Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Taggeris @Fwtaki καλά αποτελέσματα!!! @Dimi80 εύχομαι τριπλασιασμό!!!!

@Σταυρι ίσως να είναι κάποια διαταραχή του κύκλου και να ήρθε νωρίς περίοδος; καλύτερα ένα τηλ στο γιατρό...

Ευχαριστούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2019 at 6:39 ΠΜ, ο/η Μομο είπε:

Καλημερα κορίτσι μου . Εχεις απόλυτο δίκιο να στεναχωριεσαι αλλα να μην τα βαζεις κατω .Πρεπει να ρωτήσεις τον γιατρό σου να σου λύσει τις απορίες σου . Σίγουρα αυτός θα ξερει καλυτερα απο μας . Πάνω απ ολα μην τα βαζεις ξέρω να εχεθς θετικές σκέψεις οσο μπορεις φυσικά . Την επόμενη φορά θα πετύχεις σίγουρα 

Γεια σου κορίτσι μου. Η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα οχι μονο γτ αδιαθετησα αλλα γιατι συνεβη αυτο τοσο νωρις.. Θα τον καλεσω σημερα κι ελπιζω να μου δωσει μια εξηγηση. Επαθα και υπερδιεγερση και επαιρνα dostinex. Σκεφτομαι μηπως φταει αυτο. Δεν ξερω αρχισα να εχω αμφιβολιες για το γιατρο μου. Θα τον ρωτησω το απογευμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2019 at 9:36 ΠΜ, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! @Hope19 πολλές από εμάς μετά τη διέγερση είχαμε περίοδο πολύ νωρίς... εμένα 8 μέρες μετά την ωοληψια (που ειναι σαν να έκανες ωορρηξία) ήρθε! Κ το ίδιο είπαν κ αλλα κορίτσια. Νομίζω ότι έπαθες το ιδιο απλα εσυ έκανες πολλαπλή ωορρηξία εντός του σώματος σου, εμείς τεχνητά κ τα πήρε ο γιατρός... δε μου φαίνεται τόσο περίεργο αυτό που έγινε γιατί είδα ότι πηρες κανονικά φάρμακα εξωσωματικής! Οχι απλά χάπια... κ μου κάνει εντύπωση που δεν πηρες ενέσεις ανταγωνιστή... Μήπως να πάρεις κ μια δεύτερη γνώμη;καταλαβαίνω ότι σε κέρδισε ως άνθρωπος όμως δεν ξέρω, κάτι δεν μου κάθεται καλά... 

Να σου πω την αληθεια κοριτσι μου κι εγω εχω αρχισει και εχω αμφιβολιες για το γοατρο! Υποτιθεται την περασμενη παρασκευη μου ειπε οτι ολα ειναι ιδανικα, με πολυ καλο ενδομητριο και μετα απο 3 μερες ροζ υγρα. ΜΟυ λεει οωρρηξια. Μετα απο 4 ακομα μερες περιοδος. Δεν ειναι λογικο. Σκεφτομαι μηπως επειδη επαθα υπερδιεγερση. ΜΟυ ειχε δωσει dostinex για να ηρεμησει η οωθηκη. Ηρεμησε και οταν σταματησε να πονα η οωθηκη αδιαθετησα. Θα τον καλεσω σημερα στο ιατρειο. Εντωμεταξυ πρωτη φορα δεν ποναω καθολου σαν να μην εχω περιοδο. Απλα εχω 3η μερα ροη αιματος.

Θα τον καλεσω και θα σας ενημερώσω.

