Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κανω ακομη χοριακες ειχε φτασει την Δευτερα 248 κ μ εδωσαν cytotec για να αποβαλω σημερα πηγα κ μ πηραν σημερα κ ειχε παει 238.την δευτερα παλι κ αν δεν πεσει χειρουργείο. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθείς κι άλλο με χειρουργείο! Πώς γίνεται όμως να ανεβαίνει η χοριακη χωρίς να είσαι έγκυος; Συγνώμη αν το έχεις αναφέρει αλλά δεν μπαίνω συχνά και δεν διάβασα κάτι...έκανες υπέρηχο, τι είδε ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Karamela! λυπάμαι πολύ που πρέπει να υποστείς όλη αυτή την ταλαιπωρία!!! εύχομαι να αποβάλλεις και να τελειώσει όλο αυτό !!! Ο γιατρός τι σου είπε;;; γιατί δημιουργήθηκε αυτή η κατάσταση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Κανω ακομη χοριακες ειχε φτασει την Δευτερα 248 κ μ εδωσαν cytotec για να αποβαλω σημερα πηγα κ μ πηραν σημερα κ ειχε παει 238.την δευτερα παλι κ αν δεν πεσει χειρουργείο. 

Πιστευω οτι πρεπει να κινηθεις πιο γρηγορα...Οι γιατροι τι λενε τελος παντων;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η χοριακη ειναο πολυ χαμηλη για να παθω κατι.. Ετσι μ εχει πει. Μ εχει κανει υπερυχους δεν φαινεται τιποτα στη μητρα ουτε και εικονα εξωμητριου. Πηρα αυτα τα χαπια μηπως ηταν στη μητρα κ δεν μεγαλωνε.επεσε αλλα πολυ λιγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Karamela! κάτι είναι κι αυτό... τουλάχιστον δεν έχεις εξωμήτρια κύηση.... κοπέλα μου πραγματικά λυπάμαι... εύχομαι να τελειώσει όλο αυτό και να ηρεμήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Karamela! κάτι είναι κι αυτό... τουλάχιστον δεν έχεις εξωμήτρια κύηση.... κοπέλα μου πραγματικά λυπάμαι... εύχομαι να τελειώσει όλο αυτό και να ηρεμήσεις...

Φοβουνται κ για εξωμητριο γιαυτο μ ειπαν για χειρουργείο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Η χοριακη ειναο πολυ χαμηλη για να παθω κατι.. Ετσι μ εχει πει. Μ εχει κανει υπερυχους δεν φαινεται τιποτα στη μητρα ουτε και εικονα εξωμητριου. Πηρα αυτα τα χαπια μηπως ηταν στη μητρα κ δεν μεγαλωνε.επεσε αλλα πολυ λιγο. 

Το έχω πάθει . Πριν 6 χρόνια . Χοριακη θετική 17 Αυγούστου . ΕφτΑσε έως 567 . Δε βλέπαμε τίποτε αιμορραγία . Λέει ο γιατρός αποβολή . Κάνω μετά από μια εβδομάδα 789. Μας ζώσανε τα φίδια . Αίμα κάθε μέρα. Δεν έβλεπε εξωμητριο . Μου είπε υπομονή , έδωσε αντιβίωση . Θα αρχίσει να πέφτει να γλύτωσω Απόξεση . Να μην τα πολυλεω . Μέσα Οκτώβρη μηδένισε και μέχρι τότε είχα αίμα .  Ψυχοφθόρο . Κανε υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Το έχω πάθει . Πριν 6 χρόνια . Χοριακη θετική 17 Αυγούστου . ΕφτΑσε έως 567 . Δε βλέπαμε τίποτε αιμορραγία . Λέει ο γιατρός αποβολή . Κάνω μετά από μια εβδομάδα 789. Μας ζώσανε τα φίδια . Αίμα κάθε μέρα. Δεν έβλεπε εξωμητριο . Μου είπε υπομονή , έδωσε αντιβίωση . Θα αρχίσει να πέφτει να γλύτωσω Απόξεση . Να μην τα πολυλεω . Μέσα Οκτώβρη μηδένισε και μέχρι τότε είχα αίμα .  Ψυχοφθόρο . Κανε υπομονή!

Αληθεια? Τι αντιβιωση θυμασαι? Ηταν όντως μεσα στη μητρα? Μεσα Οκτωβρη αν ειναι δυνατον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Απόξεση= πιθανότητα συμφύσεων ( που δεν τις θελουμε ) 

Καταλαβα! Το εξωμητριο πως το απεκλησε? Σ ειπε γιατι εγινε αυτο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Καταλαβα! Το εξωμητριο πως το απεκλησε? Σ ειπε γιατι εγινε αυτο? 

