Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Πάντως κορίτσια τι να πω τόσες μέρες εδώ και ελεγα ότι είμαι η μόνη με αυτό το θέμα...υπομονή και επιμονή εύχομαι σε ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Fwtaki είπε:

Ο λόγος που ξεκινήσαμε εξωσωματική ήταν το πρώτο σπερματογραφημα του άντρα μου και ο γυναικολόγος μου μας σύστησε αυτόν το γιατρό και αφού πέρασε όλες τις εξετάσεις ήταν ο μόνος που επέμενε ότι δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.. και βελτιώθηκε απίστευτα με τις βιταμίνες και τελικά το πρόβλημα το έχω εγώ...!!!

Τι βιταμινες πηρατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@misofeggaro @Papadakis @Taggeris κάποια στιγμή είπε ότι έχει κάποιες φλεγμονές κ ο γιατρός της την άφησε καιρό (αν δεν κάνω λάθος 6 μήνες - αλλά με κάθε επιφύλαξη το νούμερο) κ μετά θα άρχιζε αντιβίωση. Η @Niki94 τη ρώτησε γιατί, καθώς αντιμετώπισε το ίδιο θέμα κ ο γιατρός της ήταν κάθετος να ξεκινήσει άμεσα αλλιώς το πρόβλημα θα μεγάλωνε. Υποθέτω άλλωστε όπως με κάθε φλεγμονή στο σώμα αν δεν την αντιμετωπίσεις γιγαντώνεται... Τελοσπάντων τη ρώτησε η κοπέλα γιατί το άφησε τόσο κ μετά της είπα κ γω ότι βλέπω ότι γίνονται μαζί της απανωτά λάθη (δεν είχαν δει το διάφραγμα, της άφησαν τις φλεγμονές, δεν είχαν δει το σπέρμα του άντρα της μετά από τόσους μήνες κλπ) κ ότι πρέπει να δει τι συμβαίνει γιατί πραγματικά είναι άξιο απορίας.

Θεώρησε τα μνμ μας επίθεση κ τη ρώτησα ξεκάθαρα τι ακριβώς βρήκε επιθετικό. Δεν απάντησε ποτέ κ μετά έσβησε το προφίλ. Να είναι άσχετο με την παραπάνω στιχομυθία; μπορεί αλλά δεν μου φαίνεται τυχαίο να είμαι ειλικρινής. Δεν ξέρω αν βγάλατε εσείς κάποιο συμπέρασμα από όλο αυτό εγώ πάντως όχι. Αν πάτε λίγο πιο πίσω θα δείτε και τα μνμ που σας λέω... Όπως είπατε ας είναι καλά κ όλα οκ...

