Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Τι να πω βρε κορίτσια μου;;;και μοιάζουν με περίοδο και δε μοιάζουν... τσιμπήματα περισσότερα από δεξιά παρά πόνο.. χαζόενοχλήσεις...σήμερα η κοιλιά μου οκ αλλά το στήθος βαρύ... αλλά απ' την άλλη είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα εγκυμοσύνης..τι μου βάλανε ,τα σούπερ έμβρυα [smilie=icon_bounce:;;;;;πότε πρόλαβαν?;;; νομίζω όλα αυτά είναι από τα 100 κιλά προγεστερόνης που παίρνω...

@Papadakis πότε θα πας για χοριακη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Τι να πω βρε κορίτσια μου;;;και μοιάζουν με περίοδο και δε μοιάζουν... τσιμπήματα περισσότερα από δεξιά παρά πόνο.. χαζόενοχλήσεις...σήμερα η κοιλιά μου οκ αλλά το στήθος βαρύ... αλλά απ' την άλλη είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα εγκυμοσύνης..τι μου βάλανε ,τα σούπερ έμβρυα [smilie=icon_bounce:;;;;;πότε πρόλαβαν?;;; νομίζω όλα αυτά είναι από τα 100 κιλά προγεστερόνης που παίρνω...

@Papadakis πότε θα πας για χοριακη;;;

Καθαρά από οσα γράφουν τα κορίτσια εδώ, συμπτώματα δεν υπάρχουν... Άλλες είπαν δεν νιώθουν τπτ, Άλλες είχαν συμπτώματα κ τελικά κ στις 2 κατηγορίες υπήρχαν θετικά και αρνητικά... Δυστυχώς μόνο η εξέταση θα δείξει! Αυτό που δεν μπορώ να σου πω ειναι πως να συγκρατηθείς τώρα 1 βδομάδα... Ούτε εγω θα μπορούσα... σου εύχομαι το αποτέλεσμα να σε ανταμειψει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... η αλήθεια είναι πως έχω σταματήσει να βλέπω συμπτώματα τα τελευταία 2 χρόνια που κατάλαβα ότι πάω για εξωσωματική....εχεις δίκιο..καλως ή κακώς συμπτώματα δεν υπάρχουν!!!η καθεμία είναι διαφορετική...!!! απλά αυτά που νιώθω τώρα δεν τα έχω ξανανιώσει και περισσότερο, για να είμαι ειλικρινής, με ανησύχησαν παρά με έκαναν να ελπίζω για κάτι άλλο.....ευτυχώς αύριο επιστρέφω στη δουλειά οπότε θα ηρεμήσω λίγο... δεν περίμενα ποτέ να χαρώ τόσο πολύ που πάω δουλειά ?, γιατί από την πολύ κλεισούρα και ξάπλα έχω αρχίσει να μην την παλεύω άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Tokyo ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... η αλήθεια είναι πως έχω σταματήσει να βλέπω συμπτώματα τα τελευταία 2 χρόνια που κατάλαβα ότι πάω για εξωσωματική....εχεις δίκιο..καλως ή κακώς συμπτώματα δεν υπάρχουν!!!η καθεμία είναι διαφορετική...!!! απλά αυτά που νιώθω τώρα δεν τα έχω ξανανιώσει και περισσότερο, για να είμαι ειλικρινής, με ανησύχησαν παρά με έκαναν να ελπίζω για κάτι άλλο.....ευτυχώς αύριο επιστρέφω στη δουλειά οπότε θα ηρεμήσω λίγο... δεν περίμενα ποτέ να χαρώ τόσο πολύ που πάω δουλειά ?, γιατί από την πολύ κλεισούρα και ξάπλα έχω αρχίσει να μην την παλεύω άλλο...

Ακριβώς τα ίδια συναισθήματα έχω και εγω για την δουλειά :))) αν και δουλευα Πέμπτη κι Παρασκευή από το σπίτι ξάπλα ..... εγω την εκανα Κυριακή ..... έκατσα τρεις μέρες...

