Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

@Niki94 για ε2 δεν ξέρω γιατί δεν είχα ποτέ θέμα αλλά προγεστερόνη καλό είναι να είναι κάτω από 1.. γενικά πρέπει να είναι χαμηλές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Niki94 για ε2 δεν ξέρω γιατί δεν είχα ποτέ θέμα αλλά προγεστερόνη καλό είναι να είναι κάτω από 1.. γενικά πρέπει να είναι χαμηλές...

α ωραια σε ευχαριστω

 

στις Just now, ο/η Sugarmam είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς το 16εγινε 3.95 καλή επιτυχία στις υπόλοιπες κοπέλες

δεν πειράζει κοπελα μου την επομενη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

α ωραια σε ευχαριστω

 

δεν πειράζει κοπελα μου την επομενη φορα

4φορες προσπάθησα πρώτη πήγε στο 16κ χαρήκαμε πολύ αλλαγή χαρά κράτησε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

4φορες προσπάθησα πρώτη πήγε στο 16κ χαρήκαμε πολύ αλλαγή χαρά κράτησε λιγο

Κρίμα.. Όμως αυτήν την φορά πήγε να γίνει κάτι και εν τέλει ήταν πολύ καλό που πήγες νωρίτερα, γιατί δεν πήρες ένα αρνητικό απλά. Υποθέτω ότι αυτό θεωρείται βιοχημική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Κρίμα.. Όμως αυτήν την φορά πήγε να γίνει κάτι και εν τέλει ήταν πολύ καλό που πήγες νωρίτερα, γιατί δεν πήρες ένα αρνητικό απλά. Υποθέτω ότι αυτό θεωρείται βιοχημική; 

Μήπως στη μεταφορά έγινε ένεση οβιτρελ; Ίσως αν έγινε γι'αυτό να είπαν ανάλυση στις 14 μέρες... Μήπως δλδ έπιασε κάτι τέτοιο... Αλλιώς σίγουρα ήταν θετικό αρχικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@SugarmamΚοριτσι μου δυστυχώς γίνονται και αυτά λυπάμαι πάρα πολύ εύχομαι να βρεις την δύναμη να συνεχίσεις όπως ακριβώς νιώθεις!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sugarmam είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς το 16εγινε 3.95 καλή επιτυχία στις υπόλοιπες κοπέλες

Λυπάμαι πολύ και εύχομαι να βρεις το κουράγιο να συνεχίσεις. Κράτα το θετικό ότι αυτή τη φορά έγινε εμφύτευση Απλά είχες μία βιοχημική κύηση. Δυστυχώς οι εξωσωματικές είναι έτσι θέλει κουράγιο και επιμονή και θα τα καταφέρεις θα το δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μήπως στη μεταφορά έγινε ένεση οβιτρελ; Ίσως αν έγινε γι'αυτό να είπαν ανάλυση στις 14 μέρες... Μήπως δλδ έπιασε κάτι τέτοιο... Αλλιώς σίγουρα ήταν θετικό αρχικά...

Λίγες ώρες πριν την μεταφορά εκανα την ένεση ναι κ την ξανά έκανα μετά από λίγες μέρες παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sugarmam είπε:

Ο γιατρός είπε ν επαναλάβω πάλι χοριακη σε δύο μέρες λογικά γ ν δούμε ν πέφτει κιαλλο

Ίσως η πρώτη ανάλυση να έπιασε την οβιτρελ κ γι'αυτό να ειπε 14  μέρες... κάτσε να δεις την επόμενη ανάλυση τι μπορεί να δείξει...

Σου έχουν δώσει κάποια εξήγηση για τις εως τώρα αποτυχίες; Γιατί από ότι καταλαβαίνω τα έμβρυα ειναι καλής ποιότητας ειδικά εφόσον πρόκειται για βλαστοκυστες... μακάρι η επόμενη να είναι η τυχερή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

 

δεν πειράζει κοπελα μου την επομενη φορα

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sugarmam είπε:

4φορες προσπάθησα πρώτη πήγε στο 16κ χαρήκαμε πολύ αλλαγή χαρά κράτησε λιγο

Δυστυχώς, η ψυχούλα της το ξέρει πόσο πειράζει..... Καλη δύναμη sugarman.. Ολα καλα να πάνε για ολες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ίσως η πρώτη ανάλυση να έπιασε την οβιτρελ κ γι'αυτό να ειπε 14  μέρες... κάτσε να δεις την επόμενη ανάλυση τι μπορεί να δείξει...

