Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Κορίτσια έχετε δίκιο δεν το σκεφτηκα... δεν εχω κανονική ροη όμως λιγα καφε κ μόνο ειδα ροζ στο χαρτί... Θεωρώ οτι αύριο θα μου ξεκινήσει... θα δω πως θα παει κ θα του στείλω ενα μνμ. Απλά δεν αγχώνομαι γιατί θεωρώ οτι δε θα γίνει σε αυτόν τον κύκλο! Μα πέφτει ακριβώς 25/12!!! Κ επειδή εχω κύκλο ρολόι νομίζω θα πάει ακριβώς έτσι. 

@Dimi80 αυτή είναι η δεύτερη περίοδος από την ωοληψία οπότε θα πρέπει να κάνω μεταφορά. Αλλά δεν το βλέπω! 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές κ σορρυ για τις περιγραφές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια έχετε δίκιο δεν το σκεφτηκα... δεν εχω κανονική ροη όμως λιγα καφε κ μόνο ειδα ροζ στο χαρτί... Θεωρώ οτι αύριο θα μου ξεκινήσει... θα δω πως θα παει κ θα του στείλω ενα μνμ. Απλά δεν αγχώνομαι γιατί θεωρώ οτι δε θα γίνει σε αυτόν τον κύκλο! Μα πέφτει ακριβώς 25/12!!! Κ επειδή εχω κύκλο ρολόι νομίζω θα πάει ακριβώς έτσι. 

@Dimi80 αυτή είναι η δεύτερη περίοδος από την ωοληψία οπότε θα πρέπει να κάνω μεταφορά. Αλλά δεν το βλέπω! 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές κ σορρυ για τις περιγραφές!

Με το καλό να ξεκινήσεις όταν είσαι έτοιμη! Αν όμως θες και σε αυτόν τον κύκλο καλύτερα να μιλήσεις αύριο με τον γιατρό σου για να σου πει αν βγαίνουν οι ημερομηνίες και γίνεται να προχωρήσετε αυτόν τον μήνα ώστε να μην αγχώνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimi80 είπε:

Με το καλό να ξεκινήσεις όταν είσαι έτοιμη! Αν όμως θες και σε αυτόν τον κύκλο καλύτερα να μιλήσεις αύριο με τον γιατρό σου για να σου πει αν βγαίνουν οι ημερομηνίες και γίνεται να προχωρήσετε αυτόν τον μήνα ώστε να μην αγχώνεσαι. 

Ναι αυτό θα κανω! Απλα ειπα μην τον ζαλιζω κυριακατικα αφου δεν εχω καν ροή ακόμα... 

Εσείς που κάνατε μεταφορά σε επόμενο κύκλο τι.φάρμακα πήρατε;.πρεπει να παρω ενέσεις θρομβολυτικες κ προγεστερόνη όμως το πρόγραμμα που είχα έγραφε από την ωοληψια κ μετα. Τώρα πρέπει απο την αρχή του κύκλου ή μετά την ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου....να σας πως κ εγώ τη δική μου ιστορία? 

(ακολουθεί μεγάλο κείμενο....) 

Παντρεμένη 3 χρόνια με σύζυγο ναυτικό.. 