 

Κοριτσια να σας κανω μια αλλη ερωτηση; Σκεφτομαι και την εξωσωματικη πια να σας πω την αληθεια. Νομιζω οτι τοσο καιρο απλα χανω χρονο και χρήματα χωρις αποτελεσμα. Αλλα τα οικονομικα ειναι τραγικα.. Εχω ακουσει για το Ελενα καλα λογια το τμημα εξωσωματικης τους. Μηπως εχετε καμμια πληροφορια? Οποιαδήποτε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Να σου πω την αληθεια κοριτσι μου κι εγω εχω αρχισει και εχω αμφιβολιες για το γοατρο! Υποτιθεται την περασμενη παρασκευη μου ειπε οτι ολα ειναι ιδανικα, με πολυ καλο ενδομητριο και μετα απο 3 μερες ροζ υγρα. ΜΟυ λεει οωρρηξια. Μετα απο 4 ακομα μερες περιοδος. Δεν ειναι λογικο. Σκεφτομαι μηπως επειδη επαθα υπερδιεγερση. ΜΟυ ειχε δωσει dostinex για να ηρεμησει η οωθηκη. Ηρεμησε και οταν σταματησε να πονα η οωθηκη αδιαθετησα. Θα τον καλεσω σημερα στο ιατρειο. Εντωμεταξυ πρωτη φορα δεν ποναω καθολου σαν να μην εχω περιοδο. Απλα εχω 3η μερα ροη αιματος.

Θα τον καλεσω και θα σας ενημερώσω.

 

Κοριτσια να σας κανω μια αλλη ερωτηση; Σκεφτομαι και την εξωσωματικη πια να σας πω την αληθεια. Νομιζω οτι τοσο καιρο απλα χανω χρονο και χρήματα χωρις αποτελεσμα. Αλλα τα οικονομικα ειναι τραγικα.. Εχω ακουσει για το Ελενα καλα λογια το τμημα εξωσωματικης τους. Μηπως εχετε καμμια πληροφορια? Οποιαδήποτε? 

@Αννια27 τα φώτα σου στο κορίτσι :-) 

Επίσης αν έχεις πρόσβαση σε στρατιωτικά νοσοκομεία (πχ σύζυγος ένστολος) έχει πολύ καλή μονάδα στο ΝΝΑ. Υποθέτω αν είχες θα το είχες αναφέρει αλλά στο λέω γιατί καμιά φορά μπορεί να έχεις κ να μην το σκεφτείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είναι οριστικό... πάω για Γενάρη... το κέντρο είναι κλειστό 24-25-26 κ εμένα πέφτει ακριβώς εκεί πάνω! Υπάρχει μια ελάχιστη πιθανότητα να έπεφτε 27 αλλά δεν μπορώ να κάνω προετοιμασία βάσει πιθανοτήτων! Το ξέρω ότι δεν έγινε κ κάτι από ένα μήνα αλλά ήθελα να ξεμπερδεύω για να δω κ πως θα προχωρήσω μετά αν δεν πάνε καλά τα πράγματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε κορίτσια! Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν! 

@Taggeris @Fwtaki εύχομαι σήμερα να αποζημιωθείτε για τους κόπους σας και να έχετε τριψηφιες χωριακές!

@Dimi80 καταρχήν συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου(λόγω τρέλας στη δουλειά έχω μέρες να γράψω) . Να έχεις μια υπέροχη συνέχεια! 

Εγω σήμερα έχω ραντεβού στον γυναικολόγο μου να μου γραψει τα φάρμακα και την επόμενη εβδομάδα στο ρεπό να πάω ΕΟΠΥΥ να τα πάρω. Τουλάχιστον να τα έχω.... να φύγει ένα άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Αννια27 τα φώτα σου στο κορίτσι :-) 

Επίσης αν έχεις πρόσβαση σε στρατιωτικά νοσοκομεία (πχ σύζυγος ένστολος) έχει πολύ καλή μονάδα στο ΝΝΑ. Υποθέτω αν είχες θα το είχες αναφέρει αλλά στο λέω γιατί καμιά φορά μπορεί να έχεις κ να μην το σκεφτείς...

