Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια και επισήμως κουλούρα 7 φορά !!!

Ότι και να σου πούμε τώρα ξερω ότι θα ακουστεί τετριμμένο! Πάρε το χρόνο σου, ηρεμισε και εύχομαι αυτό να είναι το τελευταίο 0 που βλέπεις! Ο γιατρός σου τι είπε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dolphin είπε:

Γεια σας κ από μένα. Καινούρια στην παρέα, αν και σας διαβάζω αρκετό καιρό! Σήμερα έκανα κ εγώ εμβρυομεταφορά μιας βλαστοκυστης 5ημερων κ είδα πριν λίγο ροζ αιμα. Αν κάποια είχε κάτι παρόμοιο; Είναι η 2η έμβρυο μεταφοράς μου. Στην πρώτη δεν το είχα αυτό.

Καλή επιτυχία και σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια @Dolphin! Ποτε πας για χοριακη;Στις 30 του μηνα λογικα...

 

Καλη επιτυχια σε ολες σας μεσα απο την ψυχη μου...Το εχω περασει εν μερει ολο αυτο χωρις να ερθει μωρακι ομως ξερω ποσο αιωνιες φανταζουν αυτες οι 14 μερες μεχρι τη χοριακη,ειδικα αν τις περασεις στο κρεβατι οπως εγινε με μενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Dolphin είπε:

@dimsea @st3llina χοριακη κάνω το Σάββατο 23/11. 

Ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι για όλες μας να πραγματοποιηθεί το όνειρο μας...

Αχ ναι εχεις δικιο με τις βλαστοκυστες πας νωριτερα! Μη νομιζεις τα εχω ξεχασει,πανε κ 5 χρονια

Επεξεργάστηκε από st3llina
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Θα ηθελα γνωμες και εμπειρίες... έκανα τη δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικης καθώς η πρώτη δεν πετυχε! Την πρώτη φορά είχα κάνει 7 ωαρια όπου μας μείναν 3 βλαστοκυστες και προχωρήσαμε σε 1 εμβρυομεταφορα (Το 3ο δε προχωρησε)... τωρα εκανα τη 2η διέγερση και ενώ όλα φαίνονταν τελεια ορμόνες υπέρηχος κλπ πήραμε μόνο 2 ωαρια εκ των οποίων 1 ήταν ωριμο και αναμένω να δω την εξέλιξη... Ο γιατρός μου προβληματιστηκε μου ανέφερε ότι πρόκειται για ωοθήκες που υπολειτουργούν και θα μας δυσκολέψουν! Είχατε κάτι παρόμοιο με θετική εξέλιξη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mmaria87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Θα ηθελα γνωμες και εμπειρίες... έκανα τη δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικης καθώς η πρώτη δεν πετυχε! Την πρώτη φορά είχα κάνει 7 ωαρια όπου μας μείναν 3 βλαστοκυστες και προχωρήσαμε σε 1 εμβρυομεταφορα (Το 3ο δε προχωρησε)... τωρα εκανα τη 2η διέγερση και ενώ όλα φαίνονταν τελεια ορμόνες υπέρηχος κλπ πήραμε μόνο 2 ωαρια εκ των οποίων 1 ήταν ωριμο και αναμένω να δω την εξέλιξη... Ο γιατρός μου προβληματιστηκε μου ανέφερε ότι πρόκειται για ωοθήκες που υπολειτουργούν και θα μας δυσκολέψουν! Είχατε κάτι παρόμοιο με θετική εξέλιξη???

Οι ορμόνες σου ήταν καλες λογικά η λειτουργία των ωοθηκών φενεται νομίζω αμη έκανες; Πιστεύω ότι λύση θα βρει ο γιατρός σου για να ανταποκριθουν καλύτερα οι ωοθήκες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mmaria87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Θα ηθελα γνωμες και εμπειρίες... έκανα τη δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικης καθώς η πρώτη δεν πετυχε! Την πρώτη φορά είχα κάνει 7 ωαρια όπου μας μείναν 3 βλαστοκυστες και προχωρήσαμε σε 1 εμβρυομεταφορα (Το 3ο δε προχωρησε)... τωρα εκανα τη 2η διέγερση και ενώ όλα φαίνονταν τελεια ορμόνες υπέρηχος κλπ πήραμε μόνο 2 ωαρια εκ των οποίων 1 ήταν ωριμο και αναμένω να δω την εξέλιξη... Ο γιατρός μου προβληματιστηκε μου ανέφερε ότι πρόκειται για ωοθήκες που υπολειτουργούν και θα μας δυσκολέψουν! Είχατε κάτι παρόμοιο με θετική εξέλιξη???