Προσπαθησαμε συνολικά 19 μήνες φυσιολογικά όσο ήταν εδώ... Αποτέλεσμα κανένα.. Καναμε εξετάσεις όσες έπρεπε κ εγώ κ εκείνος.... Σπέρμα τέλειο μας είπαν! Το 2017 διακρίνει ο τότε γυναικολόγος μου πρόβλημα με την ινσουλίνη νηστείας παίρνω glucophage χάνω 11 κιλά κ μ λεει αν σε ένα χρόνο μετα τη θεραπεία δεν μείνεις θα ψαχτουμε αλλιώς.... Υστεροσαλπιγγογραφια πεντακάθαρη με πλήρη διαβατοτητα σαλπίγγων μήτρα πρόσθια καμψη απόλυτα καθαρή! Ορμονολογικα μια χαρά..... Συνέχιζαμε εμείς ερχόταν έφευγε και τίποτα..... Αποφάσισαμε λοιπόν τον Σεπτέμβρη του 2019 να πάμε σε άλλο γιατρό! Έτσι κι έγινε.... Πάμε και μπαίνοντας μέσα είπα εξ αρχής ότι θέλω να κάνω εξωσωματικη! Είδε τις εξετάσεις μας κ λέει παιδιά το σπερμοδοαγραμμα είναι λάθος... Κάνουμε άλλο.... Όντως η ζωηρή κινητικότητα μηδέν.... Θεραπεία 3 μήνες ο σύζυγος... Ανά μήνα ανεβαίναμε 2%....Οκτωβρίο αρχές κάνουμε σπερματεγχυση... Αποτυχία! Τέλος Οκτωβρίου ξεκινάμε εξωσωματικη με διέγερση.... Όλα έβγαιναν καλως..... 7/11 ωολυψια 11 ωάρια, 7 ώριμα, 3 έγιναν βλαστοκυστες 6 ημερών όπου κ καταψυχθηκαν! Περιμέναμε την επόμενη περίοδο για να καθαρίσω απ τα φάρμακα! Όντως αδιάθετησα 12/11 και 29/11 καναμε έμβρυομεταφορα 2 τελειων βλαστοκυστεων 120 κυττάρων (ευτυχώς έμεινε κ ένα στην κρύοσυντήρηση για την επόμενη φορά) ! Μετά αναμονή 9 μέρες είπαν..... Αύριο 9/12 έχω χοριακη.. Ωστόσο συμπτώματα πόνος στήθος και μπλε φλέβες έντονες, πόνο στη μέση, πονοκεφάλους κ ζαλάδες.... Την Πέμπτη είδα καφέ σταγόνες κ ροζ υγρά μίλησα με τον γιατρό κόψαμε σαλοσπιρ κ αυξήσαμε τα utrogestan κατά 1.... Όντως εχτές καθάρισα εντελώς.... Ξανά ξεκίνησα σαλοσπιρ συνεχίζω προγεστερονη (ενέσιμη μορφή και χάπια από στόμα κ κολπικά)... Το θέμα τώρα.... Έκανα προχτές τεστ (δεν άντεξα) αχνό θετικό..... Κ χτες κ σήμερα..... Αχνά θετικά! Κ αναρωτιέμαι δεδομένου ότι εγώ δεν πήρα ένεση  χοριακης σε αυτόν τον κύκλο αλλά πριν 32 μερες, να χαρώ????????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Ναι αυτό θα κανω! Απλα ειπα μην τον ζαλιζω κυριακατικα αφου δεν εχω καν ροή ακόμα... 

Εσείς που κάνατε μεταφορά σε επόμενο κύκλο τι.φάρμακα πήρατε;.πρεπει να παρω ενέσεις θρομβολυτικες κ προγεστερόνη όμως το πρόγραμμα που είχα έγραφε από την ωοληψια κ μετα. Τώρα πρέπει απο την αρχή του κύκλου ή μετά την ωορρηξία;

Θα σου πει τα πάντα ο ιατρός σου κοπέλα μου..!! Οκά τα φάρμακα τα ξεκίνησα 5 μέρες πριν την ετ εκτός από το cyclacur που τα ξεκίνησα 2ημερα περιόδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Θα σου πει τα πάντα ο ιατρός σου κοπέλα μου..!! Οκά τα φάρμακα τα ξεκίνησα 5 μέρες πριν την ετ εκτός από το cyclacur που τα ξεκίνησα 2ημερα περιόδου 

Τότε αγαπημένη νομίζω δεν θα το ρισκάρει... να μου δωσει δλδ φάρμακα κ ξαφνικά να ακυρωσουμε... με βλεπω για 20 περίπου Γενάρη τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας κορίτσια! Είμαι και γω στην προσπάθεια! Σας διαβάζω αρκετό καιρό και αποφασισα να συνδεθώ! Καλη δύναμη σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ναι αυτό θα κανω! Απλα ειπα μην τον ζαλιζω κυριακατικα αφου δεν εχω καν ροή ακόμα... 

Εσείς που κάνατε μεταφορά σε επόμενο κύκλο τι.φάρμακα πήρατε;.πρεπει να παρω ενέσεις θρομβολυτικες κ προγεστερόνη όμως το πρόγραμμα που είχα έγραφε από την ωοληψια κ μετα. Τώρα πρέπει απο την αρχή του κύκλου ή μετά την ωορρηξία;

Εγώ ακολούθησα αγωγή 18ημερων.. Ξεκίνησα με cyclacur, filicine, prezolon και salospir και μετά την 13η μέρα προστέθηκε το πρωί μια υποδορια η prolutex και ultragestan.  Μετά την εμβρυομεταφορα σταμάτησα το salospir  και προσθεσα αντιπηκτικη την ivor.. Κάθε γιατρός όμως ακολουθεί άλλο πρωτόκολλο οπότε μην σε αγχώνει. Ότι σου πει ο γιατρός σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Τότε αγαπημένη νομίζω δεν θα το ρισκάρει... να μου δωσει δλδ φάρμακα κ ξαφνικά να ακυρωσουμε... με βλεπω για 20 περίπου Γενάρη τωρα!

