Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Συγχαρητήρια!!!!!! Του χρόνου αγκαλιά με το μωράκι σου!!!!! ❤️❤️❤️

@Niki94 χρόνια πολλά!!!!! Με καλά αποτελέσματα!!! Πολύχρονη και ευτυχισμενη

Ευχαριστω πολύ!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Συγχαρητήρια!!!!!! Του χρόνου αγκαλιά με το μωράκι σου!!!!! ❤️❤️❤️

@Niki94 χρόνια πολλά!!!!! Με καλά αποτελέσματα!!! Πολύχρονη και ευτυχισμενη

Σε ευχαριστώ πολύ...!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Θαύμα! είπε:

Ελαααα και είσαι όντως τόσο σίγουρη ε;;;; Κι εγώ ακριβώς την ίδια σιγουριά είχα....η ζωή ωστόσο είχε άλλο σενάριο κ έφερε την κόρη μου...πόσες φορές θα πούμε ότι δεν έχουμε συμπτώματα πριν τη χοριακη...όλα τα δημιουργούν τα φάρμακα ή η μήτρα που κάνει συσπάσεις για διάφορους λόγους....σοβαρεψου.....κ στο λέω με 7 πια προσπάθειες στην πλατη

Μακάρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

καλημέρα κορίτσια μου.

Εγω ακομα δεν ειμαι στη φαση της εξωσωματικης αλλα θελω να σας κανω μια ερωτηση που μπορει να ξερετε να απαντησετε.

Εχω προβλημα γιατι κανω καθε μηνα οωρρηξια,βεβαια μεγαλωνει πολυ το ιωθηλακιο μεχρι να σπασει και εχω μικρη ωχρινικη φαση γυρω στις 10 μερες. Επαιρνα προγεστερονη τους τελευταιους 3 μηνες. Μαλλον δεν εκανα ποιοτικη οωρρηξια. Εχω και μια βουλεμενη σαλπιγγα κ μια χειρουργημενη οωθηκη που ειναι μικροτερη απο την αλλη λογω χειρουργιου.

Αυτο το μηνα εκανα διεγερση με puregon και επαφες. 

Η καλη οωθηκη ομως λειτουργησε υπερβολικα κ πριστηκε.Εκανε 3 μεγαλα ωαρια και παρα πολλα μικρα ανευ σημασια. Ποναγα αρκετα για καποιες μερες και επαιρνα ενα φαρμακο που μου εδωσε ο γιατρος και τωρα ειμαι καλα.

Λοιπον οταν πηγα στο δευτερο υπερηχο την περασμενη Παρασκευη που ειδαμε και το προβλημα ο γιατρος μου ειπε οτι το ενα οωθηλακιο το μεγαλυτερο απο ολα εσπασε ηδη και μεσα στο ΣΚ να εχω επαφες γτ ειχα αλλα 2 που θα εσκαγαν. Δεν προλαβα ουτε τν ovitrell να κανω

ΣΤο ερωτημα:

ΤΗν κυριακη ειδα μια σταγονα ροζ και απο τη δευτερα εχω μια φορα την ημερα λιγο ροζ υγρα στο χαρτι.

Ο γιατρος μου ειπε ειναι απο την οωρρηξια και μπορει να τα ξανα βλεπω.

 

Σας εχει τυχει κατι τετοιο? Δεν ειχα ποτε ροζ υγρα σε αυτη τη φαση του κυκλου.

Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο και αν εβαλα σε λαθος σημειο την ερωτηση μου.

