Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

και γω το ιδιο νομιζω! αυτα τα 2 τα θες χαμηλά!! καλή επιτυχία!

μου ειπε ο ιατρος μου οτι ειναι κομπλε σε ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Papadakis έχεις απόλυτο δίκιο!!δεν τα παρατάμε για κανένα λόγο!!!!το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι δεν έχω άλλες βλαστοκυστες...έχω 2των 4ημερων και 1 των 3 ημερών...έχω καμία ελπίδα με αυτά;;;στο Ναυτικό είμαι, μίλησα με τον γιατρό και θα αργήσω να την κανω... τουλάχιστον 2 μήνες..πρώτα υπέρηχο, ξανά ορμόνες και έχω δρόμο...

Μοα χαρά έμβρυα έχει από απόψη αριθμού.....γιατί ξανά ορμόνες λοιπόν ;;;;

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

μου ειπε ο ιατρος μου οτι ειναι κομπλε σε ευχαριστω πολυ

Οι τιμές είναι τέλειες καλή αρχή !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Μοα χαρά έμβρυα έχει από απόψη αριθμού.....γιατί ξανά ορμόνες λοιπόν ;;;;

Οι τιμές είναι τέλειες καλή αρχή !!!!

Σε ευχαριστώ πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια σκέφτομαι να αλλάξω κέντρο και μα πάω στον Μαντουδη για να κάνω και εκεί μια προσπάθεια ......είμαι τόσο μπερδεμένη δεν ξέρω ...

τα λεφτά είναι σχεδόν τα διπλάσια εκεί για φυσικό κύκλο κι Επισης έχοντας ήδη ένα παιδάκι με τον γιατρό που είναι με

κανει μα του έχω απίστευτη εμπιστοσύνη !!!

πειτε τις γνώμες σας ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγω κορίτσια σκέφτομαι να αλλάξω κέντρο και μα πάω στον Μαντουδη για να κάνω και εκεί μια προσπάθεια ......είμαι τόσο μπερδεμένη δεν ξέρω ...

τα λεφτά είναι σχεδόν τα διπλάσια εκεί για φυσικό κύκλο κι Επισης έχοντας ήδη ένα παιδάκι με τον γιατρό που είναι με

κανει μα του έχω απίστευτη εμπιστοσύνη !!!

πειτε τις γνώμες σας ...

Εξερευνείς ιατρός ο Μαντουδης δεν έχω πάει αλλά έχω φίλη που πήγε και έμεινε κατά ευχαριστημένη κι έμεινε και με την πρώτη.! Τώρα είναι ένα ρίσκο να αλλάζεις γιατί φρου και από την αρχή. Για αυτό κι εγώ είπε θα πω σε οποίων μου ταιριάξει και είναι και να είναι και Γυναικολογος να μην πηγενω σε δυο.. στο σφακιανουδη δεν είσαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγω κορίτσια σκέφτομαι να αλλάξω κέντρο και μα πάω στον Μαντουδη για να κάνω και εκεί μια προσπάθεια ......είμαι τόσο μπερδεμένη δεν ξέρω ...

τα λεφτά είναι σχεδόν τα διπλάσια εκεί για φυσικό κύκλο κι Επισης έχοντας ήδη ένα παιδάκι με τον γιατρό που είναι με

κανει μα του έχω απίστευτη εμπιστοσύνη !!!

πειτε τις γνώμες σας ...

