Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλή αρχή κοριτσάκι μου!!! Όλα καλά να πάνε εύχομαι αυτή τη φορά και να είναι η τελευταία! ????????❤️❤️❤️❤️

Σ' ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου...μακάρι να πιάσουν οι ευχές σας!!! Εύχομαι και εσύ να ανακτήσεις γρήγορα τις δυνάμεις σου και να προσπαθήσεις ξανά, με όποιο τρόπο εσύ αποφασίσεις...Και βέβαια να είσαι πιο τυχερή!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Silver26 είπε:

Καλό κουράγιο να ευχηθώ και καλή επιτυχία αν και την ευχή μου για κουράγιο δεν την χρειάζεσαι σίγουρα!!!! Αχ πόσο σας χαίρομαι και πόσες ελπίδες μου δίνετε όλες που δεν το βάζετε κάτω. θα με τρελαίνετε στο τέλος μόλις τελείωσα από περίοδο και θα με κάνετε να τρέξω να πάω να κάνω φυσικό κύκλο χαχαχα εννοείται πως αστειεύομαι απλά σκέφτομαι πόσο λάθος έκανα που άργησα να μπω στο forum και πόσο μόνη ένιωθα στην 1η μου προσπάθεια όσον αφορά τον κόσμο της εξωσωματικής. Θα τα πας τέλεια @Ριρίκα!!! Υπομονή εσύ και εμείς σου στέλνουμε όλη την θετική μας ενέργεια!❤️❤️❤️

 

Τώρα ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη και δεν θα είσαι ποτέ ξανά! Δώσε χρόνο στο σώμα και στο μυαλό σου να ηρεμήσουν και όλα θα γίνουν στην ώρα τους! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πήγα έδωσα αίμα τώρα περιμένουμε το μεσημέρι τα αποτελέσματα...

Ολοψυχα σου ευχομαι τριψηφια χοριακη που θα διπλασιαζεται οπως πρεπει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Περιμενουμεεεεε @Taggeris... πιστεύω σε σενα?

Κορίτσια μου δυστυχώς δεν έχω καλά νέα.... πάλι βιοχημική κύηση είχα..23,2 η χοριακή από 37,2 την Δευτέρα.... Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει...με δωρεά ωαρίων δεύτερη φορά είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο; Θα τρελαθώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς δεν έχω καλά νέα.... πάλι βιοχημική κύηση είχα..23,2 η χοριακή από 37,2 την Δευτέρα.... Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει...με δωρεά ωαρίων δεύτερη φορά είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο; Θα 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου...ειλικρινά δεν υπάρχουν λόγια...κουράγιο και υπομονή μπορώ να πω μόνο...! Μίλησες με τον γιατρό σου, τι μπορεί να πήγε στραβά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς δεν έχω καλά νέα.... πάλι βιοχημική κύηση είχα..23,2 η χοριακή από 37,2 την Δευτέρα.... Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει...με δωρεά ωαρίων δεύτερη φορά είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο; Θα τρελαθώ...

Α, είχες κάνει και τη Δευτέρα?! Δεν το ήξερα... 

Δεν ξέρω τι να πω.... Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Έχεις άλλα έμβρυα στην κατάψυξη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Α, είχες κάνει και τη Δευτέρα?! Δεν το ήξερα... 

Δεν ξέρω τι να πω.... Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Έχεις άλλα έμβρυα στην κατάψυξη? 

Μη πέφτεις και μην πτοείσαι ήμαστε δυνατες να το θυμάσαι!!! Κάνε κουραγιο για την επομενη φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς δεν έχω καλά νέα.... πάλι βιοχημική κύηση είχα..23,2 η χοριακή από 37,2 την Δευτέρα.... Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει...με δωρεά ωαρίων δεύτερη φορά είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο; Θα τρελαθώ...