Σου έχουν δώσει κάποια εξήγηση για τις εως τώρα αποτυχίες; Γιατί από ότι καταλαβαίνω τα έμβρυα ειναι καλής ποιότητας ειδικά εφόσον πρόκειται για βλαστοκυστες... μακάρι η επόμενη να είναι η τυχερή!

Όχι δεν Μ έχουν πει κάτι πάντα 0χοριακη έπαιρνα πρώτη φορά πήρα 16λες η ένεση να αναιβασε την τιμή η επόμενη λογικά θ δείξει 0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Όχι δεν Μ έχουν πει κάτι πάντα 0χοριακη έπαιρνα πρώτη φορά πήρα 16λες η ένεση να αναιβασε την τιμή η επόμενη λογικά θ δείξει 0

Ειλικρινά δεν ξέρω, για τεστ ούρων το έχω ακούσει ότι επηρεάζει αλλά δεν ξέρω για ανάλυση αίματος. Από τη στιγμή που μίλησες με το γιατρό θα σου το είχε πει και ο ίδιος, για να σου λέει να την επαναλάβεις προφανώς θεωρεί ότι το 16 ίσχυε ως αποτέλεσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sugarmam είπε:

4φορες προσπάθησα πρώτη πήγε στο 16κ χαρήκαμε πολύ αλλαγή χαρά κράτησε λιγο

Κι εγω με τη 4η εμβρυομεταφορά είχα θετικό... κρατησε τόσο λίγο η ευτυχία... σε νιώθω απίστευτα.. Μας το χρωστάει η ζωή, σε όλες μας το χρωστάει και θα το φέρει αργά η γρήγορα. Ο χρόνος θα σε βοηθήσει να μαζέψεις τα κομμάτια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Κι εγω με τη 4η εμβρυομεταφορά είχα θετικό... κρατησε τόσο λίγο η ευτυχία... σε νιώθω απίστευτα.. Μας το χρωστάει η ζωή, σε όλες μας το χρωστάει και θα το φέρει αργά η γρήγορα. Ο χρόνος θα σε βοηθήσει να μαζέψεις τα κομμάτια σου.

Τι ν πω σε νιώθω κ πολύ απλά βρε κορίτσια τι είναι αυτό που φτσει κ δεν γίνεται είναι ν τρελαίνεσαι λες φυσικά δεν μένω αλλά κ Μ την εξωσωματική τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Τι ν πω σε νιώθω κ πολύ απλά βρε κορίτσια τι είναι αυτό που φτσει κ δεν γίνεται είναι ν τρελαίνεσαι λες φυσικά δεν μένω αλλά κ Μ την εξωσωματική τίποτα

Μπορει να μη το βλεπεις τωρα...ομως ειναι πολυ θετικο που εγινε εμφυτευση. 

Μη τα παρατας.... Πεισμα οσο μπορεις! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Τι ν πω σε νιώθω κ πολύ απλά βρε κορίτσια τι είναι αυτό που φτσει κ δεν γίνεται είναι ν τρελαίνεσαι λες φυσικά δεν μένω αλλά κ Μ την εξωσωματική τίποτα

Είναι τόσο περίπλοκος αυτός ο "μηχανισμός" που μερικές απλά μπορεί να μην μάθουμε ποτέ τι φταίει... κ εμείς έχουμε κάνει ό,τι εξετάσεις υπάρχουν χωρίς να βρίσκεται ποτέ κάτι... το περίεργο σε εσάς είναι ότι και τα έμβρυα φαίνονται καλά οπότε τι; ειλικρινά καταλαβαίνω την απόγνωση που νιώθεις αυτή τη στιγμή... νομίζω πρέπει να ζητήσεις κάποιες παραπάνω εξηγήσεις ή ίσως να αλλάξεις κέντρο;

Σου εύχομαι πραγματικά να καταφέρεις αυτό που ονειρεύεσαι και εσύ κ όλες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo αχ κορίτσι μου γλυκό σε ευχαριστώ...σε αναμμένα κάρβουνα... περιμένω...για καλού και για κακού αγόρασα κι ένα πακέτο τσιγάρα και μόλις διαπίστωσα ότι ο άντρας μου έχει εξαφανίσει τους αναπτήρες....?..τι να κάνω λέω και καμιά βλακεία να ξεχάστώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Tokyo αχ κορίτσι μου γλυκό σε ευχαριστώ...σε αναμμένα κάρβουνα... περιμένω...για καλού και για κακού αγόρασα κι ένα πακέτο τσιγάρα και μόλις διαπίστωσα ότι ο άντρας μου έχει εξαφανίσει τους αναπτήρες....?..τι να κάνω λέω και καμιά βλακεία να ξεχάστώ....

