Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Ήρθε και ή ειδικός @Magaiver? λοιπόν τη προγεστερόνη τη μετράμε τη μέρα πριν κάνουμε την ovitrelle.τη θέλουμε ιδανικά να είναι μέχρι 1 καθώς στις περισσότερες περιπτώσεις έχει αρχίσει να ωριμάζει νωρίτερα το ενδομητριο μας κ δε θα συμβαδίσει με το παράθυρο εμφυτευσης.εγω σε κάθε διέγερση ανεβαζα προγεστερόνη, τώρα όμως δεν με άφησαν να κάνω μεταφορά τα κατεψυξαν κι έτσι πετυχα σε επόμενο κύκλο.τι ακριβώς ένεση σου έδωσε?

Πώς είσαι Bloublou?

Εγώ που είχα 1,7 προγεστερόνη να αρχίσω να ανησυχώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Οχι για ν μ την ρίξει ενεση προγεστερονης! Για να την αυξηση! 

Μα στην περίπτωση της @Sofia35 το ζητούμενο είναι να ήταν χαμηλότερη.. Όχι ψηλότερη.. Εάν η προγεστερονη στην αρχή του κύκλου είναι πάνω από 1.0 σημαίνει ότι δεν είναι ιδανικές οι συνθήκες για εμφύτευση.. Έγραψε και παραπάνω ότι σε φυσικό κύκλο έχει φυσιολογικές τιμές όπως 0.4-0.8. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Εγώ στον κύκλο της διέγερσης έκανα προγεστερόνη 5,7 και οιστραδιόλη 2950! χαμός!! Και η πλάκα ρε γαμωτο είναι πως είδα προηγούμενες εξέτασεις και προγεστερόνη έκανα πάντα 0,4-0,8 ....τι να πω...θα δούμε....

Θα πέσει στον επόμενο κύκλο! Αφού πάντα ήταν καλή όπως λες! Απλά λόγω της διέγερσης ψιλοτρελαινεται μωρέ και ο οργανισμός. Θα στρώσει και θα βάλετε τα μικρά σας σε τέλειες συνθήκες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η wild lavender είπε:

Με ποιον τρόπο την αντιμετώπισες; 

Στην υστεροσκοπιση ειδαμε τις φλεγμονες, μου εδωσαν ενα τριπλο σχημα αντιβιωσεων και οταν ξσναεκανα μετα απο 3 μηνες υστεροσκοπιση δε φαινοταν τιποτα. Πετυχα εμφυτευση σε επομενη ετ, ασχετα με την καταληξη του. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλημερα κοριτσια! 

Πως ειστε? 

@Liveloula88 που εισαι?

Εγω μιλούσα καθαρα για εμενα κ οχι για την περιπτωση της κοπελας! 

Καλημέρα!

Είμαι στο κέντρο!Περιμένω να με φωνάξουν. Μου έκαναν ε2 και προγεστερόνη. 

Εσύ πως είσαι;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η peacock είπε:

Δε ξερω σε ποιο γιατι δεν ειμαι γιατρος φυσικα να δεχομαι προσκλησεις για τετοια. ? μου το εχουν πει το συγκεκριμενο δυο γιατροι και ειλικρινα αν ψαξεις σε ξενα φορουμ, sites κτλ δεν υπαρχει αθτη η εξεταση παρα μονο στην Ελλαδα.. Επειδη εχω βιωσει απανωτες αποτυχιες δε θα σου κρυψω πψς κι εγω το σκεφτομουν, το εψαξα ομως και 1ον δε θα θα βρεις πουθενα εκτος ελλαδας αυτη την εξεταση κ 2ον οι περισσοτεροι γιατροι εδω απορριπτουν αυτη την εξεταση, συγκεκριμενοι γιατροι την προτεινουν.

Ενδομητριτιδα ειχα κι εγω κ την αντιμετωπισα με αλλο τροπο, γιατι υπαρχει τροπος χωρις εγχυσεις. 

