Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Δεν έχω αλλάξει γιατρό. Στο γέννημα με τον Μαντουδη είμαι. Εκεί έχω κάνει όλες τις προσπάθειες στην Ελλάδα.

Σταθερή στην επιλογή σου! Μπράβο κοριτσάρα μου! Σου εύχομαι να μην χρειαστεί να κάνεις πολλούς κύκλους και μέχρι να βγει η χρονιά να είσαι έγκυος! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver @Bou30 Όταν λέτε πρόβλημα στο σπέρμα με μορφές και κατάτμηση, για τι τιμές μιλάμε; Δεν εννοώ συγκεκριμένα των συζύγων σας, αλλά γενικότερα αν ξέρετε απο ποιες τιμές και πέρα υπάρχει θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

@Magaiver @Bou30 Όταν λέτε πρόβλημα στο σπέρμα με μορφές και κατάτμηση, για τι τιμές μιλάμε; Δεν εννοώ συγκεκριμένα των συζύγων σας, αλλά γενικότερα αν ξέρετε απο ποιες τιμές και πέρα υπάρχει θέμα.

Στην περίπτωση μας δεν υπήρχαν ανώμαλες μορφές ή κατατμηση. Μόνο χαμηλή κινητικότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

@Magaiver @Bou30 Όταν λέτε πρόβλημα στο σπέρμα με μορφές και κατάτμηση, για τι τιμές μιλάμε; Δεν εννοώ συγκεκριμένα των συζύγων σας, αλλά γενικότερα αν ξέρετε απο ποιες τιμές και πέρα υπάρχει θέμα.

Κ σ εμάς μόνο χαμηλή κινητικότητα κ μόνο την ημέρα της έμβρυομεταφοράς μας είπαν για χαμηλές μορφές, δεν ξέρω όμως πόσο ήταν.. Νομίζω το σπερμοδιαγραμμα λέει ότι το όριο είναι 4% με το αυστηρό κριτήριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Στην περίπτωση μας δεν υπήρχαν ανώμαλες μορφές ή κατατμηση. Μόνο χαμηλή κινητικότητα.

Α, κατάλαβα. Εσύ που είσαι στον Μαντούδη είσαι ευχαριστημένη από θέμα επικοινωνίας; Μιλάτε απευθείας ή είναι με "συντονιστές" όπως άλλοι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Κ σ εμάς μόνο χαμηλή κινητικότητα κ μόνο την ημέρα της έμβρυομεταφοράς μας είπαν για χαμηλές μορφές, δεν ξέρω όμως πόσο ήταν.. Νομίζω το σπερμοδιαγραμμα λέει ότι το όριο είναι 4% με το αυστηρό κριτήριο. 

Ναι, 5% είχε βγει σε εμάς και έχω μείνει με την απορία για το αν είναι κάτι που πρέπει να μας απασχολεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Ναι, 5% είχε βγει σε εμάς και έχω μείνει με την απορία για το αν είναι κάτι που πρέπει να μας απασχολεί. 

Κι εμάς 5% ήταν και από το Λυμπερόπουλο μας είπαν ότι είναι οκ! Όπου κάναμε αλλού όμως μετά από εκεί, βρέθηκε θέμα και στην κινητικότητα και στην ποσότητα! Κάθε φορά που κάναμε διάγραμμα έβγαινε χειρότερο από το προηγούμενο! Γι αυτό σκέφτηκα το επόμενο να το κάνουμε πάλι στο Λυμπερόπουλο... Θα τρελαθούμε στο τέλος μου φαίνεται! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Α, κατάλαβα. Εσύ που είσαι στον Μαντούδη είσαι ευχαριστημένη από θέμα επικοινωνίας; Μιλάτε απευθείας ή είναι με "συντονιστές" όπως άλλοι;

Μιλάμε με τις μαιες για εξετάσεις κλπ και με τον ίδιο τον Μαντουδη για πιο κρίσιμα θέματα. Αλλά όποτε θέλουμε να του μιλήσουμε είναι διαθέσιμος. Εγώ όμως έχω περάσει παρά πολλες δύσκολες καταστάσεις με εξωμητρια κύηση και είμαστε σε πιο στενή επαφή. Ειδικά το θέμα της επικοινωνίας το έχει αναλάβει ο άντρας μου μιας και όπως λέει είναι το λιγότερο που μπορεί να κάνει για να με ξαλαφρώσει από τα υπόλοιπα άγχη της διαδικασίας..

