Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Σχεδόν σε όλους τους μήνες έπαιρνα ωάριο πλην τριών μηνών να στο πω στατιστικά .... τα βάζαμε κατάψυξη πρώτης μέρας όμως οποτε ποιότητα δεν γνωρίζαμε ....... μόνο ότι γονιμοποιήθηκαν .... για να προχωρήσει θέλει περίπου πέντε εμένα ..... αυτα ..... τους τελευταίους μήνες δεν με πήγε πολύ καλά .... 

ολα αυτα τα χρόνια όμως πήγα καλά ....  μετρούσα fsh και ε2 φτέρη μέρα περιόδου και την όγδοη εκανα υοηεεηχο και lh και ε2 .... αυτα ότι θέλεις ρωτά με!!! Σε ποιον γιατρό είσαι ;;;;

Είμαι στο ΝΝΑ όπου έκανα τον προηγούμενο μήνα την 4η μου διέγερση και πήγε στράφι, ήταν η χειρότερη απ' όλες...πήραμε μόνο 2 ωάρια τα οποία δεν προχώρησαν μετά την 2η μέρα...

Το ότι παίρνατε κάθε μήνα ωάριο αυτό είναι πολύ θετικό, εγώ μόνο μία φορά προσπάθησα να δώσω σε φυσικό κύκλο και το ωοθηλάκιο ήταν άδειο! Και γιατί βρε κορίτσι μου αφού δίνεις κανονικά ωάρια δεν έγινε εμφύτευση στις τόσες φορές μέχρι τώρα και χρειάστηκε να κάνεις 7 εμβρυομεταφορες; Πόσο είναι η FSH σου και πόσο η AMH σου αν επιτρέπεται; Η LH τι δείχνει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Είμαι στο ΝΝΑ όπου έκανα τον προηγούμενο μήνα την 4η μου διέγερση και πήγε στράφι, ήταν η χειρότερη απ' όλες...πήραμε μόνο 2 ωάρια τα οποία δεν προχώρησαν μετά την 2η μέρα...

Το ότι παίρνατε κάθε μήνα ωάριο αυτό είναι πολύ θετικό, εγώ μόνο μία φορά προσπάθησα να δώσω σε φυσικό κύκλο και το ωοθηλάκιο ήταν άδειο! Και γιατί βρε κορίτσι μου αφού δίνεις κανονικά ωάρια δεν έγινε εμφύτευση στις τόσες φορές μέχρι τώρα και χρειάστηκε να κάνεις 7 εμβρυομεταφορες; Πόσο είναι η FSH σου και πόσο η AMH σου αν επιτρέπεται; Η LH τι δείχνει; 

Δεν ξέρω εάν ξέρεις την ιστορία μου.... έχω ένα παιδάκι με εξωσωματική και με την πρώτη ... αλλά στην γεννά ο Μαλακα ο γυναικολόγος μου άφησε πλακούντα και μετά κάνοντας μου αποξυση μου έκανε ζημιά (συνφησεις )

έχω κάνει 5 υστεροσκποησεις κ 7 προσπάθειες .... 

Fsh : 9 (το μέγιστο που έχει φτάσει ) και ε2:40.

 

αμη 0,8 το Μάρτιο του 2017 ....

οταν ξεκίνησα είχα 1.1 το 2015 όπου εκανα και την πρώτη επιτυχημένη μου προσπάθεια .....

εσυ τι τιμές έχεις κορίτσι ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Δεν ξέρω εάν ξέρεις την ιστορία μου.... έχω ένα παιδάκι με εξωσωματική και με την πρώτη ... αλλά στην γεννά ο Μαλακα ο γυναικολόγος μου άφησε πλακούντα και μετά κάνοντας μου αποξυση μου έκανε ζημιά (συνφησεις )

έχω κάνει 5 υστεροσκποησεις κ 7 προσπάθειες .... 

