Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimi80 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν.. Είμαι πολύ χαρούμενη.. Πήρα το αποτέλεσμα της χωριακης μου 123!!πηρα Τους γιατρούς μου και ενθουσιαστηκαν. Δεδομένου ότι είναι 11η μέρα είμαστε πολύ καλά μου είπαν.. Ο Άγιος Νικόλαος έκανε τελικά το θαύμα του :-) Εύχομαι να συνεχίσουν όλα καλά μέχρι να το πάρω στην αγκαλιά μου! Εύχομαι σε όλες να τα καταφέρετε και ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΈΡΕΤΕ! Πίστη κορίτσια μου, πίστη :-)

Τέλεια κοπέλα μου να πάνε όλα μα όλα καλά..!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Ναι το εχω ψαξει με εξετασεις ειναι καλες. Εχω εικονα πολυκυστικων κ μπορει να μην κανω ποιοτικη οωρρηξια. Για αυτο δοκιμασα με ενεσεις αυτο το μηνα.Γιατι εχω και μια κλειστη σαλπιγγα μηπως αυξηθουν οι πιθανοτητες. Σκεφτομαι σοβαρα σε ενα εξαμηνο να κινηθω προς το δρομο της εξωσωματικης

αυτό θα πρέπει να το δεις με το γιατρό σου... πάντως από όσο ξέρω κ αυτά τα φάρμακα δεν είναι να τα παίρνεις κ πολλές φορές οπότε αν δεν δεις φως ίσως να το ψάξεις. Αν ο γιατρός σου δεν είναι ειδικός στην υποβοηθούμενη δες κάποιον ειδικό που θα σε κατευθύνει σωστά! Φυσικά σε όλα αυτά παίζει ρόλο και η ηλικία, αν είσαι ακόμα μικρή αξίζει να το παλέψεις! Νομίζω η συμβουλή μου είναι να δεις έναν εξειδικευμένο γιατρό που θα σε βοηθήσει να κινηθείς σωστά! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimi80 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν.. Είμαι πολύ χαρούμενη.. Πήρα το αποτέλεσμα της χωριακης μου 123!!πηρα Τους γιατρούς μου και ενθουσιαστηκαν. Δεδομένου ότι είναι 11η μέρα είμαστε πολύ καλά μου είπαν.. Ο Άγιος Νικόλαος έκανε τελικά το θαύμα του :-) Εύχομαι να συνεχίσουν όλα καλά μέχρι να το πάρω στην αγκαλιά μου! Εύχομαι σε όλες να τα καταφέρετε και ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΈΡΕΤΕ! Πίστη κορίτσια μου, πίστη :-)

Δόξα τω Θεώ μας έφερες καλά νέα... Μπράβο αγάπη μου συγχαρητήρια καλούς διπλασιασμού και μία ανέφελη εγκυμοσύνη.... Άνοιξες το μήνα με πολύ χαρούμενα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Συγχαρητήρια!!! Εύχομαι του χρόνου τέτοια μέρα να κρατάς το παιδάκι σου αγκαλιά!!! Μπράβο κορίτσι!

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! Ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κοπέλα μου σε ευχαριστώ παρά πολύ..!!! Εγώ έπαθα υπερδιέγερση από την εξωσωματική..!!  Δεν προσπαθείτε πολύ παντος κοπέλα μου εγώ θα δοκίμαζα και σπερματέγχυση (ανάλογος και την ηλικία σου δεν την ξέρω) 

Ειμαι 28! Η αληθεια ειναι οτι στα μεσα των ενεσεων μου μπηκε η σκεψη για σπερματεγχυση αλλα δεν προλαβαμε την οωρρηξια. Ξεκινησα τη 2ημερα του κυκλου τις ενεσεις 150μοναδες για 4 μερες και μετα 75μοναδες για αλλες 3 ημερες και μας προλαβε η οωρρηξια. Φαντασου πηγα Τεταρτη το μεγαλυτερο ηταν 15χιλιοστα και μου λεει ο γιατρος σταματας τις ενεσεις γτ εβλεπε οτι ξεκιναγε να παθει υπερδιεγερση. Εγω ομως πριν παω ειχα κανει την ιδια μερα μια 75μοναδες και μαλλον ηταν το τελειωτικο χτυπημα. Ε, Πεμπτη με Παρασκευη πρωι εσπασε το μεγαλο που θα ήταν γυρω στο 18-19mm οποτε δεν προλαβαμε. 

