Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θαύμα! είπε:

Όταν τελείωσα την πρώτη μου εξωσωματικη κ πήρα μηδέν,ο γυναικολόγος μου απάντησε ότι μέσα στην ατυχία μας ατυχία μας είμαστε τυχεροί ως ανεξήγητα υπογονιμοι.Θυμωσα γιατί θεώρησα ότι με κοροϊδεύει.Μου απάντησε ότι είναι τεράστιο βάρος για αυτόν από το οποίον ξεκινά το θέμα( το τονίζω το ξεκινα γιατί το θέμα αφορά δύο) σε η τη διαδικασία.Τοτε δεν καταλάβαινα τι εννοούσε..στην πορεία τον παλλινδρομων αυτό το βάρος το ένιωσα....δε σου κρύβω ότι κάποια φορά είπα στον άντρα μου φεύγω δεν σου αξίζει να μείνεις χωρίς παιδί εξαιτίας μου.Θελω να σου πω να φανείς δυνατή για όσα θα ακούσεις κ όσα θα κρατάει μέσα του.Ειδικα οι άντρες νιώθουν ότι χάνουν τόν Αντριάνο τους .Να του πεις ότι στην ίδια θέση είναι δεκάδες άλλα ζευγάρια..άλλα ακριβώς με το ίδιο θέμα,αλλά με θέμα στα ωάρια αλλά στη μήτρα κτλ...Θα επαναλάβει όταν είναι έτοιμος κ θα ακολουθήσει τη διαδικασία που θα του πουν...μια χαρά θα βρουν σπέρμα στους όρχεις...πάντα βρίσκουν...ένα θες για κάθε ωάριο...καμία δεν ξέρω να έμεινε χωρίς παιδί...το σταυρό σου να κάνεις να σας δίνει δύναμη ο θεός φώτιση κ ψυχική γαλήνη στον άντρα σου κ όλα θα γίνουν..κι αν θες την ταπεινή μου γνώμη έχοντας ήδη ένα παιδί από εξωσωματική πια,εάν ξέρεις τι παλεύεις πετυχαίνεις....όταν δεν ξέρεις είναι το προβλημα

Μου έχει ήδη πει να τον παρατήσω..μα εγώ αγαπάω εκείνον περισσότερο κ θέλω εκείνος να είναι καλά!! Κ θα το παλέψουμε κ θα τα καταφέρουμε,αυτό πιστεύω!! Το ξερω, το φαντάζομαι τι περνάει μέσα του,αλλά είμαι εδώ,δίπλα του..είναι κατανοητό από την πλευρά μου το τι περνάει κ τι νιώθει. Του έχω πει να πάρει το χρόνο του κ μετά ένα ένα βήμα θα προχωράμε παρακάτω. 
σε ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη κ ειλικρινά τώρα που το μοιράστηκα,νιώθω καλύτερα!! Σας ευχαριστώ πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ioannastr καλημέρα κορίτσι μου! Έχω περάσει πριν 1,5 χρόνο μια παρόμοια κατάσταση που το πρώτο σπερματογραφημα του άντρα μου ήταν κακό και μου είπε το ίδιο πράγμα...και αυτή τη στιγμή έχουμε φτάσει στο ακριβώς αντίθετο...ανελπιστη βελτίωση με βιταμίνες και πρόβλημα στα ωάρια μου...πάμε εναλλάξ όπως καταλαβαίνεις... υπομονή τίποτα άλλο δεν έχω να πω! Κορίτσια χτες το βράδυ πολλά ροζ και σήμερα πουρνο πουρνο πόνοι και σκούρο καφέ...να ρθει να τελειώνουμε...καλή σας μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια σας παραθέτω πάλι το μήνα κ σας λέω ότι χθες το βράδυ είδα αίμα κ σήμερα ροή μεγάλη κι όλας. 18η μέρα κύκλου. 8 μέρες αφού έσπασε το πρώτο οωθηλακιο κ 6 μέρες από τα υπόλοιπα. 

Γτ ,; Οι ενέσεις γτ το έκαναν αυτό δεν καταλαβαίνω. Είμαι να σκάσω. Θα πάρω το γιατρό κ ειλικρινά θέλω μια εξήγηση γτ έχω στεναχωρηθεί που πέρασα όλο αυτά κ το μόνο που κατάφερα είναι να ξανά αδιαθετησω μετά από 18 μέρες. Άρα από 13η μέρα ήταν προεόρτια κ όχι οωρρηξια που έλεγε.