Βιοπαθολογος μου ειπε οτι με αυτη την εξεταση πολυ πιθανο αν υπαρχει καποιο μικροβιο να γινεται ανθεκτικο με την αντιβιωση πανω σε αλλη αντιβιωση κτλ γιατι στην ουσια δεν αναλυουν τι μικροβιο ειναι και να βγαλουν αντιβιογραμμα κ επισης οι εγχυσεις στη μητρα υπαρχει πιθανοτητα να καταστρεψουν το ενδομητριο.

Εγω δε γνωριζω πολλες περιπτωσεις που βοηθησε αυτη η εξεταση, βασικα καμια.. Μονο εξεταση στην εξεταση, σντιβιωσεις,εγχυσεις κτλ 

Αν πετυχες εγκυμοσυνη με αυτο χαιρομαι πραγματικσ για σενα αλλα συνεχιζω να πιστευω αυτα που ειπα παραπανω. 

Καλο ειναι να ακουγονται και οι δυο αποψεις κσι η κσθεμια να βγαζει τα συμπερασματα της για το πως θα προχωρησει. 

Συμφωνώ απολύτως! Κι εμένα πάντως να ξέρεις ο γιατρός που μου έκανε την θεραπεία αυτή μου τόνισε ότι δεν θέλει να πάρω πολλή αντιβίωση και γενικά είναι πολύ μετρημένος δεν σου λέει πάρε να χεις. Επίσης το ότι δεν υπάρχει στο εξωτερικό δεν μου λέει κάτι μιας και η Ελλάδα κατέχει από τις υψηλότερες θέσεις με επιτυχίες εξωσωματικων στον κόσμο. Στο κέντρο που πάω και στον συγκεκριμένο γιατρό έρχονται από όλα τα μέρη του κόσμου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

@Karamela! Πως αισθάνεσαι? Πόσες μέρες ακόμα μέχρι την χοριακη? Τι ημερομηνία σου έδωσαν?

Καλη εβδομαδα να εχουμε κοριτσια! Την Δευτερα παω π μας ερχεται 21!  Εχω βαρος χαμηλα ακομα κατι κραμπιτσες που κ που τιποτα αλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα!

Είμαι στο κέντρο!Περιμένω να με φωνάξουν. Μου έκαναν ε2 και προγεστερόνη. 

Εσύ πως είσαι;

 

Καλα κορίτσι μου! Εδω ξαπλα ολη μερα! Ψιλοβαρεθηκα! Χάχα ψαχνω συμπτωματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...!!!! Πώς είστε κορίτσια;;;

Κάποια κοπέλα ειπε για φλεγμονή θέλω πληροφορίες μιας και έχω κι εγώ και έκανα 2 μήνες με αντιβίωση πως το κατάλαβες κοπέλα μου;;; είχες κάποιο σύμπτωμα πριν την υστεροσκοπηση; 

@Karamela! Δεν έμεινε πολύ κοπέλα μου..!!!!! Όλα μα όλα να πάνε καλά σου εύχομαι....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα!

Είμαι στο κέντρο!Περιμένω να με φωνάξουν. Μου έκαναν ε2 και προγεστερόνη. 

Εσύ πως είσαι;

 

Liveloula συγγνώμη γιατί δεν κατάλαβα,σημερα έχεις εμβρυομεταφορα κ σου μετράνε σήμερα προγεστερόνη οιστραδιολη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν χθες δεν μπήκα καθόλου και σήμερα που άρχισα να διαβάζω την χθεσινή συζήτηση τα έχασα.πραγματικά μου φαίνονται όλα κινέζικα. Δηλαδή εγώ που έκανα Προγεστερονη ως εξέταση μόνο μια φορά στον ορμονικο έλεγχο και μετά μόνο μέχρι την ωοληψια έκανα κάθε μέρα οιστραδιολη και τέλος να αρχίσω να τρελενομαι; το ενδομητριο κάθε φορά μου έλεγε ο γιατρός ότι είναι πολύ καλό από τον υπέρηχο και μόνο. Προγεστερονη δεν μετρούσαμε και όταν έκανα την ωοληψια μου είπαν αγωγή 2 cyclacur και 3 ultragestan και ένα από το στόμα όταν τους είπα ότι έχω κολικούς φοβήθηκαν μάλλον για υπερδιέγερση και μου είπαν να κόψω τα cyclacur και το ένα utrogestan από το στόμα. Εκεί κόλλησα και τους ρωτούσα συνέχεια μήπως να συνεχίσω κανονικά την αγωγή και ας πονάω το θέμα είναι να γίνει σωστά η διαδικασία και το μόνο που είπαν ειναι ότι η ωοθήκες μου είναι πρισμενες οπότε σημαίνει ότι δεν χρειάζεται cyclacur εκκρίνει ο οργανισμός όση οιστραδιολη χρειάζεται και ότι αιμοτολογικες δεν είναι απαραίτητες. Πείτε αλήθεια τώρα να τρελαθώ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Silver26 είπε:

Λοιπόν χθες δεν μπήκα καθόλου και σήμερα που άρχισα να διαβάζω την χθεσινή συζήτηση τα έχασα.πραγματικά μου φαίνονται όλα κινέζικα. Δηλαδή εγώ που έκανα Προγεστερονη ως εξέταση μόνο μια φορά στον ορμονικο έλεγχο και μετά μόνο μέχρι την ωοληψια έκανα κάθε μέρα οιστραδιολη και τέλος να αρχίσω να τρελενομαι; το ενδομητριο κάθε φορά μου έλεγε ο γιατρός ότι είναι πολύ καλό από τον υπέρηχο και μόνο. Προγεστερονη δεν μετρούσαμε και όταν έκανα την ωοληψια μου είπαν αγωγή 2 cyclacur και 3 ultragestan και ένα από το στόμα όταν τους είπα ότι έχω κολικούς φοβήθηκαν μάλλον για υπερδιέγερση και μου είπαν να κόψω τα cyclacur και το ένα utrogestan από το στόμα. Εκεί κόλλησα και τους ρωτούσα συνέχεια μήπως να συνεχίσω κανονικά την αγωγή και ας πονάω το θέμα είναι να γίνει σωστά η διαδικασία και το μόνο που είπαν ειναι ότι η ωοθήκες μου είναι πρισμενες οπότε σημαίνει ότι δεν χρειάζεται cyclacur εκκρίνει ο οργανισμός όση οιστραδιολη χρειάζεται και ότι αιμοτολογικες δεν είναι απαραίτητες. Πείτε αλήθεια τώρα να τρελαθώ; 

Καλημέρα κοριτσάκι μου, μην ανησυχείς και δεν είσαι μόνη! Ούτε σ'εμενα ζήτησαν προγεστερόνη... Ούτε την πρώτη ούτε τη δεύτερη φορά με τα κατεψυγμένα.... Μόνο υπερηχογραφικά με παρακολουθούσαν! Οιστραδιόλη έκανα μόνο πριν την ωοληψία... Και για τη μεταφορά των κατεψυγμένων με μπουκωσαν χάπια και αυτοκόλλητα για να φτιάξουμε το ενδομύτριο... 

Ο καθένας κάνει τα δικά του, αυτό έχω καταλάβει... Το μόνο θετικό σ'εμενα είναι ότι στη δεύτερη προσπάθεια έμεινα έγκυος, άσχετα αν παλλινδρομησε... 

Αν νιώθεις ότι δεν σου έδωσαν την απαραίτητη προσοχή, ψάξε για άλλη μονάδα κορίτσι μου! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Silver26 είπε:

Λοιπόν χθες δεν μπήκα καθόλου και σήμερα που άρχισα να διαβάζω την χθεσινή συζήτηση τα έχασα.πραγματικά μου φαίνονται όλα κινέζικα. Δηλαδή εγώ που έκανα Προγεστερονη ως εξέταση μόνο μια φορά στον ορμονικο έλεγχο και μετά μόνο μέχρι την ωοληψια έκανα κάθε μέρα οιστραδιολη και τέλος να αρχίσω να τρελενομαι; το ενδομητριο κάθε φορά μου έλεγε ο γιατρός ότι είναι πολύ καλό από τον υπέρηχο και μόνο. Προγεστερονη δεν μετρούσαμε και όταν έκανα την ωοληψια μου είπαν αγωγή 2 cyclacur και 3 ultragestan και ένα από το στόμα όταν τους είπα ότι έχω κολικούς φοβήθηκαν μάλλον για υπερδιέγερση και μου είπαν να κόψω τα cyclacur και το ένα utrogestan από το στόμα. Εκεί κόλλησα και τους ρωτούσα συνέχεια μήπως να συνεχίσω κανονικά την αγωγή και ας πονάω το θέμα είναι να γίνει σωστά η διαδικασία και το μόνο που είπαν ειναι ότι η ωοθήκες μου είναι πρισμενες οπότε σημαίνει ότι δεν χρειάζεται cyclacur εκκρίνει ο οργανισμός όση οιστραδιολη χρειάζεται και ότι αιμοτολογικες δεν είναι απαραίτητες. Πείτε αλήθεια τώρα να τρελαθώ; 

Κορίτσι μου εμένα πάντα ανά 2 μέρες μέτρησα προγεστερόνη και ιστροδιολη πριν την ωοληψια Συγνωμη την υπεδιεργεση δεν την είδαν στον υπέρηχο;;;; εγώ έπαθα υπεδιεργεση και για αυτό μου είπε να μην κάνουμε τότε ευριομεταφορα. 

εμένα η αγωγή για την ευριομεταφορα είναι 3 cyclacur μόνο τα λευκά την ημέρα 3 utrogestan 2 vasclor 5 prezolon 2 vibramycin και 2 παιδικές ασπιρίνες όλα αυτά την ημέρα ως το τεστ εγκυμοσύνης. αυτά μου έχει δώσει για όταν κάνουμε ευριομεταφορα τα έχει καμία παρόμοια συνταγή;;;, η να ανυσιχω ότι είναι πολλα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η satya είπε:

Συμφωνώ απολύτως! Κι εμένα πάντως να ξέρεις ο γιατρός που μου έκανε την θεραπεία αυτή μου τόνισε ότι δεν θέλει να πάρω πολλή αντιβίωση και γενικά είναι πολύ μετρημένος δεν σου λέει πάρε να χεις. Επίσης το ότι δεν υπάρχει στο εξωτερικό δεν μου λέει κάτι μιας και η Ελλάδα κατέχει από τις υψηλότερες θέσεις με επιτυχίες εξωσωματικων στον κόσμο. Στο κέντρο που πάω και στον συγκεκριμένο γιατρό έρχονται από όλα τα μέρη του κόσμου 

Ναι όντως εχεις δίκιο κατέχει μία από τις υψηλότερες θέσεις στην ivf παγκοσμίως αλλά δεν είμαστε η μόνη χώρα, όπως επίσης τα περισσότερα κέντρα στην Ελλάδα δεν κάνουν αυτή την εξέταση, δηλ τα ποσοστα επιτυχίας σαν χώρα είναι συνολικό αποτέλεσμα όλων των κέντρων.

Για μένα το γεγονός ότι δεν είναι κοινά αποδεκτή εξέταση και γίνεται μονο εδω και από συγκεκριμένους γιατρούς είναι ο κύριος λόγος που με έκανε να το σκεφτώ σοβαρά, να το ψαξω και να αποφασίσω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου, μην ανησυχείς και δεν είσαι μόνη! Ούτε σ'εμενα ζήτησαν προγεστερόνη... Ούτε την πρώτη ούτε τη δεύτερη φορά με τα κατεψυγμένα.... Μόνο υπερηχογραφικά με παρακολουθούσαν! Οιστραδιόλη έκανα μόνο πριν την ωοληψία... Και για τη μεταφορά των κατεψυγμένων με μπουκωσαν χάπια και αυτοκόλλητα για να φτιάξουμε το ενδομύτριο... 

Ο καθένας κάνει τα δικά του, αυτό έχω καταλάβει... Το μόνο θετικό σ'εμενα είναι ότι στη δεύτερη προσπάθεια έμεινα έγκυος, άσχετα αν παλλινδρομησε... 