Είχε καλό υπέρηχο . Για κάποιο λόγο έγινε  μεν εμφύτευση αλλά δεν προχωρούσε τ έμβρυο . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Karamela! μάλιστα κορίτσι μου.. κι από ότι κατάλαβα είναι πολύ μικρή η χοριακη για να έχει σαφέστερη εικόνα του τι συμβαίνει.. τουλάχιστον αρχίζει και υποχωρεί πράγμα πολύ ελπιδοφόρο.... αλλά ρε γαμ#@το με την εξωσωματική δεν θα έπρεπε να μην υπάρχει το ενδεχόμενο εξωμήτριας κύησης;;;;; υποτίθεται ότι μπαίνουν στην μήτρα ή τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει εγώ..... κοπέλα μου γλυκιά ειλικρινά έχω στεναχωρεί παρά πολύ.... υπομονή δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο... προσπάθησε, όσο το δυνατόν να είσαι ήρεμη και ψύχραιμη....έχεις πολλά εμβρυακια ακόμα που σε περιμένουν.. αυτό να σκέφτεσαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Karamela! μάλιστα κορίτσι μου.. κι από ότι κατάλαβα είναι πολύ μικρή η χοριακη για να έχει σαφέστερη εικόνα του τι συμβαίνει.. τουλάχιστον αρχίζει και υποχωρεί πράγμα πολύ ελπιδοφόρο.... αλλά ρε γαμ#@το με την εξωσωματική δεν θα έπρεπε να μην υπάρχει το ενδεχόμενο εξωμήτριας κύησης;;;;; υποτίθεται ότι μπαίνουν στην μήτρα ή τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει εγώ..... κοπέλα μου γλυκιά ειλικρινά έχω στεναχωρεί παρά πολύ.... υπομονή δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο... προσπάθησε, όσο το δυνατόν να είσαι ήρεμη και ψύχραιμη....έχεις πολλά εμβρυακια ακόμα που σε περιμένουν.. αυτό να σκέφτεσαι... 

Κορίτσι Εγώ έχω καταλάβει το αντίθετο... ότι στην εξωσωματική είναι αυξημένες πιθανότητες σε σχέση με τη φυσική σύλληψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo σοβαρά;;;; Γιατί όμως;;;η εξωμήτρια κύηση δημιουργείται ανάμεσα στην σάλπιγγα και στη μήτρα..στην εξωσωματική υπερπηδουμε αυτό το κομμάτι και πάμε κατευθείαν μήτρα..οπότε αν είναι να αποβάλλουμε φεύγει από τον κόλπο και τέλος... αυτό έχω καταλάβει εγω... βέβαια δεν μου το εξήγησε κανένας γιατρός απλά με τόσες συζητήσεις μέχρι τη διέγερση αυτό υπέθετα...αρλουμπες καταλάβαινα μου φαίνεται.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia35 είπε:

@Tokyo σοβαρά;;;; Γιατί όμως;;;η εξωμήτρια κύηση δημιουργείται ανάμεσα στην σάλπιγγα και στη μήτρα..στην εξωσωματική υπερπηδουμε αυτό το κομμάτι και πάμε κατευθείαν μήτρα..οπότε αν είναι να αποβάλλουμε φεύγει από τον κόλπο και τέλος... αυτό έχω καταλάβει εγω... βέβαια δεν μου το εξήγησε κανένας γιατρός απλά με τόσες συζητήσεις μέχρι τη διέγερση αυτό υπέθετα...αρλουμπες καταλάβαινα μου φαίνεται.....

ειλικρινά δεν ξερω γιατί, απλά έχω διαβάσει ότι ένας από τους λόγους εξωμητριας είναι η εξωσωματική... όμως δεν το έχω συζητήσει με το γιατρό οπότε ίσως οι πληροφορίες μου να είναι κ λάθος... Καλύτερα να το συζητήσεις μαζί του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo πολύ φοβάμαι πως εσύ έχεις δίκιο παρά εγώ.... τώρα έτσι κι αλλιώς έκανα την ΕΤ οπότε ελπίζω για το καλύτερο... δυστυχώς δεν μπορείς να προστατευθεις από τέτοιες καταστάσεις....οπότε προχωράς με θετική ενέργεια κι ότι είναι να γίνει θα γίνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Ειχε δει δηλαδη κατι μεσα στην μητρα? Απο εξωσωματική ηταν? 

