Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

@Tokyo μπορώ να κοιμηθώ τώρα και να ξυπνήσω μια και καλή την Τετάρτη να προσπεράσουμε το αύριο..;;;; 

αχ Νίκη αν γίνονταν να προσπεράσω  και τους 9 μήνες θα το έκανα πίστεψέ με! Τι να πω βαθιά ανάσα και ελπίδα για το καλύτερο! Στο εύχομαι από την καρδιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

αχ Νίκη αν γίνονταν να προσπεράσω  και τους 9 μήνες θα το έκανα πίστεψέ με! Τι να πω βαθιά ανάσα και ελπίδα για το καλύτερο! Στο εύχομαι από την καρδιά μου!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου δεν Πιάνουν η ανάσες με τίποτα έχω κάνει όλες της ασκήσεις χαλαρότητας που έχω μάθει αλλά δεν.!!!!!! Αν σήμερα είμαι σε φουλ άγχος και τρέμω ολόκληρη αύριο θα πέφτω κάτω και θα με μαζεύουν..!! Και το στομάχι δεν το βλέπω να αντέχει και πολύ ακόμη εκεί βαράει το άγχος μου στο στομάχι.!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Demi** είπε:

Ευχαριστω πολύ κοριτσάκι.. Πόσο όμορφα νοιώθω όταν προσπαθεί να σήκωσει η μία την άλλη ψυχολογικά. Για ΟΛΕΣ μας θα πάνε καλά! 

Έτσι πρέπει!! Όλες μας βιώνουμε την ίδια ανησυχία, την ίδια αγωνία και είμαστε εδώ για να βοηθάμε όπως και όσο μπορούμε η μια την άλλη.

Χαιρόμαστε όλες με τα θετικά αποτελέσματα και στεναχωριόμαστε για κάθε αποτυχία ή πίκρα που περνάει οποιαδήποτε κοπέλα εδώ μέσα.

Μπορεί να μη γνωριζόμαστε προσωπικά αλλά βιώνουμε τα ίδια και καταλαβαινόμαστε καλύτερα από τον υπόλοιπο κόσμο. Σε όποιον στραφούμε, θα μας καταλάβει αλλά δε θα μπορέσει να νιώσει τα ίδια συναισθήματα. Για κάποιο λόγο εμείς θα πρέπει να ταλαιπωρηθούμε λίγο..αλλά μάλλον είμαστε πιο δυνατές και στο τέλος ΟΛΕΣ θα τα καταφέρουμε και θα ξεχάσουμε καθετί μας έκανε να πονάμε.. 

Είναι Άγιες μέρες, ας έχουμε όλες πίστη και αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

@Tokyo μπορώ να κοιμηθώ τώρα και να ξυπνήσω μια και καλή την Τετάρτη να προσπεράσουμε το αύριο..;;;; 

Νίκη μου δίκιο έχεις...λίιιιιιγο υπομονή, λίγο. Κ όλα θα πάνε καλά, θα δείς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Νίκη μου δίκιο έχεις...λίιιιιιγο υπομονή, λίγο. Κ όλα θα πάνε καλά, θα δείς!!! 

Αχ αλήθεια κει που ειμουν μια χαρά με έπιασε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Αχ αλήθεια κει που ειμουν μια χαρά με έπιασε 

ναι ρε συ λογικό, σε έπιασε γιατί πλησιάζει η ώρα. Τόσες μέρες έκανες υπομονή και ήξερες ότι έχεις μέρες μπροστά σου... η  αυριανή μέρα είναι πια η ώρα της αλήθειας και τι πιο φυσιολογικό από  το να έχεις αγχωθεί! Εμένα τώρα θα με είχαν δέσει νομίζω χαχαχαχα

Πάντως είμαι αισιόδοξη γιατί το θετικό τεστ που είχες ήταν πολύ καλό σημάδι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι ρε συ λογικό, σε έπιασε γιατί πλησιάζει η ώρα. Τόσες μέρες έκανες υπομονή και ήξερες ότι έχεις μέρες μπροστά σου... η  αυριανή μέρα είναι πια η ώρα της αλήθειας και τι πιο φυσιολογικό από  το να έχεις αγχωθεί! Εμένα τώρα θα με είχαν δέσει νομίζω χαχαχαχα

Πάντως είμαι αισιόδοξη γιατί το θετικό τεστ που είχες ήταν πολύ καλό σημάδι! 