Ναι εγώ είχα παρακολουθήσει την κουβέντα ... όπως και να χει η καθεμία πρέπει να πράττει όπως αισθάνεται.  Και δεν χρειάζεται να αναρωτιόμαστε γιατί και πώς.... Όλες μας περνάμε δύσκολα... πέφτουμε ξανασηκωνομαστε... είναι ένα ματς για γερά νεύρα... Προσωπικά είμαι πολύ θετικός άνθρωπος  ωστόσο στη δεύτερη αποτυχία που είχα το πήρα τόσο πολύ κατάκαρδα που δεν μπορούσα να λειτουργήσω σε τίποτα... Στη δουλειά μου έπεσα κάτω ήρθε το ΕΚΑΒ και έκανα να συνέλθω μιάμιση ώρα... Μετά από πολλή κουβέντα και αφού η πίεσή μου είχε φτάσει στα ύψη και το ζάχαρο στα τάρταρα ο άνθρωπος του ΕΚΑΒ μου είπε ότι έπαθα κρίση πανικού.... Έκανα δύο εβδομάδες να συνέλθω να μπορώ να κινηθώ δηλαδή χωρίς να λιποθυμάω... Παρόλα αυτά μαζεψα τα κομμάτια μου και έκανα και τρίτη προσπάθεια και πάλι ήταν ανεπιτυχής. Δεν ξέρω αν όταν θα ρθει τελικά αυτή τη στιγμή της επιτυχίας που όλες περιμένουμε αν θα μπορέσω να το ευχαριστηθώ όπως θα θελα και όπως φανταζόμουν αρχικά.... Τεσπά επειδή μακρυγορησα και δεν θέλω να ρίξω καμία ψυχολογικά... Θέλω να πω ότι αν κάποια νιώθει ότι θέλει να εξαφανιστεί χωρίς να πει τίποτα αυτο θα κάνει.... Κι αν θέλει να ξαναγυρίσει πάλι εδώ θα είμαστε όλες να τη στηρίξουμε... Εδώ δε χωράνε εγωισμοί τα πράγματα είναι δύσκολα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Ναι εγώ είχα παρακολουθήσει την κουβέντα ... όπως και να χει η καθεμία πρέπει να πράττει όπως αισθάνεται.  Και δεν χρειάζεται να αναρωτιόμαστε γιατί και πώς.... Όλες μας περνάμε δύσκολα... πέφτουμε ξανασηκωνομαστε... είναι ένα ματς για γερά νεύρα... Προσωπικά είμαι πολύ θετικός άνθρωπος  ωστόσο στη δεύτερη αποτυχία που είχα το πήρα τόσο πολύ κατάκαρδα που δεν μπορούσα να λειτουργήσω σε τίποτα... Στη δουλειά μου έπεσα κάτω ήρθε το ΕΚΑΒ και έκανα να συνέλθω μιάμιση ώρα... Μετά από πολλή κουβέντα και αφού η πίεσή μου είχε φτάσει στα ύψη και το ζάχαρο στα τάρταρα ο άνθρωπος του ΕΚΑΒ μου είπε ότι έπαθα κρίση πανικού.... Έκανα δύο εβδομάδες να συνέλθω να μπορώ να κινηθώ δηλαδή χωρίς να λιποθυμάω... Παρόλα αυτά μαζεψα τα κομμάτια μου και έκανα και τρίτη προσπάθεια και πάλι ήταν ανεπιτυχής. Δεν ξέρω αν όταν θα ρθει τελικά αυτή τη στιγμή της επιτυχίας που όλες περιμένουμε αν θα μπορέσω να το ευχαριστηθώ όπως θα θελα και όπως φανταζόμουν αρχικά.... Τεσπά επειδή μακρυγορησα και δεν θέλω να ρίξω καμία ψυχολογικά... Θέλω να πω ότι αν κάποια νιώθει ότι θέλει να εξαφανιστεί χωρίς να πει τίποτα θα κάνει.... Κι αν θέλει να ξαναγυρίσει πάλι εδώ θα είμαστε όλες να τη στηρίξουμε... Εδώ δε χωράνε εγωισμοί τα πράγματα είναι δύσκολα....

Ακριβώς... απλά επειδή είδα ότι κάποιες αναρωτήθηκαν ανέφερα τη συζήτηση η οποία μπορεί και να μην είχε καμία σχέση και να ήθελε απλά να πάρει το χρόνο της. Στο κάτω κάτω όπως είπες πρέπει να κάθε μια να επιλέξει αυτό που την κάνει να νιώθει καλύτερα κ τα υπόλοιπα δεν έχουν σημασία...

Έχεις περάσει πάντως κ συ πάρα πολύ δύσκολα... ποτέ δεν ξέρεις όμως τι γίνεται! Μπορεί το τυχερό σου να είναι να πας τελικά με τα δικά σου και η επόμενη φορά να είναι αυτή που θα κρατήσεις το θετικό! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fwtaki είπε:

Εγώ το έπαθα και στις δύο και μάλιστα η δεύτερη με αυξημένες δόσεις και με επιπλέον φάρμακα πήγε χειρότερα από ότι η πρώτη στο στάδιο της ωοληψιας...χτες πήρα την αρνητική χοριακη και τον πήρα και μου είπε ότι με περιμένει την επόμενη εβδομάδα να οργανωθούμε...ο εμβρυολογος πάντως είπε ότι ίσως απλά να μου λείπει κάποια βιταμινη...

Είμαστε σχεδόν στην ίδια ηλικία ..... και εγω χαμηλή αμη μαι τρέχω σαν παλαβή !! Fsh και ε2;;;;τι τιμές έχεις ;;; εάν επιτρέπεται σε ποιο κέντρο είσαι ;;,

η γνώμη μου είναι εάν δεν κανείς ποσότητες να μην παίρνεις τζάμπα φάρμακα να πας με φυσικό ......