Εγώ θα έλεγα να μιλήσεις με τον ιατρό σου γιατί θα πέσεις πανό που θα είναι κλειστά τα κέντρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Τότε αγαπημένη νομίζω δεν θα το ρισκάρει... να μου δωσει δλδ φάρμακα κ ξαφνικά να ακυρωσουμε... με βλεπω για 20 περίπου Γενάρη τωρα!

20 Γενάρη δεν υπάρχει πρόβλημα. Μια εβδομάδα κλείνει. Από παραμονή Χριστουγέννων μέχρι 2-3 Γενάρη.  Πέρσι εμένα μου έπεφτε γύρω στις 6-7 και θα έκανα αλλά τελικά πήγα Φεβρουάριο για τελείως άλλους λόγους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

20 Γενάρη δεν υπάρχει πρόβλημα. Μια εβδομάδα κλείνει. Από παραμονή Χριστουγέννων μέχρι 2-3 Γενάρη.  Πέρσι εμένα μου έπεφτε γύρω στις 6-7 και θα έκανα αλλά τελικά πήγα Φεβρουάριο για τελείως άλλους λόγους. 

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά αυτό είναι το θέμα... θα μου βγει η μεταφορά για 24 Δεκεμβρίου ίσως κ 25 οπότε αποκλείεται! Για αυτό λεω 20 Γενάρη... θα κάνω δλδ 2 κύκλους ενδιάμεσα αντί για 1. Τι να κάνουμε όμως κ αυτά στο πρόγραμμα είναι! Ας παει καλά κ δεν πειράζει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια έχετε δίκιο δεν το σκεφτηκα... δεν εχω κανονική ροη όμως λιγα καφε κ μόνο ειδα ροζ στο χαρτί... Θεωρώ οτι αύριο θα μου ξεκινήσει... θα δω πως θα παει κ θα του στείλω ενα μνμ. Απλά δεν αγχώνομαι γιατί θεωρώ οτι δε θα γίνει σε αυτόν τον κύκλο! Μα πέφτει ακριβώς 25/12!!! Κ επειδή εχω κύκλο ρολόι νομίζω θα πάει ακριβώς έτσι. 

@Dimi80 αυτή είναι η δεύτερη περίοδος από την ωοληψία οπότε θα πρέπει να κάνω μεταφορά. Αλλά δεν το βλέπω! 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές κ σορρυ για τις

Μπορεί να προλάβεις μην το λες....Γιατί και εγώ τώρα που είδα στην 20η μέρα πήγα για μεταφορά οπότε μπορεί να είσαι λίγο μετά τα Χριστούγεννα.....Δεν ξέρω κλείνουν σερί μέχρι Πρωτοχρονιά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Μπορεί να προλάβεις μην το λες....Γιατί και εγώ τώρα που είδα στην 20η μέρα πήγα για μεταφορά οπότε μπορεί να είσαι λίγο μετά τα Χριστούγεννα.....Δεν ξέρω κλείνουν σερί μέχρι Πρωτοχρονιά???

Μου ειχε πειπει ο γιατρός οτι για μια απλή μεταφορά μπορεί κ να γίνεται... όμως επειδή εχω έμβρυα 3ης μέρας θα κανω περιπου 17η μέρα κ πέφτει παραμονή ή ανήμερα κάπως έτσι... θα ήθελα να έπεφτε πιο βολικά αλλά δε βαριεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μου ειχε πειπει ο γιατρός οτι για μια απλή μεταφορά μπορεί κ να γίνεται... όμως επειδή εχω έμβρυα 3ης μέρας θα κανω περιπου 17η μέρα κ πέφτει παραμονή ή ανήμερα κάπως έτσι... θα ήθελα να έπεφτε πιο βολικά αλλά δε βαριεστε!

Λογικά θα είναι κλειστά τα Χριστούγεννα αν πέφτει τότε.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Λογικά θα είναι κλειστά τα Χριστούγεννα αν πέφτει τότε.! 

Ε ναι κ να πω την αλήθεια χριστουγεννιατικα ουτε εγω θέλω... ας ηρεμήσουμε κ εμείς λίγες μέρες γιορτινές κ όλα θα γίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ε ναι κ να πω την αλήθεια χριστουγεννιατικα ουτε εγω θέλω... ας ηρεμήσουμε κ εμείς λίγες μέρες γιορτινές κ όλα θα γίνουν!

