Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια μ εκανε καμια σας την ενεση prolutex? 

Προγεστερόνη είναι? Έχω ακούσει κάποια κορίτσια ότι την εκαναν! Σε δυσκολεύει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Μπραβο κοριτσακι μ! Σουπερ γονιμοποιησεις τωρα! Ειμαστε πολυ κοντα! Χοριακη κανω σε 11 μερες ευχαριστώ πολυυυ! 

Έκανες ευριομεταφορα;; πόσα ήταν καλά τελικά κοπέλα μου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Προγεστερόνη είναι? Έχω ακούσει κάποια κορίτσια ότι την εκαναν! Σε δυσκολεύει? 

Ποναει μετα το σημειο π την κανω πολυ! Κ λεω κανω κατι λαθος φταινε οι ενεσεις! Ναι προγεστερόνη είναι κοπελα μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Έκανες ευριομεταφορα;; πόσα ήταν καλά τελικά κοπέλα μου ;

Εγιναν 11 βλαστοκυστες κοπελα μ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ποναει μετα το σημειο π την κανω πολυ! Κ λεω κανω κατι λαθος φταινε οι ενεσεις! Ναι προγεστερόνη είναι κοπελα μ

Εγώ έκανα τις lentogest και ήταν ενδομυϊκές, οπότε μου τις κάνανε στο φαρμακείο, αλλά φίλη μου μου έκαναν εξάνθημα σαν αλλεργία! Άστα... Υπομονή κοριτσάκι μου! Αξίζει τον κόπο... Νομίζω αν δεν κάνω λάθος κάπου διάβασα ότι πρέπει να πατάς αργά την ένεση και να μην βγάζεις αμέσως τη βελόνα... Θα το ψάξω και θα σου πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Εγώ έκανα τις lentogest και ήταν ενδομυϊκές, οπότε μου τις κάνανε στο φαρμακείο, αλλά φίλη μου μου έκαναν εξάνθημα σαν αλλεργία! Άστα... Υπομονή κοριτσάκι μου! Αξίζει τον κόπο... Νομίζω αν δεν κάνω λάθος κάπου διάβασα ότι πρέπει να πατάς αργά την ένεση και να μην βγάζεις αμέσως τη βελόνα... Θα το ψάξω και θα σου πω... 

Ψαχνω σε ολο το google κ δεν βρισκω τιποτα κοριτσι μ! Εκανε την prolutex και εβγαλε εξανθημα? Αν βρεις κατι πες κοπελα μ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Ψαχνω σε ολο το google κ δεν βρισκω τιποτα κοριτσι μ! Εκανε την prolutex και εβγαλε εξανθημα? Αν βρεις κατι πες κοπελα μ! 

Όχι όχι, οι lentogest μου έκαναν εξανθημα! 

Για τις δικές σου έχω διαβάσει ότι πονάνε όπως είπες! Ρίξε μια ματιά στο ποστ των μαμαδων με εξωσωματική 2019 και στην αρχή του δικού μας.... Κάπου έχει αναφερθεί αυτό με τις prolutex, το πώς να τις κάνεις χωρίς να πονάς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πςςςςς καραμελακι πολλά παιδάκια λεμεεεεε.....?????

Απο τα 11 τα 3 ειχαν κυστικη ινωση! Τα 8 υγιει κ βαλαμε τα 2 μας εμειναν 6 για καταψυξη κοριτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Όχι όχι, οι lentogest μου έκαναν εξανθημα! 

Για τις δικές σου έχω διαβάσει ότι πονάνε όπως είπες! Ρίξε μια ματιά στο ποστ των μαμαδων με εξωσωματική 2019 και στην αρχή του δικού μας.... Κάπου έχει αναφερθεί αυτό με τις prolutex, το πώς να τις κάνεις χωρίς να πονάς... 

