Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Για πες μας περισσότερα σχετικά με την πρώτη σου προσπάθεια που έπιασες την κόρη σου.... Και τι διαφορά υπάρχει τώρα..

Τειδα πάρα πολλούς γιατρούς..ξεκίνησα κ με το γιατρό που συζητάμε...έκλαιγα στο διάδρομο γιατί ουσιαστικά μου είπε ότι μπαίνω σε πρόωρη εμμηνόπαυση κ ότι μην αγχώνομαι έχω τα δανεικά...ο κύριος Σφακιανουδης περνοντας με λυπήθηκε προφανώς κ είδε τις ορμόνες...εικόνα πολυκυστικων ειπε θα πας καλά...κ έπεσε μέσα..εκ των υστέρων τον επισκέφτηκαν γιαλ άλλες εξετάσεις κ ένα τμήμα της κύησης μου .Οπότε τον εκτιμώ απεριόριστα.Οι προσπάθειες μου έγιναν στο γέννημα....κι εγώ η χαμηλή ανταποκρίτρια που χρειςζομουν δανεικά έκανα 10 άριστες βλαστοκυστες με τα μισά φάρμακα από όσα μου προτάθηκαν.Για αυτό θυμώνω .....

Τελικά είχα παλλινδρομες για λίγους που δεν ευθύνεται ο γιατρός.Αφησα για λίγο κάθε προσπάθεια κ όταν έκανα την επόμενη επέλεξα το Ρέα καθαρά για το εμβριολογικο του.Θα σου στείλω σε πμ το γιατρό ακριβώς γιατί δεν πιστεύω σε γιατρούς θαυματουργός..κυήσεις δίνουν όλοι...με ήπια διέγερση με αρκετά ωάρια κ βλαστοκυστες ήρθε η κόρη μου.Για οικονομικούς λόγους δεν μπορώ να κάνω εκεί το αδερφάκι μας κ πήγα στο Ναυτικό νοσοκομειο τώρα που για ένστολους είναι δωρεαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Τειδα πάρα πολλούς γιατρούς..ξεκίνησα κ με το γιατρό που συζητάμε...έκλαιγα στο διάδρομο γιατί ουσιαστικά μου είπε ότι μπαίνω σε πρόωρη εμμηνόπαυση κ ότι μην αγχώνομαι έχω τα δανεικά...ο κύριος Σφακιανουδης περνοντας με λυπήθηκε προφανώς κ είδε τις ορμόνες...εικόνα πολυκυστικων ειπε θα πας καλά...κ έπεσε μέσα..εκ των υστέρων τον επισκέφτηκαν γιαλ άλλες εξετάσεις κ ένα τμήμα της κύησης μου .Οπότε τον εκτιμώ απεριόριστα.Οι προσπάθειες μου έγιναν στο γέννημα....κι εγώ η χαμηλή ανταποκρίτρια που χρειςζομουν δανεικά έκανα 10 άριστες βλαστοκυστες με τα μισά φάρμακα από όσα μου προτάθηκαν.Για αυτό θυμώνω .....

Τελικά είχα παλλινδρομες για λίγους που δεν ευθύνεται ο γιατρός.Αφησα για λίγο κάθε προσπάθεια κ όταν έκανα την επόμενη επέλεξα το Ρέα καθαρά για το εμβριολογικο του.Θα σου στείλω σε πμ το γιατρό ακριβώς γιατί δεν πιστεύω σε γιατρούς θαυματουργός..κυήσεις δίνουν όλοι...με ήπια διέγερση με αρκετά ωάρια κ βλαστοκυστες ήρθε η κόρη μου.Για οικονομικούς λόγους δεν μπορώ να κάνω εκεί το αδερφάκι μας κ πήγα στο Ναυτικό νοσοκομειο τώρα που για ένστολους είναι δωρεαν

