Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Συμφωνω μαζι σου οτι δεν ειναι κ τοσο σημαντικες....τσαμπα τα λεφτα πιστευω....εννοω απλες μεμονομενα...βιταμινη c....βιταμινη e...zn...κτλ

❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ε τώρα με έκανες να γελάσω !!!! ❤❤❤

λογικα είναι όλα αυτα τα συναισθήματα ...... σημασία έχει να έχουμε την υγεία μας μην το ξεχνάμε αυτό κι αργά η γρήγορα θα έρθει !!

Σκέφτεσαι να αλλάξεις κέντρο ;

Ναι σίγουρα θα αλλάξω και γιατρό και κέντρο για να αλλάξει και η ψυχολογία μου δεν μπορώ πάλι τα ίδια.... Πάμε για άλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Από 4.320.000 πήγε 94.400.000...

Κανείς πλάκα ;;;;;;; αυτό Δνε είναι βελτίωση είναι το απόλυτο ....εάν είχατε θέμα μόνο με τον αριθμό ( όπως εμείς ) τότε είστε σούπερ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αρχικά να μην παθαίνεις πανικό ....όλα λύνονται κι γίνονται ....

θεωρώ ότι δεν ήταν σωστό που σε ξεκίνησε χωρίς ορμονικές και αμη .... το ότι είχε θέμα ο σύζυγος δεν σημαίνει τίποτε απολύτως ...

οπως και να έχει έγινε και δεν ασχολούμαστε πια . Η τιμή της οιστραδιολης είναι πολύ ψηλή για δεύτερη μέρα .... 

 

τωρα σε ποιο κέντρο είσαι .;;; 

Δεν είχα τον ίδιο γιατρό στην πρώτη προσπάθεια...αλλά δεν θα σχολιάσω καν την πρώτη προσπάθεια ήταν ότι να ναι η κατάσταση γενικά... Στο Λητώ είμαι και ο δεύτερος γιατρός μου είπε για τις εξετάσεις τώρα τι σκατα έχει γίνει δεν ξέρω...θα πάω την άλλη εβδομάδα να τα ξαναδούμε και να τα ξαναπούμε ξεκάθαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Ναι σίγουρα θα αλλάξω και γιατρό και κέντρο για να αλλάξει και η ψυχολογία μου δεν μπορώ πάλι τα ίδια.... Πάμε για άλλα

Καλά θα κανείς .... αλλάζει η ψυχολογία στο επιβεβαιώνω εγω αυτό .... όταν έχεις τόσα αρνητικά ( καλά εμένα δεν με φτάνετε ) πρέπει να αλλάζεις γιατρό και κέντρο ..... η δίκη μυ άποψη .... 

κανε την έρευνα σου και πήγαινε κάπου που θα αισθανθείς ασφάλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Fwtaki είπε:

Δεν είχα τον ίδιο γιατρό στην πρώτη προσπάθεια...αλλά δεν θα σχολιάσω καν την πρώτη προσπάθεια ήταν ότι να ναι η κατάσταση γενικά... Στο Λητώ είμαι και ο δεύτερος γιατρός μου είπε για τις εξετάσεις τώρα τι σκατα έχει γίνει δεν ξέρω...θα πάω την άλλη εβδομάδα να τα ξαναδούμε και να τα ξαναπούμε ξεκάθαρα..

Πήγαινε κορίτσι μου και ενημέρωσε μας εάν θέλεις ..... κάνε τις γιορτές σου με ηρεμία και από τον και Πύργου χρόνο όλα θα γίνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι ειχε κ εχει αζωοσπερμια.Καναμε βιοψια ταυτοχρονα με την εξωσωματικη οι γιατροι ειπαν επειδη ειναι αζωοσπερμια δεν εχουνπιθανοτητες να καταψυχουν και να ξεπαγωσουν .Οποτε ειχαμε αποφασισει οτι θα παμε με δοτη σε περιπτωση που δεν βρεθει (το αποτελεσμα μετραει δηλ.η αποκτηση μωρου ) ολα αυτα  βεβαια δεν τα καναμε απο τη μια στιγμη στην αλλη περασαμε ψυχολογικα κυματα.Εγιναν εξετασεις στο συζυγο ορμονικες και 1 3 μηνο πριν την εξωσωματικη εκανε μια ενεση τεστοστερονης .Την καναμε στο Γενεσις με τον Σφακιανουδη .με την 1ητα καταφεραμε .