Fsh : 9 (το μέγιστο που έχει φτάσει ) και ε2:40.

 

αμη 0,8 το Μάρτιο του 2017 ....

οταν ξεκίνησα είχα 1.1 το 2015 όπου εκανα και την πρώτη επιτυχημένη μου προσπάθεια .....

εσυ τι τιμές έχεις κορίτσι ;;;;

Δηλ. εμφύτευση δεν γινόταν λόγω συμφύσεων; Τώρα πως είσαι με τις συμφύσεις καθάρισαν; 

Εγώ λόγω ενδομητρίωσης έχω κάνει λαπαροσκόπηση πριν 10 χρόνια για μια τεράστια κύστη στην ωοθήκη και από τότε η ωοθήκη αυτή δεν παράγει ωάρια...ότι ωάρια παίρνουμε είναι μόνο από τη μία ωοθήκη και βέβαια έχει επηρεαστεί η ποσότητα αλλά και η ποιότητα των ωαρίων (έχω περιπου fsh 12, AMH 0.6, E2 63) Έχω κάνει μια υστεροσκόπηση πριν 1 χρόνο και τον επόμενο μήνα θα ξανά κάνω γιατί πάλι ο γιατρός βλέπει συμφύσεις! Μετά πρέπει να μαζεύουμε ωάρια και δεν ξέρω πως...στα φάρμακα δεν έχω μεγάλη ανταπόκριση και σε φυσικό κύκλο δεν ξερω ποσο θα χρειαστει για να γινει...είναι και ο χρόνος που με πιέζει καθώς είμαι ήδη 40!

Η ταλαιπωρία μας δεν έχει όρια κορίτσι μου! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή η φορά να είναι η τελευταία σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Δηλ. εμφύτευση δεν γινόταν λόγω συμφύσεων; Τώρα πως είσαι με τις συμφύσεις καθάρισαν; 

Εγώ λόγω ενδομητρίωσης έχω κάνει λαπαροσκόπηση πριν 10 χρόνια για μια τεράστια κύστη στην ωοθήκη και από τότε η ωοθήκη αυτή δεν παράγει ωάρια...ότι ωάρια παίρνουμε είναι μόνο από τη μία ωοθήκη και βέβαια έχει επηρεαστεί η ποσότητα αλλά και η ποιότητα των ωαρίων (έχω περιπου fsh 12, AMH 0.6, E2 63) Έχω κάνει μια υστεροσκόπηση πριν 1 χρόνο και τον επόμενο μήνα θα ξανά κάνω γιατί πάλι ο γιατρός βλέπει συμφύσεις! Μετά πρέπει να μαζεύουμε ωάρια και δεν ξέρω πως...στα φάρμακα δεν έχω μεγάλη ανταπόκριση και σε φυσικό κύκλο δεν ξερω ποσο θα χρειαστει για να γινει...είναι και ο χρόνος που με πιέζει καθώς είμαι ήδη 40!

Η ταλαιπωρία μας δεν έχει όρια κορίτσι μου! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή η φορά να είναι η τελευταία σου!

Ξέχασα να σου πω πως γεννήθηκα με την αριστερή σάλπιγγα και ωοθηκη να είναι μικρές !!!οποτε ότι βγάζω είναι από την δεξιά για αυτό και χαμηλή αμη ....τώρα είμαι 34 χρόνων ...

ενα και καλό θέλεις αυτό να θυμάσαι ..... 

εαν θέλεις μια δυετερη γνώμη να ξέρεις εμπιστεύομαι πολύ τον γιατρό που είμαι και είναι υπέρ των φυσικών .....

 

η ε2 πρέπει να είναι το πολύ ως 60

αλλισβ δίνει ψευδώς καλή fsh ...

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σπυ λόγια .... εύχομαι να τα καταφέρω να του χαρίσω ένα αδερφάκι .

δνε βρίσκω άλλο λόγο να μην γίνεται η εμφύτευση ....