Εγώ νομίζω όταν με το καλό έρθει η μέρα δεν θα προλάβω να μάθω... θα έχω πάει από καρδιά! χαχαχα

Ας λέμε καμιά βλακεία που λες κ συ να ξεχνιόμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Tokyo αχ κορίτσι μου γλυκό σε ευχαριστώ...σε αναμμένα κάρβουνα... περιμένω...για καλού και για κακού αγόρασα κι ένα πακέτο τσιγάρα και μόλις διαπίστωσα ότι ο άντρας μου έχει εξαφανίσει τους αναπτήρες....?..τι να κάνω λέω και καμιά βλακεία να ξεχάστώ....

Χαχαχαχα σε φέρνω εικόνα.... Άντε κουράγιο λίγο έμεινε δεν παίρνεις τηλέφωνο μήπως το έχουν βγάλει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα καλημέρα...η δικιά μου οδοντιατρος δε με αναλαμβάνει δυστυχώς από ότι κατάλαβα γιατί στόχος της είναι να πάρει περισσότερα χρήματα..Βρήκα άλλον ο οποίος αναλαμβάνει έγκυες και θα πάω σήμερα το απόγευμα να δούμε τι θα κάνουμε!! Πω πω κορίτσια ναι,πότε ήταν που αγωνιουσαμε τι θα δούμε στο επόμενο ραντεβού και τώρα και ο δικός μου έρωτας δε σταματάει να κλωτσαει όλη μέρα 💚💚👣👣🧿🧿💙💙🧿🧿👣👣💚💚
    • Μάλλον επειδή μέχρι τώρα το "απλό" ζάχαρο είναι μια χαρά, μου το έβαλε στην τελευταία εβδομάδα που πρέπει να γίνει η εξέταση. Τους ρώτησα, ναι. Αλλά δυστυχώς υπήρχε μια δυσάρεστη οικογενειακή εξέλιξη εχθές το βράδυ και σκέφτομαι να γεννήσω στη Λευκάδα. Να είμαι μακριά απο τους δικούς μου για να έχω την ηρεμία μου. Οπότε μόλις ανέβω πάνω θα ψάξω και πάνω για γιατρό! 
    • @nanouko στην πρώτη εγκυμοσύνη που με περίμενε ο γιατρός για γεννά να σπάσουν τα νερά για να πάω Αθήνα μου είπε πως περίμενε  εμένα και αλλεσ δυο κοπέλες και ότι θα είναι διακοπές αλλά θα είναι σε ένα ξενοδοχείο κοντά στην Αθήνα ώστε αν σπάσουν τα νερά θα έρθει Αθήνα για την γεννά.. βέβαια τα νερά δεν έσπασαν και με πήρε τηλ να δει πως ημερα Τρίτη ήταν και μου είπε αν δεν σπάσουν μέχρι το Σάββατο πρέπει να πάω με πρόκληση τοκετού γιατί είχα ξεπεράσει την ημέρα ΠΗΤ που είχα και δεν μπορούσε να με αφήσει άλλο  όποτε μην σε ανήσυχη θα είναι ο γιατρός μπορεί να περιμένει και άλλες κοπέλες με την ΠΗΤ σαν την δίκη σου 😊
    • Καλησπέρα! Με το καλό εύχομαι, όλα να πάνε καλά! Τι ποσοστό σου έδινε για την ηλικία σου ?
    • Μπράβο κορίτσι μου ωραία τα νέα σου με το καλό το μωρακι σου 🥰  Εμένα δεν με ζύγισε ο εμβρυολογος στον γυναικολόγο μετά το Πάσχα ααα 4/6 σε έβαλε καμπύλη πιο αργά εσενα εγω μετά το Πάσχα θα πάω τώρα ποτε ακριβώς δεν ξέρω ακόμα  Εκανες κουβέντα με την μαία για το δημόσιο να βρεις γιατρό ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...