Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα!! Ποια είναι η γνώμη σου για την κλινική αυτή? έχω διαβάσει καλά σχόλια. Εγώ είμαι Αθήνα βέβαια αλλά οκ.. 

Θα ήθελα να μου πείτε γενικά κλινικές όπου έχετε πάει και είστε ευχαριστημένες, ακόμα και δυσαρεστημένες και για ποιο λόγο για να αποφασίσουμε και εμείς που να πάμε..

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Γεία σου κορίτσι μου!!!!Εγώ είμαι ευχαριστημένη από το κέντρο.....Εχει πολύ φιλικό περιβάλλον και ο γιατρός μια χαρά....κλεινεις το ραντεβού σου με το γιατρό που θέλεις και από εκεί κ πέρα η συνομιλία είναι περισσότερο με τις μαιες που σε συνεννόηση με το γιατρό σου δίνουν οδηγίες....εννοείται μπορείς να μιλήσεις κ με το γιατρό αν θέλεις....Εγώ έχω κάνει μεταφορά και περιμένω αποτελέσματα τώρα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Η ζημιά που μου έκανε ο Μαλακας που με ξεγεννσηε !!! Μου άφησε πλακούντα μου έκανε αποξυση και μου έκανε ζημιά .......... για αυτό δεν εμφύτευονται ...

τι λες τώρα?????????????????? συμβαίνουν τέτοια πράγματα??? μα καλά πόσο ανεύθυνος μπορεί να είναι?? τι είπε για αυτό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Steli είπε:

Α τελεια. Οπότε εισαι αρκετα προετοιμασμενη! Δεν ξερω για πανεπιστημιακα να σου πω την αληθεια. Δεν απευθύνθηκα εκει και μενω Πατρα και εχουμε πολύ καλο Πανεπιστημιακο. Νομίζω οτι δε γίνεται.. Μη σε πάρω και στο λαιμο μου. Ενα καλο γιατρο να βρεις σου ευχομαι! 

Να ρωτησω τις υπόλοιπες κοπέλες, γίνεται πολυ μετα την ωοληψια η εμβρυομεταφορα; ειχα την εντύπωση οτι γινεται την επόμενη η μετα απο λιγες μέρες. Πρεπει να αδιαθετησω παλι και μετα να γίνει; την αλλη βδομαδα ξεκινάω παρακολούθηση απο το γιατρο μου. Μεχρι τωρα με παρακολουθεί ακτινολογος για τους υπερηχους και τους στέλνω Αθηνα. Μήπως μου πει να γίνει η ωοληψια συντομα; ποσο πρεπει να ειναι το ενδομητριο για να γινει η δε παίζει ρολο; 

Ο πρώτος γιατρός που ειχαμε παει για σπερμοδιαγραμμα μας ειχε πει οτι αν καταληξουμε σε εξωσωματικη να την κανουμε λαρισα που ειναι δωρεαν. Τωρα για τον γιατρο τον γυναικολογο που μου λες νομιζα οτι ο γυναικολογος που εχω με αυτον θα προχωρουσα. Δεν ηξερα οτι πρεπει να βρω αλλον ? στα σκοταδια ειμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. @Taggeris στενοχωρηθηκα τώρα με το νέο σου .. Κρίμα αλλά ψηλά το κεφάλι θα έρθει το μπεμπακι.. Για ΟΛΕΣ  έρχεται γλυκιά μου.. @Fwtaki καλά αποτελέσματα ευχομαι! 

Σε μένα τα νέα είναι υπέρ του δεόντως καλά. Από 123 που ήταν η πρώτη χοριακη σήμερα πήγε 680!!Έμεινε  Και ο μικροβιολογος.. Μακάρι να συνεχίσω έτσι. Και μακάρι όλες να έχετε τέτοια νέα στις χοριακές σας!Ειλικρινά το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όλες σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kppm είπε:

@Taggeris λυπάμαι!!!!Ξέρω ότι χρειάζεται χρόνος!!!!Εύχομαι να πάνε όλα καλά από δω και πέρα!!!!Ότι χρειαστείς θα είμαστε εδώ....

Σας ευχαριστώ πολύ όλες... τέτοια συμπαράσταση πουθενά... ούτε από τη μάνα μου...να στε καλά όλες κορίτσια μου κι ο θεός να φέρει στην καθεμία τα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dimi80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. @Taggeris στενοχωρηθηκα τώρα με το νέο σου .. Κρίμα αλλά ψηλά το κεφάλι θα έρθει το μπεμπακι.. Για ΟΛΕΣ  έρχεται γλυκιά μου.. @Fwtaki καλά αποτελέσματα ευχομαι! 