Ακριβός κοπέλα μου...!!!!! Μα χαρείτε τις γιορτές γιτι είναι η τελευταία σας του χρόνου με το παιδάκι σας..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ακριβός κοπέλα μου...!!!!! Μα χαρείτε τις γιορτές γιτι είναι η τελευταία σας του χρόνου με το παιδάκι σας..!! 

Μακάρι για όλες μας φίλη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μου ειχε πειπει ο γιατρός οτι για μια απλή μεταφορά μπορεί κ να γίνεται... όμως επειδή εχω έμβρυα 3ης μέρας θα κανω περιπου 17η μέρα κ πέφτει παραμονή ή ανήμερα κάπως έτσι... θα ήθελα να έπεφτε πιο βολικά αλλά δε βαριεστε!

Όλα  θα έρθουν βολικά!!!!!Όπως είπες απολαύστε τις γιορτές και με το καλό θα γίνουν όλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kppm είπε:

Όλα  θα έρθουν βολικά!!!!!Όπως είπες απολαύστε τις γιορτές και με το καλό θα γίνουν όλα!!!!!

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου....να σας πως κ εγώ τη δική μου ιστορία? 

(ακολουθεί μεγάλο κείμενο....) 

Παντρεμένη 3 χρόνια με σύζυγο ναυτικό.. 

Προσπαθησαμε συνολικά 19 μήνες φυσιολογικά όσο ήταν εδώ... Αποτέλεσμα κανένα.. Καναμε εξετάσεις όσες έπρεπε κ εγώ κ εκείνος.... Σπέρμα τέλειο μας είπαν! Το 2017 διακρίνει ο τότε γυναικολόγος μου πρόβλημα με την ινσουλίνη νηστείας παίρνω glucophage χάνω 11 κιλά κ μ λεει αν σε ένα χρόνο μετα τη θεραπεία δεν μείνεις θα ψαχτουμε αλλιώς.... Υστεροσαλπιγγογραφια πεντακάθαρη με πλήρη διαβατοτητα σαλπίγγων μήτρα πρόσθια καμψη απόλυτα καθαρή! Ορμονολογικα μια χαρά..... Συνέχιζαμε εμείς ερχόταν έφευγε και τίποτα..... Αποφάσισαμε λοιπόν τον Σεπτέμβρη του 2019 να πάμε σε άλλο γιατρό! Έτσι κι έγινε.... Πάμε και μπαίνοντας μέσα είπα εξ αρχής ότι θέλω να κάνω εξωσωματικη! Είδε τις εξετάσεις μας κ λέει παιδιά το σπερμοδοαγραμμα είναι λάθος... Κάνουμε άλλο.... Όντως η ζωηρή κινητικότητα μηδέν.... Θεραπεία 3 μήνες ο σύζυγος... Ανά μήνα ανεβαίναμε 2%....Οκτωβρίο αρχές κάνουμε σπερματεγχυση... Αποτυχία! Τέλος Οκτωβρίου ξεκινάμε εξωσωματικη με διέγερση.... Όλα έβγαιναν καλως..... 7/11 ωολυψια 11 ωάρια, 7 ώριμα, 3 έγιναν βλαστοκυστες 6 ημερών όπου κ καταψυχθηκαν! Περιμέναμε την επόμενη περίοδο για να καθαρίσω απ τα φάρμακα! Όντως αδιάθετησα 12/11 και 29/11 καναμε έμβρυομεταφορα 2 τελειων βλαστοκυστεων 120 κυττάρων (ευτυχώς έμεινε κ ένα στην κρύοσυντήρηση για την επόμενη φορά) ! Μετά αναμονή 9 μέρες είπαν..... Αύριο 9/12 έχω χοριακη.. Ωστόσο συμπτώματα πόνος στήθος και μπλε φλέβες έντονες, πόνο στη μέση, πονοκεφάλους κ ζαλάδες.... Την Πέμπτη είδα καφέ σταγόνες κ ροζ υγρά μίλησα με τον γιατρό κόψαμε σαλοσπιρ κ αυξήσαμε τα utrogestan κατά 1.... Όντως εχτές καθάρισα εντελώς.... Ξανά ξεκίνησα σαλοσπιρ συνεχίζω προγεστερονη (ενέσιμη μορφή και χάπια από στόμα κ κολπικά)... Το θέμα τώρα.... Έκανα προχτές τεστ (δεν άντεξα) αχνό θετικό..... Κ χτες κ σήμερα..... Αχνά θετικά! Κ αναρωτιέμαι δεδομένου ότι εγώ δεν πήρα ένεση  χοριακης σε αυτόν τον κύκλο αλλά πριν 32 μερες, να χαρώ????????? 

