Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

@Niki94 καλή μας επιτυχία για αύριο ..... εύχομαι οκοψυχα να ξεκινήσει η εβδομάδα με τεράστιες χοριακες 

Κορίτσια μου αύριο πάτε; Νόμιζα Τρίτη.   Καλή σας επιτυχία.. εύχομαι να έρθουν όλα όπως τα επιθυμείτε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

@Niki94 καλή μας επιτυχία για αύριο ..... εύχομαι οκοψυχα να ξεκινήσει η εβδομάδα με τεράστιες χοριακες 

Τρίτη είναι κοπέλα μου αλλά Σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου αύριο πάτε; Νόμιζα Τρίτη.   Καλή σας επιτυχία.. εύχομαι να έρθουν όλα όπως τα επιθυμείτε....

Σε ευχαριστώ Τρίτη πάω..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Steli είπε:

Ξερεις τι φαρμακα ειναι να πάρεις; σου εχει πει ο γιατρός; συγνώμη αλλα δε θυμάμαι ακριβώς τι εχεις πει σχετικά με αυτό 

Ο γιατρός ειμαι χρόνια γιατρός της μαμας και η κοπέλα ειναι βοηθός του εκείνη με καθοδηγεί να ξέρει από μικρό παιδάκι και μου έφερε gonal των 900 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ο γιατρός ειμαι χρόνια γιατρός της μαμας και η κοπέλα ειναι βοηθός του εκείνη με καθοδηγεί να ξέρει από μικρό παιδάκι και μου έφερε gonal των 900 

Σταυρι Όπως νομίζεις ομως οι ενέσεις ξεκινάνε 2η μερα εφόσον σου κανει πρώτα υπέρηχο ο γιατρός. Αυτός πως θα σου ρυθμίσει δοση; απο το τηλέφωνο; κ μετα κάθε 2 μερες υπερηχο... ανάλογα με την αντίδραση του σώματος πάει κ η ωοληψία. Αλλα ποια μερα θα γίνει καθορίζεται μεσω υπερηχου απο τον εξωσωματικο... ακόμη κ η καλύτερη συντονιστρια δεν ειναι γιατρός... δεν ξέρω απλά έχοντας περάσει τη διαδικασία αυτά που σου λένε μου φαίνονται λίγο εκ του προχείρου... συγγνώμη δλδ αλλά το λέω επειδή το έζησα κ θα ένιωθα φοβερή ανασφάλεια... Καλή επιτυχία σου εύχομαι κ να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo Κορίτσι μου να σε ρωτήσω κάτι μιας και έχεις περάσει την διαδικασία! Τώρα είδα την απόφαση της επιτροπής και μου χορηγουν 1.300 μονάδες αυτές τι είναι; η ποσότητα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Τρίτη είναι κοπέλα μου αλλά Σε ευχαριστώ πολύ 

Νόμιζα αύριο ρε κορίτσι !!!!!! Εγω θα ξεκινήσω την εβδομάδα λοιπόν !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Tokyo Κορίτσι μου να σε ρωτήσω κάτι μιας και έχεις περάσει την διαδικασία! Τώρα είδα την απόφαση της επιτροπής και μου χορηγουν 1.300 μονάδες αυτές τι είναι; η ποσότητα;

Πολύ λίγες σου χωριγησαν κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Tokyo Κορίτσι μου να σε ρωτήσω κάτι μιας και έχεις περάσει την διαδικασία! Τώρα είδα την απόφαση της επιτροπής και μου χορηγουν 1.300 μονάδες αυτές τι είναι; η ποσότητα;

Είναι οι μονάδες κορίτσι ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Νόμιζα αύριο ρε κορίτσι !!!!!! Εγω θα ξεκινήσω την εβδομάδα λοιπόν !!!

Ναι ναι εσυ κοπέλα μου καλά αποτελέσματα..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Ναι ναι εσυ κοπέλα μου καλά αποτελέσματα..!! 