Καλημέρα κορίτσια.

Καλημέρα κοπέλα μου... πραγματικά δεν ξέρω... πιστεύω πως μόνο ο γιατρός θα μπορέσει να σε βοηθήσει σε αυτή την περίπτωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θαύμα! είπε:

Όταν τελείωσα την πρώτη μου εξωσωματικη κ πήρα μηδέν,ο γυναικολόγος μου απάντησε ότι μέσα στην ατυχία μας ατυχία μας είμαστε τυχεροί ως ανεξήγητα υπογονιμοι.Θυμωσα γιατί θεώρησα ότι με κοροϊδεύει.Μου απάντησε ότι είναι τεράστιο βάρος για αυτόν από το οποίον ξεκινά το θέμα( το τονίζω το ξεκινα γιατί το θέμα αφορά δύο) σε η τη διαδικασία.Τοτε δεν καταλάβαινα τι εννοούσε..στην πορεία τον παλλινδρομων αυτό το βάρος το ένιωσα....δε σου κρύβω ότι κάποια φορά είπα στον άντρα μου φεύγω δεν σου αξίζει να μείνεις χωρίς παιδί εξαιτίας μου.Θελω να σου πω να φανείς δυνατή για όσα θα ακούσεις κ όσα θα κρατάει μέσα του.Ειδικα οι άντρες νιώθουν ότι χάνουν τόν Αντριάνο τους .Να του πεις ότι στην ίδια θέση είναι δεκάδες άλλα ζευγάρια..άλλα ακριβώς με το ίδιο θέμα,αλλά με θέμα στα ωάρια αλλά στη μήτρα κτλ...Θα επαναλάβει όταν είναι έτοιμος κ θα ακολουθήσει τη διαδικασία που θα του πουν...μια χαρά θα βρουν σπέρμα στους όρχεις...πάντα βρίσκουν...ένα θες για κάθε ωάριο...καμία δεν ξέρω να έμεινε χωρίς παιδί...το σταυρό σου να κάνεις να σας δίνει δύναμη ο θεός φώτιση κ ψυχική γαλήνη στον άντρα σου κ όλα θα γίνουν..κι αν θες την ταπεινή μου γνώμη έχοντας ήδη ένα παιδί από εξωσωματική πια,εάν ξέρεις τι παλεύεις πετυχαίνεις....όταν δεν ξέρεις είναι το προβλημα

Καλημέρα αγάπη θα πας σήμερα για επαναληπτική χοριακή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Καινουρια σε αυτή τη συζήτηση. Με τον άντρα μου προσπαθούμε για μωράκι εδώ κ 6 μηνες. Είπαμε λοιπόν να το ψάξουμε κ έτσι αρχίσαμε με το σπερμοδιαγραμμα. Βγήκαν λοιπον τα αποτελέσματα κ τα πράγματα δεν ήταν καθόλου καλά. Έδειξαν αζωοσπερμια,δλδ έλλειψη σπέρματος. Μιλήσαμε με τον γυναικολόγο,με τον ουρολόγο,με τα καλά μαιευτήρια, μας είπαν όλοι να το επαναλάβουμε αλλά οκ όπως κ να έχει τα πράγματα δεν είναι θετικά. Η μόνη λύση είναι η εξωσωματική αλλά εάν βρεθεί σπερμα στους όρχεις. Θα πρέπει δλδ πρώτα να κάνει βιοψία για να δούμε αν υπάρχουν εκεί κ μετά να προχωρήσουμε. Αυτό ας πούμε ότι είναι η θετική πλευρά του πράγματος. Υπάρχει λοιπόν κ η περίπτωση να μην βρεθεί σπερμα,όποτε δεν υπάρχει λύση. Αυτή τη στιγμή έχω βάλει τελείως πίσω το πως αισθάνομαι εγώ,το πως είμαι εγώ,το τι σκέφτομαι εγώ κ προσπαθώ να τον κάνω να αισθανθεί καλύτερα. Η ψυχολογία στα πατώματα όπως καταλαβαίνετε. Του έχω πει χιλιάδες φορές ότι είμαι εδώ,δίπλα του,ότι θα τον στηρίξω κ ότι θα το αντιμετωπίσουμε μαζί όλο αυτό!! Όμως η ψυχολογία του είναι άσχημη. Δεν είναι σαφώς έτοιμος ακόμα ψυχολογικά να επαναλάβει το σπερμοδιαγραμμα. Του είπα κ εγώ να πάρει το χρόνο του κ όταν είναι έτοιμος,θα το επαναλάβουμε κ θα δούμε ένα ένα,βήμα βήμα πως θα προχωρήσουμε. έχει κάποια κοπέλα από σας κάτι παρόμοιο;;;