Μπορεις να μας πεις για ποιο λογο ειχες τις αποβολες; Ειχατε χρωμοσωμικες ανωμαλιες εμβρυων; Τι εκανες μεχρι την επιτυχια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Τειδα πάρα πολλούς γιατρούς..ξεκίνησα κ με το γιατρό που συζητάμε...έκλαιγα στο διάδρομο γιατί ουσιαστικά μου είπε ότι μπαίνω σε πρόωρη εμμηνόπαυση κ ότι μην αγχώνομαι έχω τα δανεικά...ο κύριος Σφακιανουδης περνοντας με λυπήθηκε προφανώς κ είδε τις ορμόνες...εικόνα πολυκυστικων ειπε θα πας καλά...κ έπεσε μέσα..εκ των υστέρων τον επισκέφτηκαν γιαλ άλλες εξετάσεις κ ένα τμήμα της κύησης μου .Οπότε τον εκτιμώ απεριόριστα.Οι προσπάθειες μου έγιναν στο γέννημα....κι εγώ η χαμηλή ανταποκρίτρια που χρειςζομουν δανεικά έκανα 10 άριστες βλαστοκυστες με τα μισά φάρμακα από όσα μου προτάθηκαν.Για αυτό θυμώνω .....

Τελικά είχα παλλινδρομες για λίγους που δεν ευθύνεται ο γιατρός.Αφησα για λίγο κάθε προσπάθεια κ όταν έκανα την επόμενη επέλεξα το Ρέα καθαρά για το εμβριολογικο του.Θα σου στείλω σε πμ το γιατρό ακριβώς γιατί δεν πιστεύω σε γιατρούς θαυματουργός..κυήσεις δίνουν όλοι...με ήπια διέγερση με αρκετά ωάρια κ βλαστοκυστες ήρθε η κόρη μου.Για οικονομικούς λόγους δεν μπορώ να κάνω εκεί το αδερφάκι μας κ πήγα στο Ναυτικό νοσοκομειο τώρα που για ένστολους είναι δωρεαν

Προφανώς και δεν θέλουμε να θίξουμε κανένα, άλλωστε κ γω είπα ότι ναι μεν σε εμένα δεν ταιριάζει για δικούς μου λόγους αλλά για άλλες γυναίκες ήταν αυτός που τις βοήθησε. Είναι πολύ υποκειμενικά αυτά. Πάντως την υποστήριξη του προς τα δανεικά την έχω δει και σε συνεντεύξεις του, και πολύ καλά κάνει γιατί είναι η μόνη λύση για πολλές κοπέλες, όμως όχι βρε παιδιά έτσι ελαφρά τη καρδία... 

Πάντως κορίτσι κ γω με χαμηλή ΑΜΗ έδωσα ένα σωρό ωάρια... όλα σχετικά είναι τελικά! Σου εύχομαι με το καλό το παιδάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μπορεις να μας πεις για ποιο λογο ειχες τις αποβολες; Ειχατε χρωμοσωμικες ανωμαλιες εμβρυων; Τι εκανες μεχρι την επιτυχια;

Είχα κ έχω 3 τύπους θρμοβοφιλιας κ χασιμοτο.δε βρέθηκε ποτέ τίποτα άλλο για να καταλήξω στην εξωσωματική..απλά η αγωγή δεν με έπιανε..η αιματολογος αύξησε δόσεις κ ήρθε η κόρη μας.Εγω δεν έκανα κάτι διαφορετικό πέραν του να εμπιστευτώ σε κάθε είδος ειδικούς.Δυσκολο να τρέχουμε από γιατρό σε γιατρό αλλά αναγκαίο σε μένα.Καλη επιτυχία σε ότι κι αν κάνεις.Εχασα 4 κυήσεις όμως δε το έβαλα κάτω..μη το βάλεις ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Niki94 @kppm με το καλό!!! Άντε σε 15 μερούλες θα δείτε το πολυπόθητο + ♥️

Ευχαριστούμε κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Προφανώς και δεν θέλουμε να θίξουμε κανένα, άλλωστε κ γω είπα ότι ναι μεν σε εμένα δεν ταιριάζει για δικούς μου λόγους αλλά για άλλες γυναίκες ήταν αυτός που τις βοήθησε. Είναι πολύ υποκειμενικά αυτά. Πάντως την υποστήριξη του προς τα δανεικά την έχω δει και σε συνεντεύξεις του, και πολύ καλά κάνει γιατί είναι η μόνη λύση για πολλές κοπέλες, όμως όχι βρε παιδιά έτσι ελαφρά τη καρδία... 