Νομίζω ότι το κάθε ζευγάρι μένει απόλυτα ευχαριστημένο από τον γιατρό που τελικά θα τους βοηθήσει να κάνουν το παιδάκι τους. Οπότε υπό αυτό το πρίσμα δεν μπορώ να είμαι απόλυτα ευχαριστημένη με τον τωρινό μου γιατρό από την στιγμή που ακόμα δεν τα έχουμε καταφέρει. Όμως φίλες και γνωστές μου τα κατάφεραν μαζί του και πιστεύω ότι θέλει πραγματικά να πετύχουμε ειδικά μετά από όσα έχω περάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Κι εμάς 5% ήταν και από το Λυμπερόπουλο μας είπαν ότι είναι οκ! Όπου κάναμε αλλού όμως μετά από εκεί, βρέθηκε θέμα και στην κινητικότητα και στην ποσότητα! Κάθε φορά που κάναμε διάγραμμα έβγαινε χειρότερο από το προηγούμενο! Γι αυτό σκέφτηκα το επόμενο να το κάνουμε πάλι στο Λυμπερόπουλο... Θα τρελαθούμε στο τέλος μου φαίνεται! ?????

Κι εμείς στον Λυμπερόπουλο. Έχω μπερδευτεί με το θέμα σπέρμα, από αυτά που έχω διαβάσει είναι σαν να παίζουν πάρα πολύ οι τιμές από εκσπερμάτιση σε εκσπερμάτιση. Εδώ ο ίδιος ο ουρολόγος (που περισσότερο μας μπέρδεψε τελικά) είπε στον άντρα μου, "μην και ξανακάνεις σπερμοδιάγραμμα χωρίς να έχουν περάσει 3 μήνες, κι αν κάνεις, μη μου το φέρεις", τύπου δε θα ξέρω να το εκτιμήσω. Από τη μία με τρώει να ξανακάνει ένα, να δούμε τι παίζει, αλλά φοβάμαι μην είναι κακό και ανοίξω τον ασκό του Αιόλου. Αλήθεια θα τρελαθούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Κι εμείς στον Λυμπερόπουλο. Έχω μπερδευτεί με το θέμα σπέρμα, από αυτά που έχω διαβάσει είναι σαν να παίζουν πάρα πολύ οι τιμές από εκσπερμάτιση σε εκσπερμάτιση. Εδώ ο ίδιος ο ουρολόγος (που περισσότερο μας μπέρδεψε τελικά) είπε στον άντρα μου, "μην και ξανακάνεις σπερμοδιάγραμμα χωρίς να έχουν περάσει 3 μήνες, κι αν κάνεις, μη μου το φέρεις", τύπου δε θα ξέρω να το εκτιμήσω. Από τη μία με τρώει να ξανακάνει ένα, να δούμε τι παίζει, αλλά φοβάμαι μην είναι κακό και ανοίξω τον ασκό του Αιόλου. Αλήθεια θα τρελαθούμε! 

Ισχύει ότι αλλάζει κάθε 3 μήνες... Σ'αυτο ποντάρω κι εγώ τώρα! Πήραμε τις καλύτερες βιταμίνες, όλοι λένε ότι είδαν διαφορά! Εμάς ο ουρολόγος μας είχε πει ότι εντάξει δεν είναι και πολύ χάλια η κατάσταση, από το Λυμπερόπουλο μας είχαν πει ότι δεν είχαμε πετύχει το σωστό timing! Ο καθένας λέει τα δικά του όπως κατάλαβα! Μια φίλη μου είπε να δούμε και δεύτερο ουρολόγο, ο άντρας μου ούτε απ'εξω δεν θέλει να περάσει μετά την πρώτη εμπειρία... (ένα σωρό γεροντάκια με ότι αυτό συνεπάγεται!!!) σιχαθήκαμε και οι δύο! Γι αυτό είπαμε να χαλαρώσουμε λίγο, να ξεπρηστω κι εγώ γιατί είμαι ακόμα τούμπανο και τι να πω... 

