Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 56 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Θα πιαστω απο τα λογια σου: "Απλά έχω κάνει μεγάλες αλλαγές στην ζωή μου (σταμάτησα από την δουλειά μου εδώ και ένα χρόνο διατροφή κόψιμο καπνίσματος αλκοόλ για να έρθει όσο πιο αρμονικά αυτή η στιγμή) και τώρα είμαι στο μηδέν." και θα σου πω οτι πανω κατω τα ιδια ειχα κανει κι εγω.. Σταματησα το καπνισμα,ενα κρασακι χαλαρο με καλη παρεα,τα ξενυχτια, προσεχα τι τρωω,τι πινω κτλ ολη αυτη η πιεση οχι μονο δε μου εκσνε καλο αλλα και με απομονωσε! Μετα τη δευτερη αποτυχια ειπα "let it be" και πλεον ειμαι καλυτερα με τον εαυτο μου. 

Μην πιεζεσαι και μην προσπαθεις να τα κανεις ολα τελεια, δυστυχως απο καποιο σημειο και μετα δεν εινσι στο χερι μας το αποτελεσμα της χοριακης. Ειμαι σιγουρη πως κανεις το καλυτερο! ?

@Silver26, @peacock διαβάζω τα λόγια σας και νιώθω σαν να τα έχω γράψει εγώ...Προσωπικά έχω σταματήσει από τη δουλειά μου εδώ και 2 χρόνια (και δυστυχώς με όλες αυτές τις διαδικασίες δεν μπορώ να εργαστώ στον τομέα μου), δεν πίνω αλκοόλ, δεν τρώω βλακείες, δεν πίνω καφέ, δεν ξενυχτάω, έχω καταπιεί του κόσμου τις βιταμίνες, βάφω τα νύχια μου σπάνια κλπ...Και το αποτέλεσμα; Ένα μεγάλο κουλούρι! Είναι αρκετές οι φορές που νιώθω ότι έχω χάσει τη ζωή...ας είναι όμως κορίτσια μου, χαλάλι αρκεί να έχουμε θετικό αποτέλεσμα και να βγούμε νικήτριες από αυτόν τον αγώνα! Μην το βάζετε κάτω κορίτσια, πρέπει να τα καταφέρουμε!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

@Silver26, @peacock διαβάζω τα λόγια σας και νιώθω σαν να τα έχω γράψει εγώ...Προσωπικά έχω σταματήσει από τη δουλειά μου εδώ και 2 χρόνια (και δυστυχώς με όλες αυτές τις διαδικασίες δεν μπορώ να εργαστώ στον τομέα μου), δεν πίνω αλκοόλ, δεν τρώω βλακείες, δεν πίνω καφέ, δεν ξενυχτάω, έχω καταπιεί του κόσμου τις βιταμίνες, βάφω τα νύχια μου σπάνια κλπ...Και το αποτέλεσμα; Ένα μεγάλο κουλούρι! Είναι αρκετές οι φορές που νιώθω ότι έχω χάσει τη ζωή...ας είναι όμως κορίτσια μου, χαλάλι αρκεί να έχουμε θετικό αποτέλεσμα και να βγούμε νικήτριες από αυτόν τον αγώνα! Μην το βάζετε κάτω κορίτσια, πρέπει να τα καταφέρουμε!!! ???

Είναι εξωφρενικό να βιώνεις εκφοβισμό στην δουλειά σου επειδή θέλεις να γίνεις μαμά. Γενικά το λέω. Όλα αυτά που κανεις στα έχει προτείνει κάποιος γιατρός; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Silver26 Συγνώμη που θα στο γράψω τόσο χύμα αλλά ο γιατρός σου κάπου κάνει λάθος... Κάπως περίεργα τα λέει.. Δηλαδή θεωρεί ότι δεν έχετε ελπίδα να πιάσετε λόγω του σπέρματος? Ποίος είναι ο λόγος που κάνετε εξωσωματική? Τώρα για το θέμα της δουλειάς είναι κάπως δύσκολο να πει κανείς.. Το θέμα είναι να νιώθεις ψυχολογικά καλά. Εάν αυτό το πετυχαίνεις πιο εύκολα χωρίς να εργάζεσαι τότε καλύτερα μείνε εκτός. Τι σκέφτεστε να κάνετε από δω και πέρα?

