Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου,ολόψυχα,να είναι θετικό το αποτελεσμα σου κ να πάρετε το μεγαλύτερο δώρο αυτά τα Χριστούγεννα!!! Κοιτα θα σου πω αυτό που σκέφτομαι αυτή τη στιγμή τουλάχιστον που δεν έχουμε ξεκινήσει αυτή τη διαδικασία..δε με νοιάζει για μένα καθόλου,δε με έχω σκεφτεί ούτε μισό λεπτό! Θέλω μόνο να είναι καλά ο άντρας μου κ να προσπαθήσει να ηρεμήσει κ να πει: οκ μας έτυχε κ αυτό,έχω τη γυναίκα μου δίπλα μου,θα το αντιμετωπίσουμε!! Το σπερμοδιαγραμμα ήταν μηδενικό,αλλά μας είπαν να το επαναλάβουμε σε κάποιο καλό μαιευτήριο (ΡΕΑ,Ιασώ). Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις που έχει κάνει ήταν πέραν για πέραν καλές. Μόνο αυτό βρέθηκε. Δεν του έδωσαν καμία βιταμίνη,τουλάχιστον τώρα. Εσάς σας είχε δώσει; 
ειλικρινά θα ήθελα να μάθω πως αποφασίσατε για δότη,πως ο άντρας σου την πήρε αυτή την απόφαση κ μπράβο σας για αυτό!! Σημασία έχει το αποτέλεσμα,αυτό λέω πάντα...

Μου έχεις δώσει μεγάλη ανάσα,σε ευχαριστώ πολύ!!!

Καλημέρα κοπέλα μου για αρχή όχι σπερμματοδιαγραμμα στο ΡΕΑ...!!!!!! Εμείς εκεί την πατήσαμε άσχημα..!!!! Αν θες υπέχει και ο λυμπεροπουλος που σε αυτά είναι εξπερ είναι μόνο για το σπερμα μεν λίγο ακριβός αλλά βγάζει με λεπτομέρεια τα αποτελέσματα.! Αλλά δεν περνάει στην επιτροπή.! Όποτε πηγενε για εμένα Ιασώ.!! Από την στιγμή που είναι μηδενικό δεν έχει νόημα να ξανά μπενει ο άντρα σου σε αυτή την διαδικασία εκτός αν δεν είναι σίγουρος ο ιατρός από εκεί που το κάνατε..!!!! 
 