Σε καταλαβαίνω απόλυτα φυσικά δεν αντιμετωπίζουμε το ίδιο πρόβλημα με σένα όμως για τους άντρες δεν είναι πάρα πολύ εύκολο να το δεχτούν όλο αυτό όπως σου είπε και μία άλλη κοπέλα. εμείς οι γυναίκες μπορούμε να δεχτούμε ότι πρόβλημα έχουμε οι άντρες όμως όχι τόσο εύκολα πληγώνεται ο εγωισμός τους και κλείνονται στον εαυτό τους. Ωστόσο λύσεις υπάρχουν και πρέπει να κάνετε μία ανοιχτή κουβέντα σχεδιάζοντας τα επόμενα σας βήματα. Στην ίδια θέση με σας βρίσκονται πάρα πολλά ζευγάρια πίστεψέ με. αν κάνετε μία βόλτα από τα κέντρα εξωσωματικής θα το διαπιστώσετε και οι ίδιοι. Το θετικό είναι ότι η ιατρική επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο πολύ που μπορεί να αντιμετωπίσει τα προβλήματα Το θέμα είναι εσείς να είστε δεκτικοί στις όποιες λύσεις. Να κάνετε πολύ όμορφες γιορτές με αγάπη και πίστη όχι μόνο στο Θεό αλλά και ο ένας στον άλλον.... Όλα θα ξεπεραστούν σιγά-σιγά θα το δείτε... Είναι καλό που μπήκε σε αυτό το forum γιατί θα διαβάσεις διάφορες ιστορίες λύπης Χαράς αλλά όλες στο τέλος τα καταφέρνουν.... δεν έχω διαβάσει κάποιον άντρα να μπαίνει εδώ μέσα αλλά είμαι σίγουρη ότι πίσω από την καθεμιά μας υπάρχει ένας σύντροφος που τη στηρίζει... Μπορείς να του δώσεις να διαβάσει κάποιες από αυτές τις ιστορίες και θα δείτε ότι δεν είστε οι μόνοι... Εγώ τουλάχιστον το έχω κάνει αυτό. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχετε καλές γιορτές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Μου έχει ήδη πει να τον παρατήσω..μα εγώ αγαπάω εκείνον περισσότερο κ θέλω εκείνος να είναι καλά!! Κ θα το παλέψουμε κ θα τα καταφέρουμε,αυτό πιστεύω!! Το ξερω, το φαντάζομαι τι περνάει μέσα του,αλλά είμαι εδώ,δίπλα του..είναι κατανοητό από την πλευρά μου το τι περνάει κ τι νιώθει. Του έχω πει να πάρει το χρόνο του κ μετά ένα ένα βήμα θα προχωράμε παρακάτω. 
σε ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη κ ειλικρινά τώρα που το μοιράστηκα,νιώθω καλύτερα!! Σας ευχαριστώ πολύ...

Καλέ τι είναι αυτά που λέει γιατί να τον παρατήσεις αν είναι δυνατόν!!  Απάντησε ότι με τον ίδιο τρόπο... Εσύ θα με παρατουσες αν για κάποιο λόγο δεν θα μπορούσα να κάνω ποτέ παιδί; Σας έχει ενώσει πρώτα από όλα η αγάπη του ενός για τον άλλο Για αυτό και θέλετε να δημιουργήσετε κάτι πέρα από σας.... Και θα το καταφέρετε να είστε σίγουροι αρκεί να μείνετε ενωμένοι... Πες στον άντρα σου ότι δεν ήρθε το τέλος του κόσμου όλα αντιμετωπίζονται ιατρικά πλέον... έχω παντρευτεί και έχω χωρίσει δύο φορές και σε όλη αυτή τη διαδικασία μέσα κατάλαβα ότι το πιο σημαντικό για ένα ζευγάρι είναι η αγάπη η συντροφικότητα και υποστήριξη... Αν υπάρχουν αυτά ότι πρόβλημα και να παρουσιαστεί μπροστά σας λύνεται γιατί η ζωή Δεν είναι μόνο για τα εύκολα είναι και για τα δύσκολα και εκεί δείχνει ο άλλος την πραγματική του αγάπη...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! @Hope19 πολλές από εμάς μετά τη διέγερση είχαμε περίοδο πολύ νωρίς... εμένα 8 μέρες μετά την ωοληψια (που ειναι σαν να έκανες ωορρηξία) ήρθε! Κ το ίδιο είπαν κ αλλα κορίτσια. Νομίζω ότι έπαθες το ιδιο απλα εσυ έκανες πολλαπλή ωορρηξία εντός του σώματος σου, εμείς τεχνητά κ τα πήρε ο γιατρός... δε μου φαίνεται τόσο περίεργο αυτό που έγινε γιατί είδα ότι πηρες κανονικά φάρμακα εξωσωματικής! Οχι απλά χάπια... κ μου κάνει εντύπωση που δεν πηρες ενέσεις ανταγωνιστή... Μήπως να πάρεις κ μια δεύτερη γνώμη;καταλαβαίνω ότι σε κέρδισε ως άνθρωπος όμως δεν ξέρω, κάτι δεν μου κάθεται καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