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Είμαστε σχεδόν στην ίδια ηλικία ..... και εγω χαμηλή αμη μαι τρέχω σαν παλαβή !! Fsh και ε2;;;;τι τιμές έχεις ;;; εάν επιτρέπεται σε ποιο κέντρο είσαι ;;,

η γνώμη μου είναι εάν δεν κανείς ποσότητες να μην παίρνεις τζάμπα φάρμακα να πας με φυσικό ......

 

Ναι μου το είπε δεν θα ξανακάνω διεγερση! Fsh 8,2 και ε2 266.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kokotsalo είπε:

Τι βιταμινες πηρατε?

Εμείς λόγω ολιγοασθενοσπερμιας πήραμε τις terrafertil. Υπήρξε βελτίωση αλλα γενικα δεν σε κανουν οι βιταμίνες να μείνεις φυσιολογικά εγκυος. Δηλαδη δεν αυξάνουν πολυ το σπερμα και τη κινητικότητά του. Υπάρχει βελτίωση αλλα οχι τόσο. Στο μεταξυ κανει 70 ευρω το κουτί και ο ανδρολογος σου δινει ενα τηλέφωνο να παρεις τον αντιπρόσωπο του φαρμάκου. Επειδη ειμαι μεσα στα νοσηλευτικά πράγματα, είναι περισσότερο μια επιχειρηση κοριτσια.. Αλλα κανει δουλίτσα δε λεω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Ακριβώς... απλά επειδή είδα ότι κάποιες αναρωτήθηκαν ανέφερα τη συζήτηση η οποία μπορεί και να μην είχε καμία σχέση και να ήθελε απλά να πάρει το χρόνο της. Στο κάτω κάτω όπως είπες πρέπει να κάθε μια να επιλέξει αυτό που την κάνει να νιώθει καλύτερα κ τα υπόλοιπα δεν έχουν σημασία...

Έχεις περάσει πάντως κ συ πάρα πολύ δύσκολα... ποτέ δεν ξέρεις όμως τι γίνεται! Μπορεί το τυχερό σου να είναι να πας τελικά με τα δικά σου και η επόμενη φορά να είναι αυτή που θα κρατήσεις το θετικό! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε ❤️

Έχεις δίκιο πρέπει να κρατάμε την ελπίδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Εμείς λόγω ολιγοασθενοσπερμιας πήραμε τις terrafertil. Υπήρξε βελτίωση αλλα γενικα δεν σε κανουν οι βιταμίνες να μείνεις φυσιολογικά εγκυος. Δηλαδη δεν αυξάνουν πολυ το σπερμα και τη κινητικότητά του. Υπάρχει βελτίωση αλλα οχι τόσο. Στο μεταξυ κανει 70 ευρω το κουτί και ο ανδρολογος σου δινει ενα τηλέφωνο να παρεις τον αντιπρόσωπο του φαρμάκου. Επειδη ειμαι μεσα στα νοσηλευτικά πράγματα, είναι περισσότερο μια επιχειρηση κοριτσια.. Αλλα κανει δουλίτσα δε λεω

Και εμείς δεν περιμεναμε αυτά τα αποτελέσματα μας το είχαν πει από την αρχή αλλά να που έγινε σημαντική βελτίωση..τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Και εμείς δεν περιμεναμε αυτά τα αποτελέσματα μας το είχαν πει από την αρχή αλλά να που έγινε σημαντική βελτίωση..τι να πω.

Οταν λες σημαντική, τι εννοείς; θυμασαι στο περίπου ποσο ανεβηκε η ποσοτητα και η κινητικότητα; εμας για παράδειγμα απο 1.500.000 πήγε 3. Καλο αποτέλεσμα δε λεω αλλα και παλι δε κανει κατι το αξιοσημείωτο. Και ρωταω γιατι βλέπω πολλούς που παίρνουν βιταμινες και τελικα καταληγουν ούτως ή άλλως σε εξωσωματική. Ισως βέβαια θελουν να φτιαξουν τη ποιότητα. Να το μπουσταρουν όπως λενε και οι ιδιοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fwtaki είπε:

Ναι μου το είπε δεν θα ξανακάνω διεγερση! Fsh 8,2 και ε2 266.