Σε μένα τα νέα είναι υπέρ του δεόντως καλά. Από 123 που ήταν η πρώτη χοριακη σήμερα πήγε 680!!Έμεινε  Και ο μικροβιολογος.. Μακάρι να συνεχίσω έτσι. Και μακάρι όλες να έχετε τέτοια νέα στις χοριακές σας!Ειλικρινά το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όλες σας! 

Μπράβο κορίτσι μου!!!!!!τέλεια!!!!Τώρα ξαναπάς για χοριακη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όμορφα λέω να αποσυρθώ για ένα μικρό διάστημα από την όμορφη παρέα σας..!! Ψυχολογικά δεν είμαι καθόλου καλά και όσο αναμένω το αποτέλεσμα τόσο χάλια είμαι..!! Θα σας διαβάζω και εύχομαι όλες μα όλες να έχετε το θετικό αποτέλεσμα/.!! Εύχομαι από την καρδιά μου αυτές τις εορτές να είναι τέλειος διαφορετικές από άλλες χρονιές..!!! Καλές γιορτές με υγεία αγάπη ευτυχία..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσια όμορφα λέω να αποσυρθώ για ένα μικρό διάστημα από την όμορφη παρέα σας..!! Ψυχολογικά δεν είμαι καθόλου καλά και όσο αναμένω το αποτέλεσμα τόσο χάλια είμαι..!! Θα σας διαβάζω και εύχομαι όλες μα όλες να έχετε το θετικό αποτέλεσμα/.!! Εύχομαι από την καρδιά μου αυτές τις εορτές να είναι τέλειος διαφορετικές από άλλες χρονιές..!!! Καλές γιορτές με υγεία αγάπη ευτυχία..!! 

κοριτσάκι μου και γω το έχω κάνει παλιότερα και σε καταλαβαίνω! Μπες όποτε θες να μας πεις το αποτέλεσμα! Κ ψηλά το κεφάλι! όποιος έχει κάνει τέτοιο αγώνα το δικαιούται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Ο πρώτος γιατρός που ειχαμε παει για σπερμοδιαγραμμα μας ειχε πει οτι αν καταληξουμε σε εξωσωματικη να την κανουμε λαρισα που ειναι δωρεαν. Τωρα για τον γιατρο τον γυναικολογο που μου λες νομιζα οτι ο γυναικολογος που εχω με αυτον θα προχωρουσα. Δεν ηξερα οτι πρεπει να βρω αλλον ? στα σκοταδια ειμαι...

κορίτσι δεν κάνουν όλοι οι γυναικολόγοι εξωσωματικές, χρειάζεσαι κάποιον εξειδικευμένο σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. Όταν με το καλό μείνεις έγκυος μπορείς να συνεχίσεις στο γιατρό σου. Από εκεί και πέρα αν πας στο παν/κο της Λάρισας θα πρέπει να βρεις γιατρό που να είναι εκεί συγκεκριμένα και να κλείσεις ραντεβού. Όμως εσύ που μένεις; γιατί θα πρέπει να πας αρκετές φορές. Αν είσαι Αθήνα δες κ το Έλενα ή Θεσσαλονίκη το Παπαγεωργίου (αν θες για δημόσιο δλδ). Πάντα όμως θα πρέπει να βρίσκεις γιατρό στο αντίστοιχο νοσοκομείο. 

Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, είναι η πρώτη φορά που γραφω σε φόρουμ.

Πριν 8 μέρες εκανα την πρωτη μου εμβρυομεταφορα και είμαι στην αναμονή.

Την όλη διαδικασία την έκανα στο ΙΑΚΕΝΤΡΟ και δεν ειχα καν μαθει ή ψαξει περί σκανδάλου  κτλ, ήμουν άσχετη και πήγα αποκλειστικά και μόνο επειδή μια φιλη μου είχε θετική εμπειρία κ έκβαση.

Τελικά η αλήθεια είναι ότι είμαι γενικά ευχαριστημένη από τους εργαζόμενους εκεί αν και το να μιλήσεις με τους καθηγητές ή να σου εξηγήσουν κάτι , είναι μάλλον ουτοπικό (περαν του πρώτου ραντεβου) οποτε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, ούτε να σας πω "εκπληκτικός γιατρός...πολύ ανθρωπος...κτλ"

Παρόλα αυτά τους εμπιστεύομαι, στο μοναδικό μας (πρωτο) ραντεβου μου άφησε  θετική εντυπωση.

Αλλη μια βδομαδα και θα πάω για χοριακή.Ενας θεος ξερει πως κρατιεμαι και δεν κανω ήδη ενα τεστακι.Με νυχια κ με δοντια. Η αλήθεια είναι ότι επειδή ειναι η πρωτη μου εξωσωματική δεν ειμαι και πολύ αισιοδοξη.Αχ.

