Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Silver26 είπε:

Να πω κάτι από προσωπική μου εμπειρία για το θέμα των κιλών της @Niki94 χωρίς να αναφερθώ στο κομμάτι της υγείας τριγλικεριδια κτλ που δεν έχω αντιμετωπίσει. Από πολύ μικρή ηλικία ήμουν παχύσαρκη στα 20 μου αποφάσισα να αλλάξω το σώμα μου πήγα σε διατροφολόγο γιατί είχα κολλήσει  αν και είχα χάσει τα πιο πολλά μόνη μου. Έχασα 30 κάτι κιλά σε λιγότερο από χρόνο. Και κάπου εκεί εχω μείνει από τότε 4 πάνω 4 κάτω αναλόγως. Ιδανικά για το ύψος μου έπρεπε να είμαι 52-55 κιλά. Εγώ έχω την βάση μου στα 60 με 23-25% λίπος. Όποιος και να με δει μιλάει με βάση την κανικοτητα και πάντα λέει θες δίαιτα. Αλλά ας ξεκολλήσουμε λίγο για να χάσω την περιφέρεια και τους γοφούς μου πρέπει να πάω σε χασαπη όχι να χάσω κιλά. Εγώ ξέρω τον εύατο μου και το πως ήμουν στα 55 με μια πίεση 5 και 8 και αιματοκρίτη 38.Πριν ξεκινήσω τις ενέσεις πάω σε μια διατροφολόγο της λέω το θέμα και της λέω δεν με νοιάζει στην φάση αυτή να χάσω δεν ξέρω πως θα λειτουργήσει ο οργανισμός μου θέλω να περιορίσουμε το πρήξιμο. Αυτή κόλλησε στο 2-3% λίπους που είχα πάρα πάνω μου έδωσε μια διατροφή καλή για την κατακράτηση αλλά χαμηλή σε θερμίδες. Όταν με είδε η συντονίστρια - μαία  του εξωσωματικου μου, μου λεει τώρα όχι αλάτι, της λέω το ξέρω κάνω διατροφή και μου λέει μπράβο καλά κάνεις γιατί είσαι χοντρουλα. Της λεω κάνετε λάθος έχω 25% λίπος. Και μου λέει ε όχι... δεν είσαι.... είσαι αφρατουλα. Αντί να πριστω μετά το τέλος της διαδικασίας είχα χάσει 4 κιλά λίπος. λέω στην διατροφολόγο είμαι χάλια ψυχολογικά σε αυτή την φάση μου λέει είναι καλό για εσένα να συνεχίσεις άλλο ένα μήνα γιατι έχεις κατακράτηση. Εμένα είχαν σπάσει τα νεύρα μου και δεν μπορούσα να σηκωθώ από τον καναπέ από την αφαγια και αυτή εκεί μου λέει τώρα που τελείωσαν όλα να περπατάς κάθε μέρα ένα μισάωρο. Τέλος πάντων Αρκετά το ανέλυσα.

Συμπερασμα ο καθένας θα πει το μακρύ του και το κοντό του. Εμείς ξέρουμε τι θέλουμε και τι είμαστε σε φάση να κάνουμε για τον εύατο μας. Πάντα να ψάχνουμε αυτόν τον ειδικό που θα μας καταλαβαίνει και θα χτυπήσει καμπανάκι μόνο όταν χρειάζεται και έχει να κάνει με την υγεία μας. Οπότε πάρε μια γνώμη να ξέρεις πιο είναι το επικίνδυνο για εσένα και απευθύνσου στους ειδικούς. 

Η συγκεκριμένη συντονίστρια το ίδιο είπε και σε μένα, ότι είμαι αφρατουλα ????

Έχουν κασέτες εκεί πέρα και λένε σε όλους τα ίδια...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Τίποτα απολύτως! Θα πρόσεχες λίγο παραπάνω και τέλος! Τσάμπα στεναχωριέσαι νομίζω τόσο καιρό.... 

 

Αχ, τι ωραία! Μακάρι να είχα κι εγώ για άλλη μια.... Χαλάρωσε λίγο, να φύγουν και τα πολλά τα φάρμακα και μετά βουρ! ??????

Δεν θα πάω σε αυτό το κύκλο..... Στον επόμενο μάλλον και με βλαστοκύστες αυτή τη φορά....αν αντέξουν το πάγωμα ξεπάγωμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δεν θα πάω σε αυτό το κύκλο..... Στον επόμενο μάλλον και με βλαστοκύστες αυτή τη φορά....αν αντέξουν το πάγωμα ξεπάγωμα....