Λυπάμαι!Εύχομαι γρήγορα να το ξεπεράσεις και όταν είσαι έτοιμη να ψάξεις το τι μπορεί να έφταιξε ώστε την επόμενη φορά να μη ξανασυμβεί!μπορεί να είναι κάποια εξέταση που σας έχει διαφύγει....συζητήστε με το γιατρό σου και θα βρεθεί η λύση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris μου λυπάμαι πάρα πολύ.προσπαθησε να είσαι ήρεμη και πάρε τηλ τον γιατρό.με δωρεά δεν γνωρίζω τι γίνεται και αν έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες.. σίγουρα λύση θα βρεθεί στο οποίο πρόβλημα υπάρχει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris λυπάμαι πάρα πολύ ? δεν ήξερα ότι είχες κάνει και τη Δευτέρα. Βάλτε τα κάτω με το γιατρό να δείτε τι μπορεί να έφταιξε. Εσύ προσπάθησε να μην απογοητευτείς, αν και είναι κάτι πολύ δύσκολο, κράτα κουραγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπες μου είστε όλες υπέροχες σας ευχαριστώ για τη στήριξή σας και τα καλά σας λόγια... είστε όλες εδώ μέσα κορίτσια με πολύ δύναμη αλλά και πολύ θετική διάθεση και αγάπη να δώσετε και σε άλλες.. πιστεύω για αυτό και μόνο το λόγο το σύμπαν ο Θεός όπως θέλετε πέστε το θα μας το ανταποδώσει... Δεν ξέρω Τι έφταιξε... Ούτε ο γιατρός ξέρει.. Μου είπε ότι είναι από τις περιπτώσεις που περίμενε να δώσει εγκυμοσύνη.. του είπα μήπως φταίνε τα έμβρυα και πραγματικά τα έχει και αυτός χαμένα... Και την προηγούμενη φορά τα ίδια μου είπε. Θα μπορεί να φταίνε τα έμβρυα αλλά μπορεί να φταίει και το ενδομήτριο... Του είπα αφού τα έμβρυα είναι άριστα Γιατί δεν τα αφήσαμε να γίνουν βλαστοκύστες; Μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο ότι και μία αριστη βλαστοκύστη θα είναι καλύτερης ποιότητας απότι της 3ης ημέρας. Στην κατάψυξη έχω άλλα δυο αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω φοβάμαι πολύ. Κι αν τα βάλω και αυτά και πάρω άλλη μία βιοχημική; Τον ρώτησα αν πρέπει να κάνω άλλες εξετάσεις και μου είπε όχι είμαι εντάξει Και καλυμμένη.. πόσο να το ρίξω στην τύχη πια δύο βιοχημικες σερί; Αυτό δεν είναι τυχαίο είναι εντελώς ατυχές... Ξέρει κάποια αν τα ξεπαγωσω και τα αφήσουμε τώρα να γίνουν βλαστοκύστες γίνεται ή δεν επιβιώνουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Αγάπες μου είστε όλες υπέροχες σας ευχαριστώ για τη στήριξή σας και τα καλά σας λόγια... είστε όλες εδώ μέσα κορίτσια με πολύ δύναμη αλλά και πολύ θετική διάθεση και αγάπη να δώσετε και σε άλλες.. πιστεύω για αυτό και μόνο το λόγο το σύμπαν ο Θεός όπως θέλετε πέστε το θα μας το ανταποδώσει... Δεν ξέρω Τι έφταιξε... Ούτε ο γιατρός ξέρει.. Μου είπε ότι είναι από τις περιπτώσεις που περίμενε να δώσει εγκυμοσύνη.. του είπα μήπως φταίνε τα έμβρυα και πραγματικά τα έχει και αυτός χαμένα... Και την προηγούμενη φορά τα ίδια μου είπε. Θα μπορεί να φταίνε τα έμβρυα αλλά μπορεί να φταίει και το ενδομήτριο... Του είπα αφού τα έμβρυα είναι άριστα Γιατί δεν τα αφήσαμε να γίνουν βλαστοκύστες; Μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο ότι και μία αριστη βλαστοκύστη θα είναι καλύτερης ποιότητας απότι της 3ης ημέρας. Στην κατάψυξη έχω άλλα δυο αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω φοβάμαι πολύ. Κι αν τα βάλω και αυτά και πάρω άλλη μία βιοχημική; Τον ρώτησα αν πρέπει να κάνω άλλες εξετάσεις και μου είπε όχι είμαι εντάξει Και καλυμμένη.. πόσο να το ρίξω στην τύχη πια δύο βιοχημικες σερί; Αυτό δεν είναι τυχαίο είναι εντελώς ατυχές... Ξέρει κάποια αν τα ξεπαγωσω και τα αφήσουμε τώρα να γίνουν βλαστοκύστες γίνεται ή δεν επιβιώνουν;