Ευχαριστω κοριτσι μ! Ναι θα μπω λιγο να δω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θα ήθελα τα φώτα σας γιατί έχω αρχίσει να αγχώνομαι...το προηγούμενο μήνα έκανα ωοληψια αλλά όχι έμβρυομεταφορα γιατί οι ορμόνες είχαν βαρεσει ταβάνι..πριν 3 μέρες αδιαθετησα ξαναέκανα οιστραδιόλη:26,76 και προγεστερόνη 1,4...ο γιατρός μου ήταν πολύ προβληματισμένος και μου είπε να επαναλάβω Δευτέρα... είναι τόσο χάλια;;;;; έχει τύχει σε καμία να προχωρήσει με τέτοιες τιμές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Δευτέρα πάω για ετ!??????

 

Τελεια κοριτσι μ! Με το καλο! Ειμαστε πολυ κοντα χαιρομαι πολυ! Να πανε ολα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια μου θα ήθελα τα φώτα σας γιατί έχω αρχίσει να αγχώνομαι...το προηγούμενο μήνα έκανα ωοληψια αλλά όχι έμβρυομεταφορα γιατί οι ορμόνες είχαν βαρεσει ταβάνι..πριν 3 μέρες αδιαθετησα ξαναέκανα οιστραδιόλη:26,76 και προγεστερόνη 1,4...ο γιατρός μου ήταν πολύ προβληματισμένος και μου είπε να επαναλάβω Δευτέρα... είναι τόσο χάλια;;;;; έχει τύχει σε καμία να προχωρήσει με τέτοιες τιμές;

Κοριτσι μ δεν ξερω τις φ. Τιμες! Εγβ οσες φορες εκανα στο κεντρο δεν μ είχαν δωσει τα αποτελεσματα αλλα εχτες μ ειπα οτι δεν εινακ καλη η προγεστερονη μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια μ εκανε καμια σας την ενεση prolutex? 

Ναι κορίτσι μου, τι σε προβληματίζει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Τελεια κοριτσι μ! Με το καλο! Ειμαστε πολυ κοντα χαιρομαι πολυ! Να πανε ολα καλα! 

Θα πάνε όλα καλά για όλες μας!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Ποναει μετα το σημειο π την κανω πολυ! Κ λεω κανω κατι λαθος φταινε οι ενεσεις! Ναι προγεστερόνη είναι κοπελα μ

Να προσέχεις όταν τραβάς το υγρό με την μεγάλη βελόνα. Τι σύριγγα έχεις; Να πάρεις ινσουλθνης. Στην μεγάλη σύριγγα ίσως μπαίνει και πολύ αέρας. Όταν αλλάζεις βελόνα προσεκτικά θα πατάς το έμβολο να δεις μια σταγονιτσα στη βελονα. Σιγά και σταθερά πατάς να μπει το φάρμακο και την βγάζεις κατευθείαν. Δεν τρίβεις με το βαμβάκι!! Απλά περνάς το σημείο. Και πριν την κάνεις επίσης δεν τρίβεις με οινόπνευμα. Ένα πέρασμα και αφήνεις ένα λεπτό να εξατμιστεί.. θα τις συνηθίσεις, δεν είναι από τις δύσκολες ενέσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Το ίδιο επιθυμώ και εγώ κοριτσάκι μου...Έχω ξεκινήσει διέγερση της 4ης προσπάθειας...Για να δούμε...?

Πολύ καλή επιτυχία @Ριρίκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

γώ κορίτσια μετά απο ένα κάρο αντιβιώσεις (μετά την εξέταση του Νίκα) χωρίς κανένα αποτέλεσμα άλλαξα γιατρό και ψυχολογία και προχωρώ αισιόδοξα...

