Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι! Να πω την αλήθεια μετά από σχεδόν 2 χρόνια επαφών εκ των οποίων το 1,5 γνωρίζοντας γόνιμες κλπ το θέμα φυσική σύλληψη το έχω ξεχάσει! Ποτέ δεν μας βρήκαν τπτ αλλά για κάποιο λόγο απλά δεν έρχεται κ οκ 36 ξεκίνησα... Ας πάει καλά η εξωσωματική κ ειλικρινά πια δε με νοιάζει!

Με το καλό το παιδάκι σου εσένα κορίτσι μου! Πλησιάζεις πολύ!!!

εγώ είμαι σχεδόν 41...κ ήρθε από εκεί που δεν το περίμενα,γιατί ήμουν σίγουρη ότι αποκλείεται με λίγες επαφές να μείνω έγκυος σε αυτή την ηλικία! ποτέ δεν ξέρουμε τι θαύματα μπορούν να γίνουν ...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Το κόστος ξεκινάει από 2.500 και μπορεί να φτάσει τα 5χιλ εμένα έφτασε στα 5 έτσι χαλαρά 

Νίκη γιατί 5; κάνατε κάποιο έλεγχο στα έμβρυα ή συμπεριλαμβάνεις κ τη βιοψία στο σύζυγο; εμάς ως τώρα είναι στα 2+ κ μένει μόνο η μεταφορά. Πόσο κοστίζει στο μητέρα θυμάσαι; ( η μεταφορά εννοώ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η zouzouna79 είπε:

εγώ είμαι σχεδόν 41...κ ήρθε από εκεί που δεν το περίμενα,γιατί ήμουν σίγουρη ότι αποκλείεται με λίγες επαφές να μείνω έγκυος σε αυτή την ηλικία! ποτέ δεν ξέρουμε τι θαύματα μπορούν να γίνουν ...!!!

Στην αρχή νόμιζα ότι λες 41 εβδομάδων κ λέω πωπω πότε θα γεννήσει επιτέλους;;; χαχα μετά κατάλαβα ότι εννοείς ηλικία. Μα κ γω δεν θεωρώ ότι το θεμα μου είναι η ηλικία γιατί σου λέω ήμουν 36, ούτε μικρή φυσικά αλλά ούτε κ μεγάλη. Νομίζω ότι απλά για κάποιο λόγο σε μένα είναι πιο δύσκολο. Ειλικρινά όμως δε με νοιάζει πια... η επιστήμη να είναι καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Νίκη γιατί 5; κάνατε κάποιο έλεγχο στα έμβρυα ή συμπεριλαμβάνεις κ τη βιοψία στο σύζυγο; εμάς ως τώρα είναι στα 2+ κ μένει μόνο η μεταφορά. Πόσο κοστίζει στο μητέρα θυμάσαι; ( η μεταφορά εννοώ)

Αν βάλεις όλα τα λευτα θα δεις ποσό φτάνει..! Δεν πληρώνεις στο μητέρα κάτι για την μεταφορά απλά πληρώνεις την καταψηξη εκτός αν την πλήρωσες πιο πριν.! Όχι δε. Κάναμε τίποτα αν βάλεις τα κευτα της ωοληψιας τα φάρμακα την καταψηξη του ιατρού και της εξετάσεις φτάνουν εκεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Στην αρχή νόμιζα ότι λες 41 εβδομάδων κ λέω πωπω πότε θα γεννήσει επιτέλους;;; χαχα μετά κατάλαβα ότι εννοείς ηλικία. Μα κ γω δεν θεωρώ ότι το θεμα μου είναι η ηλικία γιατί σου λέω ήμουν 36, ούτε μικρή φυσικά αλλά ούτε κ μεγάλη. Νομίζω ότι απλά για κάποιο λόγο σε μένα είναι πιο δύσκολο. Ειλικρινά όμως δε με νοιάζει πια... η επιστήμη να είναι καλά! ςυτυψως