Τωρα εμείς πως το αποφασίσαμε τον δότη θα σου πω την ιστορία μας για να σου δώσω λίγο τα απανο..!! Εμείς προσπαθούσαμε 5 χρόνια χωρίς αποτέλεσμα είχα έναν ιατρό τότε που μου λέει θα δοκιμάσουνε σπερματέγχυση ωραία ξεκινάω να περνώ ένα φάρμακο και μου λέει ο άντρας σου έχει κάνει σπερμματοδιαγραμμα λέω γιατρέ μου όχι δεν μας έχετε πει ωραία πάμε στο πολύ αγαπημένο τότε ΡΕΑ δίνει και μας βγάζουν ένα σπερματοζωάριο ανά ml (που το βρήκαν δεν ξέρω) πέρνει τα αποτελέσματα ο τότε ιατρός μας λέει είναι μια χαρά μόνο λίγες βιταμίνες θα πάρει (δεν της πήραμε ποτέ) όσο προχώρουσαν η μέρες εγώ αυγουλακια δεν έκανα μιας και έχω σπω και ο οργανισμός μου είναι δυνατός απεναντη σε αυτά.! Τελικά δεν ξανά πήγα εκεί..!!! Αλλάζω ιατρό μου λέει από το πρώτο ραντεβού θέλω το σπερματοδιαγραμμα του άντρα σου λέω γιατρέ μου δεν το έχω ο παλιός το έχασε και δεν μας το έσωσε ποτέ (να συπμλιροσω όταν το ζήτησα από τον παλιό να το έχω στο αρχείο μου είπε αυτό ότι το έχασε) μου λέει πως εκεί που το κάνατε και το βγάζετε ωραία πήγαμε και βλέπουμε όλα τα μηδέν και με μικρά γράμματα κάτω να γράφει ακριβός αυτό ένα σπερματοζωάριο ανά ml..!!! Τότε εγώ στα τάρταρα ο άντρας μου δεν ήξερε τη να κάνει να στεναχωρηθεί να απογοητευτεί του λέω κοιτά κάτι λάθος έχει γίνει εδώ..!! Εκεί για εμένα έρχεται το μαγικό φόρουμ και ακούω για το Λυμπεροπούλου περνώ άμεσος τηλ και μας βάζει την άλλη μέρα κιόλας πάμε κάνουμε ένα πλήρη σπερμματοδιαγραμμα με τα όλα του αυτό το λέει αν θυμάμαι καλά (σπερμματοδιαγραμμα γονιμότητας) μετά από λίγες μέρες έρχεται στο mail μου η απαντήσεις 0 σε όλα ένα 0 εκεί εγώ πρώτη φορά έβλεπα ένα σπερμματοδιαγραμμα το στέλνω απευθείας στον ιατρό μου μου λέει νίκη δεν υπάρχει σπερμα πρέπει να το ψάξουμε θα πάτε σε ουρολόγο εγώ εκείνη την ώρα σε πανικό κλάμα κακό μόνη στο σπίτι ο άντρας μου δουλειά τον περνώ του λέω αυτό και εκείνο ( μην το κανείς ποτέ Αυτό) τον πιάνει ένα σοκ έρχεται σπίτι του λέω κοιτά αγάπη μου θα πάμε και σε ουρολόγο υπάρχει αυτή η λύση μπορεί να βρούμε με την βιοψία κάπως έτσι ηρεμεί αλλά όχι τέλειος μιας και ξέρουμε για τους άντρες είναι πολύ συνεκτικό πάμε στον ουρολόγο μας (καταπληκτικός) μας λέει έχουμε θέμα εδώ θα κάνουνε βιοψία να δούμε..!! Κάνουμε την βιοψία τηλ μέρα από λίγες μέρες από τον ιατρό μου και μου λέει άκου νίκη μου δύστυχος δεν βρέθηκε ούτε στην βιοψία η μόνη λύση για να σε κάνω μανούλα είναι ο δότης μου λέει μην βιαστείτε ξέρω είναι δύσκολο προσπάθησε μου λέει να είσαι δίπλα στο Αντρα σου εγώ εδώ θα είμαι και ότι αποφασίσετε εγώ παντος μανούλα θα σε κάνω..!!! το λέω στον άντρα μου εγώ Ψυχράμη σε όλα μπροστά του του λέω αγάπη μου έχουμε αυτό το θέμα και για να γίνουμε γονείς μόνο ο δότης μπορεί να μας «σώσει» ο άντρας μου στα τάρταρα..! Να μου λέει για χωρισμούς και να μην κάθομαι με έναν που δεν μπορεί να κάνει παιδιά (ναι μπορεί να στο πει 8 στις 10 το λένε) εκεί εγώ Ψυχράμη λέω κοιτά αγάπη μου εγώ εσένα αγαπάω και παντρεύτηκα και με εσένα θα κάνω παιδιά όπως και να είναι αυτό μα μου λέει εγώ δεν μπορώ του λέω με δότη τι μας πειράζει λέω πάλι θα ζήσουμε όλοι αυτή την μαγιά της εγκυμοσύνης της γεννάς και κανένας δεν θα μπορεί ν πει τίποτα ότι δεν είναι δικό σου και μου λέει και αν το μιανθούν πως θα το μανθουν αυτό είναι εν καλά κριμένο μυστικό..!!! Του λέω υπάρχει και η λύση τος υιοθεσίας (εγώ είμαι πολύ υπέρ και αν μπορέσω ποτέ να το κάνω θα το κάνω) αλλά δεν θα ζήσουμε όλοι αυτή την μαγιά της εγκυμοσύνης και της γεννάς εκεί μου ξανά λέει μα εγώ είμαι τζουφιος (ναι χαρακτηρίζουν έτσι τον εαυτό τους) του λέω κοιτά αγάπη μου εγώ εσένα θέλω για μπαμπά τον παιδιών μας.!!! Εκεί κλείνει η συζήτηση και μετά από λίγες μέρες πάμε και βρίσκουμε τον αγαπητό δότη μας.!!!! Ο άντρας μου θες να μάθεις πως ήταν .;  Και χαρούμενος και στενάχωριμενος..! Χαρούμενος που εγώ ειμουν εκεί και επέλεγα τον δότη μας που θα κας κάνει γονείς και στενεζοριμενος που δεν θα είναι δικό του.!! Βρίσκουμε τον αγαπητό μας δότη ξαφνικά τον βλέπω να χαίρεται εκεί χαίρομαι κι εγώ και μου λέει τώρα δλδ θα γίνουμε γονείς .; Του λέω φυσικά αγάπη μου μα μου λέει δεν θα είναι δικό μου εκεί κρατάς την ψυχραιμία σου και του κες αγάπη μου δικό μας είναι μαζί θα το μεγαλώσουμε μαζί θα ζήσουμε όλα αυτά που έχει να μας μάθει.!! 
εκει πρέπει λίγο να του συγκρίνεις τα θετικά του Δώτη με τα αρνητικά της υιοθεσίας.!! 
θα μου πεις ρε νίκη καλά τα λες εσυ πως και τόσο ήρεμη χαλαρή δεν σκεφτικές εσένα που θα εμπενες σε όλα αυτά.; Εμένα δεν με σκεφτικά Λεπτό δεν υπέχει σκέψεις για εσένα αλλά μόνο μα είσαι Δίπλα στον άντρα που αγαπάς και σε αγαπάει..!! Και ναι θεωρώ βλακεία να χωρίσεις για αυτό το λόγο..!! 
Έτσι λοιπόν το αποδέχτηκε φυσικά σε όλο αυτό συνέβαλε και π ψυχολόγος μου..!!! Τον συμβουλευόμουν στα πιο πολλά και έτσι το χωριάτικα καλύτερα το θέμα μας όταν βρήκα τα ζόρια ήταν όταν έκανα της ενέσεις για την εξωσωματική εκεί λίγο τον πήρε ως πολύ από κάτω εκεί έκλαιγε μέρα νύχτα αλλά δεν μπορούσε να κάνει πησο εκεί έρχεται η μαγιά του ψυχολογικού παιχνιδιού..!! Και ο αγαπητός ψυχολόγος μου που μου έμαθε τόσα..!! Τι είναι το ψυχολογικό παιχνίδι βάζεις κάτω ξανά τον άντρα σου και του μιλά για όλα δλδ εγώ του μίλαγα από τι μπορεί να μας έσωσε ο θεουλης μετά ΚΩΣ θ είναι οκά αυτά που θα ζήσουμε και στο τέλος κλείνεις πάντα με το παιδί θα είναι εκείνος που θα το δει πρώτος εκεί βοηθάει και αυτά που έχουν πει από το κέντρο με τους δότες 