Με το καλό κορίτσι!!!! Τι σου είχε βρει ο Νίκας; χρόνια φλεγμονή και ενδομητριωση; Ήμουν ένα βήμα πριν δώσω δείγμα για την εξέταση και τελευταία στιγμή το μετάνιωσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Να προσέχεις όταν τραβάς το υγρό με την μεγάλη βελόνα. Τι σύριγγα έχεις; Να πάρεις ινσουλθνης. Στην μεγάλη σύριγγα ίσως μπαίνει και πολύ αέρας. Όταν αλλάζεις βελόνα προσεκτικά θα πατάς το έμβολο να δεις μια σταγονιτσα στη βελονα. Σιγά και σταθερά πατάς να μπει το φάρμακο και την βγάζεις κατευθείαν. Δεν τρίβεις με το βαμβάκι!! Απλά περνάς το σημείο. Και πριν την κάνεις επίσης δεν τρίβεις με οινόπνευμα. Ένα πέρασμα και αφήνεις ένα λεπτό να εξατμιστεί.. θα τις συνηθίσεις, δεν είναι από τις δύσκολες ενέσεις

 Χρησιμοποιω 2,5μλ γιατι το υγρο ειναι 1,11 κ ινσουλινης θα. Πρεπει να τρυπαω 2 φορες! Νομιζω πως φταει στην ενεση το πλαστικο το μαυρο μεσα ακομα κ πριν βαλω το υγρο δύσκολα σπρώχνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Απο τα 11 τα 3 ειχαν κυστικη ινωση! Τα 8 υγιει κ βαλαμε τα 2 μας εμειναν 6 για καταψυξη κοριτσι μου! 

Άψογα...Όλα θα πάνε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

 Χρησιμοποιω 2,5μλ γιατι το υγρο ειναι 1,11 κ ινσουλινης θα. Πρεπει να τρυπαω 2 φορες! Νομιζω πως φταει στην ενεση το πλαστικο το μαυρο μεσα ακομα κ πριν βαλω το υγρο δύσκολα σπρώχνει! 

Ναι κι εγώ μια φορά έκανε με μεγάλη σύριγγα και είχε πολλή αντίσταση! Υπομονή κοριτσάκι μου! Παντως ρώτα τον γιατρό για 0,11 ίσως δεν αξιζει να ταλαιπωρεισα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η jazz είπε:

Ναι κι εγώ μια φορά έκανε με μεγάλη σύριγγα και είχε πολλή αντίσταση! Υπομονή κοριτσάκι μου! Παντως ρώτα τον γιατρό για 0,11 ίσως δεν αξιζει να ταλαιπωρεισα ???

Στις οδηγειες π μ εδωσε γράφει με 2.5 η 5! Θα προσπαθήσω παλι αυριο με ινσουλινης! Να δω πόσο περισευει κ θα τον ρωτησω απο Δευτέρα να δω αν με ποναει με αυτη! Βρε κοριτσια μετα την εμβρυομεταφορα τι κανατε? Σηκωνεστε βγαινετε απο το σπιτι ειστε ξαπλα? Φοβαμαι μην κανω κατι λαθος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 
    • Αχ κι εμείς με τις δουλειές παλεύουμε..δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδίως όταν δουλεύεις ως υπάλληλος, να προσπαθείς μόνο και θετική σκέψη! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!
    • Σαν εκδρομή δεν μπορω γιατί δεν έχω το χρόνο ο αντρας μου θα δουλεύει όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να μην αργήσει στην δουλειά του και επισης θα έχω το παιδί στην πεθερά μου όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να πάω στο παιδι.. αχ μπερδεμένα είναι τώρα όλο αυτό αλλά θα το σκεφτώ μετά 
    • Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!
    • Κορίτσι μου εμείς εδώ είμαστε όποτε είσαι έτοιμη να μας μιλήσεις εμείς θα είμαστε εδώ για εσενα να σε ακούσουμε προσπάθησε για αρχή  να ηρεμήσεις και εγω είμαι στην τσίτα αυτές τις μερες γιατί έχει κάτι θέματα ο αντρας μου με την δουλειά του και έχω στεναχωρηθεί φοβαμαι μην το καλοκαίρι μείνει χωρίς δουλειά και έχω πιεστεί προσπαθω να μην το δείχνω αλλά με έχει ρίξει αρκετά ψυχολογικά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...