Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Tokyo κορίτσι μου μην αγχώνεσαι καθόλου...αλίμονο...?ήσουν απολύτως ξεκάθαρη  για τη θέση σου!!!!σου ήρθε περίοδος απ' ότι κατάλαβα;;;σκέφτεστε να πάτε σε αυτό τον κύκλο σε ΕΤ;;;;;

Ναι ήρθε! Πολυ νωρίς μόλις 9 μέρες από την ωοληψια δλδ στις 22 μέρες! Ο γιατρός μου είχε πει οτι θα έρθει κανονικά αλλα από οτι ειδα στο φόρουμ σε πολλές ήρθε νωρίς... ε δεν ήταν νορμάλ κύκλος οπότε...

Μεταφορά οχι ακόμα. Θα έρθει άλλη μια περίοδος κ μετά. Αν δεν αλλάξει κάτι μεσα Δεκέμβρη; κάπως έτσι... Κορίτσι αυτή ήταν η πρώτη σου φορά; έχετε κρατήσει κατάψυξη κ για άλλο παιδάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεύτερη χοριακη σήμερα κι από 28,8 πήγαμε 80,8!!!! Δευτέρα πάλι επανεξέταση!!!! Σας ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια που μου δίνετε όταν με πιάνει κατάθλιψη και με παίρνει από κάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Δεύτερη χοριακη σήμερα κι από 28,8 πήγαμε 80,8!!!! Δευτέρα πάλι επανεξέταση!!!! Σας ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια που μου δίνεται όταν με πιάνει κατάθλιψη και με παίρνει από κάτω...

Τέλεια! Να δεις τη Δευτέρα θα είναι πάνω από 200 κ μετά αυτό ήταν! Θα κρατάς το μωράκι αγκαλιά πριν καλά καλά το καταλάβεις! Μπράβο κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Δεύτερη χοριακη σήμερα κι από 28,8 πήγαμε 80,8!!!! Δευτέρα πάλι επανεξέταση!!!! Σας ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια που μου δίνεται όταν με πιάνει κατάθλιψη και με παίρνει από κάτω...

Συγχαρητήρια ! Να πάνε όλα καλά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Δεύτερη χοριακη σήμερα κι από 28,8 πήγαμε 80,8!!!! Δευτέρα πάλι επανεξέταση!!!! Σας ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια που μου δίνεται όταν με πιάνει κατάθλιψη και με παίρνει από κάτω...

Συχαριτιρισ να πάνε όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Συχαριτιρισ να πάνε όλα καλά...

Σε ευχαριστώ κι εύχομαι και σε σένα να ξεπεράστουν όλα τα εμπόδια και να κρατάμε παρέα μωρά μέσα στο 2020!!!

@Tokyo @Littleme σας ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo μου ναι η πρώτη είναι.στην κρύο συντήρηση έχω ακόμα 3 αλλά αυτά δεν βλαστοκύστες.... καλά κάνεις και περιμένεις..να ηρεμήσει ο οργανισμός και μετά....

@konstantinaVE μπράβο κοπέλα μου!!!!!! θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Δεύτερη χοριακη σήμερα κι από 28,8 πήγαμε 80,8!!!! Δευτέρα πάλι επανεξέταση!!!! Σας ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια που μου δίνεται όταν με πιάνει κατάθλιψη και με παίρνει από κάτω...

Μα δεν χρειάζεται.. όλα δείχνουν ότι πηγαίνουν τέλεια... χαλάρωσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Σε ευχαριστώ κι εύχομαι και σε σένα να ξεπεράστουν όλα τα εμπόδια και να κρατάμε παρέα μωρά μέσα στο 2020!!!

@Tokyo @Littleme σας ευχαριστώ!!!

Ξεπεράστηκαν όλα πλέων κα προχωράω.... Σε ευχαριστώ πολύ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Δεύτερη χοριακη σήμερα κι από 28,8 πήγαμε 80,8!!!! Δευτέρα πάλι επανεξέταση!!!! Σας ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια που μου δίνεται όταν με πιάνει κατάθλιψη και με παίρνει από κάτω...

Καλή επιτυχία! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Δεύτερη χοριακη σήμερα κι από 28,8 πήγαμε 80,8!!!! Δευτέρα πάλι επανεξέταση!!!! Σας ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια που μου δίνεται όταν με πιάνει κατάθλιψη και με παίρνει από κάτω...

Μπράβο,υπέροχα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ. Οι πιθανότητες για εξωμητριο σε εξωσωματικη ειναι 1 με 2%. Τα βαζουν στην μητρα απο τι ξερω κ μπορει να κυλισουν και να πανς στις σαλλπιγγες. Δεν ξερω αν ειναι εξωμητριο η οχι. Ευχομαι οχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια μ. Οι πιθανότητες για εξωμητριο σε εξωσωματικη ειναι 1 με 2%. Τα βαζουν στην μητρα απο τι ξερω κ μπορει να κυλισουν και να πανς στις σαλλπιγγες. Δεν ξερω αν ειναι εξωμητριο η οχι. Ευχομαι οχι. 

Και εγώ σου το εύχομαι κοπέλα μου! Όλα να πάνε όπως πρέπει για να μην ταλαιπωρηθείς άλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Δεύτερη χοριακη σήμερα κι από 28,8 πήγαμε 80,8!!!! Δευτέρα πάλι επανεξέταση!!!! Σας ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια που μου δίνεται όταν με πιάνει κατάθλιψη και με παίρνει από κάτω...