@Karamela! Εντάξει δεν υπάρχει το νούμερο!!! Συγχαρητήρια! Εννοείται πως θα βαλετε βλαστοκυστες!!! Δεν έχει κανένα νόημα να καταψυξεις 14 έμβρυα 3ων ημερών. Δεν θα ξέρεις ποιο είναι το πιο καλό.. Αντε όλα θα πάνε καλά!!! Το πάν είναι τα έμβρυα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

@Silver26, @peacock διαβάζω τα λόγια σας και νιώθω σαν να τα έχω γράψει εγώ...Προσωπικά έχω σταματήσει από τη δουλειά μου εδώ και 2 χρόνια (και δυστυχώς με όλες αυτές τις διαδικασίες δεν μπορώ να εργαστώ στον τομέα μου), δεν πίνω αλκοόλ, δεν τρώω βλακείες, δεν πίνω καφέ, δεν ξενυχτάω, έχω καταπιεί του κόσμου τις βιταμίνες, βάφω τα νύχια μου σπάνια κλπ...Και το αποτέλεσμα; Ένα μεγάλο κουλούρι! Είναι αρκετές οι φορές που νιώθω ότι έχω χάσει τη ζωή...ας είναι όμως κορίτσια μου, χαλάλι αρκεί να έχουμε θετικό αποτέλεσμα και να βγούμε νικήτριες από αυτόν τον αγώνα! Μην το βάζετε κάτω κορίτσια, πρέπει να τα καταφέρουμε!!! ???

Καλά κάνεις και προετοιμάζεις το σώμα σου για την επερχόμενη εγκυμοσύνη.. Είναι πολύ σημαντικό να βρει το μωρακι ένα υγιές περιβάλλον με όσο το δυνατόν λιγότερες τοξίνες από φαγητό/ποτα και χημικά (βαφές, μανό, καλλυντικά κλπ). Θα τα καταφέρετε Ριρικα μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/10/2019 at 5:55 ΜΜ, ο/η Geo2009 είπε:

Να μην ανησυχείς! Να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη! Λίγες μέρες έμειναν! Για μένα είναι καλό σημάδι τα πονακια! Υπομονή και ξεκούραση ως τη Δευτέρα! Και όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι! ❤️❤️❤️❤️❤️

Αχχ σευχαριστω πάρα πολύ, μακάρι να είναι καλά τα αποτελέσματα, γιατί να πω την αλήθεια το μυαλό μου άρχισε να σκέφτεται το αποτέλεσμα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/10/2019 at 7:14 ΜΜ, ο/η Liveloula88 είπε:

Γεια σου!Καλώς ήρθες στην παρέα μας!Υπομονή μέχρι την χοριακη!Εύχομαι να είναι η τυχερή σου φορά!

@Liveloula88 Μακάρι να είναι η τυχερή μου φορά. Λίγες μέρες έμειναν, αλλά όλο αυτό σκέφτομαι και συνέχεια νομίζω ότι θα δω αίμα. Θα δούμε συντομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Karamela!τα πήγες περίφημα!!! Περιμένουμε τα νέα γονιμοποίησης! ?

@Silver26 σε κατανοουμε απόλυτα εδώ! Να μας γράφεις! Είναι δύσκολη η διαδικασία για γερά νεύρα.. Ειδικά εάν δεν είσαι από τις τυχερές περιπτώσεις που πιάνουν με την πρώτη.. Να σε ρωτήσω κάτι? Γιατί άφησες την δουλειά σου? Λόγω της εξωσωματικής?

@Fey1 από τα φάρμακα ειναι τα πονάκια τύπου περιόδου.. Μην δίνεις όσο μπορείς σημασία. Η προγεστερονη προκαλεί κράμπες στην μήτρα.. Να παραμείνεις θετική ότι το/τα εμβρυακι/ια εχουν ριζώσει εκεί μέσα στην κοιλίτσα σου! Ποσα μεταφερατε?

@Magaiver είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στη διαδικασία κ δεν τα γνωρίζω καλά. Είχα μόνο 2 ωάρια καλά κ μεταφέραμε μόνο αυτά. Δυστυχώς δεν υπήρχαν άλλα για να καταψυξω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Fey1 είπε:

@Liveloula88 Μακάρι να είναι η τυχερή μου φορά. Λίγες μέρες έμειναν, αλλά όλο αυτό σκέφτομαι και συνέχεια νομίζω ότι θα δω αίμα. Θα δούμε συντομα?

