Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

 

Σ ευχαριστω πολυ Geo2009...ειχαμε κανει μαζι την ετ τον Ιουλιο και τωρα θα κανω μονο διεγερση και θα τα μεταφερω σε επομενο κυκλο!!Καλη δυναμη και σ εσενα σε οτιδηποτε αποφασισεις!!!

Ναι γλυκιά μου το θυμάμαι... Εγώ θα το ξεκινήσω από μηδέν, θα δοκιμάσουμε μόνοι μας και βλέπουμε! Ακόμα είναι πολύ νωρίς! Σ'ευχαριστώ πολύ ????  Όλα καλά να πάνε εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Geo2009 είπε:

Αν έχω καταλάβει καλά, για να μη δει ο οργανισμός τα εμβρυα σαν ξένο σώμα... Ας με διορθώσουν οι πιο έμπειρες αν κάνω λάθος γιατί δεν το έχω διασταυρώσει! 

Σωστά τα λες @Geo2009...η κορτιζόνη απ' ότι γνωρίζω, ρίχνει την άμυνα του οργανισμού μας έτσι ώστε να μην επιτίθεται στο έμβρυο και το αποβάλει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ο λόγος που παίρνουμε κορτιζόνη είναι αυτός που έγραψαν τα κορίτσια @Geo2009 @Ριρίκα και επιπλέον κάποιοι γιατροί τα δίνουν και σε περίπτωση που υπάρχει και κάποιο αυτοανοσο στον οργανισμό που δεν έχει βρεθεί. Συνήθως πάντως την κορτιζόνη την δίνουν μετα την εμβρυομεταφορα. Είναι πολύ φορά που ακούω πως την ξεκινούν από την διέγερση...

Κορίτσιαααα που ξεκινάτε τώρα καλές διεγερσεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ναι ο λόγος που παίρνουμε κορτιζόνη είναι αυτός που έγραψαν τα κορίτσια @Geo2009 @Ριρίκα και επιπλέον κάποιοι γιατροί τα δίνουν και σε περίπτωση που υπάρχει και κάποιο αυτοανοσο στον οργανισμό που δεν έχει βρεθεί. Συνήθως πάντως την κορτιζόνη την δίνουν μετα την εμβρυομεταφορα. Είναι πολύ φορά που ακούω πως την ξεκινούν από την διέγερση...

Κορίτσιαααα που ξεκινάτε τώρα καλές διεγερσεις!!! 

Εγώ την ξεκινούσα μετά την ωοληψία και τη συνέχιζα και μερικές μέρες μετά την εμβρυομεταφορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mydream είπε:

Μπορείτε παρακαλώ να ξαναγραψετε τι ακριβώς προσφέρει η κορτιζόνη;

Καταστέλλει την επιθετικότητα του ανοσοποιητικού συστήματος.και καλά μειώνει τη δράση των ΝΚ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2019 at 9:35 ΜΜ, ο/η Karamela! είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου! Την Δευτερα ξεκιναω! :)

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου! Πώς είστε; Οι κοπέλες που έχετε ξεκινήσει διέγερση πως τα πάτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου! Πώς είστε; Οι κοπέλες που έχετε ξεκινήσει διέγερση πως τα πάτε;

Καλημέρα!!!!!Εγώ τελικά όπως σου είχα πει άκυρο για αυτό το μήνα λόγω της αντιβίωσης...βλέπουμε στον επόμενο....εσύ τι κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Καλημέρα!!!!!Εγώ τελικά όπως σου είχα πει άκυρο για αυτό το μήνα λόγω της αντιβίωσης...βλέπουμε στον επόμενο....εσύ τι κάνεις?

Και εγώ δεν μπόρεσα τελικά να ξεκινήσω τον Σεπτέμβριο που λέγαμε...οπότε πάμε για τον άλλο μήνα αν όλα πάνε καλά, γύρω στις 10 Οκτώμβρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Και εγώ δεν μπόρεσα τελικά να ξεκινήσω τον Σεπτέμβριο που λέγαμε...οπότε πάμε για τον άλλο μήνα αν όλα πάνε καλά, γύρω στις 10 Οκτώμβρη!

