Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Αγάπες μου είστε όλες υπέροχες σας ευχαριστώ για τη στήριξή σας και τα καλά σας λόγια... είστε όλες εδώ μέσα κορίτσια με πολύ δύναμη αλλά και πολύ θετική διάθεση και αγάπη να δώσετε και σε άλλες.. πιστεύω για αυτό και μόνο το λόγο το σύμπαν ο Θεός όπως θέλετε πέστε το θα μας το ανταποδώσει... Δεν ξέρω Τι έφταιξε... Ούτε ο γιατρός ξέρει.. Μου είπε ότι είναι από τις περιπτώσεις που περίμενε να δώσει εγκυμοσύνη.. του είπα μήπως φταίνε τα έμβρυα και πραγματικά τα έχει και αυτός χαμένα... Και την προηγούμενη φορά τα ίδια μου είπε. Θα μπορεί να φταίνε τα έμβρυα αλλά μπορεί να φταίει και το ενδομήτριο... Του είπα αφού τα έμβρυα είναι άριστα Γιατί δεν τα αφήσαμε να γίνουν βλαστοκύστες; Μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο ότι και μία αριστη βλαστοκύστη θα είναι καλύτερης ποιότητας απότι της 3ης ημέρας. Στην κατάψυξη έχω άλλα δυο αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω φοβάμαι πολύ. Κι αν τα βάλω και αυτά και πάρω άλλη μία βιοχημική; Τον ρώτησα αν πρέπει να κάνω άλλες εξετάσεις και μου είπε όχι είμαι εντάξει Και καλυμμένη.. πόσο να το ρίξω στην τύχη πια δύο βιοχημικες σερί; Αυτό δεν είναι τυχαίο είναι εντελώς ατυχές... Ξέρει κάποια αν τα ξεπαγωσω και τα αφήσουμε τώρα να γίνουν βλαστοκύστες γίνεται ή δεν επιβιώνουν;

Λυπάμαι πραγματικά πολύ. Είναι πολύ άσχημο να παίρνεις τέτοια πίκρα..

Οι πιθανότητες με δανεικά ωάρια είναι θεωρητικά πολύ μεγάλες (με 2 βλαστοκυστες άριστες πολύ νέας γυναίκας γύρω στα 24 γύρω στο 70%).

Αφού πάτε με ωάρια δανεικά σίγουρα θέλει ψάξιμο πριν τα βάλετε τα επόμενα. Μην βιαστείτε! Και επίσης σχετικά με την ερώτηση σου δεν παθαίνουν τίποτα τα έμβρυα εάν τα ξεπαγωσετε και τα ξανακαταψυξετε! Εγώ σκοπεύω να το κάνω τώρα με ωάρια που είναι ακόμα πιο ευαίσθητα ως κύτταρα. Οι βλαστοκυστες αντέχουν άνετα 2 και 3 καταψυξεις! Και η @satya η φίλη μου παίζει να έπιασε από δεύτεροκατεψυγμενη βλαστοκυστη? Σωστά @satya? Μην το φοβάσαι αυτό! Ειδικά από δότρια που είναι πάντα νέα γυναίκα και απολύτως υγιής θεωρητικά τα έμβρυα της είναι σούπερ δυνατά. Αλλιώς ποιος ο λόγος να την κάνουν δότρια? Πληρώνεται για αυτό το πράγμα.

Να σε ρωτήσω κάτι? Ο λόγος που κάνετε εξωσωματική ποίος είναι? Συγνώμη εάν το έχεις αναφέρει και δεν το θυμάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Οκ συγγνώμη που ρωτάω απλά δεν γνωρίζω την διαδικασία...

Εύχομαι αυτά που υπάρχουν στην κατάψυξη να είναι τα τυχερά σας και απλά οι δύο προηγούμενες φορες να ήταν κάτι τυχαίο...

Δεν πειράζει που ρωτάς καλά κάνεις και εδώ είμαστε για να βοηθάμε η μία την άλλη. Η πίκρα που πήρα ήταν μεγάλη αυτή είναι η αλήθεια Αλλά δύο φορές σερί και να θες να πιστέψεις ότι ήταν τυχαίο δεν μπορείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Λυπάμαι πραγματικά πολύ. Είναι πολύ άσχημο να παίρνεις τέτοια πίκρα..