θα πάω την Πέμπτη για την χοριακη . Εσυ έκανες 4/11 την ετ;;; ποτέ θα πας ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν είχα κάνει την πρώτη μαι επιτυχημένη εξωσωματική που μου χάρισε και το γιο μου μιλουσα

με μια φίλη μου που είχε κάνει 4 και έκανε διδυμάκια ... θυμάμαι που τος έστελνα νιωθω αυτό νιωθω εκείνο και μου έλεγε ότι είμαστε τόσο συγκεντρωμένες στο σώμα μας που πρόσπαθπυμε να ερμηνεύσουμε τα πάντα ...... είναι το έντερο είναι τα εκατό κιλά χάπια που πινουμε!!! 

Αυτες οι ημέρα αναμονής είναι οι χειρότερες και σας μιλάει μια κοπέλα που έχει κάνει 5 υσυεροκαπησεις και πάνω από 20 ωοληψιες ../. 40 εκγυσεις αντιβιωσεις και αλλά πολλα

❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Όταν είχα κάνει την πρώτη μαι επιτυχημένη εξωσωματική που μου χάρισε και το γιο μου μιλουσα

με μια φίλη μου που είχε κάνει 4 και έκανε διδυμάκια ... θυμάμαι που τος έστελνα νιωθω αυτό νιωθω εκείνο και μου έλεγε ότι είμαστε τόσο συγκεντρωμένες στο σώμα μας που πρόσπαθπυμε να ερμηνεύσουμε τα πάντα ...... είναι το έντερο είναι τα εκατό κιλά χάπια που πινουμε!!! 

Αυτες οι ημέρα αναμονής είναι οι χειρότερες και σας μιλάει μια κοπέλα που έχει κάνει 5 υσυεροκαπησεις και πάνω από 20 ωοληψιες ../. 40 εκγυσεις αντιβιωσεις και αλλά πολλα

❤❤❤❤

Εύχομαι τα καλύτερα κοπέλα μου... όντος είναι αλήθεια είμαστε πιο συγκεκριμένες στο σώμα μας από την άγωνια μας αλλά όταν έχεις περάσει κρίσεις πανικού και αρωστοφοβια με το παραμικρό πάει το μυαλό στο άσχημο... Να δω εγώ πως θα αντέξω όταν πάω για ευριομεταφορα και πως θα πάρω όλα αυτά τα χάπια που φοβαμε ακόμη και Ντεπόν να πιω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis μπράβο σου!!!εγώ δε νομίζω ότι θα άντεχα τόση ταλαιπωρία!!!εγώ κανονικά για χοριακη πρέπει να πάω από Σάββατο ως Δευτέρα, αλλά επειδή εδώ το Σάββατο είναι κλειστά λέω Παρασκευή πρωί να κάνω ένα τεστ και αν είναι αρνητικό να κάνω και τη χοριακη μου , να πάρω επίσημα το κουλουράκι μου, τουλάχιστον να σταματήσω και τα φάρμακα....θα δω....επιτέλους αύριο επιτέλους επιστρέφω δουλειά γιατί όντως αυτή η αναμονή είναι ψυχοφθόρα, έχω χαζεψει από την πολύ τηλεόραση!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia35 είπε:

@Papadakis μπράβο σου!!!εγώ δε νομίζω ότι θα άντεχα τόση ταλαιπωρία!!!εγώ κανονικά για χοριακη πρέπει να πάω από Σάββατο ως Δευτέρα, αλλά επειδή εδώ το Σάββατο είναι κλειστά λέω Παρασκευή πρωί να κάνω ένα τεστ και αν είναι αρνητικό να κάνω και τη χοριακη μου , να πάρω επίσημα το κουλουράκι μου, τουλάχιστον να σταματήσω και τα φάρμακα....θα δω....επιτέλους αύριο επιτέλους επιστρέφω δουλειά γιατί όντως αυτή η αναμονή είναι ψυχοφθόρα, έχω χαζεψει από την πολύ τηλεόραση!!!!!!

Όχι μην το κανείς αυτό !!!! Όχι τεστ ...... έκανε πρόσφατα μια φίλη μου βγήκε αρνητικό έκλαιγε όλη νύχτα και την επόμενη χοριακη 600!!!!κανε χοριακη Παρακευή .... εάν είναι θετική θα δείξει ... αποκλείετε Να είναι μηδέν και Δευτέρα θετική !!!!

