Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Καλημέρα...!!!!!!!!! Βγήκαν η εξετάσεις όλα τέλεια.... Επιτέλους.......!!!!!!!!!! Πραμε το φως και προχωράμε.....!!!!!!!!!!

Μπράβο κοριτσάρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Χαχα!!και εγώ με τις ενέσεις δεν μπορώ και μένα ο άντρας μου θα μου τις κάνει!!!Όλα να πάνε καλά!!!!!!Εμείς περιμένουμε το κατακερματισμό να βγει να δούμε πως θα προχωρήσουμε!!!τα καλύτερα εύχομαι!!!!????

Κι εμενα ο αντρας μου ,τις έκανε αλλα δεν ειναι τίποτα.Τωρα θα τις κάνω μόνη μου .Δεν καταλαβαίνεις τίποτα.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η kppm είπε:

@ΧρυσάφωΕπειδή είδα ότι ρώτησες για τα σπερμοδιαγραμματα....Πρέπει όντως να είναι 2 και να έχουν διαφορά 75 ημερών.....ο τι θες για την επιτροπή με Ρωτάς.....Αλλά δεν έχεις ασφάλεια είπες?????Εγώ Θεσσαλονίκη πέρασα....Δεν ξέρω που είσαι.....

Είμαστε Κρήτη κοπελα μου.Ποσο καιρό εκανες να περάσεις απο επιτροπη;;Αν και οπως ανέφερα χωρις ασφάλεια του συζύγου δύσκολο..Μόνο να πάμε σε νοσοκομείο και κανει τις επόμενες εξετάσεις...Τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κι εμενα ο αντρας μου ,τις έκανε αλλα δεν ειναι τίποτα.Τωρα θα τις κάνω μόνη μου .Δεν καταλαβαίνεις τίποτα.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!!!!!!

Ευχαριστώ μακάρι για όλες μας!!!!Και εγώ έτσι πιστεύω η αρχή είναι δύσκολη στο τέλος θα τις βάζω μόνη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Τρίτη 29/10 έκανα τη μεταφορά και χτες Πέμπτη 7/11 έκανα τη χοριακη.

Σου ευχομαι ολόψυχα  να ανεβει η χοριακή και να εχεις μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Ευχαριστώ μακάρι για όλες μας!!!!Και εγώ έτσι πιστεύω η αρχή είναι δύσκολη στο τέλος θα τις βάζω μόνη μου!!!

???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Είμαστε Κρήτη κοπελα μου.Ποσο καιρό εκανες να περάσεις απο επιτροπη;;Αν και οπως ανέφερα χωρις ασφάλεια του συζύγου δύσκολο..Μόνο να πάμε σε νοσοκομείο και κανει τις επόμενες εξετάσεις...Τι να πω..

Δεν αργήσαμε αφού μάζεψα τα χαρτιά πήρα τηλ και μου έκλεισαν νωρίς ραντεβού μέσα στου μήνα που πήρα...εσύ όμως έχεις ασφάλεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kppm είπε:

Δεν αργήσαμε αφού μάζεψα τα χαρτιά πήρα τηλ και μου έκλεισαν νωρίς ραντεβού μέσα στου μήνα που πήρα...εσύ όμως έχεις ασφάλεια?

Αααα ωραια!Ναι εχω! Να περιμενω να μου γραψει  οτι αλλο χρειαζεται ο γιατρος και να παρω τηλ. για το ραντεβου η να κλεισω το ραντεβου πριν τις εχω;;Το σπερμ. με προβληματιζει που πρεπει να γίνει ξανα μετα απο 2,5 μηνες...Τοσο καιρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Αααα ωραια!Ναι εχω! Να περιμενω να μου γραψει  οτι αλλο χρειαζεται ο γιατρος και να παρω τηλ. για το ραντεβου η να κλεισω το ραντεβου πριν τις εχω;;Το σπερμ. με προβληματιζει που πρεπει να γίνει ξανα μετα απο 2,5 μηνες...Τοσο καιρο...