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Και εγώ δεν μπόρεσα τελικά να ξεκινήσω τον Σεπτέμβριο που λέγαμε...οπότε πάμε για τον άλλο μήνα αν όλα πάνε καλά, γύρω στις 10 Οκτώμβρη!

Άντε ας ελπίσουμε να είναι ο μήνας μας ο Οκτώβρης!!!!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kppm είπε:

 

Άντε ας ελπίσουμε να είναι ο μήνας μας ο Οκτώβρης!!!!!!❤️❤️

Μακάρι κοριτσάκι μου...το εύχομαι!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου! Πώς είστε; Οι κοπέλες που έχετε ξεκινήσει διέγερση πως τα πάτε;

Καλησπερα Ριρικα!!!Μεχρι στιγμης καλα!Χθες βραδυ εγω ξεκινησα και τον ανταγωνιστη και σημερα  μαζι με gonal θα ξεκινησω και menopur,δηλ μισες μοναδες απο τη μια και μισες απο την αλλη...Δευτερα με Τριτη υπολογιζει την ωοληψια αλλα την Παρασκευη θα ξερουμε σιγουρα!Περναει γρηγορα ο καιρος...ερχεται και ο Οκτωβρης...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zefi87 είπε:

Καλησπερα Ριρικα!!!Μεχρι στιγμης καλα!Χθες βραδυ εγω ξεκινησα και τον ανταγωνιστη και σημερα  μαζι με gonal θα ξεκινησω και menopur,δηλ μισες μοναδες απο τη μια και μισες απο την αλλη...Δευτερα με Τριτη υπολογιζει την ωοληψια αλλα την Παρασκευη θα ξερουμε σιγουρα!Περναει γρηγορα ο καιρος...ερχεται και ο Οκτωβρης...????

Καλή επιτυχία @Zefi87!!! Πόσα ωοθηλακια βλέπει ο γιατρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλή επιτυχία @Zefi87!!! Πόσα ωοθηλακια βλέπει ο γιατρος;

Σ ευχαριστω κοριτσι!!!Ειδε αρκετα αλλα ειναι μικρα ακομα,11-12 χιλ αλλα δε μου ειπε ποσα.Η Ε2 που εκανα χθες υστερα απο 4 μερες γκοναλ ηταν 900.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Σ ευχαριστω κοριτσι!!!Ειδε αρκετα αλλα ειναι μικρα ακομα,11-12 χιλ αλλα δε μου ειπε ποσα.Η Ε2 που εκανα χθες υστερα απο 4 μερες γκοναλ ηταν 900.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά ☺??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Σ ευχαριστω κοριτσι!!!Ειδε αρκετα αλλα ειναι μικρα ακομα,11-12 χιλ αλλα δε μου ειπε ποσα.Η Ε2 που εκανα χθες υστερα απο 4 μερες γκοναλ ηταν 900.

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά να πάνε εύχομαι! ??????????❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ τι κανετε? Εχω ξεκινησει αππ την Δευτέρα την Arvekap 0.1 την κανω μονη μ τελικα! Κ νιωθω απιστευτη κουραση το είχατε κ εσεις? Εντομεταξυ καπνιζω αλλα απο το ανχος μ εκείνη την μερα δεν ρωτησα! Κανω 2 - 3 την μερα! Σας ειχε πει κατι εσας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια μ τι κανετε? Εχω ξεκινησει αππ την Δευτέρα την Arvekap 0.1 την κανω μονη μ τελικα! Κ νιωθω απιστευτη κουραση το είχατε κ εσεις? Εντομεταξυ καπνιζω αλλα απο το ανχος μ εκείνη την μερα δεν ρωτησα! Κανω 2 - 3 την μερα! Σας ειχε πει κατι εσας? 