Δεύτερη μέρα του κύκλου έχεις οιστραδιολη 266;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Να σας ζήσει κορίτσι μου!!!!!!! Να ειναι τυχερό, υγιές και ευτυχισμένο!! Κ εσένα ο άντρας σου αζωοσπερμία είχε? και έκανε βιοψία και βρήκαν?? αχ μακάρι Παναγία μου να βρουν και σε εμάς όταν κάνουμε τη βιοψία..

Πόσες εξωσωματικές έκανες και που αν επιτρέπεται..

Ναι ειχε κ εχει αζωοσπερμια.Καναμε βιοψια ταυτοχρονα με την εξωσωματικη οι γιατροι ειπαν επειδη ειναι αζωοσπερμια δεν εχουνπιθανοτητες να καταψυχουν και να ξεπαγωσουν .Οποτε ειχαμε αποφασισει οτι θα παμε με δοτη σε περιπτωση που δεν βρεθει (το αποτελεσμα μετραει δηλ.η αποκτηση μωρου ) ολα αυτα  βεβαια δεν τα καναμε απο τη μια στιγμη στην αλλη περασαμε ψυχολογικα κυματα.Εγιναν εξετασεις στο συζυγο ορμονικες και 1 3 μηνο πριν την εξωσωματικη εκανε μια ενεση τεστοστερονης .Την καναμε στο Γενεσις με τον Σφακιανουδη .με την 1ητα καταφεραμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Ναι εγώ είχα παρακολουθήσει την κουβέντα ... όπως και να χει η καθεμία πρέπει να πράττει όπως αισθάνεται.  Και δεν χρειάζεται να αναρωτιόμαστε γιατί και πώς.... Όλες μας περνάμε δύσκολα... πέφτουμε ξανασηκωνομαστε... είναι ένα ματς για γερά νεύρα... Προσωπικά είμαι πολύ θετικός άνθρωπος  ωστόσο στη δεύτερη αποτυχία που είχα το πήρα τόσο πολύ κατάκαρδα που δεν μπορούσα να λειτουργήσω σε τίποτα... Στη δουλειά μου έπεσα κάτω ήρθε το ΕΚΑΒ και έκανα να συνέλθω μιάμιση ώρα... Μετά από πολλή κουβέντα και αφού η πίεσή μου είχε φτάσει στα ύψη και το ζάχαρο στα τάρταρα ο άνθρωπος του ΕΚΑΒ μου είπε ότι έπαθα κρίση πανικού.... Έκανα δύο εβδομάδες να συνέλθω να μπορώ να κινηθώ δηλαδή χωρίς να λιποθυμάω... Παρόλα αυτά μαζεψα τα κομμάτια μου και έκανα και τρίτη προσπάθεια και πάλι ήταν ανεπιτυχής. Δεν ξέρω αν όταν θα ρθει τελικά αυτή τη στιγμή της επιτυχίας που όλες περιμένουμε αν θα μπορέσω να το ευχαριστηθώ όπως θα θελα και όπως φανταζόμουν αρχικά.... Τεσπά επειδή μακρυγορησα και δεν θέλω να ρίξω καμία ψυχολογικά... Θέλω να πω ότι αν κάποια νιώθει ότι θέλει να εξαφανιστεί χωρίς να πει τίποτα αυτο θα κάνει.... Κι αν θέλει να ξαναγυρίσει πάλι εδώ θα είμαστε όλες να τη στηρίξουμε... Εδώ δε χωράνε εγωισμοί τα πράγματα είναι δύσκολα....

Αχ βρε κοροτσι μου διάβαζωα τα που γράφεις και δακρύζω ..... οπλισου με δύναμη σε παρακαλώ πολύ και πάμε για το θετικό ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι ειχε κ εχει αζωοσπερμια.Καναμε βιοψια ταυτοχρονα με την εξωσωματικη οι γιατροι ειπαν επειδη ειναι αζωοσπερμια δεν εχουνπιθανοτητες να καταψυχουν και να ξεπαγωσουν .Οποτε ειχαμε αποφασισει οτι θα παμε με δοτη σε περιπτωση που δεν βρεθει (το αποτελεσμα μετραει δηλ.η αποκτηση μωρου ) ολα αυτα  βεβαια δεν τα καναμε απο τη μια στιγμη στην αλλη περασαμε ψυχολογικα κυματα.Εγιναν εξετασεις στο συζυγο ορμονικες και 1 3 μηνο πριν την εξωσωματικη εκανε μια ενεση τεστοστερονης .Την καναμε στο Γενεσις με τον Σφακιανουδη .με την 1ητα καταφεραμε .