Καλησπέρα! Καμιά φορά τυχαίνει ανάλογα με το πρωτόκολλο να σε πιάσει καλά ή όχι... στους υπέρηχους τι έβλεπε; δλδ οταν μετράνε τα ωοθυλακια σε πλήθος κ μέγεθος δεν είδε ότι είναι λίγα; μπορεί να έπεσες κ σε κακό κύκλο επίσης... ασε που αν αυτό το ενα πιάσει αρκει :-)

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι πως δεν προχώρησε το 3ο την πρώτη φορά, δεν ήταν ήδη βλαστοκυστη; ή εννοείς το καταψυξατε κ δεν άντεξε μετα; 

Πάντως στις ορμόνες δεν φαίνονται ολα... κ γω είχα πολύ καλές κ έδωσα 9 ωάρια αλλα τα 3 ήταν ανώριμα κ τελικά τα 4 γονιμοποιήθηκαν για να προχωρήσουν 2 σε καλά έμβρυα. Θέλω να πω απώλειες πάντα υπάρχουν κ είναι κ τυχαίο καμιά φορά! Να ξέρεις ότι βοηθανε κ βιταμίνες! Εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλησπέρα! Καμιά φορά τυχαίνει ανάλογα με το πρωτόκολλο να σε πιάσει καλά ή όχι... στους υπέρηχους τι έβλεπε; δλδ οταν μετράνε τα ωοθυλακια σε πλήθος κ μέγεθος δεν είδε ότι είναι λίγα; μπορεί να έπεσες κ σε κακό κύκλο επίσης... ασε που αν αυτό το ενα πιάσει αρκει :-)

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι πως δεν προχώρησε το 3ο την πρώτη φορά, δεν ήταν ήδη βλαστοκυστη; ή εννοείς το καταψυξατε κ δεν άντεξε μετα; 

Πάντως στις ορμόνες δεν φαίνονται ολα... κ γω είχα πολύ καλές κ έδωσα 9 ωάρια αλλα τα 3 ήταν ανώριμα κ τελικά τα 4 γονιμοποιήθηκαν για να προχωρήσουν 2 σε καλά έμβρυα. Θέλω να πω απώλειες πάντα υπάρχουν κ είναι κ τυχαίο καμιά φορά! Να ξέρεις ότι βοηθανε κ βιταμίνες! Εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Οι ορμόνες ήταν πολύ καλές ο υπέρηχος έδειχνε 12 ωαρια το μέγεθος ήταν επίσης πολύ καλό... την πρώτη φορά κατά την αποψυξη είχαμε 1 απώλεια! Για βιταμίνες μου ειπε ότι θα βοηθήσουν να σημειώσω ότι είμαι 32...με 1 μόνο λέει να μην προχωρήσουμε σε μεταφορά Γιατί μειώνονται οι πιθανότητες και ίσως αλλαξουμε πρωτόκολλο η κάνουμε ήπια διέγερση για να μαζεύουμε σιγα σιγα ωαρια...Θα το συζητήσουμε σε επόμενο ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mmaria87 είπε:

Οι ορμόνες ήταν πολύ καλές ο υπέρηχος έδειχνε 12 ωαρια το μέγεθος ήταν επίσης πολύ καλό... την πρώτη φορά κατά την αποψυξη είχαμε 1 απώλεια! Για βιταμίνες μου ειπε ότι θα βοηθήσουν να σημειώσω ότι είμαι 32...με 1 μόνο λέει να μην προχωρήσουμε σε μεταφορά Γιατί μειώνονται οι πιθανότητες και ίσως αλλαξουμε πρωτόκολλο η κάνουμε ήπια διέγερση για να μαζεύουμε σιγα σιγα ωαρια...Θα το συζητήσουμε σε επόμενο ραντεβού 

