Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

@peacock την 15η μέρα με cyclacur θα είμαι στην 20 μέρα... μέχρι να κάνω ξανά ορμόνες και υπέρηχο θα πάω κι άλλο...δεν θα είναι πολύ αργά;έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia35 είπε:

@peacock την 15η μέρα με cyclacur θα είμαι στην 20 μέρα... μέχρι να κάνω ξανά ορμόνες και υπέρηχο θα πάω κι άλλο...δεν θα είναι πολύ αργά;έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών....

Μπερδευτηκα λιγακι...τι εννοεις; Τι εννοεις την 15η μερα με cyclacur θα εισαι στην 20 μερα; Οταν ειπα 15η μερα εννοουσα οντως την 15η μερα του κυκλου..ξεκινουσα τη 2η μερα cyclacur 2 πρωι-2 βραδι και τη 10η που πηγαινα ημουν ετοιμη σε παχος ενδομητριου οποτε μετα ξεκινουσα κ τη προγεστερονη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock εγώ έκανα την πρώτη μέρα του κύκλου ορμόνες και ήταν χάλια..επανέλαβα την πέμπτη μέρα και ήταν πολύ καλύτερα.τοτε ξεκίνησα τα cyclacur για 15 μέρες.. επιπλέον οι ορμόνες κάνουν 1 μέρα να βγουν  στο μικροβιολογικό και καθυστερουμε μέχρι να συνεννοηθούμε....κι έχω αρχίσει να αγχώνομαι αρκετά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia35 είπε:

@peacock εγώ έκανα την πρώτη μέρα του κύκλου ορμόνες και ήταν χάλια..επανέλαβα την πέμπτη μέρα και ήταν πολύ καλύτερα.τοτε ξεκίνησα τα cyclacur για 15 μέρες.. επιπλέον οι ορμόνες κάνουν 1 μέρα να βγουν  στο μικροβιολογικό και καθυστερουμε μέχρι να συνεννοηθούμε....κι έχω αρχίσει να αγχώνομαι αρκετά....

Μμμ καταλαβα τι λες! ?Οκ! Ψυχραιμια και μην αγχωνεσαι για τετοια μικροθεματακια. 

Δεν θα σου παει αργα και πιο μετα να γινει η εμβρυομεταφορα.. Σε καθε γυναικα αλλαζει ποτε θα ειναι ετοιμο το ενδομητριο. Σε αυτη τη φαση με τα cyclacur αυτο που τον ενδιαφερει τον γιατρο σου ειναι να παχυνει το ενδομητριο, συνηθως απο 8 και πανω οταν φτασει στο επιθυμητο σημειο θα  σου πει λογικα να κανεις εξεταση οιστραδιολης - προγεστερονης και αν ειναι οκ θα σου πει να ξεκινησεις προγεστερονη (με αυτη ανοιγει το παραθυρο εμφυτευσης) και μετα απο 5 μερουλες θα βαλεις τα εμβρυακια σου! 

Βεβαια ειναι θεμα που καθυστερει τοσο το μικροβιολογικο να βγαλει αποτελεσμα...μηπως να πας σε καποιο αλλο; Η να τους πεις οτι προκειται για κυκλο εμβρυομεταφορας κσι τα θες συντομα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock μένω σε μικρό μέρος και δεν έχω άλλη επιλογή...τους έχω εξηγήσει αλλά δεν.....άρα μετά τον υπέρηχο άλλες 5 μέρες προγεστερόνη;πο πο έχω καιρό ακόμα....ακριβώς πριν την περίοδο...τα φάρμακα την σταματούν; συγνώμη αν σε έχω ζαλίσει αλλά εκεί που ήμουν ψύχραιμη όσο πλησιάζει η ώρα αγχώνομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Geo2009 είπε:

Μίλησες με το γιατρό σου? 

Ναι μ ειπαν πως ειναι λογικο με τετοια τιμη! Κ να παω αυριο!! Ξερετε πόσο περιπου κοστιζει μονο η εμβρυομεταφορα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia35 είπε:

@peacock μένω σε μικρό μέρος και δεν έχω άλλη επιλογή...τους έχω εξηγήσει αλλά δεν.....άρα μετά τον υπέρηχο άλλες 5 μέρες προγεστερόνη;πο πο έχω καιρό ακόμα....ακριβώς πριν την περίοδο...τα φάρμακα την σταματούν; συγνώμη αν σε έχω ζαλίσει αλλά εκεί που ήμουν ψύχραιμη όσο πλησιάζει η ώρα αγχώνομαι....

