Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

@Niki94 καλή μας επιτυχία για αύριο ..... εύχομαι οκοψυχα να ξεκινήσει η εβδομάδα με τεράστιες χοριακες 

Καλη επιτυχια κοριτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κόρες Ελπίζω να είστε όλες καλά. Όπως ξέρετε εγώ είμαι στη διαδικασία εξετάσεων. Αρκετές με βοηθήσατε για να κλείσω ραντεβού στα δημόσια νοσοκομεία Οπότε Σας ευχαριστώ πολύ Αλλά επανέρχομαι με νέα ερώτηση. 

Πρέπει να κάνω όλο το πακέτο της θρομβοφιλίας. Κάνα-δυο εξετάσεις Μου τις είχε γράψει ο γιατρός να τις κάνω και ήταν αρνητικές ωστόσο όταν επισκέφτηκα το καθεξιν αποβολών του Αλεξάνδρα μου έδωσαν ένα πακέτο πολύ πιο εξειδικευμένων εξετάσεων το οποίο όμως αν το έκανα εκεί κόστιζε 150 ευρώ. επειδή δεν είχα τα χρήματα το άφησα και έκλεισα ραντεβού στο τμήμα καθ εξιν αποβολων του ελενα στο οποίο μου είπε μία κοπέλα ότι τις οι εξετάσεις αυτές τις κάνουν δωρεάν. Εκεί έχω ραντεβού στις 30 Γενάρη για να παραθέσω το ιστορικό μου. η ερώτηση μου τώρα είναι αν ξέρει κάποια κοπέλα να μου απαντήσει στο εξής για να μη χάνω χρόνο. Έχει κάνει κάποια τον έλεγχο θρομβοφιλίας στο Έλενα και αν ναι απαιτείται ραντεβού σε κάποιο τμήμα; Αν είναι να πάρω να κλείσω ραντεβού από τώρα στο αιματολογικό γιατί καταλαβαίνετε πόσο καιρό παίρνουν τα ραντεβού στο δημόσιο να μη χάνω χρόνο...

Αν ξέρει κάποια κοπέλα ας με βοηθήσει λίγο σας ευχαριστώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Όπως έχω πει χιλιάδες φορές πραγματικά είναι ότι καλύτερο το πρόβλημα να είναι αυτό στο ζευγάρι ....

καλη επιτυχία θα πάνε όλα ΚΑΤ ευχήν μην έχεις Δευτέρες σκέψεις ....

Σε ευχαριστώ πολυ να σαι καλα... εσυ σε τι σταδιο βρισκεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris δεν κάνεις ενα τηλ στο νοσοκομείο να σου πουν; μπορεί πάντως να μην χρειάζεται ειδικό ραντεβού δλδ να σε στέλνουν επί τόπου για αιμοληψία, αλλά ρώτα εκεί να ξέρεις... 

@Papadakis σου εύχομαι καλά αποτελέσματα για σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου Καλημέρα!!!!!!Εύχομαι σε όλες μια θετική & μεγαλη χοριακή!!!!!

Εγώ χάθηκα γιατί μετά τη θετική χοριακη την επόμενη είδα ροζ με καφέ υπολείμματα κ σήμερα αιμα με πόνους περιόδου .....μάλλον κάτι δεν πάει καλα??έκανα την χοριακή σημερα κ περιμένω αλλά νομίζω ότι το έχω χάσει το παιχνίδι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Εμένα πάντως δεν μου έκανε ποτέ 2 μέρα υπέρηχο ... μόνο εξετάσεις και 8 ημέρα υπέρηχο 

Και σε μενα ετσι κανουν στην εμβρυομεταφορα και εχω φιλη απο αλλο κεντρο που τηε εκανσν ακριβως τα ιδια...2η μερα εξεταση οιστραδιολης κ αν ειναι καλη ξεκινανε οι ενεσεις και υπερηχος την 8η μερα. 