Ο δικός σου γιατρός σου έχει αποκλείσει να σε αναλάβει για αλλη προσπάθεια; από την άλλη μετά απο τόσες φορές ίσως αξίζει να πας κ κάπου αλλού πλέον... Ίσως ρε παιδί μου σου προτείνουν κ κάτι διαφορετικό για αλλαγή στην προσπάθεια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εξερευνείς ιατρός ο Μαντουδης δεν έχω πάει αλλά έχω φίλη που πήγε και έμεινε κατά ευχαριστημένη κι έμεινε και με την πρώτη.! Τώρα είναι ένα ρίσκο να αλλάζεις γιατί φρου και από την αρχή. Για αυτό κι εγώ είπε θα πω σε οποίων μου ταιριάξει και είναι και να είναι και Γυναικολογος να μην πηγενω σε δυο.. στο σφακιανουδη δεν είσαι ;

Ναι στον Σφακιανουδη ... τον οποία υπέρ αγαπώ και εκτιμώ αφάνταστα για το ήθος του και για το ακέραιο του χαρακτήρα του.απλα θέλω να πάω και κάπου άλλου για να πω ότι τα εκανα όλα ..... 

εσυ που είσαι ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Ο δικός σου γιατρός σου έχει αποκλείσει να σε αναλάβει για αλλη προσπάθεια; από την άλλη μετά απο τόσες φορές ίσως αξίζει να πας κ κάπου αλλού πλέον... Ίσως ρε παιδί μου σου προτείνουν κ κάτι διαφορετικό για αλλαγή στην προσπάθεια σου!

Ο γιατρός μου είπε να βάλουμε ένα στοπ για οικονομικούς ηθικούς και ψυχολογικούς λόγους όχι Ότο δεν το πιστεύει ... έχω πάει και παλιότερα στον μαντουδη πριν έξι μήνες το μοναδικό διάφορερικο που προτείνει είναι βκαστοκυστες και καθόλου αντιβιωσεις ..σε αντιβίωση ο σφακ επειδή έχω ένα μωρό με 4 μέρας επιμένει σε αυτό καθώς και στην φλεγμονή που χει βγάλει ο νίκας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ναι στον Σφακιανουδη ... τον οποία υπέρ αγαπώ και εκτιμώ αφάνταστα για το ήθος του και για το ακέραιο του χαρακτήρα του.απλα θέλω να πάω και κάπου άλλου για να πω ότι τα εκανα όλα ..... 

εσυ που είσαι ;;;

Εγώ είμαι στον κελλαρη και μάλλον είμαι η μόνη εδώ μέσα που είμαι σε εκείνων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ο γιατρός μου είπε να βάλουμε ένα στοπ για οικονομικούς ηθικούς και ψυχολογικούς λόγους όχι Ότο δεν το πιστεύει ... έχω πάει και παλιότερα στον μαντουδη πριν έξι μήνες το μοναδικό διάφορερικο που προτείνει είναι βκαστοκυστες και καθόλου αντιβιωσεις ..σε αντιβίωση ο σφακ επειδή έχω ένα μωρό με 4 μέρας επιμένει σε αυτό καθώς και στην φλεγμονή που χει βγάλει ο νίκας....

Εχω ακουσει πολυ καλα σχολια για Μσντουδη και το κεντρο. Απο τιμες δε ξερω πως ειναι... 

Ξερω οτι δε πιστευει καθολου σε εξεταση νικα, αντιβιωσεις κτλ ξερεις κατι; Δε χανεις και τιποτα να ακουσεις και κατι αλλο... Ποτε δε ξερεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εγώ είμαι στον κελλαρη και μάλλον είμαι η μόνη εδώ μέσα που είμαι σε εκείνων. 

Στο γεννεσις δεν είναι και αυτός ;;;;καλή επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Στο γεννεσις δεν είναι και αυτός ;;;;καλή επιτυχία 

Και στο μητέρα εγώ επέλεξα μητέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εχω ακουσει πολυ καλα σχολια για Μσντουδη και το κεντρο. Απο τιμες δε ξερω πως ειναι... 

Ξερω οτι δε πιστευει καθολου σε εξεταση νικα, αντιβιωσεις κτλ ξερεις κατι; Δε χανεις και τιποτα να ακουσεις και κατι αλλο... Ποτε δε ξερεις...