Καλησπέρα!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!! Εγώ ξαφνικά ενώ δεν είχα ποτέ στην ωορρηξία απέκτησα πόνους και όχι απλά ροζ...είχα αιματακι και καφέ...αφού όταν είπαμε ότι θα ξεκινήσουμε με τον άντρα μου προσπάθειες έλεγα πως θα το κάνουμε??? Πήγα και στο γυναικολόγο και μου το επιβεβαίωσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Καλησπέρα!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!! Εγώ ξαφνικά ενώ δεν είχα ποτέ στην ωορρηξία απέκτησα πόνους και όχι απλά ροζ...είχα αιματακι και καφέ...αφού όταν είπαμε ότι θα ξεκινήσουμε με τον άντρα μου προσπάθειες έλεγα πως θα το κάνουμε??? Πήγα και στο γυναικολόγο και μου το επιβεβαίωσε!

Εγω ξεκινησα τη Δευτερα βραδυ ειδα μια φορα , μετα Τριτη μια φορά ποναγα κι ολας. Τεταρτη και Πεμπτη τιποτα και περασε και ο πονος. Σημερα παλι ροζ και πονακια. Δεν ξερω τι γινεται και εχω ανησυχησει. Εντωμεταξυ οωρρηξια στα οωθηλακια εγινε Πεμπτη με Κυριακη καπου εκει. Ειχα και πολλα υγρα.  Αλλα  εκανα και τις ενεσεις  πρωτη φορα, εγινε κι ολο αυτο που προανεφερα και δεν ξερω τι να περιμενω!

Εσυ κοριτσι μου καθε μηνα το παθαινεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Εγω ξεκινησα τη Δευτερα βραδυ ειδα μια φορα , μετα Τριτη μια φορά ποναγα κι ολας. Τεταρτη και Πεμπτη τιποτα και περασε και ο πονος. Σημερα παλι ροζ και πονακια. Δεν ξερω τι γινεται και εχω ανησυχησει. Εντωμεταξυ οωρρηξια στα οωθηλακια εγινε Πεμπτη με Κυριακη καπου εκει. Ειχα και πολλα υγρα.  Αλλα  εκανα και τις ενεσεις  πρωτη φορα, εγινε κι ολο αυτο που προανεφερα και δεν ξερω τι να περιμενω!

Εσυ κοριτσι μου καθε μηνα το παθαινεις?

Ναι ναι κάθε μήνα! Σε δύο γυναικολόγους πήγα και οι δύο αυτό μου είπαν! Αφού φοράω σερβιετακι κανονικά! Και ξεκίνησε εντελώς ξαφνικά.

Επεξεργάστηκε από Fwtaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia35 είπε:

@Dimi80συγχαρητηρια!!!!! πήρες το πιο όμορφο χριστουγεννιάτικο δώρο!!!! εύχομαι να πάνε όλα καλά !!!!

Όντως!! Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι του χρόνου να το έχω στην αγκαλιά μου!  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Τέλεια κοπέλα μου να πάνε όλα μα όλα καλά..!!!!! 

Μπράβο κοπελάρα μου πολύ χάρηκα... @Niki94 ακολουθείς και εσυ και χρόνια πολλα κιολας του χρονου αγκαλιά με το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Μπράβο κοπελάρα μου πολύ χάρηκα... @Niki94 ακολουθείς και εσυ και χρόνια πολλα κιολας του χρονου αγκαλιά με το μωράκι σου.

Σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις όμορφες ευχές σου κοπέλα μου..!!!  Κι σε εσένα τα καλύτερα εύχομαι..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ παρά πολύ κορίτσια μου για της ευχές σας και ελπίζω να πιάσουν όλες..!!!!! Από μεριά μου εύχομαι πριν τα Χριστούγεννα να έχουμε μάθει όλες μας ότι έχουμε τα σπορακια μας και ότι φέτος τον Ιούλιο /Αύγουστο / Σεπτέμβριο του 2020 θα κάνουμε χαμό στα μαιευτήρια μαζί με  της φωνούλες τους..!!!! Σας εύχομαι να πάνε όλα μα όλα καλά κορίτσια μου..!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Καινουρια σε αυτή τη συζήτηση. Με τον άντρα μου προσπαθούμε για μωράκι εδώ κ 6 μηνες. Είπαμε λοιπόν να το ψάξουμε κ έτσι αρχίσαμε με το σπερμοδιαγραμμα. Βγήκαν λοιπον τα αποτελέσματα κ τα πράγματα δεν ήταν καθόλου καλά. Έδειξαν αζωοσπερμια,δλδ έλλειψη σπέρματος. Μιλήσαμε με τον γυναικολόγο,με τον ουρολόγο,με τα καλά μαιευτήρια, μας είπαν όλοι να το επαναλάβουμε αλλά οκ όπως κ να έχει τα πράγματα δεν είναι θετικά. Η μόνη λύση είναι η εξωσωματική αλλά εάν βρεθεί σπερμα στους όρχεις. Θα πρέπει δλδ πρώτα να κάνει βιοψία για να δούμε αν υπάρχουν εκεί κ μετά να προχωρήσουμε. Αυτό ας πούμε ότι είναι η θετική πλευρά του πράγματος. Υπάρχει λοιπόν κ η περίπτωση να μην βρεθεί σπερμα,όποτε δεν υπάρχει λύση. Αυτή τη στιγμή έχω βάλει τελείως πίσω το πως αισθάνομαι εγώ,το πως είμαι εγώ,το τι σκέφτομαι εγώ κ προσπαθώ να τον κάνω να αισθανθεί καλύτερα. Η ψυχολογία στα πατώματα όπως καταλαβαίνετε. Του έχω πει χιλιάδες φορές ότι είμαι εδώ,δίπλα του,ότι θα τον στηρίξω κ ότι θα το αντιμετωπίσουμε μαζί όλο αυτό!! Όμως η ψυχολογία του είναι άσχημη. Δεν είναι σαφώς έτοιμος ακόμα ψυχολογικά να επαναλάβει το σπερμοδιαγραμμα. Του είπα κ εγώ να πάρει το χρόνο του κ όταν είναι έτοιμος,θα το επαναλάβουμε κ θα δούμε ένα ένα,βήμα βήμα πως θα προχωρήσουμε. έχει κάποια κοπέλα από σας κάτι παρόμοιο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Καινουρια σε αυτή τη συζήτηση. Με τον άντρα μου προσπαθούμε για μωράκι εδώ κ 6 μηνες. Είπαμε λοιπόν να το ψάξουμε κ έτσι αρχίσαμε με το σπερμοδιαγραμμα. Βγήκαν λοιπον τα αποτελέσματα κ τα πράγματα δεν ήταν καθόλου καλά. Έδειξαν αζωοσπερμια,δλδ έλλειψη σπέρματος. Μιλήσαμε με τον γυναικολόγο,με τον ουρολόγο,με τα καλά μαιευτήρια, μας είπαν όλοι να το επαναλάβουμε αλλά οκ όπως κ να έχει τα πράγματα δεν είναι θετικά. Η μόνη λύση είναι η εξωσωματική αλλά εάν βρεθεί σπερμα στους όρχεις. Θα πρέπει δλδ πρώτα να κάνει βιοψία για να δούμε αν υπάρχουν εκεί κ μετά να προχωρήσουμε. Αυτό ας πούμε ότι είναι η θετική πλευρά του πράγματος. Υπάρχει λοιπόν κ η περίπτωση να μην βρεθεί σπερμα,όποτε δεν υπάρχει λύση. Αυτή τη στιγμή έχω βάλει τελείως πίσω το πως αισθάνομαι εγώ,το πως είμαι εγώ,το τι σκέφτομαι εγώ κ προσπαθώ να τον κάνω να αισθανθεί καλύτερα. Η ψυχολογία στα πατώματα όπως καταλαβαίνετε. Του έχω πει χιλιάδες φορές ότι είμαι εδώ,δίπλα του,ότι θα τον στηρίξω κ ότι θα το αντιμετωπίσουμε μαζί όλο αυτό!! Όμως η ψυχολογία του είναι άσχημη. Δεν είναι σαφώς έτοιμος ακόμα ψυχολογικά να επαναλάβει το σπερμοδιαγραμμα. Του είπα κ εγώ να πάρει το χρόνο του κ όταν είναι έτοιμος,θα το επαναλάβουμε κ θα δούμε ένα ένα,βήμα βήμα πως θα προχωρήσουμε. έχει κάποια κοπέλα από σας κάτι παρόμοιο;;;