Θα πάνε όλα καλά!Τη Δευτέρα θα κάνεις χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Fey1 είπε:

@Magaiver είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στη διαδικασία κ δεν τα γνωρίζω καλά. Είχα μόνο 2 ωάρια καλά κ μεταφέραμε μόνο αυτά. Δυστυχώς δεν υπήρχαν άλλα για να καταψυξω?

Μέσα στην ατυχία του να έχεις λίγα έμβρυα υπάρχει και κάτι θετικό! Ότι ήταν τα μοναδικά και δεν είχες επιλογή οπότε ελπίζεις ότι η φύση έκανε την σωστή επιλογή και σου έδωσε τα πιο δυνατά ωάρια σου!! Και πάνω από όλα τα πιο τυχερά!!! Ποτε εχεις χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα πως είστε; Έμενα από χθες το βράδυ με πονάει πάρα πολύ η κοιλιά μου. Δυσκολεύτηκα πολύ να κοιμηθώ αλλά και ο ύπνος που έκανα χάλια ήταν. Εν τω μεταξύ κάθε φορά που ξυπνάω το πρωί είμαι τουμπανιασμενη και έχω πολλά αέρια. Το έχει πάθει καμιά άλλη αυτό; Επίσης θέλω να σας πω και κάτι άλλο ντρέπομαι λίγο αλλά θέλω να ακούσω την εμπειρία σας. Το ίδιο το είχα πάθει βέβαια και την προηγούμενη φορά που έκανα εξωσωματική. Τις δύο τελευταίες μέρες έχω αρχίσει να νιώθω μία ενόχληση στα φάρμακα που βάζω κολπικά. Σαν έχει πρηστεί ο κόλπος μου και να έχει κλείσει. Και την προηγούμενη φορά ένιωθα εσωτερικά πρησμένη και για κανα μήνα μετά όταν απέτυχε η εξωσωματική όταν έρχομαι σε επαφή με τον άντρα μου πόναγα πολύ λες Και είχα πρηστεί και δεν χώραγε τίποτα πια μέσα... Συγνώμη που τα λέω έτσι ωμά αλλά να ανησυχήσω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα πως είστε; Έμενα από χθες το βράδυ με πονάει πάρα πολύ η κοιλιά μου. Δυσκολεύτηκα πολύ να κοιμηθώ αλλά και ο ύπνος που έκανα χάλια ήταν. Εν τω μεταξύ κάθε φορά που ξυπνάω το πρωί είμαι τουμπανιασμενη και έχω πολλά αέρια. Το έχει πάθει καμιά άλλη αυτό; Επίσης θέλω να σας πω και κάτι άλλο ντρέπομαι λίγο αλλά θέλω να ακούσω την εμπειρία σας. Το ίδιο το είχα πάθει βέβαια και την προηγούμενη φορά που έκανα εξωσωματική. Τις δύο τελευταίες μέρες έχω αρχίσει να νιώθω μία ενόχληση στα φάρμακα που βάζω κολπικά. Σαν έχει πρηστεί ο κόλπος μου και να έχει κλείσει. Και την προηγούμενη φορά ένιωθα εσωτερικά πρησμένη και για κανα μήνα μετά όταν απέτυχε η εξωσωματική όταν έρχομαι σε επαφή με τον άντρα μου πόναγα πολύ λες Και είχα πρηστεί και δεν χώραγε τίποτα πια μέσα... Συγνώμη που τα λέω έτσι ωμά αλλά να ανησυχήσω;

Καλημέρα κορίτσι! Εγώ θα σου έλεγα να μην ανησυχείς...οι ενοχλήσεις που έχεις, τα αέρια καθώς και το πρήξιμο που αναφέρεις εσωτερικά, προκαλούνται από την προγεστερόνη που παίρνουμε...οπότε υπομονή και μην το σκέφτεσαι ως κάτι αρνητικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Εγώ θα σου έλεγα να μην ανησυχείς...οι ενοχλήσεις που έχεις, τα αέρια καθώς και το πρήξιμο που αναφέρεις εσωτερικά, προκαλούνται από την προγεστερόνη που παίρνουμε...οπότε υπομονή και μην το σκέφτεσαι ως κάτι αρνητικό!

