Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@Papadakis εμένα σε αυτό τον κύκλο ήθελε να με δει επειδή ειχα ακόμα επίδραση απο τις ορμονες. Ειχα 8+ την 12η μέρα αλλα σκέψου έκανα ωορρηξία την 16η οπότε λογικά θα ανέβηκε κ άλλο... κ γω για πάνω απο 8 ξέρω αλλά ίσως αυτός που ειναι έμπειρος να ξέρει οτι.μικρή διαφορά κάνει με το 7.7 που είχες... Τώρα κατάλαβα κ το πρόβλημα σου. Πολύ άδικο πραγματικά...

Από αδικία άστο ...... όταν πέσεις σε Μαλακα γιατρό άσε ....... 

και εγω γενικά αργά κάνω ωορρηξία ....

απογοητεύτηκα λίγο αλλά τι να κάνουμε .... πήρα και μόνο ένα Σικλακουρ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kppm είπε:

Κ εμείς την μέρα της μεταφοράς δεν  το είδαμε....Αλλά μια 5 μέρες νωρίτερα που το μετρήσαμε είχα 9.1...

Πολύ καλό !!!! Ναι συνήθως δεν το μετράνε αλλά εγω ρώτησα ..... μου είπε καλό είναι άλλο όχι τέλειο ... παλιά που έπιασα τον γιο μου ήταν τέλειο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis εγω γενικά κανω 14η μέρα αλλά αυτη τη φορά άργησα... υποθέτω λόγω εξωσωματικής! 

Τωρα οσο για τα τέλεια αστα στην ακρη... ολες οι εγκυμοσύνες έχουν τέλεια έμβρυα κ ενδομυτρια και και και;;; ευχησου να πιάσει κ ασε ολα τα άλλα στην άκρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παναγ είπε:

Εμείς ξεκινήσαμε πέρσι το Σεπτέμβριο. Ξεραμε ότι υπήρχε πρόβλημα με το σπερμα λόγο κυρσοκιλης. Περίμεναμε έξι μήνες και ξεκινήσαμε να ψαχνόμαστε. Ο γυναικολόγος που είχα χρονια μου έγραψε κάποιες εξετάσεις και όλες καλές, το σπερμοδιαγραμμα έδειχνε μέτριο αλλά μπορούσαμε για φυσιολογικά. Επειδη υπήρχε πολύ αγχος δεν θέλαμε να περιμένουμε.Κάναμε 2 σπερματεγχυσεις και μια διέγερση με 2 εμβρυομεταφορες από τότε. Κατά την εμβρυομεταφορα βρήκαν και σε μένα μια στένωση στον τράχηλο και δεν βάλαμε φρέσκα. Από τα 11 που εβλαλα ζησαν τα 4. Αλλά λόγο ηλικιας ο γιατρος έλεγε όχι βλαστοκυστες είμαι 31.Αποφασίσαμε για εξωσωματική λόγο τερατοσπερμιας. Τώρα πάμε σε ανδρολόγο για να κάνουμε και Dna. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι κάνουμε πολλά πράγματα εκ των υστέρων.

Το λόγο ηλικίας όχι βκαστοκυστες δεν κατάλαβα .... 

εχεις ταλαιπωρηθεί πολύ και Εσυ .... υπομονή και επιμονή και θα έρθει τον μωράκι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

@Papadakis εγω γενικά κανω 14η μέρα αλλά αυτη τη φορά άργησα... υποθέτω λόγω εξωσωματικής! 

Τωρα οσο για τα τέλεια αστα στην ακρη... ολες οι εγκυμοσύνες έχουν τέλεια έμβρυα κ ενδομυτρια και και και;;; ευχησου να πιάσει κ ασε ολα τα άλλα στην άκρη!

Αχ μακάρι ρε αγάπη ποσό το θέλω και ποσό μα ποσό έχω ταλαιπωρηθεί χωρίς λόγο ......απλα αυτή τη φορά απολαμβάνω την φυσιολογική ζωή μετά την ετ και είμαι πολύ χαρούμενη .....

σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια .... όλο αυτό τον καιρό :)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αχ μακάρι ρε αγάπη ποσό το θέλω και ποσό μα ποσό έχω ταλαιπωρηθεί χωρίς λόγο ......απλα αυτή τη φορά απολαμβάνω την φυσιολογική ζωή μετά την ετ και είμαι πολύ χαρούμενη .....

σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια .... όλο αυτό τον καιρό :)))

❤️???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

❤️???