Παρόν..!!!!! Ακριβός το ίδιο θέμα αλλά σε εμάς δεν βρέθηκε ούτε στην βιοψία ότι θες με ρωτάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια! Ειμαι και γω καινουργια εδω ψαχνοντας οσες πιο πολλες πληροφοριες. Στα γρήγορα λοιπον διαγνωση ολιγοασθενοσπερμιας λογω κιρσοκηλης. Εγινε η επεμβαση και τωρα σε κανα τρίμηνο θα γινει παλι το σπερμοδιαγραμμα. Οι δικες μου εξετασεις ολες κομπλε. Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμένω πολλα και θεωρώ οτι θα καταφύγουμε στην εξωσωματικη. Δεν εχω καμια απολυτως ιδεα τι γινεται πως ξεκινας τι φαρμακα εξοδα. Please help ?

στις On 4/12/2019 at 10:00 ΠΜ, ο/η Niki94 είπε:

Όλα καλά να πάνε κοπέλα μου...!!!!! Καλή αρχή..!!! Και σύντομα να κας κες ευχαριστα νέα..!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Παρόν..!!!!! Ακριβός το ίδιο θέμα αλλά σε εμάς δεν βρέθηκε ούτε στην βιοψία ότι θες με ρωτάς 

Χρόνια σου πολλά κοπέλα μου κ σε ευχαριστώ που μου απάντησες..σε τι στάδιο βρίσκεστε;; Έχετε προβεί σε εξωσωματική με κάποιο τρόπο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπέρα μηλωντας σήμερα με κοπέλα που είχε πολλές αποτυχίες εξωσωματικής Μ είπε πως απευθύνθηκε σε ανοσολογο που τις έκανε ανταλλαγή αίματος από αυτήν στο σύζυγό κ τ αντίθετο κ έτσι πέτυχε κ έχει τώρα ένα κορίτσακι γνωρίζεται κάτι κ εσείς πάνω σε αυτό;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ioannastr Καλώς ήρθες στην παρέα μας κ καλά αποτελέσματα εύχομαι! Μακάρι να μπορέσετε να προχωρήσετε κ γενικά να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@ioannastr Καλώς ήρθες στην παρέα μας κ καλά αποτελέσματα εύχομαι! Μακάρι να μπορέσετε να προχωρήσετε κ γενικά να πάνε όλα καλά!

Σε ευχαριστούμε πολύ..έχουμε αρκετό δρόμο μπροστά μας τώρα φαντάζομαι. Θα επακολουθήσουν πολλές εξετάσεις κ ελπίζω να τα καταφέρουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ..έχουμε αρκετό δρόμο μπροστά μας τώρα φαντάζομαι. Θα επακολουθήσουν πολλές εξετάσεις κ ελπίζω να τα καταφέρουμε!! 

Γενικά η εξωσωματική χρειάζεται υπομονή κ επιμονή δεν είναι εύκολος δρόμος... φαντάσου οτι θεωρητικα εμείς δεν έχουμε κάτι κ φτάσαμε όμως ως εδω κ ειλικρινά αισθάνομαι εξάντληση...(κ λεω θεωρητικα δεν έχουμε κάτι γιατί δεν μπορεί, πάντα κάτι υπάρχει για να μην έρχεται)