την στιγμή που έμεινα με την πρώτη και μετά επαθα την ζημιά .... 

οτι θέλεις μου λες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ξέχασα να σου πω πως γεννήθηκα με την αριστερή σάλπιγγα και ωοθηκη να είναι μικρές !!!οποτε ότι βγάζω είναι από την δεξιά για αυτό και χαμηλή αμη ....τώρα είμαι 34 χρόνων ...

ενα και καλό θέλεις αυτό να θυμάσαι ..... 

εαν θέλεις μια δυετερη γνώμη να ξέρεις εμπιστεύομαι πολύ τον γιατρό που είμαι και είναι υπέρ των φυσικών .....

 

η ε2 πρέπει να είναι το πολύ ως 60

αλλισβ δίνει ψευδώς καλή fsh ...

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σπυ λόγια .... εύχομαι να τα καταφέρω να του χαρίσω ένα αδερφάκι .

δνε βρίσκω άλλο λόγο να μην γίνεται η εμφύτευση ....

την στιγμή που έμεινα με την πρώτη και μετά επαθα την ζημιά .... 

οτι θέλεις μου λες ...

Αυτό το ένα και καλό ψάχνουμε αλλά δεν βρίσκεται δυστυχώς! Η fsh μου ήδη δεν είναι καλή, οπότε με την υψηλή Ε2 μπορεί να είναι και χειρότερη ? Η LH τι ακριβώς δείχνει ξέρεις; 

Σε ποιον γιατρό είσαι εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΓΕΩΡΓΙ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι καινούρια εδώ. Είμαι 39 ο σύζυγος 42 εξετάσεις φουλ και όλα τα αποτελέσματα πολύ καλα. Σκεφτόμαστε να δούμε για εξωσωματική στο ΈΛΕΝΑ. Πείτε μου οποία μπορεί διαδικασία πρώτα γιατρό μετά επιτροπή, μετά τι με απλά βήματα μην σας κουράζω. Έχω αρκετό άγχος, είμαι λίγο φοβισμένη... ?. Εύχομαι σε όλες μας σύντομα να κρατάμε το μωράκι μας αγκαλιά ?

Καλημέρα!! Έχω κάνει 2 φορές εξωσωματική στο Ελενας ,η πρώτη παλινδρόμηση στο δεύτερο μήνα και σήμερα περιμένω την χοριακη από την δεύτερη.Λοιπον παίρνεις στο Ελενας κ κλείνεις ραντεβού στο τμήμα της εξωσωματικής,οι γιατροί που είναι εκεί είναι ο κ.Παπαδιστειδης,ο κ.Γαβαρης (που έχω εγώ ),κ η κ.Καργακου.Κανεις το ραντεβού με τον γιατρό και σου λέει αυτός ποως συνεχίζεται,στην δικιά μου περίπτωση κάναμε εξετάσεις μαζεψαμε τα χαρτιά  που χρειάζονται για την επιτροπή,έκλεισα κ ραντεβού για επιτροπή,αν περάσεις έχεις δωρεάν τα φάρμακα για την διέγερση και μιλάς με τον γιατρό σου κ στην πρώτη μέρα περιόδου πας κάνεις εξέταση οιστραδιόλης και αν είναι καλή από την επόμενη ξεκινας τις ενέσεις...αυτά ότι απορία έχεις είμαι εδώ να σε βοηθήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια Ελπίζω να είστε όλες καλά. Μπορεί κάποια να με βοηθήσει σχετικά με το σπερμοδιάγραμμα που ζητά Η επιτροπή εξωσωματικών; Καταρχήν αυτό γράφεται και μπορεί να γίνει με ΕΟΠΥΥ; Πού να πάμε να το κάνουμε χωρίς να πληρώσουμε πολλά χρήματα και να το δέχεται η επιτροπή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια Ελπίζω να είστε όλες καλά. Μπορεί κάποια να με βοηθήσει σχετικά με το σπερμοδιάγραμμα που ζητά Η επιτροπή εξωσωματικών; Καταρχήν αυτό γράφεται και μπορεί να γίνει με ΕΟΠΥΥ; Πού να πάμε να το κάνουμε χωρίς να πληρώσουμε πολλά χρήματα και να το δέχεται η επιτροπή;