όντως όμως μεγάλη απόκλιση... εμένα μου είχε μετρήσει 10 που εκτιμούσε ότι θα πάρει και οκ πήρε 9, από 12 σε 2 όμως δεν είναι λίγο περίεργο; συγνώμη τώρα που το λέω έτσι αλλά αν μου έλεγες πήρε από τα 12 τα 9 κ ήταν ανώριμα οκ να το καταλάβω αλλά αυτά που έβλεπε σε καλό μέγεθος γιατί δεν τα πήρε; 

πάντως για τη μεταφορά με 1 ίσως να έχει κ δίκιο...  που έκανες την προσπάθεια σου αυτή, στο ίδιο κέντρο με την πρώτη; κ πόσος καιρός πέρασε από την πρώτη φορά και είχες τέτοια διαφορά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα καλά σας λόγια ..... η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω μα τα παρατήσω γιατί θεωρώ τόσο άδικο να όλο αυτό που συνέβη και με τον Μαλακα που μου έκανε την ζημιά να μην μπορώ να χαρίσω ένα αδερφάκι στο παιδί μου ...

ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να σταματήσουμε .. γιατί είναι πολλές οι φορές ...

σκεφοτνουν να άλλαζα κέντρο και να εκανα μοα προσπάθεια για να πω ότι Ρα εκανα όλα ... χώρος φάρμακα πάω έτσι και αλλιώς ....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα καλά σας λόγια ..... η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω μα τα παρατήσω γιατί θεωρώ τόσο άδικο να όλο αυτό που συνέβη και με τον Μαλακα που μου έκανε την ζημιά να μην μπορώ να χαρίσω ένα αδερφάκι στο παιδί μου ...

ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να σταματήσουμε .. γιατί είναι πολλές οι φορές ...

σκεφοτνουν να άλλαζα κέντρο και να εκανα μοα προσπάθεια για να πω ότι Ρα εκανα όλα ... χώρος φάρμακα πάω έτσι και αλλιώς ....

 

Φυσικά αν το νιώθεις να το κάνεις αλλά και εγώ θα συμφωνήσω να μην πάρεις αλλά φαρμακα δεν ξέρω πόσες φορές έχεις κάνει διέγερση αλλά αν είναι πολλές θα έλεγα να κάνεις σε φυσικό για να μην επιβαρύνεις το οργανισμο σού!!!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα καλά σας λόγια ..... η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω μα τα παρατήσω γιατί θεωρώ τόσο άδικο να όλο αυτό που συνέβη και με τον Μαλακα που μου έκανε την ζημιά να μην μπορώ να χαρίσω ένα αδερφάκι στο παιδί μου ...

ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να σταματήσουμε .. γιατί είναι πολλές οι φορές ...

σκεφοτνουν να άλλαζα κέντρο και να εκανα μοα προσπάθεια για να πω ότι Ρα εκανα όλα ... χώρος φάρμακα πάω έτσι και αλλιώς ....

 

κορίτσι μου ότι και να πεις έχεις δίκιο,  ειλικρινά δεν ξέρω τι να σου πω, έχεις παλέψει τόσο πολύ κ καταλαβαίνω ότι θες να το παλέψεις κ άλλο! Όμως ήθελα να σου πω ότι καμιά φορά - όσο και αν δεν το θέλουμε - πρέπει να ακούμε κ το σώμα μας... φυσικά εσύ κ μόνο εσύ μπορείς να αποφασίσεις πότε θα σταματήσεις κ σου εύχομαι από καρδιάς να μπορέσεις να βρεις αυτό που επιθυμείς! μια μεγάλη αγκαλιά από μένα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

όντως όμως μεγάλη απόκλιση... εμένα μου είχε μετρήσει 10 που εκτιμούσε ότι θα πάρει και οκ πήρε 9, από 12 σε 2 όμως δεν είναι λίγο περίεργο; συγνώμη τώρα που το λέω έτσι αλλά αν μου έλεγες πήρε από τα 12 τα 9 κ ήταν ανώριμα οκ να το καταλάβω αλλά αυτά που έβλεπε σε καλό μέγεθος γιατί δεν τα πήρε; 

πάντως για τη μεταφορά με 1 ίσως να έχει κ δίκιο...  που έκανες την προσπάθεια σου αυτή, στο ίδιο κέντρο με την πρώτη; κ πόσος καιρός πέρασε από την πρώτη φορά και είχες τέτοια διαφορά;

