Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ απο εμένα ξεκιναω τη δεύτερη προσπάθεια τον Ιούνιο. Η πρώτη προσπάθεια χωρις αίσιο τέλος!μου πήρε ενα χρόνο να συνέλθω γιατί έπεσα σε μπιπ γιατρό. Ταλαιπωρήθηκα αρκετά. Εγω εχω βουλωμενες σάλπιγγες.Τώρα άλλαξα γιατρό κ πηγα σε κέντρο που ειδικεύεται. Εχω ενα πρόβλημα, μένω επαρχία. Δε με νοιάζει που θα ανεβω Αθήνα ουτε η ταλαιπωρία γιατί το θελω παρα πολυ οπως κ εσεις!το πρόβλημά μ λοιπόν είναι οτι εδω που είμαι πρέπει να βρω ενα γιατρο να με παρακολουθεί. Υπάρχει ενας καλός , νεος σε ηλικία αλλά η γυναίκα του ειναι γνωστή. Ξέρω οτι θα σας φανεί κάπως αλλά απο προσωπικη επιλογή δε θέλω να το μάθει κανείς μονο η οικογένειά μ. Κ δε ξερω τι να κανω συνέχεια γυριζει στο μυαλό μ πως θα βρω γυναικολόγο για μετά!σκεφτομαι να του μιλησω αλλα δε ξερω αν θα κρατήσει μυστικό. Δε μπορώ να εχω γιατρό απο την Αθήνα μόνο. Γιατι δεν ειναι ευκολες οι μετακινήσεις κ ολα αυτά με αγχωνουν ενω θα έπρεπε να ειμαι χαλαρή!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κούκλα μου γιατί και εγώ από επαρχία είμαι και όταν είσαι σε κλειστή κοινωνία τα πράγματα είναι κάπως...! Είναι λεπτό το θέμα και οι γιατροί ακόμη και να μην τους το πούμε εμείς πάντα είναι εχέμυθοι...Όσο για τη γυναίκα του αν το μάθει δεν μπορώ να σου εγγυηθώ γιατί δεν γνωρίζω τι άνθρωπος είναι...Αν θέλεις πες μου την Πόλη που ψάχνεις γιατρό μήπως και μπορέσω να σε βοηθήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Εξωσωματική ναι αλλά οχι με αυτα τα φάρμακα. Πριν μου ειχαν δώσει 40 ημέρες ενέσεις ενω τωρα μονο 12 ημέρες περίπου. Για αυτό δε θα σου πω για την πρώτη εμπειρία τωρα το βλέπω σα νέα αρχή. 

Α οκ σου εύχομαι σύντομα με ευχάριστα νέα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κούκλα μου γιατί και εγώ από επαρχία είμαι και όταν είσαι σε κλειστή κοινωνία τα πράγματα είναι κάπως...! Είναι λεπτό το θέμα και οι γιατροί ακόμη και να μην τους το πούμε εμείς πάντα είναι εχέμυθοι...Όσο για τη γυναίκα του αν το μάθει δεν μπορώ να σου εγγυηθώ γιατί δεν γνωρίζω τι άνθρωπος είναι...Αν θέλεις πες μου την Πόλη που ψάχνεις γιατρό μήπως και μπορέσω να σε βοηθήσω...

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Εδω το εχω ψάξει εχει μονο δύο τον πρωτο τον μπιπ που έπεσα. Κ αυτον που λένε Καλά λόγια αλλά ξερω τη γυναίκα του κ δε θέλω να το μάθει με τίποτα. Το θέμα είναι δεν πρέπει να εχω κ εδώ ενα γιατρό που είμαι?κ να του πω κ την αλήθεια? Άλλωστε θα το καταλαβει αν δει φαντάζομαι το ιστορικό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ απο εμένα ξεκιναω τη δεύτερη προσπάθεια τον Ιούνιο. Η πρώτη προσπάθεια χωρις αίσιο τέλος!μου πήρε ενα χρόνο να συνέλθω γιατί έπεσα σε μπιπ γιατρό. Ταλαιπωρήθηκα αρκετά. Εγω εχω βουλωμενες σάλπιγγες.Τώρα άλλαξα γιατρό κ πηγα σε κέντρο που ειδικεύεται. Εχω ενα πρόβλημα, μένω επαρχία. Δε με νοιάζει που θα έρθω Αθήνα ουτε η ταλαιπωρία γιατί το θελω παρα πολυ οπως κ εσεις!το πρόβλημά μ λοιπόν είναι οτι εδω που είμαι πρέπει να βρω ενα γιατρο να με παρακολουθεί. Υπάρχει ενας καλός , νεος σε ηλικία αλλά η γυναίκα του ειναι γνωστή. Ξέρω οτι θα σας φανεί κάπως αλλά απο προσωπικη επιλογή δε θέλω να το μάθει κανείς μονο η οικογένειά μ. Κ δε ξερω τι να κανω συνέχεια γυριζει στο μυαλό μ πως θα βρω γυναικολόγο για μετά!σκεφτομαι να του μιλησω αλλα δε ξερω αν θα κρατήσει μυστικό. Δε μπορώ να εχω γιατρό απο την Αθήνα μόνο. Γιατι δεν ειναι ευκολες οι μετακινήσεις κ ολα αυτά με αγχωνουν ενω θα έπρεπε να ειμαι χαλαρή!