Επίσης μεγάλη βοήθεια είναι ο ψυχολόγος σε όλο αυτό μόλις ειδα τα δύσκολα τον πήγα και του είπε ακριβός τα ίδια με εμένα 

σε κούρασα συγνώμη..!!! Ότι θες πες μου 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

είναι δυσκολη δουλεια... η μια μου αδερφη ειναι δασκαλα σε παιδικο κ γινεται χαμος! ομως ρε συ μηπως να δεις για δημοσιο; καθε χρονο βγαινουν πολλες προκυρηξεις στους δημους για δασκαλες. Η αδερφη μου τοσα χρονια δεν εχει μεινει εκτος δουλειας, αν κ φυσικα εχει γυρισει αρκετους δημους ομως οι συνθηκες ειναι πολυ καλυτερες απο αυτο που περιγραφεις!

Είχα βολευτει..είναι και κοντά στο σπίτι μου αλλά δεν πίστευα ότι θα έμπαινα σε τέτοιες διαδικασίες...ότι θα φύγω από εκεί είναι σίγουρο..δεν κάθομαι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@ioannastr θα συμφωνήσω με τη @Niki94 ότι η εξωσωματική είναι πολύ πιο εύκολη από οτι περίμενα. Ούτε κατάλαβα πως πέρασαν οι.μερες κ είχα μηδεν παρενέργειες... ευκολα κ γρήγορα! Αυτό που έγραψα για το ψυχοφθόρα ειναι ομως η δική μου εμπειρία κ χαίρομαι που για αλλες κοπέλες ηταν πιο εύκολο. Εγω τα σκούρα (ψυχολογικά) τα βρήκα οταν ήμουν στην αναμονή τι.εγινε με τα εμβρυα! Γιατί πλέον ήταν εντελώς εξω από μένα η διαδικασία κ απλά περίμενα ενα τηλεφώνημα... κ τωρα επίσης που περιμένω για μεταφορά κ τρωγομαι τι θα γίνει... σου εύχομαι ο,τι καλύτερο!