@Tokyo καθε γιατρος και κεντρο εχουν το δικο τους προγραμμα που θα κινηθουν χωρις να σημαινει πως ο ενας τροπος ειναι σωστος και ο αλλος οχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλες μας!!! Θετικές σκέψεις μόνο!! Όσα κορίτσια είναι να κάνουν χοριακές σήμερα-αύριο,εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!!

Θέλω τη βοήθειά σας σχετικά με τα χαρτιά της επιτροπής. Εννοείται οτι παίρνω τηλ. για να κλείσω ραντεβού και δεν απαντάει κανείς (στον Πειραιά ανήκουμε). 

Λέει μέσα στο site του Εοπυυ οτι θέλει δυο σπερμοδιαγράμματα με τουλάχιστον 75 μέρες διαφορά το ένα με το άλλο και από συμβεβλημένα κέντρα του Εοπυυ. Ήδη δλδ πάω 3 μήνες μετά, σωστά? Έχουμε κάνει 1 σπερμοδιάγραμμα στις 27/11 το οποίο δεν ήταν σε συμβεβλημένο κέντρο του Εοπυυ. Υπάρχει πρόβλημα με αυτό? Το απορρίπτουν? Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει? 

Επίσης στις περιπτώσεις αζωοσπερμίας, όπως η δική μας, πρέπει να έχει γίνει και η βιοψία πρώτα??

Γενικά εσείς που ξέρετε, όλα αυτά παίρνουν πολύ καιρό???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα!!!!!!Εύχομαι σε όλες μια θετική & μεγαλη χοριακή!!!!!

Εγώ χάθηκα γιατί μετά τη θετική χοριακη την επόμενη είδα ροζ με καφέ υπολείμματα κ σήμερα αιμα με πόνους περιόδου .....μάλλον κάτι δεν πάει καλα??έκανα την χοριακή σημερα κ περιμένω αλλά νομίζω ότι το έχω χάσει το παιχνίδι???

καλημέρα κορίτσι μου. Μην απογοητεύεσαι. Πήρες τον γιατρό σου? πότε θα βγουν τα αποτελέσματα της χοριακής? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis καλη επιτυχια για σημερα! Με το καλο να εχεις θετικη χοριακουλα! ?

@Taggeris δε ξερω να σε βοηθησω, σου ευχομαι συντομα να παρεις απαντησεις και να ειναι οι τελευταιες εξετασεις που κανεις για τετοια πραγματα...μετα να εχεις μονο εξετασεις εγκυμοσυνης! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα!!!!!!Εύχομαι σε όλες μια θετική & μεγαλη χοριακή!!!!!

Εγώ χάθηκα γιατί μετά τη θετική χοριακη την επόμενη είδα ροζ με καφέ υπολείμματα κ σήμερα αιμα με πόνους περιόδου .....μάλλον κάτι δεν πάει καλα??έκανα την χοριακή σημερα κ περιμένω αλλά νομίζω ότι το έχω χάσει το παιχνίδι???

Έλα βρε αγάπη μου τι απογοήτευση είναι αυτή.. όλα θα πάνε καλά κι άλλες κοπέλες είχαν τα ίδια και μία χαρά προχώρησαν... Εύχομαι να είναι όλα στο μυαλό σου και τίποτα άλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

@Papadakis καλη επιτυχια για σημερα! Με το καλο να εχεις θετικη χοριακουλα! ?

@Taggeris δε ξερω να σε βοηθησω, σου ευχομαι συντομα να παρεις απαντησεις και να ειναι οι τελευταιες εξετασεις που κανεις για τετοια πραγματα...μετα να εχεις μονο εξετασεις εγκυμοσυνης! ?

Σε ευχαριστώ πολύ. Να πάνε καλά για όλες μας τα πάντα και να έχουμε ευτυχές τέλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλες μας!!! Θετικές σκέψεις μόνο!! Όσα κορίτσια είναι να κάνουν χοριακές σήμερα-αύριο,εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!!

Θέλω τη βοήθειά σας σχετικά με τα χαρτιά της επιτροπής. Εννοείται οτι παίρνω τηλ. για να κλείσω ραντεβού και δεν απαντάει κανείς (στον Πειραιά ανήκουμε). 