Δεν θελω να μπω στην διαδικασία να σας ρωταω συμπτωματα γιατι ξερω οτι μας παραπλανει η κρεμα προγεστερονης και μπορει αδικα να χαρω.  Οποτε κραταω μικρό καλάθι.

Ευχομαι σε όλες καλή επιτυχία και να σας πω κ κάτι? Σιγα μη σκάσουμε. Υγεία να έχουμε και έχει ο θεός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!!!!τέλεια!!!!Τώρα ξαναπάς για χοριακη??

Ευχαριστω! Ναι,ξαναπάω πάλι την Τετάρτη και μετά ραντεβού την Δευτέρα με το γιατρό. Εσύ πότε πας για χοριακή? Το Σάββατο? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κοριτσάκι μου και γω το έχω κάνει παλιότερα και σε καταλαβαίνω! Μπες όποτε θες να μας πεις το αποτέλεσμα! Κ ψηλά το κεφάλι! όποιος έχει κάνει τέτοιο αγώνα το δικαιούται...

@Niki94Θα συμφωνήσω...να πράξεις όπως νιώθεις καλύτερα..... Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα.... Έχεις την αγάπη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimi80 είπε:

Ευχαριστω! Ναι,ξαναπάω πάλι την Τετάρτη και μετά ραντεβού την Δευτέρα με το γιατρό. Εσύ πότε πας για χοριακή? Το Σάββατο? 

 

Όλα καλά να πανε!!!!!Θα περιμενουμε νεα σου!!!!Εγω Παρασκευή πάω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσια όμορφα λέω να αποσυρθώ για ένα μικρό διάστημα από την όμορφη παρέα σας..!! Ψυχολογικά δεν είμαι καθόλου καλά και όσο αναμένω το αποτέλεσμα τόσο χάλια είμαι..!! Θα σας διαβάζω και εύχομαι όλες μα όλες να έχετε το θετικό αποτέλεσμα/.!! Εύχομαι από την καρδιά μου αυτές τις εορτές να είναι τέλειος διαφορετικές από άλλες χρονιές..!!! Καλές γιορτές με υγεία αγάπη ευτυχία..!! 

Όπως αισθάνεσαι εσύ κορίτσι μου!!!!Εγώ σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!Θα περιμένουμε νέα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

τι λες τώρα?????????????????? συμβαίνουν τέτοια πράγματα??? μα καλά πόσο ανεύθυνος μπορεί να είναι?? τι είπε για αυτό??

Και όμως συμβαίνουν κυκλοφορούν πολύ μαλακες εκει έξω ........ άσε .... και να φανταστείς έπιασα με την πρώτη τον γιο μου κανένα πρόβλημα .... όλα πήγαν τέλεια .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς... Η τιμή της χοριακής μου είναι 5,26... αρνητικό

Πόσο λυπάμαι... πόσο σας σκέφτομαι όλες!! Εγώ δεν έχω μπεί ακόμα στη διαδικασία, είμαστε σε πολύ πολύ αρχικό στάδιο αλλά σας καταλαβαίνω!! Υπομονή κορίτσι μου,δώσε χρόνο στον εαυτό σου και πάρε κουράγιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Γεία σου κορίτσι μου!!!!Εγώ είμαι ευχαριστημένη από το κέντρο.....Εχει πολύ φιλικό περιβάλλον και ο γιατρός μια χαρά....κλεινεις το ραντεβού σου με το γιατρό που θέλεις και από εκεί κ πέρα η συνομιλία είναι περισσότερο με τις μαιες που σε συνεννόηση με το γιατρό σου δίνουν οδηγίες....εννοείται μπορείς να μιλήσεις κ με το γιατρό αν θέλεις....Εγώ έχω κάνει μεταφορά και περιμένω αποτελέσματα τώρα..... 

Σου εύχομαι ολόχυψα να έχουν πάει όλα τέλεια!!! 

σε ευχαριστώ για την ενημέρωση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Dimi80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. @Taggeris στενοχωρηθηκα τώρα με το νέο σου .. Κρίμα αλλά ψηλά το κεφάλι θα έρθει το μπεμπακι.. Για ΟΛΕΣ  έρχεται γλυκιά μου.. @Fwtaki καλά αποτελέσματα ευχομαι! 

Σε μένα τα νέα είναι υπέρ του δεόντως καλά. Από 123 που ήταν η πρώτη χοριακη σήμερα πήγε 680!!Έμεινε  Και ο μικροβιολογος.. Μακάρι να συνεχίσω έτσι. Και μακάρι όλες να έχετε τέτοια νέα στις χοριακές σας!Ειλικρινά το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όλες σας! 