Κοριτσάκι μυ γλυκό πουσο χαίρομαι !!!!!!! Έγινες μανούλα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Με το καλό θα σε ακολουθήσουν και άλλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Fwtaki είπε:

Για την πρώτη φορά το ίδιο μου είπαν και μένα...θα δείξει κοπέλα μου ναι. Υπομονή!

Υπομονή και επιμονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Οταν λες σημαντική, τι εννοείς; θυμασαι στο περίπου ποσο ανεβηκε η ποσοτητα και η κινητικότητα; εμας για παράδειγμα απο 1.500.000 πήγε 3. Καλο αποτέλεσμα δε λεω αλλα και παλι δε κανει κατι το αξιοσημείωτο. Και ρωταω γιατι βλέπω πολλούς που παίρνουν βιταμινες και τελικα καταληγουν ούτως ή άλλως σε εξωσωματική. Ισως βέβαια θελουν να φτιαξουν τη ποιότητα. Να το μπουσταρουν όπως λενε και οι ιδιοι

Από 4.320.000 πήγε 94.400.000...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Δεύτερη μέρα του κύκλου έχεις οιστραδιολη 266;

Ρε γμτ μετά την πρώτη προσπάθεια που να σημειώσω ότι δεν είχα κάνει ούτε αμη ούτε ορμονικές εξετάσεις πριν γιατί εμείς ξεκινήσαμε για το σπέρμα την τύχη μου και για να μου έρθει κανονική περίοδος πέρασαν 3 μήνες αλλαξα γιατρο και εκείνος μου είπε να πάω να κάνω αυτές τις εξετάσεις και δεν έπεφτε το ενδομήτριο για να έχω φουλ ροή δεν μπορούσα να υπολογίσω σωστά τις μερες περιόδου γιατί είχα λίγο λίγο...όλο το πήγαινα από μήνα σε μήνα μπας και έρθει φυσιολογικά και πάω και τις κάνω και δεν ερχόταν και έπρεπε να πάω μου τις είχε γράψει 2 φορές ο άνθρωπος και πάλι λίγο λίγο αίμα πήγα την τρίτη μέρα και που θεώρησα και μετα από 2 μέρες ήρθε μια καλή ροή για μια μέρα και μετά τέλος! Αν δεν έπεφτε το ενδομήτριο με την περίοδο δεν θα έκανα την 2η προσπάθεια και τελικά τον 4ο μήνα έπεσε με απίστευτη ροή και έτσι ξεκινήσαμε...έχω πάθει πανικό αυτή τη στιγμή και δεν ξέρω αν θα καταλάβετε τι γράφω...θα ζητήσω επανάληψη οπωσδήποτε...έχω πάθει πανικό ειλικρινά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Αχ βρε κοροτσι μου διάβαζωα τα που γράφεις και δακρύζω ..... οπλισου με δύναμη σε παρακαλώ πολύ και πάμε για το θετικό ....

Μην κλαις και εγώ συγκινούμαι με αυτά που γράφετε εσείς..... Δεν ξέρω γιατί είχα Τρίτη αποτυχία Αλλά αυτή τη φορά δεν έχω ούτε ένα δάκρυ να χύσω... Μάλλον έχω γίνει αναίσθητη Δεν ξέρω τι να πω... Πονάω πολύ μέσα μου αλλά δεν μπορώ να κλάψω άλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Steli είπε:

Εμείς λόγω ολιγοασθενοσπερμιας πήραμε τις terrafertil. Υπήρξε βελτίωση αλλα γενικα δεν σε κανουν οι βιταμίνες να μείνεις φυσιολογικά εγκυος. Δηλαδη δεν αυξάνουν πολυ το σπερμα και τη κινητικότητά του. Υπάρχει βελτίωση αλλα οχι τόσο. Στο μεταξυ κανει 70 ευρω το κουτί και ο ανδρολογος σου δινει ενα τηλέφωνο να παρεις τον αντιπρόσωπο του φαρμάκου. Επειδη ειμαι μεσα στα νοσηλευτικά πράγματα, είναι περισσότερο μια επιχειρηση κοριτσια.. Αλλα κανει δουλίτσα δε λεω