Καλησπέρα κοριτσι μου!Δεν εχω ιδεα για αυτα που ρωτάς !Λυπάμαι ειλικρινα που δεν εξελίχθηκε η κύηση και σου ευχομαι απο καρδιάς η τρίτη να είναι και η τυχερή φορα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris δεν νωριζω κ εγω καθολου κοπελα μου! Το μονο π ευχομαι ειναι οτι αποφασησετε να ειναι για καλο κ να δωσει ενα ευτυχες αποτελεσμα! Με δανεικα ωάρια ηταν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris μου ούτε εγώ γνωρίζω.εμενα μου τα άφησαν να εξελιχθούν και στο σημείο που θεώρησαν ότι έπρεπε να κσταψυχθουν τα καταψυξαμε.αφησαν 2 βλαδτοκυστες,2 προβλαστοκυστες και 1 τεσσάρων ημερών.δεν γνωρίζω αν γίνεται μετά από κατάψυξη.ρωτα τον γιατρό να ρωτήσει τους εμβρυολογους.υστεροσκοπηση έχεις κάνει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς δεν έχω καλά νέα.... πάλι βιοχημική κύηση είχα..23,2 η χοριακή από 37,2 την Δευτέρα.... Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει...με δωρεά ωαρίων δεύτερη φορά είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο; Θα τρελαθώ...

Κορίτσι μου γλυκό λυπάμαι πάρα πολύ! 

Έχεις κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας? Για μιλά με τον γιατρό σου, πολλές φορές υπάρχουν αποβολές λόγω αυτού. 

Ελπιζω ότι και να είναι να το ξεπεράσεις και στην επόμενη να πάνε όλα κατ ευχήν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Αγάπες μου είστε όλες υπέροχες σας ευχαριστώ για τη στήριξή σας και τα καλά σας λόγια... είστε όλες εδώ μέσα κορίτσια με πολύ δύναμη αλλά και πολύ θετική διάθεση και αγάπη να δώσετε και σε άλλες.. πιστεύω για αυτό και μόνο το λόγο το σύμπαν ο Θεός όπως θέλετε πέστε το θα μας το ανταποδώσει... Δεν ξέρω Τι έφταιξε... Ούτε ο γιατρός ξέρει.. Μου είπε ότι είναι από τις περιπτώσεις που περίμενε να δώσει εγκυμοσύνη.. του είπα μήπως φταίνε τα έμβρυα και πραγματικά τα έχει και αυτός χαμένα... Και την προηγούμενη φορά τα ίδια μου είπε. Θα μπορεί να φταίνε τα έμβρυα αλλά μπορεί να φταίει και το ενδομήτριο... Του είπα αφού τα έμβρυα είναι άριστα Γιατί δεν τα αφήσαμε να γίνουν βλαστοκύστες; Μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο ότι και μία αριστη βλαστοκύστη θα είναι καλύτερης ποιότητας απότι της 3ης ημέρας. Στην κατάψυξη έχω άλλα δυο αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω φοβάμαι πολύ. Κι αν τα βάλω και αυτά και πάρω άλλη μία βιοχημική; Τον ρώτησα αν πρέπει να κάνω άλλες εξετάσεις και μου είπε όχι είμαι εντάξει Και καλυμμένη.. πόσο να το ρίξω στην τύχη πια δύο βιοχημικες σερί; Αυτό δεν είναι τυχαίο είναι εντελώς ατυχές... Ξέρει κάποια αν τα ξεπαγωσω και τα αφήσουμε τώρα να γίνουν βλαστοκύστες γίνεται ή δεν επιβιώνουν;

Απ οτι ξερω γινεται κοριτσι μου αλλα συνηθως δε το επιλεγουν γιατι ηδη εχουν φαει στρες καταψυξης, θα φανε στρες αποψυξης κσι μετα σλλες δυο μερες εξω απο το σωμα..δηλ μονο με την ολη ταλαιπωρια μπορει να μην επιβιωναν και οχι γιατι θα ειχαν κατι..με λιγα λογια μεγαλο ρισκο! 

Εξετασεις θρομβοφιλιας, αυτοανοσων εχεις κσνει; Επισης ο συζυγος εχει κανει κστακερματισμο σπερματος; Εμας μετα την τελευταια εμβρυομεταφορα που κατεληξε σε βιοχημικη μας εδωσε καλλιεργεια pcr χλαμυδιων και κατακερματισμο σπερματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

@Taggeris δεν νωριζω κ εγω καθολου κοπελα μου! Το μονο π ευχομαι ειναι οτι αποφασησετε να ειναι για καλο κ να δωσει ενα ευτυχες αποτελεσμα! Με δανεικα ωάρια ηταν? 