Πότε κάνατε το τελευταίο διάγραμμα εσείς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Μιλάμε με τις μαιες για εξετάσεις κλπ και με τον ίδιο τον Μαντουδη για πιο κρίσιμα θέματα. Αλλά όποτε θέλουμε να του μιλήσουμε είναι διαθέσιμος. Εγώ όμως έχω περάσει παρά πολλες δύσκολες καταστάσεις με εξωμητρια κύηση και είμαστε σε πιο στενή επαφή. Ειδικά το θέμα της επικοινωνίας το έχει αναλάβει ο άντρας μου μιας και όπως λέει είναι το λιγότερο που μπορεί να κάνει για να με ξαλαφρώσει από τα υπόλοιπα άγχη της διαδικασίας..

Νομίζω ότι το κάθε ζευγάρι μένει απόλυτα ευχαριστημένο από τον γιατρό που τελικά θα τους βοηθήσει να κάνουν το παιδάκι τους. Οπότε υπό αυτό το πρίσμα δεν μπορώ να είμαι απόλυτα ευχαριστημένη με τον τωρινό μου γιατρό από την στιγμή που ακόμα δεν τα έχουμε καταφέρει. Όμως φίλες και γνωστές μου τα κατάφεραν μαζί του και πιστεύω ότι θέλει πραγματικά να πετύχουμε ειδικά μετά από όσα έχω περάσει. 

Από σένα διάβασα πρώτη φορά για το Μαντούδη, μετά κατάλαβα ότι είναι από τους πολύ γνωστούς και τον έχω πάντα στις υποψηφιότητες, αν δυσκολέψουν τα πράγματα για εμάς. Θυμάμαι είχες πει ότι σε είχε πάρει τηλέφωνο πριν να κάνεις μια επέμβαση στη Γερμανία (νομίζω) και το είχα εκτιμήσει πολύ. 

Ναι, έχεις απόλυτο δίκαιο σε αυτό που λες, γι' αυτό και το θεωρώ κάπως ανεύθυνο όταν σπεύδουν μερικές που έχουν καλό αποτέλεσμα, να κρίνουν ένα γιατρό ως σούπερ επιστήμονα. Καλύτερα πες είχα μια καλή εμπειρία μαζί του και έχω ένα παιδί. Άλλωστε η τύχη παίζει τεράστιο ρόλο σε αυτό το θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Από σένα διάβασα πρώτη φορά για το Μαντούδη, μετά κατάλαβα ότι είναι από τους πολύ γνωστούς και τον έχω πάντα στις υποψηφιότητες, αν δυσκολέψουν τα πράγματα για εμάς. Θυμάμαι είχες πει ότι σε είχε πάρει τηλέφωνο πριν να κάνεις μια επέμβαση στη Γερμανία (νομίζω) και το είχα εκτιμήσει πολύ. 

Ναι, έχεις απόλυτο δίκαιο σε αυτό που λες, γι' αυτό και το θεωρώ κάπως ανεύθυνο όταν σπεύδουν μερικές που έχουν καλό αποτέλεσμα, να κρίνουν ένα γιατρό ως σούπερ επιστήμονα. Καλύτερα πες είχα μια καλή εμπειρία μαζί του και έχω ένα παιδί. Άλλωστε η τύχη παίζει τεράστιο ρόλο σε αυτό το θέμα. 

Σε καμια περίπτωση δεν ευθύνεται αποκλειστικά ο γιατρός για ένα θετικό αποτέλεσμα! Για μένα είναι ο συνδυασμός όλων των παραγόντων! Οπότε ο σούπερ επιστήμονας στη συγκεκριμένη κατηγορία για μένα δεν υπάρχει! Καμία μονάδα και κανένας γιατρός δεν έχει 100% επιτυχία, αν υπήρχε αυτό όλες εκεί θα πηγαίναμε, δεν το συζητώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Από σένα διάβασα πρώτη φορά για το Μαντούδη, μετά κατάλαβα ότι είναι από τους πολύ γνωστούς και τον έχω πάντα στις υποψηφιότητες, αν δυσκολέψουν τα πράγματα για εμάς. Θυμάμαι είχες πει ότι σε είχε πάρει τηλέφωνο πριν να κάνεις μια επέμβαση στη Γερμανία (νομίζω) και το είχα εκτιμήσει πολύ. 