Ναι δυστυχως δεν εχω.. Αλλα για το Ελενα εχω ακουσει καλα λογια. Απλα δεν ξερω τις διαδικασιες, κοστος κλπ. Εννοειτε για τα φαρμακα ξερω περνας επιτροπη αλλα το κοστος της διαδικασιας δεν ξερω κλπ. Ευχαριστώ. Καθε εμπειρια θα μου ηταν χρησιμη. Δεν το εχω συζητησει ακομα με τον αντρα μου αλλα λεω να δωσω 4-5 μηνες ακομα και μετα να κινηθω  προς τα εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo για μένα καλύτερα. Μέσα στις γιορτές όλο και κάπου θα έχετε να πάτε (γονείς κλπ) , να βγείτε να διασκεδάσετε..... μην έχεις και το άγχος αυτό. Από το νέο χρόνο με ηρεμία και χωρίς τέτοιες υποχρεώσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Tokyo για μένα καλύτερα. Μέσα στις γιορτές όλο και κάπου θα έχετε να πάτε (γονείς κλπ) , να βγείτε να διασκεδάσετε..... μην έχεις και το άγχος αυτό. Από το νέο χρόνο με ηρεμία και χωρίς τέτοιες υποχρεώσεις. 

από τη μία σκέφτομαι και γω το ίδιο αλλά από την άλλη λέω κ άλλη αναβολή... τελοσπάντων! ας πάει καλά και δεν πειράζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ναι δυστυχως δεν εχω.. Αλλα για το Ελενα εχω ακουσει καλα λογια. Απλα δεν ξερω τις διαδικασιες, κοστος κλπ. Εννοειτε για τα φαρμακα ξερω περνας επιτροπη αλλα το κοστος της διαδικασιας δεν ξερω κλπ. Ευχαριστώ. Καθε εμπειρια θα μου ηταν χρησιμη. Δεν το εχω συζητησει ακομα με τον αντρα μου αλλα λεω να δωσω 4-5 μηνες ακομα και μετα να κινηθω  προς τα εκει.

στο ιδιωτικό η διαδικάσία είναι 2,500 - 3000 αρκετα χρήματα δλδ. Στο δημόσιο δε νομίζω να έχει κάποιο σημαντικό κόστος... κάποια συμμετοχή ίσως; για το έλενα γενικά έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν ξέρω για τη μονάδα εξωσ συγκεκριμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

στο ιδιωτικό η διαδικάσία είναι 2,500 - 3000 αρκετα χρήματα δλδ. Στο δημόσιο δε νομίζω να έχει κάποιο σημαντικό κόστος... κάποια συμμετοχή ίσως; για το έλενα γενικά έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν ξέρω για τη μονάδα εξωσ συγκεκριμένα...

Καλη επιτυχια για τον Ιανουαριο. Να περασεις καλα να χαλαρωσεις τα Χριστουγεννα, καλυτερα για μενα. Τον Ιανουαριο ξεκινας δυνατα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τα καλά σας λόγια! Η αλήθεια είναι ήθελα να προχωρήσω αλλά οκ αυτά τα έμβρυα είναι του σορολοπ! χαχαχαχα όλο σε αργίες κ γιορτές πέφτουν οι δουλειές τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τα καλά σας λόγια! Η αλήθεια είναι ήθελα να προχωρήσω αλλά οκ αυτά τα έμβρυα είναι του σορολοπ! χαχαχαχα όλο σε αργίες κ γιορτές πέφτουν οι δουλειές τους!

εγώ πάντως σε αργία συνελαβα τη μπουμπού στις γιορτές του Πάσχα... οπότε λόγω χαλάρωσης κ καλης διάθεσης όλα μπορούν να συμβούν!!! διασκεδάστε τις γιορτές κ πού ξέρεις;το φθινοπωρακι μπορεί να έχουμε γεννητουρια!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Κορίτσια οποια ενδιαφερεται βρηκα ενα αρθρο για το Ελενα Βενιζελου. Ειναι συντευξη του διευθυντη του τμηματος εξωσωματικης. Μιλαει και  για κοστος  αν εχεις ΕΟΠΥΥ.