Συγχαρητήρια!!! Όλα καλά λοιπόν..τώρα ξεκούραση και ηρεμία!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Dimi80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. @Taggeris στενοχωρηθηκα τώρα με το νέο σου .. Κρίμα αλλά ψηλά το κεφάλι θα έρθει το μπεμπακι.. Για ΟΛΕΣ  έρχεται γλυκιά μου.. @Fwtaki καλά αποτελέσματα ευχομαι! 

Σε μένα τα νέα είναι υπέρ του δεόντως καλά. Από 123 που ήταν η πρώτη χοριακη σήμερα πήγε 680!!Έμεινε  Και ο μικροβιολογος.. Μακάρι να συνεχίσω έτσι. Και μακάρι όλες να έχετε τέτοια νέα στις χοριακές σας!Ειλικρινά το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όλες σας! 

Σ'ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι να έχεις μια σούπερ εγκυμοσύνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Όλα καλά να πανε!!!!!Θα περιμενουμε νεα σου!!!!Εγω Παρασκευή πάω!!!!!

Με το καλοο!! Υπομονή λίγες μερούλες ακόμα.  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Fwtaki είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι να έχεις μια σούπερ εγκυμοσύνη!!! 

Να είσαι καλά κορίτσι μου! Αντε περιμένουμε και τα δικά σου ευχαριστα το απόγευμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσια όμορφα λέω να αποσυρθώ για ένα μικρό διάστημα από την όμορφη παρέα σας..!! Ψυχολογικά δεν είμαι καθόλου καλά και όσο αναμένω το αποτέλεσμα τόσο χάλια είμαι..!! Θα σας διαβάζω και εύχομαι όλες μα όλες να έχετε το θετικό αποτέλεσμα/.!! Εύχομαι από την καρδιά μου αυτές τις εορτές να είναι τέλειος διαφορετικές από άλλες χρονιές..!!! Καλές γιορτές με υγεία αγάπη ευτυχία..!! 

Κορίτσι μου το χω περάσει και εγώ αυτό και σε καταλαβαίνω...όπως και όλες μας...ηρέμησε όσο μπορεις και εμείς εδώ είμαστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς... Η τιμή της χοριακής μου είναι 5,26... αρνητικό

Λυπάμαι κοριτσάκι μου! Το 5,26 είναι ακριβώς στα όρια ότι κάτι πήγε να γίνει και δεν προχώρησε απο ότι ξέρω. Πάρε τον χρόνο σου ηρέμησε και την επόμενη φορά θα τα καταφέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσια όμορφα λέω να αποσυρθώ για ένα μικρό διάστημα από την όμορφη παρέα σας..!! Ψυχολογικά δεν είμαι καθόλου καλά και όσο αναμένω το αποτέλεσμα τόσο χάλια είμαι..!! Θα σας διαβάζω και εύχομαι όλες μα όλες να έχετε το θετικό αποτέλεσμα/.!! Εύχομαι από την καρδιά μου αυτές τις εορτές να είναι τέλειος διαφορετικές από άλλες χρονιές..!!! Καλές γιορτές με υγεία αγάπη ευτυχία..!! 

Νίκη μου εύχομαι να είσαι ήρεμη και αν σε βοηθάει το να αποχωρήσεις για λίγο καιρό απο την παρέα μας να το κάνεις. Γιατί όλη αυτή η διαδικασία που περνάμε κορίτσια θέλει ηρεμία χωρίς άγχος και στενοχώριες!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι δεν κάνουν όλοι οι γυναικολόγοι εξωσωματικές, χρειάζεσαι κάποιον εξειδικευμένο σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. Όταν με το καλό μείνεις έγκυος μπορείς να συνεχίσεις στο γιατρό σου. Από εκεί και πέρα αν πας στο παν/κο της Λάρισας θα πρέπει να βρεις γιατρό που να είναι εκεί συγκεκριμένα και να κλείσεις ραντεβού. Όμως εσύ που μένεις; γιατί θα πρέπει να πας αρκετές φορές. Αν είσαι Αθήνα δες κ το Έλενα ή Θεσσαλονίκη το Παπαγεωργίου (αν θες για δημόσιο δλδ). Πάντα όμως θα πρέπει να βρίσκεις γιατρό στο αντίστοιχο νοσοκομείο. 

Καλή επιτυχία!

Νομιζω με βολεύει καλυτερα της Λάρισας ειμαι πιο κοντα ειμαι επαρχια. Η και της Αθηνας οκ. Δηλαδη απο οτι καταλαβα ξεκιναω με το κεντρο γονιμοποιησης κ θα με κατευθυνουν εκείνοι.  Ευχαριστώ πολυ για ολες τις πληροφοριες ευχομαι σε ολες σας ξεχωριστα οτι ποθει πιο πολυ. Θα τα ξαναπούμε σύντομα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...