Απόλυτο φυσιολογικό κοπέλα μου..!! Μην περνάτε πάντα εμένα παράδειγμα είμαι και λίγο yolo σε αυτά να είναι καλά γ ψυχοθεραπεία..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ναι..απο τον Μάιο..Φλεγμονες.. στην υστεροσκόπηση που ειχα κανει..Δεν ειχα κουραγιο να κανω την θεραπεια αλλα πλεον δεν παιρνει αλλη αναβολη..

Συγνώμη μόλις σου είπε δεν σε ξεκίνησε.;; Εμένα δεν με αφυσε μέρα να περάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Συγνώμη μόλις σου είπε δεν σε ξεκίνησε.;; Εμένα δεν με αφυσε μέρα να περάσει 

Μα πες τα βρε Νίκη! την ιδια απορία έχω κ γω! μα τι γιατροί είναι αυτοί βρε @Χρυσάφω; Τη μια οι φλεγμονές που στις αφήνουν μήνες, την άλλη το σπέρμα που μετά από 3-4 χρόνια προσπαθειών κ εξετάσεων τώρα το βλέπουν κ από αναβολή σε αναβολή ενώ σου έχουν πει οι ίδιοι πόσο πολύτιμος είναι ο χρόνος που περνάει για σένα; ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τίποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Μα πες τα βρε Νίκη! την ιδια απορία έχω κ γω! μα τι γιατροί είναι αυτοί βρε @Χρυσάφω; Τη μια οι φλεγμονές που στις αφήνουν μήνες, την άλλη το σπέρμα που μετά από 3-4 χρόνια προσπαθειών κ εξετάσεων τώρα το βλέπουν κ από αναβολή σε αναβολή ενώ σου έχουν πει οι ίδιοι πόσο πολύτιμος είναι ο χρόνος που περνάει για σένα; ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τίποτα... 

Μα όταν έχει φλεγμονή εκείνη την ώρα πρέπει να ξεκινήσεις όσο την αφήνεις τόσο μεγαλώνει.!! Εγώ είχα δυο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Μα όταν έχει φλεγμονή εκείνη την ώρα πρέπει να ξεκινήσεις όσο την αφήνεις τόσο μεγαλώνει.!! Εγώ είχα δυο 

εγώ ευτυχώς δεν είχα κάτι τέτοιο όμως έχεις δίκιο, όπως με οποιαδήποτε άλλη φλεγμονή αν δεν την καταπολεμήσεις άμεσα θα μεγαλώσει κ θα σου κάνει χειρότερα προβλήματα! Επίσης πήρες κ συ τώσα πολλά χάπια; πω-πω βρε κορίτσια 12 χάπια αντιβίωσης τη μερα! εγώ μια φορά πηρα 2 από μια 1000αρα κ επεσα ξερή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

εγώ ευτυχώς δεν είχα κάτι τέτοιο όμως έχεις δίκιο, όπως με οποιαδήποτε άλλη φλεγμονή αν δεν την καταπολεμήσεις άμεσα θα μεγαλώσει κ θα σου κάνει χειρότερα προβλήματα! Επίσης πήρες κ συ τώσα πολλά χάπια; πω-πω βρε κορίτσια 12 χάπια αντιβίωσης τη μερα! εγώ μια φορά πηρα 2 από μια 1000αρα κ επεσα ξερή!

Εγώ έκανα 2 μήνες ακριβός αντίβιωση..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μα πες τα βρε Νίκη! την ιδια απορία έχω κ γω! μα τι γιατροί είναι αυτοί βρε @Χρυσάφω; Τη μια οι φλεγμονές που στις αφήνουν μήνες, την άλλη το σπέρμα που μετά από 3-4 χρόνια προσπαθειών κ εξετάσεων τώρα το βλέπουν κ από αναβολή σε αναβολή ενώ σου έχουν πει οι ίδιοι πόσο πολύτιμος είναι ο χρόνος που περνάει για σένα; ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τίποτα... 