Οι πιθανότητες με δανεικά ωάρια είναι θεωρητικά πολύ μεγάλες (με 2 βλαστοκυστες άριστες πολύ νέας γυναίκας γύρω στα 24 γύρω στο 70%).

Αφού πάτε με ωάρια δανεικά σίγουρα θέλει ψάξιμο πριν τα βάλετε τα επόμενα. Μην βιαστείτε! Και επίσης σχετικά με την ερώτηση σου δεν παθαίνουν τίποτα τα έμβρυα εάν τα ξεπαγωσετε και τα ξανακαταψυξετε! Εγώ σκοπεύω να το κάνω τώρα με ωάρια που είναι ακόμα πιο ευαίσθητα ως κύτταρα. Οι βλαστοκυστες αντέχουν άνετα 2 και 3 καταψυξεις! Και η @satya η φίλη μου παίζει να έπιασε από δεύτεροκατεψυγμενη βλαστοκυστη? Σωστά @satya? Μην το φοβάσαι αυτό! Ειδικά από δότρια που είναι πάντα νέα γυναίκα και απολύτως υγιής θεωρητικά τα έμβρυα της είναι σούπερ δυνατά. Αλλιώς ποιος ο λόγος να την κάνουν δότρια? Πληρώνεται για αυτό το πράγμα.

Να σε ρωτήσω κάτι? Ο λόγος που κάνετε εξωσωματική ποίος είναι? Συγνώμη εάν το έχεις αναφέρει και δεν το θυμάμαι..

Ο λόγος που κάναμε εξωσωματική καταρχήν είναι η ηλικία μου. Είμαι ήδη 43 χρόνων αλλά έχω ξεκινήσει και ψάχνομαι από πάρα πολύ μικρή ηλικία. Μπορώ να σου πω από την ηλικία των 25 ετών. Έχω κάνει δύο φορές σαλπιγγογραφία η οποία βρέθηκε καθαρή. Οι γιατροί μου είπαν το πρόβλημα δεν είναι στις σάλπιγγες. Έχω κάνει μαγνητική πυέλου ούτε εκεί φάνηκε κάτι. κάποια στιγμή έκανα λαπαροσκόπηση και αφαίρεσα κάτι ινομυώματα τα οποία τα παρακολουθούσα χρόνια αλλά Μου είχανε πει ότι δεν παίζουν ρόλο αυτά. Τέλος πάντων το έκανα και αυτό εγώ τα αφαίρεσα. έπειτα φέτος έκανα μία υστεροσκόπηση το Νοέμβριο και μου είπαν ότι όλα είναι καθαρά. Μετά από ένα μήνα κατά τύχη έμεινα έγκυος όμως η κύηση παλινδρόμησε γύρω στην 7η εβδομάδα. Στα 24 είχα ξαναμείνει έγκυος φυσιολογικά αλλά τότε δεν κράτησα το παιδί... Τώρα που το σκέφτομαι καταλαβαίνω ότι έκανα μεγάλη βλακεία.. τεσπά. Επειδή ο χρόνος πέρναγε και οι γιατροί μου είπαν ότι είμαι ανεξήγητα υπογόνιμοι αποφάσισα να κάνω εξωσωματική αλλά επειδή ξέρω τα ποσοστά στην ηλικία μου είπα να πάω με δωρεά. Όλα αυτά τα χρόνια παντρεύτηκα δύο φορές και έκανα κάποιες σχέσεις αλλά δυστυχώς ήμουνα τόσο πολύ άτυχη σε αυτό τον τομέα που οι σύντροφοί μου στα δικά μου παραγωγικά χρόνια είχαν πρόβλημα με το σπέρμα... Δυστυχώς όμως με πρόλαβαν αλλά μέσα στο γάμο και έχασα πολύτιμο χρόνο μέχρι που χώρισα... Γενικά η προσωπική μου ζωή δεν ήταν και πάρα πολύ καλή και το θέμα είναι ότι τώρα έχω φτάσει 43 χρόνων και δεν έχω πολλές επιλογές... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ο λόγος που κάναμε εξωσωματική καταρχήν είναι η ηλικία μου. Είμαι ήδη 43 χρόνων αλλά έχω ξεκινήσει και ψάχνομαι από πάρα πολύ μικρή ηλικία. Μπορώ να σου πω από την ηλικία των 25 ετών. Έχω κάνει δύο φορές σαλπιγγογραφία η οποία βρέθηκε καθαρή. Οι γιατροί μου είπαν το πρόβλημα δεν είναι στις σάλπιγγες. Έχω κάνει μαγνητική πυέλου ούτε εκεί φάνηκε κάτι. κάποια στιγμή έκανα λαπαροσκόπηση και αφαίρεσα κάτι ινομυώματα τα οποία τα παρακολουθούσα χρόνια αλλά Μου είχανε πει ότι δεν παίζουν ρόλο αυτά. Τέλος πάντων το έκανα και αυτό εγώ τα αφαίρεσα. έπειτα φέτος έκανα μία υστεροσκόπηση το Νοέμβριο και μου είπαν ότι όλα είναι καθαρά. Μετά από ένα μήνα κατά τύχη έμεινα έγκυος όμως η κύηση παλινδρόμησε γύρω στην 7η εβδομάδα. Στα 24 είχα ξαναμείνει έγκυος φυσιολογικά αλλά τότε δεν κράτησα το παιδί... Τώρα που το σκέφτομαι καταλαβαίνω ότι έκανα μεγάλη βλακεία.. τεσπά. Επειδή ο χρόνος πέρναγε και οι γιατροί μου είπαν ότι είμαι ανεξήγητα υπογόνιμοι αποφάσισα να κάνω εξωσωματική αλλά επειδή ξέρω τα ποσοστά στην ηλικία μου είπα να πάω με δωρεά. Όλα αυτά τα χρόνια παντρεύτηκα δύο φορές και έκανα κάποιες σχέσεις αλλά δυστυχώς ήμουνα τόσο πολύ άτυχη σε αυτό τον τομέα που οι σύντροφοί μου στα δικά μου παραγωγικά χρόνια είχαν πρόβλημα με το σπέρμα... Δυστυχώς όμως με πρόλαβαν αλλά μέσα στο γάμο και έχασα πολύτιμο χρόνο μέχρι που χώρισα... Γενικά η προσωπική μου ζωή δεν ήταν και πάρα πολύ καλή και το θέμα είναι ότι τώρα έχω φτάσει 43 χρόνων και δεν έχω πολλές επιλογές... 

