Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Έχεις δίκιο αλλά αυτή είναι η τρίτη φορά που συμβαίνει αυτό... βιοχημικη κύηση λέγεται...και με δότρια είναι κάπως και πρέπει να υπάρχει λόγος.... δεν γίνεται να είναι τόσο τυχαίο πια!!

Σε αιματολόγο έχεις πάει ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Ειλικρινά δεν θέλω να το παίξω γιατρός αλλά η κοινή λογική λέει το αντίθετο ...... σου εύχομαι ολόψυχα το καλύτερα. Η κλασική αφορά αποκλειστικά και μόνο το σπερμα όπου λειτουργεί σαν φυσιολογική σύλληψη. Αφήνουν ελευθερία το ωράριο να τραβήξει το σπερματοζωάριο που θέλει ..... 

 

Το ξέρω.. και όλες αυτές τι εξετάσεις που διαβάζω ότι έχετε κάνει κάποιες δεν τις έχω κάνει. Ήταν πολύ σίγουρος για μένα. Κάτι άλλο πρέπει να γίνει. Εγώ έκανα διέγερση γιατί μου έδινε μεγάλο ποσοστό επιτυχίας αλλά από τα 11 έμειναν τα 4. Δεν επιασε κανένα. Και τις δυο φορες μηδέν.Και δεν αντέχω πάλι τις ενέσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας σχετικά με ουρολόγο..πείτε μου ποιους έχετε επισκεφτεί εσείς κ τις απόψεις σας,θετικές ή αρνητικές. Κορίτσια εδώ μου έχουν πει για τον Λυμπεροπουλο,όπου έψαξα κ μου φάνηκε καλός. Έχετε άλλες γνώμες;;;

Εκεί έκανε ο Άντρας μου το σπερμοδιαγγραμμα το 2015 μας τον είχε συστήσει ο σφακ σαν καλο .....

δεν έχω άποψη βέβαια ένα απλό σπερμοδιαγραμμα κάναμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παναγ είπε:

Το ξέρω.. και όλες αυτές τι εξετάσεις που διαβάζω ότι έχετε κάνει κάποιες δεν τις έχω κάνει. Ήταν πολύ σίγουρος για μένα. Κάτι άλλο πρέπει να γίνει. Εγώ έκανα διέγερση γιατί μου έδινε μεγάλο ποσοστό επιτυχίας αλλά από τα 11 έμειναν τα 4. Δεν επιασε κανένα. Και τις δυο φορες μηδέν.Και δεν αντέχω πάλι τις ενέσεις. 

Θα σε συμβούλευα να έπαιρνες και μια ακόμα γνώμη ..... 

για παράδειγμα υστεροσκπηση έχεις κάνει ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Καλά τα λες!! Κανεις δε σε καταλαβαίνει απόλυτα,όσο κ αν είναι δίπλα σου!! Μόνο ο σύντροφος σου που ζει το ίδιο άγχος,την ίδια αγωνία κ τον ίδιο πόνο μπορεί να καταλάβει!! Για αυτό πάνω από όλα να φροντίζουμε κ τις σχέσεις μας γιατί ο ένας στηρίζει τον άλλον..

Ο σύντροφος ζει την αγωνία και στενοχωριεται αλλά άλλος κάνει τις ενέσεις και όλα τα επεμβατικά, να τα λεμε και αυτά ?.

Πέρα απο τη πλάκα και αυτό είναι ένα τεστ για το ζευγάρι. Χρειάζεται πολλή αγκαλιά και συμπαράσταση ο ένας απο τον άλλο. 

Τουλάχιστον εχω αυτό και είμαι ευγνώμων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

@Dimi80 συγχαρητήρια πάει τέλεια !!!!!με το καλό .....

@Niki94 να κανείς αυτό που νιώθεις !!! Με το καλό να πάρουμε μαζί τ Α θετικά 

Ευχαριστω πολύ! Με το καλό κι εσύ κορίτσι! 

@Niki94  συμφωνώ @Papadakis. Εμείς θα είμαστε εδώ να ακούσουμε τα ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Θα σε συμβούλευα να έπαιρνες και μια ακόμα γνώμη ..... 

για παράδειγμα υστεροσκπηση έχεις κάνει ;;;

Ναι ένας από τους γιατρούς που είχα πάει μου είπε οτι έχω στο ενδομήτριο κατι σαν συμφυσεις δεν ήταν σίγουρος. Πάω σε 2ο μου λέει οτι το καθαρό ενδομήτριο φαίνεται την Τρίτη μέρα του κύκλου. Το κοιταει λέει τέλειο. Πάω για εμβρυομεταφορα και βρίσκουμε στένωση στο τραχυλο δεν παίρναγε ούτε καρφίτσα. Κάναμε μικροεπέμβαση για να ανοίξει λίγο και κοίταξε τα πάντα. Μου είπε ότι δεν έχω τπτ. Τώρα τι να σου πω είναι πράγματα που εμείς δεν τα καταλαβαίνουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης έχω μπερδευτεί τόσο πολύ που δεν ξέρω σε ποιο γιατρό να πάω. Γυναικολόγος που συνεργάζεται με νοσοκομείο η κέντρο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θαύμα! είπε:

Να πηγαίνεις για μηδενική χοριακη( θυμίζω 10 μονάδες 9 μέρα κ να βλέπεις αντί για μηδέν 65.Ξερω πως είναι υπερβολικά χαμηλή για 13 μέρα .Ωστόσο πραγματικά νιώθω ψυχολογικά τόσο κουρασμένη...το ίδιο έργο 5 φορά ρε κορίτσια...τι να πιστέψω στο θαύμα; Της Αγίας Άννας σήμερα κ ντρέπομαι που το λέω αλλά δεν πιστεύω στα θαύματα...νιώθω πιο καταρακωμενη από ποτε