Εντάξει νομίζω ότι αρχίζω να παθαίνω παράκρουση..... Σήμερα κιόλας το στήθος μου δεν πονάει τόσο πολύ και έχω φρικάρει... Σκέφτομαι συνέχεια ότι θα μου έρθει περίοδος... Αν και ξέρω ότι με τόσα φάρμακα που παίρνουμε αυτό είναι σπάνιο. Σήμερα είμαι 13 μέρες από την εμβρυομεταφορά, αύριο είναι να κάνω τη χοριακή και Η αδρεναλίνη μου έχει χτυπήσει κόκκινα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εντάξει νομίζω ότι αρχίζω να παθαίνω παράκρουση..... Σήμερα κιόλας το στήθος μου δεν πονάει τόσο πολύ και έχω φρικάρει... Σκέφτομαι συνέχεια ότι θα μου έρθει περίοδος... Αν και ξέρω ότι με τόσα φάρμακα που παίρνουμε αυτό είναι σπάνιο. Σήμερα είμαι 13 μέρες από την εμβρυομεταφορά, αύριο είναι να κάνω τη χοριακή και Η αδρεναλίνη μου έχει χτυπήσει κόκκινα....

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Υπομονή λίγο ακόμα! Εύχομαι αύριο να μας έχεις τα ομορφότερα νέα!!! ❤️❤️❤️❤️❤️?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εντάξει νομίζω ότι αρχίζω να παθαίνω παράκρουση..... Σήμερα κιόλας το στήθος μου δεν πονάει τόσο πολύ και έχω φρικάρει... Σκέφτομαι συνέχεια ότι θα μου έρθει περίοδος... Αν και ξέρω ότι με τόσα φάρμακα που παίρνουμε αυτό είναι σπάνιο. Σήμερα είμαι 13 μέρες από την εμβρυομεταφορά, αύριο είναι να κάνω τη χοριακή και Η αδρεναλίνη μου έχει χτυπήσει κόκκινα....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Λίγη υπομονή ακόμη και εύχομαι αύριο να μας πεις θετικά νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα πως είστε; Έμενα από χθες το βράδυ με πονάει πάρα πολύ η κοιλιά μου. Δυσκολεύτηκα πολύ να κοιμηθώ αλλά και ο ύπνος που έκανα χάλια ήταν. Εν τω μεταξύ κάθε φορά που ξυπνάω το πρωί είμαι τουμπανιασμενη και έχω πολλά αέρια. Το έχει πάθει καμιά άλλη αυτό; Επίσης θέλω να σας πω και κάτι άλλο ντρέπομαι λίγο αλλά θέλω να ακούσω την εμπειρία σας. Το ίδιο το είχα πάθει βέβαια και την προηγούμενη φορά που έκανα εξωσωματική. Τις δύο τελευταίες μέρες έχω αρχίσει να νιώθω μία ενόχληση στα φάρμακα που βάζω κολπικά. Σαν έχει πρηστεί ο κόλπος μου και να έχει κλείσει. Και την προηγούμενη φορά ένιωθα εσωτερικά πρησμένη και για κανα μήνα μετά όταν απέτυχε η εξωσωματική όταν έρχομαι σε επαφή με τον άντρα μου πόναγα πολύ λες Και είχα πρηστεί και δεν χώραγε τίποτα πια μέσα... Συγνώμη που τα λέω έτσι ωμά αλλά να ανησυχήσω;