@ioannastr καλημέρα κορίτσι μου! Έχω περάσει πριν 1,5 χρόνο μια παρόμοια κατάσταση που το πρώτο σπερματογραφημα του άντρα μου ήταν κακό και μου είπε το ίδιο πράγμα...και αυτή τη στιγμή έχουμε φτάσει στο ακριβώς αντίθετο...ανελπιστη βελτίωση με βιταμίνες και πρόβλημα στα ωάρια μου...πάμε εναλλάξ όπως καταλαβαίνεις... υπομονή τίποτα άλλο δεν έχω να πω! Κορίτσια χτες το βράδυ πολλά ροζ και σήμερα πουρνο πουρνο πόνοι και σκούρο καφέ...να ρθει να τελειώνουμε...καλή σας μέρα!

Δεν θα έρθει η κακιασμένη σου λέω.... Σου το είπε και το άλλο κορίτσι η θαύμα αλλά εσύ δεν θέλεις να το πιστέψεις...και εγώ χθες και σήμερα περίμενα περίοδο και πονάω ακριβώς όπως την περίοδο αλλά δεν πρόκειται να έρθει με τα φάρμακα που παίρνουμε... Όλα αυτά που βλέπεις μπορεί να είναι και υπολείμματα από τα φάρμακα Ε και αυτό το περίφημο ροζ της εμφύτευσης που τόσα κορίτσια έχουν αναφέρει... Εγώ βέβαια δεν το είχα ποτέ και μία χαρά έγκυος ήμουν. Περίμενε μέχρι τη Δευτέρα και θα πάμε για χοριακη μαζί Μην απελπίζεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! @Hope19 πολλές από εμάς μετά τη διέγερση είχαμε περίοδο πολύ νωρίς... εμένα 8 μέρες μετά την ωοληψια (που ειναι σαν να έκανες ωορρηξία) ήρθε! Κ το ίδιο είπαν κ αλλα κορίτσια. Νομίζω ότι έπαθες το ιδιο απλα εσυ έκανες πολλαπλή ωορρηξία εντός του σώματος σου, εμείς τεχνητά κ τα πήρε ο γιατρός... δε μου φαίνεται τόσο περίεργο αυτό που έγινε γιατί είδα ότι πηρες κανονικά φάρμακα εξωσωματικής! Οχι απλά χάπια... κ μου κάνει εντύπωση που δεν πηρες ενέσεις ανταγωνιστή... Μήπως να πάρεις κ μια δεύτερη γνώμη;καταλαβαίνω ότι σε κέρδισε ως άνθρωπος όμως δεν ξέρω, κάτι δεν μου κάθεται καλά... 