Σε Καταλαβενω απόλυτα δεν υπάρχει κάτι κοντά όπως κάποια άλλη περιοχή που να μην ξερουν; και εγώ μένω εκτως Αθηνών και λογο ότι είναι μικρή η κοινωνία θα ανεβάσω αναγκαστικά Αθήνα γιατί δεν υπάρχει κάτι πιο κοντά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Σε Καταλαβενω απόλυτα δεν υπάρχει κάτι κοντά όπως κάποια άλλη περιοχή που να μην ξερουν; και εγώ μένω εκτως Αθηνών και λογο ότι είναι μικρή η κοινωνία θα ανεβάσω αναγκαστικά Αθήνα γιατί δεν υπάρχει κάτι πιο κοντά.

Δυστυχώς όχι!το εχω ψάξει πολύ!για την εξωσωματική θα παω Αθήνα το μετά ειναι το πρόβλημα. Ποιος θα με παρακολουθεί. Με το γιατρό που θα κανω εξωσωματική επειδή είναι σε γνωστό κέντρο εξωσωματικής δεν μπορώ να συνεχισω μετά αν μεινω με το Καλό έγκυος. Γιατί κ ακριβος ειναι κ μακριά κ ειναι λίγο ψυχρά τα πράγματα. Ξέρεις πώς λειτουργούν σε αυτα τα κέντρα. Αλλα περισσοτερο ειναι η απόσταση. Αυτό σκέφτομαι!σας ευχαριστώ πολύ που δείχνετε ενδιαφέρον!εσενα ο γιατρός που θα κανεις τη διαδικασία ειναι Αθήνα?κ θα συνεχισεις σε αυτον κ μετα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ροζ είπε:

Δυστυχώς όχι!το εχω ψάξει πολύ!για την εξωσωματική θα παω Αθήνα το μετά ειναι το πρόβλημα. Ποιος θα με παρακολουθεί. Με το γιατρό που θα κανω εξωσωματική επειδή είναι σε γνωστό κέντρο εξωσωματικής δεν μπορώ να συνεχισω μετά αν μεινω με το Καλό έγκυος. Γιατί κ ακριβος ειναι κ μακριά κ ειναι λίγο ψυχρά τα πράγματα. Ξέρεις πώς λειτουργούν σε αυτα τα κέντρα. Αλλα περισσοτερο ειναι η απόσταση. Αυτό σκέφτομαι!σας ευχαριστώ πολύ που δείχνετε ενδιαφέρον!

Μπορεί να σε παρακολουθεί αυτός ο καλός που είπες και ας το μάθει και πες του να μην μάθει κανείς τίποτα κανονικά πρέπει να υπάρχει το ιατρικό απόρρητο παντός καλά κάνεις και δεν θα πεις πουθενά τίποτα και εγώ έτσι θα κάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Μπορεί να σε παρακολουθεί αυτός ο καλός που είπες και ας το μάθει και πες του να μην μάθει κανείς τίποτα κανονικά πρέπει να υπάρχει το ιατρικό απόρρητο παντός καλά κάνεις και δεν θα πεις πουθενά τίποτα και εγώ έτσι θα κάνω..