πατνως σε καμία των περιπτώσεων μην κανείς τεστ ....

 

εχω πεισμώσει γιατί επαθα ζημιά από τον Μαλακα που με ξεγεννσηε και δεν θέλω να τα παρατήδω ... πάντα ήθελα 2 παιδάκια ....Επισης έχω χαμηλή αμη και δεν μπορώ μα το αφήσω ούτε μήνα !!! Σε ποιο κέντρο είσαι ;;;; και εάν επιτρέπεται τι θέμα έχεις ;;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εύχομαι τα καλύτερα κοπέλα μου... όντος είναι αλήθεια είμαστε πιο συγκεκριμένες στο σώμα μας από την άγωνια μας αλλά όταν έχεις περάσει κρίσεις πανικού και αρωστοφοβια με το παραμικρό πάει το μυαλό στο άσχημο... Να δω εγώ πως θα αντέξω όταν πάω για ευριομεταφορα και πως θα πάρω όλα αυτά τα χάπια που φοβαμε ακόμη και Ντεπόν να πιω.. 

Θα τα πάρεις μια χαρά !!! Γιατί θα έχεις στο πίσω μέρος του μυαλό σου ότι αυτό που πίνεις σε φέρνει εμα βήμα πιο κοντά στο στόχο σου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis σοβαρά;;;;ε τότε μάλλον απευθείας τη χοριακη μου....έχουμε πολλά θέματα,θρομβοφιλια, 1σαλπιγγα και πολύ κακο σπέρμα.αν λάβεις υπόψιν ότι εγώ είμαι 37 και ο άνδρας μου 45 η εξωσωματική για μας ήταν μονόδρομος!!!! Είμαστε στο ΝΝΑ.

Ωχ απ'ότι καταλαβαίνω εσύ καηκες από γιατρό για αυτό προχωρησες σε εξωσωματική; Εννοείται ότι θα κάνεις και 2 και όσα παιδάκια θέλεις!!!!!να δεις κιόλας που το δεύτερο έχει ξεκινήσει να έρχεται..?...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Όταν είχα κάνει την πρώτη μαι επιτυχημένη εξωσωματική που μου χάρισε και το γιο μου μιλουσα

με μια φίλη μου που είχε κάνει 4 και έκανε διδυμάκια ... θυμάμαι που τος έστελνα νιωθω αυτό νιωθω εκείνο και μου έλεγε ότι είμαστε τόσο συγκεντρωμένες στο σώμα μας που πρόσπαθπυμε να ερμηνεύσουμε τα πάντα ...... είναι το έντερο είναι τα εκατό κιλά χάπια που πινουμε!!! 

Αυτες οι ημέρα αναμονής είναι οι χειρότερες και σας μιλάει μια κοπέλα που έχει κάνει 5 υσυεροκαπησεις και πάνω από 20 ωοληψιες ../. 40 εκγυσεις αντιβιωσεις και αλλά πολλα

❤❤❤❤

Καλή επιτυχία.Να πάνε όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Papadakis σοβαρά;;;;ε τότε μάλλον απευθείας τη χοριακη μου....έχουμε πολλά θέματα,θρομβοφιλια, 1σαλπιγγα και πολύ κακο σπέρμα.αν λάβεις υπόψιν ότι εγώ είμαι 37 και ο άνδρας μου 45 η εξωσωματική για μας ήταν μονόδρομος!!!! Είμαστε στο ΝΝΑ.

Ωχ απ'ότι καταλαβαίνω εσύ καηκες από γιατρό για αυτό προχωρησες σε εξωσωματική; Εννοείται ότι θα κάνεις και 2 και όσα παιδάκια θέλεις!!!!!να δεις κιόλας που το δεύτερο έχει ξεκινήσει να έρχεται..?...

Δεν ξέρω ποιο είναι τοΝΝΑ!! 