Καλημέρα!!! Καλημέρα!!! Θα το πάω λίγο χιουμοριστικα αλλά ότι θέλετε να ρωτήσετε από το κομμάτι μετεωρισμου τυμπανισμου δυσκοιλιοτητας ΕΔΏ!! Είμαι ειδικός πλέον!!απο το κομμάτι της διέγερσης ακόμα είχα όλα τα παραπάνω σκέψου ότι έκανα ηπερηχους και υπέφερα από τον πόνο. Έλεγα κάτι δεν πάει καλά... Αλλά όλα οφείλονται στην ευαισθησία του εντέρου όσον αφορά τις ορμόνες. Για να μπορέσω να ανακουφίστω είχα πάρει ότι γινόταν από το φαρμακείο σιρόπια, τσάι, μαρμελάδες γιατί δεν επιτρέπονται όλα λόγω επικείμενης εγκυμοσύνης και σκαλισα όλο μου τον περίγυρο να μάθω για κανένα '' γιατρικό '' από τα παλιά χρόνια. Αποτέλεσμα τίποτα!!! Απλά δεν πήγαινα!σκέψου από τον πόνο μετά την ωοληψια χώθηκα απλά στο κρεβάτι και ήμουν με 2 ώρες ύπνο την μέρα!! Σηκωνομουν λες και μόλις είχα κάνει καισαρική και με τραβούσα τα ράμματα.. ? Έκανα και διατροφή όχι αλάτι πουθενά όχι ζάχαρη όχι λίπη μικρά γεύματα και ελαφριά. Μια κατάθλιψη από μόνη της η όλη φάση. Να μην τα πολυλογώ μόνο με κλίσμα ηρέμησα και μετά από δύο βδομάδες. Και αυτό δεν κράτησε πολύ. Χαλάρωσα μετά από την περίοδο. Οπότε επειδή το έψαξα και φοβόμουν τότε πολύ για τα εμβρυακια μου θα σου πω ότι και ο γυναικολόγος και ο γαστρεντερολογος μου είπαν ότι δεν παίζει κανένα θέμα με την κύηση το θέμα είναι να μην υποφέρω. Οπότε εγώ θα πρότεινα να ηρεμήσεις και να φας κάτι διεγερτικό για να μπορέσεις να ενεργηθεις και να ανακουφιστείς. Όσο για τα υποθετα μην αγχώνεσαι η δουλειά τους είναι αυτή να σκληρενουν τα τοιχώματα και της μήτρας και του τραχήλου οπότε κουλ... Ηρέμησε και όλα θα πάνε καλά!!! Ότι θέλεις είμαι εδώ!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Μέσα στην ατυχία του να έχεις λίγα έμβρυα υπάρχει και κάτι θετικό! Ότι ήταν τα μοναδικά και δεν είχες επιλογή οπότε ελπίζεις ότι η φύση έκανε την σωστή επιλογή και σου έδωσε τα πιο δυνατά ωάρια σου!! Και πάνω από όλα τα πιο τυχερά!!! Ποτε εχεις χοριακη?

Καλημεραα!! Χοριακη θα γίνει τη Δευτέρα και μέχρι τότε μου φαίνεται πολύς καιρός. Κ γω αυτό λέω, δεν πειράζει που ήταν 2,εστω 1 να πιάσει, γιατί δε βοηθάει και η ηλικία μου, είμαι 39.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Θα πάνε όλα καλά!Τη Δευτέρα θα κάνεις χοριακη;

Ναι τη Δευτέρα θα κάνω, οι μέρες δεν περνάνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Fey1 είπε:

Καλημεραα!! Χοριακη θα γίνει τη Δευτέρα και μέχρι τότε μου φαίνεται πολύς καιρός. Κ γω αυτό λέω, δεν πειράζει που ήταν 2,εστω 1 να πιάσει, γιατί δε βοηθάει και η ηλικία μου, είμαι 39.

Καλά αποτελέσματα κοριτσάκι, όλα να πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Fey1 είπε:

Αχχ σευχαριστω πάρα πολύ, μακάρι να είναι καλά τα αποτελέσματα, γιατί να πω την αλήθεια το μυαλό μου άρχισε να σκέφτεται το αποτέλεσμα ?

@Fey1 εμείς οι δύο είμαστε πολύ κοντά.... Εγώ πάω αύριο για χοριακή... Κάνε νοερή προπόνηση στο νούμερο όπως εγώ... Μία τριψήφια και πάνω από 120... χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Υπομονή λίγο ακόμα! Εύχομαι αύριο να μας έχεις τα ομορφότερα νέα!!! ❤️❤️❤️❤️❤️?????

Σαγαπαω ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια μ καλησπερα! Τι κανετε? Με πηραν τηλ γονιμοποιηθηκαν 14! Κ περιμένουμε τωρα Παρασκευή ποσα θα ειναι υγιει! Θα βαλω βλαστοκυστες! Ποια η διαφορά γνωρίζετε? 

Μπράβο βρε κορίτσι 14!! Όλα πάνε καλά κοπέλα μου...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...