Ναι, έχεις απόλυτο δίκαιο σε αυτό που λες, γι' αυτό και το θεωρώ κάπως ανεύθυνο όταν σπεύδουν μερικές που έχουν καλό αποτέλεσμα, να κρίνουν ένα γιατρό ως σούπερ επιστήμονα. Καλύτερα πες είχα μια καλή εμπειρία μαζί του και έχω ένα παιδί. Άλλωστε η τύχη παίζει τεράστιο ρόλο σε αυτό το θέμα. 

Ναι με είχε πάρει τηλέφωνο και πριν το χειρουργείο για να με ηρεμήσει γιατί είχα αιμορραγια λόγω του εξωμητριου και ήμουν σε πανικό αλλά και μετά το βράδυ με είχε πάρει να ξαναμιλήσουμε. Σίγουρα δεν μπορεί να παίρνει την κάθε ασθενή του που κάνει εξωσωματική για ψυλλου πήδημα. Όμως οτιδήποτε σοβαρό θέλεις τον βρίσκεις. Και είναι ανοιχτός στην συζήτηση. Δηλαδή του έχω πει αρκετές φορές προβληματισμούς μου και έχουμε αλλάξει προσέγγιση τελευταία στιγμή μετά την συζήτηση. Όλα αυτά τα εκτιμώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Ισχύει ότι αλλάζει κάθε 3 μήνες... Σ'αυτο ποντάρω κι εγώ τώρα! Πήραμε τις καλύτερες βιταμίνες, όλοι λένε ότι είδαν διαφορά! Εμάς ο ουρολόγος μας είχε πει ότι εντάξει δεν είναι και πολύ χάλια η κατάσταση, από το Λυμπερόπουλο μας είχαν πει ότι δεν είχαμε πετύχει το σωστό timing! Ο καθένας λέει τα δικά του όπως κατάλαβα! Μια φίλη μου είπε να δούμε και δεύτερο ουρολόγο, ο άντρας μου ούτε απ'εξω δεν θέλει να περάσει μετά την πρώτη εμπειρία... (ένα σωρό γεροντάκια με ότι αυτό συνεπάγεται!!!) σιχαθήκαμε και οι δύο! Γι αυτό είπαμε να χαλαρώσουμε λίγο, να ξεπρηστω κι εγώ γιατί είμαι ακόμα τούμπανο και τι να πω... 

Πότε κάνατε το τελευταίο διάγραμμα εσείς? 

Ο καθένας λέει τα δικά του πραγματικά. Εδώ άλλος λέει επαφές στις γόνιμες όσο πιο συχνά μπορείς κι άλλος κάθε 1.5 μέρα, γιατί αλλιώς το σπέρμα είναι σαν νερό. 

Τον Ιούνιο κάναμε σπερμοδιάγραμμα. Καλέ, πες του ότι τα γεροντάκια πάνε για τον προστάτη τους στον ουρολόγο, όχι για θέμα τεκνοποίησης. Και οπωσδήποτε θέλεις χαλάρωση εσύ τώρα. Θυμάμαι κι εγώ ήθελα να μείνω έγκυος αμέσως μετά την αποβολή και διάβαζα στο ίντερνετ που έμεναν ξανά, χωρίς να έχει έρθει καν περίοδος. Πάω στο γιατρό, μου λέει να περιμένω 3 μήνες και κατέρρευσα. Ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Τελικά πέρασαν 6, αλλά άλλη ιστορία αυτή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ναι με είχε πάρει τηλέφωνο και πριν το χειρουργείο για να με ηρεμήσει γιατί είχα αιμορραγια λόγω του εξωμητριου και ήμουν σε πανικό αλλά και μετά το βράδυ με είχε πάρει να ξαναμιλήσουμε. Σίγουρα δεν μπορεί να παίρνει την κάθε ασθενή του που κάνει εξωσωματική για ψυλλου πήδημα. Όμως οτιδήποτε σοβαρό θέλεις τον βρίσκεις. Και είναι ανοιχτός στην συζήτηση. Δηλαδή του έχω πει αρκετές φορές προβληματισμούς μου και έχουμε αλλάξει προσέγγιση τελευταία στιγμή μετά την συζήτηση. Όλα αυτά τα εκτιμώ.