 

Α επισης ειχα πριστει πολυ και στηθος φουλ. Χτες ξεπριστηκε! ειναι λογικό? Σε δεκα μερες περιμενω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

αυτό θα πρέπει να το δεις με το γιατρό σου... πάντως από όσο ξέρω κ αυτά τα φάρμακα δεν είναι να τα παίρνεις κ πολλές φορές οπότε αν δεν δεις φως ίσως να το ψάξεις. Αν ο γιατρός σου δεν είναι ειδικός στην υποβοηθούμενη δες κάποιον ειδικό που θα σε κατευθύνει σωστά! Φυσικά σε όλα αυτά παίζει ρόλο και η ηλικία, αν είσαι ακόμα μικρή αξίζει να το παλέψεις! Νομίζω η συμβουλή μου είναι να δεις έναν εξειδικευμένο γιατρό που θα σε βοηθήσει να κινηθείς σωστά! Καλή επιτυχία!

Ο συγκεκριμενος ειναι ειδικος υπογονιμοτητας. Αλλαξα πολλους και κατεληξα σε αυτόν για αυτο το λογο. Ειμαι 28

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ειμαι 28! Η αληθεια ειναι οτι στα μεσα των ενεσεων μου μπηκε η σκεψη για σπερματεγχυση αλλα δεν προλαβαμε την οωρρηξια. Ξεκινησα τη 2ημερα του κυκλου τις ενεσεις 150μοναδες για 4 μερες και μετα 75μοναδες για αλλες 3 ημερες και μας προλαβε η οωρρηξια. Φαντασου πηγα Τεταρτη το μεγαλυτερο ηταν 15χιλιοστα και μου λεει ο γιατρος σταματας τις ενεσεις γτ εβλεπε οτι ξεκιναγε να παθει υπερδιεγερση. Εγω ομως πριν παω ειχα κανει την ιδια μερα μια 75μοναδες και μαλλον ηταν το τελειωτικο χτυπημα. Ε, Πεμπτη με Παρασκευη πρωι εσπασε το μεγαλο που θα ήταν γυρω στο 18-19mm οποτε δεν προλαβαμε.

Καλως ήρθες! :)

Σε αυτες τις περιπτωσεις από καποιο σημείο και μετα εισαγουν και μία δευτερη ένεση τους ανταγωνιστες για να μην σπάσει ωοθηλακιο.

Συμφωνω με τα κορίτσια, βρες εναν γυναικολογο αναπαραγωγής να σε κατευθύνει σωστα!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δόξα τω Θεώ μας έφερες καλά νέα... Μπράβο αγάπη μου συγχαρητήρια καλούς διπλασιασμού και μία ανέφελη εγκυμοσύνη.... Άνοιξες το μήνα με πολύ χαρούμενα νέα!!!

Ευχαριστω πολύ! Και σε σένα εύχομαι καλά αποτελέσματα! :-) Το πίστευα ότι θα έκανα ποδαρικό στο  forum.  Δε ξέρω γιατί.. Ίσως διαισθηση.. Όλα καλά να πάνε σε όλες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ειμαι 28! Η αληθεια ειναι οτι στα μεσα των ενεσεων μου μπηκε η σκεψη για σπερματεγχυση αλλα δεν προλαβαμε την οωρρηξια. Ξεκινησα τη 2ημερα του κυκλου τις ενεσεις 150μοναδες για 4 μερες και μετα 75μοναδες για αλλες 3 ημερες και μας προλαβε η οωρρηξια. Φαντασου πηγα Τεταρτη το μεγαλυτερο ηταν 15χιλιοστα και μου λεει ο γιατρος σταματας τις ενεσεις γτ εβλεπε οτι ξεκιναγε να παθει υπερδιεγερση. Εγω ομως πριν παω ειχα κανει την ιδια μερα μια 75μοναδες και μαλλον ηταν το τελειωτικο χτυπημα. Ε, Πεμπτη με Παρασκευη πρωι εσπασε το μεγαλο που θα ήταν γυρω στο 18-19mm οποτε δεν προλαβαμε. 

