Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα @Taggeris μου εγώ είμαι στο Ιασώ 

Αν θέλεις στείλε μου σε PM και το γιατρό σε παρακαλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα !!!

ειμαι 5 ημερα εμβρυομεταφορας και χρησιμοποιω vasclor και εχω καφε κομματια εχει καποια αλλη κοπελα αναλογη εμπειρια

ευχαριστω πολυ

στις On 4/12/2019 at 8:41 ΜΜ, ο/η Demi** είπε:

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.. Εγώ από χθες το απόγευμα είμαι στενοχωρημένη. Δε ξέρω τι γίνεται.. Πήγα τουαλέτα και είχα αίμα αρκετό αλλά όχι πολύ και σκούρο. Τρελάθηκα.. Πήρα το γιατρό μου και μου είπε να ξαπλωσω και να μην αγχωνομαι.. Έχω ραντεβού την Δευτέρα αλλά του είπα να πήγαινα χθες να με δει και μου λέει ότι αν είναι αποκολληση και μετακινηθω το χάσαμε το παιχνίδι. Το βράδυ επίσης είχα πάλι αλλά νορμάλ και σήμερα όταν σκουπιζομαι μονο κάτι καφέ υπολείμματα. Είμαι σε επικοινωνία μαζί του και μου είπε ότι το ότι σταμάτησε είναι πολύ ευχαριστο.. Η συνεχής και κόκκινη ροή θα τον ανησυχουσε πολύ.. Θέλω να πιστέψω ότι είναι καλά το έμβρυακι μου τόσο πολύ.. Είχε καμία κάτι ανάλογο όταν ήταν έγκυος με αισια κατάληξη? Σύμφωνα με μια εφαρμογή που έχω χθες κανονικά μου έβγαζε ότι αλλάζω μήνα, λέτε να παίζει ρόλο και αυτό? Pfff... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kitsaki12 είπε:

καλησπερα !!!

ειμαι 5 ημερα εμβρυομεταφορας και χρησιμοποιω vasclor και εχω καφε κομματια εχει καποια αλλη κοπελα αναλογη εμπειρια

ευχαριστω πολυ

 

Ακριβοα τα ίδια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Demi** είπε:

Γειά σας κορίτσια.. Εγώ από χθες το απόγευμα είμαι στενοχωρημένη. Δε ξέρω τι γίνεται.. Πήγα τουαλέτα και είχα αίμα αρκετό αλλά όχι πολύ και σκούρο. Τρελάθηκα.. Πήρα το γιατρό μου και μου είπε να ξαπλωσω και να μην αγχωνομαι.. Έχω ραντεβού την Δευτέρα αλλά του είπα να πήγαινα χθες να με δει και μου λέει ότι αν είναι αποκολληση και μετακινηθω το χάσαμε το παιχνίδι. Το βράδυ επίσης είχα πάλι αλλά νορμάλ και σήμερα όταν σκουπιζομαι μονο κάτι καφέ υπολείμματα. Είμαι σε επικοινωνία μαζί του και μου είπε ότι το ότι σταμάτησε είναι πολύ ευχαριστο.. Η συνεχής και κόκκινη ροή θα τον ανησυχουσε πολύ.. Θέλω να πιστέψω ότι είναι καλά το έμβρυακι μου τόσο πολύ.. Είχε καμία κάτι ανάλογο όταν ήταν έγκυος με αισια κατάληξη? Σύμφωνα με μια εφαρμογή που έχω χθες κανονικά μου έβγαζε ότι αλλάζω μήνα, λέτε να παίζει ρόλο και αυτό? Pfff... 

Δεν ξέρω καθόλου κοπέλα μου αλλά σου εύχομαι να είναι όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Demi** είπε:

Γειά σας κορίτσια.. Εγώ από χθες το απόγευμα είμαι στενοχωρημένη. Δε ξέρω τι γίνεται.. Πήγα τουαλέτα και είχα αίμα αρκετό αλλά όχι πολύ και σκούρο. Τρελάθηκα.. Πήρα το γιατρό μου και μου είπε να ξαπλωσω και να μην αγχωνομαι.. Έχω ραντεβού την Δευτέρα αλλά του είπα να πήγαινα χθες να με δει και μου λέει ότι αν είναι αποκολληση και μετακινηθω το χάσαμε το παιχνίδι. Το βράδυ επίσης είχα πάλι αλλά νορμάλ και σήμερα όταν σκουπιζομαι μονο κάτι καφέ υπολείμματα. Είμαι σε επικοινωνία μαζί του και μου είπε ότι το ότι σταμάτησε είναι πολύ ευχαριστο.. Η συνεχής και κόκκινη ροή θα τον ανησυχουσε πολύ.. Θέλω να πιστέψω ότι είναι καλά το έμβρυακι μου τόσο πολύ.. Είχε καμία κάτι ανάλογο όταν ήταν έγκυος με αισια κατάληξη? Σύμφωνα με μια εφαρμογή που έχω χθες κανονικά μου έβγαζε ότι αλλάζω μήνα, λέτε να παίζει ρόλο και αυτό? Pfff... 

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! Πολλά κορίτσια έχουν αίμα κ πάνε όλα καλά. Ξεκούραση κ πάλι ξεκούραση κ να είσαι όσο πιο ήρεμη γίνεται! Σου εύχομαι το καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kitsaki12 είπε:

καλησπερα !!!

ειμαι 5 ημερα εμβρυομεταφορας και χρησιμοποιω vasclor και εχω καφε κομματια εχει καποια αλλη κοπελα αναλογη εμπειρια

ευχαριστω πολυ

 

Μην αγχώνεσαι είναι υπολείμματα από την κρέμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Demi** είπε:

Γειά σας κορίτσια.. Εγώ από χθες το απόγευμα είμαι στενοχωρημένη. Δε ξέρω τι γίνεται.. Πήγα τουαλέτα και είχα αίμα αρκετό αλλά όχι πολύ και σκούρο. Τρελάθηκα.. Πήρα το γιατρό μου και μου είπε να ξαπλωσω και να μην αγχωνομαι.. Έχω ραντεβού την Δευτέρα αλλά του είπα να πήγαινα χθες να με δει και μου λέει ότι αν είναι αποκολληση και μετακινηθω το χάσαμε το παιχνίδι. Το βράδυ επίσης είχα πάλι αλλά νορμάλ και σήμερα όταν σκουπιζομαι μονο κάτι καφέ υπολείμματα. Είμαι σε επικοινωνία μαζί του και μου είπε ότι το ότι σταμάτησε είναι πολύ ευχαριστο.. Η συνεχής και κόκκινη ροή θα τον ανησυχουσε πολύ.. Θέλω να πιστέψω ότι είναι καλά το έμβρυακι μου τόσο πολύ.. Είχε καμία κάτι ανάλογο όταν ήταν έγκυος με αισια κατάληξη? Σύμφωνα με μια εφαρμογή που έχω χθες κανονικά μου έβγαζε ότι αλλάζω μήνα, λέτε να παίζει ρόλο και αυτό? Pfff... 

Θα κάνεις ότι σου είπε ο γιατρός χωρίς να ανησυχείς... Καταλαβαίνω ότι όταν βλέπεις αίμα φοβάσαι αλλά να ξέρεις αρκετές κοπέλες έχουν ίσως έχεις πραγματικά όπως είπε ο γιατρός μία μικρή αποκόλληση. Θέλει ξάπλα αυτό να ξέρεις άραξε και να σηκώνεσαι μόνο για τουαλέτα... Δεν πιστεύω να πηγαίνεις δουλειά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Θα κάνεις ότι σου είπε ο γιατρός χωρίς να ανησυχείς... Καταλαβαίνω ότι όταν βλέπεις αίμα φοβάσαι αλλά να ξέρεις αρκετές κοπέλες έχουν ίσως έχεις πραγματικά όπως είπε ο γιατρός μία μικρή αποκόλληση. Θέλει ξάπλα αυτό να ξέρεις άραξε και να σηκώνεσαι μόνο για τουαλέτα... Δεν πιστεύω να πηγαίνεις δουλειά;

Όχι.. Αυτή τη φορά είπα στην δουλειά μου ότι αν δε κλείσω τρίμηνο δεν επιστρέφω και η αλήθεια είναι ότι έδειξαν κατανόηση.  Είμαι σπίτι και προσέχω πολύ γι αυτό κι έπαθα ένα σοκ χθες. Εύχομαι όντως να μην ήταν τίποτα.. Σας ευχαριστώ πολύ πάντως @Taggeris @Niki94 @Tokyo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Demi** είπε:

Όχι.. Αυτή τη φορά είπα στην δουλειά μου ότι αν δε κλείσω τρίμηνο δεν επιστρέφω και η αλήθεια είναι ότι έδειξαν κατανόηση.  Είμαι σπίτι και προσέχω πολύ γι αυτό κι έπαθα ένα σοκ χθες. Εύχομαι όντως να μην ήταν τίποτα.. Σας ευχαριστώ πολύ πάντως @Taggeris @Niki94 @Tokyo

Να πάρεις οπωσδήποτε άδεια για κύηση υψηλού κινδύνου και να κάτσεις στο σπίτι σου... Να προσέχεις πολύ μέχρι να κλείσει το πρώτο τρίμηνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Demi** είπε:

Γειά σας κορίτσια.. Εγώ από χθες το απόγευμα είμαι στενοχωρημένη. Δε ξέρω τι γίνεται.. Πήγα τουαλέτα και είχα αίμα αρκετό αλλά όχι πολύ και σκούρο. Τρελάθηκα.. Πήρα το γιατρό μου και μου είπε να ξαπλωσω και να μην αγχωνομαι.. Έχω ραντεβού την Δευτέρα αλλά του είπα να πήγαινα χθες να με δει και μου λέει ότι αν είναι αποκολληση και μετακινηθω το χάσαμε το παιχνίδι. Το βράδυ επίσης είχα πάλι αλλά νορμάλ και σήμερα όταν σκουπιζομαι μονο κάτι καφέ υπολείμματα. Είμαι σε επικοινωνία μαζί του και μου είπε ότι το ότι σταμάτησε είναι πολύ ευχαριστο.. Η συνεχής και κόκκινη ροή θα τον ανησυχουσε πολύ.. Θέλω να πιστέψω ότι είναι καλά το έμβρυακι μου τόσο πολύ.. Είχε καμία κάτι ανάλογο όταν ήταν έγκυος με αισια κατάληξη? Σύμφωνα με μια εφαρμογή που έχω χθες κανονικά μου έβγαζε ότι αλλάζω μήνα, λέτε να παίζει ρόλο και αυτό? Pfff... 

Καλησπερα φιλη μου! Εχω να σου πω οτι ταυτιζομαι με την ιστορια σου γιατι λιγο πριν κλεισω το πρωτο τριμηνο,για την ακριβει 10η εβδομαδα ειχα ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο...Απο το πουθενα αιμα χωρις πονο και οχι λιγο και κατακοκκινο...Ειχα παθει λοιπον αποκολληση σακου ,πολυ μεγαλη ομως ζημια...Με 3μηνη σχεδον κατακλιση το ξεπερασα εχω να σου πω και ολα πηγα αισιως καλα και το μωρακι επισης...Αποκολλησουλες συμβαινουν,απο ελαφριες μεχρι πιο βαριες...Τη δουλεια την ξεχνας για αρχη μεχρι να δεις τι εχεις και ξαπλα οσο μπορεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Demi** είπε:

Γειά σας κορίτσια.. Εγώ από χθες το απόγευμα είμαι στενοχωρημένη. Δε ξέρω τι γίνεται.. Πήγα τουαλέτα και είχα αίμα αρκετό αλλά όχι πολύ και σκούρο. Τρελάθηκα.. Πήρα το γιατρό μου και μου είπε να ξαπλωσω και να μην αγχωνομαι.. Έχω ραντεβού την Δευτέρα αλλά του είπα να πήγαινα χθες να με δει και μου λέει ότι αν είναι αποκολληση και μετακινηθω το χάσαμε το παιχνίδι. Το βράδυ επίσης είχα πάλι αλλά νορμάλ και σήμερα όταν σκουπιζομαι μονο κάτι καφέ υπολείμματα. Είμαι σε επικοινωνία μαζί του και μου είπε ότι το ότι σταμάτησε είναι πολύ ευχαριστο.. Η συνεχής και κόκκινη ροή θα τον ανησυχουσε πολύ.. Θέλω να πιστέψω ότι είναι καλά το έμβρυακι μου τόσο πολύ.. Είχε καμία κάτι ανάλογο όταν ήταν έγκυος με αισια κατάληξη? Σύμφωνα με μια εφαρμογή που έχω χθες κανονικά μου έβγαζε ότι αλλάζω μήνα, λέτε να παίζει ρόλο και αυτό? Pfff... 