Ναι καταλαβαίνω. Άρα ο βασικός λόγος είναι η ηλικία. Αυτοανοσα έχεις ψάξει? Με ποιόν γιατρό είσαι? Τον εμπιστεύεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

 

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Από τις εξετάσεις που αναφέρεις όχι δεν έχουμε κάνει τίποτα.

Δε θελω να σε αγχωσω, δεν ειμαι γιατρος απλα αν θες δειτε το σπερμα και δες θρομβοφιλια αυτοανοσα. 

Ειναι καλο που υπαρχει εμφυτευση αλλα το οτι δε προχωραει με ωαρια δοτριας ισως πρεπει να πειτε στο ντοκτορ νσ το ψαξετε παραπανω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Ναι καταλαβαίνω. Άρα ο βασικός λόγος είναι η ηλικία. Αυτοανοσα έχεις ψάξει? Με ποιόν γιατρό είσαι? Τον εμπιστεύεσαι?

Δεν έχω ψάξει τα αυτοάνοσα και σκέφτομαι να το κάνω άμεσα. Επίσης να κάνω και μία εξέταση για θρομβοφιλία Αν και να την είχα με τόσα φάρμακα που παίρνουμε έχουμε καλύψει το κομμάτι αυτό. η εξέταση για τα αυτοάνοσα πως γίνεται και ποιος γιατρός είναι υπεύθυνος για να συνταγογραφήσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η peacock είπε:

 

Δε θελω να σε αγχωσω, δεν ειμαι γιατρος απλα αν θες δειτε το σπερμα και δες θρομβοφιλια αυτοανοσα. 

Ειναι καλο που υπαρχει εμφυτευση αλλα το οτι δε προχωραει με ωαρια δοτριας ισως πρεπει να πειτε στο ντοκτορ νσ το ψαξετε παραπανω. 