Αυτό εχω να σε συμβουλεψω, υπομονή κ ψυχραιμία γιατί ειναι ψυχοφθόρα διαδικασία... σε τι ηλικία ειστε; εύχομαι ο,τι καλύτερο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Γενικά η εξωσωματική χρειάζεται υπομονή κ επιμονή δεν είναι εύκολος δρόμος... φαντάσου οτι θεωρητικα εμείς δεν έχουμε κάτι κ φτάσαμε όμως ως εδω κ ειλικρινά αισθάνομαι εξάντληση...(κ λεω θεωρητικα δεν έχουμε κάτι γιατί δεν μπορεί, πάντα κάτι υπάρχει για να μην έρχεται)

Αυτό εχω να σε συμβουλεψω, υπομονή κ ψυχραιμία γιατί ειναι ψυχοφθόρα διαδικασία... σε τι ηλικία ειστε; εύχομαι ο,τι καλύτερο

 

Σε ευχαριστούμε πολύ!! Μακάρι όλες μας να αποκτήσουμε αυτό που θελουμε!! Γιατί σημασία έχει το αποτέλεσμα κ όχι ο τρόπος..

το φαντάζομαι ότι είναι δύσκολος δρόμος αλλά αν είμαστε ενωμένοι,θα τα καταφέρουμε!! ??

εγω είμαι 32 κ ο άντρας μου 33.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Χρόνια σου πολλά κοπέλα μου κ σε ευχαριστώ που μου απάντησες..σε τι στάδιο βρίσκεστε;; Έχετε προβεί σε εξωσωματική με κάποιο τρόπο;;;

Σε ευχαριστώ πολύ ναι εμείς κάναμε την εξωσωματική μας με το ωραιότατο δότη μας και τώρα σε λίγες μέρες περιμένω και ελπίζω ένα θετικό αποτέλεσμα 

 

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ!! Μακάρι όλες μας να αποκτήσουμε αυτό που θελουμε!! Γιατί σημασία έχει το αποτέλεσμα κ όχι ο τρόπος..

το φαντάζομαι ότι είναι δύσκολος δρόμος αλλά αν είμαστε ενωμένοι,θα τα καταφέρουμε!! ??

εγω είμαι 32 κ ο άντρας μου 33.

να σου πω κάτι ..;;; Εμένα η εξωσωματική δεν μου φάνηκε καθόλου δύσκολη ούτε ψυχοφθόρα που διαβάζω μου φάνηκε σαν να πηγενω για καφέ να το πω στον ιατρό μου...!! Έχω πει κιόλας ότι εμένα να μου έλεγαν πριν λίγα χρόνια για εξωσωματική και δότη θα έλεγα δεν μπορώ δεν θα Εμπενα ποτέ σε αυτή την διαδικασία να όμως που μέσα σε ένα χρόνο έκανα τα πάντα χωρίς μα το καταλάβουμε..!!! Και τώρα δεν έχω πιστέψει ακόμη ότι έχω βάλει τα 2 αυγουλακια μου..!! Και σε λίγες μέρες περιμένω να μάθω..!!! 
 

τωρα να σε ρωτήσω το σπερμματοδιαγραμμα ήταν μηδενικό..;;; Γιατί σας είπε να ξανά επαναλάβετε σας έδωσε κάποια βιταμίνη..;; Στο λέω γιατί από την στιγμή που δεν βρίσκουμε σπερμαμτοζωαρια σε ΟΝΕ για βιοψία και όχι επανάληψη..!! Εγώ σας εύχομαι έστω και στην βιοψία να βρείτε κοπέλα μου..!!! Ότι μα ότι θες μου κες ακόμη αν θες σου λέω πως το δέχτηκε ο άντρας μου όλα γιατί όσο να πεις δύσκολα για έναν άντρα να δεχτεί τον δότη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

καλημέρα κορίτσια μου.

Εγω ακομα δεν ειμαι στη φαση της εξωσωματικης αλλα θελω να σας κανω μια ερωτηση που μπορει να ξερετε να απαντησετε.