Τα ωοθηλακια που μετρήσαμε ήταν 12 περιπου αλλα ηταν άδεια τα 10.... στο ίδιο κέντρο εγινε η προσπάθεια με διαφορά 8 μηνών η διέγερση και μάλιστα μεσολάβησε ρύθμιση θυρεοειδή και απώλεια 15κιλων ακριβως για να πετύχουμε περισσότερα ωαρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mmaria87 είπε:

Τα ωοθηλακια που μετρήσαμε ήταν 12 περιπου αλλα ηταν άδεια τα 10.... στο ίδιο κέντρο εγινε η προσπάθεια με διαφορά 8 μηνών η διέγερση και μάλιστα μεσολάβησε ρύθμιση θυρεοειδή και απώλεια 15κιλων ακριβως για να πετύχουμε περισσότερα ωαρια

πραγματικά πολύ περίεργο... σου εύχομαι να βρεις την άκρη και πραγματικά κράτα στο μυαλό σου ότι μπορεί να έπεσες κ σε κακό κύκλο και να έχεις κάτι πολύ διαφορετικό σε λίγο καιρό! Αν καταλαβαίνω καλά κ από το ψευδώνυμο είσαι και σε πολύ καλή ηλικία οπότε πραγματικά θεωρώ ότι έχεις περιθώριο να τα καταφέρεις και σύντομα! Στην εξωσωματική γιατί πήγατε; εμείς με (θεωρητικά) ανεξήγητη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

πραγματικά πολύ περίεργο... σου εύχομαι να βρεις την άκρη και πραγματικά κράτα στο μυαλό σου ότι μπορεί να έπεσες κ σε κακό κύκλο και να έχεις κάτι πολύ διαφορετικό σε λίγο καιρό! Αν καταλαβαίνω καλά κ από το ψευδώνυμο είσαι και σε πολύ καλή ηλικία οπότε πραγματικά θεωρώ ότι έχεις περιθώριο να τα καταφέρεις και σύντομα! Στην εξωσωματική γιατί πήγατε; εμείς με 

Σαλπιγγικος παραγοντας μακάρι να ηταν απλα κακος κύκλος θα φανει! Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τον κατακερματισμό του άντρα μου βγήκε 26% ξερει καμια εξωσωματική γίνεται με αυτό το ποσοστό

Προσωπικά δεν ξέρω αλλά στον καλύτερο φίλο του ανθρώπου δλδ το google βρήκα αυτό:

Σύμφωνα με τη διεθνή βιβλιογραφία τα αποτελέσματα κατανέμονται σε τρεις σημαντικές κατηγορίες ανάλογα με το δείκτη κατάτμησης ή κατακερματισμού DFI (%) στο σπέρμα οι οποίες είναι:
DFI >30%: υψηλό ποσοστό σπερματοζωαρίων με κατακερματισμένο DNA, χαμηλή γονιμοποιητική δυνατότητα
DFI 16-29%: μέτριο ποσοστό σπερματοζωαρίων με κατακερματισμένο DNA, υψηλή γονιμοποιητική δυνατότητα
DFI <15%: χαμηλό ποσοστό σπερματοζωαρίων με κατακερματισμένο DNA, υψηλή γονιμοποιητική δυνατότητα

Φυσιολογικό ορίζεται το αποτέλεσμα όταν ο δείκτης κατάτμησης ή κατακερματισμού DFI (%) στο σπέρμα έχει βρεθεί κάτω του 30%.

Τα παραπάνω είναι από το site κέντρου εξωσωματικής, νομίζω θα είστε μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mmaria87 είπε:

Σαλπιγγικος παραγοντας μακάρι να ηταν απλα κακος κύκλος θα φανει! Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι?

θεωρητικά οι σάλπιγγες είναι από τα εύκολα... εγώ έκανα διέγερση, έχω καταψύξει έμβρυα κ θα δούμε! Σκέφτομαι να μαζέψω μερικά ακόμα τώρα που ακόμα δίνω γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα αλλάξουν όλα κ να προχωρήσω μετά... θα τα συζητήσω με το γιατρό την άλλη εβδομάδα κ θα δούμε! 