Σε ευχαριστώ αγαπημένη .... έκανες και άλλο τεστ ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σταυρι Όπως νομίζεις ομως οι ενέσεις ξεκινάνε 2η μερα εφόσον σου κανει πρώτα υπέρηχο ο γιατρός. Αυτός πως θα σου ρυθμίσει δοση; απο το τηλέφωνο; κ μετα κάθε 2 μερες υπερηχο... ανάλογα με την αντίδραση του σώματος πάει κ η ωοληψία. Αλλα ποια μερα θα γίνει καθορίζεται μεσω υπερηχου απο τον εξωσωματικο... ακόμη κ η καλύτερη συντονιστρια δεν ειναι γιατρός... δεν ξέρω απλά έχοντας περάσει τη διαδικασία αυτά που σου λένε μου φαίνονται λίγο εκ του προχείρου... συγγνώμη δλδ αλλά το λέω επειδή το έζησα κ θα ένιωθα φοβερή ανασφάλεια... Καλή επιτυχία σου εύχομαι κ να πάνε όλα καλά!

Εμένα πάντως δεν μου έκανε ποτέ 2 μέρα υπέρηχο ... μόνο εξετάσεις και 8 ημέρα υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Tokyo Κορίτσι μου να σε ρωτήσω κάτι μιας και έχεις περάσει την διαδικασία! Τώρα είδα την απόφαση της επιτροπής και μου χορηγουν 1.300 μονάδες αυτές τι είναι; η ποσότητα;

Βίκυ είναι ποσότητα... κ μενα μου φαίνονται λίγες ομως. Εγω πηρα 2700 για τη διέγερση, τόσο χρειάστηκα δλδ έγκριση είχα για 4500 ακριβώς επειδή γράφουν παραπάνω! Τοσο σου έγραψε ο γιατρός;ή τοσο ενέκριναν; ποιο φάρμακο θα πάρεις; μηπως δλδ παίρνεις κάποιο που πάει διαφορετικά... εγω πηρα bemfola που είναι σαν gonal...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εμένα πάντως δεν μου έκανε ποτέ 2 μέρα υπέρηχο ... μόνο εξετάσεις και 8 ημέρα υπέρηχο 

Πας με φυσικό ομως... ήθελε τη δεύτερη μέρα να δει πλήθος ωοθηλακιων κ ταυτόχρονα ορμόνες κ ρυθμισε δοση. Μετα υπέρηχο 6η, 8η κ 10η μέρα κ ταυτόχρονα αναλύσεις ορμόνες καθε μια από αυτές τις μέρες. Ετσι μετρώντας μέγεθος κ ορμόνες καθορισε πόσο θα παρω ακόμα κ για πόσες μερες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Πας με φυσικό ομως... ήθελε τη δεύτερη μέρα να δει πλήθος ωοθηλακιων κ ταυτόχρονα ορμόνες κ ρυθμισε δοση. Μετα υπέρηχο 6η, 8η κ 10η μέρα κ ταυτόχρονα αναλύσεις ορμόνες καθε μια από αυτές τις μέρες. Ετσι μετρώντας μέγεθος κ ορμόνες καθορισε πόσο θα παρω ακόμα κ για πόσες μερες. 

Έχω κάνει και διεγέρσεις .... για αυτές μιλούσα !ετσι λειτουργούσε ο σφακ ...

τωρα ο μα... σε βλέπει και την δεύτερη μέρα ... είναι στον γιατρό κοροτσι γλυκό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Έχω κάνει και διεγέρσεις .... για αυτές μιλούσα !ετσι λειτουργούσε ο σφακ ...

τωρα ο μα... σε βλέπει και την δεύτερη μέρα ... είναι στον γιατρό κοροτσι γλυκό 

Ναι κάθε γιατρός ακολουθεί τον δικό του τρόπο / πρωτόκολλο... ας φέρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα κ ας το κάνουν Όπως θέλουν! Αυτοί ξέρουν ?

Σου εύχομαι ενα τεράστιο θετικό για αύριο! Μακάρι να αλλάξει το γούρι κ το 2020 να είναι μια τέλεια χρονιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Βίκυ είναι ποσότητα... κ μενα μου φαίνονται λίγες ομως. Εγω πηρα 2700 για τη διέγερση, τόσο χρειάστηκα δλδ έγκριση είχα για 4500 ακριβώς επειδή γράφουν παραπάνω! Τοσο σου έγραψε ο γιατρός;ή τοσο ενέκριναν; ποιο φάρμακο θα πάρεις; μηπως δλδ παίρνεις κάποιο που πάει διαφορετικά... εγω πηρα bemfola που είναι σαν gonal...