Εχω προβλημα γιατι κανω καθε μηνα οωρρηξια,βεβαια μεγαλωνει πολυ το ιωθηλακιο μεχρι να σπασει και εχω μικρη ωχρινικη φαση γυρω στις 10 μερες. Επαιρνα προγεστερονη τους τελευταιους 3 μηνες. Μαλλον δεν εκανα ποιοτικη οωρρηξια. Εχω και μια βουλεμενη σαλπιγγα κ μια χειρουργημενη οωθηκη που ειναι μικροτερη απο την αλλη λογω χειρουργιου.

Αυτο το μηνα εκανα διεγερση με puregon και επαφες. 

Η καλη οωθηκη ομως λειτουργησε υπερβολικα κ πριστηκε.Εκανε 3 μεγαλα ωαρια και παρα πολλα μικρα ανευ σημασια. Ποναγα αρκετα για καποιες μερες και επαιρνα ενα φαρμακο που μου εδωσε ο γιατρος και τωρα ειμαι καλα.

Λοιπον οταν πηγα στο δευτερο υπερηχο την περασμενη Παρασκευη που ειδαμε και το προβλημα ο γιατρος μου ειπε οτι το ενα οωθηλακιο το μεγαλυτερο απο ολα εσπασε ηδη και μεσα στο ΣΚ να εχω επαφες γτ ειχα αλλα 2 που θα εσκαγαν. Δεν προλαβα ουτε τν ovitrell να κανω

ΣΤο ερωτημα:

ΤΗν κυριακη ειδα μια σταγονα ροζ και απο τη δευτερα εχω μια φορα την ημερα λιγο ροζ υγρα στο χαρτι.

Ο γιατρος μου ειπε ειναι απο την οωρρηξια και μπορει να τα ξανα βλεπω.

 

Σας εχει τυχει κατι τετοιο? Δεν ειχα ποτε ροζ υγρα σε αυτη τη φαση του κυκλου.

Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο και αν εβαλα σε λαθος σημειο την ερωτηση μου.

Κορίτσια σας παραθέτω πάλι το μήνα κ σας λέω ότι χθες το βράδυ είδα αίμα κ σήμερα ροή μεγάλη κι όλας. 18η μέρα κύκλου. 8 μέρες αφού έσπασε το πρώτο οωθηλακιο κ 6 μέρες από τα υπόλοιπα. 

Γτ ,; Οι ενέσεις γτ το έκαναν αυτό δεν καταλαβαίνω. Είμαι να σκάσω. Θα πάρω το γιατρό κ ειλικρινά θέλω μια εξήγηση γτ έχω στεναχωρηθεί που πέρασα όλο αυτά κ το μόνο που κατάφερα είναι να ξανά αδιαθετησω μετά από 18 μέρες. Άρα από 13η μέρα ήταν προεόρτια κ όχι οωρρηξια που έλεγε.

Καλημέρα κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια σας παραθέτω πάλι το μήνα κ σας λέω ότι χθες το βράδυ είδα αίμα κ σήμερα ροή μεγάλη κι όλας. 18η μέρα κύκλου. 8 μέρες αφού έσπασε το πρώτο οωθηλακιο κ 6 μέρες από τα υπόλοιπα. 

Γτ ,; Οι ενέσεις γτ το έκαναν αυτό δεν καταλαβαίνω. Είμαι να σκάσω. Θα πάρω το γιατρό κ ειλικρινά θέλω μια εξήγηση γτ έχω στεναχωρηθεί που πέρασα όλο αυτά κ το μόνο που κατάφερα είναι να ξανά αδιαθετησω μετά από 18 μέρες. Άρα από 13η μέρα ήταν προεόρτια κ όχι οωρρηξια που έλεγε.

Καλημέρα κορίτσια.