 

Α επισης ειχα πριστει πολυ και στηθος φουλ. Χτες ξεπριστηκε! ειναι λογικό? Σε δεκα μερες περιμενω

Μην αγχονεσε και μην ψάχνεις για συμπτώματα..!!!! Εγώ είμαι λίγο μικρότερη από εσένα.!! Σου εύχομαι να πάνε όλα μα όλα καλά κοπέλα μου και με της οδιγιες του ιατρού σου θα δεις θα μείνεις πολύ σύντομα..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Καλως ήρθες! :)

Σε αυτες τις περιπτωσεις από καποιο σημείο και μετα εισαγουν και μία δευτερη ένεση τους ανταγωνιστες για να μην σπάσει ωοθηλακιο.

Συμφωνω με τα κορίτσια, βρες εναν γυναικολογο αναπαραγωγής να σε κατευθύνει σωστα!

 

 

Ειναι γιατρός με ειδικευση στην υπογονιμοτητα και στην IVF. Αλλα και εμενα κατι δεν μου αρεσε γιατι μου φανηκε οτι πηγαμε λιγο ατσαλα. Μακαρι να εχω θετικο αποτελεσμα εστω κ μετα απο ολο αυτο που εγινε! Αλλα κι εμενα με χαλασε αυτο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Εσεις κοριτσάκια μου ποιες περιμένετε χοριακη? Καλη επιτυχία σε όλες σας! Ολες θα τα καταφερουμε!!

Εγώ περίμενω αλλα νομίζω είμαι γ τελευταία που περιμένει για χωριακη προηγούνται η υπόλοιπες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Εγώ περίμενω αλλα νομίζω είμαι γ τελευταία που περιμένει για χωριακη προηγούνται η υπόλοιπες 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Σε θυμάμαι σε παλιότερα ποστ που παρακολουθούσα το φορουμ και θυμαμαι οτι προσπαθεις καιρο. Σου εύχομαι να ειναι τεραστια η χοριακη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Dimi80 εύχομαι υπέροχους διπλασιασμούς χοριακής! Ολα καλα να πανε!!!

Ευχαριστω πολύ! Τώρα ξαναπάω για χοριακή Δευτέρα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ο συγκεκριμενος ειναι ειδικος υπογονιμοτητας. Αλλαξα πολλους και κατεληξα σε αυτόν για αυτο το λογο. Ειμαι 28

Ποιον έχεις αν επιτρέπεται..; 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Ειναι γιατρός με ειδικευση στην υπογονιμοτητα και στην IVF. Αλλα και εμενα κατι δεν μου αρεσε γιατι μου φανηκε οτι πηγαμε λιγο ατσαλα. Μακαρι να εχω θετικο αποτελεσμα εστω κ μετα απο ολο αυτο που εγινε! Αλλα κι εμενα με χαλασε αυτο! 

Κοιτά κοπέλα μου από την στιγμή που σε καλύπτει έκανες ότι σου είπε ναι θα συμφωνήσω ότι θα έπρεπε λογικά να κανείς ανταγωνιστή για να μην σπάσει αλλά από την στιγμή που προσπαθείτε με επαφές μπορεί να είναι λογικό που δεν σε έβαλε να κανείς ανταγωνιστή.! Δεν σε πήγε άτσαλα πιστεύω από την στιγμή που είναι και ειδικός στην εξωσωματική αλλά αυτό είναι καθαρά στην κρίση του ιατρού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Σε θυμάμαι σε παλιότερα ποστ που παρακολουθούσα το φορουμ και θυμαμαι οτι προσπαθεις καιρο. Σου εύχομαι να ειναι τεραστια η χοριακη σου!