Ναι ήταν η δεύτερη προσπάθεια με δωρεά ωαρίων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Αγάπες μου είστε όλες υπέροχες σας ευχαριστώ για τη στήριξή σας και τα καλά σας λόγια... είστε όλες εδώ μέσα κορίτσια με πολύ δύναμη αλλά και πολύ θετική διάθεση και αγάπη να δώσετε και σε άλλες.. πιστεύω για αυτό και μόνο το λόγο το σύμπαν ο Θεός όπως θέλετε πέστε το θα μας το ανταποδώσει... Δεν ξέρω Τι έφταιξε... Ούτε ο γιατρός ξέρει.. Μου είπε ότι είναι από τις περιπτώσεις που περίμενε να δώσει εγκυμοσύνη.. του είπα μήπως φταίνε τα έμβρυα και πραγματικά τα έχει και αυτός χαμένα... Και την προηγούμενη φορά τα ίδια μου είπε. Θα μπορεί να φταίνε τα έμβρυα αλλά μπορεί να φταίει και το ενδομήτριο... Του είπα αφού τα έμβρυα είναι άριστα Γιατί δεν τα αφήσαμε να γίνουν βλαστοκύστες; Μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο ότι και μία αριστη βλαστοκύστη θα είναι καλύτερης ποιότητας απότι της 3ης ημέρας. Στην κατάψυξη έχω άλλα δυο αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω φοβάμαι πολύ. Κι αν τα βάλω και αυτά και πάρω άλλη μία βιοχημική; Τον ρώτησα αν πρέπει να κάνω άλλες εξετάσεις και μου είπε όχι είμαι εντάξει Και καλυμμένη.. πόσο να το ρίξω στην τύχη πια δύο βιοχημικες σερί; Αυτό δεν είναι τυχαίο είναι εντελώς ατυχές... Ξέρει κάποια αν τα ξεπαγωσω και τα αφήσουμε τώρα να γίνουν βλαστοκύστες γίνεται ή δεν επιβιώνουν;

Είμαστε εδώ για ο,τι χρειαστείς!

Προεμφυτευτικο έλεγχο εμβρύων έχετε κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Απ οτι ξερω γινεται κοριτσι μου αλλα συνηθως δε το επιλεγουν γιατι ηδη εχουν φαει στρες καταψυξης, θα φανε στρες αποψυξης κσι μετα σλλες δυο μερες εξω απο το σωμα..δηλ μονο με την ολη ταλαιπωρια μπορει να μην επιβιωναν και οχι γιατι θα ειχαν κατι..με λιγα λογια μεγαλο ρισκο! 

Εξετασεις θρομβοφιλιας, αυτοανοσων εχεις κσνει; Επισης ο συζυγος εχει κανει κστακερματισμο σπερματος; Εμας μετα την τελευταια εμβρυομεταφορα που κατεληξε σε βιοχημικη μας εδωσε καλλιεργεια pcr χλαμυδιων και κατακερματισμο σπερματος.

Από τις εξετάσεις που αναφέρεις όχι δεν έχουμε κάνει τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Είμαστε εδώ για ο,τι χρειαστείς!

Προεμφυτευτικο έλεγχο εμβρύων έχετε κάνει;

Κορίτσι μου γιατί να κάνουμε προεμφυτευτικό; Υποτίθεται ότι πηγαίνουμε με δωρεά ωαρίων για να είναι όλα ελεγμένα και τα έμβρυα Να είναι υγιή αλλιώς θα πηγαίναμε με τα δικά μου..... Αν δεις περιπτώσεις καμία δεν κάνει προεμφυτευτικό στη δωρεά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσι μου γιατί να κάνουμε προεμφυτευτικό; Υποτίθεται ότι πηγαίνουμε με δωρεά ωαρίων για να είναι όλα ελεγμένα και τα έμβρυα Να είναι υγιή αλλιώς θα πηγαίναμε με τα δικά μου..... Αν δεις περιπτώσεις καμία δεν κάνει προεμφυτευτικό στη δωρεά

Μήπως υπάρχει κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία και γι αυτό δεν εξελίσσονται....

Επειδή δεν γνωρίζω.... οι δότριες κάνουν εξέταση καρυότυπου ή ελέγχουν τα ωάρια για κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liveloula88 είπε:

Μήπως υπάρχει κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία και γι αυτό δεν εξελίσσονται....

Επειδή δεν γνωρίζω.... οι δότριες κάνουν εξέταση καρυότυπου ή ελέγχουν τα ωάρια για κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία;

Οι δότριες κάνουν εξέταση καρυότυπου ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Οι δότριες κάνουν εξέταση καρυότυπου ναι

Οκ συγγνώμη που ρωτάω απλά δεν γνωρίζω την διαδικασία...

Εύχομαι αυτά που υπάρχουν στην κατάψυξη να είναι τα τυχερά σας και απλά οι δύο προηγούμενες φορες να ήταν κάτι τυχαίο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...