Καλημερα κορίτσι μου . Εχεις απόλυτο δίκιο να στεναχωριεσαι αλλα να μην τα βαζεις κατω .Πρεπει να ρωτήσεις τον γιατρό σου να σου λύσει τις απορίες σου . Σίγουρα αυτός θα ξερει καλυτερα απο μας . Πάνω απ ολα μην τα βαζεις ξέρω να εχεθς θετικές σκέψεις οσο μπορεις φυσικά . Την επόμενη φορά θα πετύχεις σίγουρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Καινουρια σε αυτή τη συζήτηση. Με τον άντρα μου προσπαθούμε για μωράκι εδώ κ 6 μηνες. Είπαμε λοιπόν να το ψάξουμε κ έτσι αρχίσαμε με το σπερμοδιαγραμμα. Βγήκαν λοιπον τα αποτελέσματα κ τα πράγματα δεν ήταν καθόλου καλά. Έδειξαν αζωοσπερμια,δλδ έλλειψη σπέρματος. Μιλήσαμε με τον γυναικολόγο,με τον ουρολόγο,με τα καλά μαιευτήρια, μας είπαν όλοι να το επαναλάβουμε αλλά οκ όπως κ να έχει τα πράγματα δεν είναι θετικά. Η μόνη λύση είναι η εξωσωματική αλλά εάν βρεθεί σπερμα στους όρχεις. Θα πρέπει δλδ πρώτα να κάνει βιοψία για να δούμε αν υπάρχουν εκεί κ μετά να προχωρήσουμε. Αυτό ας πούμε ότι είναι η θετική πλευρά του πράγματος. Υπάρχει λοιπόν κ η περίπτωση να μην βρεθεί σπερμα,όποτε δεν υπάρχει λύση. Αυτή τη στιγμή έχω βάλει τελείως πίσω το πως αισθάνομαι εγώ,το πως είμαι εγώ,το τι σκέφτομαι εγώ κ προσπαθώ να τον κάνω να αισθανθεί καλύτερα. Η ψυχολογία στα πατώματα όπως καταλαβαίνετε. Του έχω πει χιλιάδες φορές ότι είμαι εδώ,δίπλα του,ότι θα τον στηρίξω κ ότι θα το αντιμετωπίσουμε μαζί όλο αυτό!! Όμως η ψυχολογία του είναι άσχημη. Δεν είναι σαφώς έτοιμος ακόμα ψυχολογικά να επαναλάβει το σπερμοδιαγραμμα. Του είπα κ εγώ να πάρει το χρόνο του κ όταν είναι έτοιμος,θα το επαναλάβουμε κ θα δούμε ένα ένα,βήμα βήμα πως θα προχωρήσουμε. έχει κάποια κοπέλα από σας κάτι παρόμοιο;;;

Όταν τελείωσα την πρώτη μου εξωσωματικη κ πήρα μηδέν,ο γυναικολόγος μου απάντησε ότι μέσα στην ατυχία μας ατυχία μας είμαστε τυχεροί ως ανεξήγητα υπογονιμοι.Θυμωσα γιατί θεώρησα ότι με κοροϊδεύει.Μου απάντησε ότι είναι τεράστιο βάρος για αυτόν από το οποίον ξεκινά το θέμα( το τονίζω το ξεκινα γιατί το θέμα αφορά δύο) σε η τη διαδικασία.Τοτε δεν καταλάβαινα τι εννοούσε..στην πορεία τον παλλινδρομων αυτό το βάρος το ένιωσα....δε σου κρύβω ότι κάποια φορά είπα στον άντρα μου φεύγω δεν σου αξίζει να μείνεις χωρίς παιδί εξαιτίας μου.Θελω να σου πω να φανείς δυνατή για όσα θα ακούσεις κ όσα θα κρατάει μέσα του.Ειδικα οι άντρες νιώθουν ότι χάνουν τόν Αντριάνο τους .Να του πεις ότι στην ίδια θέση είναι δεκάδες άλλα ζευγάρια..άλλα ακριβώς με το ίδιο θέμα,αλλά με θέμα στα ωάρια αλλά στη μήτρα κτλ...Θα επαναλάβει όταν είναι έτοιμος κ θα ακολουθήσει τη διαδικασία που θα του πουν...μια χαρά θα βρουν σπέρμα στους όρχεις...πάντα βρίσκουν...ένα θες για κάθε ωάριο...καμία δεν ξέρω να έμεινε χωρίς παιδί...το σταυρό σου να κάνεις να σας δίνει δύναμη ο θεός φώτιση κ ψυχική γαλήνη στον άντρα σου κ όλα θα γίνουν..κι αν θες την ταπεινή μου γνώμη έχοντας ήδη ένα παιδί από εξωσωματική πια,εάν ξέρεις τι παλεύεις πετυχαίνεις....όταν δεν ξέρεις είναι το προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ναι εμείς κάναμε την εξωσωματική μας με το ωραιότατο δότη μας και τώρα σε λίγες μέρες περιμένω και ελπίζω ένα θετικό αποτέλεσμα 