Για δέσιμο είμαι κι εγώ μην σου πω ότι με βλέπω να με κλείνουν πουθενά και να μου κάνουν ηρεμιστική ένεση..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλες μας!!! Θετικές σκέψεις μόνο!! Όσα κορίτσια είναι να κάνουν χοριακές σήμερα-αύριο,εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!!

Θέλω τη βοήθειά σας σχετικά με τα χαρτιά της επιτροπής. Εννοείται οτι παίρνω τηλ. για να κλείσω ραντεβού και δεν απαντάει κανείς (στον Πειραιά ανήκουμε). 

Λέει μέσα στο site του Εοπυυ οτι θέλει δυο σπερμοδιαγράμματα με τουλάχιστον 75 μέρες διαφορά το ένα με το άλλο και από συμβεβλημένα κέντρα του Εοπυυ. Ήδη δλδ πάω 3 μήνες μετά, σωστά? Έχουμε κάνει 1 σπερμοδιάγραμμα στις 27/11 το οποίο δεν ήταν σε συμβεβλημένο κέντρο του Εοπυυ. Υπάρχει πρόβλημα με αυτό? Το απορρίπτουν? Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει? 

Επίσης στις περιπτώσεις αζωοσπερμίας, όπως η δική μας, πρέπει να έχει γίνει και η βιοψία πρώτα??

Γενικά εσείς που ξέρετε, όλα αυτά παίρνουν πολύ καιρό???

2104198286 πάρε εδω για Πειραιά...δεινοπαθησα για να το βρω...υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σου κλείσουν ραντεβού για το Μαρούσι, σε μένα έτσι έγινε πήρα Πειραιά που ανήκω και μου έκλεισαν Μαρούσι. Εμεις είχαμε το πρώτο και δεύτερο μας το έφτιαξαν από το κέντρο για να μην χάνουμε χρόνο...γενικά γίνεται να ξέρεις..καλή επιτυχία εύχομαι!!!

Επεξεργάστηκε από Fwtaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

2104198286 πάρε εδω για Πειραιά...δεινοπαθησα για να το βρω... Εμεις είχαμε το πρώτο και δεύτερο μας το έφτιαξαν από το κέντρο για να μην χάνουμε χρόνο...γενικά γίνεται να ξέρεις..καλή επιτυχία εύχομαι!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!! τελικά πήρα τηλ εκεί που κάναμε το σπερμοδιάγραμμα και μου είπαν οτι είναι συμβεβλημένοι, οπότε οκ.  Άργησαν να σου κλείσουν ραντεβού? αν θες φυσικά απαντάς, σε ποιό κέντρο έχεις πάει??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Βρε κορίτσια μου υπάρχουν κοπέλες που τα κατάφεραν με την πρώτη εξωσωματική; 

Ω ναι...όχι εγώ αλλά γνωρίζω αρκετές περιπτώσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ioannastr είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!! τελικά πήρα τηλ εκεί που κάναμε το σπερμοδιάγραμμα και μου είπαν οτι είναι συμβεβλημένοι, οπότε οκ.  Άργησαν να σου κλείσουν ραντεβού? αν θες φυσικά απαντάς, σε ποιό κέντρο έχεις πάει??? 

Όχι μετά από δύο εβδομάδες από τη μέρα που πήρα μου έκλεισαν. Εγώ είμαι στο Λητώ και την ίδια βοήθεια είχε και μια γνωστή μου στο Ιασώ! Να σου βάλουν όμως τη σφραγίδα ΕΟΠΥΥ σίγουρα επάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Fwtaki είπε:

Όχι μετά από δύο εβδομάδες από τη μέρα που πήρα μου έκλεισαν. Εγώ είμαι στο Λητώ και την ίδια βοήθεια είχε και μια γνωστή μου στο Ιασώ! Να σου βάλουν όμως τη σφραγίδα ΕΟΠΥΥ σίγουρα επάνω!

