Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Karamela! είπε:

Αφηστε τα μολις τις τελειωσα! Κ εχω και σιδερο! 

Αααα, σίδερο έχω κι εγώ!!! Έλα να κάνουμε παρέα! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα! Παλια μ αρεσε πολυ απο τωρα π εμεινα με τον αντρα μου το εχω σιχαθει κοριτσι μ! Αληθεια ολες Αθηνα ειμαστε? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Χαχα! Παλια μ αρεσε πολυ απο τωρα π εμεινα με τον αντρα μου το εχω σιχαθει κοριτσι μ! Αληθεια ολες Αθηνα ειμαστε? 

 

Καλα δεν τρελαίνομαι γιατί συνήθως με πονάει η πλάτη και τα γόνατα! Γύρευε τι θα παθαίνω στα 60 μου! ????

Εγώ Αθήνα! Νέα Ιωνία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Χαχα! Παλια μ αρεσε πολυ απο τωρα π εμεινα με τον αντρα μου το εχω σιχαθει κοριτσι μ! Αληθεια ολες Αθηνα ειμαστε? 

 

Κοντά θα έλεγα σε Αθήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Αααα, σίδερο έχω κι εγώ!!! Έλα να κάνουμε παρέα! ????

Και εγώ έχω....Να κάνουμε όλες μαζί παρέα!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Χαχα! Παλια μ αρεσε πολυ απο τωρα π εμεινα με τον αντρα μου το εχω σιχαθει κοριτσι μ! Αληθεια ολες Αθηνα ειμαστε? 

 

Εγώ όχι,δεν είμαι από Αθήνα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω σωθεί με τον σίδερο ατμού όλα στην κρεμάστρα και τα περνάω από εκεί και γίνονται σαν το σίδερο.. Και καλύτερα μην πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Έχω σωθεί με τον σίδερο ατμού όλα στην κρεμάστρα και τα περνάω από εκεί και γίνονται σαν το σίδερο.. Και καλύτερα μην πω 

Αλήθεια;ενδιαφέρον!

Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια! Έχω ψιλοχαθει αλλά με τη δουλειά και τις δουλειές (μην ακούω σίδερο, έχω μαζέψει βουνό), πού χρόνος....

@Niki94 καταλαβαίνω ότι η απογοήτευση σου είναι μεγάλη κι ασπαζομαι απόλυτα αυτό το "όποτε εγώ κάνω σχέδια, ο Θεός γελάει". Στο ταξίδι της τεκνοποίησης μόνο εμπόδια έχω να θυμάμαι κι ακόμα παλεύω για το πρώτο παιδί.... Γύρω μου άλλες κάνουν το 3ο ή το 4ο κι εγώ παλεύω ακόμα... Ήδη τώρα που πήρα να συνεννοηθω για την εμβρυομεταφορα, τα υποτιθέμενα 5 έμβρυα έγιναν 3!

Ξέρεις πόσο στενοχωρήθηκα;;; Ο άντρας μου δεν έφαγε εκείνη την ημέρα, εγώ έκλαιγα στη δουλειά....

Αλλά εκεί, σε πείσμα, θα πάω να δω τι θα γίνει έστω και με τα 3. Γιατί πραγματικά θέλω ένα παιδί. Κι ας είναι η υγεία μου, ψυχική και σωματική, σε τεντωμένο σχοινί. 

Υπομονή και επιμονή!!! Δεν μας έμεινε κάτι άλλο.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! Έχω ψιλοχαθει αλλά με τη δουλειά και τις δουλειές (μην ακούω σίδερο, έχω μαζέψει βουνό), πού χρόνος....

@Niki94 καταλαβαίνω ότι η απογοήτευση σου είναι μεγάλη κι ασπαζομαι απόλυτα αυτό το "όποτε εγώ κάνω σχέδια, ο Θεός γελάει". Στο ταξίδι της τεκνοποίησης μόνο εμπόδια έχω να θυμάμαι κι ακόμα παλεύω για το πρώτο παιδί.... Γύρω μου άλλες κάνουν το 3ο ή το 4ο κι εγώ παλεύω ακόμα... Ήδη τώρα που πήρα να συνεννοηθω για την εμβρυομεταφορα, τα υποτιθέμενα 5 έμβρυα έγιναν 3!

Ξέρεις πόσο στενοχωρήθηκα;;; Ο άντρας μου δεν έφαγε εκείνη την ημέρα, εγώ έκλαιγα στη δουλειά....

Αλλά εκεί, σε πείσμα, θα πάω να δω τι θα γίνει έστω και με τα 3. Γιατί πραγματικά θέλω ένα παιδί. Κι ας είναι η υγεία μου, ψυχική και σωματική, σε τεντωμένο σχοινί. 

Υπομονή και επιμονή!!! Δεν μας έμεινε κάτι άλλο.....

 

Σου εύχομαι πολύ σύντομα να πάνε όλα καλά κοπέλα μου.. πόσο δίκιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! Έχω ψιλοχαθει αλλά με τη δουλειά και τις δουλειές (μην ακούω σίδερο, έχω μαζέψει βουνό), πού χρόνος....