Καλήμερα. Επειδή κι εγώ είμαι καινούρια και ακόμα ψάχνομαι εάν έχω καταλάβει καλα θέλει 2 σπερμοδιαγραμματα με διαφορά 75 ημερών. Εμει που έχουμε κάνει ιδιωτικά το πληρώσαμε 70€. Δεν γνωρίζω εάν γράφεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια Ελπίζω να είστε όλες καλά. Μπορεί κάποια να με βοηθήσει σχετικά με το σπερμοδιάγραμμα που ζητά Η επιτροπή εξωσωματικών; Καταρχήν αυτό γράφεται και μπορεί να γίνει με ΕΟΠΥΥ; Πού να πάμε να το κάνουμε χωρίς να πληρώσουμε πολλά χρήματα και να το δέχεται η επιτροπή;

Σίγουρα γράφεται, ο άντρας μου είναι εοπυυ και του το εγραψε ο γυναικολόγος μου. Το απλό που ζητάνε αυτές οι επιτροπές θυμάμαι ότι έκανε κάτι πολύ λίγο τύπου 7 ευρώ (με εοπυυ). Αυτό που επίσης ξέρω είναι ότι πρέπει το εργαστήριο να έχει σφραγίδα εοπυυ και να το σφραγίσει αλλιώς δεν το δέχονται! 

Ας πει και κάποια άλλη γιατί τελικά εμάς μας έμειναν αχρείαστα όλα αυτά (ο δικός μου ασφαλιστικός φορέας δεν το χρειάζονταν οπότε δεν το κατέθεσα ποτέ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια Ελπίζω να είστε όλες καλά. Μπορεί κάποια να με βοηθήσει σχετικά με το σπερμοδιάγραμμα που ζητά Η επιτροπή εξωσωματικών; Καταρχήν αυτό γράφεται και μπορεί να γίνει με ΕΟΠΥΥ; Πού να πάμε να το κάνουμε χωρίς να πληρώσουμε πολλά χρήματα και να το δέχεται η επιτροπή;

Καλημερα! 

Απ' οσο ξερω δεν γραφεται.. Ενα φτηνο σπερμοδιαγραμμα ειναι γυρω στα 30-50€. Μπορεις να το κανεις σε οποιοδηποτε απλο εργαστηριο αρκει να ειναι συμβεβλημενο με εοππυ τυπου βιοτυπος, life check κτλ για χαμηλη τιμη. προσοχη ομως γιατι τα συγκεκριμενα δεν ειναι σπερμοδιαγραμματα προκοπης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σίγουρα γράφεται, ο άντρας μου είναι εοπυυ και του το εγραψε ο γυναικολόγος μου. Το απλό που ζητάνε αυτές οι επιτροπές θυμάμαι ότι έκανε κάτι πολύ λίγο τύπου 7 ευρώ (με εοπυυ). Αυτό που επίσης ξέρω είναι ότι πρέπει το εργαστήριο να έχει σφραγίδα εοπυυ και να το σφραγίσει αλλιώς δεν το δέχονται! 

Ας πει και κάποια άλλη γιατί τελικά εμάς μας έμειναν αχρείαστα όλα αυτά (ο δικός μου ασφαλιστικός φορέας δεν το χρειάζονταν οπότε δεν το κατέθεσα ποτέ!)