Καλα αν τους εχεις εξηγησει και ειναι στη κοσμαρα τους ειναι απαραδεκτοι! Πως νευριαζω με κατι τετοια...! 

Οσο σου χορηγειται προγεστερονη περιοδος δε προκειται να σου ερθει. Μην αγχωνεσαι ειναι ολα τοσο ελεγχομενα! 

Δε με εχεις ζαλισει καθολου, ξερω πως νιωθεις και ποσες αποριες και σκεψεις γυριζουν στο μυαλο σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ναι μ ειπαν πως ειναι λογικο με τετοια τιμη! Κ να παω αυριο!! Ξερετε πόσο περιπου κοστιζει μονο η εμβρυομεταφορα? 

Εγω θα προτεινα να σκεφτεσαι προς το παρον μονο τη θετικη εξελιξη της εγκυμοσυνης και τιποτα αλλο... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock άστα πολλά χάλια...να τους το λέω, να το ξαναλέω αλλά συννενόηση μπουζούκι....εδώ υποτίθεται ότι θα έβγαιναν οι ορμόνες και θα με ειδοποιούσαν, αυτοί με ξεχασαν, έκλεισαν το μικροβιολογικό και ο άνδρας μου την βρήκε εκτός κι έτσι πήρα τα πρώτα αποτελέσματα......σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σου!!!!! Δεν ξέρεις πόσο πολύ με καθησύχασες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@peacock άστα πολλά χάλια...να τους το λέω, να το ξαναλέω αλλά συννενόηση μπουζούκι....εδώ υποτίθεται ότι θα έβγαιναν οι ορμόνες και θα με ειδοποιούσαν, αυτοί με ξεχασαν, έκλεισαν το μικροβιολογικό και ο άνδρας μου την βρήκε εκτός κι έτσι πήρα τα πρώτα αποτελέσματα......σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σου!!!!! Δεν ξέρεις πόσο πολύ με καθησύχασες!!!!!!

Χαίρομαι που είσαι λίγο πιο ήρεμη! Σου εύχομαι όλα να καλύσουν έτσι όπως πρεπει και να πετυχεις με την πρωτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εγω θα προτεινα να σκεφτεσαι προς το παρον μονο τη θετικη εξελιξη της εγκυμοσυνης και τιποτα αλλο... ?

Να εισαι καλα κοριτσι μου! Μ ειναο δυσκολο η αλήθεια ειναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ! Εχω δωσει αιμα απο το πρωι πηγα στο κεντρο. Δεν με εχουν παρει τηλ ομως! Πριν λιγο ειχα πιο πολυ εντονο καφε! Με τον γιατρο π μιλησα μ ειπε οτι το πιο πιθανο ειναι να μηδενισει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια μ! Εχω δωσει αιμα απο το πρωι πηγα στο κεντρο. Δεν με εχουν παρει τηλ ομως! Πριν λιγο ειχα πιο πολυ εντονο καφε! Με τον γιατρο π μιλησα μ ειπε οτι το πιο πιθανο ειναι να μηδενισει! 

Κοπέλα μου όλα καλά να πάνε...!!!! Και αν δεν ήταν τώρα θα είναι η επόμενη συνεχίσεις με ψηλά το κεφάλι κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια μ! Εχω δωσει αιμα απο το πρωι πηγα στο κεντρο. Δεν με εχουν παρει τηλ ομως! Πριν λιγο ειχα πιο πολυ εντονο καφε! Με τον γιατρο π μιλησα μ ειπε οτι το πιο πιθανο ειναι να μηδενισει! 

Ναι κορίτσι μου η βιοχημικη είναι το πιο πιθανό (και το πιο ανώδυνο από τα κακά σενάρια).. Όμως! Υπάρχει ακόμη ελπίδα!!! Ας περιμένουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια ανεβηκε πηγε 45 απιστευτο! Θαυμα! 

Ναιιιιιι! Στο είπα! Περίμενε λιγάκι! ?????Θα επαναλάβεις την Παρασκευή?! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια ανεβηκε πηγε 45 απιστευτο! Θαυμα! 

Είδες κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε.. Και θα ανεβαίνει συνέχεια...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια ανεβηκε πηγε 45 απιστευτο! Θαυμα! 

Μπράβο ρε κορίτσι μου! Χάρηκα κ ας μην έχει τύχει να μιλήσουμε!!! Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι! Μίλησες με τον γιατρό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...