Ευτυχως όντως ,όταν η φύση αδυνατεί ,η επιστήμη κάνει θαύματα!!!εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να κρατάς το θαυματακι σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Αν βάλεις όλα τα λευτα θα δεις ποσό φτάνει..! Δεν πληρώνεις στο μητέρα κάτι για την μεταφορά απλά πληρώνεις την καταψηξη εκτός αν την πλήρωσες πιο πριν.! Όχι δε. Κάναμε τίποτα αν βάλεις τα κευτα της ωοληψιας τα φάρμακα την καταψηξη του ιατρού και της εξετάσεις φτάνουν εκεί 

ναι την κατάψυξη και τη γονιμοποίηση τα έχω πληρώσει ήδη. Κάτσε μου λες ότι η εμβρυομεταφορά δεν έχει έξτρα κόστος; αυτοί ζητάνε λεφτά κ για το νερό που πίνεις! μήπως τα πλήρωσες πακέτο;

έχεις δίκιο ότι όλα όλα πάνε παραπάνω πχ με τις προηγούμενες εξετάσεις κλπ. Απλά ομολογώ ότι είμαι τυχερή κ φαντάσου σαλπιγγογραφία κ εξετάσεις αίματος (πχ καρυότυπο κ τα κλασσικά aids κλπ) μου τα κάλυψε 100% το ταμείο μου αλλιώς ναι θα έφταναν κάπου 650 ευρώ. Έχουν ευτυχώς συνεργασία με τα ιδιωτικά νοσοκομεία κ μας καλύπτουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι την κατάψυξη και τη γονιμοποίηση τα έχω πληρώσει ήδη. Κάτσε μου λες ότι η εμβρυομεταφορά δεν έχει έξτρα κόστος; αυτοί ζητάνε λεφτά κ για το νερό που πίνεις! μήπως τα πλήρωσες πακέτο;

έχεις δίκιο ότι όλα όλα πάνε παραπάνω πχ με τις προηγούμενες εξετάσεις κλπ. Απλά ομολογώ ότι είμαι τυχερή κ φαντάσου σαλπιγγογραφία κ εξετάσεις αίματος (πχ καρυότυπο κ τα κλασσικά aids κλπ) μου τα κάλυψε 100% το ταμείο μου αλλιώς ναι θα έφταναν κάπου 650 ευρώ. Έχουν ευτυχώς συνεργασία με τα ιδιωτικά νοσοκομεία κ μας καλύπτουν...

Αλήθεια δεν πλήρωσα τίποτα για την ευριομεταφορα εκτός αν έδωσε ο ιατρός μου από τα λευτα που του έδωσα εγώ στην ετ δεν πκηρωσα φράγκο στο μητέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@TokyoΑν βάλεις όλες τις εξετάσεις μέσα για την επιτροπή το νοσοκομείο τον ιατρό τα κευτα φτάνουν έκει..!! Για εμένα στην ακριβια αν θες να σου πω ποσά κας έφυγαν α στη πω σε πμ να μην τρομάζουν και τα κορίτσια απλά το κόστος φτάνει με όλα αυτά στα 5 

που πετύχει εξετάσεις φάρμακα ιατρό και ότι θέλει το κέντρο αν βγάλεις εξετάσεις και αφήσεις μόνο κέντρο και ιατρό άλλο αυτό εγώ τα υπολογίζω όλα γιατί είναι στο πακέτο εξωσωματικής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Αλήθεια δεν πλήρωσα τίποτα για την ευριομεταφορα εκτός αν έδωσε ο ιατρός μου από τα λευτα που του έδωσα εγώ στην ετ δεν πκηρωσα φράγκο στο μητέρα 

εντυπωσιάστηκα απλά! τι να πω ίσως όντως να το έχουν τιμολογήσει μέσα στα λεφτά που έστειλα για κατάψυξη κ τη μικρογονιμοποίηση! Κ θέλω να πάρω και την απόδειξη για αυτό να τα στείλω κ αυτά στο ταμείο μου... το έχω αμελήσει εντελώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς... Η τιμή της χοριακής μου είναι 5,26... αρνητικό

Τι να πω... πραγματικά λυπάμαι πολύ...πήγα και γω το απόγευμα αποτέλεσμα μου είπαν...δεν θα το βάλουμε κάτω όμως ε???!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