''Το κόστος του εργαστηριακού ελέγχου από την στιγμή που είναι ασφαλισμένη η γυναίκα καλύπτεται από τον ΕΟΠΥ όσον αναφορά για την εξωσωματική στο κέντρο το δικό μας από την στιγμή που έχει πάρει η γυναίκα την έγκριση από το ταμείο της για να κάνει αυτές τις 4 προσπάθειες που σας είπα, είναι δωρεάν για το 80% των φαρμάκων και στο νοσοκομείο εάν προχωρήσουμε σε εξειδικευμένες μεθόδους όπως μικρογονιμοποίηση, καταψύξη και αυτά είναι μάξιμουμ μέχρι 600 ευρώ.''

Τωρα αν ζητανε εξτρα οι γιατροι , δεν το ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

από τη μία σκέφτομαι και γω το ίδιο αλλά από την άλλη λέω κ άλλη αναβολή... τελοσπάντων! ας πάει καλά και δεν πειράζει!

Δίκιο έχεις σκέψου όμως παραμονή πχ να έπρεπε να είσαι από κρεβάτι σε καναπέ και τούμπαλιν. Μια χαρά θα πάει μην το σκέφτεσαι! 

Για το Έλενα κι εγώ έχω ακούσει καλά λόγια μια κοπέλα όμως παλιότερα (κάνα χρόνο πριν) εδώ είχε πει ότι έχει αρκετή αναμονή για  το πρώτο ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τα καλά σας λόγια! Η αλήθεια είναι ήθελα να προχωρήσω αλλά οκ αυτά τα έμβρυα είναι του σορολοπ! χαχαχαχα όλο σε αργίες κ γιορτές πέφτουν οι δουλειές τους!

Όλα για καλό κορίτσι μου!!!!περνά υπέροχα στις γιορτές....χαλάρωσε... και με τα πέρα δώθε των ημερών δεν θα καταλάβεις πως θα περάσουν οι μέρες αυτες και τσουπ θα έρθει η μέρα της μεταφορας....εγω με το θεμα που ειχα εκανα ωοληψια Αύγουστο κ μεταφορά Δεκέμβριο....οπότε εσύ ούτε που θα το καταλάβεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

 

Κορίτσια οποια ενδιαφερεται βρηκα ενα αρθρο για το Ελενα Βενιζελου. Ειναι συντευξη του διευθυντη του τμηματος εξωσωματικης. Μιλαει και  για κοστος  αν εχεις ΕΟΠΥΥ.

''Το κόστος του εργαστηριακού ελέγχου από την στιγμή που είναι ασφαλισμένη η γυναίκα καλύπτεται από τον ΕΟΠΥ όσον αναφορά για την εξωσωματική στο κέντρο το δικό μας από την στιγμή που έχει πάρει η γυναίκα την έγκριση από το ταμείο της για να κάνει αυτές τις 4 προσπάθειες που σας είπα, είναι δωρεάν για το 80% των φαρμάκων και στο νοσοκομείο εάν προχωρήσουμε σε εξειδικευμένες μεθόδους όπως μικρογονιμοποίηση, καταψύξη και αυτά είναι μάξιμουμ μέχρι 600 ευρώ.''

Τωρα αν ζητανε εξτρα οι γιατροι , δεν το ξερω.

το να ζητάνε κάτι οι γιατροί το θεωρώ πιθανό, σίγουρα όμως δεν θα είναι τα κόστη του ιδιωτικού... μπορεί δλδ συνολικά αντί για 3,000 να είναι 1500... είναι διαφορά! Εμένα το ταμείο μου καλύπτει (πέρα από φάρμακα) και το 50% του κόστους των λοιπών διαδικασιών οπότε είμαι οκ, όμως αξίζει να το δεις. Το θέμα συνήθως είναι ότι η κάθε κοπέλα ακολουθεί το γιατρό δλδ κ γω έτσι πήγα μητέρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια είναι οριστικό... πάω για Γενάρη... το κέντρο είναι κλειστό 24-25-26 κ εμένα πέφτει ακριβώς εκεί πάνω! Υπάρχει μια ελάχιστη πιθανότητα να έπεφτε 27 αλλά δεν μπορώ να κάνω προετοιμασία βάσει πιθανοτήτων! Το ξέρω ότι δεν έγινε κ κάτι από ένα μήνα αλλά ήθελα να ξεμπερδεύω για να δω κ πως θα προχωρήσω μετά αν δεν πάνε καλά τα πράγματα... 