Λέει μέσα στο site του Εοπυυ οτι θέλει δυο σπερμοδιαγράμματα με τουλάχιστον 75 μέρες διαφορά το ένα με το άλλο και από συμβεβλημένα κέντρα του Εοπυυ. Ήδη δλδ πάω 3 μήνες μετά, σωστά? Έχουμε κάνει 1 σπερμοδιάγραμμα στις 27/11 το οποίο δεν ήταν σε συμβεβλημένο κέντρο του Εοπυυ. Υπάρχει πρόβλημα με αυτό? Το απορρίπτουν? Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει? 

Επίσης στις περιπτώσεις αζωοσπερμίας, όπως η δική μας, πρέπει να έχει γίνει και η βιοψία πρώτα??

Γενικά εσείς που ξέρετε, όλα αυτά παίρνουν πολύ καιρό???

Ναι κοπέλα μου αν δεν έχει σφραγίδα του εοππυ δεν δέχονται τίποτα...!!!! Ναι ναι πρώτα βιοψία και με χαρτί από ουρολόγο ότι του έκανε βιοψία και τι πήρε και αν βρέθηκε και ποσό καλό είναι πρώτα να έχεις οκά τα χαρτιά και μετά να πας επιτροπή γιατί αν βγει και αρνητική η βιοψία θα πρέπει να πας με δότη εκεί αλλάζουν τα χαρτιά γνώμη μου είναι μαζέψετε πρώτα και μετά πήρε επιτροπή..!! 
 

οποτε Πατε τώρα για σπερμματοδιαγραμμα σε ένα κέντρο που να είναι με το εοππυ μετά πάτε για βιοψία οσχέου αν βρεθεί εκεί είστε καλά σας φτιάχνει χαρτί ο ουρολόγος μετά ξανά κάνει σπερμματοδιαγραμμα (όπως και να έχει θέλουν δυο με διαφορά 75 ημέρες) και αυτό θα πάρει περίπου 3 με 4 μήνες όποτε μην περνεις επιτροπή αν δεν τα έχεις ολα τα χαρτιά..!!! Αυτά έπρεπε να στα έχει πει ο ιατρός σου και δεν πας μόνη σου..!!! Θέλει χαρτιά που συμπληρώνει ο γυναικολόγος σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλες μας!!! Θετικές σκέψεις μόνο!! Όσα κορίτσια είναι να κάνουν χοριακές σήμερα-αύριο,εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!!

Θέλω τη βοήθειά σας σχετικά με τα χαρτιά της επιτροπής. Εννοείται οτι παίρνω τηλ. για να κλείσω ραντεβού και δεν απαντάει κανείς (στον Πειραιά ανήκουμε). 

Λέει μέσα στο site του Εοπυυ οτι θέλει δυο σπερμοδιαγράμματα με τουλάχιστον 75 μέρες διαφορά το ένα με το άλλο και από συμβεβλημένα κέντρα του Εοπυυ. Ήδη δλδ πάω 3 μήνες μετά, σωστά? Έχουμε κάνει 1 σπερμοδιάγραμμα στις 27/11 το οποίο δεν ήταν σε συμβεβλημένο κέντρο του Εοπυυ. Υπάρχει πρόβλημα με αυτό? Το απορρίπτουν? Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει? 

Επίσης στις περιπτώσεις αζωοσπερμίας, όπως η δική μας, πρέπει να έχει γίνει και η βιοψία πρώτα??

Γενικά εσείς που ξέρετε, όλα αυτά παίρνουν πολύ καιρό???

Κσλημερα! 

Δυστυχως το σπερμοδιαγραμμα που εχεις δεν θα το περασουν στην επιτροπη αφου δεν ειναι συμβεβλημενο το κςντρο με ΕΟΠΠΥ. Καλα καταλαβες θελει 75 μερες διαφορα τουλαχιστον απο το τελευταιο σπερμοδιαγραμμα. 

