Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ακριβός κοπέλα μου εγώ είμαι 25 μικρούλα σχετικά αλλά προσπαθούσαμε άσκοπα 5 χρόνια 

 

Το ξέρω κοπέλα μου και σε ευχαριστώ 

Όντως μικρούλα αλλά και πάλι όλα είναι σχετικά. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να τα καταφέρεις και τα Χριστούγεννα η κοιλίτσα σου να είναι γεμάτη με ένα ή δύο σπορακια.. Ότι σχέδιο έχει για σένα ο Θεός.. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimi80 είπε:

Μπράβο! Όλα καλά θα πάνε! Αύριο κάνεις την μεταφορά? Αν επιτρέπεται σε ποιο κέντρο θα την κάνεις? Εγώ ήμουν στο Ιασω.. Αρκετά ικανοποιημενη.  Έχεις αφήσει και κατάψυξη κάποια? 

??????????????????????????Με το καλο κοπελα μου!!!!!! Ευχες πολλες!!!!!!!!!!!!!! Θα προσευχηθώ για σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Jesabell είπε:

??????????????????????????Με το καλο κοπελα μου!!!!!! Ευχες πολλες!!!!!!!!!!!!!! Θα προσευχηθώ για σενα!

κορίτσι εσύ τι έκανες τελικά; έκανες κάποιο τεστ ή χοριακή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Dimi80 είπε:

Όντως μικρούλα αλλά και πάλι όλα είναι σχετικά. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να τα καταφέρεις και τα Χριστούγεννα η κοιλίτσα σου να είναι γεμάτη με ένα ή δύο σπορακια.. Ότι σχέδιο έχει για σένα ο Θεός.. :-)

Ακριβός κοπέλα μου σε ευχαριστώ πρα πολύ κι σε εσένα να πάνε όλα καλά εύχομαι..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι εσύ τι έκανες τελικά; έκανες κάποιο τεστ ή χοριακή; 

Μπα.... ηρθε η ακατανομαστε σχεδον... εχω αρκετα ροζ οπως οταν αδιαθετω! Δε το βαζω κατω! Παμε για τη 2η! Το 2020 θα γινουμε μανουλες !!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Jesabell είπε:

Μπα.... ηρθε η ακατανομαστε σχεδον... εχω αρκετα ροζ οπως οταν αδιαθετω! Δε το βαζω κατω! Παμε για τη 2η! Το 2020 θα γινουμε μανουλες !!!!??????

Σαφώς και δεν το βάζεις κάτω! Η σπερματέγχυση κακά τα ψέματα δύσκολα πετυχαίνει με την πρώτη, όμως αν δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό θέμα κ επιμείνεις θα πετύχει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Jesabell είπε:

Μπα.... ηρθε η ακατανομαστε σχεδον... εχω αρκετα ροζ οπως οταν αδιαθετω! Δε το βαζω κατω! Παμε για τη 2η! Το 2020 θα γινουμε μανουλες !!!!??????

To ροζ δεν είναι απαραίτητα περίοδος!

Συγνωμη επειδη δεν θυμάμαι εμνβρυομεταφορά έχεις κανει ετσι; Αν ναι τοτε μη κόψεις φάρμακα αν δεν εχεις κανει χοριακή όσο ροζ και να βλεπεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Σαφώς και δεν το βάζεις κάτω! Η σπερματέγχυση κακά τα ψέματα δύσκολα πετυχαίνει με την πρώτη, όμως αν δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό θέμα κ επιμείνεις θα πετύχει! 

Ετσι σκέφτομαι... δεν ειμαι η Σαρα να γινει με την πρώτη???? αφου σε γενικες γραμμες ειμαστε οκ θα κανω αλλη μια ισως θα το δω παρω κ κανα βοηθητικό να κατεβουν πιο πολλα αυγουλακια( οτι πει ο ρευματολόγος) και θα κανω «δουλιτσα» παλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

To ροζ δεν είναι απαραίτητα περίοδος!

Συγνωμη επειδη δεν θυμάμαι εμνβρυομεταφορά έχεις κανει ετσι; Αν ναι τοτε μη κόψεις φάρμακα αν δεν εχεις κανει χοριακή όσο ροζ και να βλεπεις!

Σπερματένχυση χωρις φαρμακα τελειως φυσικα, αλλα μωρε πριν αδιαθετίσω γενικά εχω καφε-ροζ( συγγνωμη για τη περιγραφή)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Jesabell είπε:

Σπερματένχυση χωρις φαρμακα τελειως φυσικα, αλλα μωρε πριν αδιαθετίσω γενικά εχω καφε-ροζ( συγγνωμη για τη περιγραφή)...