Ναι λογικά αυτό θα κάνω. Ναι κανονικά αυτό θα πρέπε να συμβαίνει. Δε φαντάζομαι οτι ο άνθρωπος θα το πει παραεξω αλλά στη γυναίκα του μπορεί να το πει. Κ αυτή άσε...δεν το λεω οχι γιατι ντρέπομαι αλλα γιατί κ εσυ που μένεις επαρχία ξέρεις οτι το τοσο το κάνουν άλλο τόσο, λένε μπιπ κ οτι γενικά τους έρθει στο κεφάλι. Ασε που είναι εντελώς προσωπική υπόθεση. Εσυ ποτε θα κάνεις προσπάθεια?ή εχεις ξεκινήσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Ναι λογικά αυτό θα κάνω. Ναι κανονικά αυτό θα πρέπε να συμβαίνει. Δε φαντάζομαι οτι ο άνθρωπος θα το πει παραεξω αλλά στη γυναίκα του μπορεί να το πει. Κ αυτή άσε...δεν το λεω οχι γιατι ντρέπομαι αλλα γιατί κ εσυ που μένεις επαρχία ξέρεις οτι το τοσο το κάνουν άλλο τόσο, λένε μπιπ κ οτι γενικά τους έρθει στο κεφάλι. Ασε που είναι εντελώς προσωπική υπόθεση. Εσυ ποτε θα κάνεις προσπάθεια?ή εχεις ξεκινήσει?

Α ξέρω δεν λες τίποτα..!!! Εγώ η αυτό τον μήνα η τον άλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Α ξέρω δεν λες τίποτα..!!! Εγώ η αυτό τον μήνα η τον άλλο..

Ωραία! Με το καλό κ οι δύο μας!Εσύ θα συνεχίσεις κ μετά με τον ίδιο γιατρό Αθήνα?εννοώ με αυτόν που θα κάνεις την εξωσωματική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Ωραία! Με το καλό κ οι δύο μας!Εσύ θα συνεχίσεις κ μετά με τον ίδιο γιατρό Αθήνα?εννοώ με αυτόν που θα κάνεις την εξωσωματική?

Ναι ναι με τον ίδιο δεν τον αλλάζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ναι ναι με τον ίδιο δεν τον αλλάζω 

Οπότε κ εσυ θα έχεις μετακινήσεις...κατάλαβα...να βρω κ εγω λες καποιον Αθήνα κ να έρχομαι?δε ξέρω τι να κανω...είμαι μπερδεμένη, οταν είσαι έγκυος η απόσταση δεν ειναι εύκολη. Φαντάζομαι οτι για να  συνεχισεις να πηγαίνεις Αθήνα κ μετά δε μένεις πολυ μακριά. Εγω ειμαι μακριά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έχει κάνει καμία σας εξωσωματική με gonal 900?

Εγώ ναι δύο φορές έχω πάρει γκοναλ. Έχεις κάποια απορία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Οπότε κ εσυ θα έχεις μετακινήσεις...κατάλαβα...να βρω κ εγω λες καποιον Αθήνα κ να έρχομαι?δε ξέρω τι να κανω...είμαι μπερδεμένη, οταν είσαι έγκυος η απόσταση δεν ειναι εύκολη. Φαντάζομαι οτι για να  συνεχισεις να πηγαίνεις Αθήνα κ μετά δε μένεις πολυ μακριά. Εγω ειμαι μακριά!

Σχετικά κοντά είναι κοίτα αν δεν μπορείς να ανεβοκατεβενεις Αθήνα τότε καλό είναι να πας σε εκείνο που είπες Αλλιός μπορείς να βρεις έναν οικονομικό ιατρό Αθήνα αν επιτρέπεται από που εισαι; αν θες Στιλε πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Οπότε κ εσυ θα έχεις μετακινήσεις...κατάλαβα...να βρω κ εγω λες καποιον Αθήνα κ να έρχομαι?δε ξέρω τι να κανω...είμαι μπερδεμένη, οταν είσαι έγκυος η απόσταση δεν ειναι εύκολη. Φαντάζομαι οτι για να  συνεχισεις να πηγαίνεις Αθήνα κ μετά δε μένεις πολυ μακριά. Εγω ειμαι μακριά!

Κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι απο τώρα!!Εγώ λέω να κρατήσεις τον γιατρό στην πόλη σου να πεις εννοείτε δν θέλω να μαθευτεί κάτι!!Κ ούτως ή άλλως θα το καταλάβει ο περίγυρος ισώς φανείς!!Επειδή εμείς απ την εξωσωματική πίνουμε κ φάρμακα που μς πρήζουν ΄σοο να ναι θα αρχίσουν να σε ρωτουν κ θα σχολιάζουν κ όχι να πεις!!!Με το καλό εύχομαι να μείνεις εγκυούλα κ όλα θα γίνουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι απο τώρα!!Εγώ λέω να κρατήσεις τον γιατρό στην πόλη σου να πεις εννοείτε δν θέλω να μαθευτεί κάτι!!Κ ούτως ή άλλως θα το καταλάβει ο περίγυρος ισώς φανείς!!Επειδή εμείς απ την εξωσωματική πίνουμε κ φάρμακα που μς πρήζουν ΄σοο να ναι θα αρχίσουν να σε ρωτουν κ θα σχολιάζουν κ όχι να πεις!!!Με το καλό εύχομαι να μείνεις εγκυούλα κ όλα θα γίνουν!!!

Ευχαριστώ κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Σχετικά κοντά είναι κοίτα αν δεν μπορείς να ανεβοκατεβενεις Αθήνα τότε καλό είναι να πας σε εκείνο που είπες Αλλιός μπορείς να βρεις έναν οικονομικό ιατρό Αθήνα αν επιτρέπεται από που εισαι; αν θες Στιλε πμ

Θα το ψαξω κ θα σ ξαναστειλω ν σου πω οταν ξεκινήσω σε ευχαριστώ για όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Από παρενέργειες και πως γίνονται; πονανε;

Δεν πονάνε. Είναι πολύ εύκολες στην χρήση γιατί απλά ρυθμίζεις την δόση και την κάνεις. Θα τις κάνεις εσύ στον εαυτό σου? Ή θα σου τις κάνει κάποιος άλλος? Έχει πάρα πολλά βιντεακια στο YouTube πολύ επεξήγηματικα. Παρενέργειες δεν υπάρχουν καθόλου. Τι δόση θα κάνεις ξέρεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Δεν πονάνε. Είναι πολύ εύκολες στην χρήση γιατί απλά ρυθμίζεις την δόση και την κάνεις. Θα τις κάνεις εσύ στον εαυτό σου? Ή θα σου τις κάνει κάποιος άλλος? Έχει πάρα πολλά βιντεακια στο YouTube πολύ επεξήγηματικα. Παρενέργειες δεν υπάρχουν καθόλου. Τι δόση θα κάνεις ξέρεις?

Όχι δεν ξέρω ναι μόνη μου θα της κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Θα το ψαξω κ θα σ ξαναστειλω ν σου πω οταν ξεκινήσω σε ευχαριστώ για όλα!

Οκ κοπέλα μου ότι θες ειμαι εδώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ροζ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Εδω το εχω ψάξει εχει μονο δύο τον πρωτο τον μπιπ που έπεσα. Κ αυτον που λένε Καλά λόγια αλλά ξερω τη γυναίκα του κ δε θέλω να το μάθει με τίποτα. Το θέμα είναι δεν πρέπει να εχω κ εδώ ενα γιατρό που είμαι?κ να του πω κ την αλήθεια? Άλλωστε θα το καταλαβει αν δει φαντάζομαι το ιστορικό μου.

Εννοείται ότι πρέπει να έχεις και εκεί έναν γιατρό...τις μετρήσεις κατά τη διαδικασία της εξωσωματικής Ποιος θα σου τις κάνει; Θα πας να μείνεις Αθήνα για όλο αυτό το διάστημα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Όχι δεν ξέρω ναι μόνη μου θα της κάνω 

Ένα κατατοπιστικό βίντεο είναι αυτό 

Οι οδηγίες από τα φάρμακα είναι επίσης πολύ λεπτομερεις. Τα έχεις πάρει στα χέρια σου τα φάρμακα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ένα κατατοπιστικό βίντεο είναι αυτό 

Οι οδηγίες από τα φάρμακα είναι επίσης πολύ λεπτομερεις. Τα έχεις πάρει στα χέρια σου τα φάρμακα?

Την Παρασκευή θα τα πάρω ελπίζω δλδ γιατί όλο κάτι γίνετε και όταν τα πάρω θα μιλήσω με τον ιατρό μου.. σε ευχαριστώ πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...