Δεν με αγχώνεις Τώρα πρέπει να γίνει ανασυγκρότηση δυνάμεων και να πάμε πιο σωστά την επόμενη φορά. Πιστεύω ότι πρέπει να κάνουμε και μία εξέταση για κατακερματισμό σπέρματος. Μήπως ξέρεις να μου πεις περισσότερα για αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Τι κανετε;; κορίτσια έχω πολλές άγνωστες λέξεις και θέλω την βοήθεια σας. Αν μπορείτε και έχετε όρεξη θέλω να μου εξηγήσετε τι σημαίνει καρυοτυπο, θρομβοφιλια, κατακερματισμος dna και πως ακριβώς επηρεάζουν στην εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δεν έχω ψάξει τα αυτοάνοσα και σκέφτομαι να το κάνω άμεσα. Επίσης να κάνω και μία εξέταση για θρομβοφιλία Αν και να την είχα με τόσα φάρμακα που παίρνουμε έχουμε καλύψει το κομμάτι αυτό. η εξέταση για τα αυτοάνοσα πως γίνεται και ποιος γιατρός είναι υπεύθυνος για να συνταγογραφήσει; 

Eμενα αιματολόγος μου είχε γραψει εξετάσεις γα αυτοάνοσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δεν με αγχώνεις Τώρα πρέπει να γίνει ανασυγκρότηση δυνάμεων και να πάμε πιο σωστά την επόμενη φορά. Πιστεύω ότι πρέπει να κάνουμε και μία εξέταση για κατακερματισμό σπέρματος. Μήπως ξέρεις να μου πεις περισσότερα για αυτό;

 

Στοιχίζει γύρω στα 200-400€ ανάλογα που θα το κανετε, δυστυχώς δεν καλύπτεται από ΕΟΠΠΥ. Σε περίπου 10 μέρες έχεις αποτέλεσμα στα χέρια σου. Ενα κακό dna σπέρματος είναι υπεύθυνο για αποβολές.

Οτι άλλο θελεις θα χαρώ να σε βοηθήσω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

 

Στοιχίζει γύρω στα 200-400€ ανάλογα που θα το κανετε, δυστυχώς δεν καλύπτεται από ΕΟΠΠΥ. Σε περίπου 10 μέρες έχεις αποτέλεσμα στα χέρια σου. Ενα κακό dna σπέρματος είναι υπεύθυνο για αποβολές.

Οτι άλλο θελεις θα χαρώ να σε βοηθήσω!

 

Μήπως ξέρεις και που μπορώ να την κάνω όσο πιο οικονομικά γίνεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Δεν έχω ψάξει τα αυτοάνοσα και σκέφτομαι να το κάνω άμεσα. Επίσης να κάνω και μία εξέταση για θρομβοφιλία Αν και να την είχα με τόσα φάρμακα που παίρνουμε έχουμε καλύψει το κομμάτι αυτό. η εξέταση για τα αυτοάνοσα πως γίνεται και ποιος γιατρός είναι υπεύθυνος για να συνταγογραφήσει; 

Αιματολογος πρέπει να στις κάνει. Αν και εγώ δεν μένω Ελλάδα οπότε δεν ξέρω να σου πω ακριβως πως δουλεύει το σύστημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Λυπάμαι πραγματικά πολύ. Είναι πολύ άσχημο να παίρνεις τέτοια πίκρα..

Οι πιθανότητες με δανεικά ωάρια είναι θεωρητικά πολύ μεγάλες (με 2 βλαστοκυστες άριστες πολύ νέας γυναίκας γύρω στα 24 γύρω στο 70%).

Αφού πάτε με ωάρια δανεικά σίγουρα θέλει ψάξιμο πριν τα βάλετε τα επόμενα. Μην βιαστείτε! Και επίσης σχετικά με την ερώτηση σου δεν παθαίνουν τίποτα τα έμβρυα εάν τα ξεπαγωσετε και τα ξανακαταψυξετε! Εγώ σκοπεύω να το κάνω τώρα με ωάρια που είναι ακόμα πιο ευαίσθητα ως κύτταρα. Οι βλαστοκυστες αντέχουν άνετα 2 και 3 καταψυξεις! Και η @satya η φίλη μου παίζει να έπιασε από δεύτεροκατεψυγμενη βλαστοκυστη? Σωστά @satya? Μην το φοβάσαι αυτό! Ειδικά από δότρια που είναι πάντα νέα γυναίκα και απολύτως υγιής θεωρητικά τα έμβρυα της είναι σούπερ δυνατά. Αλλιώς ποιος ο λόγος να την κάνουν δότρια? Πληρώνεται για αυτό το πράγμα.