Να πιστεύεις και ειδικά στην Αγία Άννα !!! Είναι προστάτιδα των στέλνω ζευγαριών .... έγινε το θαύμα αγαπημένη μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παναγ είπε:

Επίσης έχω μπερδευτεί τόσο πολύ που δεν ξέρω σε ποιο γιατρό να πάω. Γυναικολόγος που συνεργάζεται με νοσοκομείο η κέντρο; 

Πρέπει να βρεις έναν καλό εξωσωματικο να εμπιστευθείς !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Ο σύντροφος ζει την αγωνία και στενοχωριεται αλλά άλλος κάνει τις ενέσεις και όλα τα επεμβατικά, να τα λεμε και αυτά ?.

Πέρα απο τη πλάκα και αυτό είναι ένα τεστ για το ζευγάρι. Χρειάζεται πολλή αγκαλιά και συμπαράσταση ο ένας απο τον άλλο. 

Τουλάχιστον εχω αυτό και είμαι ευγνώμων. 

συμφωνω και επαυξάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Κορίτσια μου σας υπερευχαριστω για τη στήριξη πραγματικά...2,23... προχωράμε...ο,τι καλύτερο σας εύχομαι σε όλες σας!

Τι να πω πραγματικά ........ το κεφάλι ψηλά !!!! Προχωράμε με πείσμα και θα τα καταφέρουμε ....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Κορίτσια μου σας υπερευχαριστω για τη στήριξη πραγματικά...2,23... προχωράμε...ο,τι καλύτερο σας εύχομαι σε όλες σας!

Λυπάμαι πολύ φωτακι μου.... Έτσι να είσαι δυνατή να λες... προχωράμε μέχρι να τα καταφέρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας σχετικά με ουρολόγο..πείτε μου ποιους έχετε επισκεφτεί εσείς κ τις απόψεις σας,θετικές ή αρνητικές. Κορίτσια εδώ μου έχουν πει για τον Λυμπεροπουλο,όπου έψαξα κ μου φάνηκε καλός. Έχετε άλλες γνώμες;;;

Εμείς πήγαμε στον ασβέστη Χαράλαμπο. Είναι στη Γλυφάδα. Ότι μας είπε βγήκε και είναι ο λόγος που δεν ασχολούμαστε πια με το σπέρμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Κορίτσια μου σας υπερευχαριστω για τη στήριξη πραγματικά...2,23... προχωράμε...ο,τι καλύτερο σας εύχομαι σε όλες σας!

Κορίτσι μου πραγματικά δεν ξέρω τι να πω..... φαίνεται πως το 2019 δεν ήταν η χρονιά μας. Ξέρεις ότι σε όλο αυτό όμως δεν είσαι μόνη..... κεφάλι ψιλά και το 2020 πάμε για τα καλύτερα ΟΛΕΣ μας! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

εγω πήγα στην λευκού και εκανα έναν έξονυχιστικο έλεγχο ....

Πιστεύω ότι θα μου κάνουν ότι χρειάζεται στο νοσοκομείο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Πιστεύω ότι θα μου κάνουν ότι χρειάζεται στο νοσοκομείο

Ότι νομίζεις κορίτσι μου !!! Εγω πήγα και εκανα τα πάντα για να πω ότι και από εκεί είμαι οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσι μου πραγματικά δεν ξέρω τι να πω..... φαίνεται πως το 2019 δεν ήταν η χρονιά μας. Ξέρεις ότι σε όλο αυτό όμως δεν είσαι μόνη..... κεφάλι ψιλά και το 2020 πάμε για τα καλύτερα ΟΛΕΣ μας! ❤️

Δεν μπορώ να βάλω άλλη καρδούλα...πάμε να δούμε τι θα μας φέρει το 20 λοιπόν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ότι νομίζεις κορίτσι μου !!! Εγω πήγα και εκανα τα πάντα για να πω ότι και από εκεί είμαι οκ

Τα χρήματα έχουν στερέψει....στο Αλεξάνδρα θα μου κάνουν πλήρη ανοσολογικό έλεγχο δωρεάν και αιματολογικό με κόστος 150 ευρώ.... δεν είναι και λίγα χρήματα... Για εξετάσεις επεμβάσεις και φάρμακα έχουν φύγει ένα σωρό χρήματα... δεν αντέχουμε άλλο δυστυχώς... ότι δικαιούμαι σαν ασφαλισμένοι θα το κάνω στο δημόσιο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia35 είπε:

@Fwtaki έτσι πάμε για το 2020 και που θα πάει θα έρθει... σίγουρα θα έρθει για ΟΛΕΣ μας!!!!!

Ακριβώς!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Δεν μπορώ να βάλω άλλη καρδούλα...πάμε να δούμε τι θα μας φέρει το 20 λοιπόν!!!

Τα καλύτερα φυσικά..... θετική σκέψη κορίτσια! Σήμερα πήγα στον γυναικολόγο μου (όχι στον εξωσωματικο) να πάρω το ΠΑΠ μου και μου λέει:καλές γιορτές,αισιοδοξία και όχι άγχος!

Αυτό λοιπόν λέω κι εγώ σε όλες μας! Το 2020 θα είναι η χρονιά μας το αξίζουμε, πρέπει να το πιστεύουμε και θα γίνει! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...