εντάξει, θα το πάω να μου βάλουν σφραγίδα!! Σε ευχαριστώ πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Βρε κορίτσια μου υπάρχουν κοπέλες που τα κατάφεραν με την πρώτη εξωσωματική; 

Κρίνοντας από εδώ ναι υπάρχουν αρκετές! κ ξέρω κ κοπέλες εκτός φόρουμ... ειδικά γυναίκες που είχαν καταψύξει έμβρυα οπότε μπορεί να μην πέτυχαν με την πρώτη εμβρυομεταφορά αλλά με τη δεύτερη αλλά πάντα από την πρώτη διέγερση. Γενικά δεν υπάρχει κανόνας σε αυτά αλλά δεν είναι και πολύ κακές οι στατιστικές... βασικός βέβαια παράγοντας η ηλικία... 

Εσύ τι φάση βρίσκεσαι; εγώ περιμένω μετά τις γιορτές για μεταφορά και ο θεός βοηθός... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Βρε κορίτσια μου υπάρχουν κοπέλες που τα κατάφεραν με την πρώτη εξωσωματική; 

Κορίτσι μου μέσα στο μυαλό μου είσαι και εγώ πρώτη θα κάνω σε έναμιση μήνα πρώτα ο θεος και ελπιζω να πετύχω... φοβάμαι πολύ όμως ξέρω 10 περιπτώσεις  που απέτυχαν στην πρωτη και μονο  μια που πετυχε με την πρωτη  δρν ξερω σε τι φαση εισαι αλλα σου εύχομαι ότι επιθυμείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Κρίνοντας από εδώ ναι υπάρχουν αρκετές! κ ξέρω κ κοπέλες εκτός φόρουμ... ειδικά γυναίκες που είχαν καταψύξει έμβρυα οπότε μπορεί να μην πέτυχαν με την πρώτη εμβρυομεταφορά αλλά με τη δεύτερη αλλά πάντα από την πρώτη διέγερση. Γενικά δεν υπάρχει κανόνας σε αυτά αλλά δεν είναι και πολύ κακές οι στατιστικές... βασικός βέβαια παράγοντας η ηλικία... 

Εσύ τι φάση βρίσκεσαι; εγώ περιμένω μετά τις γιορτές για μεταφορά και ο θεός βοηθός... 

@Tokyo εμείς μαζι πάμε Ε??? Εγώ βέβαια λίγο αργότερα από σενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demi** είπε:

Γειά σας κορίτσια.. Τα νέα μου είναι θετικά σήμερα.. Βοηθησε η Παναγία αλλά συνεχίζω συγκρατημενα.  Είδαμε σακο σήμερα και ο γιατρός μου ήταν ικανοποιημενος. Ήθελε να με ξαναδεί σε δύο εβδομάδες που λογικά θα δούμε εμβρυακι αλλά επεμενα να πάω την άλλη βδομάδα για να μην αγχωνομαι και να δούμε ότι μεγαλώνει καλά ο σακος.  Αίμα δεν έχω, λίγο στο σκούπισμα αλλά ο γιατρός μου λέει ότι δεν συντρεχει λόγος ανησυχίας. Ίσως ήταν μια μικρή αποκολληση του σάκου αλλά στον υπερηχο δε φάνηκε κάτι. Όλα καλά λοιπόν μέχρι στιγμής.  

@kppm μπράβο, πολύ χάρηκα! Αυτό το αίμα τελικά θα μας τρελάνει! Δε μας αφήνει λίγο να χαρούμε και τσουπ να το.. Όλα καλά ομως κοπέλα μου. Η Παναγία δε θα μας αφήσει :-)

 

Χάρηκα και εγώ με τα δικα σου νέα!!!!Σαν κρύο ντους ρε παιδάκι μου...Μια χαίρεσαι μια άγχος άντε πάλι....άντε όλα να πάνε καλά σε όλες μας!!!!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

@Tokyo εμείς μαζι πάμε Ε??? Εγώ βέβαια λίγο αργότερα από σενα.