Η επιτροπη του πειραια δεν ισχυει πλεον απ οτι ξερω κσι γινονται ολα στο μαρουσι, παρε τηλ εκει κ κλεισε ραντεβου κ πες οτι ανηκεις πειραια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλες μας!!! Θετικές σκέψεις μόνο!! Όσα κορίτσια είναι να κάνουν χοριακές σήμερα-αύριο,εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!!

Θέλω τη βοήθειά σας σχετικά με τα χαρτιά της επιτροπής. Εννοείται οτι παίρνω τηλ. για να κλείσω ραντεβού και δεν απαντάει κανείς (στον Πειραιά ανήκουμε). 

Λέει μέσα στο site του Εοπυυ οτι θέλει δυο σπερμοδιαγράμματα με τουλάχιστον 75 μέρες διαφορά το ένα με το άλλο και από συμβεβλημένα κέντρα του Εοπυυ. Ήδη δλδ πάω 3 μήνες μετά, σωστά? Έχουμε κάνει 1 σπερμοδιάγραμμα στις 27/11 το οποίο δεν ήταν σε συμβεβλημένο κέντρο του Εοπυυ. Υπάρχει πρόβλημα με αυτό? Το απορρίπτουν? Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει? 

Επίσης στις περιπτώσεις αζωοσπερμίας, όπως η δική μας, πρέπει να έχει γίνει και η βιοψία πρώτα??

Γενικά εσείς που ξέρετε, όλα αυτά παίρνουν πολύ καιρό???

Δεν ξέρω να σε βοηθήσω γιατί και εγώ στην ίδια κατάσταση βρίσκομαι να μαζεύω χαρτιά. ρώτησα και εγώ άλλα κορίτσια και μου είπαν ότι είναι πολύ αυστηροί σε ότι αφορά τις σφραγίδες και τις υπογραφές που χρειάζεται πάνω στα χαρτιά. το σπερμοδιάγραμμα πρέπει να είναι ακριβώς όπως το αναφέρει δηλαδή ή να έχει σφραγίδα ΕΟΠΥΥ πάνω από συμβεβλημένο εργαστήριο ή πας σε δημόσιο νοσοκομείο και το κάνεις και πρέπει να έχεις σφραγίδες και υπογραφές από τους γιατρούς που αναφέρονται στο χαρτί όχι ότι να ναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα!!!!!!Εύχομαι σε όλες μια θετική & μεγαλη χοριακή!!!!!

Εγώ χάθηκα γιατί μετά τη θετική χοριακη την επόμενη είδα ροζ με καφέ υπολείμματα κ σήμερα αιμα με πόνους περιόδου .....μάλλον κάτι δεν πάει καλα??έκανα την χοριακή σημερα κ περιμένω αλλά νομίζω ότι το έχω χάσει το παιχνίδι???

Μιλησες με τον γιατρο σου; Ουφ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα!!!!!!Εύχομαι σε όλες μια θετική & μεγαλη χοριακή!!!!!

Εγώ χάθηκα γιατί μετά τη θετική χοριακη την επόμενη είδα ροζ με καφέ υπολείμματα κ σήμερα αιμα με πόνους περιόδου .....μάλλον κάτι δεν πάει καλα??έκανα την χοριακή σημερα κ περιμένω αλλά νομίζω ότι το έχω χάσει το παιχνίδι???

Κοπέλα μου όλα μα όλα καλά θα πάνε..!!! Και στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ναι κοπέλα μου αν δεν έχει σφραγίδα του εοππυ δεν δέχονται τίποτα...!!!! Ναι ναι πρώτα βιοψία και με χαρτί από ουρολόγο ότι του έκανε βιοψία και τι πήρε και αν βρέθηκε και ποσό καλό είναι πρώτα να έχεις οκά τα χαρτιά και μετά να πας επιτροπή γιατί αν βγει και αρνητική η βιοψία θα πρέπει να πας με δότη εκεί αλλάζουν τα χαρτιά γνώμη μου είναι μαζέψετε πρώτα και μετά πήρε επιτροπή..!! 