Ω με παρακολουθείς χρόνια..! Χαχαχα σε ευχαριστώ παρά πολύ κι σε εσένα τα καλύτερα εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου προσπαθούσα 5 χρόνια δικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Ποιον έχεις αν επιτρέπεται..; 

 

Κοιτά κοπέλα μου από την στιγμή που σε καλύπτει έκανες ότι σου είπε ναι θα συμφωνήσω ότι θα έπρεπε λογικά να κανείς ανταγωνιστή για να μην σπάσει αλλά από την στιγμή που προσπαθείτε με επαφές μπορεί να είναι λογικό που δεν σε έβαλε να κανείς ανταγωνιστή.! Δεν σε πήγε άτσαλα πιστεύω από την στιγμή που είναι και ειδικός στην εξωσωματική αλλά αυτό είναι καθαρά στην κρίση του ιατρού 

Δεν ξερω αν επιτρεπετε να αναφερω ονομα δημοσια. Δεν ειναι πασιγνωστος , απο αυτους που διαβαζω στα φορουμσ αν και εχει συνεργασια με πολυ μεγαλο κεντρο που φημιζεται για τις εξωσωματικες αλλα και με το ΡΕΑ. Μου τον συστησε μια φιλη που εχει παρομοια θεματα με μενα και ετσι πηγα. Αυτο που με κερδισε ειναι οτι ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ! Φαντασου σε φαση που δεν ειχα λεφτα οταν συζητησαμε τη σπερματεγχυση μου ειπε οτι θεμα εχω να του το λεω και επειδη πανω απο την υγεια δεν βαζει τιποτα, ουτε τα λεφτα , αν χρειαζεται κατι να κανουμε αν δεν εχω λεφτα να του το πω και θα το εκανε κ δωρεαν που λεει ο λογος. Εμενα αυτο με κερδισε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Δεν ξερω αν επιτρεπετε να αναφερω ονομα δημοσια. Δεν ειναι πασιγνωστος , απο αυτους που διαβαζω στα φορουμσ αν και εχει συνεργασια με πολυ μεγαλο κεντρο που φημιζεται για τις εξωσωματικες αλλα και με το ΡΕΑ. Μου τον συστησε μια φιλη που εχει παρομοια θεματα με μενα και ετσι πηγα. Αυτο που με κερδισε ειναι οτι ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ! Φαντασου σε φαση που δεν ειχα λεφτα οταν συζητησαμε τη σπερματεγχυση μου ειπε οτι θεμα εχω να του το λεω και επειδη πανω απο την υγεια δεν βαζει τιποτα, ουτε τα λεφτα , αν χρειαζεται κατι να κανουμε αν δεν εχω λεφτα να του το πω και θα το εκανε κ δωρεαν που λεει ο λογος. Εμενα αυτο με κερδισε. 

Μπράβο του κοπέλα μου αυτό μετράει πανό από όλα να είμαι άνθρωπος 

για εμένα δεν υπέχει γνωστός και μην..!! Αυτό που μετράει να είναι άνθρωπος.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dimi80 είπε:

Ευχαριστω πολύ! Και σε σένα εύχομαι καλά αποτελέσματα! :-) Το πίστευα ότι θα έκανα ποδαρικό στο  forum.  Δε ξέρω γιατί.. Ίσως διαισθηση.. Όλα καλά να πάνε σε όλες μας! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου Ελπίζω να έχω και εγώ καλά νέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Dimi80 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν.. Είμαι πολύ χαρούμενη.. Πήρα το αποτέλεσμα της χωριακης μου 123!!πηρα Τους γιατρούς μου και ενθουσιαστηκαν. Δεδομένου ότι είναι 11η μέρα είμαστε πολύ καλά μου είπαν.. Ο Άγιος Νικόλαος έκανε τελικά το θαύμα του :-) Εύχομαι να συνεχίσουν όλα καλά μέχρι να το πάρω στην αγκαλιά μου! Εύχομαι σε όλες να τα καταφέρετε και ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΈΡΕΤΕ! Πίστη κορίτσια μου, πίστη :-)

Μπράβο κορίτσι μου!!!!!!Τα πρώτα θετικά!!!!Χάρηκα πάρα πολύ!!!!!??Σου εύχομαι τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 Αν είναι η πρωτη φορά που σου έδωσε γοναδοτροπίνες ίσως και να μην ήξερε ότι θα έχεις τετοια εξελιξη στη διέγερση  και ίσως σε επόμενη φορά να σου βάλει ανταγωνιστες.

