Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η marillia είπε:

Ναι μακάρι σε όλα τα κορίτσια με όσο το δυνατόν λιγότερη ταλαιπωρία!!Στο Ιασώ!!Εσύ?

Εγώ στο Γενεσις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Καλα ειστε? Καλα παει τουλαχιστον με τις ενεσεις τα καταφερνω κανω απο την Πέμπτη δεν εχω τιποτα απο συμπτωματα! Και θα παω αυριο να με δει να μ πει! Εκανα και την πρωτη μελανιτσα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλημερα κοριτσια! Καλα ειστε? Καλα παει τουλαχιστον με τις ενεσεις τα καταφερνω κανω απο την Πέμπτη δεν εχω τιποτα απο συμπτωματα! Και θα παω αυριο να με δει να μ πει! Εκανα και την πρωτη μελανιτσα ?

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα θα πάνε τέλεια θα δεις! ???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλημερα κοριτσια! Καλα ειστε? Καλα παει τουλαχιστον με τις ενεσεις τα καταφερνω κανω απο την Πέμπτη δεν εχω τιποτα απο συμπτωματα! Και θα παω αυριο να με δει να μ πει! Εκανα και την πρωτη μελανιτσα ?

Καλημέρα! Για μένα οι ενέσεις δεν είναι τίποτα...τις χτυπάω αλύπητα και χωρίς άγχος...Όλα τα υπόλοιπα με αγχώνουν!!! Όλα να πάνε τέλεια εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Θέλω να κάνω μια πολύ χαζή ερώτηση εάν ξερετε να Μ απαντήσετε γτ πολύ μπερδεύομαι είμαι 6 εβδομάδων και 3 ημερών θεωρείται ότι είμαι στην 6η η στην 7η εβδομάδα? Μ είναι λίγο θολό το θεμα!?

Σας ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολυ κοριτσια μ! Εμενα οι ενεσεις με ανχοναν πολύ! Τις κατάφερα. Τωρα κ τα υπολοιπα εννοείται αλλα σιγα σιγα θα ερθουν κα θα περασουν :)

Απο τις εβδομαδες δεν ξερω τιποτα η αληθεια ειναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Θέλω να κάνω μια πολύ χαζή ερώτηση εάν ξερετε να Μ απαντήσετε γτ πολύ μπερδεύομαι είμαι 6 εβδομάδων και 3 ημερών θεωρείται ότι είμαι στην 6η η στην 7η εβδομάδα? Μ είναι λίγο θολό το θεμα!?

Σας ευχαριστώ 

Διανύεις τη 7η εβδομάδα κοριτσάκι! Με το καλό εύχομαι! ❤️❤️❤️❤️

 

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Η ωολληψια μ φαινεται λιγο καπως! Αν μπορουν τα κοριτσια π εχουν κανεο να μας περιγράψουν! :)

Αγαπούλα, θα είσαι ναρκωμενη στην ωοληψία! Τίποτα δεν θα καταλάβεις! Εγώ μετά ένιωθα τσιμπιές για μερικές μέρες,όχι κάτι αφόρητο όμως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Η ωολληψια μ φαινεται λιγο καπως! Αν μπορουν τα κοριτσια π εχουν κανεο να μας περιγράψουν! :)

Στην ωοληψία δεν καταλαβαίνεις κάτι...σου κάνουν μέθη και κοιμάσαι...Μετά την ωοληψία και για αρκετές μέρες νιώθεις κάτι μικροτσιμπηματάκια στις ωοθήκες αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο...Αυτό τουλάχιστον έχω να πω εγώ από την εμπειρία μου μετά από 3 ωοληψίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ωοληψια πραγματικά δεν είναι κάτι, μην σε ανησυχεί καθώς γίνεται με μέθη. Λίγο ταλαιπωρία νιώθεις μετά κ υπάρχει και λίγη αιμορραγία, αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Η ωολληψια μ φαινεται λιγο καπως! Αν μπορουν τα κοριτσια π εχουν κανεο να μας περιγράψουν! :)

Μη σε αγχωνει καθόλου !!!! Δεν είναι τίποτα !!!! Όπως ειπαν και τα κορίτσια γίνεται με μέθη !!! Όλα να πάνε κατά ευχήν !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια! Δηλαδη οπως κανεις ενα χειρουργείο δεν καταλαβενεις τιποτα? Κ οταν ξυπνας πως εισαι? Σημερα πήγα κ στο γιατρο ξεκιναω κ κορτιζόνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Δηλαδη οπως κανεις ενα χειρουργείο δεν καταλαβενεις τιποτα? Κ οταν ξυπνας πως εισαι? Σημερα πήγα κ στο γιατρο ξεκιναω κ κορτιζόνη! 

Αυτό ακριβώς...δεν καταλαβαίνεις τιποτα! Όταν ξυπνάς είσαι λίγο υπνηλική γι' αυτό σε αφήνουν κανένα μισάωρο ξαπλωμένη...μετά σηκώνεσαι κανονικά ντύνεσαι μόνη σου και όλα μια χαρά! Να έχεις μαζί σου και σερβιετούλα να φορέσεις γιατί μπορεί να έχεις λίγο αιματάκι μετά τη διαδικασία...