Ειλικρινα με στενοχωρει πολυ  ο τροπος της επιθεσης.Εδω μεσα γραφουμε για συμπαρασταση και κατανοηση.Δεν θα κατσω να εξηγήσω γιατι αργησα να ξεκινησω.Καλη σας μερα και καλη συνεχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Και για πόσο καιρό θα πρέπει να παίρνεις αυτή την αντιβίωση; Σου είπαν ότι με αυτό θα περάσουν; Και μετά πώς θα διαπιστώσουν ότι οι φλεγμονές έχουν φύγει από τη μήτρα; Σε τρέλανα τώρα με τις ερωτήσεις μου...

2 μηνες και επειτα ξανα υστεροσκοπηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ειλικρινα με στενοχωρει πολυ  ο τροπος της επιθεσης.Εδω μεσα γραφουμε για συμπαρασταση και κατανοηση.Δεν θα κατσω να εξηγήσω γιατι αργησα να ξεκινησω.Καλη σας μερα και καλη συνεχεια.

Χρυσάφω καμιά επίθεση πραγματικά, απλά φοβάμαι ότι πέφτεις συνεχώς πάνω σε ανθρώπους που σου δημιουργούν προβλήματα αντί να στα λύνουν! Προσωπικά παρακολουθώ πολύ καιρό την αγωνία σου κ το μόνο που έγραψα ήταν ότι απορώ με τόσα λάθη. Θες να μου πεις τι βρήκες επιθετικό σε αυτό; 

Σε κάθε περίπτωση θα το προσπεράσω κ θα σου πω για άλλη μια φορά να βρεις ένα γιατρό να σε βοηθήσει ουσιαστικά γιατί θεωρώ ότι ταλαιπωρείσαι πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ειλικρινα με στενοχωρει πολυ  ο τροπος της επιθεσης.Εδω μεσα γραφουμε για συμπαρασταση και κατανοηση.Δεν θα κατσω να εξηγήσω γιατι αργησα να ξεκινησω.Καλη σας μερα και καλη συνεχεια.

Δεν επιτέθηκε καμία κοπέλα μου..!! Απλά αναρωτηθήκαμε.! Πες το ότι μας έκανε εντόπιση εγώ θα σου ευχηθώ τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα πού είσαι εσύ τι κάνεις;

Εδώ είμαι κ εγώ πριν λίγο ξύπνησα κ σας διαβάζω.....Όλα καλά!!!Εσείς πως είστε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kppm είπε:

Εδώ είμαι κ εγώ πριν λίγο ξύπνησα κ σας διαβάζω.....Όλα καλά!!!Εσείς πως είστε??

Γεια σου κοπέλα μου τι κάνεις..;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Γεια σου κοπέλα μου τι κάνεις..;;

Καλά είμαι!!!!Σπίτι πίνω καφεδάκι κ διαβάζω την ομάδα...Εσύ πως είσαι??Πώς αισθάνεσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, δεν γράφω συχνά σε αυτό το θέμα αλλά σκέφτηκα μήπως μπορώ να βοηθήσω... 

@ioannastr θα συμφωνήσω απόλυτα με τη @Niki94 για τον Λυμπερόπουλο αλλά δεν είναι συμβεβλημένος με ΕΟΠΥΥ. Αν θέλετε δοκιμάστε στο Science Labs στην Κατεχάκη, είναι και αυτό πολύ αξιόπιστο και συμβεβλημένο. Εμείς έχουμε κάνει και στα δύο, και βγάλανε τα ίδια αποτελέσματα! Καλή επιτυχία εύχομαι! 

Νίκη και σε εσένα ευχομαι μια τεράστια χοριακη!

Τα φιλια μου σε όλα τα κορίτσια ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kppm είπε:

Καλά είμαι!!!!Σπίτι πίνω καφεδάκι κ διαβάζω την ομάδα...Εσύ πως είσαι??Πώς αισθάνεσαι??

Ω τέλεια εδώ ξάπλα κλασικά αλλά ανυσιχω λίγο σταμάτησε π πόνος.! Αλλά λέω ότι είναι να γίνει θα φανεί σε 10 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημέρα κορίτσια, δεν γράφω συχνά σε αυτό το θέμα αλλά σκέφτηκα μήπως μπορώ να βοηθήσω... 