Πάντως κορίτσι κ γω με χαμηλή ΑΜΗ έδωσα ένα σωρό ωάρια... όλα σχετικά είναι τελικά! Σου εύχομαι με το καλό το παιδάκι σου!

Έχω γεννήσει ήδη το 2017 . Τώρα κάνω μια τελευταία για αδερφάκι αν σταθούμε τυχεροι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Θαύμα! είπε:

Έχω γεννήσει ήδη το 2017 . Τώρα κάνω μια τελευταία για αδερφάκι αν σταθούμε τυχεροι

nai nai to θυμάμαι! με το καλό λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η admin είπε:

Για την προστασία του φόρουμ αλλά και την δική σας (στο παρελθόν έχουν κινηθεί νομικές διαδικασίες γιατρών εναντίον μελών του φόρουμ) αφαιρέσαμε από αυτή την συζήτηση τον χαρακτηρισμό "άθλιος" .

Παρακαλούμε να θυμάστε ότι οι διάλογοι είναι δημόσιοι και να αποφεύγετε να κάνετε τέτοιους χαρατκηρισμούς. Μπορείτε ασφαλώς να λέτε τη γνώμη και τις εμπειρίες σας, όμως όχι να χαρακηρίζετε έτσι κάποιον γιατρό.

Καλή συνέχεια!

Σας ευχαριστούμε πολύ! Κι εγώ αυτό προσπάθησα να πω! Καλή συνέχεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

nai nai to θυμάμαι! με το καλό λοιπόν!

Α ναι μιλήσαμε στο άλλο θέμα...κι εσύ κορίτσι μου χωρίς φόβο...τα παγωτινια μη τα φοβάσαι!! Εχουν δυναμική....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Είχα κ έχω 3 τύπους θρμοβοφιλιας κ χασιμοτο.δε βρέθηκε ποτέ τίποτα άλλο για να καταλήξω στην εξωσωματική..απλά η αγωγή δεν με έπιανε..η αιματολογος αύξησε δόσεις κ ήρθε η κόρη μας.Εγω δεν έκανα κάτι διαφορετικό πέραν του να εμπιστευτώ σε κάθε είδος ειδικούς.Δυσκολο να τρέχουμε από γιατρό σε γιατρό αλλά αναγκαίο σε μένα.Καλη επιτυχία σε ότι κι αν κάνεις.Εχασα 4 κυήσεις όμως δε το έβαλα κάτω..μη το βάλεις ποτε

Διάβασα κάπου (όχι κάτι εγκυρο) ότι μόνο η επίκτητη θρομβοφιλια επειρεαζει στην υπογονιμότητα και όχι η κληρονομική... Ισχύει από αυτά που ξερεις? Έχω κανει εξετάσεις μόνο για επίκτητη μέχρι στιγμής και θα κλείσω με την αιματολογο αν μπορεί σε κάνα δυο βδομάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σελίνα είπε:

Διάβασα κάπου (όχι κάτι εγκυρο) ότι μόνο η επίκτητη θρομβοφιλια επειρεαζει στην υπογονιμότητα και όχι η κληρονομική... Ισχύει από αυτά που ξερεις? Έχω κανει εξετάσεις μόνο για επίκτητη μέχρι στιγμής και θα κλείσω με την αιματολογο αν μπορεί σε κάνα δυο βδομάδες...

