει όμως όλα για κάποιο λόγο γίνονται .....

Χαίρομαι με τα νέα που διάβασα στα γρήγορα σήμερα μιας μαι ακόμα είμαι στην δουλειά???

@Niki94 περιμένω τεράστιο αριθμό αγάπη μου γλυκιά σπυ αξίζει 

Αχ σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου εύχομαι κο σε εσένα τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια μου γλυκά εγω δεν έχω καλά νέα για 8 φορά.....

δεν πειράζει όμως όλα για κάποιο λόγο γίνονται .....

Χαίρομαι με τα νέα που διάβασα στα γρήγορα σήμερα μιας μαι ακόμα είμαι στην δουλειά???

@Niki94 περιμένω τεράστιο αριθμό αγάπη μου γλυκιά σπυ αξίζει 

Κρίμα λυπάμαι πολύ... Τι να πω πια... Ότι και να πω θα είναι λίγο... Ρημάδα τύχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια μου γλυκά εγω δεν έχω καλά νέα για 8 φορά.....

δεν πειράζει όμως όλα για κάποιο λόγο γίνονται .....

Χαίρομαι με τα νέα που διάβασα στα γρήγορα σήμερα μιας μαι ακόμα είμαι στην δουλειά???

@Niki94 περιμένω τεράστιο αριθμό αγάπη μου γλυκιά σπυ αξίζει 

Κοπελα μου δεν εχω τι να πω, να προσέχεις τον εαυτο σου. Να έχεις την υγεία σου κυριως και το επομενο βήμα οταν και αν το αποφασίσεις, με ηρεμια να το κανεις και να πάρεις το χρονο σου. Να εισαι καλα και μεις εδω ειμαστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis Λυπάμαι πολύ... δεν ξέρω τι να σου πω... το μόνο που θα πω είναι να περάσεις όσο πιο όμορφα μπορείς τις γιορτές με την οικογένεια σου και να ξεκουραστείς κυρίως ψυχολογικά! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

@Σταυρι καλά θα κάνεις να μείνεις λίγες μέρες να ξεκουραστείς! πραγματικά θεωρώ ότι θα έχεις καλό αποτέλεσμα γιατί είσαι και συ μικρό κορίτσι :-) 

@melodyy σε καταλαβαίνω! εγώ κουράστηκα πολύ πιο γρήγορα και σε ηλικία που υποτίθεται υπάρχει περισσότερη συγκράτηση και υπομονή! Τι να σου πω για το πως νιώθω... πολύ περίεργα. Τη μία είμαι αισιόδοξη, την άλλη είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα στραβά! Τη διέγερση ούτε την κατάλαβα, αντέδρασα καλά στα φάρμακα κ ούτε είχα κάποια ενόχληση... τώρα όμως είναι τελικά κ η μεγαλύτερη αγωνία! Με υπολογίζω γύρω στις 20/1... κ ο θεός βοηθός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis λυπάμαι πολύ!!! προσπάθησε να ηρεμήσεις και να ξεκουραστείς στις γιορτές... κορίτσι μου ειλικρινά σου εύχομαι τα καλύτερα για το μέλλον!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Κοπελα μου δεν εχω τι να πω, να προσέχεις τον εαυτο σου. Να έχεις την υγεία σου κυριως και το επομενο βήμα οταν και αν το αποφασίσεις, με ηρεμια να το κανεις και να πάρεις το χρονο σου. Να εισαι καλα και μεις εδω ειμαστε. 

@Papadakis μην απελπίζεσαι δώσε γκάζι για να πετύχεις αυτό που θες. Η δερματολόγος μου έκανε 13 και πέτυχε διδυμα. Δυναμη κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Papadakis Λυπάμαι πολύ... δεν ξέρω τι να σου πω... το μόνο που θα πω είναι να περάσεις όσο πιο όμορφα μπορείς τις γιορτές με την οικογένεια σου και να ξεκουραστείς κυρίως ψυχολογικά! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

@Σταυρι καλά θα κάνεις να μείνεις λίγες μέρες να ξεκουραστείς! πραγματικά θεωρώ ότι θα έχεις καλό αποτέλεσμα γιατί είσαι και συ μικρό κορίτσι :-) 

@melodyy σε καταλαβαίνω! εγώ κουράστηκα πολύ πιο γρήγορα και σε ηλικία που υποτίθεται υπάρχει περισσότερη συγκράτηση και υπομονή! Τι να σου πω για το πως νιώθω... πολύ περίεργα. Τη μία είμαι αισιόδοξη, την άλλη είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα στραβά! Τη διέγερση ούτε την κατάλαβα, αντέδρασα καλά στα φάρμακα κ ούτε είχα κάποια ενόχληση... τώρα όμως είναι τελικά κ η μεγαλύτερη αγωνία! Με υπολογίζω γύρω στις 20/1... κ ο θεός βοηθός!

@Tokyo μου σ ευχαριστω πολυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,έχω κάνει 2 εξωσωματικές και οι 2 θετικές αλλά δυστυχώς στον 2 μήνα αποβάλλω.Ειμαι στην διαδικασία εξετάσεων,αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι πόσο στοιχίζουν τα φάρμακα της εξωσωματικής? Γιατί οι 2 που έχω κάνει ήταν με επιτροπή,όταν θα ξανά κάνω πρώτα ο Θεός θα είναι χωρίς επιτροπή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/12/2019 at 1:51 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Εμάς ο εξωσωματικος μας είπε ότι άνω των 30 δεν κάνουν.Ειναι 33 ο άντρας μου...Ο ουρολόγο ς του είπε ότι μπορεί να δει διάφορα μπορεί κ όχι...Εσένα Ginaak πόσο είναι;

Άστο εμείς σας περνάμε μια 10ετια.

Δύο ουρολογοι είπαν όχι, ένας ναι.Τελικά αποφασίσαμε να στραφούμε στην εξωσωματικη κατευθείαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Babymom είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,έχω κάνει 2 εξωσωματικές και οι 2 θετικές αλλά δυστυχώς στον 2 μήνα αποβάλλω.Ειμαι στην διαδικασία εξετάσεων,αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι πόσο στοιχίζουν τα φάρμακα της εξωσωματικής? Γιατί οι 2 που έχω κάνει ήταν με επιτροπή,όταν θα ξανά κάνω πρώτα ο Θεός θα είναι χωρίς επιτροπή.

Μα 2 φορές δικαιούσε να περάσεις επιτροπή..! Η 4 δεν θυμάμαι καλά και κάθε απόφαση είναι για δυο φορές ωοληψια ευριομεταφορα και το κόστος είναι πανό από 1000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...