Οκ νομιζα εμβρυομεταφορα. 

Τα ροζ παντως μπορει να ειναι και καλο.. Ευχομαι να μη σου ερθει περιοδος! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Οκ νομιζα εμβρυομεταφορα. 

Τα ροζ παντως μπορει να ειναι και καλο.. Ευχομαι να μη σου ερθει περιοδος! ?

Να σαι καλα βρε κοριτσι μου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπέρα!!

Καλο μηνα σε ολες?

Ψαχνω πληροφοριες..διοτι εχω μπει σε σκεψεις μηπως τωρα που θα μπει ο καινουργιος χρονος παρω τελικα την αποφαση..!Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο κοστίζει η εξωσωματική γονιμοποίηση ιδιωτικά.. και ποια είναι η διαδικασία της??οπως επισης καποιον καλο γιατρο..Εχω ακουστά απο μια γνωστή τον κ.Μαστρομηνα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα!!

Καλο μηνα σε ολες?

Ψαχνω πληροφοριες..διοτι εχω μπει σε σκεψεις μηπως τωρα που θα μπει ο καινουργιος χρονος παρω τελικα την αποφαση..!Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο κοστίζει η εξωσωματική γονιμοποίηση ιδιωτικά.. και ποια είναι η διαδικασία της??οπως επισης καποιον καλο γιατρο..Εχω ακουστά απο μια γνωστή τον κ.Μαστρομηνα!

 

Το κόστος διαφέρει κ εξαρτάται από πολλά..ένας κλασικός κύκλος( υπέρηχοι ωοληψια κ εμβριομεταφορα) υπολόγιζε γύρω στις 3000. Τα φάρμακα εννοείται από ΕΟΠΥΥ ( όχι μέσα στην τιμή)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

6 μέρες από την εμβριομεταφορα ( μετράω κ την ίδια μέρα ε;) Βλαστοκυατεων κ είμαι με 39,5... Δεν ξέρω τι κόλλησα κ που...έχω τεράστια απογοήτευση....μπορώ να πάρω μόνο ντεπον μου ειπαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα!!

Καλο μηνα σε ολες?

Ψαχνω πληροφοριες..διοτι εχω μπει σε σκεψεις μηπως τωρα που θα μπει ο καινουργιος χρονος παρω τελικα την αποφαση..!Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο κοστίζει η εξωσωματική γονιμοποίηση ιδιωτικά.. και ποια είναι η διαδικασία της??οπως επισης καποιον καλο γιατρο..Εχω ακουστά απο μια γνωστή τον κ.Μαστρομηνα!

 

όπως στα είπε η @Θαύμα!, όσο για τους γιατρούς θα βρεις πολλές και διαφορετικές απόψεις για όλους ανάλογα με την εμπειρία κάθε κοπέλας! Θα σου πρότεινα να κλείσεις κάποια ραντεβού και να κρίνεις μόνη σου ποιος σου ταιριάζει. Σίγουρα πάντως υπάρχουν πολλοί και αξιόλογοι γιατροί κ καλά κέντρα. Καλή επιτυχία κ μακάρι να μην χρειαστεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

6 μέρες από την εμβριομεταφορα ( μετράω κ την ίδια μέρα ε;) Βλαστοκυατεων κ είμαι με 39,5... Δεν ξέρω τι κόλλησα κ που...έχω τεράστια απογοήτευση....μπορώ να πάρω μόνο ντεπον μου ειπαν

περαστικά κορίτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

6 μέρες από την εμβριομεταφορα ( μετράω κ την ίδια μέρα ε;) Βλαστοκυατεων κ είμαι με 39,5... Δεν ξέρω τι κόλλησα κ που...έχω τεράστια απογοήτευση....μπορώ να πάρω μόνο ντεπον μου ειπαν

Μπορω να καταλαβω την απογοητευση σου ομως ποτε δε ξερεις τι γινεται εκει μεσα! 

Σου ευχομαι περαστικα και θετικη χοριακουλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Ακριβός κοπέλα μου σε ευχαριστώ πρα πολύ κι σε εσένα να πάνε όλα καλά εύχομαι..!!

Ευχαριστω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα!!

Καλο μηνα σε ολες?

Ψαχνω πληροφοριες..διοτι εχω μπει σε σκεψεις μηπως τωρα που θα μπει ο καινουργιος χρονος παρω τελικα την αποφαση..!Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο κοστίζει η εξωσωματική γονιμοποίηση ιδιωτικά.. και ποια είναι η διαδικασία της??οπως επισης καποιον καλο γιατρο..Εχω ακουστά απο μια γνωστή τον κ.Μαστρομηνα!