 

να σου πω κάτι ..;;; Εμένα η εξωσωματική δεν μου φάνηκε καθόλου δύσκολη ούτε ψυχοφθόρα που διαβάζω μου φάνηκε σαν να πηγενω για καφέ να το πω στον ιατρό μου...!! Έχω πει κιόλας ότι εμένα να μου έλεγαν πριν λίγα χρόνια για εξωσωματική και δότη θα έλεγα δεν μπορώ δεν θα Εμπενα ποτέ σε αυτή την διαδικασία να όμως που μέσα σε ένα χρόνο έκανα τα πάντα χωρίς μα το καταλάβουμε..!!! Και τώρα δεν έχω πιστέψει ακόμη ότι έχω βάλει τα 2 αυγουλακια μου..!! Και σε λίγες μέρες περιμένω να μάθω..!!! 
 

τωρα να σε ρωτήσω το σπερμματοδιαγραμμα ήταν μηδενικό..;;; Γιατί σας είπε να ξανά επαναλάβετε σας έδωσε κάποια βιταμίνη..;; Στο λέω γιατί από την στιγμή που δεν βρίσκουμε σπερμαμτοζωαρια σε ΟΝΕ για βιοψία και όχι επανάληψη..!! Εγώ σας εύχομαι έστω και στην βιοψία να βρείτε κοπέλα μου..!!! Ότι μα ότι θες μου κες ακόμη αν θες σου λέω πως το δέχτηκε ο άντρας μου όλα γιατί όσο να πεις δύσκολα για έναν άντρα να δεχτεί τον δότη 

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου,ολόψυχα,να είναι θετικό το αποτελεσμα σου κ να πάρετε το μεγαλύτερο δώρο αυτά τα Χριστούγεννα!!! Κοιτα θα σου πω αυτό που σκέφτομαι αυτή τη στιγμή τουλάχιστον που δεν έχουμε ξεκινήσει αυτή τη διαδικασία..δε με νοιάζει για μένα καθόλου,δε με έχω σκεφτεί ούτε μισό λεπτό! Θέλω μόνο να είναι καλά ο άντρας μου κ να προσπαθήσει να ηρεμήσει κ να πει: οκ μας έτυχε κ αυτό,έχω τη γυναίκα μου δίπλα μου,θα το αντιμετωπίσουμε!! Το σπερμοδιαγραμμα ήταν μηδενικό,αλλά μας είπαν να το επαναλάβουμε σε κάποιο καλό μαιευτήριο (ΡΕΑ,Ιασώ). Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις που έχει κάνει ήταν πέραν για πέραν καλές. Μόνο αυτό βρέθηκε. Δεν του έδωσαν καμία βιταμίνη,τουλάχιστον τώρα. Εσάς σας είχε δώσει; 
ειλικρινά θα ήθελα να μάθω πως αποφασίσατε για δότη,πως ο άντρας σου την πήρε αυτή την απόφαση κ μπράβο σας για αυτό!! Σημασία έχει το αποτέλεσμα,αυτό λέω πάντα...

Μου έχεις δώσει μεγάλη ανάσα,σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
    • Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...