Να σας ζησει το μωρακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Κ εγω επειδη ειμαι ακομα πιο μεσα....καποιες απλες βιταμινες κανουν καλυτερη δουλεια!!!

Οπως; ποιες ειναι αυτες; αν θες τις αναφέρεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κανείς πλάκα ;;;;;;; αυτό Δνε είναι βελτίωση είναι το απόλυτο ....εάν είχατε θέμα μόνο με τον αριθμό ( όπως εμείς ) τότε είστε σούπερ 

Αυτό ηθελα να πω. Εγινε σούπερ το σπερμα. Μπραβο σας!!! Ισως να μην υπήρχε καποιο πρόβλημα. Όπως και να χει πολύ καλα!!!! 

Εμας δυο γιατροί μας είπαν οτι ειναι ντεπον βασικα.. Και κοίταξα περιεκτικότητες κλπ σε σχεση με αναγκαιότητα του οργανισμού και δεν ειδα κατι το τρομερό πάντως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Αυτό ηθελα να πω. Εγινε σούπερ το σπερμα. Μπραβο σας!!! Ισως να μην υπήρχε καποιο πρόβλημα. Όπως και να χει πολύ καλα!!!! 

Εμας δυο γιατροί μας είπαν οτι ειναι ντεπον βασικα.. Και κοίταξα περιεκτικότητες κλπ σε σχεση με αναγκαιότητα του οργανισμού και δεν ειδα κατι το τρομερό πάντως. 

κορίτσι Α Δεν έγραψα για του άντρα μου το σπερμα ....η @Fwtaki έγραψε για την τεράστια βελτίωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Είμαστε σχεδόν στην ίδια ηλικία ..... και εγω χαμηλή αμη μαι τρέχω σαν παλαβή !! Fsh και ε2;;;;τι τιμές έχεις ;;; εάν επιτρέπεται σε ποιο κέντρο είσαι ;;,

η γνώμη μου είναι εάν δεν κανείς ποσότητες να μην παίρνεις τζάμπα φάρμακα να πας με φυσικό ......

 

Πόσο είναι η φυσιολογική ε2;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

κορίτσι Α Δεν έγραψα για του άντρα μου το σπερμα ....η @Fwtaki έγραψε για την τεράστια βελτίωση 

Λαθος παράθεση.. Ό,τι να ναι, μπαινω απο κινητο, συγνώμη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Steli είπε:

Λαθος παράθεση.. Ό,τι να ναι, μπαινω απο κινητο, συγνώμη ?

Μην σκας το έχω πάθει πολλές φορές .....

καλημερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα. ¨Ολη αυτό το άγχος και την αγωνία που ζείτε την έζησα με την αδελφή μου όπου τελικά μετά απο πολλά κατάφερε να κανει μωράκι. Τρία χρόνια μετά μάλλον ήρθε η σειρά μου..σε προσπάθεια 5 μηνών και ενώ όλοι με έλεγαν υπερβολική, εγώ επέμενα  για εξετάσεις κ τελικά πήραμε στα χέρια μας χθες ένα κακό σπερμοδιάγραμμα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε υπόψη ουρολόγο στην Αθήνα για να μας κατευθύνει και να μπαίνουμε σε μία σειρά. Ευχομαι σε όλες πανω από όλα δύναμη γιατί είναι το απαραίτητο όπλο μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! !

Ήθελα να ρωτήσω πήρα επιτέλους την πολυπόθητη απόφαση της επιτροπής στις 22.11.

Επειδή μάλλον θα προχωρησουμε σε κάνα δίμηνο, έχω περιθώριο να πάω στο γιατρό να μου συνταγογραφησει τέλη Γενάρη ή πρέπει να τα πάρω άμεσα και να τα χω ψυγείο? 

Ρωτησα όταν μου δώσανε την απόφαση αλλά ήταν πολύ βιαστικός απαντώντας οπότε θες και δεν τους πολύ εμπιστεύομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα κορίτσια! !

Ήθελα να ρωτήσω πήρα επιτέλους την πολυπόθητη απόφαση της επιτροπής στις 22.11.

Επειδή μάλλον θα προχωρησουμε σε κάνα δίμηνο, έχω περιθώριο να πάω στο γιατρό να μου συνταγογραφησει τέλη Γενάρη ή πρέπει να τα πάρω άμεσα και να τα χω ψυγείο? 