Καλύτερα να πρ για Γενάρη κοπέλα μου πρώτον θα αγχωνόσουν πιο πολύ και δεν ευχαριστιόσουν της εορτές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η zouzouna79 είπε:

εγώ πάντως σε αργία συνελαβα τη μπουμπού στις γιορτές του Πάσχα... οπότε λόγω χαλάρωσης κ καλης διάθεσης όλα μπορούν να συμβούν!!! διασκεδάστε τις γιορτές κ πού ξέρεις;το φθινοπωρακι μπορεί να έχουμε γεννητουρια!!??

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι! Να πω την αλήθεια μετά από σχεδόν 2 χρόνια επαφών εκ των οποίων το 1,5 γνωρίζοντας γόνιμες κλπ το θέμα φυσική σύλληψη το έχω ξεχάσει! Ποτέ δεν μας βρήκαν τπτ αλλά για κάποιο λόγο απλά δεν έρχεται κ οκ 36 ξεκίνησα... Ας πάει καλά η εξωσωματική κ ειλικρινά πια δε με νοιάζει!

Με το καλό το παιδάκι σου εσένα κορίτσι μου! Πλησιάζεις πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ναι δυστυχως δεν εχω.. Αλλα για το Ελενα εχω ακουσει καλα λογια. Απλα δεν ξερω τις διαδικασιες, κοστος κλπ. Εννοειτε για τα φαρμακα ξερω περνας επιτροπη αλλα το κοστος της διαδικασιας δεν ξερω κλπ. Ευχαριστώ. Καθε εμπειρια θα μου ηταν χρησιμη. Δεν το εχω συζητησει ακομα με τον αντρα μου αλλα λεω να δωσω 4-5 μηνες ακομα και μετα να κινηθω  προς τα εκει.

Το κόστος ξεκινάει από 2.500 και μπορεί να φτάσει τα 5χιλ εμένα έφτασε στα 5 έτσι χαλαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχετε όλες δίκιο κ γω το ξέρω! Απλά ανυπομονούσα κακά τα ψέματα...

Στέλνω ♥️ σε όλες γιατί τα imoji τα μοιράζουν με το σταγονόμετρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς... Η τιμή της χοριακής μου είναι 5,26... αρνητικό

Κοπέλα μου δεν πειράζει με το νέο έτος θα έρθει μην το βάλεις κάτω χαλάρωσε τώρα και απόλαυσε της εορτές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου έχετε όλες δίκιο κ γω το ξέρω! Απλά ανυπομονούσα κακά τα ψέματα...

Στέλνω ♥️ σε όλες γιατί τα imoji τα μοιράζουν με το σταγονόμετρο!!!

Λογικό κοπέλα μου..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς... Η τιμή της χοριακής μου είναι 5,26... αρνητικό

κορίτσι μου λυπάμαι πολύ... πραγματικά όμως θεωρώ ότι δεν σε πρόσεξαν όσο έπρεπε κ δεν τα έχουν δει όλα... Μας λένε ξανά κ ξανά για τα ωάρια κ την ηλικία κ εσύ πήρες τα ωάρια που πρότειναν που έγιναν τέλειες βλαστοκύστες κ τίποτα 3 φορές.Άρα αν  τα έμβρυα είναι καλά κάτι άλλο δεν έχουν ψάξει! Θα σου έλεγα να κάνεις μια σοβαρή κουβέντα με το γιατρό και ίσως να δεις και κάποιον άλλο... 

Λυπάμαι τόσο πολύ αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...