Να σου στείλω προσωπικό?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω εφόσον έχεις βιβλιάριο εννοείται να πας με επιτροπή γιατί το δικό σου βιβλιάριο σφραγίζεται όταν παραλαμβάνεις τα φάρμακα.απλα όταν πάρεις για ραντεβού ρώτα για να σου πουν αν χρειάζεται ο άνδρας να προσκομίσει τίποτα καθώς είναι ανασφαλιστος..εσύ με το βιβλιάριο γράφεις τις δικές σου εξετάσεις και τις κάνεις ιδιωτικά πληρώνοντας μόνο συμμετοχή.δυστυχως τα σπέρμοδιάγραμμα πρέπει να απέχουν τόσο, πρέπει να γίνουν σε διαφορετικά κέντρα και προσοχή στις σφραγίδες!!!!!!!!και αν είναι παθολογικό σπέρμοδιάγραμμα,πράγμα που το αντευχομαι, χρειάζεσαι γνωμάτευση και από ουρολόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Καλημέρα...!!!!!!!!! Βγήκαν η εξετάσεις όλα τέλεια.... Επιτέλους.......!!!!!!!!!! Πραμε το φως και προχωράμε.....!!!!!!!!!!

Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Χρυσάφω εφόσον έχεις βιβλιάριο εννοείται να πας με επιτροπή γιατί το δικό σου βιβλιάριο σφραγίζεται όταν παραλαμβάνεις τα φάρμακα.απλα όταν πάρεις για ραντεβού ρώτα για να σου πουν αν χρειάζεται ο άνδρας να προσκομίσει τίποτα καθώς είναι ανασφαλιστος..εσύ με το βιβλιάριο γράφεις τις δικές σου εξετάσεις και τις κάνεις ιδιωτικά πληρώνοντας μόνο συμμετοχή.δυστυχως τα σπέρμοδιάγραμμα πρέπει να απέχουν τόσο, πρέπει να γίνουν σε διαφορετικά κέντρα και προσοχή στις σφραγίδες!!!!!!!!και αν είναι παθολογικό σπέρμοδιάγραμμα,πράγμα που το αντευχομαι, χρειάζεσαι γνωμάτευση και από ουρολόγο.

ωωω σε ευχαριστω πολυ !!!!Θα κανω τις κινησεις!Να εισαι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω έχω λίγο μπερδευτεί... αν εσύ έχεις ασφάλεια τότε γιατί δεν μπορείς να πας επιτροπή; μια χαρά μπορείς! Αν ο άντρας σου δεν έχει τότε φαντάζομαι την εξέταση μπορεί να την κάνει σε δημόσιο νοσοκομείο, όχι; την προηγούμενη φορά που λες δεν είχες περάσει επιτροπή για να πάρεις τα φάρμακα; ίσως σε βοηθήσει να βρεις τι είχατε κάνει τότε... Άλλωστε ένα απλό διάγραμμα δεν έχει τόσο κόστος, ο καρυότυπος πχ ιδιωτικά μου ήταν πάρα πολύ ακριβός! Αυτό πως σας το έγραψαν; επίσης μπορείς πάντα να τον ασφαλίσεις εσύ στο φορέα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

@Χρυσάφω έχω λίγο μπερδευτεί... αν εσύ έχεις ασφάλεια τότε γιατί δεν μπορείς να πας επιτροπή; μια χαρά μπορείς! Αν ο άντρας σου δεν έχει τότε φαντάζομαι την εξέταση μπορεί να την κάνει σε δημόσιο νοσοκομείο, όχι; την προηγούμενη φορά που λες δεν είχες περάσει επιτροπή για να πάρεις τα φάρμακα; ίσως σε βοηθήσει να βρεις τι είχατε κάνει τότε... Άλλωστε ένα απλό διάγραμμα δεν έχει τόσο κόστος, ο καρυότυπος πχ ιδιωτικά μου ήταν πάρα πολύ ακριβός! Αυτό πως σας το έγραψαν; επίσης μπορείς πάντα να τον ασφαλίσεις εσύ στο φορέα σου...

Εχεις δίκιο σε ολα. Δυστυχώς δεν τον εχω ασφαλίσει.Πίστευα οτι χρειαζεται κι εκεινος να εχει ασφαλεια για την επιτροπη και εκεινος δεν εχει.Κιεγω εχω μπερδευτει. Στο μεταξύ εκανε τις εξετασεις του και στοίχισαν ηδη 500 ευρω.Αν κανει και αλλοσπερμ.και θελει αλλα 250 ,τι γλιτώνω απο την επιτροπη τελικα;;; Την πρωτη φορα εδωσα 800 στα φαρμακα... Τα εχω μπλεξει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Εχεις δίκιο σε ολα. Δυστυχώς δεν τον εχω ασφαλίσει.Πίστευα οτι χρειαζεται κι εκεινος να εχει ασφαλεια για την επιτροπη και εκεινος δεν εχει.Κιεγω εχω μπερδευτει. Στο μεταξύ εκανε τις εξετασεις του και στοίχισαν ηδη 500 ευρω.Αν κανει και αλλοσπερμ.και θελει αλλα 250 ,τι γλιτώνω απο την επιτροπη τελικα;;; Την πρωτη φορα εδωσα 800 στα φαρμακα... Τα εχω μπλεξει .