Και με την έναρξη της κορτιζόνης κόβεις και το αλάτι και τη ζάχαρη...πιστεύω σου το είπε ο γιατρός σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Δηλαδη οπως κανεις ενα χειρουργείο δεν καταλαβενεις τιποτα? Κ οταν ξυπνας πως εισαι? Σημερα πήγα κ στο γιατρο ξεκιναω κ κορτιζόνη! 

Καλημέρα κορίτσια!!!!Karamela τπτ δεν είναι...γίνεται με μέθη....μου άρχισαν τις ερωτήσεις και μόλις μου έβαλε το φάρμακο σε δευτερόλεπτα κοιμήθηκα...και μετά απλά ένοιωθα χαμηλά μια πολύ μικρή ενόχληση για 2-3 μέρες κ τπτ άλλο...μου είχαν πει για λίγες μέρες να ελαττώσω το αλάτι....καλή επιτυχία?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Δηλαδη οπως κανεις ενα χειρουργείο δεν καταλαβενεις τιποτα? Κ οταν ξυπνας πως εισαι? Σημερα πήγα κ στο γιατρο ξεκιναω κ κορτιζόνη! 

Δεν νιώθεις τίποτα...!!!!! Άντε το πολύ να πονέσεις λίγο σαν κράμπες αλλά τίποτα άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Όσες έχουν ήδη κάνει εξωσωματική, ήθελα να σας ρωτήσω, πήρατε το σπερμοδιαγραμμα απο την ημέρα της εξωσωματικής; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Όσες έχουν ήδη κάνει εξωσωματική, ήθελα να σας ρωτήσω, πήρατε το σπερμοδιαγραμμα απο την ημέρα της εξωσωματικής; 

Εμάς δεν μας έδωσαν κάτι τέτοιο κοριτσάκι! Μόνο όταν κάναμε τη σπερματέγχυση μας έδωσαν... Δεν θα πρεπε όμως? Δεν ξέρω...Είναι κάτι που έχω σκεφτεί κι εγώ λόγω του ότι το πρόβλημα είναι στο σπέρμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Όσες έχουν ήδη κάνει εξωσωματική, ήθελα να σας ρωτήσω, πήρατε το σπερμοδιαγραμμα απο την ημέρα της εξωσωματικής; 

Όχι ποτέ. Αλλά μας ενημέρωσαν. Η αλήθεια εμείς δεν είχαμε τέτοιο θέμα οπότε δε δώσαμε και καμία σημασία. Αλλά πιστεύω μπορείς να το ζητήσεις. Αν και μάλλον δεν κάνουν κανονική ανάλυση όπως στο εργαστήριο που το αφήνουν ώρες κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου @Geo2009 ούτε εμάς μας το έδωσαν, αλλά θέλω να το ζητήσω, για την παρακολούθηση της εξέλιξης δηλαδή, μιας κ εμείς, για το σπέρμα προχωρήσαμε σε εξωσωματικη. Και γι αυτό προβληματιστηκα κ εγώ που δεν μας το έδωσαν, αλλά φαίνεται ότι δεν συνηθίζεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bou30 είπε:

@Πιου-πιου @Geo2009 ούτε εμάς μας το έδωσαν, αλλά θέλω να το ζητήσω, για την παρακολούθηση της εξέλιξης δηλαδή, μιας κ εμείς, για το σπέρμα προχωρήσαμε σε εξωσωματικη. Και γι αυτό προβληματιστηκα κ εγώ που δεν μας το έδωσαν, αλλά φαίνεται ότι δεν συνηθίζεται! 

Συμφωνώ μαζί σου! Οι πρώτες φορές είναι συνήθως στα τυφλά και δεν σκεφτόμαστε το μετά, αλλά τώρα θα είσαι πιο υποψιασμένη! Τι έγινε τελικά με την καταραμένη? Ήρθε?! Εγώ ακόμα βράζω στο ζουμί μου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Συμφωνώ μαζί σου! Οι πρώτες φορές είναι συνήθως στα τυφλά και δεν σκεφτόμαστε το μετά, αλλά τώρα θα είσαι πιο υποψιασμένη! Τι έγινε τελικά με την καταραμένη? Ήρθε?! Εγώ ακόμα βράζω στο ζουμί μου.... 

Ήρθε ναι!!! Τώρα από μέρα σε μέρα θα έχω κ ωορρηξια! Δεν έχω μπει κ δυναμικά βέβαια, ακόμα. Ούτε τεστ δεν πήρα, αντε πάλι τεστ, παλι υπέρηχοι, πάλι πρόγραμμα, ημερομηνίες, δεν κάνω καθόλου όρεξη για όλα αυτά παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Ήρθε ναι!!! Τώρα από μέρα σε μέρα θα έχω κ ωορρηξια! Δεν έχω μπει κ δυναμικά βέβαια, ακόμα. Ούτε τεστ δεν πήρα, αντε πάλι τεστ, παλι υπέρηχοι, πάλι πρόγραμμα, ημερομηνίες, δεν κάνω καθόλου όρεξη για όλα αυτά παλι..

Σκέφτεσαι να κάνεις νέα προσπάθεια? Δεν είχατε τίποτα στην κατάψυξη είπαμε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Σκέφτεσαι να κάνεις νέα προσπάθεια? Δεν είχατε τίποτα στην κατάψυξη είπαμε? 

Τίποτα στην κατάψυξη όχι..!! Θα κάνουμε μάλλον παλι προσπάθεια, τώρα το πότε δεν το ξέρω. δεν θέλω και να το σκέφτω, από το νέο έτος ισως;! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...