πάνω κάτω μαζί κορίτσι! Πάντως κράτα στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι ίσως σου προτείνουν κατάψυξη κ μεταφορά αργότερα... θα εξαρτηθεί από τις εξετάσεις σου (οιστραδιόλη / προγεστερόνη) και επίσης από το πως θα αντιδράσουν οι ωοθήκες. Σε περίπτωση μεγάλης διέγερσης δεν τα μεταφέρουν αμέσως... εμένα η οιστραδιόλη είχε φτάσει στο 2000+ κ μου είπε ο γιατρός ότι είναι σχεδόν τοξικό οπότε είπαμε να πάρουμε την απόφαση της κατάψυξης. Αν προχωρήσεις αμέσως όμως θα συμπέσουμε με 1-2 μερες διαφορά! Μετά τη μεταφορά θα μείνεις Αθήνα κάποιες μέρες ή φεύγεις αμέσως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@Steli όντως πότε πας για ωοληψία; για αύριο είναι, θυμάμαι καλά;

Αυριο παω και σημερα ανακάλυψα οτι εχω ουρολοιμωξη... Πρεπει να παρω αντιβίωση. Ελπιζω να μη μου πει να το ακυρωσω για αύριο. Εχω αμμο και πέτρες στα νεφρά και με το πρηξιμο του εντέρου απο το αγχος μαλλον κινητοποιήθηκαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Steli είπε:

Αυριο παω και σημερα ανακάλυψα οτι εχω ουρολοιμωξη... Πρεπει να παρω αντιβίωση. Ελπιζω να μη μου πει να το ακυρωσω για αύριο. Εχω αμμο και πέτρες στα νεφρά και με το πρηξιμο του εντέρου απο το αγχος μαλλον κινητοποιήθηκαν.

δε νομίζω ότι παίζει ρόλο... αντιβίωση αν γίνεται περίμενε να πάρεις από αύριο. Θα σου δώσουν έτσι και αλλιώς μετά τη διαδικασία. Θεωρώ αδιανόητο να πήρες ορμόνες και να στο ακυρώσουν! Το πλάνο σας ήταν να πάτε με το καλό σε μεταφορά άμεσα ή κατάψυξη; εκεί δεν ξέρω τι παίζει γιατί αν χρειαστείς μέρες αντιβίωση δεν ξέρω αν θα επιτρέψουν τη μεταφορά... για την ωοληψία όμως μου φαίνεται οκ! 

Κάνε ένα τηλ στο γιατρό σου για να σου πει τι να κάνεις με την αντιβίωση και γενικά τι πρέπει να κάνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Βρε κορίτσια μου υπάρχουν κοπέλες που τα κατάφεραν με την πρώτη εξωσωματική; 

Εγώ πέτυχα με την πρώτη, άσχετα που παλινδρομησε λίγο αργότερα. Και τώρα στη δεύτερη πάλι πετυχημένη είναι με ένα εμβρυακι που είχα από κατάψυξη.  Να ξέρεις ότι τα ποσοστά επιτυχίας της εξωσωματικής αναφέρονται στις θετικές χωριακες και όχι σε μια τελειομηνη κυηση.  Τα ποσοστά να πετύχεις με τη πρώτη είναι πολύ μεγάλα οπότε μην το σκέφτεσαι. Και φυσικά όσο μικρότερη ηλικιακά τόσο καλύτερα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Αυριο παω και σημερα ανακάλυψα οτι εχω ουρολοιμωξη... Πρεπει να παρω αντιβίωση. Ελπιζω να μη μου πει να το ακυρωσω για αύριο. Εχω αμμο και πέτρες στα νεφρά και με το πρηξιμο του εντέρου απο το αγχος μαλλον κινητοποιήθηκαν.

