Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Ο λόγος που ξεκινήσαμε εξωσωματική ήταν το πρώτο σπερματογραφημα του άντρα μου και ο γυναικολόγος μου μας σύστησε αυτόν το γιατρό και αφού πέρασε όλες τις εξετάσεις ήταν ο μόνος που επέμενε ότι δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.. και βελτιώθηκε απίστευτα με τις βιταμίνες και τελικά το πρόβλημα το έχω εγώ...!!!

τι είχε δείξει το πρώτο σπερμοδιάγραμμα? εσύ τώρα τι πρόβλημα έχεις? 

Εμείς ξεκινήσαμε με το σπερμοδιάγραμμα όπου το κάναμε στο affidea και έδειξε αζωοσπερμία. Καταλαβαίνεις ψυχολογία κλπ. Εγώ επέμενα από την αρχή να κάνει επαναληπτικό. Ο γυναικολόγος μου μας είπε να το επαναλάβουμε και πως αν βγεί το ίδιο,  η μόνη λύση είναι η εξωσωματική αν στη βιοψία βρούν σπέρμα.

Τώρα κλείσαμε ραντεβού με τον Αρσένη να δούμε τι θα μας πει και πως θα μας κατευθύνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Καλημερα!!!!!Εντάξει κορίτσι εσυ με την επιτροπή τελείωσες???

Ναι μια χαρά!!!έφυγε ένα άγχος!!!Μετά τις γιορτές αρχές Φεβρουαρίου θα ξεκινήσω!!!!!Εσύ πως είσαι ποτέ περιμένεις για χωριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ναι μια χαρά!!!έφυγε ένα άγχος!!!Μετά τις γιορτές αρχές Φεβρουαρίου θα ξεκινήσω!!!!!Εσύ πως είσαι ποτέ περιμένεις για χωριακη;

Άντε με το καλό όλα!!!!Εγώ Παρασκευή πάω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

τι είχε δείξει το πρώτο σπερμοδιάγραμμα? εσύ τώρα τι πρόβλημα έχεις? 

Εμείς ξεκινήσαμε με το σπερμοδιάγραμμα όπου το κάναμε στο affidea και έδειξε αζωοσπερμία. Καταλαβαίνεις ψυχολογία κλπ. Εγώ επέμενα από την αρχή να κάνει επαναληπτικό. Ο γυναικολόγος μου μας είπε να το επαναλάβουμε και πως αν βγεί το ίδιο,  η μόνη λύση είναι η εξωσωματική αν στη βιοψία βρούν σπέρμα.

Τώρα κλείσαμε ραντεβού με τον Αρσένη να δούμε τι θα μας πει και πως θα μας κατευθύνει.

Εμεις κάναμε το πρώτο στον Λυμπερόπουλο και έδειξε κακη μορφολογία και μικρό αριθμό αλλά όχι αζωοσπερμια...του έκανε υπέρηχο για κυρσοκηλη και του εγραψε να κάνει ένα σωρό ορμονικές εξετάσεις οι οποίες ήταν πολύ καλές και του έδωσε βιταμίνες και για την κακή μορφολογία μας είπε να τρώει πολλά ψάρια. Όλα αυτά τον περασμένο Οκτώβρη και το πρώτο επαναληπτικό που έκανε τον Γενάρη είχε τεράστια διαφορά και συνεχίζει ακόμα και τώρα και μας είπε ότι δεν θεωρεί ότι πρέπει να ξεκινήσουμε εξωσωματική για το σπέρμα... παρόλαυτα ξεκινήσαμε και φάνηκε ξεκάθαρα ότι έχω θέμα εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

χαχαχχα πολύ καλά τα λες!!! Εμένα λογικά θα κάνει και βιοψία στους όρχεις για να δούμε αν έχει σπέρμα εκεί.

την Παρασκευή θα πάμε στον Ασβέστη για να μας καθοδηγήσει..

Όντως το ζευγάρι θέλει πολύ συμπαράσταση ο ένας στον άλλον και πολύ αγάπη για να αντέξει όλη αυτή τη διαδικασία.

Τουλάχιστον είμαστε τυχερές σε αυτό!! ??

Τον ιδιο ουρολογο εχει και ο αντρας μου και τον κατασυμπσθησαμε. Καταρτισμενος κσι εχει το τροππ να χαλαρωνει το ζευγαρι. 

Ευχομαι να πανε ολα καλα! Μην αππγοητευεσαι!

Στην @Μπεμπελουκα η βιοψια ορχεων της χαρισε ενα μωρακι! (Καλα δε θυμαμαι μπεμπελουκα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Άντε με το καλό όλα!!!!Εγώ Παρασκευή πάω!!!

Εύχομαι μια καλή χωριακη να κάνετε φέτος τα πιο όμορφα Χριστούγεννα!!!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Τον ιδιο ουρολογο εχει και ο αντρας μου και τον κατασυμπσθησαμε. Καταρτισμενος κσι εχει το τροππ να χαλαρωνει το ζευγαρι. 

