Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Geo2009 είπε:

Εσύ τι κάνεις κορίτσι? Είσαι έγκυος? Καλά θυμάμαι?! 

Όχι, μωρέ. Προς το παρόν έχουμε μια ανεμβρυική και μια αποβολή στην 11η. Τώρα έχουμε ξαναξεκινήσει προσπάθειες και ψάχνομαι με τεστ ωορρηξίας, αλλά ήδη 20η μέρα και δεν έχει γίνει. Ελπίζω σύντομα ώστε να έχουμε μια ευκαιρία.

@Taggeris Καλή επιτυχία να έχετε! Βασανιστική αυτή η αναμονή, αλλά έχει και έναν απίστευτο ενθουσιασμό. 'Ισως να δημιουργείται μια ζωή μέσα σου... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Όχι, μωρέ. Προς το παρόν έχουμε μια ανεμβρυική και μια αποβολή στην 11η. Τώρα έχουμε ξαναξεκινήσει προσπάθειες και ψάχνομαι με τεστ ωορρηξίας, αλλά ήδη 20η μέρα και δεν έχει γίνει. Ελπίζω σύντομα ώστε να έχουμε μια ευκαιρία.

@Taggeris Καλή επιτυχία να έχετε! Βασανιστική αυτή η αναμονή, αλλά έχει και έναν απίστευτο ενθουσιασμό. 'Ισως να δημιουργείται μια ζωή μέσα σου... ?

Αααα! Εγώ τα έχω στο ντουλάπι τα τεστ! Περιμένω τη σιχαμένη να έρθει πρώτα και μετά θα ξεκινήσουμε! Διορία ως την άνοιξη του δίνω, καλά δεν είναι? Αν δεν έρθει ως τότε, θα ζητήσω υστεροσκοπηση και θα παω σε άλλη μονάδα για φυσικούς και ο Θεός μαζί μας! ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αααα! Εγώ τα έχω στο ντουλάπι τα τεστ! Περιμένω τη σιχαμένη να έρθει πρώτα και μετά θα ξεκινήσουμε! Διορία ως την άνοιξη του δίνω, καλά δεν είναι? Αν δεν έρθει ως τότε, θα ζητήσω υστεροσκοπηση και θα παω σε άλλη μονάδα για φυσικούς και ο Θεός μαζί μας! ???????

Τέλεια είναι! Κι εγώ ένα εξάμηνο λέω να του δώσω συνολικά και μετά αλλάζουμε στρατηγική. Υστεροσκόπηση έχεις ξανακάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Τέλεια είναι! Κι εγώ ένα εξάμηνο λέω να του δώσω συνολικά και μετά αλλάζουμε στρατηγική. Υστεροσκόπηση έχεις ξανακάνει;

Όχι, μόνο σαλπιγγογραφία έχω κάνει... Όταν το είχα αναφέρει στο γιατρό μου είχε πει ότι δεν χρειάζεται ακόμα... Αλλά μετά την απόξεση φοβάμαι λίγο, έχω ακούσει και διάφορα για πράγματα που δεν φαίνονται και τα βρίσκουν με την υστεροσκόπηση, οπότε θέλω να αποκλείσω εντελώς το να συμβαίνει κάτι και μ'εμενα εκτός από το σπέρμα μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Όχι, μόνο σαλπιγγογραφία έχω κάνει... Όταν το είχα αναφέρει στο γιατρό μου είχε πει ότι δεν χρειάζεται ακόμα... Αλλά μετά την απόξεση φοβάμαι λίγο, έχω ακούσει και διάφορα για πράγματα που δεν φαίνονται και τα βρίσκουν με την υστεροσκόπηση, οπότε θέλω να αποκλείσω εντελώς το να συμβαίνει κάτι και μ'εμενα εκτός από το σπέρμα μας! 