Είναι πολύ σημαντικό να σε ακούν και να σέβονται τους προβληματισμούς σου, πολλοί γιατροί νομίζω είναι τελείως dismissive μόνο και μόνο επειδή δεν έχουν απέναντί τους γιατρούς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η wild lavender είπε:

Ο καθένας λέει τα δικά του πραγματικά. Εδώ άλλος λέει επαφές στις γόνιμες όσο πιο συχνά μπορείς κι άλλος κάθε 1.5 μέρα, γιατί αλλιώς το σπέρμα είναι σαν νερό. 

Τον Ιούνιο κάναμε σπερμοδιάγραμμα. Καλέ, πες του ότι τα γεροντάκια πάνε για τον προστάτη τους στον ουρολόγο, όχι για θέμα τεκνοποίησης. Και οπωσδήποτε θέλεις χαλάρωση εσύ τώρα. Θυμάμαι κι εγώ ήθελα να μείνω έγκυος αμέσως μετά την αποβολή και διάβαζα στο ίντερνετ που έμεναν ξανά, χωρίς να έχει έρθει καν περίοδος. Πάω στο γιατρό, μου λέει να περιμένω 3 μήνες και κατέρρευσα. Ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Τελικά πέρασαν 6, αλλά άλλη ιστορία αυτή. 

Εσύ τι κάνεις κορίτσι? Είσαι έγκυος? Καλά θυμάμαι?! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια... Επανέρχομαι από το καλοκαίρι στην παρέα μετά από μια βιοχημική κύηση μετά από εξωσωματική. Βρίσκομαι στην δεύτερη προσπάθεια τώρα κι ελπίζω ότι θα έρθει το πολυπόθητο αυτή τη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Επανέρχομαι από το καλοκαίρι στην παρέα μετά από μια βιοχημική κύηση μετά από εξωσωματική. Βρίσκομαι στην δεύτερη προσπάθεια τώρα κι ελπίζω ότι θα έρθει το πολυπόθητο αυτή τη φορά.

Καλή επιτυχία κοριτσάκι! Και να μην ελπίζεις! ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ!!! Γιατί θα έρθει! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Καλή επιτυχία κοριτσάκι! Και να μην ελπίζεις! ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ!!! Γιατί θα έρθει! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σευχαριστω πολύ γλυκιά μου.... Προς το παρόν είμαι 5 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά αλλά δεν σκέφτομαι τίποτα. Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αλλά δεν σκέφτομαι ούτε θετικά ούτε αρνητικά.. απλά προσεύχομαι και εύχομαι να έχω θετικό αποτέλεσμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Σευχαριστω πολύ γλυκιά μου.... Προς το παρόν είμαι 5 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά αλλά δεν σκέφτομαι τίποτα. Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αλλά δεν σκέφτομαι ούτε θετικά ούτε αρνητικά.. απλά προσεύχομαι και εύχομαι να έχω θετικό αποτέλεσμα..

Και πολύ καλά κάνεις! Θα σκεφτόμαστε εμείς θετικά για σένα! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Και πολύ καλά κάνεις! Θα σκεφτόμαστε εμείς θετικά για σένα! ?????

Να σαι καλά κορίτσι μου...και σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Να σαι καλά κορίτσι μου...και σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι..

Σ'ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Θα περιμένω τα νέα σου! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Επανέρχομαι από το καλοκαίρι στην παρέα μετά από μια βιοχημική κύηση μετά από εξωσωματική. Βρίσκομαι στην δεύτερη προσπάθεια τώρα κι ελπίζω ότι θα έρθει το πολυπόθητο αυτή τη φορά.

Πολύ πολύ καλη επιτυχία!!!

Αναμένουμε την πρώτη θετική χοριακη μετά από πολύ καιρό εδώ στο γκρουπ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Πολύ πολύ καλη επιτυχία!!!

Αναμένουμε την πρώτη θετική χοριακη μετά από πολύ καιρό εδώ στο γκρουπ!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Πιστεύω να σας έχω ωραία νέα σε λίγες μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...