Εγω κορίτσι μυ ακριβώς το ίδιο !!!! Και έχω ένα αγοράκι τριών ετών τώρα ....

περπατουαα και το αίμα έφτασε στον αστράγαλο ..... πήρα το αμάξι δεν ξέρω πως οδήγησα πήγα ατον γιατρό ακούσαμε την καρδιά και μετά ξάπλα μέχρι την αυχενική .... αποκόλληση είχα και εγωωωωωω 

ολα θα πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/12/2019 at 7:02 ΜΜ, ο/η Papadakis είπε:

Δεν υπάρχει καμία συσχέτιση εάν ενοοεις με καρκίνο .... μπορεί να πυροδοτήσει εάν έχεις ήδη το κύτταρο το οποίο θα γινόταν αργά η γρήγορα .... σου λέω ότι μυ έχει μεταφέρει ο γιατρός ... σε καμία των περιπτώσεων μην βάζεις με το μυαλό σπυ διαφορά .... 

 

Να πω οτι δεν με αγχωσες τωρα με αυτο ψέματα θα πω. Δεν ξερω σκεφτομαι ολες αυτες οι ορμονες που μπαινουν στο σώμα μας ποσο επιβαρύνουν τον οργανισμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Να πω οτι δεν με αγχωσες τωρα με αυτο ψέματα θα πω. Δεν ξερω σκεφτομαι ολες αυτες οι ορμονες που μπαινουν στο σώμα μας ποσο επιβαρύνουν τον οργανισμο.

Κορίτσι μυ γλυκό μην σκέφτεσαι τέτοια πράγματα .... η μέθοδος χρησιμοποιείται χρόνια και δεν υπάρχει καμία αξιόπιστη μελέτη που να τα συσχετίζει .... ένας στους πέντε καταφεύγει σε αυτήν την μέθοδο .../

ξεκινα και όλα θα πάνε καλά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Να πάρεις οπωσδήποτε άδεια για κύηση υψηλού κινδύνου και να κάτσεις στο σπίτι σου... Να προσέχεις πολύ μέχρι να κλείσει το πρώτο τρίμηνο.

Αυτό είχα σκοπό από την αρχή να κάνω. Ήθελα ηρεμία και να είμαι αφοσιωμενη στο στόχο μου! Μακάρι Παναγία μου να μην ήταν τίποτα. Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Καλησπερα φιλη μου! Εχω να σου πω οτι ταυτιζομαι με την ιστορια σου γιατι λιγο πριν κλεισω το πρωτο τριμηνο,για την ακριβει 10η εβδομαδα ειχα ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο...Απο το πουθενα αιμα χωρις πονο και οχι λιγο και κατακοκκινο...Ειχα παθει λοιπον αποκολληση σακου ,πολυ μεγαλη ομως ζημια...Με 3μηνη σχεδον κατακλιση το ξεπερασα εχω να σου πω και ολα πηγα αισιως καλα και το μωρακι επισης...Αποκολλησουλες συμβαινουν,απο ελαφριες μεχρι πιο βαριες...Τη δουλεια την ξεχνας για αρχη μεχρι να δεις τι εχεις και ξαπλα οσο μπορεις!

Ευχαριστω πολύ, παίρνω κουράγιο. Απλά όλα πήγαιναν τόσο καλά και μου ήρθε ο ουρανός στο κεφάλι όταν το αντικρυσα. Μακάρι και το μικρούλι μου να είναι καλά.. Εννοείται ξάπλα, μόνο τουαλέτα πάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγω κορίτσι μυ ακριβώς το ίδιο !!!! Και έχω ένα αγοράκι τριών ετών τώρα ....

περπατουαα και το αίμα έφτασε στον αστράγαλο ..... πήρα το αμάξι δεν ξέρω πως οδήγησα πήγα ατον γιατρό ακούσαμε την καρδιά και μετά ξάπλα μέχρι την αυχενική .... αποκόλληση είχα και εγωωωωωω 

ολα θα πάνε καλά 

Σε ευχαριστώ και σένα για το κουράγιο.. Σε ποια βδομάδα ήσουν όταν το έπαθες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσι μυ γλυκό μην σκέφτεσαι τέτοια πράγματα .... η μέθοδος χρησιμοποιείται χρόνια και δεν υπάρχει καμία αξιόπιστη μελέτη που να τα συσχετίζει .... ένας στους πέντε καταφεύγει σε αυτήν την μέθοδο .../

ξεκινα και όλα θα πάνε καλά ...