Κι εμένα δική μου "υπερβολή" ήταν η υστεροσκόπηση και τελικά τσουπ, να ένα διάφραγμα... Από το να έχεις την ανησυχία, καλύτερα να την κάνεις, να το κλείσεις το θέμα. Διαγνωστική γίνεται και σε ιατρείο, χωρίς νάρκωση. Δεν έχω κάνει, αλλά την έχω διαβάσει και σκέφτομαι να κάνω αν δε μείνω σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Κι εμένα δική μου "υπερβολή" ήταν η υστεροσκόπηση και τελικά τσουπ, να ένα διάφραγμα... Από το να έχεις την ανησυχία, καλύτερα να την κάνεις, να το κλείσεις το θέμα. Διαγνωστική γίνεται και σε ιατρείο, χωρίς νάρκωση. Δεν έχω κάνει, αλλά την έχω διαβάσει και σκέφτομαι να κάνω αν δε μείνω σύντομα. 

Δεν ξέρω πώς θα την κάνω κλπ, αλλά θα το συζητήσω με το γιατρό σύντομα. Σκέφτομαι, αν δεν προκύψει κάτι να την κάνω κατά το Γενάρη. Να μπει αλλιώς η χρονιά, πιο δυνατά! Η φετινή μας άλλαξε τα φώτα, όλο αναποδιές! Οπότε θέλω να φύγει η κακιασμένη και η καινούρια να ξεκινήσει με καλύτερες προοπτικές! ????

Διαγνωστική δεν έχεις κάνει? Το διάφραγμα πώς βρέθηκε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Δεν ξέρω πώς θα την κάνω κλπ, αλλά θα το συζητήσω με το γιατρό σύντομα. Σκέφτομαι, αν δεν προκύψει κάτι να την κάνω κατά το Γενάρη. Να μπει αλλιώς η χρονιά, πιο δυνατά! Η φετινή μας άλλαξε τα φώτα, όλο αναποδιές! Οπότε θέλω να φύγει η κακιασμένη και η καινούρια να ξεκινήσει με καλύτερες προοπτικές! ????

Διαγνωστική δεν έχεις κάνει? Το διάφραγμα πώς βρέθηκε? 

Για διαγνωστική μπήκαμε, να δούμε τι παίζει, αλλά στο χειρουργείο βρέθηκε το διάφραγμα, οπότε το αφαίρεσε. Δεν το ξέραμε από πριν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Για διαγνωστική μπήκαμε, να δούμε τι παίζει, αλλά στο χειρουργείο βρέθηκε το διάφραγμα, οπότε το αφαίρεσε. Δεν το ξέραμε από πριν. 

Αααα, είπες δεν έχεις κάνει και μπερδεύτηκα! Στο ιατρείο δεν έχεις κάνει! Οκ! 

Αυτό σκέφτομαι να ζητήσω, στο χειρουργείο κατευθείαν έτσι ώστε αν χρειαστεί επέμβαση να γίνει επί τόπου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Πιστεύω να σας έχω ωραία νέα σε λίγες μέρες...

Μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι κοριτσάκι...Όλα να πάνε κατ' ευχήν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Ας μου πει κάποια αν βλέπει κάτι γιατί θα τρελαθώ...

IMG_20191002_084106.jpg

IMG_20191002_084736.jpg

Βλεπουμε βλεπουμε... αχνη γραμμουλα βουρ για χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Ας μου πει κάποια αν βλέπει κάτι γιατί θα τρελαθώ...