Ισχύει για να μείνεις ναι..είναι αυτοάνοση και λέγεται ανριφωσφολιπιδικο σύνδρομο( είναι ο ένας τύπος που έχω) .Αυτή Σέλινα μου τη γνώριζα κ έπαιρνα αγωγή...οι άλλοι δύο τύποι κληρονομικής όμως δε φάνηκαν γιατί δεν είχα κάνει όλο το πακέτο( είχα ακούσει τον τότε γυναικολόγο μου που μου έλεγε να κάνω το γνωστό πακέτο των 600 ευρώ..έτσι έπαιρνα αγωγή αλλά χαμηλή...για αυτό έχανα κυήσεις...τα έστειλα όλο για καρυωτυπο μόνο ένα είχε όντως ζρωμοσωμικο τα άλλα ήταν υγιέστατα...Ακολούθησε μια περίοδος που έψαχνα προεμφυτευτικους να το καλύψω κι από εκεί( έχουμε καθαρούς καρυωτυπους ωστόσο) κ πήγα κ στο τμήμα καθεξιν στο Έλενα.Εκεινοι με παρέπεμψαν στις πιο εξειδικευμένες....για αυτό τελικά έπαιρνα από  2 μήνες πριν σαλοσπιρ των 160 κ αντιπηκτικής κ 2,5 χαπακια prezolon .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Είχα κ έχω 3 τύπους θρμοβοφιλιας κ χασιμοτο.δε βρέθηκε ποτέ τίποτα άλλο για να καταλήξω στην εξωσωματική..απλά η αγωγή δεν με έπιανε..η αιματολογος αύξησε δόσεις κ ήρθε η κόρη μας.Εγω δεν έκανα κάτι διαφορετικό πέραν του να εμπιστευτώ σε κάθε είδος ειδικούς.Δυσκολο να τρέχουμε από γιατρό σε γιατρό αλλά αναγκαίο σε μένα.Καλη επιτυχία σε ότι κι αν κάνεις.Εχασα 4 κυήσεις όμως δε το έβαλα κάτω..μη το βάλεις ποτε

Σου ευχομαι συντομα να ερθει το αδερφακι...ταλαιπωρηθηκες κι εσυ αρκετα! 

Δε θα το βαλω κατω, με τον εναν η τον αλλο τροπο θελω να πιστευω οτι θα γινω μαμα..και ολες μας εδω! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Σου ευχομαι συντομα να ερθει το αδερφακι...ταλαιπωρηθηκες κι εσυ αρκετα! 

Δε θα το βαλω κατω, με τον εναν η τον αλλο τροπο θελω να πιστευω οτι θα γινω μαμα..και ολες μας εδω! ?

Φυσικά κ θα γίνει.Εχω γράψει στα κορίτσια στο θέμα του ΝΝΑ ότι εδώ μπήκα το 2014 σε μια ομάδα ποιες ξεκινήσαμε εξωσωματική παρεούλα...πέτυχαν όλες κ όχι από ένα μόνο παιδάκι! Πίστη αισιοδοξία κ οσο μπορείς μην κοιτάς πίσω....εγώ τουλάχιστον έτσι σκεφτόμουν...ήταν μεγάλος πόνος οι παλλινδρομες αλλά μέσα μου έλεγα δεν μπορεί θα ρθει. Δεν ξέρω σε τι φάση είσαι αλλά εύχομαι από καρδιάς σύντομα κοιλίτσα φαριναπ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η admin είπε:

Για την προστασία του φόρουμ αλλά και την δική σας (στο παρελθόν έχουν κινηθεί νομικές διαδικασίες γιατρών εναντίον μελών του φόρουμ) αφαιρέσαμε από αυτή την συζήτηση τον χαρακτηρισμό "άθλιος" .

Παρακαλούμε να θυμάστε ότι οι διάλογοι είναι δημόσιοι και να αποφεύγετε να κάνετε τέτοιους χαρατκηρισμούς. Μπορείτε ασφαλώς να λέτε τη γνώμη και τις εμπειρίες σας, όμως όχι να χαρακηρίζετε έτσι κάποιον γιατρό.

Καλή συνέχεια!

Επιτέλους παρεμβαίνει κάποιος γιατί επανειλημμένα γράφονται παρόμοιοι χαρακτηρισμοί που αγγίζουν τα όρια της συκοφαντικής δυσφήμισης  και μάλιστα για συγκεκριμένους γιατρούς.

Και αυτό δεν είναι και προς όφελος του forum. 