Δεν εχει σημασία να είναι γνωστός, υπάρχουν πολλοί εξαιρετικοί και καταρτισμένοι γιατροί, ειναι σημαντικό που νιώθεις ότι είναι ανθρωπος πανω απ΄όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Αν είναι η πρωτη φορά που σου έδωσε γοναδοτροπίνες ίσως και να μην ήξερε ότι θα έχεις τετοια εξελιξη στη διέγερση  και ίσως σε επόμενη φορά να σου βάλει ανταγωνιστες.

Δεν εχει σημασία να είναι γνωστός, υπάρχουν πολλοί εξαιρετικοί και καταρτισμένοι γιατροί, ειναι σημαντικό που νιώθεις ότι είναι ανθρωπος πανω απ΄όλα!

Ναι κι εγω αυτο πιστευω! Μου ειπε λογω οτι η μια οωθηκη ειναι η χειρουργημενη δεν αντεδρασε οπως θα θελαμε και για αυτο η δεξια λειτουργησε υπερβολικα. Μετα μου εδωσε ενα χαπακι και τωρα ειμαι καλα απο αυτο το κομματι γιατι ποναγα αρκετα δεξια.

Μονο με εχουν προβληματισει τα ροζ υγρα γιατι δν τα ξανα ειχα. ΕΠισης το στηθος απο τις ενεσεις ειχε προστει υπερβολικα ,πονουσε πολυ και χθες ξεπριστηκε.

Για  να δουμε. Εν αναμονη , δεν θα τρελαθουμε κι ολας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimi80 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν.. Είμαι πολύ χαρούμενη.. Πήρα το αποτέλεσμα της χωριακης μου 123!!πηρα Τους γιατρούς μου και ενθουσιαστηκαν. Δεδομένου ότι είναι 11η μέρα είμαστε πολύ καλά μου είπαν.. Ο Άγιος Νικόλαος έκανε τελικά το θαύμα του :-) Εύχομαι να συνεχίσουν όλα καλά μέχρι να το πάρω στην αγκαλιά μου! Εύχομαι σε όλες να τα καταφέρετε και ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΈΡΕΤΕ! Πίστη κορίτσια μου, πίστη :-)

Συγχαρητήρια!!!!!! Του χρόνου αγκαλιά με το μωράκι σου!!!!! ❤️❤️❤️

@Niki94 χρόνια πολλά!!!!! Με καλά αποτελέσματα!!! Πολύχρονη και ευτυχισμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου Ελπίζω να έχω και εγώ καλά νέα

Θα έχεις κι εσύ! Είμαι σίγουρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα! Εγώ ξέρω ότι το αίμα στα κακά υποδηλώνει αλλεργία. Πιθανόν κάτι να της έχει φέρει αλλεργία για αυτό και η αποστροφή! Γενικά θα το έχεις αυτό. Κάτι να το τρώει πολύ και ξαφνικά να το κόψει! Άσε να περάσουν 1-2 μέρες και ξανά δοκίμασε! Επίσης απ' όσο ξέρω ακτινίδιο και φράουλα είναι από τα "τελευταία" που κάνουμε εισαγωγή γιατί φέρνουν πολλές αλλεργίες! 3ημερη εισαγωγή κάνεις;
    • Δεν ξέρω αλλά διαβάζοντας σε, ένιωσα οτι αυτό το ενδιαφέρον και ο τρόπος που χειρίστηκε ο γιατρός την όλη κατάσταση ήταν κατάλληλος για να σε βοηθήσει να ηρεμήσεις ακόμα περισσότερο και να προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια όταν έρθει η ώρα. Όπως και να έχει εύχομαι καλά αποτελέσματα και από δω και πέρα μόνο ευχάριστα νέα με το καλύτερο 🌈 να έρχεται πολύ σύντομα ❣️
    • Καλημέραααα, με το καλό και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Αναμένουμε για την επόμενη σας επίσκεψη όπου θα ακούσετε και την ❤️ του μωρού σας ❣️
    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...