με συγχωρεις αλλα το σπερμ δεν εχει 250ευρω!! αντε να εχει 70 στα ακριβα κιολας! Κ τα φαρμακα δεν ειναι 800, τα δικα μου εκαναν 2000 κ εδωσα εγω τα 500 (ο φορεας μου λειτουργει διαφορετικα απο τον εοπυ καλυπτοντας τα περισσοτερα απο τα φαρμακα κ μετα ενα μεγαλο μερος απο τα υπολοιπα). Αν λοιπόν χρειαστείς  μεγάλες δόσεις τα λεφτά είναι πολλά. Η Bemfola που έκανα εγώ ειναι 90 το κουτι! κ εχω ακουσει απο τα κοριτσια αντιστοιχες τιμες για αλλα φαρμακα (η bemfola ειναι κουτι κ δοση) συν τους ανταγωνιστες, βιταμίνες κλπ. Οπότε πρέπει να το ξαναδείς γιατί κάτι δεν έχεις υπολογίσει σωστά νομίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Εχεις δίκιο σε ολα. Δυστυχώς δεν τον εχω ασφαλίσει.Πίστευα οτι χρειαζεται κι εκεινος να εχει ασφαλεια για την επιτροπη και εκεινος δεν εχει.Κιεγω εχω μπερδευτει. Στο μεταξύ εκανε τις εξετασεις του και στοίχισαν ηδη 500 ευρω.Αν κανει και αλλοσπερμ.και θελει αλλα 250 ,τι γλιτώνω απο την επιτροπη τελικα;;; Την πρωτη φορα εδωσα 800 στα φαρμακα... Τα εχω μπλεξει .

Μονο εσυ χρειαζεται να εισαι ασφαλισμενη. 

Το απλο σπερμοδιαγραμμα που θελει η επιτροπη δε στοιχιζει τοσα πολλα, το πολυ 70-80€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

με συγχωρεις αλλα το σπερμ δεν εχει 250ευρω!! αντε να εχει 70 στα ακριβα κιολας! Κ τα φαρμακα δεν ειναι 800, τα δικα μου εκαναν 2000 κ εδωσα εγω τα 500 (ο φορεας μου λειτουργει διαφορετικα απο τον εοπυ καλυπτοντας τα περισσοτερα απο τα φαρμακα κ μετα ενα μεγαλο μερος απο τα υπολοιπα). Αν λοιπόν χρειαστείς  μεγάλες δόσεις τα λεφτά είναι πολλά. Η Bemfola που έκανα εγώ ειναι 90 το κουτι! κ εχω ακουσει απο τα κοριτσια αντιστοιχες τιμες για αλλα φαρμακα (η bemfola ειναι κουτι κ δοση) συν τους ανταγωνιστες, βιταμίνες κλπ. Οπότε πρέπει να το ξαναδείς γιατί κάτι δεν έχεις υπολογίσει σωστά νομίζω...

Οκ. Ευχαριστω

Πάντως για σπερμ.κ καλλιέργεια μαζι τόσο δώσαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Μονο εσυ χρειαζεται να εισαι ασφαλισμενη. 

Το απλο σπερμοδιαγραμμα που θελει η επιτροπη δε στοιχιζει τοσα πολλα, το πολυ 70-80€.

 Αν θέλει τόσο ένα ακόμα,να το κάνουμε κ αυτό.Ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανω ακομη χοριακες ειχε φτασει την Δευτερα 248 κ μ εδωσαν cytotec για να αποβαλω σημερα πηγα κ μ πηραν σημερα κ ειχε παει 238.την δευτερα παλι κ αν δεν πεσει χειρουργείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κανω ακομη χοριακες ειχε φτασει την Δευτερα 248 κ μ εδωσαν cytotec για να αποβαλω σημερα πηγα κ μ πηραν σημερα κ ειχε παει 238.την δευτερα παλι κ αν δεν πεσει χειρουργείο. 

Τι να 9ω κοπέλα μου μόνο εύχομαι να πάνε όλα Μα όλα καλά Αλήθεια..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...