IMG_20191002_084106.jpg

IMG_20191002_084736.jpg

Καλημέρα!!! Φυσικά και βλέπω!!! Είναι σίγουρα θετικό!! Ποια μέρα μετά την ετ είσαι; τι έμβρυα έβαλες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ παναγία μου δόξα τω Θεώ είστε ξύπνιες κάποιες και μου δώσατε μία απάντηση..... Έχω σηκώσει παλμούς από την αγωνία μου... Κορίτσια μου μήπως ξέρει κάποια πώς λειτουργούν αυτά τα τεστ; Είναι της εταιρείας home test gr. Μήπως το έκανα λάθος; Είναι πάρα πολύ νωρίς και απλά ήθελα να τις δοκιμάσω τις ταινίες να δω πώς δουλεύω Δεν περίμενα να δείξουν κάτι.... Εμβρυομεταφορά έκανα την Πέμπτη με έμβρυα τριών ημερών. Χοριακή είναι να κάνω σε 14 ημέρες δηλαδή στις 10 Οκτωβρίου. για αυτό λέω είναι αδύνατον να έδειξε κάτι είναι πάρα πολύ νωρίς σήμερα είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά... Πείτε μου τη γνώμη σας γιατί θα μου στρίψει... Δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω από χαρά ή από βλακεία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Αχ παναγία μου δόξα τω Θεώ είστε ξύπνιες κάποιες και μου δώσατε μία απάντηση..... Έχω σηκώσει παλμούς από την αγωνία μου... Κορίτσια μου μήπως ξέρει κάποια πώς λειτουργούν αυτά τα τεστ; Είναι της εταιρείας home test gr. Μήπως το έκανα λάθος; Είναι πάρα πολύ νωρίς και απλά ήθελα να τις δοκιμάσω τις ταινίες να δω πώς δουλεύω Δεν περίμενα να δείξουν κάτι.... Εμβρυομεταφορά έκανα την Πέμπτη με έμβρυα τριών ημερών. Χοριακή είναι να κάνω σε 14 ημέρες δηλαδή στις 10 Οκτωβρίου. για αυτό λέω είναι αδύνατον να έδειξε κάτι είναι πάρα πολύ νωρίς σήμερα είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά... Πείτε μου τη γνώμη σας γιατί θα μου στρίψει... Δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω από χαρά ή από βλακεία

Χμμμ κοίτα είναι νωρίς, αν έχεις πολλά κάνε κάθε μέρα να δεις την εξέλιξη της γραμμής, μπορεί το θετικό τώρα να είναι από την ovitrelle! Ελπίζω να παραμείνει θετικό έως και τις 20 Οκτωβρη!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

@Zefi87 που είσαι κοριτσάκι μου?! Έκανες μεταφορά? 

Καλημερα Geo μου!!!Καναμε την  ωοληψια την προηγουμενη Τριτη και θα μεταφερουμε αν ολα ειναι καλα στην περιοδο του Νοεμβριου!!Σ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου???!!Μεγαλες χοριακες ευχομαι κοριτσια!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Geo2009 @Bou30 @Magaiver ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις 

Έψαχνα διάβαζα και σε ελληνικά και ξένα φόρουμ και τελικά είδα πως έχει ξανα συμβεί και σε περιπτωσεις με πολλά ωάρια, εγώ είχα μόνο 1.

Τελικά όπως έγραψε μια κοπέλα καμιά μέθοδος δεν είναι 100% σίγουρη. 

Περιμένω να δω τι θα μας πει ο ουρολόγο αλλά τι παραπάνω θεραπεία από τις βιταμίνες να δώσει? Ένα μικρόβιο που είχαμε έφυγε από το καλοκαίρι και ήμασταν καθαροι στην καλλιέργεια. 

Το θέμα του ωαριου που παραθέτεις  @Magaiver το σκεφτόμουν κι εγώ αλλά αν είναι να αρχίσω να αμφισβητώ το εργαστηριο και την έμβρυο λόγο με την πρώτη αποτυχία θα τρελαθώ. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Χμμμ κοίτα είναι νωρίς, αν έχεις πολλά κάνε κάθε μέρα να δεις την εξέλιξη της γραμμής, μπορεί το θετικό τώρα να είναι από την ovitrelle! Ελπίζω να παραμείνει θετικό έως και τις 20 Οκτωβρη!!! ?

Εχεις απολυτο δικιο θα περιμένω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Ας μου πει κάποια αν βλέπει κάτι γιατί θα τρελαθώ...