Όχι όχι φυσική σύλληψη . Βασικά δε θυμάμαι . Δε φαινόταν κάτι στον υπέρηχο μόνο τα παρα πολύ παχύ ενδομήτριο και η σάλπιγγα . Απλά το πολέμησαν με με υπομονή και βασικά μου είχε πει αν νιώσω ταχυπαλμία κλπ να τον πάρω τηλ κατευθείαν. Έχε εμπιστοσύνη στους γιατρούς .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια δεν Υποτιθετε ότι δεν είναι τόσο 2κολο η Εξωμήτριο κύηση με την εξωσωματική μιας και παραβλέπουμε της σαλπιγκες ενώ στην φυσιολογική η γονιμοποίηση γίνετε στην σαλμπιγκα κα μετά πα2ι και δ2νει το σπορακι στην μήτρα. @Tokyo που ο διάβασες;; εμένα ο γυναικολόγος μου μου έδωσε ένα βιβλίο όταν αποφασισαμ2 να παμ2 για εξωσωματική που έγραφε ότι είναι πιο δύσκολο να γίνει Εξωμήτριος κύηση.. μιας και αποφεύγουν της σαλπιγκες στο ίντερνετ δεν έχω κάτσι να το ψάξω να πω την αληθεια.. αλλά θα τον ρωτήσω τον γυναικολόγο μου όταν μιλήσω μαζί του με φοβισατε τώρα..

 

Καλημέρα κορίτσια πως ειστ2..;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Βρε κορίτσια δεν Υποτιθετε ότι δεν είναι τόσο 2κολο η Εξωμήτριο κύηση με την εξωσωματική μιας και παραβλέπουμε της σαλπιγκες ενώ στην φυσιολογική η γονιμοποίηση γίνετε στην σαλμπιγκα κα μετά πα2ι και δ2νει το σπορακι στην μήτρα. @Tokyo που ο διάβασες;; εμένα ο γυναικολόγος μου μου έδωσε ένα βιβλίο όταν αποφασισαμ2 να παμ2 για εξωσωματική που έγραφε ότι είναι πιο δύσκολο να γίνει Εξωμήτριος κύηση.. μιας και αποφεύγουν της σαλπιγκες στο ίντερνετ δεν έχω κάτσι να το ψάξω να πω την αληθεια.. αλλά θα τον ρωτήσω τον γυναικολόγο μου όταν μιλήσω μαζί του με φοβισατε τώρα..

 

Καλημέρα κορίτσια πως ειστ2..;;;

Κορίτσια επειδή όπως ειπα το διάβασα σε άρθρα πολύ πιθανό να λέω βλακείες. Αν στο είπε ο γιατρός προφανώς ξέρει καλύτερα από ενα άρθρο που.βρηκα στο ίντερνετ. Εχετε πάντως ενα δίκιο όπως το λέτε...

@Niki94 είχες δίκιο! Μου ήρθε περίοδος στις 22 μέρες ακριβώς! Κανονικά περίμενα στις 27... κ υπέφερα απο συμπτώματα που κανονικά δεν εχω τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Tokyo πολύ φοβάμαι πως εσύ έχεις δίκιο παρά εγώ.... τώρα έτσι κι αλλιώς έκανα την ΕΤ οπότε ελπίζω για το καλύτερο... δυστυχώς δεν μπορείς να προστατευθεις από τέτοιες καταστάσεις....οπότε προχωράς με θετική ενέργεια κι ότι είναι να γίνει θα γίνει....

Ρε συ αυτά ειναι παρα πολυ σπάνια πράγματα, βγαλε το απο το μυαλό σου... ειλικρινά βλακεία δική μου κ συγνώμη γιατί ανέφερα κάτι που διάβασα χωρίς να μου το εχει πει γιατρός ενω ξέρω πόσες ανακρίβειες μπορουμε να βρούμε στο ίντερνετ. Εχω κάνει αυτό το λάθος παλιά κ είπα ποτέ ξανα... παρασύρθηκα ομως κ ειλικρινά συγνώμη! Ο μόνος κατάλληλος για να απαντήσει ειναι ο γιατρός!

Όλα καλά θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια επειδή όπως ειπα το διάβασα σε άρθρα πολύ πιθανό να λέω βλακείες. Αν στο είπε ο γιατρός προφανώς ξέρει καλύτερα από ενα άρθρο που.βρηκα στο ίντερνετ. Εχετε πάντως ενα δίκιο όπως το λέτε...

@Niki94 είχες δίκιο! Μου ήρθε περίοδος στις 22 μέρες ακριβώς! Κανονικά περίμενα στις 27... κ υπέφερα απο συμπτώματα που κανονικά δεν εχω τίποτα!

Λογικό η ορμόνες βαράνε στο κόκκινο... Και εγώ διάβασα στο ι φέρνετε ότι παθενουν πιο συχνά από 20 ως 29 Εξωμήτριο θα διαβάσουμε πολλά καλό είναι η κάθε μία να ακούει κι ο και μον8 τον ιατρό της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo κορίτσι μου μην αγχώνεσαι καθόλου...αλίμονο...?ήσουν απολύτως ξεκάθαρη  για τη θέση σου!!!!σου ήρθε περίοδος απ' ότι κατάλαβα;;;σκέφτεστε να πάτε σε αυτό τον κύκλο σε ΕΤ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...