Το 2015 πριν την πρώτη μου προσπάθεια τα είχα επισκεφθεί όλα ..... ήμουν ανάμεσα σε αυτούς τους δυο .... και τελικά έπλεξα τον σφακ για το κέντρο λόγω παλαιότητας ... φαινόταν καλός και έντιμος ... τον επισκέφθηκα ξανά το Πάσχα και μου είπε Ότο μαζί θα πάμε με βκαστοκυστες και ποτέ αντιβιωσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Με το καλό κορίτσι μου .... μέσα από την καρδιά μου 

Σε ευχαριστώ πολύ κι σε εσένα τα καλύτερα εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Το 2015 πριν την πρώτη μου προσπάθεια τα είχα επισκεφθεί όλα ..... ήμουν ανάμεσα σε αυτούς τους δυο .... και τελικά έπλεξα τον σφακ για το κέντρο λόγω παλαιότητας ... φαινόταν καλός και έντιμος ... τον επισκέφθηκα ξανά το Πάσχα και μου είπε Ότο μαζί θα πάμε με βκαστοκυστες και ποτέ αντιβιωσεις 

Να πας στον Μαντούδη λέω εγώ.. Κάνε κάτι διαφορετικό αυτή τη φορά. Βλαστοκυστες   παντως είναι αυτό που υποστηρίζουν σχεδόν όλοι οι εμβρυολόγοι.. Το ότι έμεινες με 4 ημερών έγκυος δεν σημαίνει πως δεν θα μείνεις τώρα με βλαστοκυστες!!  

  Να πας και χωρίς αντιβιωσεις, κάποιοι  άλλοι γιατροί λένε  πως καταστρέφουν και το ενδομήτριο. Όποτε κάνε κάτι διαφορετικό!. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis ο γιατρός μου την πίστευε πολύ την εγκυμοσύνη μου και επειδή δεν πέτυχα μου είπε ότι θέλει να τα ξαναδεί όλα από την αρχή.. ορμόνες και το ανοσοποιητικό κομμάτι γιατί έχω αυξημένα ΝΚ... οπότε ΕΤ χωρίς να πάρουμε απαντήσεις ούτε καν το συζητάει...τα εμβρυακια μου φοβάμαι... εννοείται να πας και να πάρεις και δεύτερη γνώμη... προφανώς αυτό που κάνεις ως τώρα δε δουλεύει οπότε ίσως χρειαστεί να αλλάξεις προσέγγιση...τι αντιβιωσεις σου έδωσαν εσένα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια. Εγώ δεν ξημέρωσα πόλυ καλά... Ξάπλωσα με έναν διάχυτο πόνο στην κοιλιά που υπέθεσα ότι ήταν επειδή έφαγα τα πάντα χτες...

Σηκώθηκα 1 η ώρα να κατουρήσω κι είχα καφετί αίμα στο εσώρουχο. Ξάπλωσα, τώρα το πρωί δεν είχα κάτι σπουδαίο, παρά μόνο όταν σκουπιζομαι λίγα καφέ, αλλά εχω πολύ πόνο από κάτω, στον κόλπο. 

Ο γιατρός είπε ξεκούραση και ενέσεις lentogest και βλέπουμε....

Δε.σας κρύβω ότι έκλαιγα όλη νύχτα... Ξέρω στη θεωρία δεν κάνει καλό το άγχος, αλλά όταν έχεις περάσει τόσα και βλέπεις πόνο κι αιματακι, τα χάνεις... Σκεφτείτε ότι παίρνω 4 Gynalven (ίδια με τα utrogestan) την ημέρα. Τι άλλο να πάρω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλημέρα, κορίτσια. Εγώ δεν ξημέρωσα πόλυ καλά... Ξάπλωσα με έναν διάχυτο πόνο στην κοιλιά που υπέθεσα ότι ήταν επειδή έφαγα τα πάντα χτες...

Σηκώθηκα 1 η ώρα να κατουρήσω κι είχα καφετί αίμα στο εσώρουχο. Ξάπλωσα, τώρα το πρωί δεν είχα κάτι σπουδαίο, παρά μόνο όταν σκουπιζομαι λίγα καφέ, αλλά εχω πολύ πόνο από κάτω, στον κόλπο. 