 

Κοπέλα μου πάει ανάλογος ξεκινάει από 3χικ και μπορεί να φτάσει ως 5χιλ τι ακριβός θες να μάθεις για την διαδικασία..;; Έχω γνωστή που πήγε Καστρομηνά και έμεινε με την πρώτη έχω ακούσει καλά λόγια..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

6 μέρες από την εμβριομεταφορα ( μετράω κ την ίδια μέρα ε;) Βλαστοκυατεων κ είμαι με 39,5... Δεν ξέρω τι κόλλησα κ που...έχω τεράστια απογοήτευση....μπορώ να πάρω μόνο ντεπον μου ειπαν

Ωωω περαστικά βρε κορίτσι μου..!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

6 μέρες από την εμβριομεταφορα ( μετράω κ την ίδια μέρα ε;) Βλαστοκυατεων κ είμαι με 39,5... Δεν ξέρω τι κόλλησα κ που...έχω τεράστια απογοήτευση....μπορώ να πάρω μόνο ντεπον μου ειπαν

Τι έγινε καλέ πού κόλλησες και τι; Πήγες στο γιατρό Τι σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κοπέλα μου πάει ανάλογος ξεκινάει από 3χικ και μπορεί να φτάσει ως 5χιλ τι ακριβός θες να μάθεις για την διαδικασία..;; Έχω γνωστή που πήγε Καστρομηνά και έμεινε με την πρώτη έχω ακούσει καλά λόγια..!

Ποια βήματα ακολουθούμε δηλαδη..κλείνω ραντεβου στο κέντρο?πάω με όλες τις εξετασεις ?Αυτα εννοω σαν διαδικασία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Το κόστος διαφέρει κ εξαρτάται από πολλά..ένας κλασικός κύκλος( υπέρηχοι ωοληψια κ εμβριομεταφορα) υπολόγιζε γύρω στις 3000. Τα φάρμακα εννοείται από ΕΟΠΥΥ ( όχι μέσα στην τιμή)

 Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Natasha24 είπε:

Ποια βήματα ακολουθούμε δηλαδη..κλείνω ραντεβου στο κέντρο?πάω με όλες τις εξετασεις ?Αυτα εννοω σαν διαδικασία.. 

θα σου πω τη έκανα εγώ..!!! Μπορεί να βοηθήσει..! 
εγω πήρα έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο μου / εξωσωματικό μου να πάνε να μας δει (πήγα πρώτη φορά μια και είχα άλλον πριν) πήγα είδε της εξετάσεις μας δεν τον κάλυψε σχεδόν τίποτα μιας και ο παλιός μας ιατρός δεν μας έβαλε να κάνουμε της βασικές εξετάσεις έτσι κάναμε ότι εξετάσεις μας είπε και πήγαμε να της δει εκεί μας είπε ότι πρέπει να δει και ο ουρολόγος το θέμα του άντρα μου και ότι είναι μονόδρομος η εξωσωματική μιας και δεν υπέχει σπερμα..!! Στην ααλμπιγκογραφια είδαμε ανωμαλίες της μήτρας και με έβαλε να κάνω υστεροσκοπιση να δει τη ακριβός είναι είχα μικρούς πολύποδες τους οποίους τους έφερεσα..!! Μετά από τον ουρολόγο που συνεργάζεται με τον ιατρό μου είπαμε να κάνει ο άντρας μου μια βιοψία οσχέου (δλδ να πάρουν κομμάτια να το πω από τον όρχεις του άντρα μου ) το κάναμε και αυτό και τίποτα όποτε μόνος τρόπος δότης..!! Πάμε στην τραπαιζα και βρίσκουμε μετά μας φτιάχνει τα χαρτιά οκά για την επιτροπή περνάμε επιτροπή περνώ τα φάρμακα και ξεκινάμε της ενέσεις πέρνει όταν κρίνει τα ωοαρηα μου και τα γονιμοποιηει με το σπερμα και μετά τα βάλαμε καταψηξη ως τώρα..! Τώρα για να κάνω την μεταφορά έπρεπε να ξεκινήσω κάποιο χάπι 2η μέρα και να κάνω και εξέταση προγεστερονης και ε2 μετά την 10η μέρα πήγα να δούμε το ενδομήτριο (κανονικά πας 9η μέρα) αν το Δει καλό όπως θέλει να είναι και πρέπει τότε σου λέει ότι προχωράς πας 11η μέρα για Προγεστερονη και ξεκινάς τα χάπια που θα σου έχει πει μετά από 7 ημέρες με 9 άου λέει να πας να καείς την μεταφορά..!!

με λίγα λόγια δεν είναι τίποτα..!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...