Δε το γνωριζα οτι γραφεται κοριτσακι μου...σε μενα τουλαχιστον δε το εχουν γραψει ποτε. Πολυ σημαντικο να γραφεται αφου ειναι βασικη εξεταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δε το γνωριζα οτι γραφεται κοριτσακι μου...σε μενα τουλαχιστον δε το εχουν γραψει ποτε. Πολυ σημαντικο να γραφεται αφου ειναι βασικη εξεταση. 

κορίτσια για σιγουριά μιλήστε με όσες έχουν περάσει τη διαδικασία, θυμάμαι όμως ξεκάθαρα ότι μας έδωσε παραπεμπτικό για εξέταση μέσω εοπυυ κ ήταν μονοψήφιο το κόστος! όμως το ξαναλέω συνειδητοποίησα ότι ο φορέας μου δεν το ήθελε κ δεν το κάναμε ποτέ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσια για σιγουριά μιλήστε με όσες έχουν περάσει τη διαδικασία, θυμάμαι όμως ξεκάθαρα ότι μας έδωσε παραπεμπτικό για εξέταση μέσω εοπυυ κ ήταν μονοψήφιο το κόστος! όμως το ξαναλέω συνειδητοποίησα ότι ο φορέας μου δεν το ήθελε κ δεν το κάναμε ποτέ! 

Εγω δυο φορες εχω περασει επιτροπη του εοππυ κσι οντως ζητανε δυο σπερμοδιαγραμματα απο διαφορετικα εργαστηρια τουλαχιστον 75 ημερων το ενα απο το αλλο και νσ αναγραφεται οτι ειναι συμβεβλημενο με εοππυ. Γνωριζω επισης οτι μπορει καποιος να το κανει και σε δημοσιο νοσοκομειο,ειναι κι αυτο δεκτο απο την επιτροπη αλλα δε ξερω ποια ειναι η διαδικασια για ραντεβου κτλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris τα σπέρμοδιάγραμμα γράφονται!!! Όταν λοιπόν θα πάρεις να κλείσεις ραντεβού θα τους ρωτήσεις πρώτα 1) αν είναι συμβεβλημένοι με ΕΟΠΥΥ 2) έχουν να σου βάλουν σφραγίδα 3) θα τους τονίσεις ότι πρόκειται για επιτροπή εξωσωματικής!!!!!!! Αυτοί ξέρουν....

Όταν λάβεις τα αποτελέσματα εκτός από τη σφραγίδα ΕΟΠΥΥ θα δεις αν ο γιατρός που το υπέγραψε το σφράγισε με την προσωπική του σφραγίδα όπου αναγράφονται τα στοιχεία του ΑΜΚΑ, ΤΣΑΥ, αφμ ....

Εγώ πέρασα Μαρούσι και σε αυτό το κομμάτι είναι αυστηρά τα πράγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Taggeris τα σπέρμοδιάγραμμα γράφονται!!! Όταν λοιπόν θα πάρεις να κλείσεις ραντεβού θα τους ρωτήσεις πρώτα 1) αν είναι συμβεβλημένοι με ΕΟΠΥΥ 2) έχουν να σου βάλουν σφραγίδα 3) θα τους τονίσεις ότι πρόκειται για επιτροπή εξωσωματικής!!!!!!! Αυτοί ξέρουν....

Όταν λάβεις τα αποτελέσματα εκτός από τη σφραγίδα ΕΟΠΥΥ θα δεις αν ο γιατρός που το υπέγραψε το σφράγισε με την προσωπική του σφραγίδα όπου αναγράφονται τα στοιχεία του ΑΜΚΑ, ΤΣΑΥ, αφμ ....

Εγώ πέρασα Μαρούσι και σε αυτό το κομμάτι είναι αυστηρά τα πράγματα...