Τι πρωτόκολλο ακολούθησες, το ίδιο και τις 2 φορές; εγώ βραχύ με ανταγωνιστές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Προσωπικά δεν ξέρω αλλά στον καλύτερο φίλο του ανθρώπου δλδ το google βρήκα αυτό:

Σύμφωνα με τη διεθνή βιβλιογραφία τα αποτελέσματα κατανέμονται σε τρεις σημαντικές κατηγορίες ανάλογα με το δείκτη κατάτμησης ή κατακερματισμού DFI (%) στο σπέρμα οι οποίες είναι:
DFI >30%: υψηλό ποσοστό σπερματοζωαρίων με κατακερματισμένο DNA, χαμηλή γονιμοποιητική δυνατότητα
DFI 16-29%: μέτριο ποσοστό σπερματοζωαρίων με κατακερματισμένο DNA, υψηλή γονιμοποιητική δυνατότητα
DFI <15%: χαμηλό ποσοστό σπερματοζωαρίων με κατακερματισμένο DNA, υψηλή γονιμοποιητική δυνατότητα

Φυσιολογικό ορίζεται το αποτέλεσμα όταν ο δείκτης κατάτμησης ή κατακερματισμού DFI (%) στο σπέρμα έχει βρεθεί κάτω του 30%.

Τα παραπάνω είναι από το site κέντρου εξωσωματικής, νομίζω θα είστε μια χαρά!

Αχ σ'ευχαριστω παρά πολύ που μου απάντησες και εγώ έψαχνα στο ίντερνετ αλλά δεν έβρισκα τιμές!και μου είπαν στο τηλ το αποτέλεσμα!!οπότε δεν είχα το χαρτί!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Αχ σ'ευχαριστω παρά πολύ που μου απάντησες και εγώ έψαχνα στο ίντερνετ αλλά δεν έβρισκα τιμές!και μου είπαν στο τηλ το αποτέλεσμα!!οπότε δεν είχα το χαρτί!!???

τίποτα ρε συ! Όταν κανείς ψάχνει κάτι που τον καίει από το άγχος δεν βρίσκει τπτ ή αν βρει θα είναι πάντα τα χειρότερα! Πάντως γενικά κ σε άλλο site έλεγε πάνω από 30% θεωρείται ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα. Η δική σας τιμή έχω την εντύπωση ότι με εξωσωματική θα είναι μια χαρά! Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

τίποτα ρε συ! Όταν κανείς ψάχνει κάτι που τον καίει από το άγχος δεν βρίσκει τπτ ή αν βρει θα είναι πάντα τα χειρότερα! Πάντως γενικά κ σε άλλο site έλεγε πάνω από 30% θεωρείται ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα. Η δική σας τιμή έχω την εντύπωση ότι με εξωσωματική θα είναι μια χαρά! Καλή επιτυχία!!!

Μακάρι!!!θέλει και τύχη!!εδώ θα είμαστε να δούμε!!!!???!και σένα εύχομαι με το καλό να κάνεις την μεταφορά και να μια καλή!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τον κατακερματισμό του άντρα μου βγήκε 26% ξερει καμια εξωσωματική γίνεται με αυτό το ποσοστό

Μια χαρα ειναι ο κατακερματισμος σας! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα καλά σας λόγια ..... η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω μα τα παρατήσω γιατί θεωρώ τόσο άδικο να όλο αυτό που συνέβη και με τον Μαλακα που μου έκανε την ζημιά να μην μπορώ να χαρίσω ένα αδερφάκι στο παιδί μου ...

ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να σταματήσουμε .. γιατί είναι πολλές οι φορές ...

σκεφοτνουν να άλλαζα κέντρο και να εκανα μοα προσπάθεια για να πω ότι Ρα εκανα όλα ... χώρος φάρμακα πάω έτσι και αλλιώς ....

 

Πραγματικα χιλια μπραβο για το πεισμα σου και τον αγωνα σου! 

Αληθεια ο μικρος σου ειναι ποοολυ τυχερος που εχει μια μαμα μαχητρια! 

Αυτο θα σου προτεινα κι εγω..να πας και σε ενα αλλο κεντρο να δεις αν εχουν να σου προτεινουν κατι αλλο. Τουλαχιστον θα πεις μετα οτι εκανες οτι περνουσε απο το χερι σου! 

Σου ευχομαι ολοψυχα να τα καταφερεις! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μια χαρα ειναι ο κατακερματισμος σας! ?

Μακάρι η αλήθεια είναι ότι το είχα άγχος!!! Λογικά θα προχωρήσουμε κανονικά σε εξωσωματική!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...