@ioannastr θα συμφωνήσω απόλυτα με τη @Niki94 για τον Λυμπερόπουλο αλλά δεν είναι συμβεβλημένος με ΕΟΠΥΥ. Αν θέλετε δοκιμάστε στο Science Labs στην Κατεχάκη, είναι και αυτό πολύ αξιόπιστο και συμβεβλημένο. Εμείς έχουμε κάνει και στα δύο, και βγάλανε τα ίδια αποτελέσματα! Καλή επιτυχία εύχομαι! 

Νίκη και σε εσένα ευχομαι μια τεράστια χοριακη!

Τα φιλια μου σε όλα τα κορίτσια ?

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημέρα κορίτσια, δεν γράφω συχνά σε αυτό το θέμα αλλά σκέφτηκα μήπως μπορώ να βοηθήσω... 

@ioannastr θα συμφωνήσω απόλυτα με τη @Niki94 για τον Λυμπερόπουλο αλλά δεν είναι συμβεβλημένος με ΕΟΠΥΥ. Αν θέλετε δοκιμάστε στο Science Labs στην Κατεχάκη, είναι και αυτό πολύ αξιόπιστο και συμβεβλημένο. Εμείς έχουμε κάνει και στα δύο, και βγάλανε τα ίδια αποτελέσματα! Καλή επιτυχία εύχομαι! 

Νίκη και σε εσένα ευχομαι μια τεράστια χοριακη!

Τα φιλια μου σε όλα τα κορίτσια ?

 

επίσης @ioannastr μπορείς να πας στο μητέρα που θα δει τα αποτελέσματα κ εμβρυολόγος κ είναι κ συμβεβλημένοι με εοπυ οπότε θα πάρεις κ την πολυπόθητη σφραγίδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Ω τέλεια εδώ ξάπλα κλασικά αλλά ανυσιχω λίγο σταμάτησε π πόνος.! Αλλά λέω ότι είναι να γίνει θα φανεί σε 10 μέρες 

Οι κράμπες εννοείς Ε??Και εγώ τώρα δεν έχω τόσα έντονα....λίγο αγχώθηκα χθες να σου πω κ με έπιασαν περίεργες σκέψεις αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.....Έτσι είναι ότι έγινε έγινε δεν αλλάζει τώρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Οι κράμπες εννοείς Ε??Και εγώ τώρα δεν έχω τόσα έντονα....λίγο αγχώθηκα χθες να σου πω κ με έπιασαν περίεργες σκέψεις αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.....Έτσι είναι ότι έγινε έγινε δεν αλλάζει τώρα....

Ναι η κράμπες.!! Κι εγώ φρικαρα αλλά λέω τώρα δεν αλλάζει κάτι άσε που δεν θέλω να πω για χοριακη σε 10 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Ναι η κράμπες.!! Κι εγώ φρικαρα αλλά λέω τώρα δεν αλλάζει κάτι άσε που δεν θέλω να πω για χοριακη σε 10 

5 ημερών δεν έβαλες και εσύ??Κάνε καλύτερα υπομονή για να σου είπε σε τόσες μέρες ....δεν ξέρω.....να θα μιλάμε εδώ... βγες για κανένα καφεδάκι να ξεχαστείς κ θα περάσουν οι μέρες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kppm είπε:

5 ημερών δεν έβαλες και εσύ??Κάνε καλύτερα υπομονή για να σου είπε σε τόσες μέρες ....δεν ξέρω.....να θα μιλάμε εδώ... βγες για κανένα καφεδάκι να ξεχαστείς κ θα περάσουν οι μέρες.....

Όχι κοπέλα μου 3ων έβαλα.! Αχ μέσα από εβδομάδα θα μπορώ να βγω με της οδηγίες του ιατρού τώρα σπίτι καναπέ κρεβάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Όχι κοπέλα μου 3ων έβαλα.! Αχ μέσα από εβδομάδα θα μπορώ να βγω με της οδηγίες του ιατρού τώρα σπίτι καναπέ κρεβάτι 

Γι αυτο σου ειπε μαλλον σε 14 μερες....ελα θα περασουν ουτε θα το καταλάβεις αρκει να μην το σκεφτεσαι....παρε καμμια φιλη σου ν έρθει σπίτι για καφεδάκι....Την μανούλα σου....να περνάν οι μέρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...