Σε ευχαριστώ Νίκη μου...πφφφφ μεγάλη διαδικασία και εγώ θέλω να την ξεκινήσω χτες!! χαχαχαχ

αμάν πια με αυτή τη γραφειοκρατία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Κσλημερα! 

Δυστυχως το σπερμοδιαγραμμα που εχεις δεν θα το περασουν στην επιτροπη αφου δεν ειναι συμβεβλημενο το κςντρο με ΕΟΠΠΥ. Καλα καταλαβες θελει 75 μερες διαφορα τουλαχιστον απο το τελευταιο σπερμοδιαγραμμα. 

Η επιτροπη του πειραια δεν ισχυει πλεον απ οτι ξερω κσι γινονται ολα στο μαρουσι, παρε τηλ εκει κ κλεισε ραντεβου κ πες οτι ανηκεις πειραια.

ωωωωωω λες για αυτό να μην απαντάνε ε??? κλείνουν άμεσα ραντεβού? γιατί λέω..αν κλείνουν μετά απο 3 μήνες, να πάρω από τώρα να κλείσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannastr είπε:

Σε ευχαριστώ Νίκη μου...πφφφφ μεγάλη διαδικασία και εγώ θέλω να την ξεκινήσω χτες!! χαχαχαχ

αμάν πια με αυτή τη γραφειοκρατία....

Αν θες ξανά δες το μνμ συμπλιροσα κάποια.!! Μην βιάζεσαι δεν είναι έτσι μια και έξω κοπέλα μου όμορφη.!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δεν ξέρω να σε βοηθήσω γιατί και εγώ στην ίδια κατάσταση βρίσκομαι να μαζεύω χαρτιά. ρώτησα και εγώ άλλα κορίτσια και μου είπαν ότι είναι πολύ αυστηροί σε ότι αφορά τις σφραγίδες και τις υπογραφές που χρειάζεται πάνω στα χαρτιά. το σπερμοδιάγραμμα πρέπει να είναι ακριβώς όπως το αναφέρει δηλαδή ή να έχει σφραγίδα ΕΟΠΥΥ πάνω από συμβεβλημένο εργαστήριο ή πας σε δημόσιο νοσοκομείο και το κάνεις και πρέπει να έχεις σφραγίδες και υπογραφές από τους γιατρούς που αναφέρονται στο χαρτί όχι ότι να ναι. 

πφφφφφφφφφ πολύ γραφειοκρατία γαμώτο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ioannastr είπε:

ωωωωωω λες για αυτό να μην απαντάνε ε??? κλείνουν άμεσα ραντεβού? γιατί λέω..αν κλείνουν μετά απο 3 μήνες, να πάρω από τώρα να κλείσω...

Τη πρωτη φορα που περασα μου εκλεισαν ραντεβου μετα απο 2 εβδομαδες.

Τη δευτερη φορα ειχα πεσει σε ογκο και ειχε αναμονη 1 μηνα. 

Γενικα ειναι γρηγοροι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ioannastr είπε:

ωωωωωω λες για αυτό να μην απαντάνε ε??? κλείνουν άμεσα ραντεβού? γιατί λέω..αν κλείνουν μετά απο 3 μήνες, να πάρω από τώρα να κλείσω...

Και μετά από 3 μήνες να σου κλείσουν δεν θα προλάβεις κάντε πόρτα ότι πρέπει εγώ για την επιτροπή σκέψου μάζεψα όλα τα χαρτιά και μετά πήρα τηλ..! Και μου έκλεισαν μέσα σε 10 μέρες είναι ανάλογος για αυτό σου λέω κάντε ότι πρέπει πρώτα και μετά επιτροπή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Και μετά από 3 μήνες να σου κλείσουν δεν θα προλάβεις κάντε πόρτα ότι πρέπει εγώ για την επιτροπή σκέψου μάζεψα όλα τα χαρτιά και μετά πήρα τηλ..! Και μου έκλεισαν μέσα σε 10 μέρες είναι ανάλογος για αυτό σου λέω κάντε ότι πρέπει πρώτα και μετά επιτροπή 

Πόσο μα πόσο σας ευχαριστώ.......... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...