Ο γιατρός είπε ξεκούραση και ενέσεις lentogest και βλέπουμε....

Δε.σας κρύβω ότι έκλαιγα όλη νύχτα... Ξέρω στη θεωρία δεν κάνει καλό το άγχος, αλλά όταν έχεις περάσει τόσα και βλέπεις πόνο κι αιματακι, τα χάνεις... Σκεφτείτε ότι παίρνω 4 Gynalven (ίδια με τα utrogestan) την ημέρα. Τι άλλο να πάρω;

Όλα καλά να πάνε κοπέλα μου... ότι σου πει ο ιατρός σου θα κανείς..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Όλα καλά να πάνε κοπέλα μου... ότι σου πει ο ιατρός σου θα κανείς..!!

Τα κάνω όλα, αλλά αυτή η εγκυμοσύνη δεν λέει να στεριώσει. Θα πάθω κάνα έμφραγμα μέχρι να τα καταφέρω... Πέρυσι δεν είχα τίποτα ως σύμπτωμα, πέρα από πονακια, κι είχα ίδιο πρόγραμμα και περισσότερες δουλειές σπιτιού κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Τα κάνω όλα, αλλά αυτή η εγκυμοσύνη δεν λέει να στεριώσει. Θα πάθω κάνα έμφραγμα μέχρι να τα καταφέρω... Πέρυσι δεν είχα τίποτα ως σύμπτωμα, πέρα από πονακια, κι είχα ίδιο πρόγραμμα και περισσότερες δουλειές σπιτιού κλπ. 

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Τα κάνω όλα, αλλά αυτή η εγκυμοσύνη δεν λέει να στεριώσει. Θα πάθω κάνα έμφραγμα μέχρι να τα καταφέρω... Πέρυσι δεν είχα τίποτα ως σύμπτωμα, πέρα από πονακια, κι είχα ίδιο πρόγραμμα και περισσότερες δουλειές σπιτιού κλπ. 

Koίτα μια εγκυμοσύνη από εξωσ μου φαίνεται λογικό να είναι πιο δυσκολη από μια φυσική (για κάποια που έχει ζήσει και τα 2) γιατί όπως και να το κάνεις γίνεται μια παρέμβαση! Πάντως αυτό το σύμπτωμα είναι πολύ κοινό κ να θυμάσαι ότι το έμβρυο είχε ελεγχθεί διπλά κ δεν έχει κανένα λόγο να μην πιάσει! Ξεκουράσου και θα δεις θα σταματήσει! Κ να ενημερώνεις συνεχώς το γιατρό! Σου εύχομαι σύντομα να μας λες πόσο καλά είναι όλα :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλημέρα, κορίτσια. Εγώ δεν ξημέρωσα πόλυ καλά... Ξάπλωσα με έναν διάχυτο πόνο στην κοιλιά που υπέθεσα ότι ήταν επειδή έφαγα τα πάντα χτες...

Σηκώθηκα 1 η ώρα να κατουρήσω κι είχα καφετί αίμα στο εσώρουχο. Ξάπλωσα, τώρα το πρωί δεν είχα κάτι σπουδαίο, παρά μόνο όταν σκουπιζομαι λίγα καφέ, αλλά εχω πολύ πόνο από κάτω, στον κόλπο. 

Ο γιατρός είπε ξεκούραση και ενέσεις lentogest και βλέπουμε....

Δε.σας κρύβω ότι έκλαιγα όλη νύχτα... Ξέρω στη θεωρία δεν κάνει καλό το άγχος, αλλά όταν έχεις περάσει τόσα και βλέπεις πόνο κι αιματακι, τα χάνεις... Σκεφτείτε ότι παίρνω 4 Gynalven (ίδια με τα utrogestan) την ημέρα. Τι άλλο να πάρω;

Θα δεις πως το εμβρυακι σου θα τα πσει μια χαρα! Προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη. 

Υπομονη κοριτσακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...