@TokyoΑν βάλεις όλες τις εξετάσεις μέσα για την επιτροπή το νοσοκομείο τον ιατρό τα κευτα φτάνουν έκει..!! Για εμένα στην ακριβια αν θες να σου πω ποσά κας έφυγαν α στη πω σε πμ να μην τρομάζουν και τα κορίτσια απλά το κόστος φτάνει με όλα αυτά στα 5 

που πετύχει εξετάσεις φάρμακα ιατρό και ότι θέλει το κέντρο αν βγάλεις εξετάσεις και αφήσεις μόνο κέντρο και ιατρό άλλο αυτό εγώ τα υπολογίζω όλα γιατί είναι στο πακέτο εξωσωματικής 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Απλά τι γίνεται, όπως έχω πει δεν είμαι εοπυ. Καλώς ή κακώς το ταμείο της δουλειάς μου έχει ακόμα διατηρήσει την ανεξαρτησία του και: 1) δεν πέρασα επιτροπή, μου τα ενέκρινε (χωρίς καν ραντεβού) ο γιατρός εργασίας απλά είχα το τρέξιμο να μαζέψω τα φάρμακα από φαρμακείο 2) έκανα τις περισσότερες εξετάσεις στα ιατρεία της εταιρίας 3) λόγω συνεργασίας με μητέρα κ ιασω μου κάλυψαν όλες τις εξετάσεις προετοιμασίας. Έτσι έφτασα στην ωοληψία για να πληρώσω πρώτη φορά. Μόνο το σπερμοδιάγραμμα του συζύγου πληρώσαμε 80 ευρώ... Επίσης από τα 2600 που περίπου θα μας βγει θα μου επιστρέψουν το 50% οπότε βγαίνει τελικά στα 1500 χοντρικά. Είμαι τυχερή σε αυτό κ το γνωρίζω γιατί αλλιώς το κόστος είναι δυσβάσταχτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris λυπάμαι πάρα πολύ..Πονάει πολύ η αρνητική χοριακή..

Ευχομαι γρήγορα να πάρεις δυνάμεις και να προχωρήσεις παρακάτω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

@Taggeris λυπάμαι πάρα πολύ..Πονάει πολύ η αρνητική χοριακή..

Ευχομαι γρήγορα να πάρεις δυνάμεις και να προχωρήσεις παρακάτω!

 

γεια σου κοριτσάκι! βρήκες ρε συ άκρη με τα φάρμακα; σε σκεφτόμουν προχθές με το θέμα αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο. Απλά τι γίνεται, όπως έχω πει δεν είμαι εοπυ. Καλώς ή κακώς το ταμείο της δουλειάς μου έχει ακόμα διατηρήσει την ανεξαρτησία του και: 1) δεν πέρασα επιτροπή, μου τα ενέκρινε (χωρίς καν ραντεβού) ο γιατρός εργασίας απλά είχα το τρέξιμο να μαζέψω τα φάρμακα από φαρμακείο 2) έκανα τις περισσότερες εξετάσεις στα ιατρεία της εταιρίας 3) λόγω συνεργασίας με μητέρα κ ιασω μου κάλυψαν όλες τις εξετάσεις προετοιμασίας. Έτσι έφτασα στην ωοληψία για να πληρώσω πρώτη φορά. Μόνο το σπερμοδιάγραμμα του συζύγου πληρώσαμε 80 ευρώ... Επίσης από τα 2600 που περίπου θα μας βγει θα μου επιστρέψουν το 50% οπότε βγαίνει τελικά στα 1500 χοντρικά. Είμαι τυχερή σε αυτό κ το γνωρίζω γιατί αλλιώς το κόστος είναι δυσβάσταχτο.

Μια χαρά πολύ καλό αυτό έτσι για εμένα θα έπρεπε να είναι το το εοππυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παναγ είπε:

Επειδή είμαι μικρή και δεν είχα κάποιο πρόβλημα θεωρούσε ότι θα έφταναν σε βλαστοκυστες σίγουρα όταν θα τα τοποθετούσε. Ήταν καλύτερα όπως είπε να γίνουν βλαστοκυστες σε μένα και όχι στο εργαστήριο κάναμε κλασική εξωσωματική όχι μικρό γονιμοποίηση.Τώρα είμαστε στη φάση επιλογής νέου γιατρού πάλι και ψαχνόμαστε περισσότερο με το σπερμα.