Ρωτησα όταν μου δώσανε την απόφαση αλλά ήταν πολύ βιαστικός απαντώντας οπότε θες και δεν τους πολύ εμπιστεύομαι. 

Καλημέρα!!!Είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση!!!Και  εγω πέρασα επιτροπή και θα ξεκινήσω αρχές Φεβρουαρίου μετά τις γιορτές!!Εγώ θα πάω τον Ιανουάριο να μου γράψει τα φάρμακα και να τα πάρω!!Δεν υπάρχει λόγος να τα πάρω τώρα!!Η αποφαση ισχύει για ένα χρόνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι ειχε κ εχει αζωοσπερμια.Καναμε βιοψια ταυτοχρονα με την εξωσωματικη οι γιατροι ειπαν επειδη ειναι αζωοσπερμια δεν εχουνπιθανοτητες να καταψυχουν και να ξεπαγωσουν .Οποτε ειχαμε αποφασισει οτι θα παμε με δοτη σε περιπτωση που δεν βρεθει (το αποτελεσμα μετραει δηλ.η αποκτηση μωρου ) ολα αυτα  βεβαια δεν τα καναμε απο τη μια στιγμη στην αλλη περασαμε ψυχολογικα κυματα.Εγιναν εξετασεις στο συζυγο ορμονικες και 1 3 μηνο πριν την εξωσωματικη εκανε μια ενεση τεστοστερονης .Την καναμε στο Γενεσις με τον Σφακιανουδη .με την 1ητα καταφεραμε .

Πολύ αισιόδοξο όλο αυτό!! Μου δίνεις τεράστιες ελπίδες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elephant είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα. ¨Ολη αυτό το άγχος και την αγωνία που ζείτε την έζησα με την αδελφή μου όπου τελικά μετά απο πολλά κατάφερε να κανει μωράκι. Τρία χρόνια μετά μάλλον ήρθε η σειρά μου..σε προσπάθεια 5 μηνών και ενώ όλοι με έλεγαν υπερβολική, εγώ επέμενα  για εξετάσεις κ τελικά πήραμε στα χέρια μας χθες ένα κακό σπερμοδιάγραμμα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε υπόψη ουρολόγο στην Αθήνα για να μας κατευθύνει και να μπαίνουμε σε μία σειρά. Ευχομαι σε όλες πανω από όλα δύναμη γιατί είναι το απαραίτητο όπλο μας.

Kαλημέρα..σου εύχομαι καλή επιτυχία!! Εμείς τώρα ξεκινάμε το ψάξιμο γιατι το σπερμοδιάγραμμα του άντρα μου έδειξε αζωοσπερμία!! όσο έχουμε ψάξει και από τα κορίτσια εδω μέσα, πολύ καλός ουρολόγος είναι ο Ασβέστης.Έχει ιατρείο στη Γλυφάδα και στο Κολωνάκι. Εμείς κλείσαμε για αυτή την Παρασκευή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα!!!Είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση!!!Και  εγω πέρασα επιτροπή και θα ξεκινήσω αρχές Φεβρουαρίου μετά τις γιορτές!!Εγώ θα πάω τον Ιανουάριο να μου γράψει τα φάρμακα και να τα πάρω!!Δεν υπάρχει λόγος να τα πάρω τώρα!!Η αποφαση ισχύει για ένα χρόνο!!

Και μαζί πάμε και για τον ίδιο λόγο πάμε κι ελπίζω να τα πάμε και καλά! 

Είχαμε πει να κάνουμε το νέο σπερμοδιαγραμμα αρχές Γενάρη και να προχωρήσουμε αμέσως μετά. Όμως έχω πιεστεί πολύ και θέλω να το μετάθεσω άλλον έναν μήνα. ...βέβαια δεν το χω συζητήσει με το γιατρό, περιμένω να περάσουν οι γιορτές. Τις μέρες που κανονικά θα γινόταν ωοληψια αν πηγαίναμε Γενάρη έχουμε στη δουλειά έκθεση και σκεφτόμουν πως θα τα συνδυάσω. ....αγχωνομουν από τώρα και κόντευα να σκάσω,νιώθω πως τρέχω αγώνα σπριντ,οπότε είπα ας το πάγωσω άλλον ένα μήνα. Εξάλλου δεν νομίζω να έχουμε την τόσο τεράστια βελτίωση στο σπέρμα που θα χαθεί μέσα σε ένα μήνα. ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/12/2019 at 8:35 ΜΜ, ο/η Taggeris είπε:

Τα χρήματα έχουν στερέψει....στο Αλεξάνδρα θα μου κάνουν πλήρη ανοσολογικό έλεγχο δωρεάν και αιματολογικό με κόστος 150 ευρώ.... δεν είναι και λίγα χρήματα... Για εξετάσεις επεμβάσεις και φάρμακα έχουν φύγει ένα σωρό χρήματα... δεν αντέχουμε άλλο δυστυχώς... ότι δικαιούμαι σαν ασφαλισμένοι θα το κάνω στο δημόσιο νοσοκομείο.

Για τον ανοσολογικό πρέπει να κάνεις εξωσωματική εκεί ή μπορεί να στο γράψει γιατρός κι απλά να πας?

Κι εμείς μετράμε κάθε ευρώ που μπορούμε να γλυτώσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Και μαζί πάμε και για τον ίδιο λόγο πάμε κι ελπίζω να τα πάμε και καλά! 

Είχαμε πει να κάνουμε το νέο σπερμοδιαγραμμα αρχές Γενάρη και να προχωρήσουμε αμέσως μετά. Όμως έχω πιεστεί πολύ και θέλω να το μετάθεσω άλλον έναν μήνα. ...βέβαια δεν το χω συζητήσει με το γιατρό, περιμένω να περάσουν οι γιορτές. Τις μέρες που κανονικά θα γινόταν ωοληψια αν πηγαίναμε Γενάρη έχουμε στη δουλειά έκθεση και σκεφτόμουν πως θα τα συνδυάσω. ....αγχωνομουν από τώρα και κόντευα να σκάσω,νιώθω πως τρέχω αγώνα σπριντ,οπότε είπα ας το πάγωσω άλλον ένα μήνα. Εξάλλου δεν νομίζω να έχουμε την τόσο τεράστια βελτίωση στο σπέρμα που θα χαθεί μέσα σε ένα μήνα. ....

Καλά έκανες!!!και εγώ δεν ένιωθα ετοιμη για τον Ιανουάριο και είπα καλύτερα να περάσει ένας κύκλος και μετά!!!Και εμείς στο σπέρμα δεν είχαμε τελικά μεγάλη διαφορά μια φορά εδωσε πολύ καλό δείγμα και μετά πάλι στα ίδια τώρα λίγο την ποιότητα θέλουνε να φτιάξουμε!!Εγώ πιστεύω πολύ στην ψυχολογία ειδικά της γυναίκας!!γιατί στο δικό μας σώμα θα γίνουν όλα οπότε καλά κάνεις και παίρνεις το χρόνο σου!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/12/2019 at 7:46 ΜΜ, ο/η Papadakis είπε:

Εγω είχα 7,66 ..????

7.5 μίνιμουμ μου είχε πει ο γιατρός μου όταν κάναμε τον φυσικό. Το θυμάμαι χαρακτηριστηκα γιατί στους υπερηχους πριν την ωοληψια νομίζω 6η μέρα είχαμε δει τόσο κι εγώ ως άσχετη είχα στεναχωρηθει και μου εξηγούσε ότι θα μεγαλώσει κι άλλο κι ότι ουτως η άλλως έχω πιάσει το όριο 

Νομίζω ότι με λεπτότερο δεν θα σου έκαναν μεταφορά ούτως ή άλλως. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

7.5 μίνιμουμ μου είχε πει ο γιατρός μου όταν κάναμε τον φυσικό. Το θυμάμαι χαρακτηριστηκα γιατί στους υπερηχους πριν την ωοληψια νομίζω 6η μέρα είχαμε δει τόσο κι εγώ ως άσχετη είχα στεναχωρηθει και μου εξηγούσε ότι θα μεγαλώσει κι άλλο κι ότι ουτως η άλλως έχω πιάσει το όριο 

Νομίζω ότι με λεπτότερο δεν θα σου έκαναν μεταφορά ούτως ή άλλως. 

 

Μυ έδωσε μόνο ένα Σικλακουρ ..... εμένα μου είπε πάνω από 6,5 το θέλει και παίζει ροκο να έχει και τρεις στρώσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...