@Tokyo μου καλησπερα ευχομαι οτι καλύτερο.. λύσε μου μια απορία αν μπορείς εσυ που γκουγκλαρεις για όλες μας εχτες είχα σπάτουλα με τον αντρουλη μου και μετά αιματακι στο σκούπισμα και σήμερα συνεχίζει και πόνοι περιοδου επίσης ειμαι 25η μέρα με κύκλο 30 ημερών λες να ειναι καμία κύστη?? Και αν ναι αυτο θα μου καθυστερήσει τη διαδικασία που θα ξεκινησω σε λίγο καιρό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Εγω τις εκανα αυτες τις εξετασεις για Προγεννητικο και σαλπιγγογραφια και για στιγμα ολα κομπλε.  Εχω ακουσει για το πανεπιστημιακό της λαρισας οτι κανουν εξωσωματικες? Πληρωνεις εκει? Μπορει να ρωτάω και βλακεια αλλα δεν ξερω. 

Α τελεια. Οπότε εισαι αρκετα προετοιμασμενη! Δεν ξερω για πανεπιστημιακα να σου πω την αληθεια. Δεν απευθύνθηκα εκει και μενω Πατρα και εχουμε πολύ καλο Πανεπιστημιακο. Νομίζω οτι δε γίνεται.. Μη σε πάρω και στο λαιμο μου. Ενα καλο γιατρο να βρεις σου ευχομαι! 

Να ρωτησω τις υπόλοιπες κοπέλες, γίνεται πολυ μετα την ωοληψια η εμβρυομεταφορα; ειχα την εντύπωση οτι γινεται την επόμενη η μετα απο λιγες μέρες. Πρεπει να αδιαθετησω παλι και μετα να γίνει; την αλλη βδομαδα ξεκινάω παρακολούθηση απο το γιατρο μου. Μεχρι τωρα με παρακολουθεί ακτινολογος για τους υπερηχους και τους στέλνω Αθηνα. Μήπως μου πει να γίνει η ωοληψια συντομα; ποσο πρεπει να ειναι το ενδομητριο για να γινει η δε παίζει ρολο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2019 at 7:56 ΜΜ, ο/η Fwtaki είπε:

@ioannastr όταν με το καλό το πάρετε απόφαση και διαλέξετε το κέντρο που θέλετε να κάνετε την εξωσωματική θα πατε και θα σας δώσουν ένα παραπεμπτικό όπου πάνω έχει όλα τα δικαιολογητικά - εξετάσεις που θα πρέπει να μαζέψετε για να περάσετε επιτροπή. Λέει ακριβώς τι θέλουν συν ότι θα σας τα ελενξουν και από το κέντρο πριν πάτε στην επιτροπή. Μόλις τα ετοιμάσετε και σας πουν και από το κέντρο ότι είστε οκ θα πάρεις και θα κλείσεις ραντεβού στην επιτροπή. 

Κατάλαβα!! Απλά δεν ήξερα αν πρώτα πας στο κέντρο ή αν πρώτα περνάς επιτροπή!! Κατανοητό λοιπόν,σε ευχαριστώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Steli είπε:

Α τελεια. Οπότε εισαι αρκετα προετοιμασμενη! Δεν ξερω για πανεπιστημιακα να σου πω την αληθεια. Δεν απευθύνθηκα εκει και μενω Πατρα και εχουμε πολύ καλο Πανεπιστημιακο. Νομίζω οτι δε γίνεται.. Μη σε πάρω και στο λαιμο μου. Ενα καλο γιατρο να βρεις σου ευχομαι! 

Να ρωτησω τις υπόλοιπες κοπέλες, γίνεται πολυ μετα την ωοληψια η εμβρυομεταφορα; ειχα την εντύπωση οτι γινεται την επόμενη η μετα απο λιγες μέρες. Πρεπει να αδιαθετησω παλι και μετα να γίνει; την αλλη βδομαδα ξεκινάω παρακολούθηση απο το γιατρο μου. Μεχρι τωρα με παρακολουθεί ακτινολογος για τους υπερηχους και τους στέλνω Αθηνα. Μήπως μου πει να γίνει η ωοληψια συντομα; ποσο πρεπει να ειναι το ενδομητριο για να γινει η δε παίζει ρολο; 

Καλημέρα ναι γίνεται μερικές μέρες μετά από την ωοληψια η ευριομεταφορα αν δεν υπέχει κάποιο θέμα όπως υπεδοεργεση.! Το ενδομήτριο ρόλο παίζει για την ευριομεταφορα και καθόλου γι την ωοληψια 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Κατάλαβα!! Απλά δεν ήξερα αν πρώτα πας στο κέντρο ή αν πρώτα περνάς επιτροπή!! Κατανοητό λοιπόν,σε ευχαριστώ..

πρώτα κέντρο και μετά επιτροπή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα..!! Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν και εύχομαι σήμερα να έρθουν πολλές θετικές Χοριακες..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Χρόνια πολλά στις αννουλες αν έχουμε! 