Ευχομαι να πανε ολα καλα! Μην αππγοητευεσαι!

Στην @Μπεμπελουκα η βιοψια ορχεων της χαρισε ενα μωρακι! (Καλα δε θυμαμαι μπεμπελουκα;)

Όντως ο τρόπος του είναι φοβερός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Εύχομαι μια καλή χωριακη να κάνετε φέτος τα πιο όμορφα Χριστούγεννα!!!!!??????

Ευχαριστώ πολύ!!!!!Μακάρι!!!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εχω κανει ηδη 2 υπερηχους κ ετοιμαζομαι για εμβρυομεταφορα.....ρωτησα το γιατρο κ λεει δεν χρειαζεται κατι αλλο..(απλα παιρνω cyclacur,salospir,filicine,presolon)....

Εσεις κανατε αλλες εξετασεις αιματος???? σε ποια μερα συνηθως γινεται η ετ σε εμβρυα 3ης μερας....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Τον ιδιο ουρολογο εχει και ο αντρας μου και τον κατασυμπσθησαμε. Καταρτισμενος κσι εχει το τροππ να χαλαρωνει το ζευγαρι. 

Ευχομαι να πανε ολα καλα! Μην αππγοητευεσαι!

Στην @Μπεμπελουκα η βιοψια ορχεων της χαρισε ενα μωρακι! (Καλα δε θυμαμαι μπεμπελουκα;)

τι ωραία νέα....δώσε μου ελπίδες!!!!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τη Πέμπτη και καθε 2 μερες μετα θα πηγαινω στο γιατρο μου για τις τελευταίες παρακολουθήσεις. Μου αύξησε τη δοση menopur απο 350 σε 450 μοναδες. Ενδομητριο εχθες ηταν 5.1, ε2 ειναι 102 και 5 ωοθηλακια γυρω στα 10 χιλιοστα. Πως τα βλέπετε τα πράγματα εσεις που ξέρετε; Τοσο ηταν οι τιμες πριν την αύξηση της δοσης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dolphin είπε:

@Dimi80 συγχαρητήρια!!!σου εύχομαι ότι καλύτερο κ ένα γερό μωράκι! Θες να μας πεις σε ποιο κέντρο έκανες, το γιατρό σου κ ποιο ήταν το θέμα που είχες, μήπως βοηθηθουμε κι άλλες κοπέλες. Μπορεί να τα έχεις ξαναπείς, αλλά σόρρυ δεν θυμάμαι...

Ευχαριστω πολύ! Μακάρι όλα να προχωρήσουν κατ'ευχή. Στο Ιασω πήγα και γιατρός μου ο Προκοπακης (πολύ καλός επιστήμονας). Το θέμα μας ήταν μονο ολιγοασθενοσπερμια.  Λόγω του ότι δε θέλαμε να χάσουμε χρόνο προχωρησαμε στην εξωσωματική.  Εύχομαι και σε σένα όλα να πάνε τέλεια και του χρόνου να έχεις ένα μπεμπακι αγκαλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια εχω κανει ηδη 2 υπερηχους κ ετοιμαζομαι για εμβρυομεταφορα.....ρωτησα το γιατρο κ λεει δεν χρειαζεται κατι αλλο..(απλα παιρνω cyclacur,salospir,filicine,presolon)....

Εσεις κανατε αλλες εξετασεις αιματος???? σε ποια μερα συνηθως γινεται η ετ σε εμβρυα 3ης μερας....?

Κι εγώ 2 υπερηχους είχα κάνει και καμμια αιματολογικη πριν την μεταφορά. Νομίζω ότι δε χρειάζεται διότι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι η εικόνα του ενδομητριου.. Εγώ έβαλα βλαστοκυστη την 18η μέρα. Στα έμβρυα 3ης μέρας δε ξέρω πως πάει.. Και από φάρμακα τα ίδια έπαιρνα κι εγώ συν μια υποδορια την prolutex..  Νομίζω ότι καλά το πάει ο γιατρός σου.. Με το καλό εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2019 at 9:35 ΠΜ, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα Χρυσάφω τι κάνεις;

Βρε κορίτσια η Χρυσάφω γιατί παρεξηγήθηκε τόσο πολύ που έσβησε και το προφίλ της; Δεν της είπατε κάτι κακό, ίσα ίσα να τη βοηθήσετε θέλατε.
Τέλος πάντων, συγχαρητήρια στις εγκυμονούσες, και καλή δύναμη στις υπόλοιπες, εύχομαι όλα να πάνε καλά και να αποκτήσετε ότι επιθυμεί η κάθε μια! Καλές γιορτές!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimi80 είπε:

Κι εγώ 2 υπερηχους είχα κάνει και καμμια αιματολογικη πριν την μεταφορά. Νομίζω ότι δε χρειάζεται διότι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι η εικόνα του ενδομητριου.. Εγώ έβαλα βλαστοκυστη την 18η μέρα. Στα έμβρυα 3ης μέρας δε ξέρω πως πάει.. Και από φάρμακα τα ίδια έπαιρνα κι εγώ συν μια υποδορια την prolutex..  Νομίζω ότι καλά το πάει ο γιατρός σου.. Με το καλό εύχομαι! 