Θα συμφωνήσω άλλωστε και η κάθε κοπέλα και οργανισμός είναι διαφορετική και δεν πετυχαίνει πάντα οι γιατροί με τα φάρμακα που δίνουν....νομίζω πρέπει να πάρεις και μία δεύτερη γνώμη ή να συνεχίσεις διαφορετικά με τον ίδιο γιατρό εφόσον τώρα ξέρει πώς αντιδράει ο οργανισμός σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ioannastr θα συμφωνήσω με τη @Niki94 ότι η εξωσωματική είναι πολύ πιο εύκολη από οτι περίμενα. Ούτε κατάλαβα πως πέρασαν οι.μερες κ είχα μηδεν παρενέργειες... ευκολα κ γρήγορα! Αυτό που έγραψα για το ψυχοφθόρα ειναι ομως η δική μου εμπειρία κ χαίρομαι που για αλλες κοπέλες ηταν πιο εύκολο. Εγω τα σκούρα (ψυχολογικά) τα βρήκα οταν ήμουν στην αναμονή τι.εγινε με τα εμβρυα! Γιατί πλέον ήταν εντελώς εξω από μένα η διαδικασία κ απλά περίμενα ενα τηλεφώνημα... κ τωρα επίσης που περιμένω για μεταφορά κ τρωγομαι τι θα γίνει... σου εύχομαι ο,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δεν θα έρθει η κακιασμένη σου λέω.... Σου το είπε και το άλλο κορίτσι η θαύμα αλλά εσύ δεν θέλεις να το πιστέψεις...και εγώ χθες και σήμερα περίμενα περίοδο και πονάω ακριβώς όπως την περίοδο αλλά δεν πρόκειται να έρθει με τα φάρμακα που παίρνουμε... Όλα αυτά που βλέπεις μπορεί να είναι και υπολείμματα από τα φάρμακα Ε και αυτό το περίφημο ροζ της εμφύτευσης που τόσα κορίτσια έχουν αναφέρει... Εγώ βέβαια δεν το είχα ποτέ και μία χαρά έγκυος ήμουν. Περίμενε μέχρι τη Δευτέρα και θα πάμε για χοριακη μαζί Μην απελπίζεσαι...

Καλημέρα κορίτσι μου...δεν θέλω να το πιστέψω γιατί έχω κάνει άπειρες φορές...όσο για το κορίτσι θαύμα περιμένω πότε θα τα ακούσω στο τέλος... χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου...δεν θέλω να το πιστέψω γιατί έχω κάνει άπειρες φορές...όσο για το κορίτσι θαύμα περιμένω πότε θα τα ακούσω στο τέλος... χαχα

Ε μα άδικο θα έχει να σου τα ψάλλει;; Έλα να πούμε κάτι άλλο... Εργάζεσαι πας δουλειά αυτές τις μέρες; Μένεις Αθήνα που έκανες τις προσπάθειές σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ε μα άδικο θα έχει να σου τα ψάλλει;; Έλα να πούμε κάτι άλλο... Εργάζεσαι πας δουλειά αυτές τις μέρες; Μένεις Αθήνα που έκανες τις προσπάθειές σου;

Αθήνα μένω...στο Λητώ αλλά με διαφορετικούς γιατρούς...δουλεύω ναι και πήγα από τη Δευτέρα κανονικά...κουράζομαι αρκετά γενικά..χτες πονούσε αφόρητα η πλάτη μου... εσύ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Αθήνα μένω...στο Λητώ αλλά με διαφορετικούς γιατρούς...δουλεύω ναι και πήγα από τη Δευτέρα κανονικά...κουράζομαι αρκετά γενικά..χτες πονούσε αφόρητα η πλάτη μου... εσύ???

Και εγώ Αθήνα μένω και στο Λητώ έχω κάνει και εγώ τις προσπάθειές μου Αλλά πάντα με τον ίδιο γιατρό. Δουλειά Γιατί πήγες δεν πήρες την άδεια των 7 ημερών; Που δουλεύεις και κουράζεσαι τόσο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα Χρυσάφω τι κάνεις;

Καλημερα κοριτσι μου! Ηρεμα.Περιμε΄νω απο εβδομαδα να αρχίσω τις αντιβιωσεις..12 χαπια ημερησίως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Και εγώ Αθήνα μένω και στο Λητώ έχω κάνει και εγώ τις προσπάθειές μου Αλλά πάντα με τον ίδιο γιατρό. Δουλειά Γιατί πήγες δεν πήρες την άδεια των 7 ημερών; Που δουλεύεις και κουράζεσαι τόσο;

Πιο πολύ από θέμα ψυχολογίας άλλαξα γιατρό...είναι μαία η νυφη μου εκεί πολλά χρόνια και μου είπε να πάω για δεύτερη γνώμη και απλά με κέρδισε σαν άνθρωπος...δουλεύω σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό και είναι δύσκολο να λείπω..πολύ όμως έτσι όπως είναι οργανωμένο και κουράζομαι πολύ. Έχω πάρει απόφαση πως αν δεν πετύχει όταν είναι να ξαναξεκινησω προσπάθειες θα σταματήσω τη δουλειά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Ηρεμα.Περιμε΄νω απο εβδομαδα να αρχίσω τις αντιβιωσεις..12 χαπια ημερησίως...