@Σταυρι αυτό δεν μου εχει τύχει ποτέ... κ επειδή ειδικά το θεμα κύστη είναι περίεργο πάρε το γιατρό σου! Ξερω οτι παίζουν ρολο γιατι στον υπέρηχο ο γιατρός τσεκαρε να δει οτι δεν εχω. Όμως ειλικρινά δεν ξερω αν δεν κάνει να προχωρησει καποια κοπέλα ή απλά το παρακολουθούν... Μήπως προέκυψε κάποιος μικροτραυματισμος; κορίτσι το γιατρό άμεσα! Καλό το Google, προσωπικά το αγαπώ, αλλά για τα σημαντικά γιατρός κ μόνο γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! Χρόνια πολλά στις αννουλες αν έχουμε! 

@Σταυρι αυτό δεν μου εχει τύχει ποτέ... κ επειδή ειδικά το θεμα κύστη είναι περίεργο πάρε το γιατρό σου! Ξερω οτι παίζουν ρολο γιατι στον υπέρηχο ο γιατρός τσεκαρε να δει οτι δεν εχω. Όμως ειλικρινά δεν ξερω αν δεν κάνει να προχωρησει καποια κοπέλα ή απλά το παρακολουθούν... Μήπως προέκυψε κάποιος μικροτραυματισμος; κορίτσι το γιατρό άμεσα! Καλό το Google, προσωπικά το αγαπώ, αλλά για τα σημαντικά γιατρός κ μόνο γιατρός!

Κοριτσάκια καλημερα χρόνια πολλά στις μανούλες εγώ αύριο έχω γενεθλιακια!!!

@Tokyo μου σ ευχαριστω η ροή συνεχίζει και σήμερα μάλλον θα πάρω το γιατρό κατά το μεσημεράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κορίτσια μας και χρόνια πολλά στις Αννούλες που γιορτάζουν. Εγώ πήγα έδωσα αίμα και μου είπαν κατά τις 12:00 θα έχουν βγάλει τα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Κατάλαβα!! Απλά δεν ήξερα αν πρώτα πας στο κέντρο ή αν πρώτα περνάς επιτροπή!! Κατανοητό λοιπόν,σε ευχαριστώ..

Καλημέρα! Τιποτα! Ο,τι άλλο θες εδώ είμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Καλημέρα! Τιποτα! Ο,τι άλλο θες εδώ είμαστε!!!

Καλημέρα σου!! Τι κάνειςα Πήγες για χοριακή εσύ; Εμένα από χθες το βράδυ με έχουν αρχίσει πολύ έντονοι πόνοι περιόδου.... Αφού νόμιζα ότι θα αδιαθετήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σου!! Τι κάνειςα Πήγες για χοριακή εσύ; Εμένα από χθες το βράδυ με έχουν αρχίσει πολύ έντονοι πόνοι περιόδου.... Αφού νόμιζα ότι θα αδιαθετήσω...

Καλημέρα καλημέρα!!! Θα πάω μετά τις 11 δεν μπορώ να φύγω πιο νωρίς...εγώ είμαι έτσι κι έτσι..κάτι ενοχλήσεις μόνο...θα δείξει!! Καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Καλημέρα καλημέρα!!! Θα πάω μετά τις 11 δεν μπορώ να φύγω πιο νωρίς...εγώ είμαι έτσι κι έτσι..κάτι ενοχλήσεις μόνο...θα δείξει!! Καλά αποτελέσματα!!!

Καλή επιτυχία να έχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!! @Taggeris, @Fwtaki σας ευχομαι καλα αποτελεσματα με μεγαλη χοριακή!!!!!!! @Dimi80 καλό διπλασιασμό!!!!!!

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου... Μακάρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Το λόγο ηλικίας όχι βκαστοκυστες δεν κατάλαβα .... 

εχεις ταλαιπωρηθεί πολύ και Εσυ .... υπομονή και επιμονή και θα έρθει τον μωράκι ....

Επειδή είμαι μικρή και δεν είχα κάποιο πρόβλημα θεωρούσε ότι θα έφταναν σε βλαστοκυστες σίγουρα όταν θα τα τοποθετούσε. Ήταν καλύτερα όπως είπε να γίνουν βλαστοκυστες σε μένα και όχι στο εργαστήριο κάναμε κλασική εξωσωματική όχι μικρό γονιμοποίηση.Τώρα είμαστε στη φάση επιλογής νέου γιατρού πάλι και ψαχνόμαστε περισσότερο με το σπερμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kppm είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!! @Taggeris, @Fwtaki σας ευχομαι καλα αποτελεσματα με μεγαλη χοριακή!!!!!!! @Dimi80 καλό διπλασιασμό!!!!!!

Καλημέρα!!! Ευχαριστούμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris @Fwtaki καλά αποτελέσματα!!! @Dimi80 εύχομαι τριπλασιασμό!!!!

@Σταυρι ίσως να είναι κάποια διαταραχή του κύκλου και να ήρθε νωρίς περίοδος; καλύτερα ένα τηλ στο γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...