Κ εγω επειδη ειμαι ακομα πιο μεσα....καποιες απλες βιταμινες κανουν καλυτερη δουλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Μην κλαις και εγώ συγκινούμαι με αυτά που γράφετε εσείς..... Δεν ξέρω γιατί είχα Τρίτη αποτυχία Αλλά αυτή τη φορά δεν έχω ούτε ένα δάκρυ να χύσω... Μάλλον έχω γίνει αναίσθητη Δεν ξέρω τι να πω... Πονάω πολύ μέσα μου αλλά δεν μπορώ να κλάψω άλλο..

Ε τώρα με έκανες να γελάσω !!!! ❤❤❤

λογικα είναι όλα αυτα τα συναισθήματα ...... σημασία έχει να έχουμε την υγεία μας μην το ξεχνάμε αυτό κι αργά η γρήγορα θα έρθει !!

Σκέφτεσαι να αλλάξεις κέντρο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Κ εγω επειδη ειμαι ακομα πιο μεσα....καποιες απλες βιταμινες κανουν καλυτερη δουλεια!!!

Πως μας ρε κοκοτσαλο αγαπημένο που ξέρεις .... τι βιταμινουλες ....

αν και εφόσον πάμε με εξωσωματική Δνε το θεωρώ ναι τόσο σημαντικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Πως μας ρε κοκοτσαλο αγαπημένο που ξέρεις .... τι βιταμινουλες ....

αν και εφόσον πάμε με εξωσωματική Δνε το θεωρώ ναι τόσο σημαντικό 

Συμφωνω μαζι σου οτι δεν ειναι κ τοσο σημαντικες....τσαμπα τα λεφτα πιστευω....εννοω απλες μεμονομενα...βιταμινη c....βιταμινη e...zn...κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Ρε γμτ μετά την πρώτη προσπάθεια που να σημειώσω ότι δεν είχα κάνει ούτε αμη ούτε ορμονικές εξετάσεις πριν γιατί εμείς ξεκινήσαμε για το σπέρμα την τύχη μου και για να μου έρθει κανονική περίοδος πέρασαν 3 μήνες αλλαξα γιατρο και εκείνος μου είπε να πάω να κάνω αυτές τις εξετάσεις και δεν έπεφτε το ενδομήτριο για να έχω φουλ ροή δεν μπορούσα να υπολογίσω σωστά τις μερες περιόδου γιατί είχα λίγο λίγο...όλο το πήγαινα από μήνα σε μήνα μπας και έρθει φυσιολογικά και πάω και τις κάνω και δεν ερχόταν και έπρεπε να πάω μου τις είχε γράψει 2 φορές ο άνθρωπος και πάλι λίγο λίγο αίμα πήγα την τρίτη μέρα και που θεώρησα και μετα από 2 μέρες ήρθε μια καλή ροή για μια μέρα και μετά τέλος! Αν δεν έπεφτε το ενδομήτριο με την περίοδο δεν θα έκανα την 2η προσπάθεια και τελικά τον 4ο μήνα έπεσε με απίστευτη ροή και έτσι ξεκινήσαμε...έχω πάθει πανικό αυτή τη στιγμή και δεν ξέρω αν θα καταλάβετε τι γράφω...θα ζητήσω επανάληψη οπωσδήποτε...έχω πάθει πανικό ειλικρινά...

Αρχικά να μην παθαίνεις πανικό ....όλα λύνονται κι γίνονται ....

θεωρώ ότι δεν ήταν σωστό που σε ξεκίνησε χωρίς ορμονικές και αμη .... το ότι είχε θέμα ο σύζυγος δεν σημαίνει τίποτε απολύτως ...

οπως και να έχει έγινε και δεν ασχολούμαστε πια . Η τιμή της οιστραδιολης είναι πολύ ψηλή για δεύτερη μέρα .... 

 

τωρα σε ποιο κέντρο είσαι .;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...