Για ποιο λόγο θα πάρεις αντιβίωση; Βρέθηκε κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Για ποιο λόγο θα πάρεις αντιβίωση; Βρέθηκε κάτι;

Ναι..απο τον Μάιο..Φλεγμονες.. στην υστεροσκόπηση που ειχα κανει..Δεν ειχα κουραγιο να κανω την θεραπεια αλλα πλεον δεν παιρνει αλλη αναβολη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Fwtaki είπε:

Πιο πολύ από θέμα ψυχολογίας άλλαξα γιατρό...είναι μαία η νυφη μου εκεί πολλά χρόνια και μου είπε να πάω για δεύτερη γνώμη και απλά με κέρδισε σαν άνθρωπος...δουλεύω σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό και είναι δύσκολο να λείπω..πολύ όμως έτσι όπως είναι οργανωμένο και κουράζομαι πολύ. Έχω πάρει απόφαση πως αν δεν πετύχει όταν είναι να ξαναξεκινησω προσπάθειες θα σταματήσω τη δουλειά..

Καλέ αυτή είναι πολύ κουραστική δουλειά με τα παιδιά άσε που μπορεί να κολλήσεις και τίποτα Με τόσες ιώσεις που σέρνονται.... Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ πριν διοριστώ και πάω δευτεροβάθμια δούλευα συνέχεια δημοτικό και δεν υπήρχε κάτι που να μην το κολλούσα ήμουν συνέχεια άρρωστη... Πάντως τις άδειες που δικαιούσαι να τις παίρνεις... Είναι σημαντικό τις πρώτες μέρες να μην κουράζεσαι και να μη σηκώνεις βάρος... Για Αυτό βγάλανε και αυτό το νομο για επτά εργάσιμες ημέρες για να μας διευκολύνουν...

Αν θες πες μου σε πμ με ποιο γιατρό είσαι στο ΛΗΤΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ναι..απο τον Μάιο..Φλεγμονες.. στην υστεροσκόπηση που ειχα κανει..Δεν ειχα κουραγιο να κανω την θεραπεια αλλα πλεον δεν παιρνει αλλη αναβολη..

Και για πόσο καιρό θα πρέπει να παίρνεις αυτή την αντιβίωση; Σου είπαν ότι με αυτό θα περάσουν; Και μετά πώς θα διαπιστώσουν ότι οι φλεγμονές έχουν φύγει από τη μήτρα; Σε τρέλανα τώρα με τις ερωτήσεις μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλέ αυτή είναι πολύ κουραστική δουλειά με τα παιδιά άσε που μπορεί να κολλήσεις και τίποτα Με τόσες ιώσεις που σέρνονται.... Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ πριν διοριστώ και πάω δευτεροβάθμια δούλευα συνέχεια δημοτικό και δεν υπήρχε κάτι που να μην το κολλούσα ήμουν συνέχεια άρρωστη... Πάντως τις άδειες που δικαιούσαι να τις παίρνεις... Είναι σημαντικό τις πρώτες μέρες να μην κουράζεσαι και να μη σηκώνεις βάρος... Για Αυτό βγάλανε και αυτό το νομο για επτά εργάσιμες ημέρες για να μας διευκολύνουν...

Αν θες πες μου σε πμ με ποιο γιατρό είσαι στο ΛΗΤΩ

Άστα είμαστε λίγο περίεργα σε αυτή τη δουλειά... άλλα δικαιούμαστε άλλα παίρνουμε...πέρσι έκανα λαπαροσκόπηση-υστεροσκοπιση διαγνωστική 22/12 μέσα στις γιορτές για να λείψω όσο το δυνατόν λιγότερες μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Άστα είμαστε λίγο περίεργα σε αυτή τη δουλειά... άλλα δικαιούμαστε άλλα παίρνουμε...πέρσι έκανα λαπαροσκόπηση-υστεροσκοπιση διαγνωστική 22/12 μέσα στις γιορτές για να λείψω όσο το δυνατόν λιγότερες μέρες...

είναι δυσκολη δουλεια... η μια μου αδερφη ειναι δασκαλα σε παιδικο κ γινεται χαμος! ομως ρε συ μηπως να δεις για δημοσιο; καθε χρονο βγαινουν πολλες προκυρηξεις στους δημους για δασκαλες. Η αδερφη μου τοσα χρονια δεν εχει μεινει εκτος δουλειας, αν κ φυσικα εχει γυρισει αρκετους δημους ομως οι συνθηκες ειναι πολυ καλυτερες απο αυτο που περιγραφεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...