Αρχικα αυτα τ Α θέματα που αναφέρεις ( σπερμα και σάλπιγγα δεν μας νοιάζουν για την   εξωσωματική ). Όσο αφορά την θρόμβοφιλια θα κανείς αντιπηκτικες ;;;;;

μια χαρά είναι η ηλικία σου ... fsh e2 είναι καλές ;;; η πρώτη σπυ φορά είναι ;;;

και το πρώτο με εξωσωματική είναι. Η αριστερή σάλπιγγα και ωοθήκη είναι μικρούλες και σε συνδυασμό με

το κακό σπερμα ήταν μονόδρομος .... πετυχαμε με την πρώτη αλλα στην γεννά ο άχρηστος μου άφησε πλακούντα και κάνοντας μου μετά αποξυση με κατέστρεψε ..... 

λόγω χαμηλής αμης παρότι είμαι 34 Δνε μπορώ μα το αφήσω και τρεχουμε

......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Καλή επιτυχία.Να πάνε όλα καλά

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι !!!!! Ας ελπίσουμε ότι η 7 θα είναι και η τυχερη μας ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis τι λες τώρα;;;;;;ο άνθρωπος ήταν χασάπης!!! ευτυχώς δεν έπαθες τίποτα χειρότερο...

Το ΝΝΑ είναι το Ναυτικό Νοσοκομείο στην Αθήνα..Τώρα κάνω inohep και σαλοσπιρ..Γενικά δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με τις ορμόνες...αλλά με τη διέγερση γίναν όλα κουβάρι...ναι η πρώτη φορά είναι για αυτό είμαι τόσο μπερδεμένη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Papadakis τι λες τώρα;;;;;;ο άνθρωπος ήταν χασάπης!!! ευτυχώς δεν έπαθες τίποτα χειρότερο...

Το ΝΝΑ είναι το Ναυτικό Νοσοκομείο στην Αθήνα..Τώρα κάνω inohep και σαλοσπιρ..Γενικά δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με τις ορμόνες...αλλά με τη διέγερση γίναν όλα κουβάρι...ναι η πρώτη φορά είναι για αυτό είμαι τόσο μπερδεμένη....

Άντε με το καλό !!!! Πρώτη και τυχερη .... δεν έχετε ιδιαίτερο πρόβλημα και δεν πρέπει να φοβάσαι κάτι ..... 

δεν ήξερα ότι κάνουν και εξωσωματικές στο ναυτικό νοσοκομείο !!! Με το καλό  κορίτσι μου γλυκό ......ότι θέλεις ρωτά έχω εμπειρία στην πλάτη μου...

έκανες διέγερση ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον γιο μου με διέγερση ! Τώρα τρία χρόνια πάω με φυσικούς γιατί λόγω χαμηλής αμης δεν βγάζω πολλά .... άσε ..

να δω πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι την Πέμπτη !!!! 

Τι ημέρας έμβρυα σου έβαλε ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι !!!!! Ας ελπίσουμε ότι η 7 θα είναι και η τυχερη μας ....Στο εύχομαι κορίτσι μου...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι !!!!! Ας ελπίσουμε ότι η 7 θα είναι και η τυχερη μας ....

Στο εύχομαι κορίτσι μου!Καλή δύναμη και θετική σκέψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis τι περασες βρε κοπέλα μου....3 χρόνια με φυσικούς...άντε να δεις που τελείωσε η ταλαιπωρία!!!!έβαλα 2 βλαστοκυστες..εσυ;;;;εσύ δεν μου είπες να μην ψάχνουμε συμπτώματα;;;;? Αυτό που τελικά κατάλαβα είναι ότι πιθανόν στις πρώτες προσπάθειες ΕΤ επειδή ο οργανισμός μας είναι παρθένος αντιδρά πιο έντονα στα φάρμακα..όταν κάνουμε περισσότερες ΕΤ να δεις που ο οργανισμός συνηθίζει και δεν ταλαιπωρουμαστε τόσο...!!! Οπότε ας μην το σκεφτόμαστε γιατί δε βοηθά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι καινούρια εδώ. Είμαι 39 ο σύζυγος 42 εξετάσεις φουλ και όλα τα αποτελέσματα πολύ καλα. Σκεφτόμαστε να δούμε για εξωσωματική στο ΈΛΕΝΑ. Πείτε μου οποία μπορεί διαδικασία πρώτα γιατρό μετά επιτροπή, μετά τι με απλά βήματα μην σας κουράζω. Έχω αρκετό άγχος, είμαι λίγο φοβισμένη... ?. Εύχομαι σε όλες μας σύντομα να κρατάμε το μωράκι μας αγκαλιά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Papadakis τι περασες βρε κοπέλα μου....3 χρόνια με φυσικούς...άντε να δεις που τελείωσε η ταλαιπωρία!!!!έβαλα 2 βλαστοκυστες..εσυ;;;;εσύ δεν μου είπες να μην ψάχνουμε συμπτώματα;;;;? Αυτό που τελικά κατάλαβα είναι ότι πιθανόν στις πρώτες προσπάθειες ΕΤ επειδή ο οργανισμός μας είναι παρθένος αντιδρά πιο έντονα στα φάρμακα..όταν κάνουμε περισσότερες ΕΤ να δεις που ο οργανισμός συνηθίζει και δεν ταλαιπωρουμαστε τόσο...!!! Οπότε ας μην το σκεφτόμαστε γιατί δε βοηθά....