Αν νιώθεις ότι δεν σου έδωσαν την απαραίτητη προσοχή, ψάξε για άλλη μονάδα κορίτσι μου! ❤️❤️❤️❤️

@Geo2009 ότι θα πάω σε άλλη κλινική τουλάχιστον να ρωτήσω είναι σίγουρο... Αλλά έχω απελπιστεί μωρέ ?? διαβάζω διαβαζω αυτές τις μέρες και όλο και κάτι διαφορετικό βρίσκω. Και θολωνω γιατί ξεκινάω και σκεφτομαι μήπως έφταιγε αυτό; μήπως έχω κι αυτό; αυτό γιατί δν το έλεγξαν; το μυαλό μου σε λίγο θα βγάλει καπνούς... Και σε άλλη κλινική να πάω φοβάμαι μήπως κάτι πάλι δεν μου πουν κάτι μην αμέλησω... Αλλά δεν είμαι γιατρός γαμωτο. Έλεος εγώ να κάτσω να κάνω ότι και να μου πούνε αλλά και πάλι να σκέφτομαι αν όλα τα έχουμε δει; υπάρχουν άπειρα θέματα και εξετάσεις που εγώ δεν έκανα. Μόνο τις απαραίτητες έχω κάνει της επιτροπής.Το ότι δεν εμπιστεύομαι τον ουρολογο της προηγούμενης κλινικής μου έχει δημιουργήσει τόση ανασφάλεια για τα επόμενα βήματα. Πόσες κλινικές μπορώ να αλλάξω και πόσες φορές θα μπορέσω να προσπάθησω. Αντε με τις κλάψες μου σας επριξα και εσάς... Σορρυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Liveloula συγγνώμη γιατί δεν κατάλαβα,σημερα έχεις εμβρυομεταφορα κ σου μετράνε σήμερα προγεστερόνη οιστραδιολη???

Ναι σήμερα έχω ετ και μόλις έφτασα μου τις μέτρησαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσι μου εμένα πάντα ανά 2 μέρες μέτρησα προγεστερόνη και ιστροδιολη πριν την ωοληψια Συγνωμη την υπεδιεργεση δεν την είδαν στην ωοληψια;;;; εγώ έπαθα υπεδιεργεση και για αυτό μου είπε να μην κάνουμε τότε ευριομεταφορα. 

εμένα η αγωγή για την ευριομεταφορα είναι 3 cyclacur μόνο τα λευκά την ημέρα 3 utrogestan 2 vasclor 5 prezolon 2 vibramycin και 2 παιδικές ασπιρίνες όλα αυτά την ημέρα ως το τεστ εγκυμοσύνης. αυτά μου έχει δώσει για όταν κάνουμε ευριομεταφορα τα έχει καμία παρόμοια συνταγή;;;, η να ανυσιχω ότι είναι πολλα;;; 

Η οιστραδιολη ήταν 2000 και κάτι και οι ωοθήκες φυσιολογικές όπως μου είπαν στην ωοληψια απλά επειδή μεσολαβουσαν 3 μέρες μέχρι την εμβρυομεταφορά και είμαι μικρή φοβήθηκαν μήπως κάτι πήγε στραβά και υπερδιπλασιαστηκαν. Εγώ το μόνο που ήξερα τότε ήταν ότι υπέφερα από πόνους αλλά ήταν διάχυτοι και δεν καταλαβαίνα από που.. Χαμηλά στην κοιλιά αλλά από που; έντερο, κύστη, ωοθήκες; πονουσαν όλα. Γι αυτό φοβήθηκαν αλλά εξετάσεις δεν μου έκαναν κόψανε τα cyclacur και η αλήθεια είναι ότι ήρεμησα μέσα σε ένα 24ωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ναι όντως εχεις δίκιο κατέχει μία από τις υψηλότερες θέσεις στην ivf παγκοσμίως αλλά δεν είμαστε η μόνη χώρα, όπως επίσης τα περισσότερα κέντρα στην Ελλάδα δεν κάνουν αυτή την εξέταση, δηλ τα ποσοστα επιτυχίας σαν χώρα είναι συνολικό αποτέλεσμα όλων των κέντρων.