IMG_20191002_084106.jpg

IMG_20191002_084736.jpg

Κι εγώ τη βλέπω την αχνή γραμμούλα!!! Πότε έκανες την ovitrelle? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Καλημερα Geo μου!!!Καναμε την  ωοληψια την προηγουμενη Τριτη και θα μεταφερουμε αν ολα ειναι καλα στην περιοδο του Νοεμβριου!!Σ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου???!!Μεγαλες χοριακες ευχομαι κοριτσια!!!??

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά θα είναι μην ανησυχείς! Πόσα έμβρυα έχεις?! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

@Geo2009 @Bou30 @Magaiver ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις 

Έψαχνα διάβαζα και σε ελληνικά και ξένα φόρουμ και τελικά είδα πως έχει ξανα συμβεί και σε περιπτωσεις με πολλά ωάρια, εγώ είχα μόνο 1.

Τελικά όπως έγραψε μια κοπέλα καμιά μέθοδος δεν είναι 100% σίγουρη. 

Περιμένω να δω τι θα μας πει ο ουρολόγο αλλά τι παραπάνω θεραπεία από τις βιταμίνες να δώσει? Ένα μικρόβιο που είχαμε έφυγε από το καλοκαίρι και ήμασταν καθαροι στην καλλιέργεια. 

Το θέμα του ωαριου που παραθέτεις  @Magaiver το σκεφτόμουν κι εγώ αλλά αν είναι να αρχίσω να αμφισβητώ το εργαστηριο και την έμβρυο λόγο με την πρώτη αποτυχία θα τρελαθώ. 

 

 

 

Βιταμίνες σίγουρα θα σας δώσει, όχι απαραίτητα λόγω κακής ποιότητας σπέρματος, αλλά για να γίνει καλύτερο! Εσύ παίρνεις κάποιο συμπλήρωμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Κι εγώ τη βλέπω την αχνή γραμμούλα!!! Πότε έκανες την ovitrelle? 

Έκανα την προηγούμενη Πέμπτη το 1/3 της ένεσης και την Κυριακή άλλο 1/3. Λέτε να ανιχνεύει ακόμα αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Βιταμίνες σίγουρα θα σας δώσει, όχι απαραίτητα λόγω κακής ποιότητας σπέρματος, αλλά για να γίνει καλύτερο! Εσύ παίρνεις κάποιο συμπλήρωμα? 

Εγώ παίρνω φερτιλιμαξ κι εκείνος 3 μήνες προφερτιλ. Σε εκεινον το σπερμοδιαγραμμα μετά τα προφερτιλ ήταν χειροτερο,  αν είναι δυνατόν 

Γι αυτό λέω τι παραπάνω να μας πει πάρτε κι άλλους 3 μήνες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Έκανα την προηγούμενη Πέμπτη το 1/3 της ένεσης και την Κυριακή άλλο 1/3. Λέτε να ανιχνεύει ακόμα αυτό; 

Νομίζω πως το πιο πιθανό είναι να ανιχνεύει αυτό.. Ναι. Θα σου έλεγα άσε τα τεστ στην άκρη κ χαλάρωσε έως τις 10 οκτωβρη, να πας κ να πάρεις μια ωραιότατη χοριακη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά θα είναι μην ανησυχείς! Πόσα έμβρυα έχεις?! 

Μακαρι!!Ειχαμε 18 ωαρια,12 ωριμα και 10 γονιμοποιημενα τα οποια εφτασαν  ολα εως την 3 μερα γι αυτο και τ αφησαμε για βλαστοκυστες!Αλλα δυστυχως επιβιωσαν μονο 3  πολυ καλης ποιοτητας!Μας δυσαρεστησε  λιγο η μεγαλη αποκλιση γιατι  αλλα περιμεναμε  κι αλλα μας ηρθαν αλλα τουλαχιστον  επιβιωσαν 3 και προσευχομαστε σ αυτα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...