Συμφωνώ απόλυτα...!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια Ελπίζω να είστε όλες καλά. Μπορεί κάποια να με βοηθήσει σχετικά με το σπερμοδιάγραμμα που ζητά Η επιτροπή εξωσωματικών; Καταρχήν αυτό γράφεται και μπορεί να γίνει με ΕΟΠΥΥ; Πού να πάμε να το κάνουμε χωρίς να πληρώσουμε πολλά χρήματα και να το δέχεται η επιτροπή;

Καλησπέρα θα πας σε 2 διαγνωστικά κέντρα που να είναι συμβεβλημένοι με το εοπυυ κάπου στα 30 με 50€ θα πληρώσεις εκτός αν στα γράφουν επίσης θέλουν να είναι από διαφορετικά και με 74 μέρες διάφορα πιο λίγο δεν το δέχονται εκτός αν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα σπέρματος.. Δεν είναι τίποτα μετά με τα αποτελέσματα θα ζητήσεις να έχει της σφραγίδες μια του εοπυυ και μια τα αναλυτικά στοιχια του ιατρου που έβγαλε τα αποτελέσματα...!!! Ότι θες ρωτάμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

@Niki94 @Sofia35 κορίτσια μου Σας ευχαριστώ πολύ. Σε πόσο καιρό σας έκλεισαν ραντεβού με την επιτροπή; 

Εμένα μετά από 10 μέρες περίπου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia35 είπε:

@Taggerisris δεν αργεί πολύ..περίπου 1 μήνα... μπορεί και λιγότερο....

Μία χαρά όντως δεν αργούν όπως είπε και η Νίκη παραπάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Δηλ. εμφύτευση δεν γινόταν λόγω συμφύσεων; Τώρα πως είσαι με τις συμφύσεις καθάρισαν; 

Εγώ λόγω ενδομητρίωσης έχω κάνει λαπαροσκόπηση πριν 10 χρόνια για μια τεράστια κύστη στην ωοθήκη και από τότε η ωοθήκη αυτή δεν παράγει ωάρια...ότι ωάρια παίρνουμε είναι μόνο από τη μία ωοθήκη και βέβαια έχει επηρεαστεί η ποσότητα αλλά και η ποιότητα των ωαρίων (έχω περιπου fsh 12, AMH 0.6, E2 63) Έχω κάνει μια υστεροσκόπηση πριν 1 χρόνο και τον επόμενο μήνα θα ξανά κάνω γιατί πάλι ο γιατρός βλέπει συμφύσεις! Μετά πρέπει να μαζεύουμε ωάρια και δεν ξέρω πως...στα φάρμακα δεν έχω μεγάλη ανταπόκριση και σε φυσικό κύκλο δεν ξερω ποσο θα χρειαστει για να γινει...είναι και ο χρόνος που με πιέζει καθώς είμαι ήδη 40!

Η ταλαιπωρία μας δεν έχει όρια κορίτσι μου! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή η φορά να είναι η τελευταία σου!

Δεν Ια επανέλθει ποτέ η μήτρα μου στην αρχική της κατάσταση που ήταν τελεία ....

με υστεροσκπησεις καθαρίζεις και ο θεός βοηθός .... 

τι να σου πω βρε κοροτσι υπομονή και επιμονή ...είναι μεγάλη ταλαιπωρία οι φυσικοί κύκλοι αλλά εάν Δνε έχεις ανταπόκριση στα φάρμακα δεν έχεις άλλη λύση !!!

οτι θέλεις μου λες ....

σε ευχαριστώ πολθ

μακαρι αν και δεν το πιστεύω ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Αυτό το ένα και καλό ψάχνουμε αλλά δεν βρίσκεται δυστυχώς! Η fsh μου ήδη δεν είναι καλή, οπότε με την υψηλή Ε2 μπορεί να είναι και χειρότερη ? Η LH τι ακριβώς δείχνει ξέρεις; 

Σε ποιον γιατρό είσαι εσυ; 

Δεν είναι κακή η fsh .... αλλάΕ τέτοια οιστραδιολη είναι ψευδώς χαμηλή .εγω είμαι στον Σφακιανουδη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...