Για μένα το γεγονός ότι δεν είναι κοινά αποδεκτή εξέταση και γίνεται μονο εδω και από συγκεκριμένους γιατρούς είναι ο κύριος λόγος που με έκανε να το σκεφτώ σοβαρά, να το ψαξω και να αποφασίσω.

 

Μην ξεχνάς ότι είναι σχετικά καινούργια εξέταση οπότε λογικό να μην είναι κοινώς αποδεκτή. Επίσης δεν μας εγγυάται ποτέ κανείς τπτ για την επιτυχή έκβαση στην εξωσωματική. Αλλά συμφωνώ ότι ο καθένας κρίνει για τον εαυτ του τι είναι καλό και τι όχι γι αυτο εξάλλου υπάρχουν τόσοι γιατροί και τόσες γνώμες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Silver26 είπε:

@Geo2009 ότι θα πάω σε άλλη κλινική τουλάχιστον να ρωτήσω είναι σίγουρο... Αλλά έχω απελπιστεί μωρέ ?? διαβάζω διαβαζω αυτές τις μέρες και όλο και κάτι διαφορετικό βρίσκω. Και θολωνω γιατί ξεκινάω και σκεφτομαι μήπως έφταιγε αυτό; μήπως έχω κι αυτό; αυτό γιατί δν το έλεγξαν; το μυαλό μου σε λίγο θα βγάλει καπνούς... Και σε άλλη κλινική να πάω φοβάμαι μήπως κάτι πάλι δεν μου πουν κάτι μην αμέλησω... Αλλά δεν είμαι γιατρός γαμωτο. Έλεος εγώ να κάτσω να κάνω ότι και να μου πούνε αλλά και πάλι να σκέφτομαι αν όλα τα έχουμε δει; υπάρχουν άπειρα θέματα και εξετάσεις που εγώ δεν έκανα. Μόνο τις απαραίτητες έχω κάνει της επιτροπής.Το ότι δεν εμπιστεύομαι τον ουρολογο της προηγούμενης κλινικής μου έχει δημιουργήσει τόση ανασφάλεια για τα επόμενα βήματα. Πόσες κλινικές μπορώ να αλλάξω και πόσες φορές θα μπορέσω να προσπάθησω. Αντε με τις κλάψες μου σας επριξα και εσάς... Σορρυ. 

Δεν πειράζει κοπέλα μου δεν μας έχεις πριξει.. Μα αφού δεν εμπιστευόσαστε τον ουρολογος γιατί τον έχετε;; μα δεν εμπιστεύεστε το κέντρο γιατί δεν πας αλλου; ξέρω Δεν είναι εύκολο εγώ για αυτό από κέντρο επέλεξα το μητέρα είμαι για το μόνο που δεν χω ακούσει κάτι εγώ ακόμη και να μην μου φενοντουσαν καλά θα έφαγα.. Έτσι έκανα με τον παλιό ιατρό μου καθόμουν ελπίδες ότι θα μείνω έγκυος μόνη μου μου είχε δώσει αυτές της ελπίδες ζούσα με ένα ψέμα ότι ο άντρας μου είναι μια χαρα 4 χρόνια μια ελπίδα για παιδί και αν δεν είχε κάποια κορίτσια δεν θα άλλαζα και μόλις πηγα στον καινούριο μέσα σε 3 μήνες είχαμε κάνει 2 χειρουργεία ένα εγώ ένα ο άντρας μου μια σαλπιγκογραφια ένα σορό εξετάσεις και τελικά βρέθηκε το θέμα του συζύγου από τον 1ο κιόλας μήνα και λέω ο παλιός τα έβλεπε έβλεπε εξετάσεις του άντρα μου μηδενικές πως μας έδωσε ελπίδες πως μας πήγενε για σπερμματεγχυση με τι;;; με το τίποτα;;; οπότε Καταλαβενεις ελπίζω ότι όταν κάτι μας βρωμάει καλό είναι να παίρνουμε και άλλες γνώμες..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...