Πολύ καλά! Υπερδιπλασιάστηκε σε 2 μέρες? Γιατί όμως σε πιάνει θλίψη (κατάθλιψη είναι πολύ βαρύ να το χρησιμοποιησω μια και πρόκειται για ψυχική νόσο)? Όλα πάνε πολύ καλά!!! Είσαι έγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι δυστυχώς κορίτσια το ποσοστό για εξωμητριο στην εξωσωματική δεν είναι μικρό... Ειδικά σε γυναίκες με ενδομητριωση σαν εμένα ο γιατρός μου είπε όταν μου συνέβη ότι μπορεί να φτάσει μέχρι 10%... Τραγικό! Μια στις 10 γυναίκες με ενδομητριωση να παθαίνει εξωμητριο...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σήμερα είναι η 5η μέρα από την ΕΤ μου...από χθες άρχισαν κάτι χαζοτσιμπιματα στην κοιλιά και μια ελαφριά ενόχληση στο στήθος... σήμερα είναι ένα κλικ πιο έντονα... αυτά δυστυχώς είναι και τα συμπτώματα ,σε πολύ πιο έντονο βαθμό, κι όταν έχω περίοδο....άρα μάλλον το όνειρο σιγά σιγά απομακρύνεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια μου σήμερα είναι η 5η μέρα από την ΕΤ μου...από χθες άρχισαν κάτι χαζοτσιμπιματα στην κοιλιά και μια ελαφριά ενόχληση στο στήθος... σήμερα είναι ένα κλικ πιο έντονα... αυτά δυστυχώς είναι και τα συμπτώματα ,σε πολύ πιο έντονο βαθμό, κι όταν έχω περίοδο....άρα μάλλον το όνειρο σιγά σιγά απομακρύνεται....

Αποκλείεται να σου έρθει περίοδος τόσο νωρίτερα μωρέ.. Η προγεστερονη οφείλεται για τα συμπτώματα αυτά. Μην ανησυχείς! Να σκέφτεσαι τα εμβρυακια τα κατάφεραν!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Πολύ καλά! Υπερδιπλασιάστηκε σε 2 μέρες? Γιατί όμως σε πιάνει θλίψη (κατάθλιψη είναι πολύ βαρύ να το χρησιμοποιησω μια και πρόκειται για ψυχική νόσο)? Όλα πάνε πολύ καλά!!! Είσαι έγκυος!!!

Γιατί όποτε πάω να χαρώ στο θέμα τεκνοποίησης κάτι γίνεται και στενοχωριέσαι. Ένας πόνος, μια κακή εξέταση... 

Αλλά από σήμερα είναι πιο αισιόδοξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια μου σήμερα είναι η 5η μέρα από την ΕΤ μου...από χθες άρχισαν κάτι χαζοτσιμπιματα στην κοιλιά και μια ελαφριά ενόχληση στο στήθος... σήμερα είναι ένα κλικ πιο έντονα... αυτά δυστυχώς είναι και τα συμπτώματα ,σε πολύ πιο έντονο βαθμό, κι όταν έχω περίοδο....άρα μάλλον το όνειρο σιγά σιγά απομακρύνεται....

Είμαι 12 μέρες από την ΕΤ κι έχω πόνους περιόδου κάθε μέρα, ειδικά από κάτω, στον κόλπο. Το στήθος πονάει όλες τις μέρες κι η μέση μου το ίδιο. Σκέψου θετικά. Μη βιάζεσαι. Κάνε την αγωγή σου και την προσευχή σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiverver μου σε ευχαριστώ..η αλήθεια είναι ότι παίρνω πολλά φάρμακα....

@konstantinaVE είχες κι εσύ τέτοιες ενοχλήσεις από τόσο νωρίς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Magaiverver μου σε ευχαριστώ..η αλήθεια είναι ότι παίρνω πολλά φάρμακα....

@konstantinaVE είχες κι εσύ τέτοιες ενοχλήσεις από τόσο νωρίς;;;

Απο όσο γνωρίζω τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης τόσο νωρίς οφείλονται στην προγεστερόνη, όπως δλδ κ τα συμπτώματα της περιόδου. Αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι απλά δεν υπάρχουν συμπτώματα... ξεκουράσου κ κράτα γερά! Εύχομαι με ενα θετικό σε λίγες μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 μια μέρα διαφορά έχουμε στη ετ .... εγω δεν νιωθω τίποτα ..... στον γιο μου θυμάμαι πριν την χοριακη είχα τσιμπήματα .απο ποια μέρα δεν θυμάμαι όμως ... όχι πονάκια , τσιμπήματα .... τώρα που είμαι στην 7 πρόσπαθεια δεν νιωθω τίποτα ...... νομίζω ότι πάλι πάω για κουλούρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Magaiverver μου σε ευχαριστώ..η αλήθεια είναι ότι παίρνω πολλά φάρμακα....

@konstantinaVE είχες κι εσύ τέτοιες ενοχλήσεις από τόσο νωρίς;;;

Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα τέτοιες ενοχλήσεις, βέβαια όχι τόσο νωρίς. Το γιατρό που ρώτησα μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και να σου πω την αλήθεια δε δίνω σημασία. Κάνω φόκους στο στόχο μου και λέω όλα δεκτά. ?
Μία μέρα έχω υγρά σαν νερό, μία έχω τσιμπηματάκια, μία πόνο στην ωοθήκη, μία στη μέση, μία ημικρανία κλπ... 
Ας είναι! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...