Να σε ρωτήσω κάτι? Ο λόγος που κάνετε εξωσωματική ποίος είναι? Συγνώμη εάν το έχεις αναφέρει και δεν το θυμάμαι..

Ακριβώς έτσι, το πιθανότερο σενάριο είναι αυτό και μάλιστα την είχα μεταφέρει κιόλας από άλλο κέντρο!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Μήπως ξέρεις και που μπορώ να την κάνω όσο πιο οικονομικά γίνεται; 

Εμείς την είχαμε κάνει στο ΜycoLab στη Λεωφ. Κηφισίας και στοίχισε απ΄οτι θυμαμαι 250€. Δε ξερω καποιο άλλο με πιο οικονομική τιμή. Αν γνωρίζει καποια κοπέλα ας μας πει να το έχουμε στα υπ΄όψιν μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;

@Karamela! καλή επιτυχία!

Κοριτσι μου! Σε ευχαριστώ γυρισααα! Εσυ πως πηγε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

 

Στοιχίζει γύρω στα 200-400€ ανάλογα που θα το κανετε, δυστυχώς δεν καλύπτεται από ΕΟΠΠΥ. Σε περίπου 10 μέρες έχεις αποτέλεσμα στα χέρια σου. Ενα κακό dna σπέρματος είναι υπεύθυνο για αποβολές.

Οτι άλλο θελεις θα χαρώ να σε βοηθήσω!

 

Σευχαριστω για τις απαντήσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσι μου! Σε ευχαριστώ γυρισααα! Εσυ πως πηγε? 

Καραμελακι μου γλυκοοοο καλή επιτυχία να έχεις. Η Παναγία μαζί σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσι μου! Σε ευχαριστώ γυρισααα! Εσυ πως πηγε? 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε 14 μέρες να έχεις θετική χοριακη!❤❤❤

Μια χαρά!Πήραμε 11 ωάρια .τα 10 είναι καλά. Τώρα περιμένουμε να δούμε τι γίνεται με το σπέρμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε 14 μέρες να έχεις θετική χοριακη!❤❤❤

Μια χαρά!Πήραμε 11 ωάρια .τα 10 είναι καλά. Τώρα περιμένουμε να δούμε τι γίνεται με το σπέρμα....

Τέλεια τα πήγες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Ευχαριστώ!Για να δούμε το σπέρμα πώς θα τα πάει;;;;

Σου εύχομαι καλή επιτυχία...Όλα να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Σου εύχομαι καλή επιτυχία...Όλα να πάνε καλά!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!Και εσύ καλή επιτυχία με τη διέγερση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Δεν με αγχώνεις Τώρα πρέπει να γίνει ανασυγκρότηση δυνάμεων και να πάμε πιο σωστά την επόμενη φορά. Πιστεύω ότι πρέπει να κάνουμε και μία εξέταση για κατακερματισμό σπέρματος. Μήπως ξέρεις να μου πεις περισσότερα για αυτό;

Για αυτοάνοσα ειδικός είναι ο ρευματολόγος. Εύχομαι τα κατεψυγμένα σας να είναι τα τυχερά.. σε ποια πόλη είσαι; Μετά από 4 αποτυχίες  θα πάω με δοτρια... Είμαι 46..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε 14 μέρες να έχεις θετική χοριακη!❤❤❤

Μια χαρά!Πήραμε 11 ωάρια .τα 10 είναι καλά. Τώρα περιμένουμε να δούμε τι γίνεται με το σπέρμα....

Τέλεια θα πάει και το σπέρμα συμπεθερούλα μου! Ξεκινα, μη μασάς! ??????

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Για αυτοάνοσα ειδικός είναι ο ρευματολόγος. Εύχομαι τα κατεψυγμένα σας να είναι τα τυχερά.. σε ποια πόλη είσαι; Μετά από 4 αποτυχίες  θα πάω με δοτρια... Είμαι 46..

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου! Όλα καλά να πάνε εύχομαι! ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...