Καλησπέρα κορίτσι! Όλα να πάνε καλά εύχομαι!!! Εγώ δεν καπνίζω όποτε δεν χρειάστηκε ποτέ να ρωτήσω γι' αυτό...Καλό θα ήταν όμως να τον πάρεις ένα τηλ. να τον ρωτήσεις! Όσο για την κούραση εγώ προσωπικά δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο, ο κάθε οργανισμός όμως είναι διαφορετικός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Όλα να πάνε καλά εύχομαι!!! Εγώ δεν καπνίζω όποτε δεν χρειάστηκε ποτέ να ρωτήσω γι' αυτό...Καλό θα ήταν όμως να τον πάρεις ένα τηλ. να τον ρωτήσεις! Όσο για την κούραση εγώ προσωπικά δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο, ο κάθε οργανισμός όμως είναι διαφορετικός...

Ναι κοπελα μ αύριο θα παρω την το πρωι π θα ειναι εκει η μαια να ρωτησω! Βεβαια εχω σκοπο να υο σταματησω τελειως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε;;;; χάθηκα τέλειος αλλά ήθελα πολύ τον χρόνο μου να μπορέσω να ορθοποδήσω λίγο ιδικά ψυχολογικά (αυτο ακόμη δεν έχει φ4ιαξει καλά καλά ) εγώ δεν κάνω τίποτα ακόμη μέχρι να πάρω το οκ από όλους τους ιατρούς...!!!! Που μάλλον θα έρθει μετά από το 2020...!!! 

Εύχομαι στα κορίτσια που ξεκινάνε να πάνε όλα μα όλα καλά.. ..!!!!!! 

Στης εγλυπυλες που ελπίζω ξεναγήθηκαν από τότε που εχω να μπω να πάνε όλα καλά...!!!! 

Στα κορίτσια που θα κάνουν ή κάναν ευριομεταφορα να έχουν ένα θετικό αποτέλεσμα και όλα να πάνε καλά...!!!!!

Α και μια συμβουλή κορίτσια θέλει πολύ δύναμη κάθε εμπόδιο και καλό λένε ποτέ μην βιάστητε...

Θα χαρώ πολύ να με ξανά δέχτητε στην ομάδα σας και να σας βοηθήσω όσο μπορώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε;;;; χάθηκα τέλειος αλλά ήθελα πολύ τον χρόνο μου να μπορέσω να ορθοποδήσω λίγο ιδικά ψυχολογικά (αυτο ακόμη δεν έχει φ4ιαξει καλά καλά ) εγώ δεν κάνω τίποτα ακόμη μέχρι να πάρω το οκ από όλους τους ιατρούς...!!!! Που μάλλον θα έρθει μετά από το 2020...!!! 

Εύχομαι στα κορίτσια που ξεκινάνε να πάνε όλα μα όλα καλά.. ..!!!!!! 

Στης εγλυπυλες που ελπίζω ξεναγήθηκαν από τότε που εχω να μπω να πάνε όλα καλά...!!!! 

Στα κορίτσια που θα κάνουν ή κάναν ευριομεταφορα να έχουν ένα θετικό αποτέλεσμα και όλα να πάνε καλά...!!!!!

Α και μια συμβουλή κορίτσια θέλει πολύ δύναμη κάθε εμπόδιο και καλό λένε ποτέ μην βιάστητε...

Θα χαρώ πολύ να με ξανά δέχτητε στην ομάδα σας και να σας βοηθήσω όσο μπορώ..

Στην ομάδα είναι όλα τα κορίτσια ευπρόσδεκτα @Niki94 και εννοείται η μία βοηθάει την άλλη! 

Εύχομαι να ξεπεράσεις σύντομα το όποιο πρόβλημα αντιμετωπίζεις και όλα να γίνουν όπως πρέπει και όταν πρέπει με πολύ θετικά αποτελέσματα!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Στην ομάδα είναι όλα τα κορίτσια ευπρόσδεκτα @Niki94 και εννοείται η μία βοηθάει την άλλη! 

Εύχομαι να ξεπεράσεις σύντομα το όποιο πρόβλημα αντιμετωπίζεις και όλα να γίνουν όπως πρέπει και όταν πρέπει με πολύ θετικά αποτελέσματα!???

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...