Όταν μιλάμε για έναν επαγγελματία και μάλιστα στον τομέα της υγείας οφείλουμε να μην τον δτσφημιζουμε διατηρώντας μάλιστα την ανωνυμία μας. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Θαύμα! είπε:

Φυσικά κ θα γίνει.Εχω γράψει στα κορίτσια στο θέμα του ΝΝΑ ότι εδώ μπήκα το 2014 σε μια ομάδα ποιες ξεκινήσαμε εξωσωματική παρεούλα...πέτυχαν όλες κ όχι από ένα μόνο παιδάκι! Πίστη αισιοδοξία κ οσο μπορείς μην κοιτάς πίσω....εγώ τουλάχιστον έτσι σκεφτόμουν...ήταν μεγάλος πόνος οι παλλινδρομες αλλά μέσα μου έλεγα δεν μπορεί θα ρθει. Δεν ξέρω σε τι φάση είσαι αλλά εύχομαι από καρδιάς σύντομα κοιλίτσα φαριναπ :)

Αχ αληθεια απο αυτο το θεμα εισαι; ?

Το ειχα διαβασει καποτε και αναρωτιομουν αν τα καταφεραν ολες! Πολυ χαρηκα τωρα! 

Ευτυχως πλεον εμαθα να βλεπω οσο μπορω τα θετικα οποτε το 'χω! ??

Καποια στιγμη απο το νεο ετος θα ξεκινησουμε νεα διεγερση και προεμφυτευτικο ελεγχο για χρωμοσωμικες ανωμαλιες. 

Ευχαριστω...μακαρι να γινει φαριναπ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Αχ αληθεια απο αυτο το θεμα εισαι; ?

Το ειχα διαβασει καποτε και αναρωτιομουν αν τα καταφεραν ολες! Πολυ χαρηκα τωρα! 

Ευτυχως πλεον εμαθα να βλεπω οσο μπορω τα θετικα οποτε το 'χω! ??

Καποια στιγμη απο το νεο ετος θα ξεκινησουμε νεα διεγερση και προεμφυτευτικο ελεγχο για χρωμοσωμικες ανωμαλιες. 

Ευχαριστω...μακαρι να γινει φαριναπ! ?

Το σανταλόξυλο ήμουν αλλά έχασα τους κωδικους.Ναι κ με κάποιες κουμπαριασαμε..Μόνο μία δεν πέτυχε γιατί εγκατέλειψε.Ολες μα όλες κάναμε παιδιά( δίδυμα ή με διαφορετικές εξωσωματικές οι 4 κ η μία έχει 3 από 3 διαφορετικές κ περιμένει 4 από φυσικη σύλληψη) κ τα λέμε κ συχνά...εγώ εδώ έγραψα όταν έκανα ακόμα προγραμματισμένες επαφές.... Εκεί που είσαι ήμουν κ εδώ που είμαι θα ρθεις με μαθηματική ακριβεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Αχ αληθεια απο αυτο το θεμα εισαι; ?

Το ειχα διαβασει καποτε και αναρωτιομουν αν τα καταφεραν ολες! Πολυ χαρηκα τωρα! 

Ευτυχως πλεον εμαθα να βλεπω οσο μπορω τα θετικα οποτε το 'χω! ??

Καποια στιγμη απο το νεο ετος θα ξεκινησουμε νεα διεγερση και προεμφυτευτικο ελεγχο για χρωμοσωμικες ανωμαλιες. 

Ευχαριστω...μακαρι να γινει φαριναπ! ?

Τον προεμφυτευτικο που σκέφτεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Το σανταλόξυλο ήμουν αλλά έχασα τους κωδικους.Ναι κ με κάποιες κουμπαριασαμε..Μόνο μία δεν πέτυχε γιατί εγκατέλειψε.Ολες μα όλες κάναμε παιδιά( δίδυμα ή με διαφορετικές εξωσωματικές οι 4 κ η μία έχει 3 από 3 διαφορετικές κ περιμένει 4 από φυσικη σύλληψη) κ τα λέμε κ συχνά...εγώ εδώ έγραψα όταν έκανα ακόμα προγραμματισμένες επαφές.... Εκεί που είσαι ήμουν κ εδώ που είμαι θα ρθεις με μαθηματική ακριβεια

Ενταξει χαρηκα πραγματικα!!! 