@Niki94 καταλαβαίνω ότι η απογοήτευση σου είναι μεγάλη κι ασπαζομαι απόλυτα αυτό το "όποτε εγώ κάνω σχέδια, ο Θεός γελάει". Στο ταξίδι της τεκνοποίησης μόνο εμπόδια έχω να θυμάμαι κι ακόμα παλεύω για το πρώτο παιδί.... Γύρω μου άλλες κάνουν το 3ο ή το 4ο κι εγώ παλεύω ακόμα... Ήδη τώρα που πήρα να συνεννοηθω για την εμβρυομεταφορα, τα υποτιθέμενα 5 έμβρυα έγιναν 3!

Ξέρεις πόσο στενοχωρήθηκα;;; Ο άντρας μου δεν έφαγε εκείνη την ημέρα, εγώ έκλαιγα στη δουλειά....

Αλλά εκεί, σε πείσμα, θα πάω να δω τι θα γίνει έστω και με τα 3. Γιατί πραγματικά θέλω ένα παιδί. Κι ας είναι η υγεία μου, ψυχική και σωματική, σε τεντωμένο σχοινί. 

Υπομονή και επιμονή!!! Δεν μας έμεινε κάτι άλλο.....

 

Αγαπούλα μου, σου εύχομαι τουλάχιστον το ένα από τα τρία να το κρατάτε του χρόνου αγκαλιά και να κλαίτε από χαρά! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τη βοήθεια σας γιατί έχω αγχωθει πολύ!!!!! Είμαι στην 7η μέρα διέγερσης και με ταλαιπωρεί ένα κρύωμα...πριν λίγο έκανα και 37,3 και πήρα ένα ντεπον καλού κακού....έχει τύχει σε καμία;είναι λέτε επικίνδυνο για την ωοληψια;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια τη βοήθεια σας γιατί έχω αγχωθει πολύ!!!!! Είμαι στην 7η μέρα διέγερσης και με ταλαιπωρεί ένα κρύωμα...πριν λίγο έκανα και 37,3 και πήρα ένα ντεπον καλού κακού....έχει τύχει σε καμία;είναι λέτε επικίνδυνο για την ωοληψια;;;;

Καλησπέρα! Το Ντεπόν σε αφήνει να το πάρεις ακόμα και στο 1ο τρίμηνο εγκυμοσύνης, δε νομίζω να επηρεάσει τόσο την ποιότητα των ωαρίων που θα έχεις.... Βέβαια, δε θυμάμαι εγώ αν πήρα για τις ημικρανίες μου ή όχι στη φάση της διέγερσης, οπότε ψεματα μη σου πω...
Αν έχεις αμφιβολίες, ρώτησε το γιατρό σου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια τη βοήθεια σας γιατί έχω αγχωθει πολύ!!!!! Είμαι στην 7η μέρα διέγερσης και με ταλαιπωρεί ένα κρύωμα...πριν λίγο έκανα και 37,3 και πήρα ένα ντεπον καλού κακού....έχει τύχει σε καμία;είναι λέτε επικίνδυνο για την ωοληψια;;;;

Μη φοβάσαι.  Δε τρεχει τιποτα. Εγώ ήμουν αγχωμένη τόσο που χρειάστηκε να πάρω ακόμα και lexitanil που  δε το λες και ντεπονακι. 

Μην αγχωνεσαι καθόλου και επικεντρωσου στο στόχο. Όλα θα πάνε καλά.  Θα δεις!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια τη βοήθεια σας γιατί έχω αγχωθει πολύ!!!!! Είμαι στην 7η μέρα διέγερσης και με ταλαιπωρεί ένα κρύωμα...πριν λίγο έκανα και 37,3 και πήρα ένα ντεπον καλού κακού....έχει τύχει σε καμία;είναι λέτε επικίνδυνο για την ωοληψια;;;;

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τα κορίτσια! Το Ντεπόν είναι ότι πιο light μπορείς να πάρεις, οπότε μην ανησυχείς καθόλου! Δεν πιστεύω να επηρεάσει σε κάτι! Όλα καλά να πάνε εύχομαι κούκλα μου! ??????❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας γιατί είχα αγχωθει πολύ....να φανταστείτε είχα 2 χρόνια να αρρωστήσω και τώρα ετυχε!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας γιατί είχα αγχωθει πολύ....να φανταστείτε είχα 2 χρόνια να αρρωστήσω και τώρα ετυχε!!!?

Περαστικά να είναι κοριτσάκι μου! Όλο δυσκολίες βγαίνουν μπροστά μας, έτσι για να μας αγχώνουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Μόλις γύρισα κι εγώ απο τη Β' επιπέδου... Επιβεβαιώσαμε ότι είναι κοριτσάκι. ΠΗΤ 23/8 σταθερά, βάρος 487γρ. Όλα φυσιολογικά. Πλακούντας μπροστά και πλάγια και τράχηλος 38χιλ με μέτρηση απο την κοιλιά (στην αυχενική ήταν 35χιλ.)... Και τέλος κορίτσια μου... έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά!!! Μια χαρά μου τα βρήκε όλα ο γιατρός μου. Σε 6 βδομάδες, 4/6 , θα κάνουμε καμπύλη ζαχάρου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...