Όχι τόσο μου έγραψαν από την επιτροπή του ΕΟΠΥΥ μάλλον επειδή είδαν ότι έχει μόνο το σπέρμα πρόβλημα δεν ξέρω!!!Στην γιατρό θα πάω μετά τις γιορτές να μου γράψει τι φάρμακα να πάρω.Να πω την αλήθεια σήμερα το παρατήρησα!Ότι τόσο έγραφε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Πολύ λίγες σου χωριγησαν κοπέλα μου 

Ναι αυτό καταλαβαίνω και εγώ!!!!το λόγο δεν καταλαβαίνω!!!τι να πω μάλλον με βλέπω να τα πλήρωνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Όχι τόσο μου έγραψαν από την επιτροπή του ΕΟΠΥΥ μάλλον επειδή είδαν ότι έχει μόνο το σπέρμα πρόβλημα δεν ξέρω!!!Στην γιατρό θα πάω μετά τις γιορτές να μου γράψει τι φάρμακα να πάρω.Να πω την αλήθεια σήμερα το παρατήρησα!Ότι τόσο έγραφε!

Μου κάνει εντύπωση! Κ άλλες κοπέλες πήγαν για σπέρμα, τι σημασία έχει; Θέλω να πω για να μεγαλώσουν τα ωάρια θέλουν φάρμακα, δε θα μεγαλώσουν αλλιώς, οπότε γιατί τόσο λιγο; Στην επιτροπή δεν σου είπαν κάτι; κ λιγότερες μοναδες να πάρεις δε θα θες σύνολο 2000; θα σου έλεγα αυτή τη βδομάδα που ειναι εργάσιμη παρε ενα τηλ τη γιατρό να της το πεις μήπως κάπως το λύσετε. Ή σου πει ότι ειναι οκ... να ξέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

@Tokyo @Niki94 Κορίτσια εντάξει λάθος έκανα πήγα τώρα τώρα και το ξαναείδα!!3.600 μονάδες μου έγραψαν !!!Με έφαγε το άγχος!!!!

Τωρα είδα αυτό το μνμ! Ε μια χαρά,  είναι υπερ αρκετές! Μα ειπα κ γω τοσο λίγο... απο το αγχος δε βλέπουμε μπροστά μας :-) αντε με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Σταυρι Όπως νομίζεις ομως οι ενέσεις ξεκινάνε 2η μερα εφόσον σου κανει πρώτα υπέρηχο ο γιατρός. Αυτός πως θα σου ρυθμίσει δοση; απο το τηλέφωνο; κ μετα κάθε 2 μερες υπερηχο... ανάλογα με την αντίδραση του σώματος πάει κ η ωοληψία. Αλλα ποια μερα θα γίνει καθορίζεται μεσω υπερηχου απο τον εξωσωματικο... ακόμη κ η καλύτερη συντονιστρια δεν ειναι γιατρός... δεν ξέρω απλά έχοντας περάσει τη διαδικασία αυτά που σου λένε μου φαίνονται λίγο εκ του προχείρου... συγγνώμη δλδ αλλά το λέω επειδή το έζησα κ θα ένιωθα φοβερή ανασφάλεια... Καλή επιτυχία σου εύχομαι κ να πάνε όλα καλά!

Θα κανω υπέρηχους εδώ και την 10η μερα θα είμαι Αθήνα για να με παρακολουθήσει και εκείνος.. Εν τω μεταξύ θα μου έρθει και το άλλο κουτί   . Καλή επιτυχία σε όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Τωρα είδα αυτό το μνμ! Ε μια χαρά,  είναι υπερ αρκετές! Μα ειπα κ γω τοσο λίγο... απο το αγχος δε βλέπουμε μπροστά μας :-) αντε με το καλο!

Πράγματικα από το άγχος ότι θέλω είδα!!! Ευχαριστω!!!!Θα ξεκινήσω δυναμικά μετά τις γιορτές!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ViKcy είπε:

Πράγματικα από το άγχος ότι θέλω είδα!!! Ευχαριστω!!!!Θα ξεκινήσω δυναμικά μετά τις γιορτές!!????

Με το καλό! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...