Ειλικρινά δεν θέλω να το παίξω γιατρός αλλά η κοινή λογική λέει το αντίθετο ...... σου εύχομαι ολόψυχα το καλύτερα. Η κλασική αφορά αποκλειστικά και μόνο το σπερμα όπου λειτουργεί σαν φυσιολογική σύλληψη. Αφήνουν ελευθερία το ωράριο να τραβήξει το σπερματοζωάριο που θέλει ..... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι μου λυπάμαι πολύ... πραγματικά όμως θεωρώ ότι δεν σε πρόσεξαν όσο έπρεπε κ δεν τα έχουν δει όλα... Μας λένε ξανά κ ξανά για τα ωάρια κ την ηλικία κ εσύ πήρες τα ωάρια που πρότειναν που έγιναν τέλειες βλαστοκύστες κ τίποτα 3 φορές.Άρα αν  τα έμβρυα είναι καλά κάτι άλλο δεν έχουν ψάξει! Θα σου έλεγα να κάνεις μια σοβαρή κουβέντα με το γιατρό και ίσως να δεις και κάποιον άλλο... 

Λυπάμαι τόσο πολύ αλήθεια 

Μπορεί να έχεις και δίκιο αναρωτιέμαι κι εγώ.... Με αυτόν τον γιατρό νομίζω τελείωσα.... δεν νομίζω ότι έχει να μου δώσει κάτι άλλο... Με τη νέα χρονιά ψαχνομαστε αλλού και βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Τι να πω... πραγματικά λυπάμαι πολύ...πήγα και γω το απόγευμα αποτέλεσμα μου είπαν...δεν θα το βάλουμε κάτω όμως ε???!!!

Θα δούμε τι έχει να μας φέρει το μέλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Μια χαρά πολύ καλό αυτό έτσι για εμένα θα έπρεπε να είναι το το εοππυ 

ακριβώς, με τις εισφορές που πληρώνουμε όλοι μας αυτές έπρεπε να είναι οι παροχές! Όχι να ξεροσταλιάζει ο κόσμος στις αναμονές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Τι να πω... πραγματικά λυπάμαι πολύ...πήγα και γω το απόγευμα αποτέλεσμα μου είπαν...δεν θα το βάλουμε κάτω όμως ε???!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ακριβώς, με τις εισφορές που πληρώνουμε όλοι μας αυτές έπρεπε να είναι οι παροχές! Όχι να ξεροσταλιάζει ο κόσμος στις αναμονές!

Ακριβός..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/12/2019 at 12:27 ΜΜ, ο/η kppm είπε:

Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη στο embrylab...

Καλημέρα!! Ποια είναι η γνώμη σου για την κλινική αυτή? έχω διαβάσει καλά σχόλια. Εγώ είμαι Αθήνα βέβαια αλλά οκ.. 

Θα ήθελα να μου πείτε γενικά κλινικές όπου έχετε πάει και είστε ευχαριστημένες, ακόμα και δυσαρεστημένες και για ποιο λόγο για να αποφασίσουμε και εμείς που να πάμε..

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris γλυκο μου κοροτσι ποσό λυπάμαι .....μην το βάλεις κάτω ψαξου άλλαξε κέντρο ....εάν θέλεις οτιδήποτε στείλε μου και inbox 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

γεια σου κοριτσάκι! βρήκες ρε συ άκρη με τα φάρμακα; σε σκεφτόμουν προχθές με το θέμα αυτό... 

Δυστυχως όχι.. και στο κέντρο μου οι ενέσεις που έχουν είναι με λήξη Φεβρουάριο του 20.

Σε 10 μέρες περίπου θα ξέρω αν θα μπορούμε να προχωρήσουμε σε διέγερση τον Ιανουάριο-Φεβρουάριο.. ευχομαι να προλάβουμε αλλιώς μας βλέπω να αγοράζουμε και φάρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...