Καλά αποτέλεσμα κοπέλα μου...!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου....να σας πως κ εγώ τη δική μου ιστορία? 

(ακολουθεί μεγάλο κείμενο....) 

Παντρεμένη 3 χρόνια με σύζυγο ναυτικό.. 

Προσπαθησαμε συνολικά 19 μήνες φυσιολογικά όσο ήταν εδώ... Αποτέλεσμα κανένα.. Καναμε εξετάσεις όσες έπρεπε κ εγώ κ εκείνος.... Σπέρμα τέλειο μας είπαν! Το 2017 διακρίνει ο τότε γυναικολόγος μου πρόβλημα με την ινσουλίνη νηστείας παίρνω glucophage χάνω 11 κιλά κ μ λεει αν σε ένα χρόνο μετα τη θεραπεία δεν μείνεις θα ψαχτουμε αλλιώς.... Υστεροσαλπιγγογραφια πεντακάθαρη με πλήρη διαβατοτητα σαλπίγγων μήτρα πρόσθια καμψη απόλυτα καθαρή! Ορμονολογικα μια χαρά..... Συνέχιζαμε εμείς ερχόταν έφευγε και τίποτα..... Αποφάσισαμε λοιπόν τον Σεπτέμβρη του 2019 να πάμε σε άλλο γιατρό! Έτσι κι έγινε.... Πάμε και μπαίνοντας μέσα είπα εξ αρχής ότι θέλω να κάνω εξωσωματικη! Είδε τις εξετάσεις μας κ λέει παιδιά το σπερμοδοαγραμμα είναι λάθος... Κάνουμε άλλο.... Όντως η ζωηρή κινητικότητα μηδέν.... Θεραπεία 3 μήνες ο σύζυγος... Ανά μήνα ανεβαίναμε 2%....Οκτωβρίο αρχές κάνουμε σπερματεγχυση... Αποτυχία! Τέλος Οκτωβρίου ξεκινάμε εξωσωματικη με διέγερση.... Όλα έβγαιναν καλως..... 7/11 ωολυψια 11 ωάρια, 7 ώριμα, 3 έγιναν βλαστοκυστες 6 ημερών όπου κ καταψυχθηκαν! Περιμέναμε την επόμενη περίοδο για να καθαρίσω απ τα φάρμακα! Όντως αδιάθετησα 12/11 και 29/11 καναμε έμβρυομεταφορα 2 τελειων βλαστοκυστεων 120 κυττάρων (ευτυχώς έμεινε κ ένα στην κρύοσυντήρηση για την επόμενη φορά) ! Μετά αναμονή 9 μέρες είπαν..... Αύριο 9/12 έχω χοριακη.. Ωστόσο συμπτώματα πόνος στήθος και μπλε φλέβες έντονες, πόνο στη μέση, πονοκεφάλους κ ζαλάδες.... Την Πέμπτη είδα καφέ σταγόνες κ ροζ υγρά μίλησα με τον γιατρό κόψαμε σαλοσπιρ κ αυξήσαμε τα utrogestan κατά 1.... Όντως εχτές καθάρισα εντελώς.... Ξανά ξεκίνησα σαλοσπιρ συνεχίζω προγεστερονη (ενέσιμη μορφή και χάπια από στόμα κ κολπικά)... Το θέμα τώρα.... Έκανα προχτές τεστ (δεν άντεξα) αχνό θετικό..... Κ χτες κ σήμερα..... Αχνά θετικά! Κ αναρωτιέμαι δεδομένου ότι εγώ δεν πήρα ένεση  χοριακης σε αυτόν τον κύκλο αλλά πριν 32 μερες, να χαρώ????????? 

Μπραβο!Καλη χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες! Πραγματικά με κανατε να νιώσω καλύτερα!

 @Papadakis μακάρι φίλη μου του χρόνου να είμαστε ολες εμπλοκή κ συ πιο πολυ με 2 παιδάκια ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες! Πραγματικά με κανατε να νιώσω καλύτερα!

 @Papadakis μακάρι φίλη μου του χρόνου να είμαστε ολες εμπλοκή κ συ πιο πολυ με 2 παιδάκια ? 

 

Να σαι καλά ❤❤❤❤ θα είσαι θα είσαι !!!! Περνά καλά στις γιορτές χαλάρωσε και πήγαινε με τρομερή διάθεση τον Ιανουάριο !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki88 καλή επιτυχία με μια τεράστια χοριακη !!! 

Να σε ρωτήσω κάτι πως όταν είδε το σπερμοφαιργραμμα είπε είναι λάθος ;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...