Η αληθεια ειναι οτι μεσα απο το φορουμ μπορουν να δημιουργηθουν φιλιες..ειναι τοσο ομορφο αυτο! Κι εγω οταν ξεκινησα προγραμματισμενες επαφες εγραψα εδω πρωτη φορα.

Σε ευχαριστω πολυ που τα μοιραστηκες αυτα, μου εδωσες τοση ελπιδα... Αναρωτιομουν αν τα ειχαν καταφερει ολα τα κοριτσια και μου χαρισες χαμογελο! ?

Στο κεντρο "Ακεσω-embryo art" ειμαι οποτε εκει θα γινει η βιοψια των εμβρυων και θσ τα στειλουν σε γενετιστες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ενταξει χαρηκα πραγματικα!!! 

Η αληθεια ειναι οτι μεσα απο το φορουμ μπορουν να δημιουργηθουν φιλιες..ειναι τοσο ομορφο αυτο! Κι εγω οταν ξεκινησα προγραμματισμενες επαφες εγραψα εδω πρωτη φορα.

Σε ευχαριστω πολυ που τα μοιραστηκες αυτα, μου εδωσες τοση ελπιδα... Αναρωτιομουν αν τα ειχαν καταφερει ολα τα κοριτσια και μου χαρισες χαμογελο! ?

Στο κεντρο "Ακεσω-embryo art" ειμαι οποτε εκει θα γινει η βιοψια των εμβρυων και θσ τα στειλουν σε γενετιστες. 

Δύο από τις κοπέλες πέτυχαν στο δικό σου αν θυμάμαι καλά :) Τους γενετιστές τους αποφασίζουν αυτοί; Επειδή αλλάζει η τιμή από κει Τρι σε κέντρο για αυτό σε ρωταω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Δύο από τις κοπέλες πέτυχαν στο δικό σου αν θυμάμαι καλά :) Τους γενετιστές τους αποφασίζουν αυτοί; Επειδή αλλάζει η τιμή από κει Τρι σε κέντρο για αυτό σε ρωταω

Απ οτι καταλαβα ναι τα στελνουν σε γεντιστες που συνεργαζονται. 

Σε εμας ειναι 220€ / εμβρυο και 900€ η βιοψια. 

Απο κεντρο σε κεντρο αλλαζουν οι τιμες. Εχω ακουσει λιγοτερα αλλα και περισσοτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η admin είπε:

Για την προστασία του φόρουμ αλλά και την δική σας (στο παρελθόν έχουν κινηθεί νομικές διαδικασίες γιατρών εναντίον μελών του φόρουμ) αφαιρέσαμε από αυτή την συζήτηση τον χαρακτηρισμό "άθλιος" .

Παρακαλούμε να θυμάστε ότι οι διάλογοι είναι δημόσιοι και να αποφεύγετε να κάνετε τέτοιους χαρατκηρισμούς. Μπορείτε ασφαλώς να λέτε τη γνώμη και τις εμπειρίες σας, όμως όχι να χαρακηρίζετε έτσι κάποιον γιατρό.

Καλή συνέχεια!

Πολυ ασχημο να αναφερονται ονοματα γιατρων.Υπαρχουν κοριτσια που τους εχουν γιατρους και τους εμπιστεύονται.Αν καποιος θέλει καποιο ονομα να στείλει προσωπικο μηνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.......άλλη μια black friday έλαβε τέλος!!!!Λιώμα είμαι......σας διάβασα όλες και πολύ χάρηκα! Καλή συνέχεια και με θετικές χωριακές.

@peacock κι εγώ από το νέο χρόνο θα ξεκινήσω διέγερση..... πρέπει να πάω να πάρω και τα φάρμακα.... τρέξιμο πάλι.

@Θαύμα! πραγματικά μου έδωσες πολύ κουράγιο με όσα γράφεις .......σε ευχαριστώ πολύ.

@Niki94 άντε με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...