Καλό είναι να πάρεις τον ιατρό σου..!!! Και μην το σκέφτεσαι..!!! Πρέπει να δεις τι θα κανείς γιατί παίζει ροκο στην Ναρκοση εκτός αν πως χώρις ναρκοση.! Θα σου απαντήσει μόνο και μόνο ο ιατρός σου σε αυτό..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94  απορώ γιατί αγχώνεσαι. Από την στιγμή που έχεις θετικά τεστ φαρμακείου δεν υπάρχει περίπτωση να μη δεις θετική χοριακή! Και μη σου πω ότι το νούμερο θα είναι μεγάλο! Περίμενε και θα δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

δε νομίζω ότι παίζει ρόλο... αντιβίωση αν γίνεται περίμενε να πάρεις από αύριο. Θα σου δώσουν έτσι και αλλιώς μετά τη διαδικασία. Θεωρώ αδιανόητο να πήρες ορμόνες και να στο ακυρώσουν! Το πλάνο σας ήταν να πάτε με το καλό σε μεταφορά άμεσα ή κατάψυξη; εκεί δεν ξέρω τι παίζει γιατί αν χρειαστείς μέρες αντιβίωση δεν ξέρω αν θα επιτρέψουν τη μεταφορά... για την ωοληψία όμως μου φαίνεται οκ! 

Κάνε ένα τηλ στο γιατρό σου για να σου πει τι να κάνεις με την αντιβίωση και γενικά τι πρέπει να κάνεις!

Μου ειχαν πει για μεταφορά Πέμπτη η Παρασκευή. Γιατι τοση γκαντεμιά;; μακαρι να μη παίζει ρόλο δεν ξερω τι να πω πια.. Περιμενω να με παρει ο γιατρός μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο κορίτσι μου με το καλοοο το μωρακι σας όλα τέλεια πηγαίνουν μπράβο  🥰
    • Εμείς την κάναμε 22+4 την β επιπέδο για αυτό εμένα γραφει 507γρ αλλά το μετρησε 2 φορές και κρατησε την πιο μεγάλη πιστεύω πως είναι λιγότερο αλλά τέλος πάντων 😅 επισης στην βδομαδα που είσαι είχα κάνει στην κόρη μου και ήταν 380 όπως και σε εσενα ☺️ μια χαρά είναι 
    • @Diwni σε ευχαριστώ για την σκέψη σου...εδώ περίμενα να φτάσει επιτέλους η ωορρηξία... άργησε... @Παρασκευαιδου σε ευχαριστώ πολύ για τα φιλιά .. ανταποδίδω... Με δυο παιδιά μάνα μου που να βρω χρόνο και κουράγιο για δύο επαφές;;🤣 Μία και πολύ είναι....ψοφια είμαι καθημερινές...αλλά τι να κάνω αφού δεν έπεσε ΣΚ θα κάνω την θυσία 😋🤣
    • ημουν 21+1...την προηγούμενη Τετάρτη. Απλά μου φαίνεται περίεργο..ή ο δικός μου θα βγει πολύ μικρός 🤷
    • Δεν σε παρακολουθεί με υπερήχους;;;; Εγώ όταν επερνα χάπια διέγερσης με εβλεπε τρεις φορές με υπερήχους από την 10η μέρα μέχρι 14η και μου έλεγε να ερθω σε επαφές συγκεκριμένες μέρες όπως εσυ! Έπρεπε να σε δει για να δείτε αν έκανες ωοθυλάκια και ποσά! Με τις εξετάσεις εννοειται πως θα δεις αν έγινε η ωορρηξια και συγκεκριμένα με την προγεστερονη απλά γτ να μη ξερεις ποσά ωοθυλάκιο έκανες και ποτέ περίπου θα γίνει η ωορρηξια; Τα ινοφερτ βοηθανε αλλά θέλουν από 3 μήνες και μετά για να δράσουν! Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου🙏υπομονή και επιμονή να έρθει το θαυματακι μας❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...