Εγω επειδή έμεινα με 4 ης μέρας έγκυος μου βάζει μόνο 4ης!!!

ναι εγω είμαι αυτή που τα λέω αλλά εγω  είμαι και αυτή που τΑ αναιρώ.....αχχαχα

ασε τι έχω τραβήξει δεν μπορείς μα φανταστείς κάθε μήνα ωοληψια και τόσες προσπαθείες τι να πω ..... εζω σκεφτεί μα τα παρατήσω αλλά ο γιατρός μου πιστεύει ότι μπορούμε ..... είναι αισιόδοξος ....και τον έμπισευομαι ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγω επειδή έμεινα με 4 ης μέρας έγκυος μου βάζει μόνο 4ης!!!

ναι εγω είμαι αυτή που τα λέω αλλά εγω  είμαι και αυτή που τΑ αναιρώ.....αχχαχα

ασε τι έχω τραβήξει δεν μπορείς μα φανταστείς κάθε μήνα ωοληψια και τόσες προσπαθείες τι να πω ..... εζω σκεφτεί μα τα παρατήσω αλλά ο γιατρός μου πιστεύει ότι μπορούμε ..... είναι αισιόδοξος ....και τον έμπισευομαι ......

Να σε ρωτήσω κάτι κορίτσι μου εσύ που έχεις κάνει τόσες ωοληψίες σε φυσικό κύκλο...πόσα ωάρια περίπου έχετε πάρει π.χ. σε 6 μήνες; Γιατί με τους φυσικούς είναι αρκετά δύσκολο να συγκεντρωθεί ένας ικανοποιητικός αριθμός ωαρίων, ιδίως όταν υπάρχει χαμηλή ΑMH.

Και εγώ για φυσικούς με βλέπω γι' αυτό ρωτάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι κορίτσι μου εσύ που έχεις κάνει τόσες ωοληψίες σε φυσικό κύκλο...πόσα ωάρια περίπου έχετε πάρει π.χ. σε 6 μήνες; Γιατί με τους φυσικούς είναι αρκετά δύσκολο να συγκεντρωθεί ένας ικανοποιητικός αριθμός ωαρίων, ιδίως όταν υπάρχει χαμηλή ΑMH.

Και εγώ για φυσικούς με βλέπω γι' αυτό ρωτάω!

Σχεδόν σε όλους τους μήνες έπαιρνα ωάριο πλην τριών μηνών να στο πω στατιστικά .... τα βάζαμε κατάψυξη πρώτης μέρας όμως οποτε ποιότητα δεν γνωρίζαμε ....... μόνο ότι γονιμοποιήθηκαν .... για να προχωρήσει θέλει περίπου πέντε εμένα ..... αυτα ..... τους τελευταίους μήνες δεν με πήγε πολύ καλά .... 

ολα αυτα τα χρόνια όμως πήγα καλά ....  μετρούσα fsh και ε2 φτέρη μέρα περιόδου και την όγδοη εκανα υοηεεηχο και lh και ε2 .... αυτα ότι θέλεις ρωτά με!!! Σε ποιον γιατρό είσαι ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...