μακαρι....δευτερα θα παω αθηνα για την ετ.....απο παρασκευη ξεκιναω κ προγεστερονη....18η μερα θα ειναι χωρις βλαστοκυστες...σε ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Τον ιδιο ουρολογο εχει και ο αντρας μου και τον κατασυμπσθησαμε. Καταρτισμενος κσι εχει το τροππ να χαλαρωνει το ζευγαρι. 

Ευχομαι να πανε ολα καλα! Μην αππγοητευεσαι!

Στην @Μπεμπελουκα η βιοψια ορχεων της χαρισε ενα μωρακι! (Καλα δε θυμαμαι μπεμπελουκα;)

Ναι γεννηθηκε το μωρακι μας τη προηγουμενη Δευτερα !!με λιγα βεβαια αλλα αρκουσε το αποτελεσμα!!!!καλα αποτελεσματα!!:-)και αισιοδοξια ολα θα πανε κατευχην !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

μακαρι....δευτερα θα παω αθηνα για την ετ.....απο παρασκευη ξεκιναω κ προγεστερονη....18η μερα θα ειναι χωρις βλαστοκυστες...σε ευχαριστω

Με το καλό εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι γεννηθηκε το μωρακι μας τη προηγουμενη Δευτερα !!με λιγα βεβαια αλλα αρκουσε το αποτελεσμα!!!!καλα αποτελεσματα!!:-)και αισιοδοξια ολα θα πανε κατευχην !!!!!

Να σας ζήσει κορίτσι μου!!!!!!! Να ειναι τυχερό, υγιές και ευτυχισμένο!! Κ εσένα ο άντρας σου αζωοσπερμία είχε? και έκανε βιοψία και βρήκαν?? αχ μακάρι Παναγία μου να βρουν και σε εμάς όταν κάνουμε τη βιοψία..

Πόσες εξωσωματικές έκανες και που αν επιτρέπεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

μακαρι....δευτερα θα παω αθηνα για την ετ.....απο παρασκευη ξεκιναω κ προγεστερονη....18η μερα θα ειναι χωρις βλαστοκυστες...σε ευχαριστω

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! με το καλό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/12/2019 at 11:07 ΠΜ, ο/η Tokyo είπε:

το να ζητάνε κάτι οι γιατροί το θεωρώ πιθανό, σίγουρα όμως δεν θα είναι τα κόστη του ιδιωτικού... μπορεί δλδ συνολικά αντί για 3,000 να είναι 1500... είναι διαφορά! Εμένα το ταμείο μου καλύπτει (πέρα από φάρμακα) και το 50% του κόστους των λοιπών διαδικασιών οπότε είμαι οκ, όμως αξίζει να το δεις. Το θέμα συνήθως είναι ότι η κάθε κοπέλα ακολουθεί το γιατρό δλδ κ γω έτσι πήγα μητέρα... 

Αν θελεις μου απαντας τι ταμειο εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Fwtaki μπορεί να έχεις ξαναπεί την ιστορία σου αλλά ειλικρινά Δνε τα θυμάμαι όλα ...... το σπερμα είναι αστείο παράγοντας και το θέμα του άντρα πλην κάποιων εξαιρέσεων έχει λυθεί με την μικρογονιμοποοηση .....

Εσυ τι θέμα έχεις ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Αν θελεις μου απαντας τι ταμειο εχεις?

Δουλεύω στον τραπεζικό κλάδο και τα ταμεία είναι ακόμα εκτός εοπυ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι γεννηθηκε το μωρακι μας τη προηγουμενη Δευτερα !!με λιγα βεβαια αλλα αρκουσε το αποτελεσμα!!!!καλα αποτελεσματα!!:-)και αισιοδοξια ολα θα πανε κατευχην !!!!!

Συγχαρητήρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!

Εγω είμαι Θεσσαλονίκη πέρασα πέρασα στο Ιπποκράτειο και εσύ από εδώ είσαι;

Όχι είμαι Αθήνα.. εντάξει βρήκα άκρη μου έστειλε τα πάντα μια άλλη κοπέλα... σευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Βρε κορίτσια η Χρυσάφω γιατί παρεξηγήθηκε τόσο πολύ που έσβησε και το προφίλ της; Δεν της είπατε κάτι κακό, ίσα ίσα να τη βοηθήσετε θέλατε.
Τέλος πάντων, συγχαρητήρια στις εγκυμονούσες, και καλή δύναμη στις υπόλοιπες, εύχομαι όλα να πάνε καλά και να αποκτήσετε ότι επιθυμεί η κάθε μια! Καλές γιορτές!

 

Δεν ξέρω αν το έσβησε.... Εμένα πάντως με στήριζε πολύ με τα λόγια της.. . Εύχομαι να είναι καλά η κοπέλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...