Μια χαρά θα αντέξουν, μην ανησυχείς καθόλου! ?????? Ίσα ίσα που θα είναι πιο δυνατά! Εγώ με κατεψυγμένα έπιασα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Γεια σου Νίκη! Φυσικά κ να προσπαθήσεις με το βάρος κ για υγεία κ πάνω από όλα για σένα την ίδια. Θέλω όμως να πω κάτι... Εγώ δεν είχα ποτέ θέμα με το βάρος, τώρα τα τελευταία χρόνια (καμιά 5ετία) έβαλα ένα 5αρι κιλά άντε 6 κ τα κράτησα. Αυτό είναι όλο κ ΚΑΘΕ φορά που με βλέπει η ενδοκρινολόγος μου λέει γιατί δεν έχασα τα 5 κιλα... 5 ΚΙΛΑ κ το λέει κ το ξαναλέει... θέλω να πω είναι πολύ κολλημένοι με τα κιλά σε αυτή την ειδικότητα. Κανείς άλλος ποτέ δεν μου το έχει πει, γυναικολόγος, παθολόγος κανείς... Οπότε μην τα παίρνεις κ τοις μετρητοίς! Κοίτα εσύ να είσαι καλά κ όλα τα άλλα θα γίνουν!

Συγνώμη για αυτό δεν πας για εμβρυομεταφορά; ο γυναικολόγος σου τι λέει για όλο αυτό;;;

Εχεις δικιο!Κι εμενα η ενδοκρινολογος μου καθε φορα που παω μου λεει πάχυνες!Και εχω βαλει 4 κιλα ολα κι ολα!Ολο μου το λεει και μου το ξαναλεει!Στο τελος θα αλλαξω ενδοκρινολογο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κοριτσακια θα με συγχωρέστε τα για να πάρω λίγο απόσταση από όλα αυτά θέλω

Πάρε τον χρόνο σου χαλάρωσε και βρες τα με το εαυτό σου πρώτα γιατί πρώτα εσύ πρέπει να είσαι καλά και μετά όλα τα άλλα θα έρθουν.Και όσο για τα τριγληκερίδια δεν είναι τίποτα.. μπορεί απο βραδίς να έφαγες κάτι και γι'αυτό να ήταν λίγο ανεβασμένα. Το έχω πάθει και εγώ. Εγώ βελτίωσα το βραδινό μου και μετά που ξανά επανέλαβα την εξέταση δεν είχα τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Μια χαρά θα αντέξουν, μην ανησυχείς καθόλου! ?????? Ίσα ίσα που θα είναι πιο δυνατά! Εγώ με κατεψυγμένα έπιασα! 

Εδώ θα είμαστε πάλι τον επόμενο μήνα να μου δίνετε κουράγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εδώ θα είμαστε πάλι τον επόμενο μήνα να μου δίνετε κουράγιο

Τον επόμενο μήνα θα κάνουμε πάρτυ!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mydream είπε:

Γεια σας κορίτσια.

Τι κάνεις κορίτσι?! 

 

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εδώ θα είμαστε πάλι τον επόμενο μήνα να μου δίνετε κουράγιο

Τον άλλο μήνα θα γίνει γλέντι κοριτσάρα μου! Πάρε τα πάνω σου! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Μακάρι Λιβελούλα μου

Όλα θα γίνουν αρκει να το πιστέψουμε!

Εμεις από εκεί που δεν περιμέναμε να βρούμε σπερματοζωάρια,είχαμε 7 γονιμοποιησεις....?Οπότε κάτι ξέρω ....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Τι κάνεις κορίτσι?! 

 

Τον άλλο μήνα θα γίνει γλέντι κοριτσάρα μου! Πάρε τα πάνω σου! ?????

Από αυτόν θα ξεκινήσουμε...????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Από αυτόν θα ξεκινήσουμε...????????

Αυτός ξεκινάει με πάρτι τρελό συμπεθερούλα μου! ??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Δεν θα πάω σε αυτό το κύκλο..... Στον επόμενο μάλλον και με βλαστοκύστες αυτή τη φορά....αν αντέξουν το πάγωμα ξεπάγωμα....

Εμένα κατεψυγμένα ήταν! Και τα κοιτάω τώρα και λέω είναι δυνατόν να παγώνεις.τη ζωή και να τη συνεχίζεις; Σ πληροφορω τα κατεψυγμένα τρώνε όλη μέρα! Θα φάνε και μας στο τέλος! ? Όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εμένα κατεψυγμένα ήταν! Και τα κοιτάω τώρα και λέω είναι δυνατόν να παγώνεις.τη ζωή και να τη συνεχίζεις; Σ πληροφορω τα κατεψυγμένα τρώνε όλη μέρα! Θα φάνε και μας στο τέλος! ? Όλα θα πάνε καλά!

Σευχαριστω πολύ μου δίνετε κουράγιο. Ας βάλει κάποια θετικά νέα να χαρούμε λίγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Σευχαριστω πολύ μου δίνετε κουράγιο. Ας βάλει κάποια θετικά νέα να χαρούμε λίγο..

Τη Δευτέρα θα βάλει η @Karamela! μας και στις 26 εγώ ???

Λογικά θα είσαι η επόμενη ???❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...