Ευχαριστώ πολυ για την υποστήριξη.  Γενικά ολες οι κοπελες εδω μεσα ειναι αξιες και αξιζουν πολλα μπραβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Demi** είπε:

Σε ευχαριστώ και σένα για το κουράγιο.. Σε ποια βδομάδα ήσουν όταν το έπαθες? 

Δέκατη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Ευχαριστώ πολυ για την υποστήριξη.  Γενικά ολες οι κοπελες εδω μεσα ειναι αξιες και αξιζουν πολλα μπραβο!

Εσυ κορίτσι θέλεις να μας πεις γιατί καταφεύγετε στην εξωσωματική .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Demi** εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! αλλά εφόσον βλέπεις βελτίωση με το αίμα νομίζω ότι και εσύ και το εμβρυακι σου τα πάτε εξαιρετικά!!!

@Alexouli είναι λογικό να σε αγχωνει η διαδικασία αλλά σκέψου ότι εκατομμύρια γυναίκες τα τελευταία 30 χρόνια καταφεύγουν στην εξωσωματική...ακολούθησε πιστά τις οδηγίες του γιατρού σου και πραγματικά δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!!! η κακοήθεια οφείλεται στην μετάλλαξη κυττάρων και όχι ορμονών για αυτό και οι καρκινικοί δείκτες είναι ανάλυση συγκεκριμένων πρωτεϊνών ορού( αίματος) και δεν έχουν καμία σχέση με ορμόνες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα @Tokyo  εγώ έχω κάνει εξετασεις και Ο άντρας μου έκανε στο Ιασώ .βασικά αιμα του πηραν και το σπέρμα . Τωρα εγω εκανα υπέρηχο μαστών και αιμα μου ειχε διαφορα.. το κόστος μου είπε θα φτάσει τα 2000 . Ενταξει δεν πλήρωσα τα φάρμακα τις διέγερσης  και δεν έκανα έξοδα να ρθω αθηνα για επιτροπή όποτε κάτι γλίτωσε τωρα αν έρθω εκεί σίγουρα κάτι έξτρα θα βγει

Καλημέρα Σταυρι, προσωπικά πιστεύω πως θα ήταν καλύτερα να είχες περάσει επιτροπή αφού δικαιούσαι γιατί θα σου καλύψει έως δύο προσπάθειες συν του ότι πάντα ο γιατρός σου γράφει περισσότερα φάρμακα οπότε ουσιαστικά έχεις αρκετά για 3 προσπαθειες, ελπίζω βέβαια να μην τις χρειαστείς. 

Γράφεις κάπου ότι σου βρηκαν 2 900αρια γκοναλ, αυτά σε καλύπτουν πλήρως ξέρεις? Μου φαίνονται σχετικά λίγα γι αυτό στο γράφω. 

Επίσης κι εγω Ιασώ είμαι και το κόστος βγαίνει 2500-3000 ανάλογα και το γιατρό. Γενικά το κέντρο έχει καλή εξυπηρέτηση και πολύ καλό έμβρυο λογικό. Λίγη σχετικά αναμονή. 

@Taggeris στο Ιασώ είχες κάνει και την προηγούμενη προσπάθεια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα Σταυρι, προσωπικά πιστεύω πως θα ήταν καλύτερα να είχες περάσει επιτροπή αφού δικαιούσαι γιατί θα σου καλύψει έως δύο προσπάθειες συν του ότι πάντα ο γιατρός σου γράφει περισσότερα φάρμακα οπότε ουσιαστικά έχεις αρκετά για 3 προσπαθειες, ελπίζω βέβαια να μην τις χρειαστείς. 

Γράφεις κάπου ότι σου βρηκαν 2 900αρια γκοναλ, αυτά σε καλύπτουν πλήρως ξέρεις? Μου φαίνονται σχετικά λίγα γι αυτό στο γράφω. 

Επίσης κι εγω Ιασώ είμαι και το κόστος βγαίνει 2500-3000 ανάλογα και το γιατρό. Γενικά το κέντρο έχει καλή εξυπηρέτηση και πολύ καλό έμβρυο λογικό. Λίγη σχετικά αναμονή. 

@Taggeris στο Ιασώ είχες κάνει και την προηγούμενη προσπάθεια? 

Όχι κοπέλα μου στο ΛΗΤΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...